זמן הנקה התקצר - תינוק בן 3 שבועות

maya3366

New member
זמן הנקה התקצר - תינוק בן 3 שבועות

שלום לכולן,
אשמח לעצה מהמנוסות שבכן.
יש לי בן בן 3 שבועות. ינק מהרגע הראשון בחדר לידה ועוד כשהייתי בבי"ח שילבתי הנקה מטרנה שחילקו שם להשלמה. תמיד התחלתי בהנקה ולא דילגתי ישר לבקבוק.
התחלתי להניק כל 3 שעות בממוצע לפי הצורך, כחצי שעה כל פעם, כשאני מחליפה שד לפי הגודש.
הענין הוא שלעיתים הוא נרדם תוך כדי / מגיב בעצבנות ובבכי וכך לא יונק. אז אני נאלצת להשלים עם מטרנה, מכינה עד 50 60 מ"ל, כאשר לא תמיד הוא גומר את הכמות (תלוי כמה הוא ינק לפני).
בימים האחרונים הוא קיצר את משך ההנקה. לעיתים יונק משד אחד 10 - 15 דקות, עושה הפסקות / נרדם, (ואז אני מחליפה לו חיתול שקצת יתעורר ונותנת את השד השניׂ). האם זו התנהגות נורמלית לתינוק בן 3 שבועות?
לפעמים הוא נראה שבע למרות משך ההנקה שהתקצר, אחרת היה בוכה ומראה סימני רעב. פשוט מרגיש לי שהוא יונק מעט. האם יכול להיות שיש יותר חלב / הוא יונק באופן טוב יותר ולכן לא זקוק להרבה זמן?
קצת מודאגת ולא מתחשק לי להסתמך יותר מדי על תחליפים בשלב הזה.
עוד מוקדם לדעתי.
אשמח לעזרה ממי שיודעת למה התקצר לו משך ההנקה...
תודה רבה

michal@gal

Active member
מנהל
קשה לדעת

יכולות להיות כמה אפשרויות:
&nbsp
יכול להיות שהוא התייעל בהנקה ולכן צריך פחות זמן לינוק כדי להוציא כמות חלב גדולה יותר, או שיכול להיות שזו התחלת של העדפת בקבוק וזמן ההנקה מתקצר כי הוא רוצה כבר להגיע אל הבקבוק שאחרי ההנקה.
&nbsp
כמה בקבוקים הוא מקבל ביום/שבוע? מי נותן אותם? באיזה בקבוק משתמשים?
&nbsp
&nbsp
&nbsp

maya3366

New member
היי מיכל, תודה על תשובתך ולשאלותיך,

לענין מס' הבקבוקים ליום, זה לא אחיד. יכול להיות שביום אחד אתן שניים או שלושה (ולא תמיד הוא רוצה לגמור אותם), ואני עושה את זה כשאני חוששת שלא ינק מספיק, לא כפיתרון מספר 1. היום למשל נתתי לו רק בערב בקבוק אחד של 60 מ"ל שהוא גמר את כולו, כי הוא ממש לא היה רגוע ולא נראה שהוא מסוגל לינוק במצב הזה. אח"כ הוא ניסה להרדם ולא הצליח, ואחרי כשעה הוא ינק מספר דקות, נרגע ואז נרדם.

לענין סוגי הבקבוקים: משתמשת בשלושה סוגים: אוונט, בי פרי, ומאם.

אגב, הרגע שמתי לב לדבר מעניין: על ספה מסויימת בחדר X הוא פחות רגוע, ומסתכל כל הזמן למעלה, לעומת חדר אחר שאני מניקה אותו על המיטה, שם הוא רגוע יותר (בדיוק עכשיו לקחתי אותו לחדר שבו הוא נרגע ונרדם אחרי שהיה עצבני). רק עכשיו עליתי על זה ואני אנסה לבדוק את הענין.
זה הגיוני?
האם יתכן שגם לחדר או הספה שאני יושבת עליה יש קשר לנינוחות שלו בעת הנקה?

תודה על העזרה :)

michal@gal

Active member
מנהל
תאמיני בעצמך יותר

הגוף שלך מייצר מספיק חלב בשביל היונק והיונק מסוגל להוציא מספיק חלב כדי לשבוע.
אם נראה לך שהוא לא ינק מספיק, תעבירי לצד השני (והשלישי, והרביעי) ותמשיכי להניק עד שישבע.
מתן הבקבוקים בשלב כל כך מוקדם פוגע בהצלחת ההנקה.
&nbsp
אם מוכרחים לתת בקבוק תשתמשו רק באוונט קלאסי או במאם. את הבקבוק צריך לתת רק כשאת לא בסביבה, כשהתינוק במצב של כמעט ישיבה והבקבוק אופקי, כשרק קצה הפיטמה מלא בחלב.
אם נותנים בקבוק, את צריכה לשאוב במקביל, כדי לעודד את הגוף לייצר יותר חלב.
&nbsp
בהחלטה יתכן שבחדר אחד היונק מרגיש יותר רגוע. יכול להיות שזה קשור בנוחות של הישיבה שלך. אם לך יותר נוח, גם היונק יהיה יותר נינוח.
&nbsp
אם את לא רגועה לגבי יעילות ההנקה, כדאי לפגוש יועצת הנקה. אפשר לפנות ליעוץ פרטי, יעוץ דרך קופ"ח, או ליעוץ קבוצתי.

למעלה