מצעד העשור שלי - 20 הגדולים

אורישקי

New member
מצעד העשור שלי - 20 הגדולים

לאחר החלק הראשון, נותרנו עם 20 השירים האהובים עליי בעשור.

כמו כן הולכים להיות כאן 10 הזמרים, 10 הזמרות, 5 ההרכבים ו5 האלבומים הגדולים בעשור מבחינתי.

השנה החזקה ביותר בעשור היא תשע"ה, שהכניסה לא פחות מ-5 שירים מתוך כל ה-20, חוץ מתש"ע ותשע"ג יש לפחות נציגות לכל שנה.
יש רק שני אומנים שהכניסו נציגות כפולה לדירוג הזה.
בטופ 20 יש 9 זמרים, 6 זמרות, 3 שיתופי פעולה ו2 שירים של הרכבים

יאללה היידהההההההה תהנו

חלק א' של המצעד:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/314/184447980/מוזיקה/מצעדים_וביקורת_מוזיקה

אורישקי

New member
מקום 20

דודו טסה - יש בינינו בית
שנה: תשע"ב
מקום בדירוג השנתי שלי: 2

שיר הנושא של אחד מהאלבומים האהובים עליי בעשור (
), והוא גם השיר הכי חזק בעשור בעיני של דודו טסה, אחד האומנים הגדולים של המאה הנוכחית בישראל, שידע ליצור רוק-אתני שלא הכרנו במדינתנו.

אורישקי

New member
מקום 19

לירון עמרם - חלום ישן
שנה: תשע"ז
מקום בדירוג השנתי שלי: 3

ומדודו טסה עוברים למי שיכול להיות הדור הבא שלו, וגם כן יודע לשלב בין מוזיקה מערבית למוזיקה מזרחית. אמנם זה השיר היחיד שלו שנכנס למצעד אבל אם הוא ימשיך עם שירים מהסוג הזה הוא יכו ללהיות אחד הדבהרים הכי טובים במוזיקה הישראלית בעשור הבא, שיר מבריק ומיוחד שתפס אותי מהשניה ששמעתי אותו ברדיו, ואני מאד שמח שצובר מעמד של קלאסיקה. אישית הוא מזכיר לי מאד בבתים את "Stolen Dance".

אורישקי

New member
מקום 18

מרינה מקסימיליאן - Hurricane
שנה: תשע"ד
מקום בדירוג השנתי שלי: 3

פגשנו את מרינה כמה וכמה פעמים במצעד הזה, גם בשירים מהאלבום הזה, אלבום הבכורה שלה - "Step Into My World", והפעם אנחנו עם ה-שיר שלה מבחינתי. בלדה אלקטרונית מבריקה ויפהפיה שמביאה את מרינה לשיא שלה, התאהבתי גם בה באופן מיוחד בשנה האחרונה - והגעתי למסקנה שהיא אחד משירי האהבה היפים שיצאו פה בשנים האחרונות
מאחל לנו שנמשיך לשמוע אותה הרבה בעשור הזה

אורישקי

New member
אלבום העשור

מודה - לא עקבתי אחרי כל אלבום שיצא בעשור הזה, ואלבומים אכן זה דבר שלאט לאט חולף מהעולם - אבל היו כמה כאלה שאהבתי במיוחד, למקום החמישי הגיע אלבום שהביא לחשיפה הרשמית של זמרת מוכשרת, למקומות 3 ו4 מגיעים שניים מאלבומי הרוק הטובים של העשור, במקום ה-2 מגיע הגילטי פלז'ר האישי שלי - אלבום נוסטלגי למדי שמשלב בתוכו בלדות חזקות, שירי פופ טובים, המון טראש בכמות ובסגנון שאני אוהב ואת עדן בן זקן בשיא הכריזמה שלה.
ועם זאת - האלבום הראשון הוא האלבום ששמעתי הכי הרבה בעשור, אחד מאלבומי הפריצה היותר טובים שאני זוכר בישראל, מלא בשירים נהדרים - כמו המפורסמים שמהאלבום, וגם שירים מעולים נוספים כמו "סרט ערבי", "מרפקים" ובמיוחד הדואט האדיר עם שלומי סרגנה - "למה לא עכשיו", שצירפתי לפה

1. טונה - גם זה יעבור

2. עדן בן זקן - תאמין לי
3. ברי סחרוף - אתה נמצא כאן
4. דודו טסה - יש בינינו בית
5. דיקלה - ואם פרידה

אביחי3001

New member
לא מכיר ויש לי הרגשה שלא הייתי מתחבר

דיקלה- אלבום מעולה במיוחד. השאר מכיר רק את הסינגלים

אורישקי

New member
מקום 17

טונה - גם זה יעבור
שנה: תשע"ד
מקום בדירוג השנתי שלי: 5

בהמשך ישיר - אנחנו מקבלים את שיר הנושא של אלבום העשור שלי, והשיר שגילה את תופעת הטונה בישראל. השיר הזה קנה אותי סופית, כמו לא מעט שירים שכבר חפרתי עליהם במצעד הזה - ממש בתחילת השירות הסדיר שלי, ומאז ליווה אותי בכל מיני תקופות אחרות של באסה. השימוש בקלישאה של "גם זה יעבור" והאווירה האפלולית-מדכאת של השיר בשילוב רשימה של המון דברים ניינטיזים בעיקר שנעלמו מהזיכרון כמעט - יצר קלאסיקה של ממש.

Lhuna1

New member
עכשיו אני רואה את השיר הנכון, נראה לי היה באג של תפוז

למעלה