מצעד העשור שלי - 20 הגדולים

kobyz21

New member
טוב מאוד, בלדת רוק יפה מסוגננת באופי בריטי אך קצת מפוזרת

אורישקי

New member
מקום 11

הפרויקט של עידן רייכל ועידן חביב - אמא אבא וכל השאר

שנה: תשע"א
מקום בדירוג השנתי שלי: 1

ממשיכים ברצף עם שנת תשע"א - מהשנים האהובות עליי בעשור, והפעם שיר השנה שלי לאותה שנה. השיר, גם הוא מהפרויקט "עוד מעט נהפוך לשיר", נכתב ע"י סמל ראובן פולטי ז"ל שנהרג במלחמת יום הכיפורים, הולחן ועובד ע"י עידן רייכל - ובוצע במסגרת הפרויקט ע"י עידן חביב לוחם יוצא שייטת בעצמו. שיר מופלא שמדבר על קשיי המלחמה והאופי שבו נתפסים גיבורי המלחמה בציבור לעומת ההסתכלות על כך מראות עיניו של לוחם.
ואכן, זה השיר הראשון של רייכל במצעד עד כה - וגם היחיד של הפרויקט שלו במצעד....

אורישקי

New member
זמרת העשור

למרות שנשים לא קיבלו הרבה מעמד במצעדי סוף העשור ובמצעדים השנתיים - זה לא היה כזה עשור רע למין היפה במוזיקה הישראלית, וכך ניתן לראות בטופ 5 - 4 זמררות צעירות, שונות כל אחת בסוגן שפיתחו קריירה מרשימה, במקביל לזמרת ותיקה שבאופן מרגש למדי הפכה להיות אחת הזמרות הבולטות בעשור. במקומות שמתחת ניתן לראות עוד זמרות שפרצו כבר לפני העשור הזה והמשיכו להוציא גם בו שירים נהדרים ויצירתיים,

הקרב בין המקום הראשון היה בין שתי הזמרות הראשונות והוא היה קשה לגמרי - המקום השני אמנם הכניסה 13 שירים למצעד - יותר מכל אומן אחר, היא מקום שני ברשימת אלבומי העשור שלי והיא זכתה בתואר זמרת השנה שלי במשך 3 שנים ברצף: תשע"ה-ז, ולמרות הכל, המקום הראשון הולך לזמרת השנה תשע"ג, שפרצה בסערה באודישן מפורסם, הפתיעה מדינה שלמה כשפרשה מאותה תחרות רגע לפני הניצחון הצפוי, והצליחה לגדול ולגדול עליי בעשור הזה , והפכה מלהיות מישהי שלא אהבתי במיוחד לאחת הזמרות המרגשות ביותר שיש בעיני

1. יובל דיין

2. עדן בן זקן

3. דיקלה

4. נועה קירל
5. רוני דלומי
6. מרינה מקסימיליאן
7. מירי מסיקה
8. שרית חדד
9. שירי מימון
10. נינט טייב

אביחי3001

New member
סחתיין על הבחירה אוהב אותה מאד

ומחכה לאלבום השלישי, רשימה נאה של זמרות למעט מארינה שלטעמי ממש לא הבריקה במהלך 10 שנים וגם נועה קירל שאין לי שום חיבור והייתי מעדיף שתיעלם מהשטח...... אני חושב שהכי מגיע למקומות 7 ו- 8 מבחינתי

אורישקי

New member
זמר העשור

גם כאן היה קרב קשה בין לא מעט זמרים מסגנונות שונים שהביאו כאן שירים נהדרים, וראויים ולא היה לי כל כך ברור איך אני מדרג אותם - כשכל אחד מ8 המקומות הראשונים היה פוטנציאל לזכיה.
זמר העשור שלי בסופו של דבר הוא לא זה שהכניס יותר שירים למצעד שלי, אלא זה שבעיני הביא את השינוי הכי מרענן למוזיקה, הוציא שני אלבומי מופת שאחד מהם הוא גם אלבום העשור שלי, וכבש את קטגוריית זמר השנה שלי במשך שנתיים בסה"כ - תשע"ה ותשע"ח

1. טונה

2. עידן עמדי

3. דודו טסה
4. עומר אדם
5. נתן גושן
6. לירן דנינו
7. אליעד
8. נצ'י נצ'
9. ברי סחרוף
10. אברהם טל

אביחי3001

New member
דעתי דומה ליעל, לא הסגנון שלי

רשימה מכובדת למעט נצ'י נץ' , לעומר אין לי חיבור אבל היו לו לא מעט שירים ואלבומים בעשר שנים אז זה מקובל ולירן סבבה אבל לא חושב שהיה לו עשייה של הרבה שירים.

1Shir

New member
לא הכרתי
שיר חזק מאוד

עד עכשיו דווקא העדפתי את נצ'י נצ' מבין שניהם
אבל השיר הזה אשכרה גורם לבכות

מצרפת שיר שצעד אצלי במצעד השנתי

1Shir

New member
אני הולכת לדפוק כאן אמירה יומרנית בלשון המעטה

אבל מאז ששמת את השיר הזה שמעתי אותו אולי כבר מספר תלת ספרתי של פעמים
השיר הישראלי מספר 1 שלי? (זאת האמירה היומרנית...)
&nbsp
בהשפעת אריה בדקתי את תאריכי הלידה של שניהם (נצ'י)
קודם כל מאוד מתאים לשניהם מזל של יסוד אדמה
חוץ מזה מעניין ששניהם ב-13 בחודש
אני חייבת להפסיק עם הריפיט הזה כי זה נהיה ממש לא בריא

&nbsp
אורי
אני אשמיע אותו לשני ההורים שלי

1Shir

New member
עקבתי אחרי כל המצעד!

אבל בהחלט שינית את חיי עם השיר הזה

בקטע הראשון בפרק 2 בעונה 5 של הסמויה (הסדרה מספר 1, צפייה שניה שלי) שבדיוק ראיתי שלשום השוטרים חקרו את הקשרים של הון שלטון עולם תחתון

מצרפת גם תמונה שבדיוק צילמתי בטיול האחרון

אביחי3001

New member
מנסה לנחש:

לא דירוג מדויק אלא סתם ניחושים:
1. אף אחד- עדן בן זקן
2. בדיוק כמו הירח- יובל דיין
3. שבע בערב- דיקלה
4. תרגיל בהתעוררות- שלומי שבן וחוה אלברשטיין
5. מפחד עלייך- מירי מסיקה ואיזי
6. טוי- נטע ברזילי
7. הייתי חוזרת- עדן בן זקן