לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2516725,167 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-' ענייני חלב... '
ענייני חלב...
09/07/2013 | 09:58
48
121
לצפיה ב-'חלב שאיבה והנקה'
חלב שאיבה והנקה
09/07/2013 | 09:17
3
198
בוקר טוב, לאחר היעוץ אצל היועצת קיבלתי הנחיה לשאוב אחרי הנקות כדי להגביר חלב, שהגוף יתרגל שוב למשאבה, וממה שנשאב לתת עם דייסה בערב.
הכל טוב ויפה ואני באמת עומדת בעומס ולא קל עם 2 ילדים ותינוקת יונקת וכולם בבית בחופש הגדול.
אבל יוצא לי אולי 10 סיסי משני הצדדים וגם זה מאוד בקושי.
אני שואבת במשאבת ספקטרה שהושאלה מיד שרה. בהתחלה היו רק טפטופים, היום לאחר כמה ימים כבר יוצא זרמים ממש של חלב  ממשש לכמה שניות מאמינה שכל ציצי מייצר עוד 5 סיסי וזהו.{אחרי הנקה}
אני ממשיכה גם לשאוב על ריק אחרי. איך אני יכולה לגרום ליותר חלב לצאת? אני צריכה לתת לה מנה בסוף היום ולא מצליחה לשאוב יותר מ-50-60 כל היום.....מה איך למה וכמה אתן ממליצות שיוכל לעזור לי לשאוב עוד חלב ולא למות מכאבים
תודה
הנקה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד על ההשקעה והנחישות!!'
כל הכבוד על ההשקעה והנחישות!!
09/07/2013 | 10:18
2
117
לא מובן מאליו.
השאיבות לא אמורות לכאוב, צריך לבדוק מדוע זה כואב לך, ולפתור את זה. אולי את שואבת בעוצמה חזקה מידיי? העוצמה צריכה להיות החזקה ביותר שעדיין לא כואבת...
לגבי הכמות, אם את שואבת אחרי ההנקה (שזה אכן מעולה להגברת החלב), ואם היא יונקת היטב, זה לא מפתיע שאין הרבה חלב. אפשר לנסות להוסיף שאיבה אחת בין ההנקות (לא מייד אחרי ההנקה), ואז יש לשער שתהיה כמות יותר גדולה בשביל הבקבוק של הערב. גם שאיבה בבוקר הרבה פעמים מניבה הרבה חלב, רובינו שופעות יותר בבוקר.
עוד דבר שאפשר לשקול זה כמוסות חילבה (אסור לחולות סכרת, מי שסובלת מענייני לחץ דם, מי שאלרגית לבוטנים), במידה שאכן יש פה עניין להגדיל את כמויות החלב.
והכי חשוב- לדבר עם יועצת ההנקה שלך. היא מכירה אותך ואת התהליך שאת עוברת, ותוכל לעזור לך בצורה המיטבית.
בהצלחה!
הנקה >>
לצפיה ב-'גם בבוקר יוצא ככה מעט'
גם בבוקר יוצא ככה מעט
09/07/2013 | 10:25
1
89
ואני שואבת בעוצמה שלא כואבת כי אחת מעל כבר כואב, פשוט אחרי כל הנקה גם שאיבה זה קצת גירוי יתר של הפיטמה וזה מה שכואב.
אני לוקחת תוסף מגה מילק בכדורים שמאוד עוזר להגברת החלב .
אז אם הבנתי נכון, יש פעם אחת ביום שהיא מושכת יותר משעתיים וחצי, נניח 3-3.5 שעות פער, אז להכניס באמצע שאיבה? ואח"כ יהיה לה מספיק לאכול בארוחה אחרי?
הנקה >>
לצפיה ב-'הבנת נכון :)'
הבנת נכון :)
11/07/2013 | 11:09
46
ויהיה מספיק לאכול.שעה וחצי אחרי שאיבה כבר יש הרבה חלב.קצב הייצור של החלב הכי גבוה כשהשד ריק.
הנקה >>
לצפיה ב-'פחת החלב,ייעוץ לגבי השלמת הזנה בתמ"ל'
פחת החלב,ייעוץ לגבי השלמת הזנה בתמ"ל
08/07/2013 | 18:43
2
186
שלום , השאלה שלי מורכבת משני בעיות.
דבר ראשון ילדתי ב22.5 מאותו יום הנקתי הנקה מלאה והיה לי המון חלב. כל כך הרבה שאפילו הצלחתי להכין סטוק שלם של חלב שאוב בגלל התקשויות. הלכתי לרופא וקיבלתי גלולות מסוג סרזנט ללא אסטרוגן כמובן. לקחתי אותן במשך יומיים. ביום השני בלילה החלב פשוט פחת.. התינוק בכה כל שעה שהוא רעב,וניסתי להנקי ולהניק.. לאחר מכן ניסתי לשאוב  כי לא הבנתי למה הוא לא יונק כמו שצריך וגיליתי שפשוט אין כמעט חלב בשד. יצאה טיפה בקושי... חשבתי זה בגלל הגלולות.. לאחר יומיים הגיע מחזור,והבנתי שכנראה זה בגלל המחזור? בכל מקרה ש למישהי עצות? התינוק רעב ,החלב בשד נגמר ממש מהר והחלב הקפוא נגמר לאטלאט. אני משמ לא רוצה להגיע למצב של מטרנה!!

דבר שני אם אצטרך להוסיף לו תחליף חלב,נשאר לי רק 2 סטוקים של 100 מל במקפיא.. כבר התייאשתי והחלטתי לקנו ליתרבטחון מטרנה. איך מביאים,וכמה? התינוק יונק בדרך כלל כל 3 שעות ובלילה הפסקה של 4... בערך כ100 מ"ל ... והוא עלה במשקל ממש הרבה.. (נולד 3.100 שבועיין לאחר לידה 3500,חודש אחרי לידה 4500..) אני לא רוצה להאכיל אותו יותר מידי... אשמח לעצות. תודה רבה.
הנקה >>
לצפיה ב-'להפסיק לתת שאוב. לתת לו הרבה הרבה הרבה ציצי'
להפסיק לתת שאוב. לתת לו הרבה הרבה הרבה ציצי
08/07/2013 | 19:55
152
כדי להעלות את כמות החלב בשד, צריך להניק כמה שיותר. אם הוא מתעצבן, להחליף צד. אפשר גם להחליף 3-4 צדדים בהנקה. לפעמים הירידה בחלב בעקבות הגלולות היא הפיכה, אבל השד חייב לקבל איתות לייצר חלב, לכן חשוב מאד מאד להמשיך להניק כמה שיותר. ככל שתניקי יותר כך יהיה יותר חלב. אם את רוצה לזרז את התהליך את יכולה לקחת כמוסות של חילבה (3 כמוסות 3 פעמים ביום, אם את לא סוכרתית או אלרגית לבוטנים).
אם את רואה שהחלב ממשיך לרדת, כדאי להפסיק בינתיים את הגלולות וללכת לרופא לקחת מיקרולוט, אולי הן לא יורידו את כמות החלב.
ומילה כללית - הפתרון ל"נגמר החלב" הוא תמיד להניק עוד ועוד ועוד (מלבד מקרים בודדים כמו הריון למשל). החלב בשד נוצר לפי דרישת היונק. ככל שהוא יינק יותר כך יהיה יותר חלב ולהיפך - ככל שתתני יותר בקבוקים כך יהיה פחות חלב.
הנקה >>
לצפיה ב-'לא בטוח שמדובר במחזור'
לא בטוח שמדובר במחזור
11/07/2013 | 12:18
55
זה יכול גם להיות דימום בגלל הגלולות, לפעמים זה ממש נראה כמו מחזור

ויש נשים שדיווחו שהרגישו ירידה בייצור החלב בעקבות הסרזט, אולי תנסי לעבור למיקרולוט ותראי אם המצב משתפר. גם מבחינת החלב וגם מבחינת הדימום
הנקה >>
לצפיה ב-'שאלה לגבי דיסה מחלב אם'
שאלה לגבי דיסה מחלב אם
08/07/2013 | 09:49
5
140
הכנתי לקטנה דיסת אורז מחלב אם.
ככה הסכמנו הרופא היועצת ואני לתת מנה ביום של כמה חלב שאוב שיוצא , כי שואבת אחרי כל הנקה להגברת ייצור החלב, עם דייסה שיהיה סמיך מעט בכפית שלא תבלבל הפטמות עם בקבוק.
בדיוק 5 דקות על השעון היא היתה סמיכה, ואחרי זה פשוט לא להאמין חזרה לאט לאט להיות ממש חלב שהייתי צריכהלתת במזרק.
שמעתי כאן שיש חומר בחלב אם שלא משאיר את הדייסות סמיכות, אבל השאלה היא האם במידה והיא אכלה גם את החזרה למצב חלב עדיין זה נחשב קלורית כדייסה? מבחינתי היא אכלה דייסה או שזה נחשב רק שקיבלה תוספת חלב שאוב?
הנקה >>
לצפיה ב-'הקלוריות לא נעלמו'
הקלוריות לא נעלמו
08/07/2013 | 12:29
1
83
הלוואי והערך התזונתי של אוכל היה משתנה עם השינוי במרקם, ככה הייתי שותה גלידה ללא הפסקה!
זה בהחלט נחשב שהיא אכלה דייסה מבחינה תזונתית, שיהיה בתאבון!
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/07/2013 | 12:41
16
לצפיה ב-'נסי דייסה מתוצרת אחרת'
נסי דייסה מתוצרת אחרת
08/07/2013 | 16:59
2
65
יש תוצרות שבהן הדייסה נשארת סמיכה גם 20 דקות.
הנקה >>
לצפיה ב-'עדיין לא מצליח לי לשאוב'
עדיין לא מצליח לי לשאוב
10/07/2013 | 13:37
1
51
אני עדיין שואבת אותם כמויות אם כי הזרמים השתפרו ולא רק טיפטופים....
איך אוכל לשואב יותר יש נוסחת פלא? עם הנקה מלאה.....איך להוציא יותר כמות?
והגיוני שמאז שהתחילה לאכול דייסה, והכוונה היא שכל היוםן יונקת מלא, בערב מקבלת הנקה טובה והשלמה בדייסה בכפית סמיכה של בין 40-60 סיסי שאוב +דייסה, מה שמצליחה לשאוב אחרי הנקות כל היום, הגניוני שדווקא עכשיו היא קמה בלילות ויונקת? עושה רושם שממש רעבה?
הנקה >>
לצפיה ב-'אין נוסחת פלא לשאיבה'
אין נוסחת פלא לשאיבה
14/07/2013 | 07:29
15
לפעמים זה פשוט לא מצליח. נסי לעשות את השד תוך כדי שאיבה. זה יכול לשפר.

יתכן והדיסה כבדה לה בבטן ולכן היא מתעוררת יותר בלילות. אולי כדאי לנסות לתת את הדיסה בשעה אחרת, מוקדם יותר ולראות אם יהיה טוב יותר.

מצד שני, יכול להיות שאין קשר לאוכל וזה השינוי הרגיל בלילות שקורה בגיל 4 חודשים.
הנקה >>
לצפיה ב-'תרומת חלב אם במקביל להנקה'
תרומת חלב אם במקביל להנקה
10/07/2013 | 15:06
5
110
היי, אשמח לעזרה ועיצות-
אני מתגוררת בחו"ל ונרשמתי לבנק החלב המקומי בכדי לתרום חלב אם לפגים/תינוקות חולים
אני עכשיו בעיצומו של התהליך- בדיקות דם, מחכה שישלחו אלי את ערכת האיחסון, ובינתיים ביקשו ממני להתחיל לשאוב ולאחסן בהקפאה את מה שאני שואבת. רכשתי שקיות איחסון והיום הגיעה בשעה טובה המשאבה (מדלה קטנה- סווינג?).

אני מעוניינת לשאוב כל יום או פעם ביומיים, יש לי שפע חלב (בסחיטה בלבד אני מצליחה להפיק כ100 סמ"ק)-
אשמח ואודה לטיפים כיצד לשאוב בצורה יעילה מבלי לייצר עודף (או שמא חוסר!?) שייפגעו בהנקה של הבייבי שלי- אני כרגע לא מעוניינת לשאוב בשבילנו, רק בשביל התרומה-האם לשאוב לפני/אחרי הנקה? או שמא כלל בלי קשר להנקה? יש שעות מסויימות שכדאי לשאוב בהן/עדיף שלא לשאוב בהן? וכל טיפ או עיצה שיש יתקבלו בברכה.

תודה רבה!
הנקה >>
לצפיה ב-'אני לא יודעת לענות, אבל כל הכבוד לך!'
אני לא יודעת לענות, אבל כל הכבוד לך!
11/07/2013 | 06:00
1
29
לצפיה ב-' '
11/07/2013 | 14:31
8
לצפיה ב-'אני לא אשת מקצוע אבל נדמה לי שהכי טוב יהיה'
אני לא אשת מקצוע אבל נדמה לי שהכי טוב יהיה
11/07/2013 | 14:44
2
80
להוסיף "ארוחה" שבה תשאבי. כך לא יהיה עודף חלב במהלך הארוחות שלו, והגוף ייצר עוד חלב לארוחה הנוספת הזאת.
בנוסף אם את סוחטת לפני ההנקה כדי להימנע מזרמים, נסי לאגור גם את החלב הזה.
ובאמת כל הכבוד. שליחות חשובה
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה ניסיתי לעשות את זה'
תודה ניסיתי לעשות את זה
14/07/2013 | 01:34
1
15
בינתיים נוצר לא מעט גודש אני מקווה שזה קשור לקפיצת גדילה שעברנו ולא שמעכשיו יש גודש (עד שסופסוף נרגע קצת!!!)
הנקה >>
לצפיה ב-'לא כתבת בן כמה התינוק, אבל אם יש לך עודף חלב '
לא כתבת בן כמה התינוק, אבל אם יש לך עודף חלב
14/07/2013 | 13:05
15
עם כל הצער שבדבר, אולי כדאי יהיה לחכות לאיזון של המצב לפני שאת מתחילה שאיבות. גודש לא רק מקשה על התינוק אלא עלול לגרום אצלך לדלקות.
הנקה >>
לצפיה ב-'דייסת הקסמים (אבל מלוחה?)'
דייסת הקסמים (אבל מלוחה?)
10/07/2013 | 21:23
7
97

פיצי החליטה שלא רוצה יותר ציצי בגיל 8 חודשים. בהתחלה ביום, ואח"כ לא רצתה ציצי גם בלילה, רק בקבוק.  
בכל אופן - הפסקתי להניק מלא לפני בערך חודשיים, ולפחות חודש (יותר?) - גם לא מניקה בלילה.

אממה - עדיין יש חלב! כלומר יוצא חלב בסחיטה קלילה (ניגר, משפריץ, ואני ממש לא סוחטת כל יום, לא סחטתי כמעט של החודש-חודשיים האלה).
היו מס' ימים בתחילת ה"גמילה" שדווקא הסכימה לינוק (מדי פעם) אז כמובן שנתתי, והיה בסדר, ובזמן האחרון מה גיליתי? החלב מלוח- ממש!! (בעבר היה מתוק וטעים! כמו חלב עם סוכר או דייסה מתוקה)  

אז האם זה בכלל תקין שנתתי לה? האם זה חלב "מקולקל" שעמד בציצי לפחות חודש? ולמה בכלל עדיין יוצא חלב? וגם - האם זה קשור לזה שעדיין לא קיבלתי מחזור מאז הלידה (בעצם מאז ההריון....)? האם בנות שמניקות שנה ושנתיים גם לא מקבלות מחזור?

ואם כבר אני כאן - אולי למישהי יש המלצה לרופאת נשים נעימה באזור אשדוד שעובדת ב/עם מכבי?

תודה!
הנקה >>
לצפיה ב-'זה מצב רגיל'
זה מצב רגיל
10/07/2013 | 23:12
6
73
כשלא מניקים החלב נעשה מלוח. אם היא הייתה יונקת יותר, והכמויות היו גדלות, הטעם היה משתנה שוב למתוק.

אין בעיה לתת אותו ליונקת. הוא לא מקולקל.

לוקח הרבה זמן עד שהגוף מפסיק לחלוטין לייצר חלב. יכול להמשיך לצאת חלב בסחיטה גם שנה אחרי הפסקת ההנקה.

למחזור יכול לקחת 2-3 חודשים לחזור לאחר סיום ההנקה.

יש נשים שלא יקבלו מחזור בכלל כל עוד הן מניקות, גם אם מדובר בפעוט בן שנתיים, ויש כאלו שיקבלו מחזור סדיר כבר 3 חודשים אחרי הלידה.
הנקה >>
לצפיה ב-'שאלת המשך על חלב הנקה ומחזור'
שאלת המשך על חלב הנקה ומחזור
11/07/2013 | 14:54
3
74
תיאורטית, אם נגיד הפסקתי להניק, ואחרי 3 חודשים עוד משפריץ חלב, אז אני יכולה לנסות ולחזור להניק?
סתומרת אם יחזור הביקוש הגוף יחזור לייצר חלב?

אסביר את השאלה
אני חצי שנה אחרי הלידה, בהנקה מלאה ולא קיבלתי עדיין מחזור.
אני רוצה להיכנס להריון והרופא אמר לי בצורה די חד משמעית שהסיכוי שלי די קטן והוא ממליץ להפסיק להניק.
אז אולי הפיתרון שלי זה להפסיק להניק. לקבל מחזור ואז לחזור להניק?

הנקה >>
לצפיה ב-'הבעיה היא לא יצור החלב'
הבעיה היא לא יצור החלב
11/07/2013 | 15:22
2
66
אלא שהתינוק לא ידע/לא יסכים לינוק שוב אחרי 3 חודשים של בקבוקים בלבד. מה גם שאף אחד לא מבטיח לך שתוך 3 חודשים את מצליחה גם לקבל מחזור וגם להכנס להריון.
כך שתיאורטית זה אפשרי, בפועל לא סביר שניתן לביצוע.

עם זאת, אני מופתעת מאד מהתשובה של הרופא שלך.

קודם כל, יש המלצה לחכות לפחות שנה בין הריון להריון כדי לתת לגוף להתאושש מההריון הקודם. הריונות צפופים מעלים את החשש למוות בעריסה.

בנוסף, בהחלט ניתן להכנס להריון תוך כדי המשך הנקה. בהרבה מקרים כשההנקה מפסיקה להיות מלאה (התינוק מתחיל לאכול ארוחות מוצקים ופותח מרווחים גדולים יותר בלילות) המחזור חוזר מעצמו.
יש סיכוי טוב שעד גיל שנה, המחזור כבר יגיע ותוכלי להכנס להריון נוסף.
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה!'
תודה על התשובה!
13/07/2013 | 11:35
24
גם אני הופתעתי מהתשובה שלו, וניסיתי למצוא רופא אחר שיותר יתמוך בהנקה אבל גם הוא אמר להפסיק...
בלל שאני כבר בת 35 מרגישה שחייבת להזדרז עם הריון נוסף, אבל החלטתי שזה לא על חשבון הבייבי שלי. אני אמשיך להניק עד גיל שנה, ויהיה מה שיהיה.
אם יפתח מרווחים ואקבל מחזור - מעולה. אם לא - בגיל שנה כנראה אפסיק להניק. אבל גם לא אצטרך להוסיף מטרנה או משהו תעשייתי כזה.
הנקה >>
לצפיה ב-'אני חייבת לחדד'
אני חייבת לחדד
13/07/2013 | 15:25
30
1. גם כשהמחזור חוזר ואיתו הביוץ,הסיכוי להכנס להריון בהנקה נמוך יותר מאשר בלעדיה (זה לא אומר שהוא נמוך אבסולוטית רק שהוא נמוך יותר)
2. כ-40% מהנשים המניקות לא יקבלו מחזור (כלומר לא יבייצו) בשנה הראשונה
3. הביוץ בזמן הנקה עלול להיות פחות סדיר ולהקשות על כניסה להריון גם לאחר קבלת המחזור הראשון.

מי שזמנה דוחק כדאי שתהיה מודעת גם לעובדות האלה.
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה! ואולי בכל זאת יש למישהי'
תודה! ואולי בכל זאת יש למישהי
11/07/2013 | 15:57
1
42

המלצה לרופאת נשים באזור אשדוד, קופ"ח מכבי?
הנקה >>
לצפיה ב-'רופאת נשים מכבי באשדוד'
רופאת נשים מכבי באשדוד
15/07/2013 | 14:50
63
יש רופאה נחמדה מאוד שמקבלת בקופ״ח מכבי בסניף ברחוב הפלמ״ח, ד״ר מוריה קירשנר.
הייתי אצלה כשהרופא הקבוע שלי היה בחופש והיא היתה פשוט מקסימה ומקצועית.
הנקה >>
לצפיה ב-'לא מוכנה לינוק....'
לא מוכנה לינוק....
11/07/2013 | 14:51
6
118
הבת שלי בת 7 חודשים, קצת מצוננת ועם חום גבוה כבר יומיים....
לא מוכנה לינוק. זו לא בעיה של תיאבון כי בקבוק היא אוכלת...
הלילה גם מתוך שינה לא הסכימה לינוק.........
גם כשהצלחתי לחבר אותה אתמול פעם אחת היא התנתקה מהר מאוד

מה לעשות??????
הנקה >>
לצפיה ב-'לפי התיאור שלך, זו שביתת הנקה'
לפי התיאור שלך, זו שביתת הנקה
11/07/2013 | 15:23
83
לא בטוח שזה קשור למחלה אלא לעובדה שהיא מקבלת ממך בקבוקים והתרגלה למהירות הזרימה מהבקבוק.

טיפים להתגברות על שביתת הנקה תוכלי למצוא במאמרי הפורום, בקטגוריה "התנהגות היונקים".
הנקה >>
לצפיה ב-'היית אצל הרופא?'
היית אצל הרופא?
11/07/2013 | 20:43
48
יכול להיות שכואב לה הגרון, אזניים, שיניים, זה הרבה פעמים מפריע להם לינוק.
אני הייתי ממשיכה להציע ציצי ובמקביל קופצת לראות רופא במיוחד אם את אומרת שיש לה חום. יכול להיות שמשהו מציק. התנועה של ההנקה והתנועה של המציצה מבקבוק הן שונות יכול להיות שמשהו מציק לה.
האם ניסית לתת משכך כאבים ואז להיניק?
אני הייתי קופצת לרופא...
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה!!!!'
תודה!!!!
12/07/2013 | 16:44
3
48
בין אם צינון (היינו אצל רופא ואפילו במיון כי הוא חשש שזה דלקת קרום המוח....)
ובין אם שביתה-

הילדה המתוקה שלי יונקת שוב!!!!
איזו הקלה....
לא ברור מה היה אבל מאחורינו....
תודה רבה על התשובות

ועינתי, לא זיהית אותי???
בואי נגיד שהייתי אצלך בקורס לייעוץ שינה...
אורית
הנקה >>
לצפיה ב-'איך הייתי אמורה לזהות???'
איך הייתי אמורה לזהות???
12/07/2013 | 23:41
2
41
מה שלומך?
אז מגיע לך מזל טוב שוב?
הנקה >>
לצפיה ב-'לא היית אמורה'
לא היית אמורה
14/07/2013 | 12:09
1
18
סתם התלהבתי שעונה לי מישהי שמכירה אותי....
כן, נולדה לי בת לפני 8 חודשים.....

הנקה >>
לצפיה ב-'מזל טוב יקירה'
מזל טוב יקירה
14/07/2013 | 12:23
17
לי נולדה לפני 9.5 חודשים עוד בת...
אולי נפגש?
הנקה >>
לצפיה ב-'מעדכנת '
מעדכנת
<< ההודעה הנוכחית
12/07/2013 | 04:26
7
165
בזמנו התייעצתי בפורום לגבי כמה סוגיות, והנה, הגיע הזמן לעדכן.

סוגיה א': מה עושים עם יותר מ-20 ליטר חלב אם קפוא?
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

יצרתי קשר עם פרופסור שאצלו עשיתי את התואר השני שלי (בנושא אחסון חלב אם) ושאלתי האם הוא מכיר מעבדה קרובה לאזור מגוריי, שאוכל לתרום לה את החלב הקפוא שלי לשם ביצוע מחקרים. הוא שאל האם אסכים להעביר למעבדה שלו (מרחק של 4 שעות טיסה). כמובן שהסכמתי ברצון רב ואתמול החלב הגיע ליעדו, עטוף במעטפת קרח כמובן. עכשיו לפרופסור שלי יש סטוק חלב טרי, במקום זה שהיה לו, והוא בן כמה שנים טובות.
הפריזר הגדול והאהוב שלי סוף סוף פנוי לאכסן הרבה אוכל!

סוגיה ב': מה עושים כשהתינוק נמצא במשפחתון 10 שעות ביום ולא מסכים לשתות חלב שאוב מופשר, כנראה בגלל טעם הלוואי האופייני?
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

אז עשיתי נסיון והרתחתי את החלב אחרי השאיבה (+קיררתי מיד ע"י טבילה של הסיר בסיר גדול יותר עם מים קרים). אכן לא התפתח בו טעם לוואי! לא בתוך מנה שנשמרה לאחר מכן מעל שבוע בהקפאה ולא במנה שנשמרה במקרר כמה ימים. אבל הבחור שלי לא הסכים לשתות אותו בכל מקרה... לא את המורתח ולא את הטרי ביותר. יש לו משהו נגד שתיית חלב שלא בהנקה.

סוגיה ג': איך גורמים לתינוק (בן 10 חודשים עכשיו) לשתות את החלב שאמא שואבת לו באהבה בעבודה?
בעלת המשפחתון מכינה עם החלב (בן לא יותר מיממה, כלומר אין בו טעם לוואי) דייסות, סלטים (דוגמת סלט ביצים) וכו'. חלק מהחלב משמש גם כקרם נגד תפרחת חיתולים.

סוגיה ד': מה עושים עם עודף החלב מהשאיבות? אני שואבת בעבודה פעמיים, כאשר הילדון מנצל מנה אחת בלבד ביום (כלומר בעלת המשפחתון מצליחה לנצל מנה אחת ביום)?
הזכרתי את נושא עודף החלב למנהלת שלי בשיחת מסדרון. היא שאלה האם אסכים להעביר את עודף החלב לתינוק בן 7 שבועות שלאמא שלו אין מספיק חלב (היא ילדה בגיל 47, אחרי הריון טבעי, שבא אחרי 20 שנים של נסיונות להרות עם עזרה רפואית...). האישה היא חברה שלה, כך שכולם מכירים את כולם וסומכים על כולם. כמובן שהסכמתי (בתמיכה של בעלי) ועכשיו תינוק קטן שותה את החלב שלי כל יום ואני (וגם ההורים שלו) מאושרת! היום סיפרו לי שהבחור שבעבר בקושי הסכים לאכול תוך כדי בכי, שתה היום בכיף 40 מ"ל חלב של אמא שלו, קינח ב-150 מ"ל חלב שלי ועכשיו אמא שלו דואגת שהוא אוכל יותר מידי .

אז זהו. נפתרו כל הסוגיות, רק שהחלב שלי ימשיך לזרום .
הנקה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד,'
כל הכבוד,
12/07/2013 | 11:15
42
גם על העזרה וגם על התרומה.

תודה על העדכון!
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה רבה על העדכון!!'
תודה רבה על העדכון!!
14/07/2013 | 09:17
3
84
וכל הכבוד, איזו רצינות ואיזו השקעה. אין עלייך!!

משהו קטן, שאולי כבר ניסיתם, לגבי שתיית החלב: אולי בכוס פטנט? הרבה תינוקות מתלהבים מהחידוש של הכוס, ואולי גם שותים בה מים, ויסכימו לשתות גם חלב...
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
15/07/2013 | 05:44
2
16
כן, ניסינו כוס פטנט. הוא מאוד אוהב לשתות ממנה מים, אבל חלב - לא. פשוט אי אפשר לעבוד על הבחור הזה - הוא שותה חלב רק מהמעיין עצמו .
הנקה >>
לצפיה ב-'חכם כמו אמא :)'
חכם כמו אמא :)
15/07/2013 | 17:47
1
14
לצפיה ב-' תודה רבה'
תודה רבה
16/07/2013 | 06:23
8
בדיוק היום ראיתי שפרסמו את המאמר שלי, שנכתב על פי התיזה של התואר השני (בנושא אחסון חלב אם) .
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה! הוספתי להודעות הנבחרות'
תודה! הוספתי להודעות הנבחרות
14/07/2013 | 17:05
1
16
"התינוק מסרב לבקבוק, איך מתמודדים בלי בקבוק"

וגם - סלט ביצים עם חלב? איך זה עובד??
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה רבה, איזו מחמאה!'
תודה רבה, איזו מחמאה!
15/07/2013 | 05:44
6
לצפיה ב-'האם מחזור מפחית חלב?'
האם מחזור מפחית חלב?
12/07/2013 | 23:34
1
111
מניקה  9 חודשים ושואבת לבקבוק אחד ביום. בימים האחרונים התמעט החלב בשאיבה משמעותית, משאיבה של 150 בקלות בקושי 50. אתמול קיבלתי את מה שנראה כמו מחזור (עבר הרבה זמן אז מי זוכר ), האם יש קשר? אגב- נוטלת סרזט
הנקה >>
לצפיה ב-'כן. יכול להיות. זה אמור לחזור לקדמותו בקרוב'
כן. יכול להיות. זה אמור לחזור לקדמותו בקרוב
13/07/2013 | 09:17
22
לצפיה ב-'מה קרה לחלב שלי?!?'
מה קרה לחלב שלי?!?
13/07/2013 | 19:21
3
98
היי,
הקטנה בת 8 שבועות. אני לא מניקה אלא שואבת כ- 500-400 מ"ל ביום (אשמח לא להיכנס לנושא- הרבה מאמצים נעשו בנידון), כל השאר בתחליף. לאט לאט עם שאיבות מוגברות ותוספים בהדרכה של יועצת הנקה אני מגבירה את כמויות החלב.

אתמול התחיל דימום שחשבתי שהוא מחזור (אני לוקחת גלולות סרזט כבר שבועיים), וכמויות החלב הדלדלו מאוד! היום הצלחתי לשאוב 100 מ"ל בלבד.
קראתי שמחזור יכול לגרום למיעוט חלב למספר ימים, אבל מצד שני הבנתי שעם סרזט אין מחזור ממש אלא דימום לא-סדיר.
חשוב לציין שאתמול בבוקר עקרו לי שן בינה והיה לי מאוד קשה לאכול, אבל היום כבר אכלתי מסודר (אמנם גרבר ויוגורטים וכו' - אבל אכלתי) והיה גם מעט גודש שהתגברתי עליו, כי בחמישי בערב איחרתי לשאוב בגלל אירוע.

האם משהו לא בסדר, או שזה אכן ה"מחזור"? אשמח לעצות איך לנהוג כדי לא לקבע את כמויות החלב הקטנות.

המון תודה ושבוע טוב
הנקה >>
לצפיה ב-'אשמח לקבל תשובה אישית :) למרות שראיתי ....'
אשמח לקבל תשובה אישית :) למרות שראיתי ....
13/07/2013 | 19:27
1
38
שהשאלה נשאלה, אשמח לדעת איך לנהוג כיוון שאני שואבת ולא מניקה.

האם יש טעם לשקול להפסיק לקחת את הגלולות?
הנקה >>
לצפיה ב-'נשים רבות מעידות שבימים'
נשים רבות מעידות שבימים
13/07/2013 | 23:09
53
הראשונים של הווסת וגם בזמן ביוץ הן חשות שיש פחות חלב . יש קשר בין המערכת ההורמונלית הנשית לבין הורומוני ההנקה ובייחוד בווסתות הראשונות לאחר הלידה יש תחושות של חוסר בחלב . בגלל שטת רק שואבת ולפי מה שכתבת ותיארת גם ככה את ממש נאבקת ומתמודדת בתורה בלתי יאומנה עם הקשיים שיש בשאיבה בלעדית אז אני מאמינה שאכן זן מסביר את הירידה המאוד משמעותית בייצור החלב. אך, זכרי כי ירידה סו הינה זמנית בלבד, כדי לעבור את המשבר את צריכה להמשיך לשאוב. בצורה קבועה בזמנים קבועים כפי שאת מכירה , ממש לשאוב בכל שעתיים וחצי גם אם לא יוצא נחלב. הגירוי לשד הוא חיוני להמשיך ייתור החלה ולמעשה בשלב זה של בובת מה שחשוב זה להמשיך ולתת גירוי לשד. את בהחלט יכולה לחשוב לקחת חילבה במינון מוגבר של 9 כמוסות ביממה - 3 כמוסות 3 פעמים ביום - זאת אם אינך סוכרתית ואינך אלרגית למשפחת הבוטניים / ללא ייעוץ רפואי כל שהוא , נשים מניקות מעידות שבימים הראשונים הללו של הוסת חילבה מאוד עוזר להם עם העניין של הכמויות . בנוסף ככל שתמשיכי לשאוב כך השד יתאושש ויחזור לייצר חלב. לגבי הפסקת גלולות - תשמעי. רצוי להתייעץ עם רופא ולקבל דעתו לגבי הקשר לכמויות ייצור החלב . עלי לציין כי זו תופעה ידועה אצל מניקות ולכן מניקות רבות לא נוטלות גלולות כלשהן בעל תרופת ההנקה אבל לכל אישה יש השפעה אישית .
הנקה >>
לצפיה ב-'ואני מוסיפה'
ואני מוסיפה
14/07/2013 | 14:57
23
יש נשים שעם סרזט מקבלות מחזור ממש, כך שהעובדה שיש מחזור לא אומרת כלום.
הנקה >>

הודעות אחרונות

16:04 | 17.01.19 דניאלה בן מלך
09:08 | 25.12.18 michal@gal
15:50 | 17.12.18 royalbean
00:51 | 02.12.18 נטע012
16:53 | 18.11.18 ליליה27
09:10 | 17.10.18 ronit1985
21:50 | 28.09.18 mafe
15:13 | 14.09.18 2010Kerenh
10:02 | 27.08.18 אנונוםיתאחת

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ