המשך מצעד שירי נורית גלרון

feldman89

Well-known member
המשך מצעד שירי נורית גלרון

לקחתי אמנם הפסקה מהמצעד אבל הנה ההמשך של המצעד ו- 31 הגדולים!!!
תהנו אשמח לתגובות על השירים!

feldman89

Well-known member
מ'קום 31

כי האדם עץ השדה 1981

מתוך האלבום "שירים באמצע הלילה"
שיר יפהפה ומרגש שכתב נתן זך והלחין שלום חנוך שמאוחר יותר הקליט את השיר בעצמו לאלבומו "על פני האדמה" משנת 1983. השיר זכה בביצוע של נורית לסוג של הצלחה אך נראה כי הפך למוערך ככל שהזמן חלף.

feldman89

Well-known member
מקום 30

כולנו זקוקים לחסד 1981

מתוך האלבום: "שירים באמצע הלילה" 1981
והנה עוד שיר שזמן אמת הצליח בהשמעות למרות שבמצעד רשת ג' לא צעד. שיר ענק ומיוחד כיאה לנורית המיוחדת שמדבר על כך שכולנו זקוקים לחסד וכולנו צריכים לתת מעצמנו. שיר מעצים ומחזק ונורית מבצעת אותו מושלם!!

feldman89

Well-known member
מקום 29

זה הגשם 1986

מתוך האלבום "משהו בלבבה" 1986
באלבום זה נורית לקחה כמה משירי יונה וולך ונתנה להם פרשנות מיוחדת. שיר רוק פופ סוחף, מעולה שבו יש כח מוסיקלי(תופים, גיטרות)- מה שמאד מדבר אליי מוסיקלית. את השיר הלחין אילן ווירצברג המוכשר כל כך
. לשיר צולם אף קליפ. השיר יצא כסינגל בסוף קיץ 1986 והיה ללהיט הגדול ביותר שלה עד אז במצעדים- מקום 1 במצעד רשת ג'!!!

feldman89

Well-known member
מקום 28

הלילות הקסומים 1977/8

מתוך האלבום "נורית גלרון" 1978
במקביל לאלבום הבכורה עליו עבדה נורית בשנת 1977, היא בחרה להשתתף בפסטיבל שירי הילדים מס' 8 שהתקיים בחנוכה 1977 תשל"ח ובו ביצעה לראשונה את השיר "הלילות הקסומים". השיר הגיע למקום ה- 4 בלבד בפסטיבל אבל הפך ללהיט ולימים נכס צאן ברזל ואחד משירי הילדים האהובים עד ימינו אלה. השיר נכלל באלבום הבכורה ונחשב למעט שונה בסגנון משאר השירים. לשיר צולם קליפ בתכנית "עוד להיט" ששודרה בשנים 1977- 1984 ובו צולמו קליפים ללהיטים גדולים שהצליחו במצעדי הפזמונים. השיר לא צעד ברשת ג' משום מה, אך כנראה שהצליח בגלי צהל.

kobyz21

New member
שיר ילדים מיוחד שאני מעריך, למרות שלא תמיד יש לי כוח אליו

feldman89

Well-known member
מקום 27

ראיתי 1989

מתוך האלבום "אחרינו המבול" 1989
ממשיכים באווירה קצבית במיוחד והפעם ללהיט נשכח ביותר של נורית מאלבומה אחרינו המבול. השיר דווקא לא היה מחאתי כמו שירים אחרים אלא שיר אהבה יותר ובכל זאת הוא לא שרד את מבחן הזמן בקרב הרדיו והקהל. השיר יצא כסינגל שני מתוך האלבום אי שם בקיץ 1989 והגיע עד למקום ה- 4 במצעד השבועי של רשת ג'. נורית קידמה את האלבום ואף צילמה לשיר קליפ בתכנית "סופסוף" אצל גבי גזית. אני מאד אוהב את השיר הזה שמציג את נורית העדינה בשיר קצבי

feldman89

Well-known member
מקום 26

זה לא קל לוותר (דואט עם לאה שבת) 2000

מתוך האלבום "להתראות מתוק" 2000
הגענו לשיר יותר עצוב בשלב המאוחר של הקריירה של נורית. בשנת 2000 חזרה נורית עם אלבום חדש שבו המשיכה נורית לעבוד עם יוצרים צעירים לצד וותיקים שעבדו איתה. היוצרת שהיתה השותפה הגדולה ביותר והמשמעותית באלבום זאת לאה שבת הנהדרת שהלחינה כמה שירים באלבום הזה. בשיר הזה היא אף שרה בדואט מרגש מאד ומיוחד עם נורית. השיר צעד גבוה יחסית במצעד רשת ג' אך לא הפך ללהיט גדול ונשכח אף הוא. אני מאד אוהב אותו מאז שגיליתי אותו ולכן הוא נכנס למקום גבוה

feldman89

Well-known member
מקום 25

טיפה שזלגה בשבילך 2000

ומהסינגל השלישי עוברים לסינגל הרביעי שיצא מתוך האלבום הזה בסתיו 2000. את המילים כתבה היוצרת והזמרת אסתר שמיר שכתבה ללא מעט זמרות באותן שנים, את הלחן יצרה רונית שחר המעולה. השיר הצליח לצעוד ב- 20 הגדולים של רשת ג' אך לא הצליח יחסית לסינגלים הקודמים. מאד אוהב את השיר הזה, נורית שרה מרגש וחודר והיא ללא ספק אחת הזמרות הכי גדולות שצמחו כאן

feldman89

Well-known member
מקום 24

אתה הולך לישון מוקדם 2000

נשארים באותה תקופה והנה הסינגל הראשון שיצא מתוך אלבום זה. גם את השיר הזה כתבה והלחינה לאה שבת והתוצאה מרשימה במיוחד. השיר צעד גבוה בטופ 5 של מצעד רשת ג' והתברג במצעד השנתי ב- 40 הגדולים. מאד אוהב את השיר הזה ככל שהזמן חולף ובייחוד אוהב את הכתיבה והביצוע

feldman89

Well-known member
מקום 23

להתראות מתוק 2000

והנה הנציגות הגבוהה ביותר לאלבום להתראות מתוק. הסינגל השני שהוא בלדה נהדרת שמשלבת בין סגנון רוק לסגנון הרך שמאפיין כל כך את נורית. מאד אוהב את השיר הזה. אני זוכר שאמא שלי השמיעה לי את השיר בדיסק של שירים שונים והוא עשה עלי רושם רב. צליל האקורדיון
ככה עושים מוסיקה אמיתית והרבה בזכות הלחן של לאה שבת וכמובן גם המילים.

למעלה