טופ 20 - עפרה חזה - 20 למותה

אורישקי

New member
4

שביל תפוח הזהב

אביחי אכן צדק וזכר נכון שזה אחד השירים האהובים עליי של עפרה
ובעיני אנדרייטד במיוחד. שיר שיצא גם כן כמו קודמו במצעד לקראת סוף האייטיז, ומזכיר לגמרי את הבלדות המפוארות של זמרות אמריקאיות באייטיז.
שיר מופלא - שגם אותו כתבה, וגם הלחינה, עפרה בעצמה (די יפה לראות שעם כל הכישרון שלה כזמרת, עדיין כמה מהשירים היפים ביותר שלה נכתבו על ידיה).

אביחי3001

New member
ענק, גם עלי הוא אהוב במידה רבה

הוא נכתב והוקלט לכבוד מצעד הפזמונים השנתי תשמ"ז. זכה למקום 3 במצעדים השבועיים של רשת ג' ולהיט בראש תשמ"ח 1987 ומקום 24 במצעד השנתי של אותה שנה תשמ"ח וזה היה המיקום הכי גבוה שלה באותו מצעד(השנה אינשאללה שאותו כתבה ויעדה לקדם של ירדנה סיים מקום 26, ואילו "ארבעים" סיים מקום 33)

אורישקי

New member
3

חי

קלאסיקה אמיתית של עפרה, שכמובן ידועה בכך שייצגה את ישראל באירוויזיון 1983. השיר נכתב במיוחד על ידי אהוד מנור בידיעה שיבוצע על אדמת מינכן, 40 שנים לאחר מלחמת העולם השניה, ו11 שנים לאחר רצח הספורטאים במינכן. ההעמדה, הסמליות, ההופעה והביצוע המאד מרגשים הנ"ל הפכו לקלאסיקה ענקית של האירוויזיון, הגיעו למקום השני בתחרות (בהפרש של 6 נקודות), והפכו את עפרה לגאווה לאומית ולשם בינלאומי מוכר.
למרות החרישות בעיני זו קלאסיקה שממשיכה לרגש עד היום, ואחת ההופעות הגדולות ביותר שלנו בתחרות.

אביחי3001

New member
מעולה ביותר ועדיין חזק ומרגש

וצריך לתת קרדיט גם למלחין הגדול- אבי טולדנו המהמם שידע להלחין שיר נפלא ולא להביא בו משהו בנאלי מדי אלא קלאסיקה אמיתית

kobyz21

New member
מצויין,למרות שלא שיר גדול, קטע מטופח עם אנרגיה ייחודית

אורישקי

New member
2

גבריאל

כמעט במקום הראשון, השיר הזה שבהרבה רגעים הוא גם המקום הראשון שלי. בעיני אחד משירי הפופ המופלאים ביותר שנכתבו בארץ, שזכה גם ללחן מופלא של צביקה פיק ולביצוע מלאכי (ממש כמו המלאך בשיר). ואולי סבא שלי שעונה לאותו שם הוא עוד סיבה מדוע השיר הזה כל כך אהוב עליי.

אביחי3001

New member
אדיר

שיר מהמם שלה ואין ספק שהמילים של מרגשות לצד הלחן של צביקה פיק המאסטרו!!! סיפרתי בכמה הזדמנויות שאת השיר הזה היה לה לא פשוט למצוא את הזמן להקליטו מבחינת טון ולהגיע לגבהים אבל התוצאה מרשימה

אורישקי

New member
מקום 1

לאורך הים

טוב, זה די מתבקש, מי שעקב בעבר יודע שזה אחד השירים שהגיעו גבוה אצלי במצעד כל הזמנים שעשיתי בפורום לפני כמעט 7 שנים. אחד משיר יהזיכרון הישראלים היותר גדולים שידענו, שיצא מתוך האלבום "כל הנשמה", האלבום האחרון שעפרה הוציאה בעברית. פחות משנתיים לאחר יציאתו, השיר הפך לקלאסיקה נצחית כשבוצע לזכרו של יצחק רבין, חודש לאחר הרצח. באחד הביצועים הכי גדולים שידעה המדינה שלנו ב70 שנות בעיני.

מאז השיר הזה הפך לשיר זיכרון משותף לרבין, לעפרה, ולעוד אלפי אנשים. וזה גם המקום הראשון שלי במצעד הקצר הזה

אביחי3001

New member
נהדר, יופי של שיר ובהחלט משמעותי ובעל מסר חזק

השיר יצא כסינגל שני(אם אני זוכר טוב מהוויקיפדיה) לקידום האלבום "קול הנשמה" אבל דשדש מאד והסתפק במקום ה- 17 ברשת ג' במצעד שבועי אי שם בחורף 1994

תודה רבה על המצעד אורי
פרויקט יפה
הנה הטופ 20 שלי:
1. אדמה
2. מישהו הולך תמיד איתי
3. מכתב אהבה
4. אחרי החגים(עם אבי טולדנו התותח)
5. כל יום מתחילה שנה
6. סוף קיץ
7. רוח צפונית רוח דרומית
8. שביל תפוח הזהב
9. הגשם
10. איתך הלילה
11. עוד מחכה לאחד
12. גבריאל
13. שיר אהבה לחיייל
14. סופסטאר
15. גורל אחד
16. הכאב הזה
17. בית חם
18. יד ביד
19. מנגינת הלב
20. בן פרבר/ סימנים של אוהבים/ כמו ציפור/ התחדשות
כמעט נכנסו:
21. לעצמי בלבד- לא יודע אם יצא לרדיו אבל זה שיר של יעקב אורלנד ולחן של וילנסקי
22. שיר הפריחה
23. אין זמן לתעות
24. בוא ונגן אותי
25. מלכת קסמים
26. קיץ

אורישקי

New member
תודה על התגובות אביחי

אני חושב לעששות פרויקט כזה גם לעוד כמה זמרות

אריה31

Member
מנהל
כל הכבוד על המצעד אורי

אהבתי פחות את הצמרת, אבל זה מה שאתה אוהב:)

למעלה