מצעד הסינגלים של אילנית

feldman89

Well-known member
מקום 13

הילדים של סיוון

שיר שהיה להיט גדול מתוך האלבום של אילן ואילנית "סביב לעולם" שיצא בשנת 1968. השיר יצא כסינגל בתחילת 1969(נדמה לי בחורף) וזכה להצלחה גדולה ממש. השיר הוא שיר סולו שלה וללא ליווי של בן זוגה שלמה צח. זה גם השיר הראשון של הפזמונאי דודו ברק שזכה לפרסום ממשי, הלחן של ניסים שובל. השיר הזה כובש את לבי

feldman89

Well-known member
מקום 12

גוליבר

פייבוריט גדול שלי מהרפרטואר העצום של אילנית. שיר שהוא מתוך האלבום של הצמד "ישראל שלי חוגגת" משנת 1973. שיר שיצא כסינגל בתחילת 1973 ואילנית היחידה ששרה בו למרות שהוא באלבום של הצמד. מילים של אהוד מנור, לחן של קובי אושרת. מיד לאחר שחזרה לישראל מתחרות האירוויזיון, צילמה לשיר הזה קליפ בתכנית ספיישל והקליפ צולם לראשונה בטלביזיה בצבע ולא בשחור לבן.

kobyz21

New member
לא אוהב, פופוליסטי מדי, זאת בעיה שלפעמים אני נתקל בה עם אשרת

כשהוא מנסה מדי להפציץ...

feldman89

Well-known member
מקום 11

חלק בעולם

להיט מופתי ומהפנט חושים של הגברת! השיר יצא בסתיו 1985 כסינגל כפול יחד עם השיר "כל הטוב היה שלי" וזכה להצלחה טובה מאד ברדיו ובמצעדים. השיר נכלל באלבום "סרט בשחור לבן" שיצא כאמור בשנת 1987. את המילים כתבה רחל שפירא, את הלחן יצר קובי אושרת. מה אפשר עוד לומר, אני מאמין לה בהגשה, בשירה הכובשת!!

kobyz21

New member
אדיר, מקסים ביותר, היה כנראה השיר הכי אהוב עלי עד גיל 10...

feldman89

Well-known member
מקום 10

אם ובנה

שיר נפלא שהוא מתוך אלבומה "אולי עוד פעם" משנת 1984. השיר מיוחס לאילנית ובנה עמיחי. את המילים כתב אהוד מנור, את הלחן יצרה נורית הירש. בקליפ שצולם בתכנית "בשעה טובה" משנת 1984, אילנית הצטלמה עם עמיחי למרות שלא רצה כל כך להצטלם אבל לבסוף התרצה. לא להיט גדול אבל איזה שיר מהמם
יעל שלנו ציינה לא מעט פעמים שזה השיר הכי אהוב עליה של הזמרת

feldman89

Well-known member
מקום 9

אחיי גיבורי התהילה

להיט גדול ומושלם מתוך האלבום "אילנית" משנת 1973 אך לא מוערך מספיק כיום. השיר יצא בשלהי 1973 כסינגל וזכה להצלחה רבה. את המילים האלמותיות כתב דודו ברק ואת הלחן יצר שייקה פייקוב. שיר זה הוא מזוהה עם שכול וזיכרון, אבל הוא גם מנחם ומביא איתו רוח מפייסת. הכרתי את השיר בגיל 13 ומאז אני מאוהב בו

feldman89

Well-known member
מקום 8

כביריה

שיר אלמותי שלא נמנה עם הקלאסיקות הגדולות אך אהוב עלי לפחות כמה שנים. השיר יצא כסינגל רביעי במאי 2009 שנה לאחר צאת האלבום "ישראלית" שיצא בשנת 2008. לשיר צולם קליפ בו משתתפת בת הזוג לשעבר של עמיחי- מאיה קרמר שלימים התחתנה עם רון שחר. ממליץ בחום לתת לו האזנה, מגלים פנינה!! אני מטורף על השיר הזה והוא נבחר אצלי לשיר השנה תשס"ט 2008/9. גם כשאילנית עברה את שיא ההצלחה והקריירה, עדיין אפשר לראות איכות ושהיא לא איבדה את הכישרון בכלל

feldman89

Well-known member
מקום 7

שיר של יום חולין

כנראה הקלאסיקה הכי גדולה של אילנית בימינו והשיר האהוב עליה ברפרטואר הרחב והכה מרשים. השיר כלול באלבומה המצליח "תקליט מספר 20 ושירים ברזילאיים" שיצא בשנת 1976. שיר שנכתב לרגל חגיגת הזמר העברי תשל"ו 1976 ביום העצמאות של אותה שנה במקום הפסטיבל הזמר המסורתי. השיר יצא לרדיו כסינגל והפך ללהיט גדול מאד, אם כי רק עם הזמן הוא הפך להשיר הכי ידוע שלה. את המילים כתבה רחל שפירא ואת הלחן יצר יאיר רוזנבלום שעשה גם את העיבוד לשיר. השיר זכה להרבה מאד ביצועים וגרסאות כיסוי, אך אין כמו הביצוע של אילנית. כל הכבוד לענבל שניחשה את המיקום של השיר
שיר שלמעשה עם השנים אהבתי גדולה אליו ועדיין הוא לא מקום ראשון אצלי בגלל כמה שירים שאני אוהב לא פחות.

inbal321

New member
איזה ספויילר!!!!

ו- וואוווווו ניחשתי את המיקום המדוייק
לא ייאמן
אני מרגישה שיש לי כוחות

inbal321

New member
אני אגיב על הכל ותראה

בד"כ אגב אני לא מציצה. אני קוראת הכל לפי הסדר

למעלה