מצעד שירי גלי עטרי

feldman89

Well-known member
מקום 20

"איך לאהוב אותך" עם יזהר אשדות

מתוך: פסקול הסרט "שוברים" 1985+ האוסף "המיטב" משנת 2009

גלי לא נחשבת לשחקנית בכירה בתעשייה אך מדי פעם היו לה נגיעות. בשנת 1985, אחרי השתתפות בשני סרטים מאד מצליחים("הלהקה" + "דיזינגוף 99") היא הופיעה בתפקיד משמעותי בסרט "שוברים" בבימויו של אבי נשר ובו גילמה תפקיד של זמרת מפורסמת בשם יפה טללים, שלמרות הצלחתה הגדולה סובלת מחוסר ביטחון עצמי. בפסקול הסרט היא תרמה את קולה ל- 3 שירים כשהמפורסם ביותר זה השיר הזה "איך לאהוב אותך" שבוצע בדואט עם יזהר אשדות שכיכב גם הוא בסרט. הסרט עצמו נכשל בקופות אך השיר הזה השיר הזה יצא כסינגל רשמי וצעד בשנת 1985 וזכה לכמות השמעות טובה. אני פעם קצת פחות אהבתי את השיר אך לאט לאט התחלתי להתחבר אליו ולכן המיקום הגבוה. השיר נכלל באוסף המיטב של גלי בשנת 2009. למי שתוהה אם זה השיר היחיד מתוך סרט שבו השתתפה גלי אז אני מבשר לכם שעוד נפגוש שיר נוסף כזה.

feldman89

Well-known member
מקום 19

"הכל עומד במקום"

מתוך: האלבום אמצע ספטמבר משנת 1986

קופצים כמה חודשים לאחר מכן ועוברים אל הסינגל הראשון שיצא מתוך האלבום המושלם והמצליח מאד- אמצע ספטמבר. השיר הכל עומד במקום יצא לרדיו בסתיו 1985 ומיד זכה להצלחה גדולה ברדיו ובמצעדי הפזמונים(רשת ג', גלי צהל, להיט בראש) וכבש כל מצעד אפשרי. היה זה לדעת מבקרים רגע מפנה בקריירה של גלי. עד אז היא ניסתה למצוא את עצמה בכמה סגנונות ומאלבום והשיר הזה התחילה למצוא את הסגנון הייחודי שאנו מכירים אצלה. גם היא עצמה אמרה שמהאלבום הזה ואילך- היא חשה שהכל נהיה יותר ברור וגם יותר אישי בשירים ובנוסף היא תיכננה 3 אלבומים(אמצע ספטמבר, צעד אחד לפני הנהר, בראשית). את השיר כתב יעקב גלעד, את הלחן יצר אילן וירצברג. את השיר היא קידמה בתכניות שונות כגון: להיט בראש ועוד. שיר ענק שאהבתי מגיל 13 לפחות

feldman89

Well-known member
מקום 18

"דואט פרידה" עם מני בגר

מתוך: האלבום קח אותי הביתה משנת 1981

חוזרים כמה שנים אחורה לאלבום הרוק המצליח קח אותי הביתה. גלי לא נחשבת לזמרת שעושה דואטים בכל הזדמנות אפשרית אך היו לה כמה וכמה דואטים. בשנת 1981 היא הקליטה עם הזמר הנהדר והאנדרייטד- מני בגר את הדואט הזה- דואט פרידה. השיר יצא לרדיו כסינגל בשלהי 1981 ומיד הפך ללהיט גדול ברדיו ובמצעדי הפזמונים(גלי צהל ורשת ג'). את המילים כתבה רחל שפירא ללחן של ירוסלב יעקובוביץ' והעיבוד גם של ירוסלב. השיר הפך מאז להמנון גדול ומזוהה עם זוגות רבים שעברו פרידות. בעקבות הצלחת האלבום גלי יצאה בסיבוב הופעות משותף עם מני בגר שהיה אז בשיא הצלחתו. מאז השיר זכה לחידוש של ניקי גולדשטיין ומורן אהרוני אך נדמה שהמקור הכי מרגש וטוב. אגב האלבום זכה לשבחים רבים ואף קיבל את תואר הפקת השנה לשנת 1981- כבוד!!!

inbal321

New member
אוהבת מאוד

הכרתי אותו מהגרסה של ניקי גולדשטיין ומורן אהרוני וזו גם הגרסה שאני שומעת בד"כ (והיא מתנגנת אצלי הרבה) אך כמובן שגם המקור, שאני שומעת אותו כרגע, מעולה. אחרי שהגבת לניחוש שלי בשירשור הניחושים של המצעד באמת שמתי לב שגלי לא עושה הרבה דואטים... באופן די נדיר. חוץ מהשיר הזה ו"ממרחקים" לא עולה לי שום דואט שלה (ואולי הדואט עם מומי לוי, אבל המקור הוא שלה והוא סולו אז זה גם לא ממש נחשב...)

feldman89

Well-known member
היה לה עוד דואט:

השיר "קרן שמש שובבה" עם אלי מגן שהוא מאלבום הבכורה של גלי אבל זה שיר מעוברת- במקור זה שיר של סטיבי וונר. את הדואט היא ביצעה לפני כן בתכנית "ראש כרוב" שהיתה תכנית ילדים. לא הכנסתי אותו למצעד כי לא נראה לי שיצא לרדיו למרות שיצא לי לשמוע אותו מנוגן פעם פעמיים ברשת ג'

feldman89

Well-known member
מקום 17

"עד שנשיב"

מתוך: האלבום קח אותי הביתה משנת 1981

והנה נציג נוסף ואחרון מתוך האלבום המיוחד. השיר עד שנשיב גם הוא נכתבה בידי רחל שפירא והלחן הוא של ירוסלב. זהו שיר אהבה מדהים ושובר לב. הוא יצא לרדיו כסינגל שני בקיץ 1981 ומיד כבש את הרדיו ומצעדי הפזמונים ואף נכלל בשנתי של רשת ג'(מקום 6). עם זאת הוא קצת נשכח לצערי למרות שיש אנשים שאוהבים אותו. יש בשיר הזה נגיעות סול שחור וזה מרגש אותי מאד, אוהב את הקול המיוחד שלה.

feldman89

Well-known member
מקום 16

"עוד יום"

מתוך: האלבום "ממריאה ברוח" משנת 1984

חוזרים לאלבום ממריאה ברוח ומגיעים לנציג הכי בולט במצעד מתוכו. השיר עוד יום הוא שיר מדכדך אך מאד נוגע ללב ומרגש בעיני. הוא יצא כסינגל ראשון מתוך האלבום אי שם בקיץ 1983 ומיד זכה להצלחה גדולה מאד ברדיו ובמצעדי הפזמונים. את המילים כתבה גם רחל שפירא הנהדרת(יוצרת שכה אהובה עלי) ואת הלחן יצר מתי כספי שהקליט אף הוא ביצוע לשיר כעבור מספר שנים. השיר זכה לכמה ביצועים בכוכב נולד בזמנו ונדמה לי שהיה זמר צעיר שחידש אותו אך אף ביצוע לא נשמע מושלם כמו הביצוע של גלי המיוחדת. לשיר צולם קליפ בתכנייות: "שעה טובה", "זהו זה" ועוד...

inbal321

New member
איזה מדהים.

שיר קורע לב. רחל שפירא אכן מוכשרת.
אני הכרתי אותו ככה

feldman89

Well-known member
גם אני הכרתי אותו דרך כוכב נולד 2 בביצוע הזה ושל אבי בן אבו

מעונה 8 שביצע אותו בתכנית ספיישל של שירי גלי עטרי. ביצוע יפה של סשה גרישקוב בטכניקה מרשימה למדי, היא שלטה בטונים הנמוכים בצורה יפה

inbal321

New member
הכרתי כל כך הרבה שירים דרך כוכב נולד, גם קלאסיקות

אפילו שירים שהיום אני אוהבת מאוד ומכירה את המקור שלהם טוב- לפעמים אני פתאום נזכרת "הייייי הכרתי את זה בפעם הראשונה דרך כוכב נולד בכלל"

kobyz21

New member
מהשירים הכי מופתיים בכל הזמנים, השיר שהכי הורג ברכות שיש!

טופ 10 בכל הזמנים אצלי, אבל אני מדבר בביצוע של מתי כספי... הביצוע של גלי פחות כובש אותי, חסר לי בו רגישות לעומת מתי, קצת טכני מדי, מתי לוקח את השיר בדיוק למקום הנכון...

Lhuna1

New member
זה שיר נהדר, אבל מזוהה גם אצלי יותר עם מתי כספי

feldman89

Well-known member
מקום 15

"לחם וחמלה"

מתוך: האלבום אהבה למרחקים ארוכים משנת 2015

קופצים 32 שנים קדימה אל שנת 2015 ואל השיר המושלם למדי- לחם וחמלה הלקוח מאלבומה המעט מפוספס אהבה למרחקים ארוכים. לחם וחמלה יצא כסינגחל חמישי במאי 2015 ואני זוכר שמיד אהבתי אותו למרות שמאז החיבור המיוחד לשיר הזה גדל אצלי. את המילים כתב מאיר גולדברג ואת הלחן יצר בן ארצי המוכשר מאד. השיר לא הצליח כמעט ברדיו ובמצעדים וזה חבל כי נדמה שלא משנה איזה שיר תקליט גלי היום, הוא לא יזכה לאותו יחס שזכו השירים הישנים מעשורים קודמים. העיבוד פשוט מוסיקלי ומרגש!!

למעלה