לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2516725,167 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'איך יודעים מתי די? (שאלת סקר)'
איך יודעים מתי די? (שאלת סקר)
<< ההודעה הנוכחית
31/08/2008 | 23:03
23
68
אני בכלל לא רציתי להניק. בגיל 20 עברתי ניתוח הקטנת שדיים וקיוויתי (!) שלא יהיה לי חלב  ובכלל לא אוכל להניק. אבל היה חלב, ויש בן זוג שהתעקש והתחנן שאנסה, וכך, אחרי ניתוח קיסרי לא מתוכנן הוא גרר אותי ליועצת הנקה (מדהימה) שתמכה וליוותה ועודדה, יחד איתו, וניסיתי. וכל יום שעבר חשבתי שאנסה לסחוב עוד קצת, לסבול עוד יום אחד ודי, והמשכתי. וחשבתי שאין סיכוי שאמשיך אחרי שלושה חודשים, כי זה המינימום הנחוץ ביותר, ואז זה כבר נהיה קל יותר, ואז הלא יאומן קרה, והתחלתי להנות. היום הבן שלי כמעט בן שנה, ואני, שחשבתי שהנקה זה אנכרוניסטי וקצת מגעיל, שהנקה בציבור זו וולגריות לשמה, שהנקה של ילד עם שיניים זה לא טבעי ולא נחוץ וילד בן שנה ומעלה זו כבר ממש סטיה, עודני מניקה בששון, (כמעט) בכל מקום, מטיפה נלהבת לעניין, ואין לי שום כוונה להפסיק בקרוב.  מי היה מאמין.
ועכשיו אני תוהה-אז איך יודעים מתי די? מחליטים מראש? מחכים שהילד יגמול את עצמו? ואם הוא לא מגיע לזה לבד, איך מחליטים מתי הגיע הזמן? יש איזושהיא נקודת ציון? (גן? בית ספר ? צבא?) אשמח לשמוע קצת מהמניקות למרחקים ארוכים מה דעתכן, במיוחד ממי שכבר גמלה ילד. וגם  ממי שמניקה ילדים קטנים יותר- מתי נראה לכם שתפסיקו ?
תודה, ותהנו
הנקה >>
לצפיה ב-'ריגשת אותי !איזו חמודה את!'
ריגשת אותי !איזו חמודה את!
31/08/2008 | 23:22
1
29
כשהכל מסתדר ומתחילים להנות-  השמיים הם הגבול !!

שאלה רצינית שאלת...  דווקא חשבתי על זה לפני כמה ימים כששכנתי שמניקה ילדה בת שנתיים אמרה שהיא מתכוונת לגמול אותה בבת אחת כי נמאסו עליה הלילות...  מסתבר ששלושת ילדיה שינקו עד גיל שנתיים התעוררו בלילות לינוק ומהרגע שנגמלו, התחילו לישון לילות שלמים ...

ואז חשבתי-  נגיד שאגמול את אדם בגיל שנה או שנה וקצת ואכן אקבל שנת לילה איכותית ועמוקה בתמורה,  זה שווה את זה ?

או שאני אומרת אני אניק יותר מזה ולא אכפת לי הלילות .  אגב,  גמילה לאו דווקא מבטיחה לילות רצופים , אבל נגיד.

ואז הבנתי שלא אכפת לי הלילות,  החלום שלי להניק אותו עד גיל שנתיים ואני בחרדה מעכשיו שהוא יגמול את עצמו לפני

איך הלילות אצלכם ??

הנקה >>
לצפיה ב-'גם אני חושבת על זה הרבה, בייחוד עכשיו'
גם אני חושבת על זה הרבה, בייחוד עכשיו
01/09/2008 | 11:08
26
שהיא כבר צעד אחד אחרי חצי שנה (ביום שישי הקרוב היא תהיה בת 6.5 חודשים) וכבר התחלנו טעימות.
ואני תוהה מתי יימאס לה או לי.ולמי מאיתנו זה יקרה קודם.וכשזה יקרה איך נתמודד עם זה.
לי לא היה חלום להניק עד גיל שנתיים, ונראה קצת מוזר כרגע להניק ילדה עם שיניים, אבל נראה כשזה יקרה מה אני ארגיש. וכמו שזה נראה בחודש הקרוב אני אדע כי כל הסימנים של צמיחת שיניים כבר מופיעים.

אגב, לנו אין בעיה של לילות.  אופצ'ו הולכת לישון בלילה בסביבות 21.00, 22.00 (לפעמים קצת יותר מאוחר, תלוי מה אנחנו עושים באותו ערב), וברוב הגדול של המקרים הפעם הבאה שהיא מתעוררת לאכול זה 6.00 או 7.00, אבל לא בהתאמה לצערי....
הנקה >>
לצפיה ב-' אני מוצאת ככ הרבה קוי דימיון ביננו'
אני מוצאת ככ הרבה קוי דימיון ביננו
31/08/2008 | 23:38
23
אני כבר שנה מניקה
הנקה למרחקים היתתה נראית לי הזויה והנה ידי עוד נטויה.
שיניים? אויש
חצי שנה זה באמת מקסימום וגם יותר מידי...
מסכימה עם רבות ממחשבותיך

נראה לי שאני פשוט אזרום איתה ואראה מתי היא רוצה לסיים לינוק
אלא אם באמת כבר ישבר לי בעצמי
בנתיים טוב לנו יחד
הנקה >>
לצפיה ב-''
01/09/2008 | 01:01
14
הנקה זה טנגו לשניים. אז רוקדים עד שלאחד מבני הזוג לריקוד נמאס.
ולא, לא תמיד לאמא נמאס קודם
בקיצור, אני לא יודעת מתי די. אבל אני יודעת שכל עוד שניכם מרוצים, אין סיבה להפסיק.
הנקה >>
לצפיה ב-' איזה שאלה מצוינת '
איזה שאלה מצוינת
01/09/2008 | 08:51
11
32
הי,
אני נצן של אורי ויהלי, מחרתיים בני שנתיים וחודש וגם אני לא מאמינה איך הגעתי עד הלום.
לא תכננתי, לא קיוויתי, כל פעם משכתי עוד קצת וזה לא היה פשוט עם התחלה של חודש וחצי בפגיה והמון חוסר תמיכה מהצוות הרפואי. אבל הנה אנחנו היום, עדיין יונקים ובהתייחס למה שחגית כתבה אצלנו עשינו גמילת לילה לפני חודש וחצי ומאז ישנים לילה שלם. הילדים יודעים טוב טוב שיונקים רק כשיש שמש...סיפרתי פה פעם שיהלי בא אלי ב5 בערב ואומר "אמא, שמש, לינוק".
אז עד מתי ? אני כבר באמת לא יודעת ? כל פעם יש לי מחשבות על לדלל את ההנקות או לעבור להניק רק בבית ואז אני חושבת לעצמי למה בעצם ? אם למישהו מפריע לראות ילד בן שנתיים יונק באמצר הפארק זו בעייה שלו ולא שלי.....האמת שכשהם יונקים יחד המבטים עוד יותר מתפלצים - אבל שיתפלצו....
בקיצור, כמו שאת מבינה - אין לי תשובה. אני עדיין מחכה שלי או להם  יימאס וזה ממש לא קורה. ואני חייבת להגיד שהנקה הופכת אותי לאמא הרבה יותר בטוחה ואני מרגישה שגם הילדים שלי הרבה יותר בטוחים....מהרבה בחינות.

שיהיה לכם רק כיף ! כמה שתרצו !
הנקה >>
לצפיה ב-'אפשר תמונה?'
אפשר תמונה?
01/09/2008 | 14:21
10
26
בחיים לא ראיתי תאומים יונקים ביחד.. יש לי גיסה עם תאומים, לבינתיים נותנת חלב שאוב... נשמע מדליק לאללה...
אלה שמתפלצים מבן שנתיים יונק, נבוכים גם מתינוק בן חודש...
הנקה >>
לצפיה ב-'ברור, ככה זה היה נראה שהיו קטנים'
ברור, ככה זה היה נראה שהיו קטנים
01/09/2008 | 20:37
1
38
לצפיה ב-'עשית לי כמעט דמעות'
עשית לי כמעט דמעות
01/09/2008 | 23:04
15
עם התמונה הזאת.
פשוט מדהים!
הנקה >>
לצפיה ב-'קצת יותר גדולים'
קצת יותר גדולים
01/09/2008 | 20:38
1
35
לצפיה ב-'איזו תמונה מדהימה, הידיים שלהם...'
איזו תמונה מדהימה, הידיים שלהם...
02/09/2008 | 13:52
11
לצפיה ב-'ולפני חודש - חודש לפני יומולדת שנתיים'
ולפני חודש - חודש לפני יומולדת שנתיים
01/09/2008 | 20:39
5
30
לצפיה ב-''
01/09/2008 | 20:45
10
גדול!
הנקה >>
לצפיה ב-'מ-ד-ה-י-מ-ה !!!!'
מ-ד-ה-י-מ-ה !!!!
01/09/2008 | 21:51
15
אם היו פה מיליון כובעים הייתי מורידה כל אחד ואחד בפנייך !

(אומרת מי שחושבת שהנקת תאומים זה פשוט * 2 ).

כל הכבוד לך
ואיזה ילדים יפייפיים !!!!!
הנקה >>
לצפיה ב-'נצן את מלכה !!'
נצן את מלכה !!
02/09/2008 | 00:21
11
אני דומעת כולי מהתמונות ...
איזה מסע בשבילכם, כל כך לא מובן מאליו-  גם תאומים, גם פגים ...

את פשוט השראה !!

הנקה >>
לצפיה ב-' לכולכן, מקווה שזה יהווה השראה לאמהות'
לכולכן, מקווה שזה יהווה השראה לאמהות
02/09/2008 | 12:09
15
אחרות לתאומים ובכלל....
הנקה >>
לצפיה ב-'מ-ר-ג-ש'
מ-ר-ג-ש
02/09/2008 | 13:30
3
לצפיה ב-'שאלה טובה וקשה... '
שאלה טובה וקשה...
01/09/2008 | 12:30
24
לפני ההריון בכלל לא חשבתי להניק והקישור שהיה אצלי בראש זה תינוק=אוכל בבקבוק, בהריון התחלתי לקרוא וגיליתי מה יש בהנקה ומה יש (או אין) בתמ"ל והחלטתי שאנסה להניק ואם יצליח אז מצוין ואם לא - אז לא נורא. אחרי הלידה הקשה החלטתי שאני חייבת להניק עבור התינוקת והתעקשתי על זה, נפגשתי עם מדריכת הנקה וליוותה אותי חברה טובה שעד היום היא מקור הידע והתמיכה שלי בתחום הזה (נצן ). ההתחלה לא היתה קלה: התגובות מהמשפ' של הבעל, הקושי להניק בציבור והנקה שנמשכה שעה כל שעתיים 24 שעות ביממה, כל אלה גרמו לי להחליט שאניק 3 חודשים. והנה עברו להם כבר 10 חודשים ואני עדיין מניקה, אוהבת ומאוהבת בזה כמעט תמיד. עד מתי אני שואלת את עצמי הרבה בתקופה האחרונה ואין לי תשובה. לפעמים אני מנסה לדמיין חיים ללא ההנקה אבל כמו שהמחשבה מגיעה היא מיד נעלמת. ברור לי שיהיה לי קשה כשזה יקרה. אני כן חולמת להגיע למצב שבו ההנקה תהיה רק בבוקר, אחה"צ ולפני השינה, דבר שאני מקווה שיגיע עם החזרה שלי לעבודה כשעמליה תהיה בת שנה. אז אשמח להמשיך להניק גם עד הצבא
הקיצר, כתבתי ארוך אבל תשובה אין לי
הנקה >>
לצפיה ב-'לעומתך דווקא היה לי ברור שאניק'
לעומתך דווקא היה לי ברור שאניק
01/09/2008 | 13:27
24
והיה קשה קשה בשמונה שבועות הראשונים מאוד קשה אבל לא ויתרתי...ידעתי כמה זה חשוב וכמה זה טוב בשבילה ולכן כמו שאני עושה תמיד נלחמתי והצלחתי
עכשיו היא בת חצי שנה התחלנו מוצקים - ולא נרשמה התלהבות להפך - הפרצוף שהיא עושה לא משתמע לשני פנים (תרתי משמע )
ולהפסיק מי רוצה בכלל - אני הכי אוהבת איך שהיא תופסת לי בחולצה בחוסר סבלנות ודוחפת את הראש שלה לכיוון אני אוהבת איך שהיא תופסת לי את הציצי משני הצדדים ואני אוהבת איך שלפעמים היא כבר לא רעבה אבל בכל זאת רוצה את הפיטמה ואז היא מפסיקה מסתכלת עלי עם העניים הגדולות והחומות שלה מחייכת ומורידה מהר את הראש לכיוון הפיטמה מלקקת אותה עם הלשון זיקית שלה וממשיכה לינוק עוד כמה שלוקים אז עכשיו אני שואלת מי בכלל רוצה להפסיק

רק מה יש לנו בעיה קטנה - הקטנה הגיע דרך טיפולים....אני עדין לא מקבלת ומניחה שלא אקבל עד שלא אפסיק וגם אם כן אקבל אי אפשר להתחלי בטיפולים כל עוד היא יונקת....יש לי בעייה שהשעון הביולוגי שלי עומד להפסיק לתקתק והביציות שלי יגידו שלום לעולמים.....ובכל זאת לא אכפת לי...עד כדי כך חשובה לי ההנקה וכל עוד היא תרצה אני וכנה בשלוף
ו....נהנתי תודה גם לקרוא מה שכתבו אחרות - מקסים
הנקה >>
לצפיה ב-'ההחלטה צריכה להיות של שני הצדדים'
ההחלטה צריכה להיות של שני הצדדים
01/09/2008 | 15:10
25
ההנקה היא של שניכם וכל עוד זה מתאים לשניכם אין סיבה להפסיק.
אני מאד נהנית מההנקה. את הקודמת הנקתי עד גיל שנה ושמונה.
את יונתן אני מתכננת להניק עד הצבא   זה הילד האחרון ולא נראה שארצה אי פעם להפסיק.
הנקה >>
לצפיה ב-'איזה סיפור נפלא - כיף לשמוע'
איזה סיפור נפלא - כיף לשמוע
01/09/2008 | 15:12
18
אני חושבת שכל עוד טוב לך ואין לך כוונה להפסיק, חבל להטריד את עצמך במחשבות האלה.
אין לי נסיון בגמילה מהנקה (הגדול שלי גמל אותי בניגוד לרצוני, הקטנה עוד יונקת בגיל שנה וחודשיים ולשתינו אין רצון להפסיק בשלב זה) אבל מנסיוני הקצר בהורות ברור לי שלא צריך להחליט מראש על דדליין (הנה תראי, את החלטת מראש שלא תניקי, ומה קרה?...). אם הוא ירצה להפסיק, הוא יפסיק. ואם לך כבר לא יתאים, תמצאי את הדרך לגמול ואז תוכלי להתייעץ כאן ולחשוב על הדרך הספציפית שתתאים לך באותו זמן.
תמשיכי ליהנות
הנקה >>
לצפיה ב-'איך יודעים ? '
איך יודעים ?
01/09/2008 | 21:57
26
שאלה מצויינת, שאלתי גם אותה בגיל שנה
גם בגיל שנה ושלושה חודשים
גם בגיל שנה וחצי....
ולמעשה אני שואלת עד היום.

את נשמעת שכל כך טוב לך עם ההנקה, אבל הבעייה שלך היא יותר מה האחרים חושבים לא ? .
תניקי כל עוד טוב לך וטוב לתינוק שלך (ו..כן כן גם בגיל שנה הוא עדיין תינוק פיצפון שצריך מאוד את ההנקה).

היום ההנחיות הבינלאומיות מדברות על המלצה להניק עד גיל שנתיים והאילך....
יש לא מעט מחקרים שמאמתים בצורה מדעית את חשיבות ההנקה גם בגיל מאוחר יותר כאשר התינוק, פתאום הופך לו לפעוט קטנצי'ק.
אם כך...לדעתי- ב-ר-ו-ר שלהמשיך להניק , ממשיכים להתלבט, ממשיכים לגדול ולצמוח לתוך החוויה של ההנקה, ממשיכים לזרום ולחיות את כל החיבור המדהים הזה עם התינוק (לכי תדעי אם בסופו שלך דבר תניקי טנדם - שניים במקביל).

תודה , ותהני גם את מגידול נפלא של התינוק שלך
הנקה >>
לצפיה ב-'אין לי שום תכניות להפסיק'
אין לי שום תכניות להפסיק
02/09/2008 | 01:22
1
28
ממשיכה עד שהילד יגמול את עצמו, לא רואה את עצמי מחליטה בשבילו בשום גיל. עכשיו הוא בן שנתיים וחצי.
יכולה לומר לך שאין כמו להניק פעוט מדבר, זה שווה אפילו רק בשביל החוכמות שלהם והמשחקים שלהם סביב ההנקה... בקרוב תראי בעצמך
הנקה >>
לצפיה ב-'תודה לכל העונות! היה מעניין'
תודה לכל העונות! היה מעניין
03/09/2008 | 23:35
11

הודעות אחרונות

16:04 | 17.01.19 דניאלה בן מלך
09:08 | 25.12.18 michal@gal
15:50 | 17.12.18 royalbean
00:51 | 02.12.18 נטע012
16:53 | 18.11.18 ליליה27
09:10 | 17.10.18 ronit1985
21:50 | 28.09.18 mafe
15:13 | 14.09.18 2010Kerenh
10:02 | 27.08.18 אנונוםיתאחת

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ