מצעד שירי גלי עטרי

feldman89

Well-known member
מקום 33

"מראה מכושפת"

מתוך: האלבום בראשית משנת 1989

חוזרים לשנת 1989 ולאלבום בראשית. למעשה האלבום הזה שכולו הורכב משירי רחל שפירא הכיל יותר ממחציתו חידושים לשירים מוכרים או מתורגמים אך היו בו 4 שירים חדשים מקוריים עבריים וזה אחד מהם. מראה מכושפת יצא בסתיו 1989 כסינגל(בספטמבר או אוקטובר) והצליח פחות מהסינגלים הקודמים לו למרות שצעד בטופ 20 ברשת ג' ולהיט בראש. את השיר היא ביצעה בתכנית להיט בראש וגם בתכנית תוסס. את השיר הלחין אילן וירצברג שתרם כנראה הכי הרבה לחנים עבור גלי ובעיקר בשנות ה- 80 שבהן היתה בשיא ההצלחה!! שיר מהמם אם יורשה לי לומר

feldman89

Well-known member
מקום 32

"כאילו סוף"

מתוך: האלבום בראשית משנת 1989

נשארים באלבום הזה ועוברים לשיר "כאילו סוף" שהוא למעשה שיר מעוברת שבמקור נכתב על ידי שיקו בוארקי. רחל שפירא תירגמה אותו וחוה אלברשטיין הקליטה אותו לאלבום "נמל בית" בשנת 1983. רק כעבור 6 שנים הוציאה אותו גלי כסינגל בשנת 1989 מתוך אלבומה המעניין והמעולה "בראשית" שהיה אלבום המשך לאלבומים אמצע ספטמבר וגם צעד אחד לפני הנהר. השיר בוצע בתכניות טלביזיה רבות: זהו זה, סיבה למסיבה וגם בתכנית הענקת פרס ישראל. שיר שהתאהבתי בו
מהממת שכמוה

feldman89

Well-known member
מקום 31

"חבק אותי לאט"

מתוך: האלבום חבק אותי לאט משנת 2003

והנה קפיצה קדימה בזמן- 15 שנים לאחר מכן לעבר האלבום חבק אותי לאט. את שיר הנושא כתבה עדית פאנק ללחן של לאה שבת. השיר המקסים הזה יצא כסינגל שלישי בסוף שנת 2003 והוא הצליח יפה בהשמעות ובמצעד רשת ג' לפחות, שם טיפס עד למקום ה- 2 בשיאו. שיר יפהפה ונוגע כיאה לזמרת הזאת. את השיר היא ביצעה בתכנית של אלי יצפאן נדמה לי

feldman89

Well-known member
מקום 30

"פעמון מצלצל"

מתוך: האלבום אמצע ספטמבר משנת 1986

מדובר בסינגל השמיני והאחרון שיצא מתוך אלבום המופת והמושלם- אמצע ספטמבר משנת 1986. את המילים הנהדרות כתבה אסתר שמיר המחוננת, את הלחן יצר אילן וירצברג(שוב) שהפיק את האלבום. השיר היה ללהיט גדול עם צאתו בסוף 1986 הוא כבש את המצעד השבועי של רשת ג'(בגלי צהל לא זוכר את המיקום). השיר לא כל כך זכור כיום אך אני מאד אוהב אותו

feldman89

Well-known member
מקום 29

"בעקבותיו"

מתוך: האלבום ממריאה ברוח משנת 1984

חוזרים שנתיים וקצת אחורה אל עבר האלבום ממריאה ברוח שהוא הצליח להניב כמה להיטים גדולים וזכורים אך במכירות לא הצליח. בעקבותיו זה שיר שאת המילים כתב זאב אולמן ואת הלחן כתב אפרים שמיר(באופן מפתיע). השיר יצא כסינגל רביעי וזכה להצלחה טובה מאד ברדיו ובמצעדי הפזמונים. את השיר היא ביצעה בתכנית הטלביזיה "פרפר נחמד" בה התארחה, בתכנית שמיניות באוויר שאותה הנחה דליק וולוניץ'. את השיר הכרתי בתכנית רדיו מדהימה שאהבתי לשמוע בילדותי- "הלילה השישי" וגם השיר הזה נוגן לעיתים בתכנית. שיר אדיר ומרגש ואני מתחבר מאד לשורה: "דרך ארוכה עברתי, יש בה מטרה".

feldman89

Well-known member
מקום 28

"מחר יהיה יום יפה"

מתוך: האלבום ממריאה ברוח משנת 1984

נשארים עדיין באלבום המיוחד ממריאה ברוח. השיר מחר יהיה יום יפה זה נכתב והולחן על ידי קורין אלאל למופע שלה "ממתקים מפוזרים" שאיתו יצאה בשנת 1979. רק לאחר מכן היא מסרה אותו לגלי שהקליטה אותו אלבום הזה. השיר יצא לרדיו כסינגל בשנת 1984 ולמרות שרשת ג' התעלמה ממנו במצעדים השבועיים הוא זכה להצלחה נאה והיה ללהיט. השיר אף צולם לקליפ בתכנית "זהו זה" ובוצע גם בעוד מסגרות שונות. מדובר בשיר שהוא בלדה מדהימה ומרגשת במיוחד ולכן הוא ממוקם גבוה
מקווה שיהיה מישהו שישמע ויאהב בעיקר כי זה שיר מאד אופטימי ומנחם

feldman89

Well-known member
מקום 27

"בלוז חורפי"

מתוך: האלבום ביום שאחרי משנת 1992

הגענו שוב לשנת 1992 והפעם לשיר המהמם מתוכו- בלוז חורפי. זה היה השיר שיצא כסינגל שמיני ואחרון מתוך האלבום בשלהי שנת 1992 והוא צעד בעשרת הגדולים של רשת ג'. את המילים כתב עידן סובול ואת הלחן אילן וירצברג. את השיר היא ביצעה בתכנית "סופשבוע" שהנחה אהוד מנור בליל שבת בשנת 1992 עם צאת האלבום. השיר הזה פשוט נפלא ומרגש ובעיקר אנדרייטד!!! גלי

feldman89

Well-known member
מקום 26

"אחריה"

מתוך: האלבום "סימנים" משנת 1994

והגענו לנציג האחרון של האלבום סימנים ואל השיר אחריה. השיר הזה היא בלדה מדהימה וכובשת שתפסה אותי חזק בחודשים האחרונים בעיקר. אחריה יצא כסינגל במהלך שנת 1994 וזכה להצלחה יפה במצעד רשת ג'. לשיר צולם קליפ מיוחד והוא זכה לחשיפה. מה אפשר לומר- היא אלופה בשיר הזה ובכלל. מתחבר למילים של אסתר שמיר וללחן שיצרה גלי בעצמה.

feldman89

Well-known member
מקום 25

"בוא נשכח ונסלח"

מתוך: פסטיבל צבעים טריים תשמ"ז 1986+ האוסף "רק אתמול" משנת 1991

שוב הבלחה של גלי לפסטיבל ילדים שכונה גם "הפסטיבל"/ "פסטיבל צבעים טריים" ותיפקד כתחליף לפסטיבל שירי ילדים. השיר בוטצע לראשונה במסגרת הפסטיבל הזה והוא לא זכה להצלחה שם אך עם צאתו לרדיו הוא הפך ללהיט גדול ברדיו וכבש את מצעד רשת ג' וגלי צהל. את המילים כתב אהוד מנור ז"ל שכתב מספר מצמצם של שירים לגלי, את הלחן יצר אילן וירצברג. לצערי השיר נשכח ולא מושמע וגם לא הופיע באוסף האחרון שלה אך זה שיר גדול ומאד מרגש עם כוח מוסיקלי.

feldman89

Well-known member
מקום 24

"מקדש האהבה"

מתוך: האלבום צעד אחד לפני הנהר משנת 1988

חוזרים לאלבום המצליח ביותר של גלי עד היום והוא צעד אחד לפני הנהר. השיר מקדש האהבה הוא השיר הפותח את האלבום והוא הסינגל השביעי ששוחרר מתוכו. השיר כמו קודמיו זכה להצלחה יתרה בהשמעות ברדיו ובמצעד רשת ג' ולהיט בראש וכבש אפילו את המקום ה- 1. את המילים כתבה אסתר שמיר ואת הלחן כתב אילן וירצברג ואני אוהב אותו כי הוא בעל כח מוסיקלי ויש לו רגש. שיר ענק! מילים מעודדות: אל תישאר אל תישאר פגוע. השיר בוצע בתכנית "להיט בראש".

feldman89

Well-known member
מקום 23

"עוד מעט"

נשארים באותה תקופה ועם צעד אחד לפני הנהר ועוברים ל"עוד מעט". שיר זה יצא כסינגל רשמי שישי באביב 1988 והוא זינק אף לראש המצעדים(רשת ג' ולהיט בראש). את השיר כתב והלחין יחדיו אילן וירצברג שעיבד את כל השיר ואת האלבום. זה שיר נפלא ומרגש בכל פעם. את השיר היא ביצעה בתכנית: "תופסים ראש", "זהו זה", "להיט בראש" ובתכנית קיץ באילת מאותה שנה וגם בתכנית "ממני" עם מני פאר ז"ל- בו קידמה גלי את האלבום בליל שבת. לשמוע ולהתמוגג!!

feldman89

Well-known member
מקום 22

"ארץ טירוף ונביאים"

עדיין אותה שנה ואותו אלבום- צעד אחד לפני הנהר. השיר הזה היה הסינגל השמיני והאחרון שיצא מתוך אלבום מופת זה(בשנה של אלבומי מופת רבים). את המילים כתב ברוך פרידלנד ואת הלחן חיבר יצחק קלפטר המצוין שתרם כמה שירים בלתי נשכחים עבור גלי. זה שיר שהצליח יפה אך ביחס לשבעת הסינגלים הקודמים פחות הצליח ופחות שרד את מבחן הזמן לצערי. בכל מקרה שיר נפלא ומרגש מאד. את השיר ביצעה גלי בתכנית "זהו זה".

feldman89

Well-known member
מקום 21

"מהמרחקים" עם סגיב כהן

מתוך: האלבום בין האש ובין המים משנת 2008

מעבר 20 שנה קדימה לעבר שנת 2008 ואל האלבום המצליח ."בין האש ובין המים". שיר זה יצא סמוך לצאת האלבום בספטמבר 2008 והוא זכה להצלחה גדולה מאד ונהיה ללהיט ענק והגדול ביותר של גלי בעשור ההוא. השיר כבש את המצעדים השבועיים בכל תחנת רדיו בישראל, שהה שבועות רבים בפסגת מצעד ההשמעות הארצי(מדיה פורסט) ונהיה לשיר הכי מושמע בשנת תשס"ט 2008/9. לשיר(שאותו כתב והלחין סגיב כהן) צולם קליפ מיוחד והוא שודר הרבה בערוץ 24. השיר עזר לאלבום עצמו להצליח במכירות והגיע על סף מעמד של אלבום זהב עם מכירות של מעל 17,000 עותקים לפחות עד דצמבר 2008

inbal321

New member
החרישות עליו המאיסו אותו לגמרי.

נוגן בטקס סוף טירונות שלי (או סוף קורס).

למעלה