לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1496014,960 עוקבים אודות עסקים

פורום מצעדים וביקורת מוזיקה

ברוכים הבאים לפורום מצעדים וביקורת מוזיקהאם אתם חובבי מוזיקה בנשמה- חדשה, ישנה, עברית או לועזית זה ה-מקום עבורכם!תוכלו להציג מצעד אישי, לפרסם ביקורת שכתבתם, או סתם לבוא להתרשם, להגיב ולהצטרף לחבורה ^_^מוזמנים בחום!בבקשה הפנימו מספר דברים:1. כל גולש שכותב בצורה בוטה ופוגענית/יורד לפסים אישיים ייחסם מיידית מהפורום עד לטיפול בעיניינו.2. הודעה על גבי הפורום שיש בה מסרים אישיים כלפי גולש ספציפי- תימחק3. שימו לב!! פורום מצעדים לא ייתן במה למילים והתבטאויות לא הולמות. הדבר כולל כמובן קללות אך גם מילים אשר אינן ראויות להמצא על גבי הפורום כמו: קקה, חרא, זבל, צואה, חרבנה וכד'. הודעות עם מילים שכאלה (גם אם מכוונות לשירים) - יימחקו מיידית. גולש אשר לא יפסיק בביטויים אלו - יורחק מהפורום.4. תלונות מרובות של גולשים כלפי גולש ספציפי ייחייב בדיקה והרחקה במידת הצורך.5. הערות כלפי צורת הניהול/הוראות למנהלים בדבר בעיות יעשו במסרים בלבד/דרך פורום משוב. כל הודעה ע"ג הפורום -תימחקאין להכפיש גולש, לפרסם דבר שעלול לפגוע בגולש או לדבר בגנות (לקלל וכו') בפורום/קומונה. זו התנהגות שאינה הולמת פורום.אנו מבקשים מכולם: הרתמו לשמירה על איזון חיובי בפורום וגלישה נעימה.זו הודעה אחרונה בנושא זה. הסעיפים הנ"ל ייכנסו לחוקי הפורום ויהיו שם מעכשיו. הכל ברור והכל ידוע.לא נתפשר בנושא עם אף אחד- גם חברי פורום ותיקים וגם חדשים.ועוד הבהרה: ירידה לפסים אישיים על גבי הפורומים/קומונות מהווה עבירה פלילית ועילה לתביעה. כמו כן- הצפה מהווה עבירה פלילית. תפוז עושים מאמצים כדי למנוע את העיניינים האלה אבל במידת הצורך פונה הנהלת האתר לגורמים המתאימים כמו משטרה או ספקית האינטרנט כדי לעצור גולשים בעייתיים. אל תגיעו למצב כזה.דבר נוסף: הנהלת הפורומים הבהירה בצורה חד משמעית שהיא לא צד בעיניין ויכוחים בין גולשים. למי שיש בעיה עם מישהו אחר- שיפתור אותה מולו ולא דרך תפוז. לתפוז אין קשר לגורמים פרטיים.שימו לב ושמרו על מספר חוקים טכנים חשובים מאור-אסור לשים על גבי הפורום מילים של שירים! אפשר לשים כמספר שורות ובתוך ציטוט, עדיף עם צירוף כותב השיר.-אסור להעלות קישורים להורדת שירים מלאים כל עוד אין לכם אישור מפורש על כך!-באותה מידה קישורים להורדות קליפים, סרטונים, ושאר דברים המוגנים בזכויות שמורות אסורים בהחלט.כל הודעה התכיל את אחד מהנ"ל תימחק ותלווה במסר.לקומונה החברתית:http://www.tapuz.co.il/communa/userCommuna.asp?Communaid=25930

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מצעדים וביקורת מוזיקה

ברוכים הבאים לפורום מצעדים וביקורת מוזיקהאם אתם חובבי מוזיקה בנשמה- חדשה, ישנה, עברית או לועזית זה ה-מקום עבורכם!תוכלו להציג מצעד אישי, לפרסם ביקורת שכתבתם, או סתם לבוא להתרשם, להגיב ולהצטרף לחבורה ^_^מוזמנים בחום!בבקשה הפנימו מספר דברים:1. כל גולש שכותב בצורה בוטה ופוגענית/יורד לפסים אישיים ייחסם מיידית מהפורום עד לטיפול בעיניינו.2. הודעה על גבי הפורום שיש בה מסרים אישיים כלפי גולש ספציפי- תימחק3. שימו לב!! פורום מצעדים לא ייתן במה למילים והתבטאויות לא הולמות. הדבר כולל כמובן קללות אך גם מילים אשר אינן ראויות להמצא על גבי הפורום כמו: קקה, חרא, זבל, צואה, חרבנה וכד'. הודעות עם מילים שכאלה (גם אם מכוונות לשירים) - יימחקו מיידית. גולש אשר לא יפסיק בביטויים אלו - יורחק מהפורום.4. תלונות מרובות של גולשים כלפי גולש ספציפי ייחייב בדיקה והרחקה במידת הצורך.5. הערות כלפי צורת הניהול/הוראות למנהלים בדבר בעיות יעשו במסרים בלבד/דרך פורום משוב. כל הודעה ע"ג הפורום -תימחקאין להכפיש גולש, לפרסם דבר שעלול לפגוע בגולש או לדבר בגנות (לקלל וכו') בפורום/קומונה. זו התנהגות שאינה הולמת פורום.אנו מבקשים מכולם: הרתמו לשמירה על איזון חיובי בפורום וגלישה נעימה.זו הודעה אחרונה בנושא זה. הסעיפים הנ"ל ייכנסו לחוקי הפורום ויהיו שם מעכשיו. הכל ברור והכל ידוע.לא נתפשר בנושא עם אף אחד- גם חברי פורום ותיקים וגם חדשים.ועוד הבהרה: ירידה לפסים אישיים על גבי הפורומים/קומונות מהווה עבירה פלילית ועילה לתביעה. כמו כן- הצפה מהווה עבירה פלילית. תפוז עושים מאמצים כדי למנוע את העיניינים האלה אבל במידת הצורך פונה הנהלת האתר לגורמים המתאימים כמו משטרה או ספקית האינטרנט כדי לעצור גולשים בעייתיים. אל תגיעו למצב כזה.דבר נוסף: הנהלת הפורומים הבהירה בצורה חד משמעית שהיא לא צד בעיניין ויכוחים בין גולשים. למי שיש בעיה עם מישהו אחר- שיפתור אותה מולו ולא דרך תפוז. לתפוז אין קשר לגורמים פרטיים.שימו לב ושמרו על מספר חוקים טכנים חשובים מאור-אסור לשים על גבי הפורום מילים של שירים! אפשר לשים כמספר שורות ובתוך ציטוט, עדיף עם צירוף כותב השיר.-אסור להעלות קישורים להורדת שירים מלאים כל עוד אין לכם אישור מפורש על כך!-באותה מידה קישורים להורדות קליפים, סרטונים, ושאר דברים המוגנים בזכויות שמורות אסורים בהחלט.כל הודעה התכיל את אחד מהנ"ל תימחק ותלווה במסר.לקומונה החברתית:http://www.tapuz.co.il/communa/userCommuna.asp?Communaid=25930
x
הודעה מהנהלת הפורום
חל איסור מוחלט על בקשות להחלפת שירים בפורום | חל איסור מוחלט לפרסם מילים של שירים בפורום
לפורום זיהוי שירים
המשך >>

לצפיה ב-'פינת האומן שנפטר וחסר לנו- יפה ירקוני'
פינת האומן שנפטר וחסר לנו- יפה ירקוני
<< ההודעה הנוכחית
12/02/2019 | 19:45
8
34
כמו שהבטחתי, אני מפרסם פינה לזכר הזמרת האחת והיחידה- יפה אברמוב ירקוני!! יפה נולדה ב- 25 בדצמבר 1925 בת לאם ואב ממוצא קווקזי ואחות לשני אחים(אחות ואח). ירקוני היא החלה את דרכה המקצועית דווקא כרקדנית בבית המחול המפואר של גרטרוד קראוס ורקדה שם מגיל 9 עד גיל 23 בערך. במקביל היא שרה וניגנה על פסנתר בבית הקפה "צליל" בגבעת רמב"ם(לימים העיר גבעתיים) שנוהל על ידי אמא- מלכה בשנות ה- 40 של המאה הקודמת. באוגוסט 1944 נישאה לאיש הבריגדה היהודית- יוסף גוסטין ז"ל שנהרג כעבור זמן קצר באיטליה. עקב כך, היא עברה משבר ונפצעה בעת ביצוע ריקוד- דבר שקטע את הקריירה כרקדנית. כעבור שנתיים הכירה את שייקה ירקוני מאנשי "ההגנה" ונישאה לו. בשנת 1947 היא הגיעה לתל אביב ל"רדיו דוקטור" שם היה אולפן ההקלטות המסחרי היחיד באותן שנים והקליטה את תקליטון ראשון ובו השיר "עיניים ירוקות" שהיה שיר עם רומני שלימד אותה בעלה המנוח יוסף גוסטין. השיר לא יצא לרדיו בידיעתה, אלא בזכות המפיק רלף מרדיו דוקטור שהקליט גם את הכרזת העצמאות בשנת 1948. התקליטון הגיע לידי שדרני רדיו ישראליים והחל להיות מושמע ברחבי כל הארץ מבלי שיפה עצמה ידעה על כך. השיר נחשב לשיר הפופ הראשון מסוגו בארצנו ונהפך לשיר כס צאן ברזל. בשלהי 1947 התגייסה לשירות הצבא הישראלי כאלחוטאית בחיל החי"ש- חטיבת גבעתי. שם היא הכירה את השחקן והבדרן טולי רביב שהציע לה להקים להקה צבאית ששרה ומשחקת והיה מי שדחף אותה לקריירת שירה. אכן הוקמה הלהקה הצבאית שנקראה "חישטרון" ומאחר ולא היו להם חומרים ויוצרים בניגוד לללהקת הצי'זבטרון(חיים חפר וחיים גורי) אז הם הסתפקו בשירים עממיים סלוניים ומוסיקה אירופאית מערבית- שהפכה לאסורה בארץ וזכתה ליחס מזלזל מצד המבקרים ואנשי התרבות. בכל זאת הלהקה זכתה להצלחה בזכות יפה. בשנת 1948 הוציאה יפה את תקליט בהכורה שלה "עיניים ירוקות" ובו שיר הנושא שהיה ללהיט,  וגם להיט נוסף- "הורה נהלל"(שיר המשתמט) התקליט זכה להצלחה ובעקבותיו יפה הוחתמה בחברת הד ארצי שהוקמה בדיוק והחלה להקליט את אלבומיה בחברה זו. מאז הפכה יפה לאחת הזמרות הכי אהובות ופופולאריות בשנות קום המדינה ובמשך שני עשורים(שנות ה- 50 וה- 60) הוציאה שורה של אלבומים רבים ורבי מכר. יפה המציאה את סגנון המוסיקה הסלונית עממית, הוציאה שירי ריקודי עם עבריים, מאוחר יותר שינתה רפרטואר ועברה לשירי ילדים- גם שם היא חלוצה. בשנות ה- 60 השתתפה בפסטיבל הזמר והפזמון וזכתה פעמיים במקום ה- 1 עם שני להיטים גדולים ואף הופיעה רחבי העולם בכל מדינה אפשרית ואף הוציאה תקליטים בשפות שונות. בשנות ה- 70 המשיכה להצליח, השתתפה קבוע בפסטיבל שירי הילדים והפסטיבל הזמר החסידי אפילו והקליטה שירי פופ ובמקצבים חדשים מתקדמים לשעתו. מסוף שנות ה- 70 דעכה הקריירה שלה והיא מיעטה יחסית להקליט. 
בפינה הזו אביא לכם מיטב ולקט מגוון משיריה הנהדרים: חלק להיטים גדולים שהפכו לקלאסיקות וחלק פחות ידועים וזכורים. אשמח מאד לתגובות ואתם מוזמנים להתרפק על הצלילים ולהיזכר השירים שעבורי לפחות הם חלק מהפסקול של הארץ הזאת ושל העם היהודי!!!
אז מאחל לכם עונג צרוף, הנאה מהמוסיקה המיוחדת ומצפה להמון תגובות מחמיאות(עבורה, לא עבורי)
מתחילים.....
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שירי ארץ ישראל'
שירי ארץ ישראל
12/02/2019 | 20:31
29

1. הורה נהלל(שיר המשתמט)
להיט שני שלה מאותו תקליט הבכורה. כתב את השיר צבי בן יוסף ששיריו בעיקר הונצחו על ידי שמשון בר נוי("יש לי כינרת") וגם יפה ירקוני ביצעה משיריו. השיר חובר בתקופת מלחמת העולם השנייה 1941 עבור החיילים היהודים שהתנדבו לצבא הבריטי ונקרא "הורה נהלל ". במלחמת העצמאות הועלה שוב ונקרא "שיר המשתמט "  הושר לראשונה ע"י יפה ירקוני - גוסטין וזכה לאהדה רבה ככלי נגד המשתמטים מהשרות. נראה כי זהו הביצוע הראשון המוקלט של יפה ירקוני ומלווה ע"י פסנתר. יתכן שהיא עצמה המלווה.

2. יצאנו אט
מיד לאחר שחרורה מהצבא, הקליטה את האלבום "באב אל וואד" בשנת 1949(נדמה לי אם נכון המידע שברשותי) שהורכב משירי הפלמ"ח ומלחמת הקוממיות העצמאות. איזה שיר נפלא!!
לצערי הבאתי קישור לביצוע מאוחר יותר משנות ה- 60

3. באב אל וואד
לא רבים יודעים אבל הכוונה לסיפור של הקרב על ירושלים בשנת 1948 והרג החיילים שנהרגו  בכניסה לירושלים שם אפשר לראות עד היום בדרך לירושלים, מכוניות שרופות וחרוכות. בזכות השיר הזה זכתה יפה להערכה ראשונה כזמרת והחלו להתייחס אליה באופן יותר רציני. שיר ענק וביצוע מושלם של דיווה נהדרת!!!

4. האמיני יום יבוא
שיר שנכתב במיוחד עבור יפה והפך להמנון קבוע המנוגן ומושר הרבה בימי העצמאות. השיר בוצע גם על ידי שושנה דמארי באותה תקופה. גם הוא מופיע באלבום הזה. בשנת 2013 הוא קיבל סמפול בשיר "מה לעשות" של דנה אינטרנשיונל
הבאתי את הביצוע המקורי משנת 1949!! ביצוע מופלא ואותנטי

5. הן אפשר
 עוד אחד משירי הפלמ"ח שכתב חיים חפר ז"ל ללהקת הצ'יזבטרון. יפה ירקוני היתה אחת הזמרות שלקחה את השירים של הצ'יזבטרון וביצעה אותם ועל כן הנציחה את המוסיקה הזאת- נהדרת!!!

6. דודו
גם להיט קלאסי של הצ'יזבטרון. היא שרה חודר ועושה לי הרגשה מנחמת

7. היו זמנים
שיר ענק שגם הוא בוצע במקור ע"י הצ'יזבטרון והונצח וזכור בתודעה שלנו כשיר שיפה ירקוני שרה. יפה שלי זאת זמרת אמיתית. גם שושנה דמארי ביצעה אותו(היריבה התקשורתית)

8. רבותיי ההיסטוריה חוזרת
עוד שיר של הצ'יזבטרון במקור שיפה ניכסה לעצמה ובצדק מזוהה כשיר שלה! 

9. הפינג'אן
גם שיר של הצ'יזבטרון שיפה ניכסה והפכה אותו ללהיט גדול בביצוע. זכה לכמה ביצועים והיה מהשירים שביצעה בהופעותיה בחו"ל. איזו יפה זו שיר עם ארמני שכתב לו מילים עבריות- חיים חפר ז"ל

10. ביתי אל מול גולן
שיר מהמם שנכתב במיוחד לסרט ישראלי בשנת 1963. יפה היתה הראשונה לבצעו ומאז הוא הפך לקלאסיקה ישראלית ידועה(בוצע בין היתר על ידי אריק אינשטיין, הפרברים, הדסה סיגלוב). לצערי לא מצאתי את הביצוע שלה אך הנה הביצוע היפהפה גם של הפרברים

11. שיר שמח
קלאסיקה נוספת. לחן מדהים של המלחין הלא מספיק מוכר עבורכם- מרדכי זעירא. נכתב בצל תקרית מעציבה בשנות ה- 50 והפך לשיר שמבוצע דווקא כריקוד עם. זכה לביצועים של שוקולד מנטה מסטיק, אילנית וירדנה ארזי לבד
יפה ביצעה אותו הרבה בהופעותיה בחו"ל. 

12. הסבתא בנגב
שיר ענק שנכתב במיוחד עבור יפה בתחילת הקריירה. יפהפה ומצמרר

13. בערבות הנגב
עוד קלאסיקה יפהפה ומרגשת ממש שהוקלטה עבור תכנית שבועית קבועה בימי ראשית המדינה בשבת- "שירים כבקשתך". יפה הקליטה הרבה שירים לתכנית הזאת בשנות ה- 50 והשיר הזה ביניהם. הזמרת הצעירה דאז מחיפה- ירדנה ארזי ביצעה אותו בגיל 15 בטקס של הצופים בחיפה באחד מימי הזיכרון של חללי צה"ל בשנת 1967 והוא השיר שממנו הפכה לזמרת. כבוד ליפה!! 
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שירי ריקודי עם עבריים ושירי רועים'
שירי ריקודי עם עבריים ושירי רועים
12/02/2019 | 21:32
18
1. ככה מרקדים בישראל
פעם פחות אהבתי את השיר אך שיניתי את דעתי, שיר ממכר!!

2. מחול הנוער
יפה הקליטה הרבה שירי ריקודי עם והורה בתקופה שאז באמת היה נפוץ ריקוד ההורה בימי העצמאות. שיר ממכר!!

3. מחול הכרם
קלאסיקת שיר רועים שיפה הרבתה לבצע בשנות ה- 50!!

4. יודקה
עוד שיר שזכה לפרסום רב, יפה מהממת

5. הדרך לאילת
שיר מקסים ותמים

6. אל העין(על הרים- מכדך רועה מים גמעתי)
שיר רועים שמושר הרבה במחרוזות וזכה לעוד ביצועים. אין כמו הביצוע המקורי!! מת עליה השיר הראשון שכתב יוסף הדר והתפרסם

7. שיר הנוקדים(חוללו יא חוללו)
עוד קלאסיקה של שירי רועים ושירי הכפר. כה ענוג אין דברים כאלה כמו הביצוע. 

8. ערב של שושנים
היא הראשונה שהתכבדה לבצע את השיר האלמותי הזה בשנת 1957. היא שרה "חושך מלא טללים" במקום "ראשך מלא טללים" ויוסף הדר כעס אבל נכנע כאשר הדודאים באו והפכו את השיר ללהיט ענק!!!

8. מגדים
שיר ישן מאד של עמנואל זמיר(מילים ולחן) מתחילת שנות ה- 50. ביצוע מושלם ומקפיץ

10. סובבני
לא הכרתי עד כה את השיר, איזה שיר יפה ואיזו זמרת

11. היה היו אי פעם בחורים
שיר שבוצע במקור בשנת 1950 ונכלל בתכנית של התאטרון הסאטירי- "לי לה לו". הצגת הבכורה התקיימה ב-4/2/1950. שרה אותו במקור מרים פריש, אז עולה חדשה מרומניה. מלחין השיר, משה וילנסקי, סיפר, כי בשל תכנו של השיר ("אחד שנשקני", "אחד שחבקני"...) ובטענה שהיא עדיין רווקה, סירבה תחילה מרים פריש לשיר אותו. 

12. שיר הבוקרים
שיר שבוצע לראשונה על ידי הזמר ישראל יצחקי ששר בדר"כ בסגנון סלוני. בשנת 1960 היא חידשה אותו. כמה היא מפיחה חיים בשיר הזה!!

13. בת יפתח
שיר לריקוד עם 

14. כי תנעם
שיר נוסף לריקוד עם

15. דבקה רפיח
קלאסיקה מוכרת ואהובה. חודשה בשנת 1984 על ידי יהודית רביץ
לצערי אין קישור לביצוע שלה

16. שיר על עץ
שיר שנכתב ביידיש. יותר מאוחר הולחן פעמיים ובוצע בעברית. בשנות ה- 70 בוצע על ידי צילה דגן המצוינת בביצוע נפלא! גם הביצוע של יפה אהוב עלי מאד 

17. נגן עוגב
שיר נהדר וקלאסי מתוך אלבום שלם של שירי המלחין מרדכי זעירא ז"ל שהוציאה יפה בשנת 1957

18. מה אומרות עינייך
שיר מוכר ואהוב שבוצע על ידי המון זמרים וביניהם אסתר עופרים ואף עפרה חזה שחידשה את השיר כעבור כמעט 30 שנה

19. היה היו שני חברים
לא הכרתי ממש עד עכשיו אבל זה שיר מוכר מאד לאותה תקופה ויצא לרדיו כתקליט שדרים!!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שירי פופ סלוניים ועממיים'
שירי פופ סלוניים ועממיים
12/02/2019 | 22:27
18
יפה התפרסמה דווקא כזמרת מוסיקה סלונית והרבה פעמים הקהל ביקש את השירים האלה בהופעות. הנה מבחר מהשירים הנהדרים:
1. עיניים ירוקות
השיר הראשון שהקליטה אי פעם והתפרסם כשיר הפופ הראשון מסוגו בארץ. מדהימה!!

2. ארצנו הקטנטונת
לא מדובר בשיר שהלחין קלינשטיין, אלא בשיר הרבה יותר ישן שהפך לשיר מוסיקה עממית סלונית. שיר אלמותי ונוגע

3. חביבי(הכל עובר חביבי)
שיר פופ עממי סלוני שחידשה יותר מאוחר בגרסה דאנסית עם יזהר כהן. שם השיר היווה מקור השראה ליצירת ההרכב הידוע "הכל עובר חביבי". היא אלופת עולם בקצב ובתוכן של שיר

4. שחרחורת(כך קראו לה בפלוגה)
שיר שאני אוהב 8 שנים, פשוט ענק ומרגש מאד

5. אל נא תאמר לי שלום
להיט שהכי מזוהה עם יפה!!! מת עליו ועליה  בוצע לראשונה בשנת 1948/9 בביצוע יפה עם טולי רביב. חודש באלבומה "נרקודה" בשנת 1959

6. קרה זה רק הפעם     עם שמשון בר נוי
דואט מוסיקה סלונית עם שני זמרים שמזוהים עם הסגנון. להיט ענק ומושלם שחודש על ידי יפה בדואט עם אריק אינשטיין בשנת 1966 

7. בובה בובתי   עם שמשון בר נוי
עוד דואט שהתלבטתי אם להכלילו בלקט הזה או בשירי הילדים אבל הוא יותר מזוהה כדואט מוסיקה סלונית. שיר ולהיט גדול ופנטסטי!! שמשון בר נוי- זמר נפלא ויפה- אין עליה נדמה לי ששני הדואטים הוקלטו בביתו של בובי פנחסי בשנת 1951

8. אנו ניפגש   עם ישראל יצחקי
דואט נוסף משנות ה- 50 שזכה להצלחה אדירה ושני הזמרים ביחד נהדרים. הם אף ביצעו אותו במופע בשנות ה- 2000 שאת שמו לא זוכר כרגע. שיר יפהפה!!

9. הסוד שלי
חידוש לשיר שביצע במקור הזמר גיא מיצ'ל בשנת 1951/2 בערך. 

10. הגידו לי חבריא
עוד להיט סלוני שמזוהה עם מוסיקה עממית סלונית שהיתה אז מוסיקה פופולארית במועדונים 

11. עייפתי
שיר מתורגם שהוא טנגו בסגנון, את המילים כתב אבי קורן ליפה בסוף שנות ה- 60 עקב העובדה שליפה נמאס ממלחמות ורצתה לשיר על זה. היא פשוט מוסיקלית ונהדרת וזה מורגש בשיר!
לצערי לא מצאתי את הביצוע המקורי, אז הבאתי ביצוע מאוחר יותר

12. אם תשבו בשקט   עם ישראל יצחקי
עוד דואט נהדר ואנרגטי מקפיץ!!! ישראל יצחקי עוד חי בקרבנו וייבדל לחיים ארוכים. יפה 

13. טנגו לא לקחו אותו
שיר נוסף בסגנון טנגו, להיט גדול בשנות ה- 60. זמרת אדירה

14. היה היה לי טנגו
שיר רטרו בסגנון טנגו אבל הרבה יותר מאוחר שכתבה והלחינה נעמי שמר. מת על השיר הזה

15. לו הייתי(הכל בגלל האהבה)   עם אריק אינשטיין
עקב הזכיה בפסטיבל הזמר 1966, פנה אריק ליפה לבצע עמה דואטים והיא הסכימה מיד ושניהם הקליטו 4 דואטים(2 חידושים ללהיטיה ו- 2 שירים חדשים שלא היו קודם ברפרטואר של יפה). זה אחד מהשניים החדשים. שיר נפלא שהכרתי ב- 2011 ומאז אני מאוהב בו. השירים מופיעים בתקליטון משותף שלהם בשנת 1966

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שירי ילדים'
שירי ילדים
13/02/2019 | 18:21
3
13
הנה מקבץ רחב ומגוון של שירי הילדים שהקליטה:
1. עגלה עם סוסה
שיר הילדים מהמפורסמים של יפה, יופי של שיר וביצוע

2. דובון יומבו
להיט שחודש על ידי זמרים ושחקנים רבים, השיר הושר על ידי יפה לראשונה באלבום שירי הילדים המצליח "שירי ילדים כבקשתך" בשנת 1953

3. כושי כלב קט
עוד להיט ילדים קלאסי שבוודאי חלקכם מכירים אך לא ידעתם שהיא מבצעת. השיר נאסר לשמיעה ברדיו בגלל המילה "כושי"

4. גן שלנו 
שיר ילדים קלאסי ומעולה, לצערי לא מצאתי קישור

5. הדובים
לא ממש הכרתי, אך גם זה קלאסיקה כנראה

6. אמא אווזה
עוד קלאסיקת ילדים

7. דוד מלך ישראל
היא ביצעה ראשונה את השיר הנה לפניכם השיר
מתוך הסרט של נתן גרוס

8. אוירון
עוד שיר ילדים מוכר מאד

9. אמא יקרה לי
שיר ילדים שאני גדלתי עליו ולא ידעתי שהיא היתה הראשונה שביצעה!!

10. רכבת
עוד קלאסיקה מרגשת

11. לפני אמא
לא הכרתי, טוב שיש את הפינה המיוחדת הזאת

12. אלישבע
עוד להיט סלוני אך משום מה אני מעדיף אותו כשיר ילדים -סלוני

13. הדואר בא היום
שיר ילדים ראשון של נעמי שמר שהתפרסם בשנת 1957 כשנעמי עוד לא היתה מוכרת. יפה ירקוני גילתה אותה כיוצרת באלבום "שירים מכינרת" שאת כולו כתבה שמר ליפה

14. אשכולית
שיר ילדים גם של נעמי שמר

15. אחינו הקטן
להיט ילדים, מאותו אלבום שכתבה נעמי "שירים מכינרת"

16. דוגרת
ועוד שיר נפלא מאותו אלבום שזכה להצלחה 

17. ריח דבש וריח מנטה
להיט ענק ומושלם שהכרתי והתאהבתי

18. הודי חמודי
שיר ילדים מקסים שזכה להצלחה בשנות ה- 60, לצערי אין קישור לביצוע של יפה

19. הבובה אלישבע
עוד שיר ילדים קסום

19. לאבא שלי יש סולם
השיר הראשון שכתבה תלמה אליגון רוז והתפרסם, כיוון שאמא של תלמה- עפרה היתה חברה של יפה. שיר מקסים שכולנו מכירים 

20. אן דן דינו
שיר שזכה מקום 1 בפסטיבל שירי הילדים מספר 2 בדצמבר 1971

21. אחותי הקטנה
מילים של אהוד מנור שכתב את השיר על בתו- ליבי. לחן של מתי כספי, שיר ענק!! מקום 4 בפסטיבל שירי הילדים מס' 3 

22. אני אוהב לשרוק
שיר ילדים מושלם שבוצע במסגרת םפסטיבל שירי הילדים למשוררים בשנת תשל"ד 1974. יפה לא ידעה לשרוק ולכן המציאה את ה: פו- פו- פו
מומלץ לדלג ולעבור לדקה ה- 22:00

23. כשהתווים משתובבים
שיר ילדים נוסף שהתפרסם בביצוע יפה בפסטיבל שירי הילדים מס' 7 בדצמבר 1976 וזאת היתה הפעם האחרונה שבה התחרתה בפסטיבל

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'טוב יש פה מלא שירים שאני אוהבת '
טוב יש פה מלא שירים שאני אוהבת
13/02/2019 | 22:08
1
15
תאמת בכלל לא ידעתי שהיא שרה את שירים אלו
היכרות שלי איתה היה שהיא הופיעה באיזה תוכנית על חנוכה עם חתן שלה בזמנו
מאיר סוויסה

1. עגלה עם סוסה
אני פעם מאוד אהבתי את השיר עד שאחיין שלי שהוא היה קטן היה שר אותו בלי סטופ
כמה שרצינו שהוא ישיר שיר אחר לא עזר לנו

3. כושי כלב קט
שיר חמוד

4. גן שלנו
זה גן שלנו מה נחמד הוא ?

5. הדובים
גאה בעצמי שאני מכירה שיר שאתה לא

6. אמא אווזה
מתה על השיר הזה

7. דוד מלך ישראל
זה לא ביבי ?

8. אוירון
שיר מעולה

9. אמא יקרה לי
איזה שיר  

13. הדואר בא היום
שיר חמוד

18. הודי חמודי
שיר חמוד

19. לאבא שלי יש סולם
שיר מעולה

20. אן דן דינו
שיר חמוד

21. אחותי הקטנה
שיר כל כך מקסים
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'כיף לשמוע שאת אוהבת שירי ילדים של יפה'
כיף לשמוע שאת אוהבת שירי ילדים של יפה
14/02/2019 | 09:53
11
4. גן שלנו- זה אכן השיר שאת מתכוונת אליו!!

תודה שהגבת משמח אותי שאנשים מכירים שירים שלה בכללי
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שירים נוספים מאוחרים'
שירים נוספים מאוחרים
13/02/2019 | 19:56
10
1. שיר לי שיר חדש
שיר מקסים מאלבומה "כל היונים" שיצא בשנת 1970 וזכה להצלחה

2. איילת החן
שיר אלמותי שזכה במקום ה- 1 בפסטיבל הזמר והפזמון תשכ"ה 1965 במוצאי יום העצמאות ה- 17 של מדינת ישראל. לצערי לא מצאתי את הביצוע שלה אך הנה קישור לביצוע הנפלא אף הוא של אריק אינשטיין מאותו פסטיבל. השיר אף נבחר לשיר השנה במצעד השנתי תשכ"ה בקול ישראל!!

3. ענבי
שיר בולט נוסף מאותו פסטיבל הזמר והפזמון תשכ"ה 1965 שלא התברג בשלושת המקומות הראשונים. יפה מרגשת

4. חנה על החלון יושבת
עוד שיר נוסף שבוצע לראשונה במסגרת פסטיבל הזמר בשנת 1965. 

5. דבקה בנות הכפר
עולים שנה קדימה ועדיין בפסטיבל הזמר והפזמון תשכ"ו 1966 עם שיר שלא הצליח כל כך בפסטיבל

6. השניים    עם בני אמדורסקי
שיר ודואט נפלא נפלא מאותו פסטיבל זמר תשכ"ו, זכה במקום ה- 3 והמכובד

7. רות המואביה
שיר יפהפה שכתב אבי קורן הפזמונאי שהפך לחבר קרוב של יפה ומשפחתה עד ימינו אלה
לצערי אין קישור

8. מיכל שלי
שיר מקסים משנת 1967

9. המכתב
עוד שיר נפלא מאותה תקופה

10. ליל סתיו
השיר היפה של יפה מפסטיבל הזמר והפזמון תשכ"ו 1966. זכה מקום 1 בפסטיבל והפך ללהיט ענק. אריק אינשטיין ביצע אף הוא את השיר במעמד הפסטיבל וביקש להקליט עם יפה מאוחר יותר את השיר. קלאסיקה מופלאה

11. רק אתמול     עם אריק אינשטיין
קאבר עברי לקלאסיקה היפה של הביטלס. בעברית זה אפילו מתעלה על המקור!!! 

12. הבלדה על ששת הימים
להיט גדול בעקבות מלחמת ששת הימים, מופיע באלבומה "הדרן" משנת 1969
לצערי אין קישור מספיק טוב

13. דגניה
להיט נפלא, איזה יופי של שיר

14. כשהיינו ילדים
שיר שביצעה ראשונה שנה קודם- שושנה דמארי. לכבוד יום העצמאות ה- 21 1969 פנה מלחין השיר- משה וילנסקי ליפה להקליטו למשדר יום העצמאות המיוחד. יפה הקליטה אותו והוא הפך ללהיט גדול ומזוהה מאד עם יפה המהממת!
בשנת 1996 הקליטה אותו שוב בדואט עם שושנה דמארי שמחר ימלאו 13 שנים לפטירתה

15. כל היונים
להיט פופי בסגנון פופ רוק קלאסי שהפך לשיר אנטי מלחמתי. כל הכבוד לה על הנועזות לשיר טקסט כזה באופן גלוי
https://www.youtube.com/watch?v=1dTLdfFJlck

16. אני אדם פשוט(אדם פשוט)
שיר ענק שזכה להצלחה. כעבור הרבה שנים הקליטה לו גרסה מעניינת כפארודיה עם החותן שלה- מאיר סוויסה  בעלה לשעבר של רותי ירקוני(הבת הצעירה של יפה)

17. רחל של כינרת
עוד להיט מאלבומה "כל היונים", נפלא- נפלאה

18. מישוט בארץ
עוד שיר קלאסי ומהמם שלה!! מהאלבום המצליח "כל היונים"

19. פמלה
השיר שפורסם בביצוע של כותב השיר- בעז שרעבי בעז היה חלק מהייצוג של ישראל בהלהקת כרמון- להקת ייצוג של ישראל בחו"ל. הוא הופיע באולימפיה  בפאריז עם יפה ושם היא ביקשה ממנו שיר שיכתוב עבורה בטרם התפרסם כזמר. 
היא הקליטה אותו ראשונה ופירסמה אותו לפני בעז!!! בנותיה אורית, תמי ורותי משתתפות בקולות ליווי!! השיר זינק גבוה במצעדי הפזמונים תשל"א 1971

20. המנהיג( נלך בעקבותיו)
עוד להיט גדול שהפעם הלחין צביקה פיק בדיוק בעת שיצא עם הסינגל הראשון שלו- "שני תפוחים". מאוחר יותר הקליט לואיג'י(הזמר היהודי בלגי) ואף צביקה פיק גרסה לשיר. 
לצערי לא מצאתי עבורו קישור אך שיר ענק!

21. תנו לי כוכב   עם להקת האריות
שיר רוק פופ מוצלח ביותר שהוקלט במיוחד לתכנית טלביזיה בשנת 1972

22. ביבה   עם בנות משפחת ירקוני
שיר נפלא ומרגש שהקליט בצרפתית הזמר היהודי מייק בראנט ללחן של יאיר קלינגר. בעקבותיו הקליטה יפה את השיר בעברית לתקליטון שדרים!! ביצוע מקסים

23. שבחי קליה
שיר שכתב מילים לא אחר מאשר הנשיא הדגול והמנוח- שמעון פרס. השיר הוקלט במיוחד לאלבום אוסף בשנת 1974 והפך ללהיט גדול! יפה גם הצטלמה לקליפ בתכנית "שביל באמצע שביל בצד" בשנות ה- 80
מצעדים וביקורת מוזיקה >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ