מצעד שירי גלי עטרי

feldman89

Well-known member
מקום 6

"ערמונים מהאש"

מתוך: האלבום "ביום שאחרי" משנת 1992

והנה אחד מהשירים שגדלו עלי מעת לעת. מדובר בשיר שכתב מאיר גולדברג ללחן של קורין אלאל שהפכה לידידה קרובה של גלי. השיר יצא כסינגל שלישי בשלהי 1991 ולמרות שלא הפך ללהיט ענק במצעד רשת ג'(מקום 11 בלבד), הוא זכה להצלחה במידה יפה בהשמעות ואף צולם לו קליפ בתכנית: "זהו זה", "להיט בראש" ובעוד תכניות טלביזיה. שיר מרגיע, נוגע ומהפנט שיש לו ניחוח מעט לטיני וזה קוסם לי מאד

feldman89

Well-known member
תודה שהגבת, יודע שגלי לא מאהבותייך ולכן מעריך זאת מאד

feldman89

Well-known member
מקום 5

"לו הייתי"

מתוך: האלבום "ביום שאחרי" משנת 1992

נשארים באותה שנה ועוברים לשיר הכי אהוב עלי מאותו אלבום מושלם- "לו הייתי". השיר הזה נכתב בידי רחל שפירא והלחן באופן מפתיע הוא של גלי עצמה שזה היה השיר הראשון שהלחינה והתפרסם. השיר אמנם צעד במצעד רשת ג' ולהיט בראש אך לא היה ללהיט גדול בזמן אמת. לשיר צולם קליפ במיוחד והוא שודר בתכנית "עד פופ" שהנחה באותה תקופה יואב גינאי. בעקבות האלבום יצאה גלי לסיבוב הופעות מצליח והופיעה בכל תכנית טלביזיה אפשרית ונבחרה לזמרת השנה של קול ישראל(רשת ג') ובתכנית הסיכום השנתי בלהיט בראש תשנ"ב שזאת היתה התכנית בהחלט האחרונה כיוון שהיא ירדה מהמסכים ולא המשיכה לאחר ספטמבר 1992. כמה חום ורגש יש בביצוע שלה

inbal321

New member
שיר יפה ממש. עם זאת מיקום גבוה ביחס לשירים אחרים שלה...

אני לא בטוחה כבר, אבל אולי הכרתי את השיר הזה דרך הפורום

feldman89

Well-known member
פרסמתי אותו במצעד שירי זמרות ניינטיז לפני חודשיים

כנראה שמאז את ועוד אנשים(קובי) מכירים אותו

feldman89

Well-known member
מקום 4

"אזמרלדה"

מתוך: האלבום אמצע ספטמבר משנת 1986

6 שנים אחורה יורדים ומגיעים לקלאסיקה הכה מיוחדת- אזמרלדה. השיר מבוסס על סיפור האהבה הבלתי אפשרית של קווזימודו ואזמרלדה- בת הצוענים בהשראת המחזה הגיבן מנוטרדם. גם את הטקסט הזה כתבה רחל שפירא ללחן של אריאל זילבר הנהדר והעיבוד של מר וירצברג. השיר יצא כסינגל חמישי בקיץ 1986 לאחר שהאלבום כבר נמכר היטב והשיר המריא לראש מצעדי הפזמונים. את השיר קידמה גלי עם צאתו בתכנית "סיבה למסיבה" בהנחיית דודו דותן ורבקה מיכאלי והוא זכה לקליפ גם בתכנית להיט בראש. את השיר הזה הכרתי בגיל 21 ומיד התאהבתי בו וכיום הוא בטופ 5 שלה בזכות החום בביצוע והרגש, אין ספק שגלי יודעת לבחור שירים מיוחדים ומרגשים אחד אחד.

feldman89

Well-known member
מקום 3

"אמצע ספטמבר"

מתוך: האלבום אמצע ספטמבר משנת 1986

ומגיעים לאחד השירים הפחות מצליחים בזמנו שלא היה להיט בזמן אמת, אך משום מה הוא הפך לידוע כיום. השיר כמו כל שירי האלבום אמצע ספטמבר הוקלט תחת השפעת הנעשה במלחמת לבנון הראשונה והאירועים של מקרה סברה ושתילה בשנת 1982. את המילים הכה חזקות כתבה אסתר שמיר ללחן שלה גם(אסתר). השיר יצא כסינגל שביעי בשלהי הקיץ 1986 או בתחילת הסתיו ולא צעד כלל ברשת ג' ולא בלהיט בראש. עם זאת הוא נשמר טוב עם השנים והפך ליותר ידוע, אולי בגלל הסיפור מאחורי השיר והמשמעות וגם כי אסתר שמיר הקליטה לו גרסה משלה לאחר מכן.

feldman89

Well-known member
מקום 2

"רק אתמול"

מתוך: האלבום צעד אחד לפני הנהר משנת 1988

עוד קלאסיקה ענקית של גלי ושיר שהוא נצחי ללא זמן וגיל. את המילים המדהימות כתבה רחל שפירא הבלתי אפשרית(במובן חיובי של המילה) והלחן הוא של יוצר שאני מאד מעריך- יצחק קלפטר והעיבוד של וירצברג. השיר היה הסינגל השני שיצא בשלהי 1987 וכמו קסמים(הסינגל הראשון) הפך ללהיט אדיר ברדיו ובמצעדי רשת ג' ולהיט בראש. מרגשת אותי במיוחד השורה: אם אתה הוא גורלי- קח כבר את כולי". שיר עצוב ומדכדך אך לפעמים אלה השירים הכי עמוקים ונוגעים בנימי הנשמה ובי ספציפי. גלי עדיין מבצעת את השיר בהופעות. השיר צולם לקליפ בתכניות שונות: "להיט בראש", "ממני" ועוד. האלבום עצמו נמכר תוך פחות מחודש ב- 40,000 עותקים והגיע בהמשך למעמד של אלבום פלטינה כפולה ומכר מעל 80,000 עותקים עד ימינו. הישג אדיר במונחים של אז. בכלל זאת היתה שנה של אלבומים מדהימים במוסיקה הישראלית ובפרט אלבומה של גלי

feldman89

Well-known member
שמח שגם את מחוברת לאלבום הזה מ- 1988

אם היית עושה מצעד, איך היה נראה הטופ 5 שלך? מסקרן אותי

Lhuna1

New member
אני אחשוב על זה ואנסה לדרג 5 אחרי שאסיים לעבור על שלך

למעלה