רגישות לחלב פרה בתינוק יונק?

רגישות לחלב פרה בתינוק יונק?

היי, מאוד מאוד מתוסכלת. בני כמעט בן חודשיים על הנקה מלאה מיום היוולדו. חוסר שקט ובכי בהנקה התחילו בגיל 3 שבועות בערך ביום וגם בערב. רופאת ילדים אמרה שכנראה מדובר בריפלוקס סמוי והתחלנו טיפול תרופתי והייתה הקלה במצב כעבור יומיים. מאז בעיקר בערבים שוב מצבי בכי בהנקות: מתחיל לינוק ולאחר כמה יניקות ממש בכי גדול של כאב. שבוע שעבר היו יומיים של אי שקט משמעותי ובכי ופעם אחת קקי ירוק עם מעט דם ובמוקד איבחנו פיסורה בפי הטבעת. יום למחרת צלצלתי לרופא הילדים והוא ביקש להוריד לחלוטין מוצרי חלב מהתפריט. מה דעתכן? ביקשתי הפניה לאלרגולוג אך הוא אמר שאין טעם ולא ניתן לאבחן לדבריו בגיל זה. הייתי רוצה לדעת האם זה וודאי כי הוא רגיש לחלב. יש לי אלרגיה לגלוטן ואני נמענת מגלוטן והימנעות נוספת מאוד מצמצמת את התפריט שלי. אשמח לתובנות/עזרה/כל דבר..

מוצרי חלב הם החשודים ביותר

מבחינת מזונה של המיניקה למצב של אי שקט אצל יונקים
אם העליה במשקל של התינוק שלך תקינה
הוא נותן מספיק שתן וצואה רכה ביממה
אם הוא יונק בתדירות טובה ומרוצה מכמויות החלב
ואם הכל נראה בסדר, פרט לאי השקט של התינוק
ואני גם מתייחסת להמשך אי שקט למרות טיפול סותר חומציות
אזי בהחלט שווה לחשוב על הפסקה של צריכת מוצרי חלב שלך
לתקופה של שבועיים שלושה, לאחר תקופה זו תנסי לשפוט בעצמך האם יש
או אין שיפור במצבו ...
אכן אלרגולוגים מקבלים תינוקות רק לאחר גיל שנה, לפני כן בדכ לא מקבלים
אלא במצבים מאוד קצוניים שבהם גם הרופא ילדים יכול לסייע
&nbsp
יפה לרופא ילדים שלך שהמליץ לך המלצה נכונה לגבי מוצרי החלב
ולא שפט "משהו לא בסדר עם החלב שלך" "תתני לו תמל.." - כי זה בעצם
הדבר הכי פחוצת נכון שאפשר להמליץ במצב שלכם
&nbsp

תודה פשושי
העניין הוא

שחברה סיפרה לי על בדיקת טסט לרגישות בתינוק בן חודש שהתחיל להקיא אחרי הנקות ולכן הייתי רוצה לדעת בוודאות לפני צמצום נוסף של התפריט שלי..ממש קשה לי לראות את התינוק שלי סובל והייתי רוצה לדעת ממה זה.
הגיוני שרגישות לחלב פרה תתבטא בבכי לאחר כמה לגימות של הנקה? זה גורם להם לכאבי בטן מיידיים?

הגיוני לחלוטין

יש תינוקות שממש צורחים וזועקים מתקפלים מתכווצים ללא שום סימפטומים גופניים
אחרים: כמו ממצאים על העור, פריחות, אודם, הקאות, שלשולים, קושי נשימתי חוח ועוד
סימפטומים חמורים יותר
&nbsp
זה כמובן שבתנאי שכל שאר המדדים תקינים - כלומר יציאות, שתן, עליה במשקל, התפתחות
גדילה וכדומה.
&nbsp
טסט בגיל חודש איננו משהו שעושים לכל אחד - ממש ממש לא
מה גם שאלרגולוגים רבים יטענו שהבדיקות הללו לא אמינות בגיל זה
אם יש חשד מאוד מאוד סביר אפשר לבצע בדיקות דם לגילוי רגישות - או אי סבילות
ואם יש חשד ללא ממצאים - כמו אצלך- מניעה היא דרך טיפול לחלוטין לגימיטית
ואז לומדים בדיעבד האם יש שיפור או לא ומסיקים אחורנית
חבל לגרור את התינוק לסדרה של בדיקות פולשניות שבסופו של התהליך יאמרו
למנוע חשיפה למוצרי חלב, אם אפשר פשוט למנוע ולראות אם זה עוזר
מקסימום זה לא יעזור - ואז יהיה צורך ממש כמו בלש
להתחיל לחשוב מה כן יכול לגרום לענין ובאלמינציה לשלול אחד אחד
&nbsp

liri251

New member
הסיפור של גיא שלי

האבחנה אצלנו מאוד טרייה. שבוע. אבל אני קוראת את ההודעה שלך וזוכרת את עצמי. הילד שלי שבר את כל המוסכמות. עלה מצוין בהנקה עד ששאלו אותי אם אני בטוחה שאני רק מניקה. אבל מה? הוא מגיל שבועיים בכה בלי הפסקה ובכה ובכה.
מה לא אמרו לי? ריפלוקס, אי סבילות ללקטוז, קוליק פינוק ועוד. בייאוש רב מלראות את התינוק שלי סובל שוטטתי באינטרנט וקראתי על אלרגיה לחלב פרה. כמובן שכולם הגיבו שאני משוגעת ושזה גזים. הפסקתי מוצרי חלב וקיבלתי אחרי שבועיים ילד רגוע לחלוטין. אפילו אחרי עצירות של 12 יום הרופא ילדים התעקש שאין לו אלרגיה לחלב. בערך שהיה בן ארבעה חודשים חזרתי לאכול חלב והכול היה בסדר...הרופא ילדים טען שזה היה קוליק ועבר. הוא נכנס לגן והתחיל להיות עם נזלת תמידית. שוב חשדתי באלרגיה לחלב ושוב ניפנף אותי הרופא ילדים. אחרי שהופיע לו אטופיק דרמטיטיס קל שוב שאלתי ושוב ניפנפו אותי ....כל הזמן אמרו לי שאי אפשר לבדוק. הקש היה שבקשתי שיתנו קצת מטרנה בגן. הוא כבר היה בן חצי שנה. חזרתי לעבודה ורציתי שיהיה גיבוי בנוסף לשאיבות. הוא הקיא הכול. רופא הילדים התעקש שוב על אי סבילות ללקטוז. בקיצור לקחתי אותו לאלרגולוג פרטי לפני שבוע. רבע שעה והייתה לי תשובה. הילד אלרגי לחלב. אז כן אפשר לעשות טסט עורי לפני גיל שנה. גיא שלי בן שבעה חודשים. הוא הגיב לטיפת חלב כל כך נורא שאני אומרת שמזל שלקחתי אותו לפני שנתנו לו דניאלה בגן. אז אל תקשיבי לאף אחד רק לעצמך. גם אני התענתי כמה חודשים ככה וגם אני מתה על מוצרי חלב והיה לי קשה להפסיק אבל לפחות עכשיו אני יודעת שזה מוצדק.
שורה תחתונה: אמא תמיד צודקת!!!!!!

למעלה