שאלון מוסיקלי

feldman89

Well-known member
שאלון מוסיקלי

ממזמן לא היה כאן שאלון כזה, אז זה זמן מצוין להכיר את הטעם המוסיקלי חברי הפורום החדשים וגם הוותיקים. אשמח שתנסו לענות על השאלון
1. מאיזה גיל שומעים מוסיקה ולמה?
2. מהי מוסיקה עבורך?
3. מוסיקה לועזית או ישראלית עברית? נמקו וציינו מדוע!!
4. לאיזה סגנונות מוסיקליים אתם מתחברים או איזה ז'אנרים אתם מחוברים?
5. אוהבים שירים שהשתתפו בפסטיבלי זמר בישראל או לא?
6. איך אתם מגדירים שיר שהוא טוב ואהוב עליכם? לפי מילים, לחן, עיבוד או ביצוע?
7. מה דעתכם על מצב המוסיקה כיום בזירה הבינלאומית באירופה וארה"ב?
8. מה דעתכם על מצב המוסיקה כיום בזירה המקומית בישראל?
9. מהם הזמרים הבינלאומיים האהובים עליכם?
10. מהן הזמרות הבינלאומיות האהובות עליכן?
11. מהם ההרכבים או הלהקות האהובות עליכם מחו"ל?
12. מהם הזמרים הישראליים האהובים עליכם?
13. מהן הזמרות הישראליות האהובות עליכן?
14. מהם ההרכבים והלהקות הישראליות האהובות עליכם?
15. ציינו אומנים עבריים ולועזיים ששנואים עליכם?

ady18

Well-known member
עונה

בעבר אהבתי יותר מוזיקה היום באמצע לפי תקופות נראה לי ההגדרה
יותר מתחברת לישראלי בשנים האחרונות בעבר היה גם גם
אוהבת ישראלי של פעם עם השנים.
בינל אין ממש מישהו מועדף.
ישראלי בזמן האחרון זמרות אוהבת אילנית ריטה קצת עופרה חזה זה מה שאני יוצא לי יותר לשמוע.לאחרונה
להקות כנסיית השכל
וזמרים אביב גפן אהוד בנאי זוהר ארגוב וירמי קפלן.אלו יוצא לי הרבה לאחרונה ולהנות מהם.
אני נמאס לי מעדן בן זקן סטטיק אני לא מתחברת כמו כולם מהחדשים די כולם נשמעים אותו דבר אני לא אוהבת בניה ברבי .גם מירי קצת בירידה .משה פרץ כמעט תמיד לא מתחברת...

אני

1. מאיזה גיל שומעים מוסיקה ולמה? לא זוכרת

2. מהי מוסיקה עבורך? עברת זמן

לועזית אין לי נימוק יצא ככה

אוהבת כמעט הכל

נראה לי שכן

לחן הכי חשוב לפעמים יש שירים שמילים שלהם מזכירים לי דברים אז זה גורם לאהוב ולפעמים גם ביצועים משפיעים עליי (יש שירים שהתחלתי לאהוב רק ששמעתי קאבר שלהם )

7. מה דעתכם על מצב המוסיקה כיום בזירה הבינלאומית באירופה וארה"ב? לא משהו אבל גם לא אכפת לי (אם יפסיקו להוציא שירים זה לא משהו שמפריע לי בכלל )

8. מה דעתכם על מצב המוסיקה כיום בזירה המקומית בישראל? לאחרונה מאז שחזרתי לשמוע גלגלצ אני מוצאת הרבה שירים יפים בעברית שאני אוהבת

9. מהם הזמרים הבינלאומיים האהובים עליכם?שהייתי צעירה אהבתי יוצאי להקות בנים ואת ויל סמית וקרייג דיוויד אבל כיום לא

10. מהן הזמרות הבינלאומיות האהובות עליכן? אין לי

11. מהם ההרכבים או הלהקות האהובות עליכם מחו"ל?מהחדשים ? אין לי

12. מהם הזמרים הישראליים האהובים עליכם?אין לי

13. מהן הזמרות הישראליות האהובות עליכן?אין לי

14. מהם ההרכבים והלהקות הישראליות האהובות עליכם?אין לי

15. ציינו אומנים עבריים ולועזיים ששנואים עליכם?לא אוהבת שירים של עברי לידר (אבל מאוד אוהבת אותו ) נתן גושן לירן דנינו ושירים של קווין וביטלס ובטח יש עוד

feldman89

Well-known member
עונה ברינה

1. מאיזה גיל שומעים מוסיקה ולמה?
מגיל 0 לדעתי אבל במודעות מגיל שנתיים או 3. למה? כי זה משרה עלי רוגע ומשמח אותי
2. מהי מוסיקה עבורך?
כמו תרופה וסוג של תרפיה למוח ולנפש, זה עוזר לי להרגיש יותר שלם ומיוחד
בטח אני היחיד שחושב כך אבל שיקפצו לי כל מי שלא מסכים- מעדיף בלי לחשוב מוסיקה ישראלית עברית!!! למה? יותר מוסיקה, יותר עיבודים נוגעים, יותר דגש על הטקסטים והמילים ובעיקר יותר מוקפד בביצועים ובלחנים.
אוהב הרבה ז'אנרים: פופ, פופ- רוק, פופ ורוק- קאנטרי, בלוז, גוספל וסול, מוסיקת עולם, פופ סול, פופ דאנס עברי, דאנס(בעיקר ניינטיז) וכמובן מוסיקה לטינית דרום אמריקאית על כל גווניה(פאדו, בולרו, סלסה, סמבה, בוסה נובה, רגאטון, פופ לטיני, רוק לטיני)
בדר"כ מאד אהבתי את השירים מפסטיבלי הזמר השונים. מתחבר לתחושה הזאת של שירים לפי הגדרות וסגנון.
בכללי אני חושב שצריך איזון בין כל המרכיבים ושהמכלול שלהם יגרום לי לאהוב שיר אבל לחן ומילים אך גם עיבוד טוב יותר חשובים לי מהכל ומהביצוע בתחילה
7. מה דעתכם על מצב המוסיקה כיום בזירה הבינלאומית באירופה וארה"ב?
אני בדר"כ לא נכנס לזה אבל הגיע הזמן לקטול: המצב בשוק הלועזי- חרטבונה, רע ורק רע, זבלי, מזעזע!!! המצב שם הוא בכי מר. העיבודים לא עשירים בכלי נגינה והכל מחשב וטכני, לחנים לא מושקעים בכלל רגש וכלום לא מרגש אותי כיום בארה"ב ואירופה. מוסיקה זולה ביותר
8. מה דעתכם על מצב המוסיקה כיום בזירה המקומית בישראל?
יש לי ביקורת לעיתים על טקסטים ולחנים, אך המוסיקה הישראלית במקום טוב ביחס לעצמה סה"כ(שונא את ההשוואות הבלתי פוסקות למוסיקה הלועזית כל הזמן
) היא עדיין מרגשת וטובה. הז'אנר המזרחי התקלקל רבות בעשור הנוכחי אבל השאר סבבה

9. מהם הזמרים הבינלאומיים האהובים עליכם?
קליף ריצר'ד, רובי וויליאמס, ג'ורג' מייקל, אלביס פרסלי(בעיקר סיקסטיז וסבנטיז), ברוס ספריגסטין, דיוויד בוואי, טום ג'ונס, אנגלברט הומפרדינק, גילברט אוסליבן, סטיבי וונדר, פרי קומו, אנדי וויליאמס, אלטון ג'ון, ג'ו קוקר
10. מהן הזמרות הבינלאומיות האהובות עליכן?
טליה- הכי הרבה מכולן היא האהובה עלי! אחריה: מדונה, קיילי מינוג, מראיה קארי, בריטני ספירס, סינדי לאופר, ביורק, טורי איימוס, אליסון מויה, ברנדה לי, לולו, סנדי שו, פטולה קלארק, שר, דיאנה רוס, פאולינה רוביו, שאקירה עד 2009, אלי גולדינג, פינק, קלי קלרקסון, וויטני יוסטון, גלוריה אסטפן, בוני טיילור, קייט בוש, דונה סאמר
11. מהם ההרכבים או הלהקות האהובות עליכם מחו"ל?
אה אה, פט שופ בויז, אבבה, לחם(ברייד), טאן ביוניקה, קרפנטרס, היוריתמיקס, פוליס, ספייס גירלס, דפש מוד, אלפאביל, סגול כהה, כחול מזעזע, הבי ג'יס
12. מהם הזמרים הישראליים האהובים עליכם?
אריק אינשטיין, יהורם גאון, שלמה ארצי, רמי קלינשטיין, יגאל בשן, אבי טולדנו, יהודה פוליקר, צביקה פיק, בעז שרעבי, יזהר כהן, חיים משה, דורון מזר, אביב גפן, שלום חנוך, אריק סיני, עברי לידר, שימי תבורי, גידי גוב, אביתר בנאי, דויד ברוזה, מאיר בנאי, דני רובס, אריק לביא, שי גבסו, מני בגר, אריק ברמן, אליעד נחום, אייל גולן(עד 2012), אהוד בנאי, ברי סחרוף, רותם כהן, אורי פיינמן, זוהר ארגוב, דודו אהרון(עד 2017), רן אלירן, דני גרנות, ששי קשת, אושיק לוי, גבי שושן, אריאל זילבר, מאיר אריאל, ניב דמירל, מרגי, איתן מסורי, דני סנדרסון, אברהם טל, נתן גושן, לירן דנינו, עידן עמדי, הראל סקעת, הראל מויאל, קובי אפללו, שלומי שבת(עד 2012), פבלו רוזנברג, חן אהרוני, עידן יניב, אדם גורליצקי, דודו טסה, שלומי שבן, מוקי, עמיר בניון(עד 2014), חנן בן ארי, אמיר דדון
13. מהן הזמרות הישראליות האהובות עליכן?
חוה אלברשטיין, אילנית, ירדנה ארזי, גלי עטרי, נורית גלרון, יהודית רביץ, ריטה, יפה ירקוני, שרית חדד, עפרה חזה, דנה ברבגר, מירי מסיקה, מיקה קרני, דיקלה, אילנה אביטל, ריקי גל, זהבה בן, אתי אנקרי, קורין אלאל, לאה שבת, מרגלית צנעני, דנה אינטרנשיונל, גאולה גיל, שלווה ברטי, אסתר שמיר, שירי מימון, רוני דלומי, קרולינה, מאיה בוסקילה, עדן בן זקן, רוית בטאשווילי, דנה לפידות, עלמה זהר, מאיה אברהם, קרן פלס, איה כורם, נינט טייב, רונה קינן, שילה פרבר, דניאלה ספקטור, אילנה רובינא, דורית ראובני, עירית דותן, רז שמואלי, אניה בוקשטיין, נתנאלה, שרון ליפשיץ, שלומית אהרון, רוני דואני, טל גורדון, אלונה דניאל, הראלה בר, ליאורה, יהודית תמיר, צילה דגן, לאה לופטין, תמר גלעדי, רונית שחר, סי היימן, איגי וקסמן, אפרת גוש, נסרין קדרי
14. מהם ההרכבים והלהקות הישראליות האהובות עליכם?
אתניקס, משינה, טיפקס, הכל עובר חביבי, האחים והאחיות, כנסיית השכל, להקת הנחל, אורנה ומשה דץ, הדג נחש, איפה הילד, מוניקה סקס, שוקולד מנטה מסטיק, כוורת, הפרברים, בית הבובות, סקסטה, היי פייב, מופע הארנבות של ד"ר קספר, תופעת דופלר, חלב ודבש, שלישיית המעפיל, גשר הירקון, אטרף, הדורבנים, זקני צפת, החברים של נטאשה, תיסלם, בנזין, נוער שוליים, הנשמות הטוהורות, השלושרים, צמד דרום, אחרית הימים, אילן ואילנית, חדוה ודוד, הדודאים, הגשש החיוור, עילי בוטנר וילדי החוץ, גיא ויהל, סינרגיה, אנרגיה חולנית, בנות יעקב, הפרויקט של עידן רייכל, הדס קליינמן ואביב בכר
15. ציינו אומנים עבריים ולועזיים ששנואים עליכם?
עבריים: אייל גולן המאוחר מ- 2013, עומר אדם, סטטיק ובן אל, ליאור נרקיס, קובי פרץ, נטע ברזילי
לועזיים: אריאנה גרנדה, קייטי פרי, סלינה גומז, ניקי מינאג, אד שיירן, דרייק, אשר, קניה ווסט, דויד גואטה, קשה, פרינס, ביונסה!!! ג'סטין ביבר, ג'סטין טימברלייק, נינה סימון, אנריקה איגלסיאס המאוחר, אמינם, פיטבול

Lhuna1

New member
אביחי אם אתה רוצה שההודעה שלך תוצג רגיל

אתה יכול להעתיק אותה לתגובה חדשה, ולכתוב נגיד מוניקה ס.ק.ס במקום השם הרגיל, כי זאת מילה שגרמה למערכת להסתיר אותה (למרות שאולי יש שם עוד מילים כאלו).

זה מה שעשיתי אתמול וזה הצליח

במקום להסתיר את המילה קיבלו בסוף מילה מודגשת ובולטת

Lhuna1

New member
תשובות

1. מאיזה גיל שומעים מוסיקה ולמה? שומעת כל החיים. כי מוזיקה זה כיף, זה להתרגש, זה לרקוד, זה נחמה, זה דרך להוציא רגשות, ועוד.
&nbsp
2. מהי מוסיקה עבורך? כל מה שכתבתי ב-1.
&nbsp
היום כמעט רק לועזית. אהבתי ועדיין אוהבת הרבה שירים עבריים, אבל היום כבר פחות מתחברת וקשה להסביר למה.
&nbsp
4. לאיזה סגנונות מוסיקליים אתם מתחברים או איזה ז'אנרים אתם מחוברים? רוק קלאסי, רוק אלטרנטיבי, פופ, קצת רוק כבד, היפ הופ, ראפ.
&nbsp
5. אוהבים שירים שהשתתפו בפסטיבלי זמר בישראל או לא? מן הסתם יש כמה שאוהבת, אבל לא זוכרת מה היה איפה ומה היה בפסטיבל.
&nbsp
הכל. אני חושבת שמקדישה יותר תשומת לב למילים מרוב האנשים, אבל הכל חשוב לי באותה מידה.
&nbsp
7. מה דעתכם על מצב המוסיקה כיום בזירה הבינלאומית באירופה וארה"ב? על הפנים.
נפילה גדולה בשנים האחרונות.
&nbsp
8. מה דעתכם על מצב המוסיקה כיום בזירה המקומית בישראל? כנ"ל.
&nbsp
9. מהם הזמרים הבינלאומיים האהובים עליכם? לאונרד כהן, דיוויד בואי, ג'ורג' מייקל, מייקל ג'קסון (התחלתי מהמתים), אלטון ג'ון, פיטר גבריאל, פיל קולינס, קט סטיבנס, ברוס ספרינגסטין, הוזייר, ועוד.
10. מהן הזמרות הבינלאומיות האהובות עליכן? סוזן וגה, סינדי לאופר, אדל, ביונסה.
&nbsp
11. מהם ההרכבים או הלהקות האהובות עליכם מחו"ל? סיימון וגרנפונקל, הביטלס, רובים ושושנים, REM, דייר סטרייטס, קולדפליי, אימג'ן דרגונס, מטאליקה, ועוד.
&nbsp
12. מהם הזמרים הישראליים האהובים עליכם? יהודה פוילקר, שלמה ארצי, אביב גפן, אריק איינשטיין, שלום חנוך, ועוד רבים.
&nbsp
13. מהן הזמרות הישראליות האהובות עליכן? יהודית רביץ, נורית גלרון, קורין אלאל, אילנית, גלי עטרי, חווה אלברשטיין, קרן פלס, ועוד.
&nbsp
14. מהם ההרכבים והלהקות הישראליות האהובות עליכם? וואלה, כבר אין לי כל כך. נגיד טיפקס ומשינה, למרות שמשניהם כבר קצת ירד לי.
&nbsp
15. ציינו אומנים עבריים ולועזיים ששנואים עליכם? משתדלת פחות לשנוא. מי שלא אוהבת פשוט לא מקשיבה.

אריה31

Member
מנהל
עונה בקצרה

1. מאיזה גיל שומעים מוסיקה ולמה? 6

2. מהי מוסיקה עבורך? חלק אדיר בחיים

3. מוסיקה לועזית או ישראלית עברית? נמקו וציינו מדוע!! שווים

4. לאיזה סגנונות מוסיקליים אתם מתחברים או איזה ז'אנרים אתם מחוברים? פופ, דאנס

5. אוהבים שירים שהשתתפו בפסטיבלי זמר בישראל או לא? מאוד

6. איך אתם מגדירים שיר שהוא טוב ואהוב עליכם? לפי מילים, לחן, עיבוד או ביצוע? לחן

7. מה דעתכם על מצב המוסיקה כיום בזירה הבינלאומית באירופה וארה"ב? גרוע

8. מה דעתכם על מצב המוסיקה כיום בזירה המקומית בישראל? גרוע

9. מהם הזמרים הבינלאומיים האהובים עליכם? דייויד בואי, פיטר סיטרה, אלטון ג'ון

10. מהן הזמרות הבינלאומיות האהובות עליכן? אליזה, סנדרה, קיילי

11. מהם ההרכבים או הלהקות האהובות עליכם מחו"ל? פט שופ בויס, אבבא, בננהרמה

12. מהם הזמרים הישראליים האהובים עליכם? אריק איינשטיין, צביקה פיק

13. מהן הזמרות הישראליות האהובות עליכן? אילנית, עפרה חזה, ירדנה ארזי

14. מהם ההרכבים והלהקות הישראליות האהובות עליכם? נחל, תיסלם, חלב ודבש

15. ציינו אומנים עבריים ולועזיים ששנואים עליכם? אני בעד אהבה

1Shir

New member
מזדהה עם התשובה ב-4
וזמרת שכחתי סנדרה

ומזדהה גם עם התשובה האחרונה

עונה

שומע מוזיקה מגיל צעיר, כשאמי הייתה שמה מוזיקה קלסית בערוץ קול המוזיקה ברדיו והקשבנו ביחד. מוזיקה היא מרגיעה. בעד כל מוזיקה כשהיא טובה, יש מוזיקה ישראלית טובה ויש מוזיקה כמו ביטלס שגם היא טובה. אני בעיקר אוהב מוזיקה קלסית. לא מקשיב לפסטיבלים ולא אוהב את הארוויזיון. אני בודק את כל האמנויות שבשיר, השיר עצמו מורכב בעיקר מהמילים. הזמרת הבינלאומית האהוב עליי שנייד אוקונור. אוהב את הביטלס. הזמרת הישראלית האהובה עליי אסתר עופרים, והזמר דויד דאור. הלהקה האהובה עליי בארץ טיפקס. עבריים ששנואים עליי: עופרה חזה, ירדנה ארזי, צביקה פיק ואבי ביטר, לועזיים: מדונה ובון ג'ובי.

אני לא חושב שהם טובים

לצביקה פיק יש מנגינות טובות מאד, אבל אני חושב שהקול שלו ממש גרוע ולא יפה. ירדנה ארזי קיטשית ורגשנית וגם עופרה חזה, הייתי אומר שאולי עופרה חזה קצת עדיפה מירדנה ארזי. הזמרים הטובים בארץ הם לדעתי: אסתר עופרים, דויד דאור, יהודית רביץ ואתי אנקרי.
&nbsp
&nbsp

feldman89

Well-known member
לגיטימי שאתה לא אוהב לשמוע אותם

פשוט הם לא מהאומנים ההמוערכים והמושמעים ביותר ברדיו בדר"כ(לפחות צביקה וירדנה) ואני יכולתי לחשוב על אומנים אחרים הרבה יותר מוערכים מהם שחלקם לא בהכרח שנואים עלי אלא פשוט שומעים אותם המון(שלמה ארצי, עברי לידר, אביב גפן)

אבל אני גם חושב שהם לא טובים

אני קצת מבין באמנות וגם יוצר הרבה, ואני חושב שדעתי האמנותית די מבוססת. באמנות יש כמה ערכים מוחלטים, אף שיש דעות שונות ואפשר לשכנע. כמות האוהבים של אמנות לא קשורה לאיכותה, לפעמים להפך. ירדנה ארזי ועופרה חזה הן קיטשיות ורגשניות, ולא מצאתי חוכמה בדרך שהן שרות. צביקה פיק שר בקול מאד לא נעים, מקרקר וצורם. אבי ביטר שר כמו בדרן זול. אסתר עופרים, לעומת זאת, שרה בקול זמיר יפהפה עם הרבה אפקטים חכמים ונכונים, דויד דאור משלב חוכמה, רגישות מעודנת ואנושית ויכולות קוליות מדהימות שמראות שהיה זמר אופרה, יהודית רביץ לדעתי ולדעת משפחתי מכילה המון מורכבות רגשית יפה, ואתי אנקרי שרה בקול תימני ענוג, עמוק ומלא יופי וחוכמה.

אגב מהאמנים שהזכרת

אני אוהב שניים: שלמה ארצי ועברי לידר, ככל שהצלחתי להכיר את עברי לידר. אביב גפן לדעתי לא מספיק טוב, אמנם בזמן האחרון יש לו כמה מלים נהדרות אבל הקול שלו צעקני ולא יפה.
&nbsp

1Shir

New member
תשובות

1. מאיזה גיל שומעים מוסיקה ולמה? מאז ומתמיד
2. מהי מוסיקה עבורך? אחד הדברים הכי חשובים
3. מוסיקה לועזית או ישראלית עברית? נמקו וציינו מדוע!! לועזית לפני הכל זה סטטיסטיקה
4. לאיזה סגנונות מוסיקליים אתם מתחברים או איזה ז'אנרים אתם מחוברים? קודם כל פופ על כל סוגיו
5. אוהבים שירים שהשתתפו בפסטיבלי זמר בישראל או לא? לא יודעת מה זה אומר
6. איך אתם מגדירים שיר שהוא טוב ואהוב עליכם? לפי מילים, לחן, עיבוד או ביצוע? הכל אבל הכי פחות ביצוע
7. מה דעתכם על מצב המוסיקה כיום בזירה הבינלאומית באירופה וארה"ב? תמיד אפשר למצוא דברים טובים
8. מה דעתכם על מצב המוסיקה כיום בזירה המקומית בישראל? בד"כ לא איכותית
9. מהם הזמרים הבינלאומיים האהובים עליכם? רובי, ג'סטין, אמינם, שון פול
10. מהן הזמרות הבינלאומיות האהובות עליכן? בריטני, מדונה, סיה, אבריל
11. מהם ההרכבים או הלהקות האהובות עליכם מחו"ל? הקראנבריז ז"ל, פט שופ בויז
12. מהם הזמרים הישראליים האהובים עליכם? אריק ברמן, לירן דנינו, עידן עמדי
13. מהן הזמרות הישראליות האהובות עליכן? מירי מסיקה, יהודית רביץ, ריטה
14. מהם ההרכבים והלהקות הישראליות האהובות עליכם? בית הבובות, משינה, אתניקס
15. ציינו אומנים עבריים ולועזיים ששנואים עליכם? אין לי

אריה31

Member
מנהל
מזדהה קצת עם 7

גם אני עדיין מוצא דברים טובים, אבל צריך ממש מאמץ וגם רובם לא ברמה שאהבתי בעשורים קודמים

לא ידעתי שאת כ"כ אוהבת את ריטה

למעלה