עד כמה המצעדים חשובים

won the game

New member
עד כמה המצעדים חשובים../images/Emo35.gif../images/Emo70.gif

שאלה חשובה שעומדת לי על קצה הלשון, עד כמה המצעדים באמת חשובים לנו?!, אם בכלל. האם לכל תחום במוזיקה צריכה התחרותיות להיכנס
האם הצלחה או כישלון אומרים דברים ברורים על איכות השיר
(אם שיר נכשל במצעדים אז הוא גרוע ואם הוא מצליח אז הוא טוב) מה יש במצעדים שמושך כ"כ הרבה עניין ותשומת לב
האם יש אמנים שלדעתכם לא לא ניתן לערוך להם מצעד
(לא מסוגלים לדרג או שיש יותר מדי שירים ראויים...) ולסיום, איזה מצעד לא שלכם הכי אהבתם בתקופה האחרונה
הביעו דעתכם
לדיונים קודמים!
מה זאת קלאסיקה? הפורום מעצב לנו את הטעם?

kobbar

New member
לדעתי יש כאן בעיה גדולה בפורום בעניין הזה

אצל רוב חברי הפורום יש יותר אהבה לשיר כשהוא לא אהוב ומוכר ומקבל הכרה מהמצעדים. לדוגמה, אם שיר נשאר "לא חשוף", או אמן לדוגמה כמו רג'ינה סאמסון, אמנים כאלה שהם לא מוכרים ולא זוכים להצלחה במצעדים - אז חברי הפורום יאהבו אותם יותר, יתחברו אליהם יותר, וברגע שהם כן יצליחו במצעדים - פתאום השיר יימאס עליהם, יגידו שהוא לא כזה טוב כמו שחשבו קודם, כך לדוגמה היה עם "עכשיו אתה חוזר בחזרה". לפני שזה יצא, כולם ממש אהבו, ואז התחילו לומר "עכשיו זה ייצא לרדיו, זה יימאס עליי" - משום שכביכול עכשיו כולם נחשפו לשיר וכולם אהבו אותו, ובעצם זה כבר לא משהו "מיוחד" ו"ייחודי" לאותו חבר פורום. תיאוריה מופרכת ומגוחכת, אבל זה יותר נכון מכפי שזה נראה. ========= אותי מעניינים מצעדים, אני אוהב לעקוב אחרי מצעדים, זה נורא מעניין, זה תחביב, כן, ואין בזה שום דבר רע, זה כמו אנשים שאוהבים משחקי מחשב, כמו אנשים שהולכים לאיצטדיון כדורגל. שום הצלחה או אי הצלחה של שיר במצעד ישפיע על כמה שאני אוהב או לא אוהב אותו. אם שיר הצליח יותר מדי, אני פשוט אגיד עליו "אוברייטד", אבל עדיין - השיר יישפט אך ורק לפי עולם המושגים שלי והאהבה שלי. אם הוא שיר טוב שהצליח פי 100 ממה שהגיע לו - או לא הצליח בכלל - זה לא משנה לי, אני אוהב אותו באותה מידה בלי קשר למצעדים. אני לא מייחס שום חשיבות למצעדים בקשר לטעם האישי שלי והדעה שלי כלפי שיר. זה כן נחמד מאוד כשהאמן שאתה אוהב כן מצליח מאוד במצעדים (שירי מימון). עדיין - למצעדים אין השפעה בכלל ב-0 אחוז על הטעם האישי שלי, לא חשוב לי אם אמן כן מצליח או לא. אני אוהב יותר שאמנים שאני אוהב ושירים שאני אוהב כן מצליחים, זה יותר נעים, אבל עדיין, זה לא ישפיע על אם אני כן אוהב שיר או לא אוהב שיר. ברור שאם שיר לא הצליח במצעדים, זה לא אומר שהוא מחורבן... יש הרבה סיבות לכישלון. זה בדיוק כמו אירוויזיון - לפעמים שיר תותח לא מצליח בגלל הופעה, בגלל הצבעות גושיות, בגלל הרבה דברים. ככה גם במוזיקה. לפעמים פשוט הוא לא מוכר, לפעמים X, לפעמים Y... זה לא מעיד כלום על השיר כמובן, שכל אחד יאהב מה שיאהב ויהיה לבריאות
מהמצעדים שהכי אהבתי לאחרונה, אני מאוד אוהב את המצעדים של מוטי
בעיניי זה מאוד מעניין.

אריה31

Member
מנהל
אני חולה מצעדים../images/Emo9.gif

מאז שהייתי קטן אהבתי מצעדים, גם ארציים, גם עם חברים וגם אישיים שלי. זה נובע מיצר התחרותיות שיש בי, והייתי שמח לשחרר אותו כמה שיותר... איכות אי אפשר למדוד ובכל מקרה זה סובייקטיבי. הצלחה של שירים מעידה על האהבה של האנשים כלפיהם, אבל בהרבה מקרים אנשים מושפעים זה מזה וממספר השמעות ברדיו. יש הרבה שירים שיכלו להצליח אם היו מקבלים חשיפה. אין אומן שאי אפשר לעשות מצעד לשירים שלו, מי שכמובן בעד מצעדים. כל האומנים שווים בעניין הזה.

חולוני

New member
לא יודע מה לענות לך.

המצעדים השונים לא ממש משפיעים הטעם שלי.

won the game

New member
אחלה../images/Emo45.gif

ואני מסכים איתך שברובם הגדול של המקרים המצעדים לא מצביעים על איכותו של השיר.

hilali1

New member
בדיוק...

חסרים זיופים
חסר אנשים שעובדים בתור מצביעים

won the game

New member
דעתי בנושא

השילוב של תחרויות של מוזיקה מאוד קוסם לי במצעד, יש בזה פאן כיפי נוסף, אבל הדיון ושאלות שלי לא באו סתם, יש שלבים (שאותם קובי מכיר היטב) שמצעדים משתלטים והופכים את המוזיקה לסטטיסטיקות ודירוגים בלבד. מבחינתי זה פוגם באופן מסויים את ההנאה שבמוזיקה. (התעסקות כפייתית, *שיעול*) לגבי השאלה על אמנים שקשה לעשות עליהם מצעד, התכוונתי כלפי אנשים שמעריצים זמר / זמרת / להקה ומכירים לא מעט שירים שלהם (ובהתאם לכך גם אוהבים לא מעט) ופה נמצא קושי להתחיל לדרג, לפעמים זה גם מתנגש עם האהבה לאותו אמן, קצת קשה לי להסביר את הנקודה. הדוגמאות פה בפורום הם עידו והביטלס, קרנוק ומדונה וגם אני אמנע ממצעד אישי של מירי מסיקה למרות שברור שיש לי העדפות ופייבוריטים
מהמצעדים האחרונים שנעשו פה בפורום מצא חן בעיניי מצעד הווקאליסטיות שערך קובי.

kobbar

New member
תודה :) אבל זה לא שאני מתעסק רקקקקק

במצעדים. המצעדים זה משהו מאוד מעניין וזה נורא מעניין לראות איך וכמה שיר הצליח. יש לי זיכרון טוב לצעידות של שירים במצעדים של גלגל"צ ורשת ג' ו-MTV EUROPEAN TOP 20 עד לפני שלוש שנים והמצעד הבריטי וקצת המצעד האמריקאי והמצעד המשוקלל של אירופה של ה-יונייטדוורלד.דה חוץ מזה, אני באמת באמת לא עוקב אחרי עוד מצעדים, רק אלה הם המצעדים שמעניינים אותי. זה לא שאני שומע שיר ואני ישר חושב "'וואו, זה נכנס למקום 4 אצלי השבוע" XDD אל תגזים, הנתונים זה אני זוכר כי יש לי זיכרון טוב וכי זה מעניין אותי וכי זה תחביב שאני אוהב וקשור אליו, לא בגלל שאני אובססיבי ברמות לא שפויות כלפי מצעדים, אני לא אתחיל לדרג לך כל דבר שזז ככה סתם פתאום. זה נורא כיף לדרג... אריה דיבר מקודם על זה שזה פורקן ליצר התחרותיות שלו, זה נורא מעניין, אני אדם תחרותי בדברים מסוימים בלבד ועד גבולות מסוימים וחיוביים בלבד. אני פשוט אוהב לעקוב אחרי זה... למה אנשים עוקבים אחרי טבלת ליגת האלופות? זה גם סוג של מצעד. למה אנשים עוקבים אחרי האירוויזיון? גם סוג של דירוג, של מצעד, של תחרות. למה יש אנשים שעוקבים אחרי הרייטינג כמו שאנחנו עוקבים אחרי מצעדי מוזיקה? גם סוג של דירוג, של מצעד. מצעדים זה נורא מעניין.. זה לא שלילי וזה לא רע... זה נחמד לדעת מה הרוב חושב. אני גם נורא אוהב סקרים ולקרוא טוקבקים בוואי-נט, אני אוהב לדעת מה אחרים חושבים, בגלל זה אני גם כל הזמן נדחף לשיחות ומשיג רכילות. זה כיף.

won the game

New member
נכון, זה מעניין.

השאלה איפה אנחנו שמים את הגבול, מתי העיסוק במצעדים הופך ליותר מדי אובססיבי, (אם בכלל, לדעתך למשל) אם תשאל אותי, אני חושב שמיותר לזכור יותר מדי סטטיסטיקות ולא משהו שיוביל למשהו מועיל... כן, מצעדים זה מעניין וזוכרים את הדברים העיקריים, אבל לכתוב ולפרט סטטיסטיקות מצעדים עליות ירידות כניסות בלא מעט הודעות שאתה כותב - נראה לי שולי ולא רלוונטי:)

kobbar

New member
לא, זה לא שאני יושב בבית ואני משנן

את הצעידה של שירי מימון: "אהה כן, שבוע אחד היא הייתה מקום 2, אחר כך מקום 3" אני פשוט זוכר את זה, כי אני באותה תקופה ראיתי מה קרה במצעדים, וזה נקלט לי במוח אוטומטית לבד כי זה עניין אותי, ואז כשצריך אני פשוט שולף את זה החוצה, בלי מאמץ, בלי שינון, כי אני פשוט זוכר את זה טוב. זה לא שאני משנן ממש פרט פרט מהמצעדים, מקום מקום לכל שיר ושיר, מה שאני זוכר אני זוכר, ויוצא שאני זוכר די הרבה.

won the game

New member
אפילו שפה זה פורום *מצעדים*

אני חושב שאפשר לחיות בשלום עם פחות סטטיסטיקות. ואני לא חושב שאתה יושב ומשנן בבית... אני יודע מה זה זיכרון טוב, גם לי יש אחד כזה

X Slider

New member
../images/Emo68.gif

האם לכל תחום במוזיקה צריכה התחרותיות להיכנס? שאלה מאוד מורכבת. אני לא אם "צריך" אבל אפשר, זה משהו אפשרי שניתן לעשות אותו. השאלה אם זה נותן משהו... למשל להצעיד מוזיקה קלאסית לא נותן כלום. האם הצלחה או כישלון אומרים דברים ברורים על איכות השיר? (אם שיר נכשל במצעדים אז הוא גרוע ואם הוא מצליח אז הוא טוב) בעקרון לא, ממש לא. אבל ברוב המקרים כן. כי זה חייב להגיד משהו אם רוב הקהל לא אוהב שיר מסוים... מה יש במצעדים שמושך כ"כ הרבה עניין ותשומת לב? לא יודע. אני חושב שזה פשוט המוזיקה... האם יש אמנים שלדעתכם לא ניתן לערוך להם מצעד? (לא מסוגלים לדרג או שיש יותר מדי שירים ראויים...) אני בקושי מצליח לדרג מצעד שבועי XD ולסיום, איזה מצעד לא שלכם הכי אהבתם בתקופה האחרונה? אממ. אין לי משהו מיוחד

kobbar

New member
סליחה על ההידחפות (אהממ, נאט רילי..)

אבל מה זאת אומרת לגבי הפסקה הראשונה שלך - כאילו - להצעיד רק כשיש תועלת? מה, מוסיקה קלאסית לא תצעיד "כי אין בזה תועלת"? מה זאת אומרת? למה מה התועלת למשל בלדרג שירים במצעד השבועי האישי שלך, במצעד השבועי של הפורום, אין פה שום תועלת, זה בסך הכל סתם נחמד וטוב, אין בזה איזה משהו שאתה מרוויח בדיוק כמו הקלאסית, מה הבדל? אני לא הבנתי את התפיסה שלך לגבי זה כל כך... אני מדרג כי זה סתם כיף, אבל לא הבנתי למה מוזיקה קלאסית אתה מגדיר כ"בזבוז זמן חסר תועלת" ודברים אחרים לא? בגלל שאתה אישית לא אוהב ת'סגנון הזה?

Britney Style

New member
אני פשוט אוהב מצעדים../images/Emo13.gif

עד כמה המצעדים באמת חשובים לנו?!, אם בכלל. אני אוהב מצעדים, לא יודע למה... אני אוהב להתעדכן ולראות את התוצאות.... האם לכל תחום במוזיקה צריכה התחרותיות להיכנס לא.. האם הצלחה או כישלון אומרים דברים ברורים על איכות השיר (אם שיר נכשל במצעדים אז הוא גרוע ואם הוא מצליח אז הוא טוב) תשמע ... ברוב הפעמים כן.. אבל יש מקרים כמו 'וויטין טמפטיישן' שכל קשר בין הצלחה לשם הלהקה הוא מיקרי בהחלט. מה יש במצעדים שמושך כ"כ הרבה עניין ותשומת לב אני חושב שהתחרות... האם יש אמנים שלדעתכם לא לא ניתן לערוך להם מצעד (לא מסוגלים לדרג או שיש יותר מדי שירים ראויים...) לא ולסיום, איזה מצעד לא שלכם הכי אהבתם בתקופה האחרונה אהבתי מאוד את ה300 השירים של קובי (רק שיסיים את זה כבר
)

kobbar

New member
חח YAY בינתיים גם אתה וגם ניב אהבתם מצעד שלי

טוב, זה לא כל כך קשה בהתחשב בזה שיש לי משהו כמו 17 מצעדים בחודש

עד כמה המצעדים באמת חשובים לנו?

מצעדים לא חשובים בכלל. הם סתם מראים את השירים הפופלארים ולא את היצירתיים באמת. מצעדים מתיימרים להציג את השירים הכי טובים אבל בעצם הם מציגים את אלה שהכי הצליחו. את אלה שהקהל הכי אהב. ואני מדברת על מצעדים כללייים של רדיו וטלוויזיה או מצעדים של דעת הקהל ההמוני. לא על מצעדים אישיים או על המצעדי פה בפורום.

למעלה