הגברת כמות החלב

הגברת כמות החלב

מרגישה שאין לי מספיק חלב, בעיקר בצד ימין. מה עושים? כמוסות חילבה?

michal@gal

Active member
מנהל
למה את חושבת שחסר?

במה זה מתבטא?
&nbsp
כמוסות חילבה יעילות רק במקביל להנקה/שאיבה מרובה, ובשלב שלכם אני משערת שזה כבר לא רלוונטי.

זה מרגיש אחרת

קודם כל, צד ימין היה 'בעייתי' תמיד, בכל ההנקות (זה ילד רביעי) הוא היה חלש יותר.
בצד שמאל עדיין יש תחושה של מלאות לקראת ההנקה, אני מרגישה את החלב יורד, אפילו יש נזילות לעיתים. בצד ימין אין את זה. בנוסף, אם הוא יונק רק מצד ימין לפני השינה, הוא קם לינוק שוב אחרי פחות זמן.
הלילות, במקום להשתפר, נהיו יותר גרועים. חזר לקום לינוק פעמיים בלילה (בן שנה וארבעה חודשים), אבל כשהוא יונק, הוא יונק גרוע, יותר משתמש כמוצץ ופחות כאוכל. אני לא מצליחה לתקן את זה, הוא לא מסכים לוותר על הציצי, וצורח, אבל לא יונק טוב. אז אני לוחצת על השד כדי להגביר את הזרם, ואז הוא כן בולע, אבל לא מתאמץ.
בגדול, אני לא יודעת מה לעשות... אמנם ילד רביעי, אבל זו פעם ראשונה שיש לי תינוק בגיל כזה שעדיין קם בלילה. הגדולים ישנו כל הלילה מגיל 3-4 חודשים.

michal@gal

Active member
מנהל
אני מרגישה שאת לא צריכה תגבור חלב

אלא להיפך, נשמע שהגיע הזמן ללמד אותו להרדם ללא הנקה ולהתחיל להתקדם לכיוון גמילת לילה.
&nbsp
לפי התיאור שלך, הוא לא באמת רעב בלילה אלא רק משתמש בשד כמוצץ בשביל לחזור ולהרדם.

אז מה עושים?

מדובר בדגם עקשן במיוחד, שמוכן לעמוד במיטה ולבכות במשך שעה, עד שההיא עם הציצים נשברת ובאה.
אף פעם לא עשיתי גמילת לילה, הגדולים שלי גמלו את עצמם בשלב מוקדם הרבה יותר.

liri251

New member
מנתקים קודם את ההרדמה הראשונית מההנקה

תראי מה כתבתי למעלה. זה עווזר ואמור לשפר את המצב לאט לאט.
גם אצלנו מדובר בילד עקשן שכשהוא רוצה ציצי לא יעזור כלום כלום ואתמול הצלחתי באחת הקימות ובהרדמות הראשונית להרדים בלי ציצי יחסית בקלות.

michal@gal

Active member
מנהל
אני מצרפת לך קישור לשרשור פרה-היסטורי

הפרדה בין הנקה להרדמה אצל הצעיר שלי
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/317/85627758/משפחה/הנקה
&nbsp
הוא היה אז בן שנה ו-5 חודשים.
אצל אחיו הגדול התחלתי תהליך דומה בגיל שנה.
&nbsp

דווקא ההשכבה ממש משתפרת

בימים האחרונים.
ההשכבות בד"כ היו סבבה, עד שהעברנו אותו לחדר עם אחותו (כלומר, לא בחדר שלנו), ומאז, כמה שבועות, היה נורא. לקח כל פעם מעל שעה עד שנרדם.
אבל בשבוע האחרון (טפו טפו), הולך לישון יפה.
אני מוציאה אותו מהאמבטיה למיטה שלנו, ושם מלבישה ומיניקה. אחרי ההנקה אני לוקחת אותו (ער) למיטה שלו, משכיבה, נותנת מוצץ והולכת. בשלב הזה הוא היה קם, זורק את המוצץ וצורח. בימים האחרונים, הוא פשוט הולך לישון.
הבעייה היא כשהוא מתעורר בלילה, לא מוכן לחזור לישון לפני שיונק. למרות שהבוקר אמרתי לבנזוגי שדווקא היה אחלה לילה, והוא קם וינק רק בשלוש. מסתבר שקם גם ב-23:00, ובנזוגי הצליח להחזיר אותו לישון בלעדיי (אפילו לא התעוררתי!), אבל זה לקח חצי שעה.

michal@gal

Active member
מנהל
נראה לי שאתם בדרך הנכונה

אם ההרדמות כבר טובות ויש רק הנקה אחת באמצע הלילה, אני לא רואה סיבה לנסות לעשות עוד שינוי.
טוב מאד שבן הזוג ניגש אליו והחזיר אותו לישון ללא הנקה. עוד כמה פעמים כאלה ויש סיכוי טוב שהוא יוותר על ההתעוררות הזו.

צעד קדימה שניים אחרוה

האפרוח ניצל את זה שבנזוגי היה בחתונה וחזר מאוחר, ופינק אותי בלילה לא נחמד בכלל.

קם המון פעמים, חזר לישון בקושי, רצה לינוק כל הזמן... גם ההשכבה הראשונית הייתה ארוכה ומתישה.
בבוקר קם חמוד ועליז, מתה עליו.

למעלה