מצעד תשל"ח של אביחי

אביחי3001

New member
מקום 72

כמו ציפור- שלמה ארצי

שיר גם פחות מוכר שלו שיצא לרדיו כסינגל לצד שיר הנושא של האלבום ולא ממש זכור לנו. ממש מעניין השיר

אביחי3001

New member
מקום 71

היום בו נפלו השמיים- דני ליטני

בשנה זאת ראה אור אלבום הבכורה של דני ליטני- "יחס חם". זה אחד השירים הבולטים מתוכו והוא ממש מוצלח ומעניין

אביחי3001

New member
מקום 70

לא טוב היות האדם לבדו- דני ליטני ויהודית רביץ

אחרי שהתפרסמה יהודית בעיני הציבור עם "סליחות" המצמרר, הבחין דני ליטני בעלמה הצעירה והמוכשרת וצירף אותה למופע שהעלה באותה תקופה. הם אף הקליטו שני שירים יחדיו כדואטים וזה הדואט הראשון שלהם שמופיע במצעד. השיר הוא להיט גדול. כעבור מספר שנים הקליטה אותו יהודית בביצוע סולו יחיד לאלבום האוסף שלה "מילה טובה ואוסף שירים" בשנת 1982

אביחי3001

New member
מקום 69

עד עולם אחכה- יעל לוי ויצחק קלפטר

ועוד דואט מוכר וזכור יחסית מהשנה הזאת זה הדואט שחל יצחק קלפטר עם הזמרת החדשה שצצה בשנה זאת- יעל לוי. השניים השתתפו במופע הקרוי "שיחות סלון" שהיווה מופע משיריו של יונתן גפן. המופע זכה לחשיפה וכלל כמה סינגלים שיצאו לרדיו. זה אחד מהם. בהמשך עזב קלפטר את המופע ובמקומו הגיע דיויד ברוזה הצעיר

אביחי3001

New member
מקום 68

היפו היפי- מייק בורשטיין

שיר שזכה מקום 1 בפסטיבל שירי הילדים ה- 8 במספר(דצמבר 1977). השיר הזה הוא חלק מפסקול הילדות שלי ולכן נכנס ולמיקום טוב

אביחי3001

New member
מקום 67

סוס עץ- אריק אינשטיין

עוד שיר שהכרתי בגיל צעיר ואני אוהב(אם כי לא התברגהכל כך גבוה בגלל שזאת שנה סופר חזקה) זה השיר הזה שהקליט ראשון דווקא גידי גוב לסרט הנקרא "סוס עץ" גם. גידי היה אמור להוציאו לרדיו כסינגל ולהכלילו באלבומו אך משום מה נשמט מהאלבום ונגנז עד לשנת 2012. אריק התכבד להקליטו לאחר מכן והפך אותו לשלאגר ולהיט מוכר

אביחי3001

New member
מקום 66

טוב להתאהב- תיקי דיין וצביקה פיק

בשנת 1977 הקליט צביקה פיק את שירי פסקול הסרט "בדרנית בחצות" שבו שיחק לצד תיקי דיין ועוד כמה שחקנים. אחד השירים שיצאו לרדיו כסינגל היה הדואט היפהפה הזה ממש- "טוב להתאהב" עם תיקי. שיר שעפתי עליו בילדות ועדיין אני אוהב ממש

למעלה