לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2516725,167 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-' על מניקות גאות ודעות של חברות'
על מניקות גאות ודעות של חברות
<< ההודעה הנוכחית
21/03/2010 | 14:45
86
335
דבר ראשון - שלום לכולן אני אמא של איתן בן חודש ושבוע
לרוב אני רק קוראת ( תודה לאל הידיים מלאות אז קשה להגיב)
מניקה גאה הנקה מלאה - ולא נעים להגיד - נהינת מכל שניה
מקווה שבקרוב אני אהיה אחת מאלה שמייעצות על הנקה למרחקים ארוכים
ולמה אני רושמת לכן את זה - אתמול במהלך שיחה עם חברה לעבודה שאני מכבדת בדרך כלל, היא העלתה כמה נקודות שאותי ממש הטרידו - היא מצידה אמרה שאני מזעזעת עם דעות של שנות ה 60 - סיפור שהיה כך היה
אני
חברה
נווווווו מתי אנחנו נפגשות כבר????
מתי שבא לך - רק לא במקום פתוח כי קר בחוץ ולא בא לי שאיתן יתקרר
לא - התכוונתי מתי א נ ח נ ו  נפגשות, בלי ילדים וכאלה
איתן הוא חלק מהחבילה - אני לא משאירה אותו עם אף אחד
טוב נו את פאנטית - זה הכל בגלל ההנקה - אני בגיל שלו כבר ישנתי לילה שלם כשהוא אצל סבתא
( גילוי נאות תימללה שני ילדים ללא ניסיונות הנקה )
ואני ישנה לילה שלם כשהוא איתי במיטה
טוב אין לי כוח לויכוח הזה שוב - רק שתדעי שבעולם מתוקן הנקה נחשבת סטייה ויש מלא מחקרים שזה מעודד פדופיליה
מה קשור פדופיליה
כשבנות כמוך מניקות איפה שבא להן אתן לא שמות לב לאנשים שמסביב ולגברים - וככה הם מתגרים ומקבלים כל מיני רעיונות
|מזועזעת עד עמקי נשמתה| מה הקשר? מה אני אמורה לעשות - לא להניק בחוץ?
מה נראה לך  - שבקבוק אחד יהרוג אותו?? מקסימום תשאבי
|עדיין מזועזעת עד עמקי נשמתה| למה לי לשאוב - אני נהנית מאוד להניק
וואאאייי תאמיני לי רק רוחניקית כמוך יכולה להנות מלהיות מחלבה ניידת

אני אחסוך מכן את המשך השיחה - רק אציין שאני ואותה החברה לא מסכימות בנושאים רבים הקשורים לגידול ילדים - אבל הנקודה שהיא העלתה קצת הטרידה אותי
לי אין בושה בנושא הנקה ( בכל נושא אחר אני הכי ביישנית בעולם) הילד שלי צריך לאכול והוא יאכל. נקודה. איפה וכמה שצריך
אז
האם יש מקומות בהם לא תניקו?
האם אתן שואבות ליציאה עם הילד?
ממתי הנקה הפכה להיות דבר רע???? אני פשוט לא מבינה את זה.

אההה ו .. נעים מאוד  ( מקווה שלא תנדו אותי אחרי ההודעה הזאת )
הנקה >>
לצפיה ב-'אני איתך בעיניין הזה'
אני איתך בעיניין הזה
21/03/2010 | 15:13
26
יש אנשים עם חשיבה מאוד מזעזעת לגבי הנקה.
תשמעי חברה רווקה שלי ממש לא דיברה איתי כי לא באתי לחפש את המטמון שהיא הכינה ליום העצמאות שהבן שלי היה תינוק וזה היה חפש את המטמון לילי
והוא היה בן חצי שנה וממש לא התכוונתי לאשאיר אותו ללילה
אני מניקה בכל מקום שהתינוקות שלי דורשים את זה
הנקה שלי יחסית צנועה לא תמיד שמים לב שאני מניקה וגם אם כן באמת לא מזיז לי
ואני בדרך כלל בחורה צנועה
כבר נתקלתי בתגובות מאוד לא עינינות מנשים שלא הניקו שהן רק שומעות מה המקצוע שלי(אני בין היתר מדריכת הנקה)
הנקה >>
לצפיה ב-'אני כנראה פחות פנאטית...'
אני כנראה פחות פנאטית...
21/03/2010 | 15:21
30
(הכותבת מקלידה עם יד אחת בשל הנקה..., אז סליחה מראש על טעויות הקלדה)

אניק/אשאב כמה שיותר אך במסגרת השלב שזה לא יציק לי יותר מדי. עם היונקת הגדולה הפסקתי לשאוב בעבודה כי זה היה בלתי נסבל (עבורי) בשלב מסויים, והיא עברה לתמ"ל בגן)

לא אניק בכל מקום, אישית יותר נוח לי ללכת להניק באוטו, מאשר בפינה מעופשת באיזה שהיא חנות, ואפילו אם היא לא מעופשת... יצא לי להניק בחדר האכול/מטבח של אחת מקופות החולים כי בדיוק באוטו היום כל החדרים הנוספים, אןתם בדרך כלל הם מציעים להנקה - היו מלאים.... יותר נוח היה יכול להיות לי באוטו....
לא אניק על יד משפחתו של אישי משום שהם דתיים, לא אחשוף אותם לאי הנעימות שתהיה להם מכך, גם אם לא יראו כלום (ולא יראו) אכבד אותם ואנהג כמו שהנשים שלהן נוהגות.
לא אניק גם מול משפחתי או כל אחד אחר בלי שיש לי אפשרות כיסוי נאותה.

אני בהחלט יכולה להבין למה הנקה בציבור מפריעה לאנשים מסןיימים.
בהחלט יכולה לראות (לא להבין או לקבל) איפה זה נןגע לאנשים מעורערים בנקודות הרגישות. לא מבינה איך זה קשור לפדוליפיה, כי הרי מי שעלול להתגרות מהנקה בציבור  - לא ילדים מעניינים אותו אלא נשים...
וגם יכולה לראות ואולי קצת לקבל איפה זה מפריע לאנשים בכלל, לאו דווקא מעורערים...
זה שלילדים שלנו זה רק אוכל לא לוקח את המיניות מהשדים.
וזה בדיוק באותו המקום שמחשוף עמוק אמור להפריע, רק שהתרגלנו שזה לא מפריע, ושעל זה אפשר להסתכל בלי סוף... נכון זה מעוות, אבל לא אני אהיה זו שאצא למלחמות בנושא, לא על חשבון השדיים שלי או החשיפה שלי .

אני דווקא נתקלת רק באנשים מעודדי הנקה. וזהכייף.

הנקה >>
לצפיה ב-'אני אתךכל הכבוד! גם אני נתקלתי'
אני אתךכל הכבוד! גם אני נתקלתי
21/03/2010 | 15:24
23
בכל מיני דעות נגד הנקה ו/או חוסר הבנה למה זה טוב, מזה מועיל, מה פתאום להניק בחוץ ו'או למרחקים.

הנקתי בכל מקום ולא שאבתי כלום
הילדה היתה רעבה הייתימרימה חולצה וזהו, בלי בד עלי ,בלי כלום
בהתחלה באמת התביישתי, היה נדמה לי שכל העולם מסתכל
אחכ הבנתי שלא אכפת לי ,במילא לא רואים את החזה שלי וכל מי שלוטש עיניים שיקפוץ.....
הנקה= אוכל לתינוק ולא אכפת לי מה יאמרו...

הנקתי אותה עד גיל שנתיים וחודש
לצערי הרב היא גמלה את עצמה וזה חסר לי מאוד (בחיים לא חשבתי שאניק ככ הרבה ,גם לי זה היה נראה מוזר ולא הגיוני אבל זה היה הכי טבעי בעולם וכל כך חיבר אותנו!!!!!)

תהני מהנקה כל עוד את יכולה
התק' היפה הזו לא חוזרת (רק בילד אחר אם מניקים אותו גם)

הנקה >>
לצפיה ב-'הויכוח האהוב...'
הויכוח האהוב...
21/03/2010 | 15:28
3
27
אני עד היום סברתי שזה לא לענין לחלוץ שד בכל מקום. חשבתי שזה בסדר להניק בכל מקום, אבל אפשר לעשות זאת בצניעות מבלי לחשוף שדיים בציבור. בכלל, אף פעם לא הבנתי למה כל חיי שדיי הם ענין פרטי שלי ושל בנזוגי, ופתאום כשנולד תינוק זה בסדר שכל העולם יחזה בהם.
היום אור בן 3 שבועות ואני רק מניקה, אבל טרם יצא לי לעשות זאת ממש בציבור. היו מקרים ספורים שהיו אנשים באיזור, ומצאתי דרך לעשות זאת בצניעות מבלי לחשוף את שדיי. וכך אני גם מתכוונת להמשיך - ללכת לפינה שקטה, להתכסות בצעיף או מה שצריך כדי לשמור על צניעותי (וראוי לציין שאני חילונית לחלוטין).
עוד לא יצא לי להגיע ליציאות ארוכות יותר של כמה שעות מהבית - המקסימום היה לטיפת חלב או לארוחת ערב. אבל אני מניחה שהגישה שהצגתי תהיה בעינה.

לגבי החברה שלך - לא נתקלתי בגישה כזו והיא די מזעזעת בעיני. כל הסביבה שלי מאד גאה בי על ההנקה, וכולם חושבים שזה מצוין לילד.
הנקה >>
לצפיה ב-'מסכימה מאוד ובפרט עם -'
מסכימה מאוד ובפרט עם -
21/03/2010 | 21:30
19
"...אף פעם לא הבנתי למה כל חיי שדיי הם ענין פרטי שלי ושל בנזוגי, ופתאום כשנולד תינוק זה בסדר שכל העולם יחזה בהם..."
אני גם ממש ממש אבל ממש לא הבנתי את זה....
אני רוצה לראות רווקות מרימות חולצה בכל מקום.
אני מניקה תמיד עם כיסוי שתפרו לי (פרטתי למטה), כדי לכבד את הסביבה שלי, וכדי לשמור על הצניעות שלי.
הנקה >>
לצפיה ב-'היי יד אביב מזל טוב '
היי יד אביב מזל טוב
22/03/2010 | 13:30
1
18
לא יצא לי להיכנס לפורום הריון ולידה אחרי שילדתי תאמת  אני גמורה מעייפות מההנקה אין לי כוח לכלום אני רק רוצה לישון . אני שמחה שמסתדר לך עם ההנקה מתי ילדת ? אני ב 15 לפברואר בלידה יחסית בסדר ילדתי בן מקסים בשם אורי ! שיהיה הרבה מזל טוב ובהצלחה בהמשך
הנקה >>
לצפיה ב-'הי קוקי!! באמת נעלמת לנו. המון מזל טוב!!!'
הי קוקי!! באמת נעלמת לנו. המון מזל טוב!!!
22/03/2010 | 21:09
12
ילדת בתל"ם שלי... אני ילדתי כמעט שבועיים אחרי - ב-27/2. לצערי הלידה (שגם התחילה בירידת מים) לא התקדמה והיו ירידות דופק אז הגענו לקיסרי בסוף. הנה קישור לסיפור הלידה ולתמונה של המתוקי אם זה מענין אותך:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

אני שמחה לשמוע שאצלך עבר טוב יחסית. אשמח לשמוע יותר פרטים אם יהיה לך כח לכתוב מתישהו. השם זה Uri או Ori? שניהם יפים בעיני האמת, ושניהם היו אופציות לקטן שלי לולא היו כבר במשפחה. הבחירה נפלה בסוף על אור, שזה גם אזכור לשם של אמי ז"ל - אוֹריה.

למה את כל כך עייפה מההנקה? כל כמה זמן הוא אוכל?
הנקה >>
לצפיה ב-'נו, באמת....'
נו, באמת....
21/03/2010 | 15:29
5
19
בבקשה שתראה לך את המאמרים על הפדופיליה. זה שטויות במיץ.
מנגד, אני יכולה להפנות אותה לעשרות מאמרים על חשיבות ההנקה לתינוק, לאם, למשפחה, לחברה, לסביבה.

אין מקום בו אני לא אניק, בטח כשהתינוק ניזון מהנקה בלבד, וגם לא כשהוא מקבל מוצקים אבל זקוק להנקה בחוץ.
לכן אני גם לא שואבת ליציאה עם הילד.
וההנקה לא הפכה להיות דבר רע. את פשוט כנראה מסתובבת בחברה רעה סתם, סתם. תסכימו שאתן לא מסכימות ביניכן בנושאים של גידול ילדים.

אפרופו הנקה בחוץ, לפעמים אני מתייחסת לזה ממש כאל פעולה של קידום הנקה.
הרי אין פרסומות לקידום הנקה, אז אני מקדמת הנקה בכך שאני מניקה בחוץ (כן, כן, בצנעה. אני הרבה פחות חשופה מכמה אמהות לא מניקות בגינה) ומאפשרת לאמהות לעתיד להחשף להנקה, ומאפשרת לאמהות מניקות לגשת אלי לדבר על הנקה.
באמת הבעיה שלפעמים בכלל לא שמים לב שאני מניקה, עד כדי כך זה לא בולט.

כבר שלושה יונקים מדופלמים, ועוד לא קיבלתי הערות שליליות על זה.
הנקה >>
לצפיה ב-'שירי את באמת מדהימה!! וגם מאיה'
שירי את באמת מדהימה!! וגם מאיה
21/03/2010 | 17:12
1
17
אופפ היתי אומרת לבוא אליי ללילה אחד לעשות לי סדר בבלאגן!!!
עכשיו היא ישנה ורגועה פיקס ואני יודעת שבלילה מחכה לי סיוט של בכי וצרחות וציצי סחוט בלי חלב ושוב הדילמה היא רענה? לתת תמל? מתי זה ייגמר?
הנקה >>
לצפיה ב-'לדעתי- לא לתת תמל, אבל זו רק דעתי'
לדעתי- לא לתת תמל, אבל זו רק דעתי
22/03/2010 | 22:11
10
יכול להיות שבלילה שתיכן עייפות יותר ומקפידות פחות על תפיסה נכונה. אפשר לתקן את זה בעזרת תשומת לב קפדנית לתפיסה.
גם טבעי שבלילה החלב יותר שומני ויוצא בזרמים פחות מהירים, ויכול להיות שזה מרגיז אותה (בעיקר אם היא מקבלת גם בקבוקים).
ותזכרי שבלילה קיים גם מצב מוכר של הנקות צבר (מלשון צבירה), שעם קצת מזל בסופם מגיעה גם שינה ארוכה יותר.

התמל רק פוגע בתהליך של ביסוס החלב, וההכנסה של הבקבוקים למשאוות ההנקה רק מקשה על ביסוס ההנקה.
הייתי מנסה להקפיד מאוד על תפיסה נכונה, ואחר כך לנסות להרגיע בדרכים נוספות שלא רק האכלה- על הידיים (עדיף- של האבא, יש להם אפקט מרגיע), במנשא, על כדור פיזיו, כדי לראות אם היא בוכה באמת מרעב או שמשהו אחר מציק לה.

ולא אכפת לי לבוא אליך ללילה. זה ממש לא מפחיד אותי.
הנקה >>
לצפיה ב-'אני מניקה את אופצ'ו כמעט כל אחה"צ'
אני מניקה את אופצ'ו כמעט כל אחה"צ
21/03/2010 | 19:58
2
17
בפארק בחוץ (כשלא קר), ואף פעם אף אחד לא אמר לי כלום.

הכי קרוב לזה היו מבטים של ילדים שראו את אופצ'ו שוכבת עליי.
הנקה >>
לצפיה ב-'לא קשור לדיון שונצו כנסי!'
לא קשור לדיון שונצו כנסי!
21/03/2010 | 23:57
1
16
פסח, חופש, בילטונג טרי...
לא תעשו טיול לצפון?
הנקה >>
לצפיה ב-'בהחלט! שולחת לך מסר!'
בהחלט! שולחת לך מסר!
22/03/2010 | 11:23
5
לצפיה ב-'לצערי עדיין לא יצאתי החוצה עם אלה לזמן ממושך'
לצערי עדיין לא יצאתי החוצה עם אלה לזמן ממושך
21/03/2010 | 17:15
14
המקסימום שעשינו איתה זה טיול ליד הבית. כן בקרוב בקרוב אני יודעת...
אבל אני מתארת לעצמי שזה לא יהיה לי קל, ואני ארצה להתכסות היטב. יש משהו בסיטואציה שזה לא נעים ..גם ש"יראו לי", גם "מפריעים" לאלה בפרטיות של הארוחה שלה..אולי זה ישתנה כשאני אתרגל בפועל !
הנקה >>
לצפיה ב-'אני אצטט מאצלי דעה של החמות:'
אני אצטט מאצלי דעה של החמות:
21/03/2010 | 17:20
1
21
אני אומרת לה שטוב שקיבלנו במתנה תלושים לשילב כי יש שם חזיות הנקה ואני ארצה לקנות משם אחת - והתגובה שלה היא: "בשביל חודש?".

הבת שלי בת שבעה שבועות - כלומר ההנחה שלה היא שמניקים עד גיל 3 חודשים.
אני אומרת לה - "אני מאוד מקווה שזה לא יהיה לעוד חודש אלא לעוד הרבה זמן", והיא עונה מוטרדת - "לכמה זמן?".
אני - "לכמה זמן שזה יהיה טוב לשתינו, ההמלצה של משרד הבריאות בארץ היא להניק שנה ומעלה".
היא - "אני לא אוהבת את זה".
נו, שוין.

אגב, ההמשך היה שבעלי אמר לה שהיא לא צריכה לאהוב את זה .
הנקה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד לך ולבעלך '
כל הכבוד לך ולבעלך
21/03/2010 | 19:16
15
לצפיה ב-'כלהכבוד לך שאת עדיין חברה שלה'
כלהכבוד לך שאת עדיין חברה שלה
21/03/2010 | 19:09
3
17
ווי ווי לשמוע כאלה שטויות  ממישהי , לרבות הטענה שאת גורמת לעידוד פדופיליה - אותי זה היה מרגיז!
לשאלותיך:
1. מניקה בכל מקום ובכל מצב. ספרי לחברה שלך איך מתנהגת פנאטית אמיתית: מניקה גם בבית כנסת (אני לא דתייה אבל ההורים כן), גם בבית קברות (אבל בצד) ובמקרים מסוימים גם בכיתה באוניברסיטה (כתלמידה וכרמצה). כשיש צורך מתחשבת ברגשות הציבור: מתעטפת בחולצת הנקה, יושבת רחוק ומאחור.
2. תמיד מעדיפה לקחת אותו איתי, בשביל מה הבלגן של לשאוב ולנקות את כל החלקים/הבקבוקים, כמובן לא נמנעת מלשאוב. שואבת כשאני יוצאת ללמד בערב (הוא כבר בן 3 חודשים ומפריע לקבוצה בחיוכים שלו...) ואם ארצה לצאת מאוחר יכול להיות שאשאב, זה פתרון מצוין, אבל לא הכרחי.
3. ממתי שאנשים החליטו שמלאכותי עדיף על אמיתי.
4. אני אגב ממש לא רוחניקית, ההפך הגמור. אבל אני עדיין מניקה את הילד הגדול (הן שנתיים עוד חודש) - כלומר כרגע מניקה שני אחים. וזה כיףףףף
נעים מאד, אני מקווה שדיבורים כמו של חברה שלך לא ישפיעו עליך לרעה  וכל הכבטד שאת ממשיכה להניק למרות הסביבה הלא תומכת.
אם תרצי אפרט בפניך את כל יתרונות ההנקה, גם כשהילד כבר מתחיל לדבר (מעבר ליתרונות הרפואיים הברורים והידועים)
סליחה, אבל חברה שלך מדברת שטויות איומות! זכותה לתמלל את ילדה, זה בסדר גמור ואין לי שום דבר נגד זה אבל מה יש לה נגד לתת לילד את מה שהוא צריך???
2.
הנקה >>
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שבעלי אמר'
זה בדיוק מה שבעלי אמר
21/03/2010 | 19:28
14
האמת שהיא דוגמא קצת קיצונית כי היא בשיטת חינוך קיצונית לחלוטין ממני , אז באופן כללי כל מה שאני עושה נראה לה מוזר ונוראי ( מנשא ולא עגלה, לינה משותפת וכו') וההנקה היא הדובדבן...

או כמו שהחצי אוהב להגיד לגביה - מאמי מה תעשי כשיגידו לך הראה לי מי חברייך ואומר לך מי אתה
הנקה >>
לצפיה ב-' שאלה על הנקת 2 ילדים בגילאים שונים'
שאלה על הנקת 2 ילדים בגילאים שונים
21/03/2010 | 19:38
1
20
אני מבינה שחלב האם משתנה בהרכבו כדי להתאים לצרכי היונק.
כשמניקים במקביל תינוק ופעוט - האם החלב יתאים לצרכי התינוק או הפעוט?
נראה לי הוגן יותר שלתינוק... אבל האם זה באמת כך?
הנקה >>
לצפיה ב-'החלב יתאים ליונק הצעיר יותר, כמובן.'
החלב יתאים ליונק הצעיר יותר, כמובן.
21/03/2010 | 20:01
12
הגדול יותר רק "תופס טרמפ".
הנקה >>
לצפיה ב-'מניקה כבר 9 חודשים '
מניקה כבר 9 חודשים
21/03/2010 | 19:21
12
מניקה כבר 9 חודשים ומתכננת להמשיך ולהמשיך ולהמשיך ...

האם יש מקומות בהם לא תניקו ?
לא מניקה ליד חברים /משפחה של הבעל  וניגשת למקום פרטי או משתמשת בסינר הנקה (כבר מזמן לא השתמשתי בו )

אף פעם לא עשיתי את זה שואבת רק כשאני משאירה את הקטנה עם הבעל

הנקה היא דבר נפלא בריא טבעי ונכון
תתעלמי מכל מי שאומר אחרת והמשיכי להקשיב לעצמך
הנקה >>
לצפיה ב-' הבהרה קטנה...'
הבהרה קטנה...
21/03/2010 | 19:25
15
מטיבעי אני אדם צנוע - וכן אני מכוסה כשאני מניקה
הכוונה שלה הייתה שאני לא אמורה בכלל להניק מחוץ לבית - ושאם כבר מניקים אז רק בין 4 קירות כדי לא להפריע לאחרים...
ובכללי כשאני חושבת על זה - גם אם לא יהיה לי במה להתכסות עדיין ההנקה יותר חשובה לי מהצניעות שלי...
הנקה >>
לצפיה ב-'ועונה לסקרון שלך'
ועונה לסקרון שלך
21/03/2010 | 20:03
11
איפה לא אניק? איפה שאין מקום לשבת.
האם אני שואבת ליציאה עם הילדה? .. בשביל מה יש לי ציצים?
הנקה דבר רע? תלוי בעיני מי.  בעיני זה הדבר הכי מושלם.
הנקה >>
לצפיה ב-'עונה בתור מניקה לשעבר(ולעתיד מן הסתם)'
עונה בתור מניקה לשעבר(ולעתיד מן הסתם)
21/03/2010 | 20:34
20
איתן בסה"כ בן חודש!
הדיאלוג הזה הזוי, אפשר לדמיין אותו מתרחש בגיל שנה, כשחלק מהאנשים לא מבינים בשביל מה להניק אחרי גיל שנה, אבל גיל חודש?
הנקתי 2 ילדים עד גיל שנתיים, בוודאות לא יצאו פדופילים עד כה (אין שום מחקר שתומך בשטות הזו), לעניות דעתי הילדים יצאו מוצלחים מאד, וזאת ללא קשר עד איזה גיל ינקו...
כמובן שהנקה אינה סטיה (אלא אם כן היא רוצה לרמוז שהטבע או אלוהים, מי שהיא מאמינה שאחראי לעובדה שיש לנו שדיים שנועדו להנקה, הם סוטים.)
אני רחוקה מלהיות רוחניקית. אין קשר בין רוחניקיות להנקה. אני הנקתי כי זו הבחירה הטובה ביותר שלי עבור ילדי ועבורי.
אני לא אניק בשירותים או במקום מגעיל או במקום שאני לא יכולה לשבת בו (אם כי אפשרי להניק בעמידה, חבל על הגב).
תינוק קטן שכל תזונתו הנקה אני אניק בצורה מכובדת (מעולם לא העירו לי, ותמיד הנקתי כך שלא ראו כלום) בכל מקום שבו הוא יהיה רעב. פעוט בן שנה ומעלה יכול גם לקבל דברים אחרים, הוא פחות מוגבל בתזונתו מתינוק קטן, אותו אניק לפי שיקול דעתי או אתן משהו אחר, תלוי בסיטואציה.
בחיים לא שאבתי ליציאה עם תינוק יונק, נראה לי טפשי ומיותר כשהוא יכול לינוק ממני בקלות ובמהירות, בלי צורך לסחוב בקבוקים, לחמם ולשטוף. בשביל מה בחרתי להניק?
הנקה לא הפכה להיות דבר רע, השיחה הזו היא די קיצונית. חברתך מחזיקה בדיעות די קיצוניות וגם שגויות, על הנקה, עם הרבה מיתוסים לא נכונים כמובן.
יש לך שתי אפשרויות - לתקן אותה ולהוכיח לה במעשייך שזה לא נכון, או להתעלם באלגנטיות ולהחליט שאתן חברות אבל מנסות לא לריב על הנושא הזה כי הדיעות שלכן שונות בתכלית.
ציינת שאתן לא מסכימות בדברים רבים הקשורים בחינוך ילדים - אז הנה עוד נושא שעליו תסכימו שלא להסכים.
הנקה >>
לצפיה ב-'עונה'
עונה
21/03/2010 | 20:43
7
עובדתית יש מקומות בהן הרגשתי פחות נוח. זה לא מנע ממני להניק, כי הילד צריך לאכול, אבל הרגשתי פחות נעים עם הסיטואציה (דוגמאות ממקומות ההנקה הביזריים יותר: בחדר הצילום של המזכירות בפקולטה (זוועה), בשבעה אצל קרובי משפחה חרדים (נשלחתי לחדר אחר לשבת שם לבד)... רגע נגמר לי אבל היו עוד כמה). האמת היא שאני מרגיש הרבה יותר אי נוחות עם שאיבה כאשר אני לא בבית מאשר בהנקה.

מעולם לא שאבתי ליציאה עם הילד. בשביל מה? אני שואבת כאשר הילד אמור להשאר עם מישהו אחר. ובגיל חודש וחצי לא התעסקתי בזה בכלל. רק הנקתי. עכשיו כשהוא כבר בן שישה חודשים, וגם אמא צריכה את העיסוקים שלה, אז הוא מקבל ארוחת בקבוק אחת לפחות כמעט כל יום, ואז אני שואבת.

ולגבי השאלה השלישית. אני לא חושבת שהחברה שלך מייצגת משהו כלל. אני לא ניתקלתי מעולם בתגובות מגעילות שכאלה. התגובות שאני מקבלת לרוב הן כל הכבוד על כך שאני ממשיכה להניק. אני מקווה גם לא להתקל בזה. גועל נפש.
הנקה >>
לצפיה ב-'עונה'
עונה
21/03/2010 | 21:09
6
חברה שלך באמת די חשוכה...

ברור! במקומות שאנשים ממש יפגעו או יבהו בי בחוסר נימוס. למשל - שכונה חרדית בי-ם.

האם אתן שואבות ליציאה עם הילד? לא , אבל כשאני מחוץ לבית אני אחפש מקום סביר להנקה.

כל דבר יכול להיות רע בעיני אנשים מסויימים. עזבי אותך משטויות ואל תקחי ללב. ההנקה היא רק תחילת האמהות , אח"כ תקבלי הערות הזויות יותר...
הנקה >>
לצפיה ב-'תשובותיי - ממרומי חצי שנה וחצי...'
תשובותיי - ממרומי חצי שנה וחצי...
21/03/2010 | 21:23
7
אני מניקה בכל מקום ותמיד עם סינר הנקה שתופרת תפרה לי לפי מידותיי
(פשוט רציתי פונצ'ו מבק דק ואוורירי ולא השגתי כזה בשום מקום אז הלכתי לתופרת שתתפור לי כזה)

חוץ מהחודשיים הראשונים בהם נאלצתי לשאוב על מנת להגביר תפוקת חלב, לא שאבתי מאז בכלל, אני שונאת את זה מאוד.
עם זאת, אני נאלצת פעם בשבוע בערב ללכת ללימודים, אין לי איך לשאוב בלמודים, ואז בפעם הזו הוא מקבל תמ"ל, ולי אין בעיה עם זה.

ממתי הנקה הפכה להיות דבר רע????
היא לא דבר רע, פשוט מי שלא מניקה לדעתי - או שהיא פשוט לא הצליחה בעצמה, או שהיא פשוט מקנאה.
מצד שני אני חייבת לומר משהו...
יש הרבה מניקות שהן ממש פאנאטיות שלא מוכנות שבקבוק ייגע בשפתיים של התינוק שלהן,
וזה לדעתי קצת קיצוני.
אני יכולה להבין ש 3-4 החודשים הראשונים מבססים הנקה, אבל אח"כ לתת שאוב או תמ"ל מידי פעם זה לא נורא בכלל,
אחרי ככלות הכל אנחנו לא חיים בעידן האדם הקדמון, ואנחנו כן יוצאים לבלות או ללימודים, ולכן לתת בקבוק "פעם ב..." זה לא אסון.
זו דעתי בכל אופן.
הנקה >>
לצפיה ב-'אמהות גאה'
אמהות גאה
22/03/2010 | 00:03
8
אם להוסיף על הנאמר ונאמר לא מעט
כאמהות יש לנו את הזכות והחובה להחליט את הטוב ביותר והרע במיעוט עבור ילדנו
אמנם עם בני הבכור כשלתי מעט בתחילת הדרך תוך האזנה לעצות מטופשות וחסרות שחר בשל חוסר נסיון
אך בהמשך עם בני וכעת גם עם בתי למדתי להגיע להחלטות בעצמי לפי השקפת עולמי שלי ושלי בלבד
רק בצורה כזו אני מרגישה שלמה עם עצמי
כיף להיות אימא שלמה ומסופקת מהדרך בה אני מצעידה את משפחתי!
נ.ב לשאלותייך מניקה בכל מקום (אלא אם יש בכך פגיעה בסובבים), לא שואבת אף פעם כשאני עם היונקת, הנקה אף פעם לא היתה דבר רע אם תדברו עם הסבתות כולן יודעות שזאת ההזנה הטובה יותר, ממליצה לסנן את כל שאר אמרות החכמה.
הנקה >>
לצפיה ב-'עונה + אנקדוטה'
עונה + אנקדוטה
22/03/2010 | 04:31
2
17
אני מניקה בכל מקום, אבל אני לא חושבת שאני עושה את זה בצורה מנקרת עיניים. אני יושבת בצד, החולצה שלי מסתירה, מקסימום מי שיסתכל ממש היטב יקבל איזה הבזק כשהוא מתנתק לרגע. לא שואבת בשביל לצאת.

עם הבן הגדול לקח זמן עד שהרגשתי עם זה בנוח, ועד שהרגשתי מיומנת להניק בלי להחשף. עכשיו זה מרגיש לי מובן מאליו. אני לפעמים מכסה בצעיף אם אני מרגישה חשופה, אבל אני מרגישה גם שהתעסקות יתר בכיסוי מושכת את העין יותר מאשר ההנקה עצמה.

ואנקדוטה: השבוע היינו בבית קפה שכבר זכה לארח לא מעט הנקות של הבן הגדול שלי ועכשיו של הקטן. ממש מולנו ישבה מישהי עם תינוק פיצי, אולי בן כמה שבועות, שפגשה חברות שהביאו לה מתנות ללידה. הוא בכה והיא התחילה לנסות להרגיע אותו, ערסלה, נדנדה, יצאה החוצה, חזרה, הכניסה והוציאה מהמנשא, זה כל פעם עזר לטיפה אבל הוא לא ממש נרגע. חשבתי לעצמי: בטח בא לו לינוק או לאכול. אולי היא מניקה ומתביישת להניק כאן? אבל הם רגילים! בלי לשים לב כמעט לקחתי אלי את התינוק שלי ונתתי לו לינוק (כלומר, היה נראה לי שהוא רוצה לינוק, רק אחר כך חשבתי שאולי קצת גם הגבתי למה שקרה אצלה). אחרי כמה דקות - גם התינוק שלה ינק ונרגע. אולי במקרה, ואולי נתנו לה השראה ולגיטימציה?
הנקה >>
לצפיה ב-' לדעתי לגמרי בזכותך היא הניקה'
לדעתי לגמרי בזכותך היא הניקה
22/03/2010 | 12:32
1
10
אני באמת חושבת שהיא התפדחה ובזכותך הבינה שזה בסדר.

!!!
הנקה >>
לצפיה ב-'מקווה '
מקווה
23/03/2010 | 02:17
5
לצפיה ב-'נוסף לטאגליינס '
נוסף לטאגליינס
22/03/2010 | 06:41
14
איזה שרשור יפה, מעניין לקרוא.
עכשיו הוא גם ישמר איתנו לתמיד
הנקה >>
לצפיה ב-' נו באמת פדופיליה'
נו באמת פדופיליה
22/03/2010 | 07:08
10
איזו הרחקת לכת...
למה תמיד הנשים אשמות בבעיות של הגברים?
ולמה היא נכנסת לך לחולצה?
אני מקווה שהויכוח היה בהומור אחרת העיניים שלי לא יפסיקו להתגלגל.
נעים להכיר, אני ליאת הנקתי את נגה עד גיל 3.
בקרוב אניק את בת הזקונים.
אני בכל מקום הנקתי. לא שאבתי מכיוון שהייתי כל הזמן איתה כשהיא ינקה מלא. ויש אנשים, מה לעשות שאומרים כל מה שהם חושבים בלי טעם.
בהצלחה בהנקה, תהני ממנה זו חוויה מדהימה.
הנקה >>
לצפיה ב-'מדהים אותי מה שאנשים מרשים לעצמם להגיד'
מדהים אותי מה שאנשים מרשים לעצמם להגיד
22/03/2010 | 08:30
17
16
בתור מניקה כבר שנה ו4 חודשים ומתכננת להניק עוד הרבה זמן,
אני פשוט לא מבינה מה היא רוצה...
אני גם לא ממש מבינה את הבנות פה שאומרות דברים כגון
"אף פעם לא הבנתי למה כל חיי שדיי הם ענין פרטי שלי ושל בנזוגי, ופתאום כשנולד תינוק זה בסדר שכל העולם יחזה בהם..."
אני מכירה מספיק מניקות ואני בעצמי כאמור מניקה ובחיי שמעולם אבל מעולם לא ראיתי אמא מניקה חושפת את עצמה!
זה תמיד נעשה בצניעות ודיסקרטיות ורוב הזמן אי אפשר לדעת אם התינוק מחובק או יונק (אלא אם כן מישהו ממש בוהה ואז זה כבר בעיה אחרת - אצלו!!).
המחשופים שנשים הולכות איתם היום הרבה פחות צנועים והרבה יותר פרובוקטיביים מהנקה בחוץ.
בנוגע לחברה שלך - תקשיבי סחטיין עלייך, רוב הסיכויים שאני לא יכולתי להמשיך להיות חברה שלה...

ולשאלות:
1.אין מקומות בהם אני לא אניק תינוק קטן, אם הוא רעב אני מניקה, הנסיכה כבר לא ממש קטנה והתזונה שלה ממש לא מסתמכת על הנקה ולכן אני לא מניקה בכל מקום עכשיו, אבל ברגע שיוולד "חוכם" אני אניק אותו בכל מקום שהוא רוצה, כמובן תוך כדי שמירה על צניעות.
2. שונאת לשאוב!!!!!! למה שאני אשאב אם השדיים שלי מלווים אותי לאן שאני הולכת... הסיבה היחידה לשאיבה זה אם אני משאירה אותה אצל מישהו- מה שלא קורה בגילאים שהם מבתמכים על הנקה... אז לשאלתך - לא
3.הנקה הפכה לדבר רע מתי שגברים נכנסו לתמונה סתם אני צוחקת, אבל יש הרבה בורות בכל מה שנוגע להנקה והרבה דעות קדומות מה שגורם לאנשים הזויים להתייחס לזה כאל סטיה.... אין שום דבר סוטה כמובן בילד בן 4 שאוכל סימילאק - אבל אם הוא יונק - רחמנא ליצלן!!

ברוכה הבאה - מקווים שתישארי
הנקה >>
לצפיה ב-'אם כולן היו מניקות בצניעות, '
אם כולן היו מניקות בצניעות,
22/03/2010 | 12:59
14
21
אז הנקה בציבור לא היתה כזה issue
הנקה >>
לצפיה ב-'כמעט כולן מניקות בצניעות'
כמעט כולן מניקות בצניעות
22/03/2010 | 13:14
4
24
הנקה בציבור היא issue לא בגלל מה שבאמת רואים כשמניקים בציבור, אלא בגלל מה שאנשים חושבים שרואים כשמניקים בציבור.
הנקה >>
לצפיה ב-'אני חייבת לציין ש..'
אני חייבת לציין ש..
22/03/2010 | 13:57
20
שכשאני מניקה בציבור אני יותר צנועה ויותר מכוסה מרוב הבנות שהולכות היום ברחוב ( חצאית קצרה ומחשוף בלי סוף הם יותר צנועים?}

וחוץ מזה, הרבה לפני שהחזה היה איבר " סקסי,מיני,חושני" הוא נועד/נברא לדבר אחד - הנקה

הנקה >>
לצפיה ב-''
22/03/2010 | 14:59
11
כרגיל הסברת יפה ממני
תודה
הנקה >>
לצפיה ב-'רואים/חושבים, זה לא משנה, הם פשוט מובכים'
רואים/חושבים, זה לא משנה, הם פשוט מובכים
22/03/2010 | 15:45
1
9
לצפיה ב-'ה"רעיון" של הנקה מביך אותם'
ה"רעיון" של הנקה מביך אותם
22/03/2010 | 20:26
15
זה בכלל לא עניין של "הנקה בציבור" אלא "הנקה" באופן כללי שהיא issue.
אנשים נבוכים גם מהרעיון שאת מניקה בפרטיות של ביתך.

אנשים נבוכים/מופתעים מהעובדה שנשים מניקות מעבר לחודש-חודשיים ראשונים, ומפתחים תיאוריות פסיכולוגיות מופרכות על השפעות עתידיות אפשריות כשאת מספרת שאת מניקה פעוט.

הנקה >>
לצפיה ב-'שטויות במיץ'
שטויות במיץ
22/03/2010 | 14:01
1
17
אני ראיתי במו עיני חם שנכנס לחדר שכלתו עם התינוק ישבה בו, ובורח מיד באינסוף התנצלויות, רק כי היא החזיקה את התינוק בתנוחת הנקה ובכלל עוד לא הספיקה לקרב יד לחזייה.

אני גם חוויתי את החווייה המזעזעת של חבר שלנו (חבר לשעבר, תודה לאל) שבא אלינו, ולמרות שההנקה שלי הכי צנועה בעולם - בדל עור חשוף לא היית מצליחה לראות אצלי - ברגע שהתחלתי להתארגן להנקה הוא קם והתיישב מאחורי, קצת מהצד. ולא רק זה, כשהעברתי את פישפושון לצד השני, הוא קם והזיז גם את הכסא שלו לצד השני של המאחור שלי! לא עזר אפילו שאשתו הבטיחה לו שבאמת באמת באמת לא רואים כלום.

ואת יודעת מה הכי אבסורדי? שאשתו הנ"ל, שהתברכה בציצים גדולים ובולטים מהממוצע, תמיד היתה לובשת חולצות  צמודות עם מחשוף עמוק וחריצי, ואפילו אני לא יכולתי לא להסתכל על החריץ של השדיים שלה כל פעם שהיינו נפגשים. ואני - הייתי הרבה יותר צנועה ממנה תוך כדי הנקה, ממה שהיא היתה ביומיום, אפילו בלי התירוץ של תינוק!

אז שלא יבלבלו לי את המוח.
הנקה >>
לצפיה ב-'לא מכירה את הנפשות הפועלות, אבל'
לא מכירה את הנפשות הפועלות, אבל
24/03/2010 | 18:31
11
אולי דווקא חלקם מתנהגים כך כדי לתת ספייס ולתת לנו, המניקות, הרגשה נוחה יותר כשאין זוג עיניים שבוהה.
הנקה >>
לצפיה ב-' אני המומה כמה אתן מתרגזות מכל העיניין'
אני המומה כמה אתן מתרגזות מכל העיניין
22/03/2010 | 15:01
6
16
אנשים מגיבים ממקום של מבוכה, של קנאה, של דת, כל אחד והסיבות שלו.
כמספר האנשים בעולם, מספר הדעות.
וכן, גם על הנקה בציבור יש הרבה דעות, כי כל נושא של חשיפה הוא הוא שמעורר פולמוס,
כמו גם הפרסומות הפרובוקטיביות/סקסיסטיות שיש מידי פעם,
במיוחד במדינה שלנו השופעת דתיים וחילונים שחיים בעירבוביה.
וכמו שיובל המבולבל אומר "אז מה???"
אני באופן אישי, מתחשבת באופי שלי.
מתחשבת שכאני לא תופסת 2 מקומות חניה, מתחשבת ברעש שאני עושה במסעדה (סתם דוגמאות, אין לי משהו מוצלח כ"כ...)
וגם מתחשבת כשאני מניקה בציבור.
הידיעה שאתן מניקות, מביכה את הסביבה ----> "אז מה???"
הנקה >>
לצפיה ב-'אבל שימי לב מה את אומרת:'
אבל שימי לב מה את אומרת:
22/03/2010 | 15:15
5
13
הידיעה שאתן מניקות, מביכה את הסביבה ----> "אז מה???
זה ממש לא מה שאנחנו אומרות!!!
אנחנו אומרות בדיוק ההיפך, אנחנו אומרות שאנחנו כולנו מניקות בצניעות עם מינימום חשיפה ובדר"כ בכלל לא!!!
אם לא היה איכפת לנו מרגשות הציבור אז היינו מרימות חולצה מוציאות את השד לעיני כל וזהו... אבל אף אחת לא עושה ככה
כי היא לא מנסה להביך וכי היא לא רוצה שכולם יראו את איבריה הפרטיים.

מצד שני עם כל הכבוד למה אני צריכה להתחבא בשירותים של בית קפה עם התינוק שלי רוצה לינוק?
אני לא אניק בבית של חרדים מול גברים ואני כן אלך לחדר מפאת כבוד למקום שבו אני נמצאת (למרות שגיסתי חרדית והיא מניקה בכל מקום בלי בעיה וזה לא מביך אף אחד).
אבל למה אני או התינוק צריכים להיענש?
אף אחת פה לא אומרת אז מה, אנחנו רק אומרות שאנחנו לא מבינות על מה את מדברת כי אף אחת לא נחשפת, מניקה סטנדרטית חושפת פחות מכל בחורה עם מחשוף, אז למה מחשוף מותר ולהניק אסור?
הנקה >>
לצפיה ב-'אני אגיד לך מה אני אומרת'
אני אגיד לך מה אני אומרת
22/03/2010 | 15:42
3
9
1 - שאני לא מבינה למה לא מבינים אנשים שמובכים בעצם ההנקה
לא קשור לחשיפה כי הרי מה שסיפרתן, היו תגובות מבוכה, והרי לא חשפתן עצמכן נכון?

2 - אני כן חושבת שיש לא מעט נשים שכן חושפות הרבה, למשל אמא אחת בגן של הבת שלי, למשל חברה אחת שלי ויש עוד הרבה.

3 - ואני לא מבינה למה כולן פה כ"כ מתרגזות.

הנקה >>
לצפיה ב-'בעצם=מעצם'
בעצם=מעצם
22/03/2010 | 15:43
4
לצפיה ב-'אני אענה הפוך'
אני אענה הפוך
22/03/2010 | 15:49
1
8
3. לא נראה לי שמישהי מתרגזת, פשוט באמת לא מבינות על מה המהומה
2. אני מעולם לא ראיתי מניקה חשופה, אז זה באמת לא נעים ויש מקום להתחשבות
1. אני מבינה שיש אנשים שמובכים מזה, אני לא כל כך מבינה מה אני אמורה לעשות מעבר ללהיות הכי צנועה שאפשר... לי מעולם לא היו מקרים של מבוכה אז קשה לי לענות על זה.
הנקה >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה, הרי גם אני מניקה כמוך.'
מסכימה עם כל מילה, הרי גם אני מניקה כמוך.
22/03/2010 | 16:12
9
לצפיה ב-''
22/03/2010 | 15:52
3
חסכת לי הקלדה
הנקה >>
לצפיה ב-'תשמעי - אני ראיתי הרבה מניקות שחושפות עצמן'
תשמעי - אני ראיתי הרבה מניקות שחושפות עצמן
22/03/2010 | 21:32
1
45
אחרת לא הייתי חושבת בכלל על הענין הזה. יש לי למשל חברה שמניקה כך - חולצת שד לאויר העולם, ואז מחברת את התינוקת, לא משנה מהו המעגל שיושב מסביב (ומדובר בד"כ במעגל די קבוע שכולל נשים וגברים, לעיתים רבים). ממש לא מטריד אותה שכולם רואים לה את השד.
אותי זה מטריד, וכשאני באותו מעגל (מדובר במעגל חברתי מסוים ודי קבוע ששתינו שותפות לו) אני הולכת לחדר ליד, או שמה צעיף.

לא הייתי אומרת משפטים כאלה אם כל האמהות שהייתי רואה היו מניקות בצנעה.
הנקה >>
לצפיה ב-'אשרייך, אני לא '
אשרייך, אני לא
23/03/2010 | 06:06
14
זה שיש חברה שנוהגת כך ניחא, דברים מוזרים מזה כבר קרו,
ואולי יש עוד מישהי פה ושם.
נדירות, כבר שנים אני מחפשת את ההמונים עליהם מדברים...
מכאן ועד הסטיגמה שמנסים להדביק לציבוק המיניקות בציבור
כלאוסף חשפניות מנפנפות שדיים ומתערטלות, ארוכה הדרך.
אנו צנועות בהנקתנו בדיוק כמו בכל דבר אחר.
למעשה, פעמים רבות שעוברים ליד אישה מיניקה
אפילו לא יודעים זאת, זה נראה כמו ערסול רגיל.
לקח לי די הרבה זמן לזהות ואני בטוח עדיין לא תמיד יכולה לראות...
הנקה >>
לצפיה ב-'תשמעי'
תשמעי
22/03/2010 | 09:23
12
לא שאלת את זה, אבל מבחינתי אם מישהי היתה אומרת לי שאני מעודדת פדופיליה, היא כבר לא הייתה חברה שלי יותר. כי יכולות להיות דעות שונות, אבל גם צריך שיהיו גבולות במה שאנשים מרשים לעצמם להגיד לי.

ולשאלותייך: אין מקום שאני לא אניק בו, אבל בכל מקום בו אהיה אחפש מיקום נוח מבחינתי וצנוע ככל הניתן.
לא שואבת אף טיפה שהיא לא הכרחית, בהחלט לא שואבת ליציאה עם התינוקת, ובכל מקרה, הגאונה לא מוכנה לגעת בבקבוק כשאמא בסביבה.
ממתי הנקה הפכה להיות דבר רע? כשזה יושב על רגשות אשם קשים של מישהי כנראה...
הנקה >>
לצפיה ב-'עונה לסקר ומוסיפה כמה דברים'
עונה לסקר ומוסיפה כמה דברים
22/03/2010 | 11:12
9
מצטרפת כאמור לקודמותיי! לצערי יש מגמה כזאת בנוגע להנקה: אחרי הלידה כולם שאלו אותי אם אני מניקה (אבל כולם, זה משום מה הפך להיות עניין ציבורי שכזה) והנהנו בהסכמה שאמרתי שכן. כלומר בשלב ההוא זה התקבל כדבר מאד חיובי. היום ממרומי 10 חודשים שואלים אותי שאלות כמו: "את כבר לא מניקה נכון?" או "עד מתי עד מתכוונת עוד להניק?" אמא שלי בכלל חושבת שבגיל הזה זה כבר עבדות, השתעבדות ומה לא, וכל הזמן מספרת לי על נשים שהיא מכירה שמניקות למרחקים והילדים עושים להן "בושות" שמנסים להרים להן את החולצה מחוץ לבית, וכמה קשה היא הגמילה ומה לא.

לגבי מקומות הנקה - אני הנקתי בחופשת לידה בכל מקום ובכל מצב, אני חייבת לציין שהיה שלב שלא שמרתי על צניעות ולא חיפשתי פינה שקטה (גם לא תמיד יש) אם כי כמובן לא חשפתי את עצמי במכוון. וכן התחשבתי באנשים שלידי - אני פחות או יותר יודעת את מי זה לא מביך ואת מי כן (מבין מכריי ומתנהגת בהתאם). במשפחה של בעלי למשל לא היו רגילים, כי שלנו הוא הנכד הראשון, ובהתחלה שהייתי מניקה כולם היו נעלמים או מסתכלים לכיוונים אחרים. אבל הם גם התרגלו... במשפחה שלי זה אף פעם לא היה אישיו.
יצא לי להניק באמצע ההום סנטר, באמצע חנות גולף, באוטו כמובן ובמקומות הרגילים כמו בתי קפה וכאלה. ישבתי בהרבה משרדים של חנויות, אולמות אירועים, פעם הנקתי במשרד של הדואר. כמעט תמיד עשו הכל כדי לעזור לי, למצוא לי כסא, ושיהיה לי נוח. רק פעם אחת באיזה סופר ששאלתי אם יש חדר הנקה בקופה הראשית, קיבלתי "לא" סתמי, והלכתי לסניף של שילב במקום. היום פחות יוצא לי להניק בפומבי כי בסה"כ אני עובדת והוא בגן ושאנחנו יוצאים איתו בדרך כלל הוא אוכל אוכל רגיל או מקסימום גרבר או בננה. אבל כן יצא לי למשל לשבת איתו בכניסה לשוק האיכרים בנמל תל אביב ולהניק שם. כ"כ כייף שלא צריך לחשוב יותר מדי ואפשר כל כך בקלות ובטבעיות לתת לו את מה שהוא צריך ורוצה.

ולשאלות (אם עוד צריך אחרי ההקדמה...)

לא עולה לי לראש מקום שלא אניק, אך כמו שצוין פה אני צריכה מקום לשבת, אם יצא לי לא פעם להניק גם על הרצפה (בגן של ליאור, שהייתי באה לקחת אותו בחודש הראשון הוא לא היה רגוע אם לא הייתי מניקה אותו שם לפני שהיינו יוצאים, אז בדרך כלל הייתי יושבת על איזו כרית או שטיח של הילדים).

ממש לא שואבת ליציאה ולא שאבתי אף פעם ליציאה אלא רק שעשו לו בייביסיטר או לגן.

ממתי הנקה נהייתה משהו רע? זה בלתי נתפס בעיני איך משהו שקיים מן הסתם מאז שקיימת האנושות, הפך להיות לכ"כ שנוי במחלוקת בתקופתנו, רווי דעות קדומות ומוטעות, אני פשוט לא מבינה את זה, איך איבדנו קשר לחלוטין עם הדורות שקדמו לנו.
הנקה >>
לצפיה ב-'אני גאה!'
אני גאה!
22/03/2010 | 11:25
3
16
חחח סתם!
תגידו, מה העניין הזה שאישה מניקה היא "מחלבה ניידת"?
אם כבר מישהי צריכה להרגיש כמו פרה- זו לא האישה שנותנת לתינוקה מזון של עגלים?

אני אפילו לא אתייחס לתאוריה הזו לגבי פדופיליה כי- נו באמת.
ולקרוא להנקה סטייה? מה, היא אמיתית?
אולי תזכירי לה מאיפה התינוק שלה יצא... או שהיא העדיפה קיסרי אלקטיבי כי ללדת תינוק מהנרתיק זו גם סטייה?

ולשאלותייך:
לא אניק במקומות שכל עובר ושב יכול לראות. אני דתיה, והחשיפה הזו לא מתאימה (גם כשמניקים בצניעות הפטמה נחשפת מדי פעם). אבל תמיד אפשר למצוא איפה להניק!

לא שאבתי אף פעם, וכרגע זה לא בתכנון (בני בן חודשיים)

הנקה דבר רע? הנקה זה הדבר הכי כיפי בחיים שלי כרגע! ברצינות! זה התחביב שלי.

טוב, נחמן התעורר ואני הולכת להניק אותו.
עשו טובה, אל תתקשו לרווחה, טוב?
הנקה >>
לצפיה ב-' "תזכירי לה מאיפה הוא יצא" - אהבתי. '
"תזכירי לה מאיפה הוא יצא" - אהבתי.
22/03/2010 | 11:31
5
לצפיה ב-''
23/03/2010 | 00:16
1
לצפיה ב-''
23/03/2010 | 06:56
3
בתחילת הדרך גם לי היה מסובך אז הינקתי עם סינר בציבור, לא רואים כלום.
עם הזמן כשהיה לי פשוט יותר וכבר לא הייתי צריכה שתי ידיים פנויות בהנקה,
הינקתי בצניעות גם בלעדיו. אם רוצים, אפשר להתאמן בבית מול המראה.

סיפרתי וזה מתאים גם כאן, עם מה שהיה עם אמי.
אמי אורתודוכסית. פעם הינקתי בדיזנגוף סנטר ,
פעם ראשונה ללא הסינר בנוכחותה.
ספונטנית התייצבה מולי כדי להסתיר.
כאשר ראתה שלא רואים שומדבר, זזה ממני בעצמה.

יש לך יופי של תחביב

הנקה >>
לצפיה ב-'אאאאהההה..... מחרפן אותי לשמוע דברים כאלה'
אאאאהההה..... מחרפן אותי לשמוע דברים כאלה
22/03/2010 | 23:27
1
14
הויכוח על הנקה בציבור משקף את היחס המעוות של החברה שלנו לגוף האשה. מבחינתי ברור שהשדיים שלי נועדו קודם כל להזין את משוש חיי ורק אחר כך, בסיטואציה והקשר מסוימים, הם הופכים לאבר מין. אני אקצין את זה קצת בדוגמה: נניח שלאט לאט בחברה שלנו נהיה מנהג להתייחס לפה של האשה כאל אבר מין, לא מופרך, נכון? זה הרי אבר מיני למדי... אז נניח שמתחילים להדגיש מאוד את המיניות של הפה בתקשורת, בפרסומות וכו' ולאט לאט הוא הופך להיות קודם כל אבר מין. מותר להציג אותו, אבל רק בהקשר מיני, עם איזה אודם סקסי או משהו כזה. כמו ששדיים מותר להציג במחשוף סקסי. ואז פתאום את עומדת לך בדוכן של השווארמה ואוכלת איזה פיתה, וסביבך כל מיני אנשים מתחילים לדבר על הסטיה שנקראת אכילה בפומבי, ועל זה שאת מעודדת פדופיליה וכל מיני שטויות כאלה.
בחברה שלנו רווחת התפיסה שגוף האשה הוא משהו שנועד בראש ובראשונה להנאת הגברים. שמתי לב לאחרונה שבכתבות על קיסרי מתרבות התגובות שאומרות שקיסרי זה הכי אחלה כי הנרתיק לא נפגע והסקס לא משתנה. WTF? בריאות האשה חשובה כנראה פחות מאשר ההנאה של גברים מסקס.
אז נכון שבתרבות שלנו לא נהוג לחשוף שדיים ואני מכבדת את זה, אבל בהנקה בדרך כלל לא ממש רואים משהו, אלא אם כן ממש רוצים ומתאמצים.
ולסקר:
א. אני מניקה כשהתינוק שלי רעב. תמיד אחפש פינה שקטה ונעימה ואשתדל להניק בצניעות. בדרך כלל מי שלא ממש מנסה ומשתדל לא יראה כלום. לא אתנהג בצורה הפגנתית ופוגעת, אבל גם לא אגרש את עצמי לשירותים / תא מדידה או מקום שלא נעים לי ולתינוק שלי לשבת בו. גם לא אדיר את עצמי מחברה רק כי התינוק שלי צריך לאכול. אני לא צריכה להיות בעונש כי בחרתי לתת לתינוק שלי את התזונה הטובה ביותר.
ב. לשאוב כשאני יוצאת עם הילד? בשביל זה המציאו את המילה פחחחחחחחחח. שונאת לשאוב והילד שלי מסרב לבקבוקים. למה שנינו צריכים לסבול אם אני יכולה לשאת את החלב במיכלים היפים שבהם הוא מגיע?
ג. הנקה היא דבר נפלא. אני לא מאמינה שאני מניקה כבר כמעט שישה חודשים. נאבקתי כמעט חודשיים כדי שזה יצליח, כדי שזה יהפוך להיות טבעי וקל כמו שזה היום ואני מאושרת שנפלה בחלקי הזכות. רע בערך כמו להשתמש בפה שלי בשביל לאכול או לדבר (טוב, מי אמר שנשים צריכות לאכול ולדבר? )
הנקה >>
לצפיה ב-' והשני גרוש שלי - '
והשני גרוש שלי -
23/03/2010 | 09:34
12
מההתחלה לא הסתדרתי עם כל ההתכסויות למיניהן -
הרגשתי שהחיתול חונק לי את הילדה, והוא כל הזמן נופל ובורח.
ואז הבנתי ש- לעזאזל, למה לי להרגיש כל כך לא בנוח כשאני מניקה לא בבית?
מה שאני עושה - הולכת הצידה, מסתובבת, ומניקה בכיף. ככה כולם רואים שאני מניקה, אבל לא רואים כלום. אלא אם יבואו במיוחד ויציצו.
למעשה, גם אם יבואו ויציצו - הם לא יראו את הפטמה - היא הרי בפה של התינוקת.
ולכן זה בדיוק כמו ללכת עם מחשוף.

בנוסף, אחרי הלידה, משום מה אין לי שום בעיה עם השדיים שלי. הם לא נתפסים אצלי כאובייקט מיני. בשבילי הם כלי להאכלת התינוקת שלי. הכלי היחיד. ולכן לא מרשימים אותי כל מיני מצקצקי לשון. עוד לא נתקלתי בהם, אגב, אבל אם אתקל - הם יקבלו על הראש.

מה שכן, יש סוג אחד של מקומות בהם לא אניק -
בכפר ערבי, בבני ברק וכו'.
ובכל מקרה אני אשתדל כן לתפוס לי פינה שקטה, כי מין הסתם זה יותר נעים לתינוקת לינוק בפינה שקטה, ולא באמצע רחוב או קניון הומה אדם.
הנקה >>
לצפיה ב-'מניקה ותיקה שלא סוחבת סינרים'
מניקה ותיקה שלא סוחבת סינרים
23/03/2010 | 01:42
4
19
שלום לכולן, עברתי במקרה
חלק מהכיף בהנקה זה שלא צריך להסחב עם ציוד (וזה כולל סינרים מסתירים ודומיהם).
את בני הראשון (ינק עד שנתיים וחודש) לא הצלחתי להניק מלא וכן נסחבנו עם בקבוקיאדה לכל מקום. כשגדל, הנקתי רק בערב ובבוקר, כך שזה לא היה עניין גדול מידי.
עם בתי (היום בת בת שנה ) זה פשוט כיף.
בתקופה ששאבתי בעבודה כן התעסקנו עם בקבוקים - אבל תודה לאל גם זה מאחורינו (יש לי רבע פריזר מלא בחלב שאוב - מישהי צריכה?)

מניקה בכל מקום, משתדלת לא להתבלט.
במסעדות למשל, מודיעה למלצרית שאני צריכה מקום שיאפשר את זה.

ולסיכום, את מי ששולח אתכם/ן לשירותים להניק תשאלו אם גם הוא\היא אוכלים בשירותים
הנקה >>
לצפיה ב-'בנוגע לחלב שאת רוצה לתרום'
בנוגע לחלב שאת רוצה לתרום
23/03/2010 | 01:51
1
12
יש פה בתפוז קומונה "תרומת חלב אם" ותמיד יש אנשים שישמחו לקבל...
הנקה >>
לצפיה ב-'ידוע'
ידוע
23/03/2010 | 02:17
6
הצטרפתי לתפוז בשביל זה והכנסתי הודעה גם לשם.
ניצלשתי קצת כי לא קיבלתי תגובות שם...
הייתי צריכה להוסיף את ההפניה לקומונה - זה נכון
(הייתי שמחה אם היתה לי את האופציה לפני כמעט 4 שנים)

אבל העלנו אותה למודעות כאן וגם זה משהו
הנקה >>
לצפיה ב-'מזל טוב ליומולדת '
מזל טוב ליומולדת
23/03/2010 | 12:07
1
2
לצפיה ב-'המון מתוקה '
המון מתוקה
23/03/2010 | 13:06
2
לצפיה ב-'תגובה שונה, אולי בשם הרווקות'
תגובה שונה, אולי בשם הרווקות
23/03/2010 | 03:00
6
14
כשאת כותבת הודעה בפורום הנקה, סביר שתקבלי תגובות אוהדות של "תניקי בכל מקום ועד שהילד יהיה בן 4 גם זה בגלל שלא יהיה לך למלא את הקערה של הקורנפלקס".  באתי מהראשי, אז אולי התגובה שלי קצת שונה.

קודם כל חשוב לי להגיד שהחברה שלך הייתה קצת אגרסיבית ולא נעימה. הנקה בטח לא מעודדת פדופיליה ובטח לא נחשבת סטיה. אבל אני מכל השיחה הזאת שומעת משהו אחר, משהו שרודף הרבה פעמים קשרים עם אמהות חדשות שפעם היו חברות אהובות ואוהבות. הן נעלמות.

הן לא נעלמות פיזית, הן נעלמות לתוך התינוק. ולא בגלל הקשיים הרגילים, חוסר השינה, הצורך לתת תשומת לב תינוק אלא בגלל ההקשרות האובססיבית (הנורמלית כנראה) לתינוק. המשפט שלך "איתן הוא חלק מהחבילה - אני לא משאירה אותו עם אף אחד" אומר הכל. את לא עוזבת אותו לרגע וכשנפגשים אתכן אפילו חודשים וחודשים אחרי, הילד שם בצורה כל כך דומיננטית, אתן לא מקשיבות (בדרך כלל), אתן עסוקות ואם אתן רוצות לדבר על משהו בכלל, זה על הילד. רק על הילד. חוסר הרצון שלך (טוב, הילד הספציפי שלך בן חודש, אז אולי אפשר להבין) לא לתת אפילו בקבוק מה שיאפשר אולי המשך שיחה רגועה אלא להתעקש על להניק בציבור או לקטוע את השיחה שממילא לא הייתה קיימת כדי לחפש מקום להניק.
אם אתם חברות טובות, אני שומעת מהשיחה שהחברה שלך בדרכה האגרסיבית קצת, בכל זאת מתגעגעת אליך- כאדם, כאת. אם את זוכרת שיש כזאת.

הרבה אמהות יתקוממו על מה שאני כותבת כאן, בתוך החוויה הכנראה אדירה הזאת הן לא רואות את עצמן. הן אומרות (בהתנשאות מסויימת) חכי ותביני. מה שיכול להיות לגמרי. אבל מאידך מה שאתן צריכות להבין זה שאם אתן נמחקות לגמרי מכל התכונות שהיו לכן קודם אל תוך הדואו הבלתי נפרד שבו התינוק דומיננטי באופן מוחלט (כשההנקה לפעמים היא התירוץ האולטימטיבי) ולא מסוגלות להיפרד ממנו ולו לרגע, יכול להיות שזו פוגע גם בכן וגם במעגל החברתי שלכן ואולי החברה הספיציפית הזאת הוציאה את הכעס והגעגוע על ההנקה כתירוץ במקום על החברה שנעלמה לה.

הנקה >>
לצפיה ב-'כתבת מאוד יפה'
כתבת מאוד יפה
23/03/2010 | 09:12
8
אני חושבת שגם החברות הרווקות, וגם מצד שני הבעלים חווים את מה שאת מדברת עליו - שהם כביכול (או אולי לא כביכול...) נדחקים הצידה מפני התינוק.
אני גם חושבת שההנקה כאן היא רק סימפטום ולא הבעיה עצמה.
תינוקות מביאים איתם הרבה חוסר נוחות לחיינו, שאנחנו כאמהות מקבלות אותה, ואולי מהצד קשה להבין למה אנחנו לא מקלות על עצמנו, אם אפשר.

אני חושבת שהפתרון לעניין הזה, טמון כרגיל בתקשורת. כי אם החברה הזו לא היתה מוציאה את הכעס והגעגוע המובנים מאוד על ההנקה, אלא מביעה אותם כמו שהם, אולי אפשר היה למצוא פתרון.
למשל - להרבה תינוקות אין סבלנות לשבת בעגלה עם אמא בבית קפה. מצד שני, בטיול הם יהיו רגועים. ואז אני מוצאת את עצמי שאם יצאתי עם חברה לטיול או הליכה, אנחנו נוכל לדבר שיחת מבוגרות והתינוקת תהיה רגועה בעוד שבבית קפה אני אצטרך כל הזמן להתעסק איתה.

את צריכה לקבל את הצורך שלה (להיות צמודה לתינוק) כמו שהיא צריכה לקבל את הצורך שלך (להיות חברה שלך) ומתוך הקבלה ההדדית הזו למצוא דרכים שיעבדו בשביל שתיכן. אם תבואי אליה מעמדה כזו, יש סיכוי טוב ששתיכן תצאו מרוצות.

שתדעי שיש הרבה צדק בדברים שלך, אני רואה את זה מנסיון שלי ושל חברות אחרות. בילד השני זה כבר יותר ברור לנו שיש חיים מעבר לתינוק ושיש עוד אנשים שצריכים אותנו ושאנחנו צריכות אותם.
הנקה >>
לצפיה ב-'היי ניקי'
היי ניקי
23/03/2010 | 12:41
7
דבר ראשון תודה על תגובתך - היא נתנה לי זווית ראייה נוספת
אך אני חייבת לציין בפנייך דבר אחד פשוט - לפני הכל ולפני כולם אני אמא
ואני אשתף אותך קצת, ילדתי בלידה קיסרית שעודדה אצלי התפתחות של דכאון אחרי לידה ( או יותר נכון בייבי בלוז )
אני יכולה להבטיח לך שהדבר האחרון שעניין אותי היה איתן
בכיתי על עצמי
בכיתי על הלידה שעברתי,
בכיתי על הכאבים,
בכיתי על החיים הקודמים שאיבדתי,
בכיתי מהפחד הענק של להיות אחראית ליצור אחר כל חיי וכל חייו
באותם ימים , מי שהגדירה את עצמה כחברה הטובה ביותר שלי התחילה עבודה חדשה
לא ממש עניין אותה לשמוע על לידות וילדים ועל הקושי העצום שלי, יותר עניין אותה לדבר על עצמה
ויתרה מכך - היא כעסה מאוד שאני לא הייתי פנויה ריגשית לשיחה.
היום אנחנו לא מדברות כלל.

"את לא עוזבת אותו לרגע וכשנפגשים אתכן אפילו חודשים וחודשים אחרי, הילד שם בצורה כל כך דומיננטית, אתן לא מקשיבות (בדרך כלל), אתן עסוקות ואם אתן רוצות לדבר על משהו בכלל, זה על הילד. רק על הילד. חוסר הרצון שלך (טוב, הילד הספציפי שלך בן חודש, אז אולי אפשר להבין) לא לתת אפילו בקבוק מה שיאפשר אולי המשך שיחה רגועה אלא להתעקש על להניק בציבור או לקטוע את השיחה שממילא לא הייתה קיימת כדי לחפש מקום להניק. "

יקירתי - הילד שם בצורה דומיננטית כי הוא בני.הוא מעתה ועד עולם חלק בילתי נפרד מהוויתי וחיי

וכן, הבן שלי חשוב לי יותר משיחה רציפה עם חברה (עם כל הכבוד ותאמיני לי שאני חברה טובה) אם זה אומר לתת לו בקבוק - אין סיכוי.

וכן, אני רוצה לדבר על הפלא הזה שיצא ממני - סיטואציה לא רגילה בכלל, ממש לא נתפסת אפילו, שיצרתי משהו,בישלתי אותו בתוכי ועכשיו אני אפילו מייצרת לו אוכל אני עוד לא ממש מעכלת את זה בעצמי ולשם כך יש חברות - בדיוק כפי שאני שם כדי לתמוך בה בעיכול הנושאים שקשים עבורה.

אני לא יודעת מי הן חברותייך - אך אני מקפידה להקשיב ולתת תשומת לב מלאה לבנות שיחתי.
אני ממשיכה לתת כתף לחברותיי גם כשאני אינני במצב אידאלי.( מי אמר חוסר בשעות שינה )
אני לא נמחקתי - אני השתפרתי
אני גם חברה וגם אמא.
נכון - פעם אם חברה הייתה מתקשרת אליי ב4 בבוקר שאני אבוא לחלץ אותה מחור כלשהוא בארץ הייתי באה - היום לא.
אבל זה לא אומר שאני חברה פחות טובה - אני חברה שהיא קודם כל אמא
ואני אומרת את זה בצורה כמה שפחות מתנשאת ובאמת מכל הלב - מבינים רק אחרי הלידה ( גם אני לא הבנתי ) איך החיים משתנים לחלוטין ויחד איתם סדר העדיפויות ומהלך החיים הכללי.

ודבר אחרון - נשמע שהנושא מאוד כאוב עבורך, הייתי מציעה שתרימי טלפון לאותה החברה ותשתפי אותה בתחושותייך - אולי תגלי שמהצד השני נמצאת אשה מבולבלת, שהיא גם אמא וגם חברה - שצריכה אותך בדיוק כמו שאת צריכה אותה
הנקה >>
לצפיה ב-'תגידי, אני יכולה לרגע לעשות כאילו שאת '
תגידי, אני יכולה לרגע לעשות כאילו שאת
24/03/2010 | 01:00
8
החברה הרווקה המאד קרובה שנעלמה בהדרגה מחיי בשנים מאז שנולד הבן הגדול שלי, לצערי הרב - ולענות כאילו שהיא אמרה את מה שכתבת?

את צודקת. נעלמתי לתוכו. הבאתי אותו לכל מקום. סדר העדיפויות שלי התהפך לגמרי.

אבל בתור מי שאהבה אותי במשך שנים ארוכות שגם בהן השתניתי לפעמים, האם את לא יכולה לראות שזה לא שאני כבר לא נמצאת, אלא זו אני עכשיו? כשאת שואלת עלי כאני, כאדם, אני מרגישה שאת לא רואה אותי בכלל, כי את לא מבינה שכרגע - לא בהכרח לנצח, אבל בטח כשיש לי תינוק יונק קטן - אני כאדם מרוכזת בלהיות אמא. זה לא ביטל אותי כאדם. זה האדם שאני רוצה להיות עכשיו. לא עצרתי את החיים שלי; אלה החיים שלי כרגע, לכאן הם לקחו אותי. אם את מרגישה שאני לא מספיק מתעניינת במה שקורה אצלך, זו טענה לגיטימית ואני מצטערת אם זה קרה (למרות שבמקרה האישי שלי, לא נראה לי - דווקא מרענן לשמוע משהו אחר, מחוץ לבועה שלי, ואני לא חושבת שהייתי כל כך שקועה שלא הצלחתי להקשיב, מעבר אולי להלם ההכי ראשוני של כמה שבועות). אבל אם עצם זה שאת רואה אותי כרוכה בתינוק שלי גורם לך להרגיש שהחברה שהייתה לך נעלמה, אז גם את נעלמת לי בזמן הזה. כל כך חבל לי.
הנקה >>
לצפיה ב-'היה נעים לקרוא את התגובות'
היה נעים לקרוא את התגובות
24/03/2010 | 08:24
2
8
עכשיו זו הפעם השניה (וכנראה האחרונה עד שהיו מתישהו שינויים משמעותיים בחיי) שאני בפורום הנקה. הופתעתי מהתגובות שקיבלתי ואני שמחה שחזרתי לקרוא את התגובות. הן בהחלט עוזרות לראות את הצד השני של החוויה. הצד האימהי.

רציתי קודם כל להגיד שהתגובות כתובות ברגישות ובעדינות ובחום. תכונות חיוניות הן לאמהות טובות והן לחברות טובות. היה לי מאד נעים לקרוא. המון תודה.

אני יודעת שהרבה אימהות חדשות נפגעות מחברות שמתרחקות מהן. הרבה פעמים הן לא שמות לב כיצד הן בעצמן מתרחקות. יש משהו בעובדה הלגיטימית שהילד הוא כל עולמך ובשיחות ה"את לא מבינה ולא יכולה להבין עד ש..."  שלפעמים משדר לחברות רווקות (לא שאני דוברת הרווקות העולמית) שלחיים שלהן אין באמת ערך. זה לא מאד נעים (למרות שיכול להיות שזה נכון).
צריך לעשות מאמץ אמיתי משני הצדדים לגשר על העובדה שאתן כבר לא באותו מקום בחיים, במיוחד אם זו חברה שאתן אוהבות.

הנקה >>
לצפיה ב-'משפט בעייתי "רק שיהיו לך ילדים תביני"'
משפט בעייתי "רק שיהיו לך ילדים תביני"
24/03/2010 | 11:50
1
7
אני מבינה לגמרי איך הוא יכול להוציא מהכלים. גם אני הייתי שם, ואפילו חשבתי שאני כן מבינה, למרות שאין לי ילדים, כי אני מודעת, ורוצה, ומחוברת, ועם נסיון בטיפול בילדים...

אבל משהו קורה כשאת הופכת לאמא. דברים משתנים, גם אם ידעת שיבוא שינוי, אי אפשר לצפות אותו. והילד, במיוחד לאמא מניקה- הוא כל עולמה. וזה לא עצוב או מגביל, זה כל כך נעים וכיף!
גם כשאין ילדים לחיים יש ערך, זה בכלל לא נתון לוויכוח. אבל לאמא טרייה הדברים נראים אחרת, ומה שבטוח, הם מאוד רגשיים, והקשר לתינוק עבור אמא צעירה ובעיקר מניקה הוא משהו שלא ניתן להפריד, או להפסיק.

ראיתי את התגובה שלך כבר אתמול, ואת מה שמירי ענתה לך, הרגשתי שהיא ענתה כל כך יפה, ולא ראיתי צורך להוסיף.
עכשיו, אחרי שהגבת שוב, רציתי להגיד לך תודה גם- על הצד האחר שהראית, אבל בעיקר על העדינות, על הפתיחות ועל ההקשבה.

אני מאחלת לך שכשיגיע היום ויהיה לך ילדון קטנצי'ק, תישטפי גם את בסחרור הזה שמבינים רק כשיש ילדים...
הנקה >>
לצפיה ב-'*כשיהיו*'
*כשיהיו*
24/03/2010 | 11:52
1
לצפיה ב-'גם אני (בך כמובן '
גם אני (בך כמובן
23/03/2010 | 03:29
6
(טוב נו גם גאה בעצמי (

גם אני מניקה ונהנת מכל רגע (אמא לתאומים בני 3.5 חודשים)
אומנם אני גם שואבת אבל זה רק בגלל אילוצים וחלב רב בשדיים (אין לי תלונות)

מסקנה מכל השיחה עם חברתך!! ת ה נ י מכל רגע ותעשי מה שנוח לך
גם אני מקבלת תגובות כאלה (מאנשים בחוץ שאני לא מכירה)
אבל ....אנחנו נשים ואמהות גאות שרוצות רק שיהיה לתינוקות שלנו טוב

חג שמח לך ונשיקות

הנקה >>
לצפיה ב-'שכחתי לענות על הסקר'
שכחתי לענות על הסקר
23/03/2010 | 03:34
2
6
האם יש מקומות בהם לא תניקו? - לא!! התאומים שלי יותר חשובים לי מהכל... הכי חשוב שהם יאכלו טוב!!

האם אתן שואבות ליציאה עם הילד? - כן אני שואבת ובעלי/אימי/חמותי מאכילים תאום 1

ממתי הנקה הפכה להיות דבר רע???? אני פשוט לא מבינה את זה - ממש ממש ממש לא רע!! הכי טוב בעולם!!
תהני מכל רגע ואל תתייחסי לאנשים!! עשי מה שטוב לך ולתינוק שלך

נשיקות
הנקה >>
לצפיה ב-' כל הכבוד על הנקת התאומים'
כל הכבוד על הנקת התאומים
23/03/2010 | 12:43
1
3
ממש ממש ממש לא ברור מעליו - מלכה
הנקה >>
לצפיה ב-''
23/03/2010 | 18:21
1
לצפיה ב-'יומולדת שנתיים שיחול מחר'
יומולדת שנתיים שיחול מחר
23/03/2010 | 07:57
6
ואחרי שלא ביקרתי פה המון זמן (ותודה לתפוז על הקישור מהעמוד הראשי)

עד גיל שנה+ הנקתי בכל מקום,המקסימום היה לסובב את הגב לקהל אם היתה רגישות (אבא שלי נניח שנבוך מזה)

לא שאבתי אף פעם ליציאה.נאלצתי לשאוב מסיבות אחרות וגם שאבתי חלב טרי כתרומה לשלושה תינוקות שונים.

חלב אם הוא הדבר הטוב ביותר שאמא יכולה להזין בו את ילדיה,וזו הסיבה שנלחמתי על שאיבה לפגי ועברתי להנקה מלאה לטווחים ארוכים

אגב,לבכורי בן הרבע ל10 קוראים איתן
הנקה >>
לצפיה ב-'ראיתי שלא כתבתי שאחרי גיל שנה'
ראיתי שלא כתבתי שאחרי גיל שנה
23/03/2010 | 08:12
3
7
ורבע בערך,משתדלת להגביל הנקות לבית.
הנקה >>
לצפיה ב-'מזל טוב ליומולדת מחר'
מזל טוב ליומולדת מחר
23/03/2010 | 16:40
2
5
לצפיה ב-'תודה אמרה קודם "אמא,ציצי צד ראשון..צד שני"'
תודה אמרה קודם "אמא,ציצי צד ראשון..צד שני"
23/03/2010 | 18:18
1
11
לצפיה ב-'איזו מתוקה '
איזו מתוקה
23/03/2010 | 18:53
2
לצפיה ב-' טוב... באמת כבר כתבו לך כמעט את הכל...'
טוב... באמת כבר כתבו לך כמעט את הכל...
23/03/2010 | 13:14
5
רק לגבי הפדופיליה (הרשי לי שוב ) ברור לך שאין שום מחקר כזה, נכון? אם החברה שלך מתעקשת, דרשי לראות את המחקר הזה. מתערבת שהיא לא תצליח לספק את הסחורה .

אגב, לפי מה שאת אומרת היא לא נשמעת מכבדת במיוחד, החברה הזו... גם אם דעותיה שונות, עליה לכבד את בחירותייך (כמו שאת מכבדת את שלה, אני מניחה). לא הייתי יכולה אישית להיות בקשר עם מישהי שכל כך מזלזלת בי ובאורח חיי... אבל זו אני.
הנקה >>
לצפיה ב-'תכלס, צריך לומר את זה...'
תכלס, צריך לומר את זה...
23/03/2010 | 16:03
6
החברה שלך היא גנובה אמיתית, ולא מקרה מייצג של כלום.

יישר כוח!
הנקה >>
לצפיה ב-'הדעה שלי השתנתה מאז שאני מניקה'
הדעה שלי השתנתה מאז שאני מניקה
23/03/2010 | 21:03
6
נתחיל בלענות לסקרון-
אין מקום בו לא אניק- הילדה רעבה אני אתן לה לאכול. מקסימום אחפש מקום נוח באזור בו אני נמצאת. אני גם אנסה להימנע מלהגיע איתה למקומות ממש לא נוחים להנקה- כמו שוק הומה או רח' אלנבי בתל אביב (היום הייתי שם וברחתי).

אפפעם לא שאבתי כדי לצאת עם הילד- זה היתרון והנוחות של ההנקה, שלא צריך להיסחב עם בקבוקים וחוצ מזה לא הייתי מוותרת על אף הנקה אם אין ברירה. זה כייף לשתינו.

אני לא מרגישה שהנקה הפכה דבר רע- אולי רק לאלה שלא הניקו...

לפני שילדתי ידעתי שאני לא מוותרת על הנקה ולמעשה זה היה חלום שלי, שהתגשם. לגבי הנקה בציבור תמיד זיעזעו אותי הגיסות שלי שחלצו שד מול כולנו כולל אביהן, דודם, בעלי וכולם בעצם. ידעתי שזה מביך את בעלי וזה היה מוזר לי שהן לא מתביישות.
אחד הפריטים הראשונים שקניתי אחרי הלידה היה סינר הנקה, אני יוצאת המון עם הילדה- כמה פעמים בשבוע, יושבת איתה בפארקים, בבתי קפה, מסעדות וכו'.
שלושה חודשים אחרי- אני ממש, אבל ממש, מבינה את הגיסות החושפות. הסינר הזה, החיתול, כל דבר שמכסה- הוא לא נוח! נופל לה על העיניים והיא מתעצבנת ולי לא נוח איתו כי זה עוד אביזר שאני צריכה להתעסק איתו חוצ ממנה.
היום, אני מכסה רק כדי לא להביך את הסביבה, ואם נראה לי שהסביבה לא תובך- אני פשוט מניקה. ואני קצת מקנאה באלה שלא אכפת להן מהסביבה...

מאחלת לך המשך הנקה למרחקים ארוכים בבריאות והנאה.

הנקה >>
לצפיה ב-'שויין, אז אמרה. שתגיד..'
שויין, אז אמרה. שתגיד..
23/03/2010 | 21:22
5
האם יש מקומות בהם לא תניקו? אני כן מבינה אנשים שנבוכים מזה ולכן אם נמצא לידי מישהו שאני יודעת שזה עלול להביך אותו אני אתעטף בסינר או אפנה הצידה או עם הגב אליו. עמרי כבר לא מסכים יותר לסינרים שמכסים לו את הראש אבל יש פתרונות אחרים כמו שכתבתי, פשוט להסתובב הצידה או משהו.
בגדול אני מוצאת את עצמי מיניקה כמעט בכל מקום.
אני משתדלת להתלבש בצורה כזו שתאפשר לי לחבר את האפרוח כמה שיותר מהר ועם כמה שפחות חשיפה. מה שאני לא יכולה לשלוט בו הוא ההתנתקויות של האפרוח באמצע ההנקה ואז אני משתדלת לכסות עם כף היד את הפטמה או עם החולצה.
שמתי לב שכשאני עם בעלי יש לי פחות חשש להניק בכל מיני מקומות. כשאני לבד אני יותר חושבת לפני.
היום הייתי בפארק והאפרוח רצה ציץ אבל לא הייתי לבושה בהתאם ומנעתי ממנו וזה ביעס אותי למדי.

האם אתן שואבות ליציאה עם הילד? אני שונאת לשאוב.
שואבת רק כשאני בעבודה או כשהאפרוח לא נמצא איתי מעל שלוש שעות. אני שואבת כדי שימשיך להיות לנו סטוק בפריזר, שיהיה לו את החלב שלי מתי שהוא צריך. בזמן האחרון אני קצת מתעצלת עם השאיבות אבל הירידה בשקיות בפריזר מבהירה לי יפה שאין ברירה וצריך להמשיך.. אני מקווה שמתישהוא הוא יואיל בטובו להתלהב גם מאוכל שהוא לא ציצי ויחליף לפחות שאיבה\הנקה אחת בארוחת מוצקים כלשהיא.

ממתי הנקה הפכה להיות דבר רע???? למזלי הרב עוד לא נתקלתי בתגובות יוצאות דופן. פה ושם יש כל מיני אמירות טפשיות אבל אני מגחכת לי וממשיכה הלאה. יודעת שהתינוק שלי בר מזל . כואב לי על תינוקות שלא יונקים.

הנקה >>
לצפיה ב-'הלוואי שיכולתי להרגיש בנוח כמוכן...'
הלוואי שיכולתי להרגיש בנוח כמוכן...
24/03/2010 | 10:12
5
אני אמא גאה ומאושרת מזה כשלושה חודשים שבמהלכם אני בעיקר מניקה - נותנת מידי פעם תמ"ל - רק כשנראה לי שהקטנה עדיין רעבה...וניסיתי להיות קול בעניין ההנקות בפומבי - אבל אני פשוט לא מסוגלת.
אני מאוד ביישנית מטבעי ואפילו שהנקה בעיני זה הדבר הכי טבעי ונכון וטוב בעולם, אני עדיין מובכת מלהיחשף - אפילו במעט, בציבור.
וכן - אני מובכת גם ממבוכתם של אחרים - כלומר אני לא רוצה לגרום לאחרים (בייחוד גברים ובייחוד כאלו מהמשפחה הקרובה) למבוכה בעניין).
אני מנסה להתכסות בחיתול טטרה, אבל עדיין קשה לי לחבר אותה + להקפיד שהחיתול יסתיר - ומידי פעם היא מתפתלת ושוב צריך "לסדר" מחדש.
ובכלל עכשיו כשחם כל כך בחוץ, אני מרגישה שאני פשוט "חונקת" אותה מחום שם בפנים. וכהיא מסיימת היא יוצאת אדומה כולה, כך שהחלטתי שאני פשוט עושה עוול לילדה כשאני יוצאת איתה דווקא בזמן שהיא אמורה לאכול... בקיצור - אני כנראה ממש יוצאת דופן פה בגישתי, אבל אני דווקא כן שואבת חלב לבקבוק וכן לפעמים מתזמנת להאכיל אותה בבית ורק אז לצאת... ואם אין כל ברירה אחרת - מניקה במקום הכי מוצנע שיש...אבל זו אני והלוואי שיכולתי להרגיש / לחשוב אחרת...
הנקה >>
לצפיה ב-'עוד שבוע וקצת חוגגות חצי שנה'
עוד שבוע וקצת חוגגות חצי שנה
24/03/2010 | 19:16
5
מניקה בכל מקום עם סינר הנקה - משתדלת למצוא חידרי הנקה או בתים של משפחה/חברים...
עכשיו קצת בבעיה כי הפיצית כבר גדולה ותופסת את הסינר ומושכת לכל מקום...מה עושים????????
היא צמודה אלי... אני בקושי משאירה אותה... וכשמשאירה אותה (פעם בחודש בארך) תמיד עם המון חלב שבסוף ניזרק לפח כי ימזעיקים אותי חזרה או שאני לקחוצה מידי וחוזרת...
רק פעם אחת שאבתי בכדי לצאת איתה וזה היה לטיפול שיניים כשאמא שלי טיילה איתה באזור בנתיים..
בסוף כמובן נזרק לפח והנקתי אחרי שסיימתי את הטיפול.
מתי היא הפכה לדבר רע??????
בעיקר אני מאוד אוהבת להניק.. הבעיה שאין לי חיים בגלל זה... ואני אפילו לא מדברת על לצאת... אני מדברת על אפשרות לקנות לי בגדים, ללכת להסתפר, לעשות בדיקת דם(שעוד לא עשיתי מאז הלידה) וכו'.
ועכשיו ברצינות - איך אתן קונות בגדים???????????
אני חייבת שייבואו איתי ועם הקטנה אחרת אין לי איך למדוד... וגם אז נשאר לי רק שעה בארך למצוא בגדים למדוד לשים בקיצור... וזה פשוט נראה לי קשה מידי...
הדרך היחידה שמצאתי לקנות בגדים - חנות ליד הבית, קונה כמה פריטים (החנות זולה) ומודדת בבית... היות שקניתי רק חולצות קצרות וטייצים לא היתה בעיה במידות.. אבל אני רוצה להצטייד במכנסיים ושמלות להנקה...
הנקה >>

הודעות אחרונות

16:04 | 17.01.19 דניאלה בן מלך
09:08 | 25.12.18 michal@gal
15:50 | 17.12.18 royalbean
00:51 | 02.12.18 נטע012
16:53 | 18.11.18 ליליה27
09:10 | 17.10.18 ronit1985
21:50 | 28.09.18 mafe
15:13 | 14.09.18 2010Kerenh
10:02 | 27.08.18 אנונוםיתאחת

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ