קצת ערערו אותי

שניקית

New member
קצת ערערו אותי

יונק בן תשעה חודשים. נכנס למסגרת לפני כחודש.

לפני שנכנס, בבית התבסס על תזונת מוצקים והנקה כהשלמה לא באופן קבוע, אלא לפי דרישה. סדר היום מבחינת ארוחות כרגע הוא כזה:
6:00 קם ויונק
8:30 מנת פירות בגן
11:30 מנה בשרית+ ירק בגן
15:00 בקבוק שאוב + כריך לפעמים
17:00 הנקה
ומהשלב הזה יונק לפי דרישה עם עוד הנקה לפני השינה ובלילה כמה שמבקש.

הבעיה שלי היא כזו- אני תארתי לעצמי שאת הבקבוק השאוב בגן נוריד בהדרגה, וינשנש משהו עד שאגיע. אני שואבת בעבודה פעם אחת. הייתי שולחת לו 150 מ"ל והיה טורף את זה בגן. ביקשו שאביא עוד קצת אז העליתי ל 180. יוצא לי יותר אם אני רוצה, אבל אני חושבת שזה מיותר כי המטרה היא שלאט לאט יוריד את זה ולא יעלה בכמות.

הן התחילו בגן לתת לו את הבקבוק לפני שנת צהריים לפעמים, מיד אחרי שאוכל ארוחת צהריים (מניחה שזה עוזר להרדים אותו). השבוע ממש התרגזתי כי נתנו לו בקבוק של 180, אחרי ארוחת הצהריים והוא סיים את כולו. אין סיכוי בעיני שהוא צריך את כל הכמות הזו אם אכל צהריים טוב כפי שהן אומרות שאכל.
התעקשתי שהיום לא ייתנו לפני השינה וזה נתקל בהרמת גבות ואמירה שמקסימום אפסיק לשאוב ויעבור לתמ"ל (לא הולך לקרות). התוצאה הייתה שאכל צהריים יפה, כשהתעורר לקח מהבקבוק רק 30 מ"ל (150 הלכו לפח!) ולא רצה עוד.

אני בלבטים האם כן לאפשר את הבקבוק לפני השינה. מפחדת שזה יתקבע כהרגל והוא לא זקוק לזה כי נרדם נפלא בלי.
בנוסף, אין לי שום בעיה להמשיך לשאוב בעבודה אבל אני מניחה שלקראת גיל 10/11 חודשים מתישהו נוכל להוריד את הבקבוק זה.

אשמח להכוונה. די נשבר לי הלב שהחלב נשפך ושאולי היה שותה אותו אם היה מקבל לפני השינה.

michal@gal

Active member
מנהל
הבעיה היא בגן, לא אצלך

למטפלות נוח פחות להתאמץ עם ארוחת הצהריים ולהשלים ולהרדים עם בקבוק. זה עניין של נוחות ולא צורך.
אם הוא נרדם יפה ללא בקבוק, עדיף שזה ימשיך כך ולא לאפשר את הבקבוק לפני השינה. זה הרגל בעייתי שיכול להשפיע לא טוב גם על שנת הלילה.
&nbsp
אל תחשבי על החלב שנשפך. זה רק אומר שהוא כבר תיכף מוכן לוותר על הבקבוק השאוב של אחרי השינה ותוכלי להפסיק לשאוב. זה גם אומר שאכל יפה את ארוחת הצהריים לפני השינה ושהבקבוק לפני השינה הוא מיותר.
&nbsp
בגילו, ולפי סדר הארוחות, הייתי מתחילה להציע כבר ארוחת ערב של מוצקים בבית.

סדר היום שלך זהה לחלוטין לשלי

הקטן בן 9 חודשים בדיוק.
רק שאצלי אין הנקה לפי דרישה, אני מניקה בסביבות 17:30 ולפני השינה ב- 19:30.
אני שואבת 130-140 כי זה מה יש. לאחרונה הכמויות התחילו לרדת. כשהבאתי פעם אחת 110 נזפו בי שהוא יהיה ממש רעב ויבכה אחרי סיום הבקבוק. ושכדאי לתת סימילק.
אמרתי שאשתדל להביא יותר, ולא המשכתי את הדיון.
לדעתי 180 זה המון.
אגב, אני רציתי שייתנו בקבוק ב- 12 ואת המרק ב- 15, ואמרו לי שלא כדאי. שהם מאכילים את כולם בצהריים, יש תגבור מבחינת הצוות. וב- 15 כבר מתחילים להחליף לקראת האיסוף, ההורים מגיעים, וכדאי שהצוות יוכל להקדיש את תשומת הלב שהאכלה במרק מצריכה.
קיבלתי את זה.
מעולם לא שקלו לתת בקבוק אחרי המרק.
זה שפעם אחת לא רצה, לא אומר כלום. אגב, למה לזרוק? חלב אפשר לתת גם אחרי כמה שעות. מקסימום, תתני יותר מאוחר.
אני בכלל חשבתי לבקש לוותר על הבקבוק של השעה 3, כי אני אוספת ב- 16:30 והוא מבקש לינוק. ומדובר בהפרש קטן מדי. אבל הם אומרים שככה זה הולך אצלם בגן עד גיל שנה (מי שנותן תמ"ל ברור שזה לא משנה, אבל למניקות לדעתי זה כן משנה כי אפשר לוותר חלוטין על השאיבות בעבודה. ראיתי שעוד אמא אחת מביאה חלב שאוב לגן, אז אנחנו במיעוט.) אז כרגע אני דוחה את ההנקה עד אחרי 17, גם ככה יש סידורים. ולא יודעת כמה מוצקים הוא אוכל, אז זה גם נותן ביטחון, הבקבוק הנוסף הזה.

MotheRonit

New member
** אל תוותרי. בשבילם בקבוק=פתרון קל להרגעה לפני השינה

אבל זה לא כורח המציאות. הם יכולים בהחלט למצוא אסטרגטיות אחרות לעזור לו להתכנס לשינה שלא כוללות סוטול של בקבוק.

למעלה