לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2553625,536 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'הנקת פעוטות – אירוח עם היועצת עדי יותם '
הנקת פעוטות – אירוח עם היועצת עדי יותם
<< ההודעה הנוכחית
09/01/2011 | 19:41
50
52
שנה נעימה של הנקה מאחורינו והפעוטות היונקים והשאלות לפנינו.
עד איזה גיל אפשר להיניק? להמשיך לפי דרישת הפעוט?
כמה חלב צריך עכשיו? כיצד להתמודד עם תגובות הסביבה?
האם, מתי ואיך לגמול? מה עושים כשלפעוט מצטרף אח תינוק?
ובשביל מה להיניק פעוטות בכלל?

עדי יותם, יועצת IBCLC מותיקות הפורום, דולה ועיתונאית בנושאי הריון, לידה והנקה.
בקרוב תנחה בדיאדה תל-אביב סדרת מפגשים לאמהות ולפעוטות יונקים.
עדי תענה לשאלותיכם בנושא ביום ב', 10.1, החל מהשעה 18:00.

כולם מוזמנים לשרשר לכאן שאלות כבר כעת
הנקה >>
לצפיה ב-'בדיוק בזמן המתאים'
בדיוק בזמן המתאים
09/01/2011 | 20:14
2
11
יונתן בן שנתיים וחצי. הסביבה הקרובה והתומכת הפכה לסביבה לוחצת להפסיק.
מה הם היתרונות להמשיך ולהניק?  האם יש להנקה ערך מוסף גם בגיל שנתיים וחצי-שלוש (מעבר למגע- שגם חיבוק יכול לתת)?
ושאלה אחרונה- האם יש מאמרים כתובים (רצוי בעברית אבל לא חייבים) על יתרונות ההנקה למרחקים ארוכים?

תודה מראש.
הנקה >>
לצפיה ב-'אוי, הסביבה הלא-תומכת...'
אוי, הסביבה הלא-תומכת...
10/01/2011 | 18:21
1
14
קודם כל, יפה שעד עכשיו תמכו השאלה למי את קוראת סביבה. לטעמי, משך ההנקה איננו מעניינו של אף אחד פרט לתינוק ולהוריו. זו החלטה משפחתית. אם מדובר בבן הזוג - זו סוגיה מורכבת יותר. אבל לגבי כל השאר - אפשר לצטט להם את המלצות האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים, שם נכתב ש"אין כל עדות לנזק פסיכולוגי או אחר כתוצאה מהנקה לתוך שנת החיים השלישית ומעבר לה". את לא צריכה להביא מאמרים והוכחות לאף אחד - להפך, מי שמתנגד, שיילך לבזבז את זמנו בחיפוש אחר מאמרים שמראים נזק כלשהו. אם לך וליונתן טוב - סבבה. אפשר לחייך בנימוס ולומר, "שמעתי. תודה על ההתעניינות. בינתיים טוב לנו ככה".
בחלב אם יש תמיד נוגדנים ומרכיבי תזונה אחרים. מעבר לכך, ההנקה מספקת חום וביטחון בצורה ייחודית. יהיו די שנים לדרכים אחרות של מגע וקשר, תוחלת החיים של ילדינו צפויה להיות כמאה שנה. למי זה מפריע שמתוך ה-100 שנה האלה הם יינקו שנתיים, שלוש, ארבע?
יש השערות שונות לגבי משך ההנקה המינימלי המומלץ. לפרופ' קתרין דטוויילר האמריקנית יש ספרות בנושא - לדעתי בעיקר ספר, לא מאמרים. חפשי Dettweiler. מסקנתה על סמך ניתוח ותצפיות של יונקים שונים בטבע, היא שמשך ההנקה הרצוי נע בין שנתיים וחצי לשבע שנים.
אישית אני אוהבת להזכיר שמשמעות המושג "שיני חלב" היא שיניים שיש לפעוט עד אשר הוא מתחיל בגמילה... בד"כ השיניים מתחילות להתחלף בגיל חמש
ערך מוסף מעבר למגע "שגם חיבוק יכול לתת" - עובדה שיונתן מעדיף את החיבוק שלו עם חלב, נכון?...
אני ממליצה למצוא מפגשי ליגת לה לצ'ה באזורך, שם תוכלי למצוא בדרך כלל עוד מניקות למרחקים ארוכים (וכמובן, בסדרת המפגשים שאקיים בדיאדה נדון בנושאים האלה בהרחבה...)
המשיכו ליהנות!
הנקה >>
לצפיה ב-'וקישורים'
וקישורים
10/01/2011 | 18:27
6
המלצות האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים
ליגת לה לצ'ה
תדריך להזנת התינוק והפעוט - משרד הבריאות הישראלי
הנקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה על האירוח '
תודה על האירוח
09/01/2011 | 20:34
1
10
שלום עדי,
הנסיכה שלי בת שנה ו-3 חודשים, יונקת בבוקר ובערב, ואם מתעוררת באמצע הלילה/ לא מרגישה טוב- זה בנוסף להנקות הקבועות.
אני מאוד נהנית מההנקה וכמובן גם היא, אבל לאחרונה כשהיא איתי בבית (וזה ממש לא הרבה כי אני עובדת כמעט כל יום עד הערב) היא ממש בצורה אובססיבית נצמדת אלי ורוצה ציצי כל הזמן, אם אני מרימה אותה היא ממש מתקשתת ומנסה להישכב לתנוחת הנקה, וזה בלי קשר לרעב/ צמא.
אני מניחה שהיא רוצה לפצות את עצמה על זה שאני לא איתה כל אחה"צ, אבל איך שמים גבולות שעכשו לא? וגם אם אני נותנת לה היא קצת "משגעת" אותי כי היא מתנתקת, הולכת לשחק ואחרי 5 דק' חוזרת ורוצה שוב. זה די מתיש
בנוסף- בגלל כל מה שתיארתי- אני די חוששת מהגמילה שתהיה קשה ככל שהיא גדלה. אני ממש לא רוצה להפסיק ומבחינתי אני אניק אותה עד גיל שנתיים אם היא תרצה, אבל אני חוששת ממה שיהיה אז.
אשמח לתובנות.
הנקה >>
לצפיה ב-'גבולות בהנקת פעוט'
גבולות בהנקת פעוט
10/01/2011 | 18:36
7
את מתארת מצב מאוד לא פשוט ושוחק. אני מסכימה עם האבחנה שלך, שהיא מפצה את עצמה על הזמן בלעדייך - לא רק אחה"צ אלא גם בבוקר...
כשמזג האוויר סגרירי ולא יוצאים הרבה החוצה, מורגש עוד יותר הדפוס שאת מתארת.
כשלפעמים את מסכימה ולפעמים מסרבת, בלי שהיא תוכל להבין מתי כן מתאים לך ומתי לא - קיים סיכוי סביר שהיא תבקש המון, כי היא לא יודעת מתי בפעם הבאה תסכימי....
לאורך השנים בפורומים ראיתי הרבה פעמים שאימהות מציעות "להיצמד אליהם בחזרה". לאפשר לה את כל אינספור ההנקות הקצרות האלה, לא להילחם ולא להיכנס למאבקי כוח. אחרי כמה זמן נמאס להם והם נזכרים שיש עוד דברים מעניינים בעולם
דרך נוספת שאני מציעה היא לחשוב צעד אחד לפניה, ולהימנע ממצבים מעודדי הנקות כאלה. למשל, הרבה תינוקות מבקשים לינוק מיד כשאמא מתיישבת על הספה - או מתיישבת בכלל אז לרדת אל השטיח איתה, ליזום משחק. להציע מים בכוס מעניינת/חדשה/אהובה. להציע פירות חתוכים. לצאת לגינה, להיפגש עם ילדים נוספים. בקיצור - הסחות דעת.
יש אמהות שמגבילות את ההנקה לבוקר-וערב או מספר אחר של הנקות שנוח להן איתן, ולא מאפשרות את "השלוקייה". אני לא בטוחה שזה יתאים לכן בשלב זה, הרצון שלה לוודא שאת כאן ולא נעלמת, בשילוב עם מידה מסוימת של רגשות אשמה שאולי יש לך בגלל הזמן המועט שלכן יחד - יקשו על גבולות נוקשים שכאלה.
אל תדאגי עכשיו למה שיהיה בעוד תשעה חודשים. ילדה בת שנתיים היא ילדה אחרת מאוד מזו שבת שנה ושלושה חודשים, ויש לה עוד עיסוקים...
המשיכו ליהנות!
הנקה >>
לצפיה ב-'גמילה מהנקה - בן שנה ו-4 חודשים'
גמילה מהנקה - בן שנה ו-4 חודשים
09/01/2011 | 20:36
1
16
הי עדי,
האירוח הזה הגיע לי בדיוק בזמן...אני אחלק את השאלה שלי ל- 2:
אייל בן שנה ו-4 חודשים יונק 3 פעמים ביום (בוקר מוקדם סביב 4 בבוקר , ערב לפני השינה וב 16 אחרי הגן).
הוא אוכל את כל סוגי המוצקים (אלרגי לחלב) אבל התזונה שלו מאוזנת בכללי. ההנקה המשמעותית שלו היא בבוקר מוקדם (אז אני מרגישה שהוא יונק הרבה וזו גם ההנקה הכי ארוכה), הייתי רוצה להתחיל להוריד את ההנקה של 16 (יש ימים שזה עובד אבל זה דורש ממני לתת לו לאכול מחוץ לבית ולהישאר מחוץ לבית, ולהסיח את דעתו...) ההנקה הזו היא יותר ל"פינוק".... אני מעוניינת לסיים את ההנקה בחודשים הקרובים ולא מעוניינת להניק בגיל שנתיים.... אין לי בעיה לעשות את זה באופן הדרגתי... השאלה היא איך עושים את זה? הוא אלרגי לחלב (לא רוצה לתת לו תמ"ל בכל מקרה) ובנוסף הוא סרבן בקבוקים מגיל 4 חודשים....ככה שאין מצב לבקבוק ב 4 בבוקר...

בשבועיים האחרונים הוא התחיל למשוך לי בחולצה ואפילו להגיד "ציצי" (בדרכו המשובשת והחמודה ) אפילו שהוא לא רעב (לפעמים הוא סתם לוקח "שלוק" ועוזב)- איך גורמים לו להפסיק? (אני מסיחה את דעתו בדרך כלל, כי אני מעדיפה שיגיע רעב לארוחת הערב ושלא יאכל כלום לפני...אז איך עושים את זה? הוא עושה את זה לפעמים גם מחוץ לבית וזה ממש מציב אותי בסיטואציה לא נעימה לפעמים....

מצטערת על האורך.... תודה
הנקה >>
לצפיה ב-'גמילה בגיל שנה ו-4 ח''
גמילה בגיל שנה ו-4 ח'
10/01/2011 | 18:46
7
נשמע שלפחות חצי מהתשובה כבר יש לך הסחות דעת, אוכל מחוץ לבית. אם יש לך אפשרות, דאגי שיהיה אוכל אחר מוכן בבית כשאתם מגיעים, כך שלא יצטרך לחכות הרבה - מקסימום עד שאת מחממת משהו במיקרוגל או מקלפת/חותכת פרי. אפשר להלהיב אותו כבר בדרך - "עוד מעט נגיע הביתה, ומה נאכל שם?!" ומשחקים דומים.

אם תחליטי שאת מורידה את ההנקה הזו ויהי מה - הודיעי לו על כך מראש, יום קודם, באותו יום בבוקר, ובדרך הביתה. אמרי לו משהו כמו "אני אניק אותך בערב, עכשיו אני רוצה לנוח/לאכול ואתה תאכל ___". אם יבקש שוב ושוב - לחזור בשקט ובטון נייטרלי על האמירה "מעכשיו יונקים לפני שהולכים לישון או בבוקר, וזהו". והציעי משהו אחר. אל תשבי, אל תחזיקי אותו בתנוחה דומה להנקה.
לטעמי, עדיף שבוע-שבועיים של הסחות דעת ואוכל מחוץ לבית עד שישכח שפעם היה יונק בארבע...

אם את לא רוצה שיגיד "ציצי" מחוץ לבית - צריך ללמד אותו מלה אחרת... (באופן כללי, אני מציעה לאמהות כשהילדים לומדים לדבר, לא לקרוא להנקה "ציצי" אלא מלת קוד אחרת או פשוט "לינוק"... כדי לא למצוא את עצמן במצבים מביכים - אם כי היום, ממרחק השנים, אני לא מבינה מה מביך בילד שבסך הכל ביקש לינוק (הרבה פעמים הם לא מצליחים לומר "לינוק" ולכן יוצרים לעצמם מלה אחרת - היונקת הספציפית שלי קראה להנקה "נוֹקוֹ", ומאחר שזה כבר השתרש, עם אחיה ניסיתי להשתמש ב"נוקו" מלכתחילה, אבל הוא הפך את זה ל"קוֹקוֹ" ). אפשר גם ללמד סימן (מה שעושים ב"שפת סימנים לתינוקות"). בכל פעם שהוא רוצה לינוק לומר לו - "עכשיו אתה רוצה לינוק"/"עכשיו אייל יונק" וכו' וללוות את האמירה בסימן כלשהו ביד - הצבעה על הפה, תנועה של סיבוב היד, מה שבא לך.
הסחות דעת הן פתרון טוב, וגם כאן אפשר להשתמש באמירה חיובית - "אני אניק אותך - בערב לפני השינה" ומיד לעבור נושא.
בהצלחה והמשיכו ליהנות!
הנקה >>
לצפיה ב-'אפשר להדחף? -בת שנה עוד שלושה שבועות...'
אפשר להדחף? -בת שנה עוד שלושה שבועות...
09/01/2011 | 21:13
3
12
בשבועיים האחרונים החלה להרים לי את החולצה - או למשוך לי את החולצה למטה מהצווארון כדי לינוק... וכמובן שלא משנה לה איפה אנחנו... לפעמים אני מצליחה להסיח את דעתה, אבל לפעמים זה ממש גורר התקף זעם - כמובן שלא מדובר במקרה בו היא רעבה, או צמאה, אלא במקרה של "פינוק"...
איך נכון לנהוג?
היא עדיין נושכת אותי לפעמים. לחלוטין מדובר במעשה מכוון... היא יודעת שאסור לה, וממשיכה, ומאוד נעלבת כשאני סוגרת, ובוכה הרבה. רציתי לשאול איך לנהוג גם כאן... לפני שבועיים היא ממש פצעה אותי חתך עמוק וכואב.
תודה!
הנקה >>
לצפיה ב-'מקווה שהשאלה מתאימה...'
מקווה שהשאלה מתאימה...
09/01/2011 | 21:46
1
7
פיצקי בן 9 חד' והוא כל הזמן עליי.
אני עדיין לא מבינה אם זה סוג של אופי או שבגלל שאני מניקה אותו.
אם אני בסביבה אני המשחק שלו. הוא מטפס עלי, שם ראש על החזה (כשאני לבושה...), כל הזמן דורש ממני מגע.
כשאני לא בסביבה הוא משחק יפה, לא מקטר ורוצה כל הזמן מגע.
זה קצת מתסכל אותי כי אני רוצה גם להינות מהקטע שהוא עצמאי ומשחק יפה,
ואם אני בסביבה זה כמעט ולא קורה.
האם כל תינוק יונק ככה צמוד "אובר" לאמא שלו כשהיא בסביבה?
האם אני עושה משהו לא בסדר?
מצד אחד לא מרגיש לי נכון להדוף אותו, כי אם הוא זקוק לזה אני אני לא רוצה לפגוע בו.
ואני גם מרגישה שאם אני "נותנת" לו מספיק ממני יש סיכוי שהוא יניח לי לבד ויפנה לענייניו.

האם אני טועה?

תודה.
הנקה >>
לצפיה ב-'9 חודשים צמוד לאמא'
9 חודשים צמוד לאמא
10/01/2011 | 18:58
6
קשה לדעת לפי תיאור קצר באינטרנט. את יכולה לקרוא את התשובה הראשונה שלי לגבי גבולות בהנקה, לראות אם "להיצמד חזרה" רלוונטי לכם.
הנה כמה השערות/מחשבות:
אם חזרת לעבודה, אולי הוא משלים שעות-אמא כשאת שם.
לא אופייני לתינוקות בני תשעה חודשים להיות "עצמאיים"... בוודאי לא כשאמא בסביבה. הוא עוד ממש-ממש קטן וזקוק לך.
את יכולה להיעזר במנשא, כך תוכלי לספק לו את המגע שהוא מבקש ועדיין יהיו לך שתי ידיים פנויות ותוכלי לעסוק גם בעניינייך...
כל תינוק הוא אחר, אבל כן, כנראה שתינוקות יונקים בונים בסיס טוב כשהם צמודים לאמא כשמתאפשר - אל תדאגי, צרכים שבאים על סיפוקם - נעלמים (אם אני לא טועה, הציטוט הזה שייך לד"ר ויליאם סירס, רופא ילדים אמריקאי ואחד המובילים בנושאי ה- attachment parenting, הורות מקושרת. המשפט המקורי באנגלית נשמע טוב יותר - needs met go away.
אם תחושת הבטן שלך אומרת לך שהוא זקוק למגע הזה - לכי איתה! ראיתי לא מעט ילדים שכתינוקות/פעוטות היו צמודים בסקוץ' לאמהות שלהם, וגדלו להיות ילדים עצמאיים ובטוחים בעצמם. את עוזרת לו לבנות בסיס חזק.
המשיכו ליהנות!
הנקה >>
לצפיה ב-'בת שנה וגבולות בהנקה'
בת שנה וגבולות בהנקה
10/01/2011 | 18:52
6
לגבי שאלתך הראשונה - ראי תשובתי לשואלת שמעלייך. אפשר גם לחזור על אמירה כמו "את רוצה לינוק, אני אניק אותך בבית/בגינה" (איפה ומתי שמתאים לך). שיהיה ברור שאת לא מסרבת, אלא דוחה, ונותנת מועד צפוי להנקה. וכדאי להסתובב עם משהו אחר כתחליף - בקבוק מים, פרי חתוך וכו'.

אם גורר התקף זעם - להמשיך בהסחות דעת, או להחזיק אותה עד שתירגע. לא לוותר. זה נמשך בסה"כ שבועיים - אם תהיי עקבית היא תבין הרבה יותר מהר מאשר אם לפעמים תסכימי ולפעמים לא...

נשיכות - תינוק שנושך לא רעב. בהנקה הלשון מכסה את השיניים ואין אפשרות לנשוך. שימי לב כשהתחושה בהנקה משתנה והיא יותר מרפרפת מאשר יונקת - הרבה פעמים אמהות אומרות שהן מזהות את המבט המשתנה בעיניים לפני הנשיכה. התבונני בה, ואם נראה לך שסיימה לינוק וצפויה להגיע נשיכה - עצרי, נתקי אותה, סגרי את החזייה וקומו לעשות משהו אחר.
אם כבר נשכה - להשתדל לא להרחיק אוטומטית - ניתוק כזה מכאיב ופוצע יותר. להפך - לקרב את הראש לתוך השד - כשהאף חסום חייבים לפתוח את הפה כדי לנשום... ואז הרימי אותה מולך כשאת מביטה לתוך עיניה ואמרי בקול תקיף - "לא נושכים!" ואז שוב - קומי ולכי לעשות משהו אחר, איתה או בלעדיה. כמה ימים כאלה וההרגל, אינשאללה, ייעלם... לא להרגיש אשמה שאת לא חוזרת להניק אותה כשהיא בוכה - זכרי, הם לא נושכים כשהם רעבים.

בהצלחה!
הנקה >>
לצפיה ב-'בת 11.5 חודשים עם המון שיניים '
בת 11.5 חודשים עם המון שיניים
09/01/2011 | 21:51
1
2
הי עדי,
לפשושה שלי בוקעות שיניים בקצב מסחרר, והבעיה שלי היא שבתקופות צמיחת השיניים היא יונקת בצורה שממש מכאיבה לי.
בשבוע-שבועיים האחרונים היא שוב אימצה לעצמה את "סגנון היניקה" הזה.
היא תופסת את השד ומושכת את הראש אחורה, ומוסיפה לפעמים דחיפת השד עם היד - כנראה כדי למתוח אותו בתוך הפה ולחכך בו את השיניים.
כשאני מזיזה לה את היד ואומרת לה "לא לדחוף" היא מתעצבנת ומתנתקת ולפעמים מתחילה ממש לבכות, וכך הרבה מההנקות בזמן האחרון נפסקות בבכי שלה.
גם כשהיא לא דוחפת היניקה שלה מאוד מכאיבה לי, למרות שעל פניו נראה שהתפיסה שלה בסדר.

מה עושים? איך מתקנים יניקה לתינוקת שלא מוכנה שיתקנו אותה ומתחילה לצרוח?
אני לא רוצה לגמול אותה מההנקה, ועם זאת אני נורא סובלת בהנקות בתקופה האחרונה .
הנקה >>
לצפיה ב-'שיניים והנקות מכאיבות'
שיניים והנקות מכאיבות
10/01/2011 | 19:03
3
זו תופעה מוכרת ומכאיבה
מה שעוזר הרבה פעמים הוא לחזור לטכניקות שעבדו כשהתינוקות היו בני ימים ספורים. להקפיד על הנקה כשהסנטר מגיע ראשון אל השד, לחכות שתפתח פה גדול ורק אז להצמיד אל השד. להקפיד על בטן-אל-בטן... ממש מההתחלה. כמו במאמר הזה.
אם היא מתעקשת, אפשר לנסות גם לתת לה להתחבר כרגיל, ואז לשפר את ההצמדה כשהיא מחוברת - לנסות להכניס יותר מרקמת השד דרך זווית הפה, או לעטוף בשתי אצבעות את השד מכיוון בית השחי וללחוץ- כמו שלוחצים על שקית זילוף לעוגות, למשל.
לפעמים בהנקות לילה או כשהם מנומנמים, קל יותר להגיע להצמדה טובה.
בהצלחה!
הנקה >>
לצפיה ב-'יונק בן שנה ועשרה חוד''
יונק בן שנה ועשרה חוד'
09/01/2011 | 22:29
1
9
הבייבי שלי יונק בבוקר (לפעמים זה יותר קרוב ללפנות בוקר...) ובערב לפני השינה ולפעמים גם בצהרים ( אחרי המעון או בשישי ושבת לפני שנת צהרים) ויש לי 2 שאלות:

1) בתקופה האחרונה מאוד כואב לי כשהוא יונק בצד אחד. חשבתי שהוא נושך אבל שמתי לב שבצד השני בכלל לא כואב לי. למה זה קורה ומה אפשר לעשות?

2) לפני כחצי שנה גמלתי אותו מהנקה בלילה. לאחרונה הוא מתעורר לפעמים באמצע הלילה ודורש לינוק. אחרי שעה אני נשברת (כי אני רוצה לחזור לישון) וזה הופך להרגל. אשמח לטיפים המתאימים לגיל הזה כדי לעזור לו ולי לישון בלילה...

תודה רבה
הנקה >>
לצפיה ב-'כאבים וגמילת לילה'
כאבים וגמילת לילה
10/01/2011 | 19:08
8
1. או שהוא התחיל להיצמד בצורה לא יעילה - אם כך, נסי להיעזר בתשובה שמעלייך.
כאבים יכולים להיגרם מעוד סיבות - חזייה לוחצת שגורמת לסתימה בצינורית, פטרייה, ועוד. נסי לחדד באיזה סוג כאב מדובר (צריבה, מכה, דקירות...) והאם מתרחש רק בתחילת הנקה, לאורך כל ההנקה, בין ההנקות...
2. הסבירי לו לפני שהולכים לישון שתניקי אותו בבוקר, ובמשך הלילה ישנים ולא יונקים. חזרי על המנטרה הזו גם בלילה. אם יש בן זוג בתמונה, נסי לגייס אותו להתמודד עם התעוררויות הלילה.
תקופת גמילת לילה היא לא פשוטה בכלל (הרבה אמהות מגלות שיותר פשוט להניק בלילה, בשכיבה, מתוך שינה, ולחכות שההרגל יעבור מעצמו...) ואם את רוצה להצליח בה, צריך להיות החלטיים. זו תקופה שבה לא מומלץ לקחת על עצמך משימות מיותרות, כדאי מאוד ללכת לישון מוקדם (אני מתכוונת אלייך, לא אל התינוק בהכרח...) ואם יש אפשרות - גם לישון בצהריים, כדי שיהיה לך כוח להתמודד עם הקושי בלילה.
בהצלחה!
הנקה >>
לצפיה ב-'הנקה אחרי גיל שנה- שאלות'
הנקה אחרי גיל שנה- שאלות
09/01/2011 | 22:38
4
8
שלום, ותודה רבה על ההשתתפות באירוח!
בתי בת שנה בדיוק. עדיין יונקת, נמצאת איתי בפעוטון במסגרת מקום העבודה שלי לכן מתאפשר לי להניק אותה גם במהלך היום. סה"כ 6-7 הנקות ביממה.
היא אוכלת כבר ארוחות מוצקים ("אוכל אצבעות"), אך אוכלת כמויות מאוד קטנות, נמצאת באחוזון נמוך מבחינת משקל.
1. האם כמות ההנקות ביממה סבירה? האם יש סיכוי שההנקה באה על חשבון אוכל ולכן אין עלייה משמעותית במשקל? (שוקלת כ-8 ק"ג).
2. אני מניקה אותה כ-3 פעמים במהלך הלילה, מתוכן פעם אחת היא ארוחה אמיתית מבחינת כמויות, השאר נשנוש. האם כדאי להפסיק עם הנקות הלילה? האם זה נכון שהפסקת הנקות הלילה יגבירו את התיאבון שלה לאוכל במשך היום?
3.  איך מורידים בהדרגה את ההנקות אצל פעוטה שלא אוכלת מספיק? הייתי מעוניינת להפסיק להניק בהדרגה, אך אני מרגישה שהיא לא מקבלת את כל התזונה לה היא זקוקה.

תודה רבה!
הנקה >>
לצפיה ב-'הנקה אחרי גיל שנה'
הנקה אחרי גיל שנה
10/01/2011 | 19:16
3
9
1. כמות ההנקות סבירה בהחלט. יש תינוקות כאלה, שיונקים הרבה ואוכלים מעט מוצקים. חשוב שתאכל מזונות עשירים בברזל, ואם לא אוכלת - לשקול שימוש בתוסף ברזל. יש בדיקות דם לגילוי אנמיה בסביבות גיל שנה - חשוב לוודא שלא חוסר בברזל הוא שגורם לה לחוסר עניין במוצקים. לא סביר שההנקה באה על חשבון אוכל - הנקה היא אוכל... לפעמים תינוקות עם נטייה משפחתית לאלרגיות/רגישויות למזון מגינים על עצמם מפני מזונות אלרגניים בכך שהם מתחילים לאכול מוצקים בגיל מאוחר יותר מן הממוצע.
תינוק אמור לשלש את משקל הלידה שלו סביב גיל שנה. אני מניחה שבתך לא עשתה זאת - ייתכן שיש לכך סיבות גנטיות (כמו שאמר לי פעם רופא ילדים - אי אפשר לגדל אבטיחים מזרעים של מלון , ייתכן שהסיבה מורכבת יותר. פגישה עם יועצת הנקה בעלת ניסיון בפעוטות יונקים יכולה לעזור בבירור מעמיק יותר.
2. כדאי להפסיק עם הנקות הלילה אם הן מפריעות לך... אם לא - אין סיבה. אין שום הוכחה לכך - לא בספרות ולא מניסיוני - שגמילה מהנקה מביאה לכך שתינוקות יאכלו יותר. מה שכן - נסי להציע לה לינוק לפני הצעת המוצקים. תינוקות רבים יאכלו יותר מוצקים ויהיו פתוחים יותר לניסיונות חדשים דווקא אחרי שינקו. הציעי לה מתפריט המשפחה ואפשרי לה לשבת איתך/איתכם בזמן הארוחות, ושתיקח לפי רצונה וטעמה.
3. הייתי מציעה שתחשבי על גמילה לאחר שתאכל יותר מוצקים. היא עשויה להפתיע אותך ותוך חודש להיות במקום אחר לגמרי מבחינה זו.

בהצלחה!
הנקה >>
לצפיה ב-'עדי, את עוד כאן אולי? אפשר לשאול שאלת המשך? '
עדי, את עוד כאן אולי? אפשר לשאול שאלת המשך?
11/01/2011 | 09:09
2
22
הופתעתי ממה שכתבת: "נסי להציע לה לינוק לפני הצעת המוצקים. תינוקות רבים יאכלו יותר מוצקים ויהיו פתוחים יותר לניסיונות חדשים דווקא אחרי שינקו."

גם אצלי יש בעיה דומה עם המוצקים כמו אצל פרצל סומסום, עם ילדון בן 10.5 חודשים. היתה ירידה תלולה באחוזונים. יש קשר ברור שאנו רואים בין כמות מוצקים שהוא אוכל לבין תקופות שהוא עולה יותר במשקל.
דיאטנית ילדים שהלכנו אליה (שטענה שהיא מאד בעד הנקה) וגם עוד גורמים דוקא אמרו לי לא להניק בסמוך לארוחה, כי זה יגרום לו לא לרצות לאכול. ובאופן כללי להפחית הנקות בשעות היום, כדי שירצה יותר מוצקים.

אנחנו דוקא לא זיהינו קשר כזה. אנחנו רואים אצלו תנועה גלית - ימים שהוא טורף בשמחה כל מה שנותנים לו, מול ימים שהוא לא פותח את הפה, או אוכל כמה ביסים ולא רוצה יותר. ובד"כ הוא מגיב לאוכל באותו אופן לאורך כל היום - או אוכל טוב כל היום, או לא אוכל כל היום. לציצי הוא תמיד שמח.

אפשר אולי לקבל הרחבה על הדברים שכתבת?
הנקה >>
לצפיה ב-'תשובת המשך'
תשובת המשך
11/01/2011 | 20:33
1
4
כן, אני יודעת שההצעה הזו מפתיעה רבים, אבל היא עובדת בדרך כלל שווה לנסות - בפרט מאחר שראית שהדרך השנייה לא עובדת עבורכם.
לא תמיד יש חפיפה בין "להיות בעד הנקה" לבין "להבין בהנקה"...
האם ניסית למקם אותו על עקומות הגדילה של ה-WHO?
אם אינכם מצליחים לאתר את הדפוס שגורם לו לאכול יותר מוצקים בימים מסוימים, ואם אכן יש האטה בגדילה הרצויה, שווה להמשיך ולברר, כולל בדיקות דם, אנדוקרינולוג וכו'. בהצלחה!
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה!!'
תודה על התשובה!!
11/01/2011 | 23:25
2
מיקמתי אותו על העקומות של WHO וזה נראה יותר טוב, והוא נשאר בתוך העקומות, אבל גם בהן יש ירידה תלולה. אני מצרפת קישור להודעה מפורטת שלי  עם כל הסיפור שלו, כולל קובץ עם העקומה שלו.

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

עשינו בדיקות דם חלקיות בינתיים - אין מחסור בברזל ואין בעיה בבלוטת התריס. לא יצא מספיק דם כדי לבדוק דברים נוספים (כמו צליאק) ולא רצינו להציק לו, ומכיון שהיתה עליה מסוימת לאחרונה הרופא הציע לא להמשיך כרגע בבדיקות, אלא אם נראה שוב בעיה.

תודה בכל מקרה על הרעיון. נראה לי שלנסות בטוח לא יכול להזיק.
הנקה >>
לצפיה ב-'הרדמות בלי הנקה.'
הרדמות בלי הנקה.
10/01/2011 | 05:27
1
6
שלום עדי- תודה על האירוח.
בני בן 9 חודשים. מתעורר כ-10 פעמים בלילה. כך תמיד מאז הלידה.
לא לוקח מוצץ ובקבוק. לעיתים מתעורר גמרי באמצע הלילה לוקח כשעתיים להרדימו.
אני רוצה ללמדו להרדם לבד, כדי למצם ולו במעט את היקיצות.
הוא ישן במיטה שלו בחדרו. אני מניקה בשקט ובחושך ליד מיטתו.
ן הזוג עובד לילות ואינו יכול לעזור.
כיצד ניתן לעשות זאת?תודה.
הנקה >>
לצפיה ב-'הירדמות בלי הנקה'
הירדמות בלי הנקה
10/01/2011 | 19:18
7
יש ספר שלם ומצוין שמציע שיטה מפורטת לניתוק הקשר בין הנקה להירדמות ולצמצום יקיצות הלילה - "לישון בלי לבכות" מאת אליזבת פנטלי. במצב כמו שאת מתארת של 10 התעוררויות - הספר הזה נראה לי כמו התחלה מצוינת לתהליך. עקרונית - כשהוא מתחיל לנמנם על השד, לנתק בעדינות, ואם אין מחאה - להשכיב במיטה. אם יש מחאה - לחזור ולהניק ושוב לנסות לנתק כשמתנמנם.
בהצלחה!
הנקה >>
לצפיה ב-'הרגלי יניקה מוזרים'
הרגלי יניקה מוזרים
10/01/2011 | 08:53
1
6
הקטנה בת שנה וחודשיים, מכורת ציצי כבדה עד לא מזמן. יונקת בדר"כ 3 פעמים ביום. בבוקר (סביבות 6 וחוזרת לישון), אחרי המשפחתון ולפני השינה. בשבועות האחרונים ויתרה על מספר הנקות מעצמה- לא התעוררה פעם אחת לינוק וכבר לא הייתי בבית כשקמה (לא הזיז לה, פשוט ביקשה מאבא אוכל). לא ינקה אחרי המשפחתון, לא ינקה לפני השינה.. בעיקר במצבים בהם לא הייתי בבית אבל גם כשכן הייתה לה הזדמנות. כבר חשבתי שהיא מתחילה להיגמל מעצמה. אבל סוף השבוע האחרון ינקה ואכלה בטירוף. גם אם ביקשה לינוק שעה אחרי שינקה והצעתי אוכל, אכלה (כמות יפה) ואז ביקשה שוב לינוק- וכמובן קיבלה.
יש אולי הסבר לדפוס התנהגות כזה? פשוט לזרום איתה? אני מפחדת שיתיבש לי החלב ואז כשהיא תרצה לינוק כבר לא יהיה מה... עדיין לא בא לי שהיא תפסיק ואני מרגישה איפה שהוא שאני רוצה להניק יותר ממה שהיא רוצה לינוק..  
ותודה על האירוח..
הנקה >>
לצפיה ב-'הרגלי יניקה מוזרים'
הרגלי יניקה מוזרים
10/01/2011 | 19:21
6
אל תדאגי לחלב שיתייבש. בגיל זה ההנקה כ"כ מבוססת שדרושים שבוע-שבועיים בלי הנקה/שאיבה כדי שהחלב באמת יתייבש...
אם את לא רוצה שתפסיק לינוק - עודדי אותה לינוק גם כשהיא לא מבקשת... אי אפשר להכריח תינוק לינוק כשהוא לא מעוניין, אבל אם תהיי בבית בשעות המתאימות, או תציעי לה אחרי המשפחתון - סיכוי סביר שתסכים.
הסבר לדפוס ההתנהגות זה - אולי היתה על סף מחלה ונזקקה להנקה יותר? אולי מוציאה שיניים? לעולם לא נדע לבטח
המשיכו ליהנות!
הנקה >>
לצפיה ב-'גמילת לילה- האם זה הזמן?'
גמילת לילה- האם זה הזמן?
10/01/2011 | 09:19
1
6
שלום עדי ותודה רבה!
המתוק בן עשרה חודשים, יונק בעיקר (עניין המוצקים לא נקלט עוד כ"כ טוב, הוא אוכל רק ארוחה אחת של פירות ולחמניה בארוחה שניה, לכל השאר הוא מסרב...), כשהוא אתי בלי הגבלה ואצל המטפלת ארוחה שאובה (והשלמות של סימילאק).
כשהוא אתי, הוא מוכן להירדם רק עם הנקה ,ככה הוא הולך לישון בערב (בין 6 ל7 בערב) וקם בין פעמיים לשלוש בלילה כדי לינוק שוב. בן הזוג ניסה לקום אליו להנקה של אמצע הלילה (3-4 בבוקר) כדי להחליף, אבל כבר שבוע שהוא פשוט נשאר ער אתו שעה, שעה וחצי ומסרב לחזור לישון עד שאני מניקה, או שהוא נרדם חזרה ומתעורר שוב אחרי רבע שעה וחוזר חלילה עד שאני מניקה...
אני מותשת מחוסר השינה ויותר חשוב מזה, חושבת שכדאי ליצור לו הרגלי שינה טובים ובעיקר שיהיה מסוגל להירדם לבד. השאלה היא האם הדרך הנכונה להשיג את זה היא פשוט להפסיק להניק בלילה? הוא לא קטן מדי לזה?
ואם כן נחליט לגמול אותו בלילה, איך עושים את זה? להפסיק בבת אחת את שלושת ההנקות?
תודה
הנקה >>
לצפיה ב-'גמילת לילה'
גמילת לילה
10/01/2011 | 19:30
5
מקובל להניח שעד גיל שנה תינוקות זקוקים עדיין להנקות לילה וזה לא הרגל אלא צורך.
זכרי שעד גיל שנה הוא צריך לשלש את משקל הלידה שלו - אם היו אומרים לנו האמהות שעלינו לשלש את משקלנו תוך שנה - ז"א להעלות 100-150 ק"ג בשנה - סביר להניח שגם אנחנו היינו קמות בלילה כדי לאכול
אפשר לנסות ולנתק את הקשר בין הנקה להירדמות - לצורך כך אני ממליצה על הספר "לישון בלי לבכות" מאת אליזבת פנטלי. פירטתי מעט באחת ההודעות הקודמות.
עוד ספר טוב - "הורים גם בלילה" מאת ד"ר ויליאם סירס.
נשמע לפי התיאור של מה שעבר על בן הזוג - שכל הכבוד לו שככה משקיע ומחויב ומנסה לעזור בתהליך! - שהתינוק פשוט רעב, מה לעשות.
השנים הראשונות עם התינוקות יכולות להיות אינטנסיביות ומתישות - אבל השנים האלה עוברות וממרחק של כמה שנים קשה להאמין כמה אנרגיות אנחנו משקיעים לפעמים במלחמות איתם על דברים שיעברו ממילא... בדקי את סדר העדיפויות שלך, נפי דברים שלא חשובים ולא משמחים, נסי לישון יותר ולהשקיע פחות במה שלא חייבים להשקיע בו, ליצור הרגלים של שגרה וסדר עבורך ועבור הבית כדי שהדברים יתנהלו בצורה יעילה יותר - כשאנחנו יותר יעילים ופחות עייפים, קל להתמודד יותר עם התעוררויות הלילה...
בקיצור - סיכוי טוב שהוא זקוק עדיין להנקות האלה; אפשר לעודד יותר הנקות או אכילת מוצקים במהלך היום, בתקווה שיהיה רעב פחות בלילה; אפשר לנסות שוב בעוד חודש-חודשיים.
בהצלחה!
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה על האירוח! קטנתי תהיה בעוד שבועיים בת '
תודה על האירוח! קטנתי תהיה בעוד שבועיים בת
10/01/2011 | 09:52
1
5
שנה. היא אוכלת לא מעט ומאד מגווןף אבל עדיין יונקת לא מעט אבל ספורדי (אין לנו שעות קבועות של הנקה - היא בגן עד 15:30 ומאז ועד הבוקר מקבלת איך ומתי שרוצה)
השאלה היא - האם להכניס את ההנקה לאיזה מסגרת? אני מעוניינת להפסיק להרדים בהנקה, וגם רוצה להפסיק להניק בלילה (יונקת 4-5 פעמים במשך הלילה!) האם זה מוקדם מדי?
כמו כןף אני מתכננת הריון נוסף בקרוב, האם אוכל להמשיך להניק אותה בהריון? ובכלל - האם להנקה בגיל הזה יש משמעות תזונתית (כלומר האם היא יכולה להיות ניזונה מהנקה, כמו למשל בימים שהיא חולה אז היא מעדיפה לא לאכול ורק לינוק) או רק משמעות רגשית?
תודה!
הנקה >>
לצפיה ב-'מסגרת הנקה, הריון נוסף'
מסגרת הנקה, הריון נוסף
10/01/2011 | 19:40
2
אין תשובה אחת לשאלה "האם להכניס את ההנקה למסגרת". אם המצב הנוכחי טוב לך, שיישאר כמו שהוא. אם לא - שני אותו...
לגבי הרדמה בהנקה - נסי את "לישון בלי לבכות" שהצעתי בתשובות קודמות, או אם את קוראת אנגלית, עדיף הספר המתייחס לפעוטות, מאת אותה כותבת - The No-Cry Sleep Solution for toddlers and pre-schoolers.
מקובל להניח שעד גיל שנה יש לתינוקות צורך תזונתי בהנקה, אך שאם הדפוס הנוכחי קשה לך, אפשר לנסות לשנות אותו.
לגבי הנקה בהריון - ארגון הבריאות העולמי ממליץ על רווח מינימלי של כשלוש שנים בין הילדים, לטובת התאוששות הגוף שלך, אך אם זו ההחלטה שלך - זכותך כמובן אפשר עקרונית להמשיך להניק בהריון אם אין היסטוריה של הפלות חוזרות, אם אין הנחיה רפואית להימנע מיחסי מין/אורגזמה. יש תינוקות שגומלים את עצמם בזמן ההריון בגלל טעם/כמות החלב המשתנה.
בוודאי שיש משמעות תזונתית, בפרט כשאת מתארת הנקות מרובות. אבל אם היא אוכלת גם מגוון של מזונות מוצקים בכמויות משמעותיות, הרי שגם אם כמות החלב תפחת, או שהיא תחליט לגמול את עצמה - היא פשוט תתחיל לאכול יותר מזון מוצק.
בהצלחה!
הנקה >>
לצפיה ב-'בן שנה וארבעה חודשים'
בן שנה וארבעה חודשים
10/01/2011 | 11:02
2
5
שנינו עדין נהנים מההנקה ואני לא רואה סיבה להפסיק בקרוב.
יש לי 2 שאלות:
1. כיצד מסבירים/מחנכים ילד לא להכניס לי יד לחולצה כל פעם שהוא רוצה לינוק? אולי לבקש בצורה אחרת? זה לא נעים בציבור ומאד מפריע לבעלי
2. הוא גמו"ל מהנקת לילה מגיל שנה וקצת אבל עדין הוא קם בסביבות ארבע-חמש לינוק. האם כדאי לנסות ולוותר גם על זה?(זה אומר מלחמות+לקום איתו מוקדם כי יהיה לו קשה לשוב לישון)
מה ההשפעה על בריאות השיניים? האם יש איזושהי המלצה בנושא?

תודה :)
הנקה >>
לצפיה ב-'בן שנה וארבעה חודשים'
בן שנה וארבעה חודשים
10/01/2011 | 19:45
1
6
1. ראי תשובות קודמות שלי - בכל הנקה/לקראת הנקה להשתמש במילים - "אתה רוצה לינוק?" ואפשר גם ללוות בסימן שיהיה הקוד המוסכם שלכם. לא לאפשר להכניס יד לחולצה. כמו הצבת גבולות בכל מקום אחר - אם הוא רוצה לקרוע ספרים, או לזרוק את האוכל לרצפה (בגילו, כן? בגיל צעיר יותר מתאימות תגובות אחרות...) אני מניחה שיש לך דרכים להבהיר את כללי הבית. גם בהנקה מותר שיהיו גבולות, גם את בן אדם וצד בעניין כשאמהות מפנימות שמותר להן גם לומר לא להנקה, או לקבוע "נימוסי שולחן" - הן מוצאות את הדרך המתאימה לעשות זאת.
2. כל עוד מקפידים על צחצוח טוב לפני השינה, ועל תזונה טובה ללא חטיפים לא בריאים וסוכרים פשוטים (במידת האפשר...) אין סכנה לבריאות השיניים. הסכנה בהנקת לילה היא כשנשארות שאריות מזון אחרות על השיניים לפני השינה. אם את מסתדרת עם הנקת ארבע-חמש לפנות בוקר, את לא חייבת להפסיק...
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה ועוד שאלה/הבהרה אם אפשר'
תודה ועוד שאלה/הבהרה אם אפשר
11/01/2011 | 07:41
1
יש לי התחושה לעיתים שהוא מכניס יד לחולצה רק כדי להרגיש את השד ולא כבקשה לינוק - הרגשה כאילו התחושה היא זו שנותנת לו את תחושת ביטחון/חום אהבה.
למשל בסיטואציות שהוא עייף וכו'.
האם זה הגיוני? האם במקרה כזה כדאי לפעול אחרת?
תודה :)
הנקה >>
לצפיה ב-'שאלת גמילה'
שאלת גמילה
10/01/2011 | 11:06
2
2
אני מניקה בן שנה ושמונה חודשים.
לאחרונה מדי פעם עולה בי מחשבה לגבי גמילה, אני מודה שזה קורה בעיקר בתקופות בהן הפטמות שלי נסדקות - אני לא יודעת בדיוק למה זה קורה ולא נפגשתי עם יועצת הנקה אבל שמתי לב שזה קורה שמזג האוויר יבש במיוחד ושאני אולי פחות מקפידה על תפיסה. למרות שברגע שאני תופסת את זה אני מאד משתדלת להקפיד (אם כי הקטנצ'יק לפעמים מזיז לי את היד שאני באה לכוון את הפטמה נכון! אבל משתף פעולה שמבקשת לפתוח פה גדול).
רציתי לדעת איך נכון לגמול בגילאים האלה, האם בהדרגה כמו שחשבתי או בבת אחת על פי דעה אחרת ששמעתי, שכן אחרת זה אולי מבלבל את הילד שלא מבין למה בשעה מסויימת כן ובשעה אחרת לא. אני חושבת שהוא עוד קטן מכדי להסביר לו.
כרגע המצב הוא שהוא יונק באופן קבוע בבוקר ובערב לפני השינה, וכמעט תמיד גם אחה"צ שהוא חוזר מהגן. מחוץ לבית כמעט אף פעם לא יונק ולא מבקש לינוק וכאשר מבקש אפשר לשכנע אותו לוותר. (גם אם מבקש לינוק לפני ארוחה אני בד"כ משכנעת אותו לוותר, זה קורה שהוא עייף מאד ורוצה לינוק ולישון)
לפני כמה חודשים הפסיק לינוק בלילה (הפסיק בחלק מהלילות להתעורר מיזמתו וכאשר כן מתעורר בעלי ניגש אליו) אבל יצא שבשבועיים האחרונים ינק בחלק מהלילות, בהתחלה בגלל מחלה, אחר כך שהחלים והיה רעב במיוחד ובלילות האחרונים אני אפילו לא יודעת בדיוק למה, פשוט מתעורר ורוצה.
הנקה >>
לצפיה ב-'גמילה בגיל שנה ושמונה חודשים'
גמילה בגיל שנה ושמונה חודשים
10/01/2011 | 19:52
1
4
אין דרך אחת נכונה לגמול, אך בדרך כלל קל יותר לעשות זאת בהדרגה. באופן כללי - עדיף ללכת עם תחושת הבטן שלך
אפשר לחזור ולהתמיד בגמילת הלילה - נשמע שלא יהיה קשה מדי לחזור לדפוס שלא יונקים בלילה, אך חשוב להיות עקביים, ולעשות זאת רק כשאת שלמה עם האפשרות שגם במחלה הבאה לא תאפשרי לו לינוק. אחר כך להוריד הנקות מחוץ לבית. אחר כך לנסות למסמס את ההנקה של אחרי הגן, להסיח את הדעת, שמישהו אחר יאסוף, להציע מזון אחר לפני שיבקש וכו'.
ואז תישארי עם הנקת הבוקר והערב - אולי תרצי דווקא להישאר עם שתי ההנקות האלה או אחת מהן עד שיחליט לוותר עליהן מיוזמתו. אם את מחליטה להוסיף אחת מאלה - בחרי בזו שנראה לך שיהיה קל יותר לוותר עליה - נניח שבמקום הנקת הבוקר את קמה לפניו וכשהו אמתעורר שכבר יהיה משהו אחר שתוכלי להציע לו במקום הנקה. אפשר ורצוי גם לדבר עם הפעוט ולהסביר לו מראש שהנקה מסוימת לא תתאפשר יותר. לא באמצע הלילה אלא מראש...
בהצלחה!
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה!'
תודה על התשובה!
10/01/2011 | 22:15
5
לצפיה ב-'סתם להשוויץ שהיונקת שלי'
סתם להשוויץ שהיונקת שלי
10/01/2011 | 14:24
2
14
בת שנתיים ותשעה,סיכמנו (בהחלטה משותפת ) שנגמל שתינו כשתהיה בת שלוש.
הנקה >>
לצפיה ב-'איזה כיף לשמוע! '
איזה כיף לשמוע!
10/01/2011 | 19:53
6
(שהיא עדיין יונקת). החתמת אותה על הקרח?
הנקה >>
לצפיה ב-'ואו איזה מקסים'
ואו איזה מקסים
10/01/2011 | 23:16
5
ביתי נגמלה גם בגיל הזה (שלוש וחודש)

ערב אחד לפני הנקת הלילה הפינוקית שלה אמרתי ש"נוקי" (ציץ ) עייף כבר , והיא אמרה בסדר וזהו

נגמר , ולמחרת היא לא בקשה ואני הייתי עצובה .

הקטנציק  שלי , הוא מהיונקים המושכים בחולצה וצועקים" את זה, את זה" בטונים שמרימים את התיקרה.

עצם המחשבה  לגמול אותו מ פחידה אותי   מאד מפחידה.

טוב יש עוד זמן הוא רק בן שנה וחצי.
הנקה >>
לצפיה ב-'איזה יופי!!בדיוק בזמן!!'
איזה יופי!!בדיוק בזמן!!
10/01/2011 | 14:49
1
4
כמה שאלות:

שלום!!!

אני מניקה כבר שנה וחמישה חודשים את בני בכורי.
כיום אני מניקה אותו בבוקר לעיתים אחה"צ הנקה אחת, והנקה לפני השינה.
בסופ"ש לפעמים מניקה אותו גם יותר אבל זה לא קבוע אלא על פי דרישה ולא תמיד הוא דורש.
כשהוא חולה אני מניקה אותו יותר על פי דרישה, כנוזלים כי הוא לא שותה כשהוא חולה חוץ מציצי.
הבעיה היא שבשבועות האחרונים מצטבר לי גודש נוראי בשעות הבוקר מאוחרות-צהריים, ממש גבשושיות וגושיםכואבים ומציקים ואלו לא שעות שאני מניקה אותו אלא שעות שאני בעבודה (חצי משרה) והילד בגן.
כואב לי, מציק לי, לפעמים עד כדי סחרחורת קלה. בשבוע שעבר זה היה כל כך חמור שנראה לי שהתחילה לי דלקת ופשוט בלילה נתתי לו לינוק עד הקלה....
מה לעשות? ולמה זה בכלל קורה? אני כבר המון זמן לא מניקה אותו בשעות האלו (לפחות 4 חודשים)

שאלה נוספת:

לפעמים כשהוא יונק בתחילת ההנקה מאד כואב לי ואז הכאב משתחרר ובצד שני זה לא ככה.ממה זה יכול להיות?האם זה תקין?

ושאלה שלישית ואחרונה:

למעשה, לא קיבלתי מהלידה ותחילת ההנקה ועד עכשיו מחזור. מאד רוצה הריון נוסף. הההריון האחרון נוצר לאחר הזרעה ללא הורמונים אלא השבחת זרע בלבד. הגעתי למסקנה שכנראה אצטרך להפסיק להניק כדי להיכנס להריון כי כנראה שאניחלא מבייצת אם לא קיבלתי עדיין מחזור. איך עושים את זה? ואיך מתמודדים עם הדילמה של לא רוצה להפסיק להניק את הבייבי שלי אבל כל כך רוצה בייבי נוסף....?

הנקה >>
לצפיה ב-'שנה ו-5 ח' - גודש, הריון נוסף'
שנה ו-5 ח' - גודש, הריון נוסף
10/01/2011 | 20:07
5
למה זה קורה - לא ברור לגמרי, לא כ"כ נפוץ. יכול להיות שיש עלייה מסיבה כלשהי של רמות הפרולקטין. אני מציעה להתייעץ עם רופא משפחה או אנדוקרינולוג. יכול להיות שהתשובה שתקבלי היא "אז תפסייקי להניק" - זו לא תשובה רצינית, במיוחד לא אם את רוצה להמשיך ולהניק. כדאי לערוך בירור מקיף יותר. אולי זה פשוט בעקבות הנקות תכופות יותר בסופ"ש/מחלה, אולי לא...

הכאב בתחילת ההנקה - אני מהמרת על טכניקת יניקה  שקצת השתבשה, קורה לעתים אצל פעוטות. ראי תשובה לשאלה דומה במעלה השרשור.

הרצון בהריון ברור ומובן, אבל כרגע נשמע שהתינוק שלך רוצה עוד לינוק והגוף משקיע בו משאבים... קחי בחשבון שלמרבה הצער, לא כל ההריונות מתפתחים, וקיים תמיד הסיכון שתגמלי את התינוק הנוכחי אך לא בהכרח יגיע במהירות היונק הבא... עקרונית בסביבות הגיל הזה רוב האמהות כבר חוזרות להיות פוריות ללא גמילה, בפרט אם התינוקות לא יונקים בלילה. אין לי אפשרות לפתור עבורך את הדילמה, שהיא באמת לא פשוטה - יכולה רק לצטט חברה שלי שאומרת, "אני רוצה הכל (תינוקות, הנקה, חזרה לעבודה, קריירה, בית נקי וכו'...) אבל אי אפשר לקבל הכל בבת אחת". נסי ליהנות מן התינוק הנוכחי, הם נשארים קטנים לתקופה קצרה כל כך... תורו של התינוק הבא עוד יגיע, בזמן המתאים, אינשאללה

המשיכו ליהנות!
הנקה >>
לצפיה ב-'גמילה מהנקת לילה ושיניים מציקות'
גמילה מהנקת לילה ושיניים מציקות
10/01/2011 | 14:56
1
5
לירוני בן שנה ושלושה חודשים, יונק לפני השינה בלילה וכשמתעורר בבוקר ואני מתוך פינוק והשלמת קלוריות גם מניקה אותו כשקם משנ"צ(זאת אומרת זאת יוזמה שלי שלאחרונה הפך ליהיות דרישה שלו)
השאלה היא לגבי ההנקה בלילה, לפני כחודש פלוס גמלתי מהנקה בלילה ונתתי רק לפנות בוקר, אחרי 5 אבל טסנו לחו"ל והכל התחרבש, עכשיו הוא גם מצמיח טוחנות, הוא מתעורר המון בלילה ודורש ציצי, ממש צורח אם-אם-אם אני יודעת בוודאות שהוא לא רעב ואני מסרבת לתת לו, זה קורע לי את הלב אמנם, אבל באמת שאני רוצה להפסיק עם זה, הבעיה היא שהוא מצמיח שיניים ובאמת כואב לו, מה שאני עושה זה להרגיע על הידיים, אבל זה לוקח שעה פלוס, אני תוהה אולי עדיף לוותר וכן להניק אותו, הרי זה מרגיע אותו מיד וכך שנינו יכולים לחזור לישון מהר יותר, בלי כאב לב, אבל אני ממש לא רוצה לחזור לתקופה של 2-4 הנקות בלילה, הוא כבר גדול, ומבין ויודע שבלילה ישנים ואין ציץ, בקיצור, אני בדילמה, האם לוותר לו בגלל השיניים?
ועוד משהו, כמה באמת מסביע החלב בשלב כזה? כי אני מניקה כאמור לפנות בוקר שזה בין 4-6 ואז ב8 כשהוא מתעורר  וב9 הוא כבר צועק האם האם בכל הבית כי הוא רעב, אז אני מכינה א. בוקר, האם החלב באמת כבר לא מסביע בכלל? אגב, , הוא מאוד רזה ולכן אני מניקה אותו את ה4 פעמים ביום, האם באמת זה מוסיף לו קלורית? כי הוא כמעט לא עולה במשקל (150גר' בחודש בממוצע)
תודה מראש על התשובות
הנקה >>
לצפיה ב-'גמילה מהנקת לילה ושיניים מציקות'
גמילה מהנקת לילה ושיניים מציקות
10/01/2011 | 20:13
7
טוב, אי אפשר גם להניק וגם לא להניק... נשמע שכרגע יותר פשוט עבורך לתת לו לינוק, לא להיכנס למאבקים, לעזור לו עם כאבי השיניים ולחזור לפוך מהר ובלי ניסיונות הרדמה שנמשכים שעה וגורמים כאבי לב לשניכם...
את יכולה אם מתאים לך - להחליט שבחודש/חודשיים הקרובים את לא מתעסקת עם גמילות לילה, ומסייעת לו בתקופה הקשה. להניק באהבה, לנסות בעדינות לא לאפשר לו להירדם תוך כדי ההנקה אלא רק להירגע, ולהירדם בידיים או במיטה. אם לא הולך - עזבי. אם הוא ישן איתך במיטה, אפשר להניק בשכיבה ולנמנם תוך כדי. אם את מניקה אותו בחדרו  - אפשר לפרוש מזרן על הרצפה ולארגן לשניכם קן קטן שבו תרדימי אותו ותוכלי גם את לישון קצת.
החלב משביע בכל גיל. מחקר שערכו בארץ לפני כמה שנים הראה שאצל אמהות שהניקו יותר משנה יש אחוזי שומן גבוהים יותר מאשר בחלב של אמהות לתינוקות בני כמה חודשים. אם הוא שומר על העקומה שלו בטיפת חלב, כנראה שהכל בסדר. לא כולם יכולים/צריכים להיות ענקים ושמנים
המשיכו ליהנות!
הנקה >>
לצפיה ב-'חזרה לעבודה'
חזרה לעבודה
10/01/2011 | 17:53
1
5
היי,
את בתי הגדולה שחר (בת 3) לא הנקתי לצערי, אבל עם נופר לא ויתרתי ואני מניקה אותה ומתאהבת כל פעם מחדש!!!!!
נופר ב-16 לחודש תהיה בת חודשיים ועליי לחזור לעבודה בחודש מרץ.
אני כמובן מניקה אותה באופן מלא ושואבת מידי פעם ומקפיאה למקרה ש......
אני קצת לחוצה מהחזרה לעבודה, האם להתחיל לתת לה חלב שאוב בבקבוק כדי שתתרגל? האם בכלל לתת לה תחליף חלב למקרה ו....? מה התהליך הנכון?
ועוד , מהי הדרך הנכונה להפשיר את החלב השאוב?
ואיך אפשר לדעת כמה היא אוכלת וכמה עליי לתת לה חלב שאוב?
הנקה >>
לצפיה ב-'חזרה לעבודה'
חזרה לעבודה
10/01/2011 | 20:18
5
איזה יופי שיש לך הפעם חוויה מתקנת!
אפשר להתחיל לנסות להציע בקבוק שבועיים-שלושה לפני החזרה לעבודה, אין צורך לעשות זאת מעכשיו. אם את מתכוונת לשאוב בעבודה -  כדאי להוסיף 2-4 שאיבות בשבוע - לא כדי ליצור סטוק קפוא אלא כדי להגדיל מעט את יכולת הייצור שלך; הרבה פעמים שאיבות בעבודה הולכות מצוין במשך כמה שבועות/חודשים, ואז יש פתאום ירידה (בחלב השאוב. בהנקה הישירה אין פגיעה). אם מראש את מייצרת יותר ממה שצריך, הירידה הזו משאירה אותך עם כמויות שאיבה מספיקות.
אין צורך לתת תמ"ל. אם יהיה צורך פתאומי - אנחנו לא במדבר...
להפשיר חלב שאוב - על השיש מפשיר מהר מאוד, בקערה עם מים חמים (לא רותחים) - עוד יותר מהר.
התחילי בכמויות קטנות - אחסני חלב שאוב בשקיות/מיכלים שבהם 40-60 מ"ל, ותני בכל פעם כמות קטנה עד שתדעי כמה צריך. נדיר שתינוק יונק צריך יותר מ-120 מ"ל לארוחה, בכל גיל ומשקל.
השתמשי בבקבוק בעל זרימה איטית - "קאלמה" של מדלה, טומי טיפי, מאם - אלו כמה מהאפשרויות.
באירוחי הפורום יש אירוחים שלי לקראת חזרה לעבודה - בדרך כלל באוגוסט בשנים האחרונות... תוכלי למצוא שם עוד מידע.
בהצלחה!
הנקה >>
לצפיה ב-'ערב טוב אני כאן ומתחילה לענות.'
ערב טוב אני כאן ומתחילה לענות.
10/01/2011 | 18:08
8
לצפיה ב-'נא לא להוסיף שאלות.'
נא לא להוסיף שאלות.
10/01/2011 | 20:14
8
לצפיה ב-'תודה לעדי על האירוח '
תודה לעדי על האירוח
10/01/2011 | 20:26
2
בכל פעם מחדש את עונה עם כל הסבלנות, הידע
והמילים הטובות על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון.
תודה על העזרה שאת מושיטה בדרכך העדינה והמרגשת
במסגרות הרבות בהן את משתתפת.

הנקה >>
לצפיה ב-'תודה רבה! שימו '
תודה רבה! שימו
10/01/2011 | 20:26
2
3
תודה לכן על השאלות, איזה כיף להיפגש ככה עם עוד אמהות שמכירות את החוויה המיוחדת שבהנקת פעוט... וכמה טוב שישנו הפורום הזה - חבל לי שכשהייתי בעצמי אמא מניקה טרייה הוא עוד לא היה קיים - הגעתי לכאן כאמא לילד שני, עם הרבה ניסיון בהנקה ובתחילת דרכי כמדריכת הנקה.

שכחתי לציין בהודעת הפתיחה לשרשור שאני עובדת כיועצת הנקה גם בחדר ההנקה בליס - אם אתן יולדות שם בואו להגיד שלום מניחה שחלק מכן כבר פגשתי שם...

וכמובן אשמח לפגוש אתכן בסדרת המפגשים/הרצאות בדיאדה. יהיו מפגשים שיעמיקו בנושאי יתרונות ההנקה לאחר גיל שנה, התמודדות עם הסביבה, מפגש מיוחד על שינה ומפגש מיוחד על מעבר למוצקים... ועוד ועוד! אפשר ליצור איתי קשר במסרים לפרטים נוספים.

מצרפת לכן גם תמונה של הפעוטה היונקת שלי, מלפני מיליון שנה בערך (בת קרוב ל-14 כיום, והפלא ופלא, אוכלת הכל, הולכת לישון לבד וישנה לילה שלם, והכי עצמאית שרק אפשר ).
הנקה >>
לצפיה ב-'קראתי הכל - מעניין מאוד. תודה רבה עדי !'
קראתי הכל - מעניין מאוד. תודה רבה עדי !
11/01/2011 | 19:00
4
לצפיה ב-'אמנם לא שאלתי, אבל קראתי והחכמתי, אז תודה'
אמנם לא שאלתי, אבל קראתי והחכמתי, אז תודה
12/01/2011 | 23:49
2
רבה על האירוח ועל התמונה המהממת.

רציתי לשאול כמה שאלות, אבל ענית לי פה על הכל, אז הסתפקתי בקריאה
הנקה >>
לצפיה ב-'מה להציע לאמא עם פטמה מדממת?'
מה להציע לאמא עם פטמה מדממת?
12/01/2011 | 01:21
29
בת דודה שלי, אמא טריה כחמישה ימים, מאד רוצה להניק אבל אין לה מושג איך.
היום הייתי אצלה לזמן קצר והיא סיפרה שהיא מנסה לשאוב כל הזמן, ובקושי יוצא, היום יצא לה אפילו קצת דם...
קבענו שמחר בבוקר אבוא אליה ממש לפני הנקה כדי להדריך אותה (אני עצמי עם וותק של שישה יונקים וגם נעזרתי ביועצת טובה פעם, כך שאני מרגישה שיש לי היכולת באמת לעזור לה).
אני רק תוהה, מה להציע לה לעשות עם הפיטמה המדממת?
היא אמרה שהיא לא רואה פצע או גלד על הפיטמה (כמו שאני זוכרת שהיה לי בפעמים ראשונות) ואני מתחילה לחשוב שזה אולי בגלל שהיא קצת מתישה את הפטמה שלה עם שאיבת יתר, ולא נותנת לתינוקת לינוק (התינוקת קטנה מאד ומתעייפת אחרי שתי מציצות לא מוצלחות לטענתה). האם זה באמת יכול לקרות, שמרוב שאיבה יצא לה דם?
תודה
קרן
הנקה >>

הודעות אחרונות

09:20 | 19.11.19 אננס 22
17:50 | 21.10.19 דיברגנט
21:37 | 15.10.19 נוסעת27
22:48 | 11.10.19 שובידובית87
12:13 | 06.10.19 michal@gal
20:53 | 31.08.19 בובה זהבה2
11:47 | 01.08.19 גראן מרנייה
12:16 | 29.07.19 michal@gal
09:30 | 16.04.19 דניאלה בן מלך
10:51 | 09.04.19 דניאלה בן מלך
10:17 | 02.04.19 talush2005
11:16 | 10.03.19 בובה זהבה2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ