מצעד שירי זמרות- שנות ה- 80

אביחי3001

New member
מקום 17

אישה- חני ליבנה

שיר הבכורה של חני ליבנה שיצא בשנת 1983 וזכה להצלחה רבה ברדיו. השירה הנהדר מופיע באלבום הבכורה שלה "היכרות" שיצא כעבור כמה חודשים בתחילת 1984

אביחי3001

New member
מקום 16

נולדה מחדש- שלווה ברטי

בשנת 1988 יצא לאור האלבום השני של שלווה והוא נקרא "נולדה מחדש" שעסק בהתמודדות של שלווה עם מחלת הסרטן שתקפה אותה כמה שנים לפני כן. שיר מקסים

אביחי3001

New member
מקום 15

בלילה- יצחק קלפטר ויעל לוי

בשנת 1980 השתתפו השניים בדואט זה בפסטיבל הזמר והפזמון תש"מ 1980 ולמרות שלא זכו באחד משלושת המקומות הראשונים, השיר זכה להצלחה והפך ללהיט ולימים קלאסיקה. שיר יפהפה ממש

אביחי3001

New member
מקום 14

אתה בא אליי- שרון ליפשיץ

חוזרים לאלבום הבכורה המצליח והנהדר של שרון ליפשיץ- "קולנוע" משנת 1985. הפעם בשיר המקסים כל כך- אתה בא אליי שבו קולה נשמע הכי יפה שיש

אביחי3001

New member
מקום 13

טנגו אחרון- הראלה בר

חוזרים גם אל הראלה בר- זמרת שלא הצליחה מסחרית אצל הקהל אבל יש לה קול מעולה ושני אלבומים טובים מאד. כאן היא בשיר הכי אהוב עלי שלה- טנגו אחרון משנת 1986 שהופיע באלבומה השני "קשה בלילה" 1987

אביחי3001

New member
מקום 12

קלף חזק- אסתר שמיר

להיט נשכח של הגברת הנהדרת- אסתר שמיר שהיתה חמה בשנות ה- 80. השיר הזה הוא שיר הנושא של אלבומה השלישי "קלף חזק" שיצא בשנת 1984. אני מאד אוהב את השיר ואת אסתר

אביחי3001

New member
מקום 11

אדמה- עפרה חזה

והנה עפרה חזה בשיר אולי הכי יפה שלה בקריירה- "אדמה" שיצא בשנת 1985 והוא שיר הנושא של אלבומה אדמה שיצא באותה שנה. מאד אוהב את הביצוע הזה ואת ההגשה

אביחי3001

New member
מקום 10

אור בקצה המנהרה- אילנה אביטל

אני הרוס על הקול של הגברת ועל השיר הזה בפרט, לקוח מאלבומה המעולה "רגעים" שיצא בשנת 1985. שיר מהמם

אביחי3001

New member
מקום 9

עולם תעשייתי- סי היימן

שיר אדיר של הגברת, לקוח מאלבומה המצליח "תקליט שני" שיצא בשנת 1988

אביחי3001

New member
מקום 8

התעשייה האבירית- קורין אלאל

בימים אלה יצאה קורין בחגיגות 30 שנה לאלבום המעולה הזה שהזניק אותה לפסגת הזמר העברי- אנטארקטיקה" שיצא בשנת 1989 וכלל כמה להיטים גדולים ששרדו את מבחן הזמן. שיר נפלא ביותר שיצא כסינגל אגב

1Shir

New member
גרם לי להגיב

דוד שלי שאמא שלי היתה איתו אתמול לפני שבאה אליי עבד בתעשייה האווירית
תמונה של מה שכתבתי עליו בסיכום הקודם ובדיוק בלילה אמא שלי אמרה לי בטלפון שהיא אכלה כזה תירס לפני שהיא אכלה יופלה אפרסק שנתתי לה והיא שמה בפריזר

אביחי3001

New member
מקום 7

סוף העונה- גלי עטרי

שיר ענק שאהוב עלי מאד המון שנים, לקוח מאלבום אחד הגדולים שהיו וישנם- "אמצע ספטמבר" משנת 1986

אביחי3001

New member
מקום 6

חלק בעולם- אילנית

שיר מהפנט ונשגב של אחת ויחידה שחוגגת 54 שנים שנות קריירה ועוד מקווה שנשמע ממנה הרבה. חלק בעולם הוא שיר נפלא שמופיע באלבום המעולה "סרט בשחור לבן"

אביחי3001

New member
מקום 5

כמו בתמונה- ריטה

חוזרים לאלבום המהולל והבאמת אדיר- "ימי התום" והנהה השיר שהוא הכי יפה אי פעם שריטה שרה- כמו בתמונה בזכות הטקסט הנהדר של אברהם חלפי ולחן של רמי וביצוע מעולה כל כך של ריטה. האלבום יצא ב- 1988 והגיע למעמד של אלבום פלטינה משולשת(120,000 עותקים)

אביחי3001

New member
מקום 4

נפרדנו כך- נורית גלרון

נורית המדהימה והבלתי אפשרית- בשיר המצמרר שלה "נפרדנו כך" שכתבה לאה גולדברג והלחין מירון מינסטר ונורית פורטת על מיתרי הלב. כן ירבו שירים כאלה וסגנון כזה בזמר העברי. השיר ראה אור באלבום המהמם שלה "משהו בלבבה" משנת 1986

למעלה