מצעד תשל"ח של אביחי

אביחי3001

New member
מקום 35

בוא אליי- נורית גלרון

נורית המדהימה והחד פעמית בשיר נוגה נוסף ומאד עצוב
השיר הזה לא נכנס למצעד של רשת ג' אך פשוט מרגש!! גם הוא מתוך אלבום הבכורה הקרוי "נורית גלרון" או האלבום הסגול שיצא לאור ב- 19 ביוני 1978

אביחי3001

New member
לא, נכנסו רק שירים שיצאו כסינגלים בוודאות

את השיר הזה ראיתי בפינה לשיפוטכם בתשל"ח אך רוב הסינגלים שלה מאותו אלבום לא הצליחו להיכנס למצעד רשת ג'

אביחי3001

New member
מקום 34

שכח אותי אמרת- אריק סיני

הסינגל השני שיצא כתקליט שדרים במהלך השנה הזאת. השיר אף כבש את מצעד רשת ג' ואני חולה עליו
זמר נפלא ומיוחד

אביחי3001

New member
מקום 33

אל תשכח- גלי עטרי

שיר מדהים של גלי המדהימה מתוך אלבום הבכורה שיצא גם הוא בשנת 1978 וכלל להיטים רבים. שיר אהבה עצוב שהכרתי כשקניתי את דיסק האוסף שלה "השירים שיביאו לכם אהבה" בשנת 2003

אביחי3001

New member
מקום 32

לאהוב- אילנה אביטל

במקביל לתחילת הקריירה בארץ, הוזמנה אילנה(שנשענה על ההצלחה של "אותך" שנה לפני כן) להיות נציגת ישראל בפסטיבל זמר בינלאומי בצ'ילה(וינה דל מאר) שמתקיים עד היום כמעט כל שנה. אילנה הקליטה וביצעה בהופעה חיה את השיר שנכתב לרגל הפסטיבל הזה. השיר הגיע למקום ה- 4 והמכובד מאד בפסטיבל הזה. בארץ השיר זכה להצלחה גדולה ונכלל באלבום הבכורה של אילנה "לאהוב אותך" שיצא בשנה זאת. אילנה זמרת אדירה

הנה קישור לביצוע בלייב:
https://www.youtube.com/watch?v=rmU0JPCHtP8

אביחי3001

New member
מקום 31

מחר עוד מחר- שוקולד מנטה מסטיק

אחרי שנה של הופעות בעיקר בחו"ל והצלחת 2 אלבומים של הבנות, החליטו שהן רוצות לעשות מוסיקה יותר אומנותית. הרעיון היה לעשות פרויקט שנקרא "הלילה הראשון"- שירים מתחילת 1900. הפרויקט עלה בהצגה בקיבוץ שפיים אך נכשל מסחרית והיה לפלופ. הבנות העלו 50 הצגות של המופע שכלל שירים בעיקר ישנים מאד למעט שיר חדש אחד שנכתב לרגל המופע "מחר ועוד מחר". השיר יצא לרדיו כסינגל והצליח במידה מסוימת. השיר מופיע בתקליט של "הלילה הראשון" וגם באוסף שלהן- המיטב משנת 2003. שיר נהדר!!

אביחי3001

New member
מקום 30

בואי נישאר- גידי גוב

כאמור שיר נוסף מתוך "התקליט הראשון"- אלבום הסולו הראשון של גידי. אלבום זה נע בין שלל סגנונות ומקצבים וכלל כמה להיטים גדולים וביניהם זה אשר צעד במצעד השנתי תשל"ט של רשת ג'. שיר ענק! האם נפגוש עוד בגידי?

אביחי3001

New member
מקום 29

עטור מצחך- אריק אינשטיין

וכאן פוגשים קלאסיקה לדורותיה. את השיר הזה הקליט אריק במיוחד לאלבום חידושי ארץ ישראל הישנה והטובה חלק ג'- סדרה של אלבומי חידושים שהתחילה כבר בשנת 1973 והמשיכה לאורך כמה שנים טובות. שיר אלמותי ונהדר(למרות שלא שיר השנה שלי כמו אצל רבים וטובים) שגדל עליי משך הזמן והיום אני ממש אוהב
השיר יצא בשנת 1977 בקיץ והפך ללהיט ענק ואחד משני שירים המקוריים באלבום הזה של אריק. קולות ליווי של יהודית רביץ, יוני רכטר וקורין אלאל

למעלה