מצעד שירי גלי עטרי

feldman89

Well-known member
מקום 49

"סימנים"

מתוך: האלבום "סימנים" משנת 1994

ומגיעים לעוד להיט גדול בזמנו- סימנים שהוא שיר הנושא את האלבום הזה. השיר יצא לרדיו כסינגל באביב 1994 והוא הצליח יפה ואף כבש את המצעד השבועי ברשת ג' למשך שבוע. את המילים כתבה יעל טבת(שכתבה כמה שירים מאד ידועים כגון: בתוך, בגידה של ריטה) והלחן של גלי שתרמה כמה לחנים מאד טובים באלבום המדובר. מאד אוהב את הטקסט והלחן והביצוע נפלא

feldman89

Well-known member
מקום 48

"אחת כמו כולם"

מתוך: האלבום "ביום שאחרי" 1992

הסינגל הרביעי והנהדר שלה מאלבומה המצליח ביותר בשנות ה- 90(מבחינת מכירות עותקים) של גלי- "ביום שאחרי". האלבום הגיע למעמד של אלבום זהב ומכר מעל 20,000 עותקים ונחשב לאחד מאלבומי רבי המכר באותה שנה. דווקא השיר אחת כמו כולם לא צעד ברשת ג'- שם פסחו עליו. לשיר צולם קליפ בתכנית "זהו זה" וגם בתכנית "הופה היי". את המילים והלחן ביחד חיברה לאה שבת! היה זה שיתוף הפעולה לראשונה בין השתיים שנמשך עד ימינו אלה.

feldman89

Well-known member
מקום 47

"קסמים"

מתוך: האלבום צעד אחד לפני הנהר משנת 1988

הגענו אל נציג שני לאלבום המופתי והנהדר "צעד אחד לפני הנהר" שיצא כאמור בחורף 1988. הנה הסינגל הראשון והמקסים שיצא מתוכו בקיץ 1987 ונהיה ללהיט ענק מיד. השיר בעל צלילי מוסיקה אתנית(מוסיקת עולם) ואני מאד מתחבר לסוג מוסיקה כזה. קסמים זכה לקליפ בתכנית "להיט בראש". השיר נכלל בטופ 40 בשנתי של רשת ג' ובעצם באותו מצעד שנתי קבעה גלי שיא חדש של 6 שירים שהתברגו ב- 40 הגדולים בסיכום השנתי. השיא לא נשבר מאז ולהערכתי לא יישבר! המילים שייכות לעדית פאנק הסופרת, לחן של בן אמיתי והעיבוד של אילן וירצברג שהפיק מוסיקלית את כל האלבום!

inbal321

New member
מצויין! התחלתי לאהוב אותו לא מזמן כששמעתי אותו בארומה

לפני זה לא אהבתי אותו דווקא... יש שירים כאלה שאתה לא אוהב, אבל אז פתאום אתה שומע אותם במקרה ברגע מסויים ויש לך הצתה מאוחרת לגביהם ובבת אחת אתה פתאום מתחיל לאהוב אותם... אז הוא אחד מהם

kobyz21

New member
שיר גדול, מתחבר למה שענבל כתבה לגביו

כנראה צריך להיות בהלך רוח מסויים כדי להבחין בקסמו הייחודי

feldman89

Well-known member
מקום 46

"אמצע שומקום"

מתוך: האלבום בראשית משנת 1989

עולים שנה וחצי קדימה אל שנת 1989 ואל הסינגל הראשון שיצא מתוך אלבומה "בראשית" שיצא באביב 1989. אמצע שומקום זה שיר פופ מושלם שהטקסט מאד מדבר אלי ואני מזדהה איתו ואוהב מאד. את המילים כתבה כמו גם כל השירים באלבום הזה- רחל שפירא והלחן של אילן וירצברג שגם הפיק את השיר וגם את האלבום הזה. השיר הזה יצא כסינגל ראשון בתחילת שנת 1989 והוא זכה להצלחה יפה מאד ונחשב להיט גדול. גלי ביצעה את השיר בתכנית "זהו זה"(בפרק מיוחד שבו שרה 2 שירים מהאלבום) וגם בתכנית להיט בראש וגם בתכנית "תוסס" ששודרה בערוץ 1 כמגזין מוסיקלי

feldman89

Well-known member
מקום 45

"נפאל"

מתוך: האלבום צעד אחד לפני הנהר משנת 1988

ואותו אני מאמין שלא צריך להציג. הנה אחד מהלהיטים הגדולים של שנת תשמ"ח 1987/8 ואחד הלהיטים הגדולים של גלי. השיר יצא כסינגל שלישי אחרי קסמים ועוד שיר נוסף וממש כמותם- כבש את הרדיו ואת מצעד רשת ג' ולהיט בראש(מי שתוהה מה עם מצעד גלי צהל, הוא הופסק מיד אחרי המצעד השנתי תשמ"ז 1987 בשל מיעוט גלויות שנשלחו באותה עת ובשל שיקולים של מנהלת התחנה דלית עופר). השיר נכנס לסיבוב ההופעות של גלי באותה שנה ובוצע בתכניות: להיט בראש ובעוד תכניות שונות. למעשה האלבום צעד אחד לפני הנהר יצא לאור מוקדם מהצפוי בשל הלהיטים הגדולים שניפק בטרם שוחרר ובשל ביקוש רב לו בחנויות התקליטים. נפאל הפך לשיר אהוב גם עבור ישראלים שנסעו לנפאל עצמה ומקומיים היו מזמזמים אותו שם. את המילים כתבה רחל שפירא ואת הלחן תרם לא אחר מאשר אריאל זילבר. השיר הוחזק אצלה 8 שנים לפי מה שסופר. שיר ענק ופעם היה אחד מהשירים הכי אהובים עלי שלה. גם אמי מאד אוהבת אותו מאז ועד היום

אריה31

Member
מנהל
במצעד האחרון (19.9.87) נבחרתי למאזין הקבוע

וזכיתי בחמישה תקליטים

הייתי מוכן לוותר עליהם רק כדי שהמצעד שגדלתי עליו יימשך

אריה31

Member
מנהל
לא זוכר, עברו כמה שנים מאז

באותה תקופה היו לי את רוב התקליטים של התקופה, אז בטח זכיתי גם באלבומים שכבר היו לי חח

באותה שנה זכיתי באחד המצעדים בחולצה של גלי צהל - כל הזמן, שמשום מה נעלמה לי דיי מהר

inbal321

New member
אני מודעת לזה שזה אחד הלהיטים שלה, אבל באופן מוזר אני לא ממש

מכירה אותו ואף פעם לא ממש הקשבתי לו. עכשיו נתתי האזנה וחיבבתי מאוד

feldman89

Well-known member
מקום 44

"בין האש ובין המים"

מתוך: האלבום בין האש ובין המים, משנת 2008

בשנת 2007 עבדה גלי על אלבום חדש שכבר היה די מוכן מבחינת סקיצות. עם זאת אחותה השדרנית הנפלאה שוש עטרי ז"ל, התעקשה להכיר לה יוצר צעיר ומוכשר- סגיב כהן. גלי הסכימה לפגוש אותו והם עשו היכרות בתחנת רדיו. זמן קצר לאחר מכן נפטרה במפתיע אחותה(מרץ 2008) וגלי היתה במצב רוח מסוים. היא החליטה לגנוז את האלבום שעבדה עליו והחלה לעבוד עם סגיב על שירים לאלבום אחר. התוצאה הובילה לאלבום מעט שונה הקרוי "בין האש ובין המים" שיצא לאור בספטמבר 2008. שיר הנושא יצא כבר ב- 27 ביולי 2008 כסינגל ראשון בטרם יצא האלבום. הוא זכה לחיבוק חם מהקהל ומהרדיו ומוקם במקום ה- 2 במצעד רשת ג' וגם בגלגלצ ונכנס ל- 40 הגדולים בשנתי של ג'. שיר זה כמו כל השירים נכתבו והולחנו על ידי סגיב המוכשר והאלבום כולו הוקדש לשוש
השיר הזה פשוט גדל עלי והוא יפהפה ומאד מרגש
, מין שיר שאומר שאפשר וצריך ללכת בין הטיפות ולראות את חצי הכוס המלאה

למעלה