נגמר לי החלב

נגמר לי החלב

מתחיל להיגמר לי החלב. מנסה לקחת חילבה, אב לשוכחת.
הקטן בן 9 חודשים.
מניקה ב-6, שואבת ב- 12, מניקה ב- 5, ב- 7:30, ב- 2.
ב- 5 יש מלא חלב, אפילו גודש.
ב- 2 אין בעיה.
ב-6 זה משתנה, במיוחד יש בעיה אם הנקתי ב- 3 במקום ב- 2. לרוב סביר, כי גם הקטן לא רעב אם אכל מאוחר.
ב-7:30 זה משתנה, תלוי כמה אכל ב- 5. כאן הבעיה הכי גדולה שלי: אם אין מספיק חלב, הוא מתעצבן ונושך. בפעם האחרונה פצע אותי ממש קשה, דם, סימנים וכד'. משתמש במשחה שעוזרת מאד, אחרי 3 ימים כואב קצת, בהתחלה היו כאבי תופת.
בשאיבה רואים באופן בולט את השינוי לרעה. לפני כמה שבועות שאבתי 160-170, וזה יורד ולא מצליחה לעצור. לרוב, אחרי מאמץ, מגיעה ל-90. הוא אוכל 140. מפחדת מה יהיה מחר בהנקה, שלא ינשך אותי שוב מהרעב.
בנתיים אני נותנת מנה קפואה, ואז שומרת את השאוב למחרת, ומאחדת אותו עם הטרי, ואת השאריות דוחה לעוד יום. בקטע הזה אין בעיה. מצד שני, תוהה האם שווה לטרוח בשביל 90, אם יש עוד הנקות ביום.
והפחד להינשך ממש פוגע. אתמול פחדתי שאין מספיק חלב, אז נתתי לו ארוחת ערב לפני ההנקה. זה פוגע לי בכיף, בזמן האיכות.
לא יודעת מה לעשות.

בואי ננסה לעשות קצת סדר

קודם, נבין, שכל כמות של חלב אם שאת נותת לו היא מתנה
ברור- הכי נוח להניק - אף אחד לא מודד לך כמויות
והוא לוקח כמה שהוא רוצה וצריך
בנוסף - את גם שואבת מעבר להנקות ישירות- שזה ממש אבל ממש מופלא
&nbsp
בגילו, כאשר התוספת של הבקבוק בגן מגיעה במקביל למוצקים, אז..כמעט
כל כמות אמורה להספיק לו .אפשר לתת לו מים אחרי ארוחת בוקר ,
לאחר ארוחת צהרים, להשלים עם החלב השאוב
וכאשר מתעורר שוב מוצקים עם מים
כך...כאשר תיפגשו- הוא יינק "טוב טוב" ירוקן את שני הצדדים
וכך ייצור החלב ימשיך להיות טוב בשעה זו
בשעות הבוקר, הלחוצות של העבודה - אמהות רבות חשות- שיש פחות חלב
וזה בסדר
גם לתת ארוחת ערב לפני הנקה זהבסדר גמור וזה הדרך הדרך הטבעית
של העיניינים
להמשיך להניק לפי דרישה זה הרעיון המנחה גם בגילכם
ובגילו - הוא כבר יודע לרוקן את השד
צריך לזכור - לפעמים יש שיבושים מסויימים ביכולת לשאוב - לחץ, דאגה,
אי שתיה מספקת,וגם ביוץ / מחזור עלולים להפריע גם הם
הרעיון הוא- שאם את בוחרת להמשיך ולתת לו חלב אם שאוב כי הוא עוד
צריך ולא אוכל מספיק מוצקים בנתיים,אז..כל כמות שאת מצליחה וככל שתתמידי
למרות הקושי לשאוב זה יהיה טוב
&nbsp
מציעה לך שבימים שאת איתו בבית בחופשות, תזימי הנקות בכל זמן שיבקש
תצמידי לשד, גם אם זהפוגע בלוח הזמנים של הארוחות הרגילות שלו
תני לו לינוק משני הצדדים פעמים ספורות
זה יעודד מאוד את ייצור החלב
וגם יהיה לשיניכם נעים
&nbsp
לגבי הביסים- אולי קשור אולי לא קשור
תנוקות רבים נושכים בזמן ההנקה בגלל כאבי בקיעת השיניים
נשיכות כאלו- שהם סוג של "בלי כוונה" בגלל שהמקום כואב,לוחץ, מציק,
והשד..ידוע שהוא מפיג כאבים - לפעמים התינוק טועה ונושך
שימי לב שרגע לפני הנשיכה, התינוק משחרר את הואקום , מעביר את הלשון
מ- מתחת לפטמה, לאחורי הפטמה, חושף את החניכיים / שיניים קיימות
ואז נושך
זה לוקח שנייה אבל אם שמים לב אפשר מייד לזהות ולשחרר את השד
-הניקי עם האצבע ב"היכן" עד שיילמד "לא נעים לאמא" לשחרור מהיר
&nbsp
בהצלחה
&nbsp

החלב הוא ארוחה, לא סתם השלמה

הוא אוכל מנת פירות, מרק, ובקבוק. מה שכן, הוא אוכל בשלוש, ואני יכולה להניק קצת לפני חמש. אז חשבתי שבשלב מסוים לא יהיה צורך בבקבוק אלא במשהו קטן שהם ייתנו, אבל הם טוענים שהם נותנים ככה לכולם עד גיל שנה, עד שיעבור בשנה הבאה לקבוצה הבאה. ויכול להיות שהוא יישאר שם עוד קצת, אם ההליכה תתעכב.
אני מפחדת להניק יותר מפעם אחת כי אז בארוחה 'האמיתית' לא יהיה לי מה לתת.
שמתי לב שכבר כמעט שבוע הוא ממש רעב שעתיים אחרי הנקת בוקר. אני באמת קיבלתי מחזור, אבל נראה לי שזה יותר מזה.
ולגבי הביסים, אני בטוחה שזה קורה רק כשהשד ריק לחלוטין. אני ממש מרגישה שאין חלב כשזה קורה. כבר למדתי לזהות כשזה מתקרב, כי קודם כל השד מתרוקן, ואז הקטן מתחיל להשמיע קיטור כזה, ממש אותו צליל כל פעם. ככה אתמול בשניה האחרונה עצרתי אותו, ממש בתחילת ההנשיכה.

רוצה לחדד לגבי שני דברים:

(וכל מה שפשושי אמרה
)
&nbsp
א. המון נשים, בגיל הזה, רואות ירידות בכמויות שהן מצליחות לשאוב. זה לא אומר שהחלב "נגמר" זה פשוט אומר שרפלקס שחרור החלב משתנה, והגוף משחרר חלב באופן יותר ספציפי, רק לתינוק ופחות מזה למשאבה.
&nbsp
ב. כמו שפשושי אמרה, הנשיכות לא מעידות על מחסור בחלב. המו ןתינוקות עוברים פאזה של נשיכות. אפשר וצריך ללמד אותם לא לנשוך (מפסיקים מיד להניק, אומרים "בעדינות", מחכים כמה שניות או דקות, מחזירים את התינוק לשד ומשבחים אותו על תפיסה ויניקה טובה). תינוקות בדרך כלל נושכים או בסוף ההנקה או בהתחלה.
&nbsp
יכול להיות שבשעה הזאת של היום זרימת החלב היא איטית יותר, אז התינוק שלך לא יונק במלוא המרץ, הוא צריך למצוץ את המציצות המהירות והשטוחות שמאותתות לגוף להגביר את זרימת החלב, ויש לו אופציה לנשוך.
דברים שאפשר לעשות כדי לעודד זרימת חלב טובה: לעצור, לבחור כורסה נוחה במיוחד כדי להניק,, אולי אפילו להיכנס למיטה, למסז' בעדינות את הכתפיים והצוואר כדי להרפות את השרירים, ולשתות כוס מים לפני שמתחילים להניק.
&nbsp

לא, אני בטוחה שאין לי חלב

חילבה בגיל הזה יכול לעזור? לקחתי לפני חודשיים תקופה קצרה. המצב השתפר קצת, לא יודעת האם מעצמו או בגלל החילבה

למעלה