עזרה דחופה- סתימה

שניקית

New member
עזרה דחופה- סתימה

מאמצע הלילה הקודם אני עם גוש כואב בשד, ואני מבינה שזו סתימה.
בן שמונה חודשים יונק ומוצקים.

עד כה הנקתי לעיתים תכופות (למרות שלעיתים מתעצבן לינוק מהשד החסום), הנקתי בתנוחות שונות, מקלחות חמות, עיסוי, קומפרסים חמים וקרים ושאיבה (שלא יצא כמעט כלום).

מה עוד אפשר לעשות? זה לא עובר.
יכול להיות שזה אף פעם לא יעבור???

סליחה על ההיסטריה אך אני סובלת מאוד

שוליקה10

New member
מקווה שכבר השתפר!

קטע ממש, יכולתי לכתוב אתמול בדיוק את אותה ההודעה, סתימה שהתחילה באמצע אותו לילה וגרמה גם אצלי לכאבי תופת נוראיים (בן כמעט 10 חודשים, ממש התנגד לינוק מהצד הסתום ובשאיבה כמעט ולא יצא. קשה!!! תרתי משמע...).
לא יודעת מה בסוף עזר, אולי הרבה קומפרסים חמים שעשיתי אתמול בערב, אבל הבוקר קמתי עם שיפור משמעותי.
וזה אחרי שעברתי משהו דומה רק לפני 3 שבועות

giraffelle

New member
סחיטה ידנית

סחיטה ממוקדת לאזור החסום. נסי לזהות את הצינורית הסתומה ואת אופן הלחיצה שמוציא חלב מהכיוון שלה. ואז תסחטי בכיוון הנכון תוך כדי לחיצה / עיסוי של הגוש. ובלי לרחם - לעשות עיסוי עמוק אפילו שזה כואב.
אם אפשר לעשות את כל זה באמבטיה חמה, עוד יותר טוב. או לפחות להניח קומפרס חם לפני.
&nbsp
בתור התחלה את יכולה לנסות תוך כדי הנקה או שאיבה לעסות את הגוש, אולי זה יספיק. אבל הניסיון האישי שלי אומר שזה טוב כשיש גודש, אבל כשזה כבר מגיע למצב של סתימה, רק סחיטה ידנית עיקשת עובדת.

זהירות! לא לעבוד נגד כאב!

דיברתי לאחרונה עם פיזיותרפיסטית שמתמחה בבריאות האשה (היא חוקרת עכשיו טיפול באולטרסאונד נגד סתימות ודלקות בשד) והיא אמרה לי במפורש:
מאוד לא מומלץ למסז' את השד בכוח, זה עלול לגרום לחבלות ופציעה של רקמת השד, וזה לא אפקטיבי יותר ממסז' עדין.
מסז' לפתיחת סתימות צריך להיות עדין, ולעולם לא נגד כאב (אם השד כואב ממילא, אז מן הסתם הוא יכאב גם במסז', אבל להקפיד שהמסז' לא יכאיב יותר מאשר בזמן מנוחה)
&nbsp
מניסיוני, מסז' עדין, בתנועות עיגוליות, שמתחיל משולי הסתימה, עובר מסביב לה ומתקרב לאט ובהדרגה למרכז - מאוד יעיל.
מסז' כזה אפשר להמשיך לעשות עוד ועוד, כל פעם שאת נזכרת את יכולה להיא אותה בכמה עיגולים. ככה כל רבע שעה או חצי שעה. אפשר להשתמש במעט שמן (זית או אחר) כדי למנוע שפשוף של העור.
&nbsp
המטרה היא לא לפתוח את הסתימה בכוח, אלא לעודד תנועה של הנוזלים בתוך רקמת השד, והם כבר ימצאו את הדרך הנכונה להתנקז.

עיסוי צריך להיות כזה שהוא נוח לך ,
כזה שיהיה בגדר הנסבל
לא סתם ליטוף שד מצד אחד
ומצד שני לא פעולה אלימה שעלולה בטעות לגרום לחבלה
שטפי דם, או "רק" כאבים
קומפרס קריר לאחר סיום הסחיטה/שאיבה/עיסוי, מאוד מאוד מקל
מסייע לכייץ כלי הדם ומפחית כאב
&nbsp
&nbsp

למעלה