מה אתם שומעים כעת

feldman89

Well-known member
כפל- חוה אלברשטיין

שיר ענק מאלבום ענק- "מות הפרפר" משנת 1968, יש לו גם ביצוע בצרפתית של הזמרת מרי לאפורט שהקליטה אותו במקביל זאת כיוון שמלחין השיר- נחום היימן שהה בצרפת בסוף שנות ה- 60(ואחר כך עבר לבריטניה).

feldman89

Well-known member
בשביל אל הבריכות- חוה אלברשטיין

עוד שיר שיש לי חיבור מיוחד מהאלבום "מות הפרפר" מאז גיל 13, יש מאחוריו סיפור עצוב למרות שהוא נשמע פחות כבד. מילים איכותיות של יהורם טהרלב, לחן מעולה של אלונה טוראל ועיבוד של מישה סגל שהפיק את האלבום. חוה פשוט גדולה מהחיים

feldman89

Well-known member
מישוט בארץ- יפה ירקוני
מוקדש ליעל ואריה

אני ממש מאוהב בזמרת הזאת
לא אכפת לי שהיא מתקופה "עתיקת יומין" או מיושנת לדברי כמה מאנשי הפורום- איכות זאת איכות וכישרון וטעם מוסיקלי יש בה בשפע. בקרוב אקדיש לה פינה עם שיריה. יש בשיר הזה תמימות וקסם שאין יותר בשירים כיום. השיר עצמו לקוח מאלבומה "כל היונים" משנת 1970

feldman89

Well-known member
אן דן דינו- יפה רקוני

שיר ילדים קסום שזכה במקום ה- 1 בפסטיבל שירי הילדים מס' 2 בחג החנוכה דצמבר 1971 תשל"ב. הבת של יפה- רותי ירקוני סיפרה שאת החזרות לקראת ביצוע השיר לפני הפסטיבל עם הילדים היא קיימה בביתה.

feldman89

Well-known member
ליל סתיו- יפה ירקוני

אחד מהשירים הכי יפים של שנות ה- 60 בארץ ובכלל. זוכה המקום ה- 1 בפסטיבל הזמר והפזמון תשכ"ו 1966 ששודר ברדיו קול ישראל במוצאי יום העצמאות ה- 18 של ישראל. היו זמנים....... אז היו 2 ביצועים לכל שיר שהתחרה והמבצע השני של השיר זה אריק אינשטיין ז"ל.

feldman89

Well-known member
מנדלבאום- עדנה גורן

אחד השירים שגרמו לי להתאהב בגיל 8 במוסיקה ישראלית עברית. כל כך הקדים את זמנו השיר, ג'אז פופ איכותי ומהפנט!!! מתוך הסרט "תל אביב בוערת" 1967

feldman89

Well-known member
לא פעם בקיץ- עדנה גורן

שיר ששבה את לבי בגיל מאוחר יותר, לא ברור איך הקריירה של עדנה נעצרה באיבה בשנות ה- 70. היא פשוט מוכשרת וכל כך מיוחדת ואיכותית. השיר הזה גם הוא מתוך פסטיבל הזמר והפזמון תשכ"ו 1966 ום לאריק אינשטיין יש ביצוע מאותו הפסטיבל.

feldman89

Well-known member
קרן שמש קרן זוהר- עדנה לב

כמה השיר הזה מרגש
עוד שיר מפסטיבל הזמר והפזמון תשל"ב 1972, זכה מקום 3 ובדיעבד היה צריך להיות במקום ה- 1. לחן מרהיב ומחמם לב של משה וילנסקי ז"ל, מילים נפלאות של יהורם טהרלב וביצוע חד פעמי של עוד זמרת מפוספסת אך הותירה שירים מאד אהובים עלי

feldman89

Well-known member
את ואני נולדנו בתש"ח- עדנה לב

עולים שנה קדימה, זוכה מקום ה- 1 בפסטיבל הזמר והפזמון תשל"ג 1973. אמנם "ליל חנייה" הינו השיר הכי אהוב עלי מאותו פסטיבל אבל קשה להישאר אדיש או לא להתרגש מהמילים מוטי גלעדי והלחן האלמותי של יגאל בשן והביצוע החד פעמי של עדנה לב!!! הבעיה היתה שכל הפסטיבל הזה במיוחד היה מושלם עם שירים נצחיים ולהיטי ענק ללא עוררין.

feldman89

Well-known member
השמש היא האור של העולם- ריקי גל מוקדש לענבל

ענבל, מכירה את השיר הזה? שיר שאהוב עלי המון שנים. כבש את המקום ה- 1 במצעד גלי צהל בשנת 1974 אך לצערי נשכח מאז
שורה מרגשת: "אל תריב עם עצמך, אל תאבד בחשיכה". שיר ענק של ריקי גל

feldman89

Well-known member
עוד ועוד- אילנה אביטל

מקום 4 בקדם אירוויזיון תשמ"ג 1983. היא מביאה כאן מצגת קולית מרהיבה והשיר הזה מאד אהוב עלי
שמרית אור- פזמונאית מצוינת, לחן נפלא גם כן של אורי קריב

feldman89

Well-known member
פירות אסורים- קורין אלאל

שיר פנטסטי מאלבומה השני "פירות אסורים" שכתבה והלחינה. חוץ מהלחן, המילים והביצוע גם העיבוד מעולה!!

feldman89

Well-known member
ילד בקרקס- אילנית

מה זה אני אוהב את השיר, חסר לי שירים כאלה עם תוכן ומצד שני המקצב הלטיני ברזילאי אדיר!!! הכרתי אותו בתכנית של רוני ידידיה ב- 88FM ומאז שני מאוהב בו

למעלה