שאלון סיכום חצי שנת מוסיקה ישראלית עברית

feldman89

Well-known member
שאלון סיכום חצי שנת מוסיקה ישראלית עברית

מכיוון שחלפה חצי שנת מוסיקה ישראלית(אולי אפילו יותר מכך) הגיע הזמן לשאלון קצר למי שמתעניין ומכיר שירים במוסיקה הישראלית העכשווית.
מקווה שתאהבו את השאלון ואשמח לתגובות

1. איזה סגנונות בולטים יש במוסיקה הישראלית בשנה הנוכחית?
2. האם זאת שנה מעניינת/ בינונית/ חלשה במוסיקה הישראלית? הסבירו
3. האם היה אירוע יוצא דופן שבלט לדעתכם בשנה הזאת בינתיים?
4. האם יצא לכם לשמוע אלבום כלשהו שאהבתם? אם כן ציינו את שמו של האלבום ואת שם האומן
5. מי היוצר החשוב של השנה לדעתכם?
6. האם יש נוכחות של הרבה זמרות בשנה הזאת?
7. ציינו איזה זמרים אהבתם במיוחד(אם יש)
8. ציינו איזה זמרות אהבתם במיוחד(אם יש)
9. איזה הרכבים אהבתם במיוחד(אם יש)
10. האם יש אומן שהפתיע לטובה אתכם?
11. האם יש אומן שאיכזב אתכם לרעה?

feldman89

Well-known member
עונה

1. איזה סגנונות בולטים יש במוסיקה הישראלית בשנה הנוכחית?
זאת שנה עם כמה סגנונות אבל בגדול: פופ, לטיני(בזכות רותם כהן והדואט של משה פרץ עם נסרין) ומשהו שלא מוגדר- ישראלי
2. האם זאת שנה מעניינת/ בינונית/ חלשה במוסיקה הישראלית? הסבירו
זאת שנה די בינונית, אמנם יש לא מעט שירים שאהבתי אבל אני לא יודע אם רבים מהם יישארו איתי לנצח ואמשיך לשמוע אותם בעתיד. חסר לי קצת שמחת חיים במוסיקה(יש יותר מדי בלדות ישראליות) וגם אופטימיות וכמובן שירי ארץ ישראל. גם לא יודע אם יש המון להקות וזמרות בולטות- מרגיש שלא מפרגנים לזמרות מספיק
3. האם היה אירוע יוצא דופן שבלט לדעתכם בשנה הזאת בינתיים?
האירוע הכי בולט: מכירת כרטיסים רבים כגון 30,000 להופעה של עומר אדם- עשה הד תקשורתי, שלמה ארצי איבד את אמו ואחותו ז"ל, ההתכוננות לחגיגות ה- 70 למדינה ולמוסיקה ישראלית. לא עולה לי משהו נוסף
4. האם יצא לכם לשמוע אלבום כלשהו שאהבתם? אם כן ציינו את שמו של האלבום ואת שם האומן
לא יצא לי לשמוע אף אלבום מלא כמו שלא שמעתי אלבומים בשנים הקודמות. אני לא אדם ששומע אלבומים אלא שירים יחידים ובעיקר סינגלים שיוצאים לרדיו
5. מי היוצר החשוב של השנה לדעתכם?
ללא ספק היוצר המשמעותי שבלט מעל כולם זה נועם חורב הנהדר!! הוא כתב כמה מהשירים הכי יפים בשנה הנוכחית: אחותי, יש לי הכל(שירי מימון), לאהבה בסוף נשוב עבור רמי קלינשטיין ובטח יש עוד שירים שכרגע שכחתי לאזכר. הוא בעיני כמו אהוד מנור ז"ל- כותב לשלל אומנים מכל הסגנונות בארץ וכתיבתו מעולה
6. האם יש נוכחות של הרבה זמרות בשנה הזאת?
התשובה שלי היא שיש זמרות אך לא יכול למנות כמות רבה של זמרות וזה חבל

מה שכן לאחרונה אני מרגיש שיש שיפור בנוכחות של זמרות

7. ציינו איזה זמרים אהבתם במיוחד(אם יש)
אציין זמרים שהוציאו לפחות 2 שירים ומעלה: אביב גפן, הראל סקעת, ניב דמירל, אליעד נחום, דני רובס, רמי קלינשטיין, שלמה ארצי
8. ציינו איזה זמרות אהבתם במיוחד(אם יש)
אציין זמרות שהוציאו לפחות 2 שירים ומעלה: עלמה זהר, דנה ברגר, שירי מימון, נסרין קדרי, ריטה, יובל דיין, רונית שחר, שרית חדד
9. איזה הרכבים אהבתם במיוחד(אם יש)
לא מצאתי אף לא הרכב אחד בולט במיוחד. "התקווה 06" קצת בירידה ולא בשיא שלהם מבחינתי. אולי רק להקת "משינה"
10. האם יש אומן שהפתיע לטובה אתכם?
משינה- שמחתי שהם מוציאים שירים חדשים ועוד ברמה טובה
11. האם יש אומן שאיכזב אתכם לרעה?
סטטיק ובן אל- אחרי שאהבתי שיר אחד שלהם(הכל לטובה) הם איכזבו וחזרו לסורם מבחינת רמת השיר והלחן הירוד בשיר "נמסטה"
12. אני מציין גם את תגליות השנה שלי בינתיים: נראה לי שתגלית השנה שלי היא: רווית בטאשווילי/ שרון קידושין שהן מעולות והוציאו שיר בכורה מעולה כל אחת מהן

feldman89

Well-known member
מציין עוד בזמרות הבולטות את: יעל נחשון ושני פונה

וגם אביגיל רוז

ady18

Well-known member
עונה

השנה לא עקבתי הרבה
בינונית-
האירוע כמובן חגיגות 70 ואירועי התרבות בהתאם, רותם כהן יוצא לקיסריה .נפרדנו מגיבורי התרבות נאוה סמל האדירה בעקבות זה שלמה ארצי מבטל מסע הופעות חלק גדול והפחיד ששלמה יותר עצוב מהרגיל ויפרד מןן הבמה אחרי אירוע כול כך אישי ואיש התרבות הנוסף אורן אפלד הנהדרים.ז"ל.סרט זוהר התרבותי יצא והיה מרגש.בנוסף המכירות סולד אאוט בגזרת עומר אדם .
זמרות כן שירי יעל נחשון יובל דיין ריטה
אהבתי במיוחד את שירי
הרכבים אין מישהו
לא כול כך אוהבת מה שגלי עטרי עושה גם שרית לא משהו ריטה ככה וככה אם היא נחשבת לשנה.תאמת בזמרות לא נפלתי במיוחד .ממה שזוכרת.
אומן שהפתיע רותם כהן בקו שממשיך לענין לא בדיוק הסגנון הוא טוב .עדין...

feldman89

Well-known member
את לא אוהבת את הסגנון הלטיני שאימץ רותם כהן? חבל

אני לא במיוחד התחברתי לדואט שלו עם אנריקה איגלסיאס subeme la radio אך לדעתי הקו הלטיני מתאים לו וכמובן שאני אוהב את הסגנון החדש הזה

ady18

Well-known member
רותם יחסית מרענן לא יודעת יותר מדי לטיני לא? והשאר אהבת יותר

מהשירים.

feldman89

Well-known member
אוהב את השירים שלו החדשים. אני לא חושב שזה יותר מדי לטיני

דווקא מוסיקה לטינית(למעט סגנון הרגאטון הלא כל כך מוצלח שקיים בעולם) זה מהסגנונות שלא ממש בולטים ברדיו בישראל וזה סגנון שאני כן מעריך

אריה31

Member
מנהל
קראתי את אביחי ואת יעל

אני לא מספיק מתעניין כדי לסכם באמצע השנה, רק בסופה

1Shir

New member
גם אני לא ממש מתעניינת

אבל אהבתי דווקא את השיר החדש של מוקי שפרסמת לפני שבוע

למעלה