האם יועצות ההנקה של מכבי הן IBCLC?

האם יועצות ההנקה של מכבי הן IBCLC?

אני מבינה שמכבי סוף סוף עוזרים בעניין ייעוץ ההנקה ובאתר שלהם ניתן לאתר יועצות על פי מיקום, אולם לא ברור לגמריי מה הכשרתן:
הרשימה של מכבי - בהקלקה על מיקום במפה

ובכלל, איפה ניתן למצוא רשימה מלאה של כל היועצות המוסמכות בארץ?

מבאס. עד שמכבי כבר נותנים משהו שקשור בהנקה

הם לא מקפידים על ההסמכה.
נו שויין, שוב יעוץ פרטי. בתקווה שאולי הפעם לא אצטרך.
תודה!

kita1000

New member
וגם זה...

פעם בשבועיים בוקר אחד? 4 יועצות לכל המרכז והשרון?
באמת???

She Dolphin

New member
הם מסרבים להכניס להסדר יועצות שאינן אחיות

אני מקווה שהם יתאפסו שם על עצמם וישוו את השירות שלהם למה ששירותי בריאות כללית נותנים למטופלות שלהם.

She Dolphin

New member
באתר הישראלי של יועצות ההנקה

מופיעות רק יועצות מוסמכות IBCLC שחברות באיגוד.

וגם שם, אני, למשל, שגם מוסמכת IBCLC וגם חברה באיגוד, לא מופיעה

(מזכירה לעצמי לטפל בזה באמת
)

כן, ראיתי שהרשימה שם נורא קצרה...

לכן כתבתי שאני לא בטוחה שמעודכן שם. לדעתי גם נשמטו חלק מהשמות במעבר לאתר החדש.

מילה על יועצות הנקה IBCLC

אני רוצה להגיד שבקורס ההנקה שאני עשיתי היו לא מעט אחיות ומיילדות שעשו איתי את הקורס. בגלל שיש להן תואר הן יכלו לגשת למבחן הIBCLC הבינלאומי ועברו אותו גם כאשר לא היו לחלקן בכלל שעות ניסיון בעבודה. וכך כעבור 7 שנות עבודה וניסיון ובלי הטייטל אני יכולה להגיד שלעיתים שווה להסתכל על הניסיון ולא על התואר.
צריך לקחת בחשבון שיש יועצות IBCLC שאין להן ניסיון רב לעומת מדריכות הנקה עם ניסיון של שנים. (יש לי קולגות עם ניסיון של 25 שנה ויותר שהן לא IBCLC אבל עובדות כל כך הרבה ויש להן כל כך הרבה ניסיון וזה דבר ממש לא מבוטל)
אני חושבת שלפני שפוסלים על פי התעודות צריך לבדוק מה מידת הניסיון התעסוקתי ומה מידת הכימיה עם היועצת/מדריכה הנבחרת.
אני לא מתכוונת לפגוע באף יועצת הנקה אבל אני חושבת שכשמסתכלים באופן כוללני על כל מדריכות ההנקה ומחליטים שהן לא מקצועיות מספיק מול היועצות IBCLC כדאי לבדוק באופן פרטני יותר מה מידת המקצועיות שלהן.
אני אגב מדריכת הנקה כבר 7 שנים, התנדבתי שעות בבתי חולים בחדרי הנקה, עבדתי עם המון המון נשים בהנקה ויש לי ניסיון רב ועשיר בהנקה (חוצ מהנקה עצמית של 6 שנים און אנד אוף בארבעת ילדיי ואני עדיין מיניקה...)
יש עוד מדריכות רבות רבות כמוני שיכולות לעזור גם בלי התואר בצורה מוצלחת מאוד.
אני אגב לא אגש למבחן הבינלאומי כי אני לא מאמינה בכותרות...

את כמובן צודקת אבל

בתחום כל כך פרוץ, שבי כל אחת יכולה לקרוא לעצמה מדריכת הנקה, יועצת הנקה ומה לא, התואר IBCLC מהווה איזשהי אינדיקציה לעמידה בסטנדרטים של מקצועיות ובקוד אתי מסוים. כבר שמעתי על "מדריכות הנקה" שנתנו עצות שנשמעו כאילו הן עובדות במטרנה...

אני שמעתי

על יועצות IBCLC שנתנו גם עצות גרועות ואפילו עודדו להפסקת הנקה.
אני חושבת שאי אפשר לשפוט משמועות. כולנו יודעות שכל מקרה לגופו וזה כל כך אינדבידואלי ותלוי בכל כך הרבה דברים.

ברור. הדוגמה שלי לא היתה במקום

ברור שיש יועצות מחורבנות ומדריכות נהדרות. הכוונה שלי היא שכשהתחום כל כך פרוץ, צריך לדעת איכשהו שהאדם שעומד מולך הוא בעל הכשרה מסוימת ולא סתם שרלטן, והתואר IBCLC נותן את זה.
אני מגיעה מתחום הפסיכולוגיה, ואצלנו זה אותו סיפור - יש "פסיכולוג" ויש "פסיכותרפיסט" שהוא לרוב מישהו שמגיע מתחום אחר (ייעוץ חינוכי, עבודה סוציאלית וכד') ועשה קורסים בפסיכותרפיה. אז ברור שיש פסיכולוגים גרועים מאד ופסיכותרפיסטים מצוינים, אבל לפחות כשאתה הולך לפסיכולוג התחושה היא שמקבלים פחות חתול בשק.

אני לא כל כך מסכימה

אני מכירה יועצות IBCLC שלא עבדו דקה בתחום ויכולות היום לפרסם את עצמן כIBCLC ובסופו של דבר יעזרו הרבה פחות ממדריכות שיש להן הרבה ניסיון. להסתכל רק על הכותרת זה בעייתי כי זה מטעה בדיוק באותה מידה שהטייטל מדריכה מטעה.
אני חושבת שאחד הדברים שהאמהות צריכות לעשות זה לבדוק ניסיון וכימיה עם היועצת/מדריכה. אני חושבת שאחד הדברים שאנחנו כאנשי מקצוע צריכים לעשות לובי לניסיון ולא לכותרת. אני חושבת שבזה שאנחנו עושים לובי לכותרת אנחנו יכולים לעשות עוול לאמא שתזמין יועצת IBCLC שלא עבדה דקה בתחום והחליטה פתאום להתחיל ואין לה ידע או ניסיון.
אני מאמינה שמי שלא טוב לא שורד בתחום ומי שטוב מצליח, הלא בסופו של דבר הדברים עוברים מפה לאוזן ואם הייתי קטסטרופה עם אמא מסויימת ולא הצלחתי לעזור לה סביר שהיא לא תמליץ עלי ויכול להיות שהיא גם תדבר על זה באופן כזה שישמעו מי אני ומה היכולות שלי.
אם התחום פרוץ צריך לשמור עליו לפחות מקצועי, אם זה אני מסכימה איתך אבל אני לא חושבת שלפרסם שרק IBCLC מקצועיות זה יכול להשאיר את התחום מקצועי.

זה הסיכון, אבל אני עדיין חושבת שאם ממליצים

באופן גורף, עדיף להמליץ על יועצת שהיא IBCLC ולא על מדריכות הנקה באופן כללי (אגב, בשביל לשמור על התואר צריך לעבור מבחנים תקופתיים לא?)
בכל אופן, ברור שאם אני מכירה באופן אישי מדריכת הנקה טובה ומנוסה (יכולה לחשוב לפחות על 3 כאלו), אני אמליץ עליה ולא על יועצת שאני לא מכירה.
לצערי נדמה לי שכמו בתחום שלי גם אצלך, לא תמיד אנשים יודעים האם קיבלו ייעוץ מקצועי או לא ורק כשמישהו מנוסה שומע את הסיפור הוא מבין שהיה כאן חוסר מקצועיות.

ניחא אם ליועצת אין דקה של נסיון

מה שהאמת פחות סביר אבל הבעייה היותר משמעותית היא מה היועצת הזו כן מצליחה לעשות
ועד כמה הייעוצים שלה אכן כן תואמים לרוח ההנקה
לא מעט אני שומעת מאמהות שפנו ליועצות
אחיות ללא זמן או פנאי וקיבלו ייעוץ אפילו
פוגעני , לא תומך , לא מעודד מספיק
ובעקבות פסיקות תובעניות נפלו לקשיים חמורים
ומשמעותיים יותר בהנקה ולו רק בגלל שקיבלו ייעוץ לא תומך
פסיקות כמו : אין לך מספיק רקמת שד...
את לא סימטרית ולכן פה לא יהיה חלב ,
לתינוק יש סנטר כזה, הלידה היתה קשה מידי ...
לפעמים ואולי במקרים רבים הקביעות היו נכונות
אבל הנ הועברו לאישה בצורה כזו שהביאו אותה לביטול עצמי , תחושת כשלון ואף הפסקת ההנקה
.. למה ? חוסר זמן , חוסר הסברה, חוסר תמיכה
פעמים כה רבות השילוב בין יועצת ואחות מביא איתו אסון
כי עצם המקצוע של ייעוץ ההנקה הגיע בגלל חוסר בידע חוסר במשאבים הקשורים לתחום ולא כדי לדחוף עוד תעודה על הדרך
כמובן שאני לא כותבת בהכללות ולא על שום מקרה פרטי
אבל אני מסכימה עם המחאה ועם הכותרת
המעוותת שיד פעמים רבות לibclc וחבל...
מסכימה שיש קודם לברר מהו ניסיונה של היועצת
או המדריכה או התומכת הנקה או האישה
באשר היא נורד אחכ להתייחס לאיזה תעודה יש או אין לה

ו.... סליחה על הטעויות אני מקלידה בנייד

יו אני כל כך מסכימה איתך

אני לא רוצה להגיד שמות אבל כל כך הרבה מקרים ששמעתי על כאלה דברים שבא לי לפעמים להתפוצץ.
זה הזוי. יש לי לקוחות וחברות שהפסיקו להיניק בגלל חוסר התמיכה של היועצת IBCLC שהיתה להן או מישהי מליגת לה לצ'ה שאמרה להן דברים שפגעו בהן בתקופה כל כך רגישה של אחרי לידה.
אחד הדברים הכי חשובים שלא מלמדים באף קורס זה פסיכולוגיה, זה המשמעות של בייבי בלוז, זה הדרך של לעבוד עם נשים אחרי חוויית אקסטרים שהן עברו.
אני יכולה להגיד ש7 שנות הלימודים שלי במכון אדלר שאינן קשורות להנקה בכלל עזרו לי ועוזרות לי יותר בעבודה עם נשים אחרי לידה מכל קורס מקצועי שהוא.
וכאן אני חושבת נכנס עניין הניסיון כי אם הייתי עובדת רק לפי הספר ורק כמו שלמדתי בקורס ההנקה שעברתי במשך שנה לא הייתי מצליחה לקרוא בין השורות כמו שאני מצליחה היום.
יש לפעמים מקרים שאני מגיעה לנשים ויושבת שעתיים ורק מקשיבה לסיפור הלידה שלהן ולחוויות הימים הראשונים שאחרי הלידה ואולי מראה איזה תיקון בחיבור וזהו והפידבקים שאני מקבלת אח"כ זה שהצלתי להן את ההנקה כשבסופו של דבר רק הקשבתי ועודדתי והרגעתי.
הרי כולנו יודעות שהרכיב הכי חשוב בהנקה זה הרכיב הנפשי. אם בקורס ההנקה או במבחן הIBCLC לא מתייחסים אליו אז מה זה שווה שאנחנו מבינים את העניין הטכני? הלא זה כל כך הרבה יותר מורכב מטכניקה.
אני מודה לך על ההארות בדיון הזה. הן כל כך כל כך חשובות.

נכון גם אני מרקע מכובד

של הפסיכולוגיה ומודה שלא פעם מצאתי את עצמי מהרהרת עד כמה התחומים קשורים בקשר הדוק ביניהם.
אבל שוב חייבת לציין שלמרות שנות הדרכת וייעוץ ההנקה שמאחורי
ראיתי הרבה יותר מקרים בהם יועצות מוסמכות עשו טוב מאשר רע!
לכן אסור להכליל ומה שכתבתי היה לפי ניסיוני האישי המקצועי בלבד

ברור שאסור להכליל

זה הדבר הראשון שאמרתי.
ברגע שעושים הכללות מסתכנים ביותר.
הדבר הראשון שבגללו קפצתי בדיון הזה זו ההכללה הבוטה של ללכת רק לIBCLC בטענה שהן הכי מקצועיות.
אני לא רוצה לפגוע באף יועצת אבל אני חושבת שההכללה בשום מקרה אינה נכונה ומתאימה

למעלה