מצעד שירי גלי עטרי

feldman89

Well-known member
מקום 56

"סתיו ישראלי"

מתוך: האלבום "אמצע ספטמבר" משנת 1986

הגענו לאלבום המצליח "אמצע ספטמבר" ואל הסינגל השלישי מתוכו - סתיו ישראלי. אחרי כישלון המכירות של אלבומה הקודם ממריאה ברוח, החלה גלי עטרי לעבוד עם יעקב גלעד כיועץ אומנותי ועם אילן וירצברג כמפיק מוסיקלי. המהלך הוביל להקלטת האלבום המצליח ביותר שלה עד אז- מכר כ- 30,000 עותקים ונהפך לאלבום זהב. נראה שגלי מצאה את הכיוון המוסיקלי אחרי שניסתה כמה סגנונות עד אז. האלבום אמצע ספטמבר והלאה הוא הגלגול השני של הקריירה השנייה שלה. סתיו ישראלי נכתב למילים של יעקב גלעד וללחן נהדר של צוף פילוסוף. השיר יצא לרדיו כסינגל בראשית שנת 1986 וכבש את מצעדי הפזמונים של תחנות הרדיו ולהיט בראש ומאז הוא הפך לקלאסיקה.

feldman89

Well-known member
מקום 55

"בוקר חדש"

מתוך: האלבום "סימנים" משנת 1994

חוזרים לאלבום הנהדר "סימנים" שיצא בשנת 1994 ואל הלהיט המעולה בוקר חדש. השיר יצא כסינגל אבל לא צעד ברשת ג' משום מה. את השיר היא ביצעה בכמה תכניות טלביזיה ואפילו במשדר יום העצמאות ה- 46 שבו ביצעה גם עוד שיר נוסף. את המילים כתבה נילי ארונוביץ' ואת הלחן יצרה לאה שבת שגם הפכה למקורבת לגלי וכתבה לה כמה שירים מפורסמים. שיר ענק!!!

feldman89

Well-known member
מקום 54

"אין לי ארץ אחרת"

מתוך: האלבום אמצע ספטמבר משנת 1986

בשנת 1985 הקליטה עטרי את אלבומה הרביעי כאמור והוא היה אחד מהאלבומים החשובים והמשפיעים באייטיז ובכלל לאור העובדה שהוא מדבר על שירים עם מסר חברתי או פוליטי. השיר אין לי ארץ אחרת נכתב על ידי אהוד מנור ללחן של קורין אלאל והוא נכתב כתגובה מאוחרת למותו של אחיו הצעיר של אהוד- יהודה ויינר. לימים השיר נהפך להמנון גם עבור השמאל והימין בישראל. השיר יצא לרדיו כסינגל רביעי באביב 1986 והפך מיד ללהיט גדול במצעדים ובהשמעות. את השיר היא ביצעה וקידמה בין היתר בתכניות הטלביזיה: זהו זה, להיט בראש. את השיר ביצעה גם קורין אלאל באקפלה יש גם ביצוע מאוחר יותר של נינט טייב- אותו אני מנסה להדחיק מהזיכרון- היא חירבה את השיר לדעתי!! רק הביצוע של גלי עובד עלי ממש

inbal321

New member
קלאסיקה אדירה, כמעט המנון לאומי

הביצוע של נינט מהגמר של כוכב נולד 3

feldman89

Well-known member
מקום 53

"מתחת לפני השטח"

מתוך: האלבום "סימנים" משנת 1994

שיר ענק שיצא כסינגל שני בתחילת שנת 1994 לקראת צאת אלבומה "סימנים". את המילים והלחן כתב חיים ליפשיץ וגלי ביצעה אותו. את השיר היא ביצעה בכל מיני מסגרות. אני מאד מתחבר אליו

feldman89

Well-known member
מקום 52

"גרגר אחד יכול"

מתוך: הפרויקט "עוד מעט נהפוך לשיר"+ האלבום "חבק אותי לאט" משנת 2003

בתחילת שנת 2003 השתתפה גלי בפרויקט של גלי צהל(שפעל במשך עשור או יותר קצת) ונקרא עוד מעט נהפוך לשיר ובו הולחנו שירים לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. השיר גרגר אחד יכול נכתב על ידי עומר שליט ואת הלחן יצרה גלי בעצמה. השיר לא הפך ללהיט גדול אך זכה להשמעות קצת. לבסוף הוא נכלל באלבומה "חבק אותי לאט" שיצא כעבור מספר חודשים.

feldman89

Well-known member
מקום 51

"שמש אדומה"

מתוך: תקליט שדרים ומתוך האוסף שלה "המיטב" משנת 2009

לאחר ההצלחה של אלבום הבכורה גלי המשיכה להקליט בתכיפות רבה יותר. שיר הדיסקו המעולה הזה היה אז ברוח התקופה בזירה הבינלאומית והוא יצא כתקליט שדרים(סינגל) בודד לרדיו בתחילת שנת 1979 והפך ללהיט גדול. לימים היא חידשה אותו בשיתוף פעולה עם האחיין שלה- מומי לוי בחידוש הרבה פחות טוב לצערי. אני הכרתי אותו דרך תכניות רדיו כגון: הלילה השישי וגם בתכנית שבת עברית המשודרת ברדיו ללא הפסקה בכל שבת. את המילים כתבה שמרית אור, לחן של קובי אושרת. השיר נכלל יותר מאוחר באוספים שלה: "רק אתמול"(1991) ו"המיטב" משנת 2009. גלי ביצעה את השיר בזמנו בתכנית "עוד להיט" שבה הפיקו קליפים לשירים ממצעדי הפזמונים ושודרה באדיקות בשנים 1977- 1984

inbal321

New member
הביצוע עם מומי לוי אדיר!!

ביצוע אראנבי אדיר... ככה הכרתי את השיר. האמת שהמקור גם יפה, להיט דיסקו סבנטיז כזה, אבל אחרי שהכרתי את הגרסה של שנות ה-2000 הגרסה המקורית נשמעת מיושנת...

feldman89

Well-known member
מקום 50

"חזקה מהרוח"

מתוך: האלבום "ביום שאחרי" משנת 1992

והגענו מקלאסיקה לעוד אחת מהקלאסיקות המזוהות עם גלי- חזקה מהרוח. זה היה הסינגל הראשון שיצא לגלי בספטמבר 1991 מתוך האלבום ביום שאחרי. השיר זכה להצלחה מטורפת, שהה 4 שבועות בראש המצעד של רשת ג' ושהה שבועות רבים בו. הוא זכה לקליפ בכל תכנית אפשרית: להיט בראש, תכנית סיכום שנתית בראש השנה תשנ"ג, הופה היי ועוד. את המילים הנהדרות כתבה אסתר שמיר, הלחן של קורין אלאל המצוינת והעיבוד של אילן וירצברג.

למעלה