חלב שאיבה והנקה

yolandaa2

New member
חלב שאיבה והנקה

בוקר טוב, לאחר היעוץ אצל היועצת קיבלתי הנחיה לשאוב אחרי הנקות כדי להגביר חלב, שהגוף יתרגל שוב למשאבה, וממה שנשאב לתת עם דייסה בערב.
הכל טוב ויפה ואני באמת עומדת בעומס ולא קל עם 2 ילדים ותינוקת יונקת וכולם בבית בחופש הגדול.
אבל יוצא לי אולי 10 סיסי משני הצדדים וגם זה מאוד בקושי.
אני שואבת במשאבת ספקטרה שהושאלה מיד שרה. בהתחלה היו רק טפטופים, היום לאחר כמה ימים כבר יוצא זרמים ממש של חלב ממשש לכמה שניות מאמינה שכל ציצי מייצר עוד 5 סיסי וזהו.{אחרי הנקה}
אני ממשיכה גם לשאוב על ריק אחרי. איך אני יכולה לגרום ליותר חלב לצאת? אני צריכה לתת לה מנה בסוף היום ולא מצליחה לשאוב יותר מ-50-60 כל היום.....מה איך למה וכמה אתן ממליצות שיוכל לעזור לי לשאוב עוד חלב ולא למות מכאבים
תודה

gudat

New member
כל הכבוד על ההשקעה והנחישות!!

לא מובן מאליו.
השאיבות לא אמורות לכאוב, צריך לבדוק מדוע זה כואב לך, ולפתור את זה. אולי את שואבת בעוצמה חזקה מידיי? העוצמה צריכה להיות החזקה ביותר שעדיין לא כואבת...
לגבי הכמות, אם את שואבת אחרי ההנקה (שזה אכן מעולה להגברת החלב), ואם היא יונקת היטב, זה לא מפתיע שאין הרבה חלב. אפשר לנסות להוסיף שאיבה אחת בין ההנקות (לא מייד אחרי ההנקה), ואז יש לשער שתהיה כמות יותר גדולה בשביל הבקבוק של הערב. גם שאיבה בבוקר הרבה פעמים מניבה הרבה חלב, רובינו שופעות יותר בבוקר.
עוד דבר שאפשר לשקול זה כמוסות חילבה (אסור לחולות סכרת, מי שסובלת מענייני לחץ דם, מי שאלרגית לבוטנים), במידה שאכן יש פה עניין להגדיל את כמויות החלב.
והכי חשוב- לדבר עם יועצת ההנקה שלך. היא מכירה אותך ואת התהליך שאת עוברת, ותוכל לעזור לך בצורה המיטבית.
בהצלחה!

yolandaa2

New member
גם בבוקר יוצא ככה מעט

ואני שואבת בעוצמה שלא כואבת כי אחת מעל כבר כואב, פשוט אחרי כל הנקה גם שאיבה זה קצת גירוי יתר של הפיטמה וזה מה שכואב.
אני לוקחת תוסף מגה מילק בכדורים שמאוד עוזר להגברת החלב .
אז אם הבנתי נכון, יש פעם אחת ביום שהיא מושכת יותר משעתיים וחצי, נניח 3-3.5 שעות פער, אז להכניס באמצע שאיבה? ואח"כ יהיה לה מספיק לאכול בארוחה אחרי?

gudat

New member
הבנת נכון :)

ויהיה מספיק לאכול.שעה וחצי אחרי שאיבה כבר יש הרבה חלב.קצב הייצור של החלב הכי גבוה כשהשד ריק.

למעלה