רק בריאות

altirit

New member
שאלה בנוגע לחילבה...

אמא טריה, לבונבון מוד בן שבועיים וחצי. בעקבות בעיות עם יצור כמות מספקת של חלב, התחלתי ליטול כדורי חילבה.
חייבת לציין, שיש שיפור משמעותי ביותר, ועכשיו אני מניקה הנקה מלאה, ללא תוספי פורמולה בכלל! מבסוטית מזה ברמות מטורפות, אבל..............
מה זה הריח הנוראי הזה???????? הפכתי כבר את כל מה שרק אפשר באינטרנט, הבנתי שאחת מתופעות הלוואי היא ריח זיעה לא משהו אצל חלק מהנשים.
אוף, אני עם המזל שלי היתי חייבת ליפול בקטגוריה זו! אומנם אני יושבת בבית, ולא מסתובבת בחוץ יותר מידי, לא עובדת וכו', אז אין כל כך אינטרקציה עם אנשים מבחוץ, ולכן
פחות סיכוי להתפדח... אבל ביני לבין עצמי, זה כל כך לא נעים! אני רצה להתקלח איזה 5 פעמים ביום, וזה בעייתי משהו כאשר יש תינוק יונק על הידיים! בעלי עוד לא קלט, ככה שזה לגמרי משהו שמפריע לי אישית. מצד אחת זה ממש מתרד, כי אני לא רגילה להפיץ ריחות של חנות תבלינים (ולא, זה לא ריח מקלות וניל...), מצד שני, אני רואה כמה החילבה עוזר לי עם כמויות החלב, והקטנצ'יק אוכל כל כך טוב, שאני לא מסוגלת לחשוב על לוותר על חילבה בנתיים, כי מפחדת שהחלב שוב ירד...
שאלה למנוסות, האם יש משהו שניתן לעשות על מנת להקל על המצב? הכדורים שקניתי אמורים להיות "ללא ריח".... מה שמתברר כל כל כך נכון בפועל.
כל המלצה או עידוד יתקבלו בברכה :)

Lady_in_Red

New member
האם מותר אלטמן - ביו-דרים - תמצית לשתייה

להרגעה ושינה טובה בהנקה?

Lady_in_Red

New member
לפי מה שרשום באינטרנט

לריאן מקסיקני 1:5
Valeriana edulis

כשותנית 1:5
Humulus lupulu

מליסה רפואית 1:5
Melissa officinalis

פרחי קמומיל 1:5
Matricaria recutita

פרחי תרזה 1:5
Tilia europea

פסיפלורה 1:5
Passiflora incarnate

נחכה למומחיות שיענו בודאות

אבל אני יודעת כך - מליסה, קמומיל ופסיפלורה אינם בעייתיים. לא יודעת לגבי כשותנית ותרזה. ולריאן הוא צמח מאד בעייתי. זה הצמח שממנו במקור הפיקו את תרופת הוליום ואני הייתי מאד נזהרת בשימוש בו, בלי קשר להנקה.

מסכימה עם בטט כדאי להיזהר

משום שאין מספיק מידע בתחום ההנקה.
אם מדובר ביונק זעיר
ואם מדובר בהנקה תכופה לא כדאי לקחת
וכן לשקול לעבור לטיפול אחר שיש לו יותר ידע.
כמו כן לא כתוב כמויות ולכן את לא ממש יודעת כמה
מכל החומרים את מקבלת.
-מליסה,פסיפלרה וקמומיל אינם בעייתיים.
וכמובן שאת מוזמנת להתייעץ עם מרכז טרטולוגי לגבי
בטיחות המוצר בהנקה.

עד איזה גיל אפשר אך ורק להניק?

בלי טעימות, אוכל מוצק, אלא אך ורק הנקה? (אפשר/מומלץ)

michal@gal

Active member
מנהל
יש אפשר ויש מומלץ

אפשר עד גיל שנה להסתפק בחלב בלבד.

מומלץ בגיל חצי שנה להתחיל להוסיף ארוחות של מוצקים, אחרי שבגיל 4 חודשים מתחילים עם טעימות, כך שלקראת שנה רוב התזונה תהיה מבוססת על מוצקים.

אז אם ככה בגיל שנה הם נגמלים מהנקה

לא?
אני לא רואה טעם להניק אם התינוק כבר אוכל את כל המוצקים ומקבל את כל אבות המזון והאנרגיה שהוא צריך לגוף, אז אם ככה הנקה היא צורך רגשי לגמרי (אחרי שנה הכוונה(

michal@gal

Active member
מנהל
בדרך כלל לא נגמלים בדרך שנה

עד גיל שנה התינוק עדיין צריך לקבל לפחות 2 הנקות ביום.

ההנקה מעבר לגיל שנה היא לא רק צורך רגשי אלא גם תורמת לתזונה של התינוק ולמערכת החיסונית שלו.
ההמלצה של ארגוני הבריאות העולמיים היא להניק עד גיל שנתיים או מאוחר יותר.

לא מומלץ להתחיל בגיל מאוחר יותר. יש "חלון הזדמנויות" שבו התינוק מוכן לחשיפה למוצקים ואפשר לראות שהוא מתעניין באוכל מסביבו ומעוניין לטעום. דחיה מלאכותית של השלב הזה תיצור בעיה בהצגת המוצקים בהמשך.
מבחינה התפתחותית, חשוב שהתינוק ילמד איך ללעוס. זה חלק מההתפתחות של שרירי הפה.
מחקרים בנוגע לאלרגיות מראים שחשיפה מוקדמת לאלרגנים עוזרת למנוע אלרגיות בעתיד.
סה"כ - אל תדחי.

yoyo10

New member
ההנקה היא תוסף תזונתי מעולה בשלב של אכלית

מוצקים גם אחרי גיל שנה מיכוון שהספיגה שלו בגוף היא אידאלית
וחוץ מהאלמנט התנתי יש את האלמט החיסוני חלב אם נותן תמיכה למערכת החיסון שעדיין עוד ממש בשלה בגיל שנה
ואין לזלזל באלמנט הרגשי של ההנקה

מצפוטל

New member
יש חשיבות עצומה להנקה בשנה השנייה

ראשית, תהליך החשיפה למזונות שונים הוא הדרגתי, ורצוי שלפחות עד סופו יהיה גיבוי של הנקה - חשיפה למזון חדש במקביל להנקה מקטינה סיכון להתפתחות אלרגיה לאותו מזון.
מבחינה תזונתית עדיין יש להנקה תפקיד חשוב מאוד - אפשר לקרוא על כך כאן: http://www.tzuna-tova.co.il/index2.php?id=35&lang=HEB
מבחינה חיסונית - תינוק בגיל זה עדיין לא מגיע לייצור אופטימלי של חלק מהנוגדנים, וזקוק עדיין לגיבוי חיסוני מהאם.
ונכון, קיים גם הצורך הרגשי, לצורך התפתחות רגשית טובה.

ועוד אחד:

ואם אני מחליטה לתת טעימות ומוצקים בגיל מאוחר יותר, למעלה מחצי שנה, האם אני גורמת בזה נזק לתינוק?

מצפוטל

New member
ע"פ תדריך משרד הבריאות - כן

הם מזהירים שעיכוב בחשיפה למזונות משלימים עלול לגרום לדברים הבאים: "עיכוב בגדילה, חסרים תזונתיים (ברזל, אבץ ויטמין (D והתפתחות בעיות אכילה, למשל העדפת מזונות נוזליים וסירוב להתקדם למזונות במרקם מוצק יותר."

אני מניחה שיש הבדל גדול בין ילד שעוד לא מראה כלל עניין במוצקים לבין ילד שמראה עניין ומונעים ממנו.

למעלה