מצעד הסינגלים של יהודית רביץ

inbal321

New member
הא, קוראים לזה ככה?

שיר יפה מאוד... יהודית זמרת איכותית

feldman89

Well-known member
מקום 15

מי לאהבה

מתוך: האלבום "יהודית רביץ", 1979
שיר שהוקלט ובוצע לראשונה במופע של יוני רכטר ויהודית- "באופן קבוע" שעלה בסוף שנות ה- 70 שתועד על גבי אלבום אריך נגן. השיר יצא לרדיו כסינגל יצא כסינגל בתחילת 1979 וזכה להצלחה נאה במצעדים ובהשמעות ברדיו של אותה תקופה. בשיר הזה שרה יהודית לבדה. הוא נכלל באלבום הבכורה המצליח שלה משנת 1979

feldman89

Well-known member
מקום 14

שיר ללא שם

מתוך: האלבום "גלוי ונעלם", 1980
שיר שיצא כמעט בוודאות כסינגל אי שם בתחילת 1981 וזכה להצלחה במהלך השנים בהשמעות ברדיו. השיר שנכתב על ידי שלום חנוך לא זכה לצעוד במצעדי הפזמונים ולככב שם, אך המבקרים שיבחו את השיר במיוחד ואף בחרו בו כשיר השנה שלהם(ביניהם יואב קוטנר). בשנת 1983 הופיעה גרסה לשיר מפי שלום חנוך באלבומו "על פני האדמה". האלבום גלוי ונעלם זכה להצלחה מסחרית רבה ונמכר ביותר מ- 20,000 עותקים וקיבל מעמד אלבום זהב

feldman89

Well-known member
מקום 13

מישהו

שיר שבוצע והוקלט לראשונה במסגרת פסטיבל הזמר והפזמון תשל"ח 1978. המנצח באותו פסטיבל היה יזהר כהן אשר נשלח לייצג אותנו באירוויזיון והביא לנו כבוד בזכיה ראשונה, בעוד שיהודית נשארה בארץ עם הבלדה המפוארת שלה שהפכה לקלאסיקה מצליחה ששורדת עד היום את מבחן הזמן. השיר יצא לרדיו כסינגל והעפיל לראשי מצעדי הפזמונים בתחנות הרדיו. השיר כאמור נכלל כעבור שנה באלבום הבכורה הנהדר-"יהודית רביץ".

feldman89

Well-known member
יכול להבין אותך, קלאסיקה מושלמת ומאד מרגשת

אלא שיש שירים שאני אוהב לא פחות. כבר אני אמרתי שאני אפתיע בדירוג. אסור לי להיות צפוי או לרצות אנשים בפורום במצעדים מהסוג הזה
אחרת זה יוצא מצעד לא מעניין ומשקף מדי ואף צפוי

feldman89

Well-known member
מקום 12

האור שמאיר עלי

מתוך: האלבום "סופות של חול", 2012
שיר שיצא כסינגל שלישי באוגוסט 2012 בסמוך לצאת אלבומה סופות של חול שלא הצליח במידה מה ולא הותיר להיטים גדולים. למרות זאת השיר התקבל בזמנו בחיבוק בתחנות הרדיו האזוריות ובעיקר ברשת ג' והגיע בשיאו למקום ה- 2 ונכלל במצעד הסיכום השנתי תשע"ג. שיר מיוחד מתוך אלבום מעט אנדרייטד ולמי שדואג ותוהה מה השיר עושה במיקום הזה- זה הנציג האחרון מהאלבום הזה

feldman89

Well-known member
מקום 11

ציפייה לאושר

מתוך: האלבום "עיר קטנה, 2007
שיר נפלא במיוחד ומאד אנדרייטד ברפרטואר המשובח של יהודית. השיר יצא באפריל 2007 כסינגל שלישי לאחר חודש מצאת האלבום שזכה להצלחה יפה מאד. את המילים כתבה אסתר שמיר שכתבה טקסטים ללא מעט זמרות וביניהן ליהודית. השיר זכה להצלחה בתחנות הרדיו ובשיאו הגיע למקום ה- 5 ברשת ג' בעוד שבגלגל"צ הצלחתו היתה הרבה יותר מינורית. זהו שיר שאהוב במיוחד על השדרן המקסים- מנחם פרי, שהכתיר בזמנו את השיר כשיר השנה שלו.

feldman89

Well-known member
מקום 10

הגננים היום עצובים

מתוך: האלבום "ומאד לא פשוט לחכות", 1993
שיר שיצא כסינגל שלישי מתוך האלבום באוגוסט 1993. השיר זכה להצלחה כבירה, הגיע לראש מצעד רשת ג' ושהה בו 3 שבועות. שיר זה מושמע לעיתים אך לא נחשב לקלאסיקה מוכרת.

feldman89

Well-known member
מקום 9

דרך המשי

מתוך: האלבום "דרך המשי", 1984
שנה לאחר האלבום המצליח בוא לריו, יצא אלבומה דרך המשי שהציג יהודית בשלל ומגוון ז'אנרים(רוק, פופ, ג'אז). זהו שיר הנושא ואחד מהסינגלים המובחרים שיצאו מתוכו בשנת 1984. השיר זכה להצלחה מסוימת ברדיו, אם כי לא צעד במצעדים(ברשת ג' בכלל לא צעד ממה שבדקתי). בכל זאת הוא הצליח לשרוד יפה את מבחן הזמן ולעיתים מושמע ובצדק גמור, שיר ענק ומאד מרגש בפשטות שלו. מה גם שאין לי טעם להיטי בהכרח ואני לא קונצנזוס
בשנת 1994 הוא נכלל באלבומה "עד לאן שהלב לוקח". שיר אנדרייטד!!!

feldman89

Well-known member
מקום 8

למי שאינו מאמין

מתוך: האלבום "דרך המשי", 1984
שיר שיצא כאחד הסינגלים שנועדו לקדם את האלבום הזה. השיר יצא באוגוסט 1984 כסינגל רשמי וזכה להתעלמות כאשר הגיע למקום ה- 30 בלבד במצעד רשת ג'. בלדה מפוארת ומרשימה מאד(לא שואל אתכם
) מילים נהדרות של לאה גולדברג, לחן אלמותי של יהודית המחוננת ועיבוד נפלא של יהודית וגרי אקשטיין

feldman89

Well-known member
מקום 7

סליחות

השיר הראשון של יהודית אי פעם ואחד משירי הקאלט האהובים בזמר העברי. השיר בוצע לראשונה בפברואר 1977 במוצאי חג שושן פורים במסגרת פסטיבל הזמר והפזמון תשל"ז. השיר זכה במקום לא גבוה אך מיד יצא לרדיו כסינגל וזינק לראש מצעדי הפזמונים בכלל תחנות הרדיו והשאר היסטוריה. עד היום השיר מוכר ואהוב וגם עלי הוא אחד הכי אהובים ברפרטואר של יהודית רביץ הנפלאה שהיתה איכותית לאורך כל הדרך. השיר ראה אור באלבום הבכורה שלה כעבור שנתיים שכלל שירים מצליחים שהקליטה לפני כן בעבר לצד שירים חדשים ממש(שכבר הופיעו במצעד). מילות השיר הן של לאה גולדברג, לחן של עודד לרר

inbal321

New member
שיר מדהים. אולי אפילו טופ 3 שלי

הוא גם מאוד אהוב על סבתא שלי.

למעלה