מוצרי חלב וגזים

doli13

New member
מוצרי חלב וגזים

אני נמנעת ממוצרי חלב ואכן התינוק רגוע מאז ללא גזים . זה מאוד קשה לי אבל שווה את המחיר. כעת התינוק בן 3 וחצי חודשים ואני תוהה אם לנסות לחזור למוצרי חלב ולראות את ההשפעה עליו מה דעתכן?

flaming june

New member
את נמנעת בכלל ממוצרי חלב או רק ממוצרים של חלב

פרה?
כי אם את לא אוכלת רק מוצרי חלב פרה, את יכולה לנסות מוצרי חלב עיזים וכבשים. אצלי הבעיה הייתה רק עם מוצרי חלב פרה.
החזרה למוצרי חלב תלויה בך, כמובן. אני בזמנו חזרתי לאט-לאט לאכול מוצרי חלב פרה רק לקראת גיל חצי שנה, וגם אז מאוד במתינות ולא לפני הנקות.

doli13

New member
נמנעתי מכל מוצרי החלב

במידה ואכלתי מוצר חלב האם ההשפעה היא מיידית? אולי כדאי לי לחכות שהוא יגדל קצת ואז לנסות..
ובכלל אולי הוא רגיש ללקטוז ולא יכול לעכל טוב מוצרי חלב...

ההשפעה היא מיידית, אבל לוקח כשבועיים

עד שהחלב "מתנקה" מהגוף. לכן קחי בחשבון שאם את כן אוכלת, יכולות להיות לזה השפעות לאורך זמן. אני מסכימה שאם את מחליטה לחזור למוצרי חלב, כדאי לנסות חלב עזים, להתחיל מגבינות קשות שמכילות פחות לקטוז ולראות אם זה משפיע. יכול להיות שמערכת העיכול הבשילה קצת וזה ילך בקלות. אני נמנעתי כמעט חצי שנה ממוצרי חלב, ואחר כך גם לא נתתי לתינוקת מוצרי חלב עד גיל שנה. היום היא אוכלת ואין שום בעיה, כך שלא בהכרח מדובר על רגישות ללקטוז.

yoyo10

New member
לרוב הבעיה נהיא לא בלקטוז

מה שעובר דרך החלב שלך זה שאריות מהחלבון של החלב פרה
חלב אם עשיר בלקטוז
את יכולה לנסות לחזור בהדרגה לצרוך מצרי חלב פרה ולראות איך זה משפיע
אולי תנסי קודם חלב עיזים או כבשים

flaming june

New member
ההשפעה היא מיידית,

את יכולה לנסות לאט-לאט לצרוך מוצרי חלב כבשים ועזים, ולחכות קצת עם מוצרי חלב פרה.
אצלנו חלב עזים/כבשים עבור יחסית בסדר.
חלב פרה הוא הבעייתי.
לגבי רגישות ללקטוז - לא הייתי ממהרת להסיק מסקנות.
חוץ מזה, אם הוא עדיין סובל, את יכולה לנסות להוריד מזונות אחרים שעלולים להיות בעייתיים (אצל כל אחת זה אחרת. אצלי למשל אלו היו גם אורז לבן ועגבניות שעשו בעיות). זה ניסוי וטעיה.
בהצלחה.

למעלה