האם יועצות ההנקה של מכבי הן IBCLC?

זה טיפ מצויין

אני מסכימה שכדאי לדבר בטלפון עם יותר מיועצת אחת וכך אפשר לדעת למי מתחברים יותר.
אולי אם מדברים לפני הלידה כדאי גם לבדוק מידת זמינות של אותה אשת מקצוע.

בשנים האחרונות השינויים בקריטריונים והדרישות להסמכת יועצות הנקה הביאו לכך שמדריכה שאינה עובדת או מקושרת למערכת הרפואה הציבורית תתקשה מאוד למצוא מסגרת בה תוכל לצבור את השעות המעשיות הנדרשות תחת פיקוח של יועצת אחרת, אפילו אם היא מוכנה להשקיע 2,000 שעות בהתנדבות ללא כל תמורה. התוצאה היא "מדיקליזציה" של התחום ואני לא בטוחה שזה כיוון רצוי.

חייבת לתקן

אחת הדרישות של מכבי לייעוץ ההקה היא שהיועצת תהיה ibclc וגם אחות מוסמכת
אם היועצת לא עומדת בתנאים אלו מכבי לא
יקבלו אותה כיועצת ״מטעמם״

באמת?
אני לא מוצאת אף אחת מהיועצות

באזור שלי ברשימה...
תוכלי לעזור לי?
אשמח לדעת האם את מכירה/רואה ברשימות המוסמכות את אחת מהיועצות הבאות (מהאתר של מכבי):

רוית בר און
רחלי חביב

ילנה בלוך
ג'ני קרוצקוב

שרה לואיס

סטלי ג'רבי
שרה קורן

תודה!

לא אינני מכירה את השמות

והרשימההשמות והרשימה שם מוגבלת כי מכבי לא עובדים בהכרח עם יועצות מוכרות אלא עם מי שהיא אחות בהסכמה שלה
כנראה אם תבחרי כן לגשת לייעוץ אצל אחת מהן תצטרכי להתקשר אליהן , לחוש בשיחת הטלפון מי היא היועצת עד כמה היא תומכת , מה היא יודעת על הנקה ועד כמה היא נעימה
בהצלחה

She Dolphin

New member
זה לא נכון. האחיות שבהסדר של מכבי

יכולות להיות יועצות מוסמכות של הקורס של משרד הבריאות הישראלי, או עם הסמכה של IBCLC.

החוק בארץ לא נותן בלבדיות לתואר יועצת הנקה מוסמכת ל IBCLC.

המדינה בכלל לא מכירה ב"יועצת הנקה" כמקצוע אלא כ*עיסוק*, ויש לזה משמעות גדולה מאוד, זאת לא רק סמנטיקה.

נכון את צודקת הם לא מבחינים בהבדל

אבל הם כן מדגישים את העניין שעל היועצת החובה להיות אחות מוסמכת
מה שמבחינתי מוריד את איכות הייעוץ שכן העיסוק בו לפעמים הוא מדני ולא עיקרי
בכל אופן לגבי סוג התעודה בהנקה או סוג העיסוק גם פה הם לא מבחינים ועושים שוב עוול.
אבל עדיין צריך לזכור כי השנה היא השנה הראשונה בה קופת חולים מכבי פתחו את העיניים והבינו. שיש נשים שזקוקות לייעוץ הנקה- מה שהבינו בקופות חולים אחרות לפני כמה שנים. והם רק בתחילת תהליך עדיין קופה זו באופן לא רשמי מקבלת מימון מחברות תמל ולראייה מידי תרופה במידעון שלהם הם מפרסמים על תמלים אלו ואחרים ודי לא מעודדים בהנקה באאופן כללי
שוב.,, זו רק ההתחלה כל מה שצריך זה שנשים ימשיכו לפנות אליהם ויידרשו ייעוץ יותר מקצועי ולאו דווקא מאחיות

למעלה