מצעד שירי גלי עטרי

feldman89

Well-known member
מקום 14

"מקיץ אל החלום"

מתוך: האלבום צעד אחד לפני הנהר משנת 1988

חוזרים לשנת 1988 ולאלבום צעד אחד לפני הנהר. מקיץ אל החלום זה שיר שיצא כסינגל לרדיו באביב 1988 ומיד הוא זינק לראש מצעד רשת ג' ולהיט בראש והפך ללהיט גדול. לימים הוא זכה לעדנה בשל הביצוע הזכור של נינט טייב בעונה הראשונה של כוכב נולד, אישית מעולם לא נפלתי מהביצוע של נינט, גלי הרבה יותר מרגשת אותי בו
. בעבר פחות התחברתי לשיר עצמו אך בשנים האחרונות התאהבתי בביצוע, במילים שכתב ברוך פרידלנד, בלחן שכתב גם פרידלנד ובעיבוד של אילן וירצברג. זה שיר מנחם, אישה אשר מעדיפה לבכות בשביל הגבר שלה. אפשר גם לפרש אותו לעוד כיוונים. גלי ביצעה את השיר בתכנית "ממני" ושם היא אף הזילה דמעות- היא ציינה כי ניסתה לחוש את השיר שהוא כואב ועצוב ולכן הדמעות זלגו. נהדרת

inbal321

New member
שיר אדיר. ליריקס טוב. אבל אני חייבת להגיד

שדווקא אני פחות אוהבת את הביצוע של גלי... אני הכרתי כמובן דרך הביצוע בכוכב נולד, ונינט מוציאה שם את הנשמה החוצה (למרות שקצת צועקת)... ובאופן כללי אני שומעת את הביצוע שלה כשאני רוצה לשמוע את השיר

kobyz21

New member
קלאסיקה נהדרת!

גם לדעתי אי אפשר להשוות את הביצוע המנופח של נינט לביצוע האדיר והמדוייק של גלי!

feldman89

Well-known member
מקום 13

"אהבה למרחקים ארוכים"

מתוך: האלבום אהבה למרחקים ארוכים משנת 2015

חזרה לעשור הנוכחי ומגיעים לשיר האלמותי ואחד מהאהובים עלי בעשור הזה- אהבה למרחקים ארוכים. בשנת 2013 עבדה על אלבום חדש והחלה לעבוד עם יוצרים שאיתם לא שיתפה פעולה לפני כן וביניהם תומר הדדי ונועם חורב שכתבו את השיר הזה. הם שלחו לה הרבה שירים אך העניין זה למצוא את השיר שמתאים לה בגילה ואישיות שלה כיום. היא סיפרה שהטקסט מתאים לה כיוון שמדובר באהבה למרחקים ארוכים מבחינת זוגיות, האהבה לקהל ולהיפך ובכלל. עוד היא ציינה כי היא הופתעה מהטקסט הבוגר שכתב נועם חורב ושאלה אותו מאיפה הוא יודע על אהבה למרחקים ארוכים. הוא אמר שישב עם אמא שלו והיא גרמה לו לכתוב על הפרספקטיבה שלה בזוגיות. יצא לו טקסט מופלא פשוט!! השיר יצא כסינגל ראשון בפברואר 2014 ואני התרשמתי ממנו מאד- רגש, עומק, מוסיקליות, דיוק בגבהים ובעוצמות, מעביר את התחושה שהיא מבינה מה היא מביעה בשיר וכך צריך לבצע שיר!! השיר זכה להיכנס לפלייליסט של גלגלצ ונחשב לשיר הכי מצליח יחסית מהאלבום. הוא גם קיבל קליפ שצולם במיוחד ובו השתתפו זוגות רבים(ביניהם מקהילת להט"ב) וגם ניתן לראות בקליפ את הבת שלה- לי עטרי עם החבר שלה. שיר ענק ומצמרר

inbal321

New member
זה שיר שכל כך מרגש אותי שאני לא יכולה לשמוע אותו

ויש מעט מאוד שירים בעולם שאני יכולה להגיד עליהם שהם כל כך מרגשים אותי ברמה שאני לא מסוגלת לשמוע אותם. השיר הזה תמיד גורם לי לבכות. הוא תמיד גורם לי לחשוב על ההורים שלי...
את השיר הזה הכרתי דרכך אביחי, כששאלתי אותך פעם מה אתה חושב על נועם חורב ככותב וטענתי שהוא אוברייטד. אתה נתת את השיר הזה כדוגמה ללמה אתה מעריך אותו, אני הלכתי לבדוק את הליריקס של השיר הזה בשירונט כדי לדעת על מה מדובר, כ"כ התרגשתי כשקראתי אותו שהלכתי לחפש אותו ביוטיוב ואז התרגשתי אפילו יותר... לדעתי זה שיר ממש אדיר בצורה נדירה ומגיע לו לפחות טופ 10, ביחד עם השירים הותיקים של גלי. מאוד נהנתי לקרוא על מאחורי הקלעים של איך שהוא נוצר. גלי זמרת מוכשרת עם הרבה אישיות ואופי בשירים שלה.

feldman89

Well-known member
מקום 12

"בוא היום"

מתוך: האלבום "נסיך החלומות" משנת 1978

חוזרים לאלבום הבכורה הנהדר של גלי נסיך החלומות ואל שיר שבמצעדים הקודמים שעשיתי לכבודה היה המקום ה- 1 שלי!! שיר דיסקו קצבי מהפנט וחודר משנת 1976 שאת המילים כתבה אחותה שוש עטרי ז"ל, לחן של קובי אושרת וביצוע מושלם של אחת ויחידה. השיר אגב נשלח לייצג את ישראל בפסטיבל זמר בינלאומי הקרוי פסטיבל טוקיו(ימאהה) ביפן ולמרות שלא הגיע למקום גבוה במיוחד הוא יצר התעניינות בקרב התקשורת היפנית. גלי הרשימה גם מפיק חברת תקליטים מפורטו ריקו, אך היא סירבה לחתום כיוון שהיא היתה חתומה על חוזה בישראל. בארץ השיר זכה להצלחה טובה והיה ללהיט גדול. השיר נכלל באלבום הבכורה המעניין והאיכותי של גלי משנת 1978 ונדמה לי שזה אחד מאלבומי הבכורה הכי טובים שנעשו בישראל.

feldman89

Well-known member
מקום 11

"דרך ארוכה"

מתוך: פסקול הסרט דיזינגוף 99 1979 + האוספים: "רק אתמול" 1991, "המיטב" משנת 2009

והגענו לשיר נצחי מתוך פסקול הסרט המצליח דיזינגוף 99 שיצא לאקרנים בקיץ 1979 והביא כמה קלאסיקות גדולות מאד. גלי השתתפה בסרט כשחקנית ואטף זכורה סצינה שנויה במחלוקת שבו היא מבצעת אורגיה עם גידי גוב וענת עצמון- סצינה שהובילה לכך שאמא של גלי לא רצתה לדבר איתה כמעט שנה. גלי גם ניסתה להכחיש כל קשר ולהתעלם מהסצינה הזאת משך שנים רבות עד שלמדה לקחת את זה כהומור. את השיר דרך ארוכה היא הקליטה עבור הסרט והשיר יצא בקיץ 1979 בתקופת ההצלחה עם חלב ודבש באירופה והשיר הפך ללהיט ענק וכבש את המצעדים. גלי אף נבחרה בסיכום השנתי תשל"ט 1978/9 כזמרת השנה ברשת ג' ובגלי צהל והשיר דרך ארוכה התברג ב- 30 הגדולים. עד היום גלי מקפידה לבצע את השיר שאת המילים כתבה תלמה אליגון ואת הלחן יצר קובי אושרת האלוף בלחנים מדהימים. לימים השיר זכה לחידוש מוכר של הזמר משה פרץ

inbal321

New member
השיר הזה היה פעם אהוב עלי מאוד מאוד

היום הוא בירידה.... אבל עדיין מאוד אהוב עלי

feldman89

Well-known member
מקום 10

"נסיך החלומות ולנטינו"

מתוך: האלבום נסיך החלומות משנת 1978

חייב לספר שהשיר נכתב על ידי שמרית אור והולחן על ידי קובי אושרת ונשלח לוועדה מיוחדת שבחרה את השיר לאירוויזיון 1977 כשאילנית היא נציגת ישראל. אילנית אהבה את השיר והוא היה בין השירים שהוצעו לוועדה, אך הוועדה דחתה אותו כי השיר לא נחשב "ישראלי" אלא על דמות זרה ולא על משהו שמייצג את ישראל והארץ. השיר "אהבה היא שיר לשניים" נבחר לבסוף(היה עוד שיר שכמעט נבחר ונקרא "הנה הלילה" שהפך גם הוא ללהיט גדול של אילנית). כעבור שנה הוחלט לשנות את שיטת הבחירה בנציג ישראל ונקבע כי נציג ישראל הוא מי שיזכה בפסטיבל הזמר במקום הראשון. שמרית אור וקובי אושרת הציעו את השיר לגלי שהיתה כבר זמרת די מפורסמת עם כמה להיטים. גלי אהבה את השיר הקליט והסכימה לשלוח אותו לוועדה בביצועה. הוועדה שסיננה את השירים שיתחרו בפסטיבל העבירה את השיר הפעם וגלי ביצעה את השיר בלייב ביום פסטיבל הזמר תשל"ח 1978. לצערה היתה תקלה באחד המיקרופונים ולכן לא שמעו בסאונד טוב את השיר- מה שהוביל למקום 3 בתחרות. למרות זאת, השיר יצא לרדיו כסינגל לאחר מכן וכבש את מצעדי הפזמונים ואף זכה לקליפ בתכנית "עוד להיט" ובעוד תכניות. גלי שהיתה עדיין דיילת באל על באותם ימים, הבחינה שהפופולאריות שלה צוברת תאוצה והיו שרים לה במטוס את השיר הזה- מה שהוביל אותה להחליט שהיא צריכה להיות זמרת ופרשה מהדיילות. השיר היה שיר הנושא באלבום הבכורה המצליח שלה והוא זכה לשבחים. כיום הוא נחשב לקלאסיקה וגלי ציינה שזה מפתיע אותה כי היא לא חשבה שזה יקרה לה עם השיר.

מי הגיע למקום 2 ו1 באותו קדם?

הכי מצחיק שאחרי שנה היא זכתה באירוויזיון

אני מאוד אוהבת השיר הזה זה המקום שלישי אצלי בשירים שלה
אחרי מקיץ אל החלום ודרך ארוכה

למעלה