הנקה אחרי קיסרי האם אפשרי?

הנקה אחרי קיסרי האם אפשרי?

היי לכולן
אולי אני מקדימה את המאוחר אבל אני שוקלת ללדת קיסרי (יש לכך סיבה רפואית)
השאלה שלי כמה קשה יהיה אחכ להניק בגלל הניתוח?
יש כאן נשים שהניקו אחרי קיסרי כשהגוף ככ כאוב, לא מדברת שאיבות אלא הנקה ישירה.
אני חוששת שהניתוח יחרבש לי את ההנקה ולכן גם מתלבטת בעניין למרות שכמו שכתבתי רפואית אולי זה עדיף לי.
תודה לעונות וסליחה אם לא שרשרתי למקום הנכון, לא ידעתי לאן

אחר8

New member
אני הנקתי אחרי קיסרי

(עדיין מניקה הנקה מלאה) בלילה הראשון קיבל מטרנה (יצאתי מהתאוששות ב21:00) ופשוט לא הייתי מסוגלת פיזית כי הייתי כאובה ומטושטשת (קיסרי חירום אחריי שעות של זירוזים וצירים וטשטוש כי נכנסתי לניתוח בפאניקה נוראית) , מה גם שאסרו על מלווים בלילה ולא יכולתי לקום אליו אז הוא נשאר לצערי בתינוקיה. בדיעבד הייתי מבקשת לנסות לסחוט את הקולסטרום ושיתנו לו אבל לא חשבתי על זה באותו רגע וגם לא הציעו לי. בבוקר כבר הנקתי- חשוב לדעתי לבקש מהמלווה (בן/בת זוג, אמא) לבוא הכי מוקדם שהם יכולים בבוקר. בעלי ואמא שלי עשו תורנות וכל יום אחד מהם היה אצלי כבר ב6 בבוקר ואז הביאו לי אותו ולא הייתי צריכה לקום. גם כשכבר יכולתי לקום זה לקח לי זמן, לא רציתי שהתינוק יחכה את הזמן הזה. הכי חשוב לדעתי להביא איתך כרית הנקה טובה, ולהניק בתנוחת פוטבול (הרגליים של התינוק מתחת לבית שחי שלך ולא על הבטן) ובכלל לנסות כל מיני תנוחות. ולסלוח לעצמך אם את לא מצליחה ישר- זה לא אומר כלום על ההמשך. כיום הפיצי שלי בן כמעט חודשיים ויונק מצטיין למרות שבבית חולים קיבל פעמיים מטרה. בלילות השני והשלישי כבר ביקשתי שיביאו לי אותו לינוק (עוד היה לי קשה לקום אז השארתי בתינוקיה בלילות אבל לפחות ינק) אחרי הברית נתתי בקבוק שאוב כי רציתי שיהיה לו קל - חוץ מזה תמיד ציצי. אומרים שאחריי קיסרי לוקח לחלב זמן להגיע- לי זה לא קרה - אבל שווה לקחת גם את זה בחשבון. לסיכום - מאד אפשרי מלווה ברוב שעות היום כרית הנקה טובה לסלוח לעצמך אם לא הכל מושלם ולנסות לסחוט קצת קולסטרום אם לא מצליחים ישר להניק. שיהיה בשעה טובה ובהצלחה

אחר8

New member
ועוד משהו

אולי שווה להצטייד ביועצת הנקה מראש.. לי עזרה היועצת הנקה של הבית חולים, אבל רק ביום השלישי, אחת היתה אצלי וקראה מדף, הציצה שניה ואמרה שתופס בסדר והכל בסדר, אחרת הייתה מאד חסרת סבלנות, גם אמרה שאוכל ויש פיפי וזהו עד שהגעתי לאחת טובה שממש נתנה לי טיפים עד כדי כך שבכיתי למה זה לא קרה קודם כי כבר כמעט התייאשתי מכאב ומזה שהוא 24 שעות רצוף על הציצי ולא שבע.. ממליצה אולי אפילו לדבר עם מישהי פרטית שתגיע אלייך לבית חולים- זה שווה הכל וחוסך הרבה כאב ועצבים

למעלה