ענייני חלב...

• פותח הנושא gudat
  • פורסם בתאריך

עיינונה

New member
תרומת חלב אם במקביל להנקה

היי, אשמח לעזרה ועיצות-
אני מתגוררת בחו"ל ונרשמתי לבנק החלב המקומי בכדי לתרום חלב אם לפגים/תינוקות חולים
אני עכשיו בעיצומו של התהליך- בדיקות דם, מחכה שישלחו אלי את ערכת האיחסון, ובינתיים ביקשו ממני להתחיל לשאוב ולאחסן בהקפאה את מה שאני שואבת. רכשתי שקיות איחסון והיום הגיעה בשעה טובה המשאבה (מדלה קטנה- סווינג?).

אני מעוניינת לשאוב כל יום או פעם ביומיים, יש לי שפע חלב (בסחיטה בלבד אני מצליחה להפיק כ100 סמ"ק)-
אשמח ואודה לטיפים כיצד לשאוב בצורה יעילה מבלי לייצר עודף (או שמא חוסר!?) שייפגעו בהנקה של הבייבי שלי- אני כרגע לא מעוניינת לשאוב בשבילנו, רק בשביל התרומה-האם לשאוב לפני/אחרי הנקה? או שמא כלל בלי קשר להנקה? יש שעות מסויימות שכדאי לשאוב בהן/עדיף שלא לשאוב בהן? וכל טיפ או עיצה שיש יתקבלו בברכה.

תודה רבה!

אני לא אשת מקצוע אבל נדמה לי שהכי טוב יהיה

להוסיף "ארוחה" שבה תשאבי. כך לא יהיה עודף חלב במהלך הארוחות שלו, והגוף ייצר עוד חלב לארוחה הנוספת הזאת.
בנוסף אם את סוחטת לפני ההנקה כדי להימנע מזרמים, נסי לאגור גם את החלב הזה.
ובאמת כל הכבוד. שליחות חשובה

עיינונה

New member
תודה
ניסיתי לעשות את זה

בינתיים נוצר לא מעט גודש
אני מקווה שזה קשור לקפיצת גדילה שעברנו ולא שמעכשיו יש גודש (עד שסופסוף נרגע קצת!!!)

לא כתבת בן כמה התינוק, אבל אם יש לך עודף חלב

עם כל הצער שבדבר, אולי כדאי יהיה לחכות לאיזון של המצב לפני שאת מתחילה שאיבות. גודש לא רק מקשה על התינוק אלא עלול לגרום אצלך לדלקות.

מיצי55

New member
דייסת הקסמים (אבל מלוחה?)

פיצי החליטה שלא רוצה יותר ציצי בגיל 8 חודשים. בהתחלה ביום, ואח"כ לא רצתה ציצי גם בלילה, רק בקבוק.
בכל אופן - הפסקתי להניק מלא לפני בערך חודשיים, ולפחות חודש (יותר?) - גם לא מניקה בלילה.

אממה - עדיין יש חלב! כלומר יוצא חלב בסחיטה קלילה (ניגר, משפריץ, ואני ממש לא סוחטת כל יום, לא סחטתי כמעט של החודש-חודשיים האלה).
היו מס' ימים בתחילת ה"גמילה" שדווקא הסכימה לינוק (מדי פעם) אז כמובן שנתתי, והיה בסדר, ובזמן האחרון מה גיליתי? החלב מלוח- ממש!! (בעבר היה מתוק וטעים! כמו חלב עם סוכר או דייסה מתוקה)

אז האם זה בכלל תקין שנתתי לה? האם זה חלב "מקולקל" שעמד בציצי לפחות חודש? ולמה בכלל עדיין יוצא חלב? וגם - האם זה קשור לזה שעדיין לא קיבלתי מחזור מאז הלידה (בעצם מאז ההריון....)? האם בנות שמניקות שנה ושנתיים גם לא מקבלות מחזור?

ואם כבר אני כאן - אולי למישהי יש המלצה לרופאת נשים נעימה באזור אשדוד שעובדת ב/עם מכבי?

תודה!

michal@gal

Active member
מנהל
זה מצב רגיל

כשלא מניקים החלב נעשה מלוח. אם היא הייתה יונקת יותר, והכמויות היו גדלות, הטעם היה משתנה שוב למתוק.

אין בעיה לתת אותו ליונקת. הוא לא מקולקל.

לוקח הרבה זמן עד שהגוף מפסיק לחלוטין לייצר חלב. יכול להמשיך לצאת חלב בסחיטה גם שנה אחרי הפסקת ההנקה.

למחזור יכול לקחת 2-3 חודשים לחזור לאחר סיום ההנקה.

יש נשים שלא יקבלו מחזור בכלל כל עוד הן מניקות, גם אם מדובר בפעוט בן שנתיים, ויש כאלו שיקבלו מחזור סדיר כבר 3 חודשים אחרי הלידה.

תלתלים78

New member
שאלת המשך על חלב הנקה ומחזור

תיאורטית, אם נגיד הפסקתי להניק, ואחרי 3 חודשים עוד משפריץ חלב, אז אני יכולה לנסות ולחזור להניק?
סתומרת אם יחזור הביקוש הגוף יחזור לייצר חלב?

אסביר את השאלה

אני חצי שנה אחרי הלידה, בהנקה מלאה ולא קיבלתי עדיין מחזור.
אני רוצה להיכנס להריון והרופא אמר לי בצורה די חד משמעית שהסיכוי שלי די קטן והוא ממליץ להפסיק להניק.
אז אולי הפיתרון שלי זה להפסיק להניק. לקבל מחזור ואז לחזור להניק?

michal@gal

Active member
מנהל
הבעיה היא לא יצור החלב

אלא שהתינוק לא ידע/לא יסכים לינוק שוב אחרי 3 חודשים של בקבוקים בלבד. מה גם שאף אחד לא מבטיח לך שתוך 3 חודשים את מצליחה גם לקבל מחזור וגם להכנס להריון.
כך שתיאורטית זה אפשרי, בפועל לא סביר שניתן לביצוע.

עם זאת, אני מופתעת מאד מהתשובה של הרופא שלך.

קודם כל, יש המלצה לחכות לפחות שנה בין הריון להריון כדי לתת לגוף להתאושש מההריון הקודם. הריונות צפופים מעלים את החשש למוות בעריסה.

בנוסף, בהחלט ניתן להכנס להריון תוך כדי המשך הנקה. בהרבה מקרים כשההנקה מפסיקה להיות מלאה (התינוק מתחיל לאכול ארוחות מוצקים ופותח מרווחים גדולים יותר בלילות) המחזור חוזר מעצמו.
יש סיכוי טוב שעד גיל שנה, המחזור כבר יגיע ותוכלי להכנס להריון נוסף.

תלתלים78

New member
תודה על התשובה!

גם אני הופתעתי מהתשובה שלו, וניסיתי למצוא רופא אחר שיותר יתמוך בהנקה אבל גם הוא אמר להפסיק...
בלל שאני כבר בת 35 מרגישה שחייבת להזדרז עם הריון נוסף, אבל החלטתי שזה לא על חשבון הבייבי שלי. אני אמשיך להניק עד גיל שנה, ויהיה מה שיהיה.
אם יפתח מרווחים ואקבל מחזור - מעולה. אם לא - בגיל שנה כנראה אפסיק להניק. אבל גם לא אצטרך להוסיף מטרנה או משהו תעשייתי כזה.

אני חייבת לחדד

1. גם כשהמחזור חוזר ואיתו הביוץ,הסיכוי להכנס להריון בהנקה נמוך יותר מאשר בלעדיה (זה לא אומר שהוא נמוך אבסולוטית רק שהוא נמוך יותר)
2. כ-40% מהנשים המניקות לא יקבלו מחזור (כלומר לא יבייצו) בשנה הראשונה
3. הביוץ בזמן הנקה עלול להיות פחות סדיר ולהקשות על כניסה להריון גם לאחר קבלת המחזור הראשון.

מי שזמנה דוחק כדאי שתהיה מודעת גם לעובדות האלה.

מיצי55

New member
תודה!
ואולי בכל זאת יש למישהי

המלצה לרופאת נשים באזור אשדוד, קופ"ח מכבי?

shyano

New member
רופאת נשים מכבי באשדוד

יש רופאה נחמדה מאוד שמקבלת בקופ״ח מכבי בסניף ברחוב הפלמ״ח, ד״ר מוריה קירשנר.
הייתי אצלה כשהרופא הקבוע שלי היה בחופש והיא היתה פשוט מקסימה ומקצועית.

orita29

New member
לא מוכנה לינוק....

הבת שלי בת 7 חודשים, קצת מצוננת ועם חום גבוה כבר יומיים....
לא מוכנה לינוק. זו לא בעיה של תיאבון כי בקבוק היא אוכלת...
הלילה גם מתוך שינה לא הסכימה לינוק.........
גם כשהצלחתי לחבר אותה אתמול פעם אחת היא התנתקה מהר מאוד

מה לעשות??????

michal@gal

Active member
מנהל
לפי התיאור שלך, זו שביתת הנקה

לא בטוח שזה קשור למחלה אלא לעובדה שהיא מקבלת ממך בקבוקים והתרגלה למהירות הזרימה מהבקבוק.

טיפים להתגברות על שביתת הנקה תוכלי למצוא במאמרי הפורום, בקטגוריה "התנהגות היונקים".

היית אצל הרופא?

יכול להיות שכואב לה הגרון, אזניים, שיניים, זה הרבה פעמים מפריע להם לינוק.
אני הייתי ממשיכה להציע ציצי ובמקביל קופצת לראות רופא במיוחד אם את אומרת שיש לה חום. יכול להיות שמשהו מציק. התנועה של ההנקה והתנועה של המציצה מבקבוק הן שונות יכול להיות שמשהו מציק לה.
האם ניסית לתת משכך כאבים ואז להיניק?
אני הייתי קופצת לרופא...

orita29

New member
תודה!!!!

בין אם צינון (היינו אצל רופא ואפילו במיון כי הוא חשש שזה דלקת קרום המוח....)
ובין אם שביתה-

הילדה המתוקה שלי יונקת שוב!!!!
איזו הקלה....
לא ברור מה היה אבל מאחורינו....
תודה רבה על התשובות

ועינתי, לא זיהית אותי???
בואי נגיד שהייתי אצלך בקורס לייעוץ שינה...
אורית

למעלה