מצעד מדונה הגדול

nerod 72

New member
../images/Emo41.gifמצעד מדונה הגדול../images/Emo41.gif../images/Emo70.gif

אוקיי, חבר'ה אז אחרי כמה זמן שהבטחתי, הנה אני מקיים.... "מצעד מדונה - טופ 40 אישי שלי....
לקח לי באמת הרבה זמן לערוך את המצעד ..מדובר בחודשים של עבודה.. לקחת 200 שירים (כן יש לה בערך 200..) ולצמצם אותם ל-40 בלבד.. התהליך היה קשה , אבל נחמד בו זמנית.. ואז הגיע השלב של הדרוג , שזה השלב הכי קשה.... הרבה הרבה שינויים כל פעם, עד שסוף סוף הגעתי לרשימה הסופית הזו, כפי שאתם תראו מההודעה הבאה... אז שיהיה מצעד מהמם של הלייף וכמובן שבסוף תגובות יתקבלו בברכה ויותר מזה.....!
הנה מתחילים....

nerod 72

New member
../images/Emo41.gifמקום 40../images/Emo41.gif

מקום 40 Jump שנה: 2005 השיר שפותח את מצעד המדונה הגדול שלי הוא, כמה אבסורד, הסינגל האחרון של מדונה . מדובר ברצועה מספר 8 באלבום האחרון של מדונה (שעוד נראה 3 נציגויות שלו במצעד), "וידויים על רחבת הריקודים" שכבר עברה שנה בדיוק מאז שהוא יצא, כבש את העולם ומכר 8 מיליון עותקים, לא פחות ולא יותר. גאמפ הוא הסינגל ה-4 והאחרון מתוך האלבום ומדובר ללא ספק בהמנון לכל דבר. מדונה אמרה כי את ההשראה לשיר היא שאבה מ"ווסט אנד גירלז" , להיט הביכורים של הפט שופ בויז שדווקא השנה עשו את השת"פ הראשון שלהם עם הזמרת (ועל זה בהמשך המצעד) גאמפ הופיע בסרט "השטן לובשת פרדה" וברגע האחרון הוחלט שלא להכניסו לפסקול, אלא את "ווג" המיתולוגי דווקא שגם הפציע בסרט. חבל. הרעיון המרכזי של השיר: לא לבזבז זמן על החלטות, ל"קפוץ" על הזדמנויות ולזרום עם החיים ולקבל באהבה מה שהחיים נותנים ולא לפחד להחליט החלטות. מלווה בקליפ אורבני מגניב שצולם ברחובות יפן ופזמון שהפך לסוג של המנון מהאלבום, גאמפ הוא השיר הראשון במצעד הזה , הפיינליסט הראשון מתוך כ-200 שיריה האדירים של הגברת. ב-6/11 הוא יצא ברחבי העולם. הסינגל כולל מיקסים של סטוארט פרייס, אקסוול השבדי, גוניור סאנשז, גרסת אקסטנדד וגם ביסייד , שיר שלא שוחרר מהאלבום,שנקרא "היסטורי"...( דרך אגב מי שמעוניין לרכוש אותו (כמוני), 50 שקל מאמזון... ) מקום 1- איטליה מקום 2-פינלנד מקום 3- ספרד מקום 9- בריטניה בימים אלו עופר ניסים הפיק רמיקס לשיר. ממילות השיר: There's only so much you can learn in one place The more that I wait, the more time that I waste I havn't got much time to waste It's time to make my way I'm not afraid of what I'll face But I'm afraid to stay I'm going down my road and I can make it alone I'll work and I'll fight till I find a place of my own Are you ready to jump Get ready to jump Don't ever look back oh baby Yes, I'm ready to jump Just take my hand get ready to jump למה הוא בטופ 40
כי הוא אכן מקפיץ, שיר מאוד חיובי והמנון שלי בחודשים האחרונים ללא ספק....

קרנוק

New member
../images/Emo194.gif

בהתחלה כשהאלבום דלף(מודה מודה לא התאפקתי אבל רכשתי אותו ישר כשהוא יצא) ,חשבתי שזה השיר האהוב עליי. איזה אוזן קליטה ושטחית הייתה לי משמיעה ראשונה. אני עדיין חושבת שהוא מאד רדיופוני והמנוני כמו שכתבת,אבל היום אחרי שנה של "וידויים" הוא כבר לא בטופ שלי מבחינת שירים באלבום. בהופעה הוא היה מגניב מבחינת הכוריאוגרפיה של הרקדנים עם כל הפליק-לקים

nerod 72

New member
../images/Emo41.gifמקום 39../images/Emo41.gif

מקום 39 Isaac שנה: 2005 עולים הלאה ובמקום 39 אנחנו מוציאים בהפתעה רבה נציגות נוספת מהאלבום האחרון של מדונה "וידויים על רחבת הריקודים".. רצועה מספר 10 באלבום, עוררה הרבה רעש מההתחלה. גורמים דתיים בארה"ב חשבו כי השיר מתייחס ליצחק לוריא , מקובל דתי מלפני כמה מאות שנים, אבל מדונה הכחישה ומאז התוועדנו לשיר היפהפה הזה. הוא לא יצא כסינגל, אבל משום מה גלגלצ החליטה דווקא כן "להוציא" אותו והשיר הגיע למקום ה1 בתחנה, עם הרבה מסחור. השיר הוא בעצם השיר היחידי שבאלבום שהווקאלז העיקריים הם לא רק של מדונה. בשיר זה מסלסל לו בעברית צחה (וגם תימנית) את "אם ננעלו" יצחק סינוואני, ישראלי לשעבר, לומד קבלה ובעצם לא ברור מה ההגדרה של הבן אדם הזה... יחד עם הליריקס הקסומים של מדונה, יצא אחד השירים הטובים באלבום. שיר רוחני לגמרי , עם הפקה בומבסטית עם כינורות וביט אלקטרוני מקפיץ ופזמון "ממממ מממ" שמזכיר לרבים את הפזמון של "פרוזן" ו"סיקרט... הרעון המרכזי של השיר לא ממש ברור בהתחלה אבל יש כאן בהחלט רמיזות עבות לעקדת יצחק , לסיפור התנ"כי של הקרבת יצחק לעולה כחלק ממבחן שמציב אלוקים בפני אברהם אבינו .... וכמו בשיר הקודם, הדי ג'יי עופר ניסים (AKA עופרהההה) מיקסס את השיר עם יצאת האלבום . המיקס כלל שילוב בין הווקאלז של עופרה חזה ז"ל, שגם הקליטה את השיר (והפכה אותו לשיר הכי מצליח שלה בחו"ל) .... התוצאה , נשלחה לוורנר בראדרס שעברה אישור רשמי. ממילות השיר: [Hebrew:] Im ninalu daltey Nedivim daltey Nedivim Daltey Marom [English translation: [If doors of generous men are locked, Doors of heaven] Staring up into the heavens In this hell that binds your hands Will you sacrifice your comfort Make your way in a foreign land Wrestle with your darkness Angels call your name Can you hear what they are saying Will you ever be the same למה הוא בטופ 40
העיבוד המשגע והאווירה הרוחנית בשיר וכמובן שהזיקה הישראלית בו עושה משהו לאוזניים הישראליות שלי....והמממממ ממממ שעושה לי טוב....

קרנוק

New member
אחד הטובים באלבום

איי לייק! רוחני,עם מסר,הפקה מצויינת,מתאים לקול שלה וקטע ה -מממ בשיר נוסטלגיה מטורפת לסיקרט ופרוזן
אחד הדברים שהמעריצים התלהבו ממנו ישר כשהאלבום יצא.מזכיר קצת את מדונה של תקופת קרן אור. כפרעל יצחק והשופר בהופעה

Carlo Cest Moi

New member
שיר עם פוטנציאל אך סטיוארט פספס כאן

השיר לא מגיע לקרסוליים של "פרוזן", סטיוארט לשם שינוי פספס כאן בהפקה האובר-גרנדיוזית, לא בטופ 40 שלי

nerod 72

New member
../images/Emo41.gifמקום 38../images/Emo41.gif

מקום 38 Don't cry for me argentina שנה: 1996 אחרי 2 שירים מ"וידויים" שפתחו את המצעד, אנחנו חוזרים 10 שנה אחורה... עוד ב-1992 מדונה שמעה שמפיקים סרט הוליוודי על אשת הנשיא הארגנטינאי,פרון בשנות ה-30. מדונה עשתה הכל כדי לקבל את התפקיד הראשי הנכסף של אוויטה. היא היתה נחושה להוכיח שהיא יכולה לשחק ולעשות זאת בכשרון רב. אחרי שההצלחה העיקרית בקולנוע הגיעה בעיקר מקומדיות (סוזן סוזן, דיק טרייסי..) היא הרגישה שבסרט כזה דרמטי היא תוכל לשכנע את כולם ביכולותיה. אחרי כמה שנים, היא קבלה את התפקיד (לאחר ששחקניות רבות ויתרו על התפקיד) וב-1996 סוף סוף צולם הסרט. בארגנטינה הרעיון של מדונה לשחק את אווה פרון היה תועבה וגרוע והרבה יצאו נגד ההחלטה. אבל זו מדונה ועירבו את לא פחות מנשיא ארגנטינה כדי להפסיק את המהומות. במהלך הסרט שרה מדונה כמה וכמה שירים (זה מחזמר) ואחד השיאים בסרט הוא השיר המפורסם "אל תבכי עליי ארגנטינה". ברגע קולנועי אדיר מדונה שרה את השיר ממרפסת לכל העם הארגנטינאי... בסוף 1996 יצא הסרט והפך להצלחה קופתית גדולה והוליד פסקול מוצלח בהרבה יותר שמכר כ-9 מיליון עותקים עד היום. בפסקול מופיעים כל דירי הסרט, ואחד מהם גם זה. השיר יצא כסינגל בתחילת 1997 . מקום 3 בבריטניה מקום 8 בארה"ב. מדובר באחד הבצועים הקוליים היותר טובים של מדונה...וזו בין הסיבות למה הוא נכנס למצעד. ממילות השיר: Don’t cry for me Argentina The truth is I never left you All through my wild days My mad existence I kept my promise Don’t keep your distance And as for fortune, and as for fame I never invited them in Though it seemed to the world they were all I desired They are illusions They are not the solutions they promised to be The answer was here all the time למה הוא בטופ 40? אולי הביצוע הקולי הכי טוב של מדונה. שיר מאוד קשה לשיר ומדונה עומדת בכך בגבורה. והרגע שהיא שרה אותו בסרט מעביר כמה צמרומורות...

kobbar

New member
חחחח יש לי משהו לספר על זה

זוכרים, הותיקים בפורום, שהייתי בקיץ לא פה 3 שבועות? אז שבועיים מהם היו טיולים בארץ עם חברי המשלחת האמריקאית, שאחרי השבועיים האלה - הצטרפו איתנו לפולין למשך שבוע. בכל מקרה, הטיולים האלה של השבועיים בכל הארץ, היו ממש בכל מקום, גם בדרום וגם בצפון [הטיול הסתיים ב-12.7 - בדיוק ביום שבו נחטפו שני החיילים והתחילה המלחמה.. אללה איזה פוקס
חיזבאללה טוב בתזמונים.. אחרת היו מקצרים לנו את הטיול] בכל מקרה, באחד הלילות כשהייתה פעילות, היינו אז ליד הכנרת, המדריכים אספו אותנו על הדשא ליד הבניין חדרים, האכסנייה שהיינו בה, ואני בכוונה לא באתי ונשארתי בחדר, ואז הם קראו שמות והגיעו לשם שלי ושאלו כזה איפה קובי אז אני פתאום התחלתי לשיר מהחלון DON'T CRY FOR ME ARGENTINA
היה מצחיק

למעלה