השיר היומי - שני, 11 בדצמבר

inbal321

New member
מהמצעד הבריטי

אני בודקת גם שירים שלא הגיעו לפסגה כדי לגלות מדי פעם פנינים נסתרות, כמו כאן^^

Whitney Houston - It's Not Right But It's Okay

גם לי בא לבחור שיר של וויטני המלכה

אז שמעתי את השיר המעולה הזה אתמול ברדיו,
ולכן החלטתי לבחור בו

Donna Summer - Could It Be Magic

לא ידעתי שהשיר של תייק ד'את הוא בעצם קאבר. דיברנו על קאברים בלי סוף ואף אחד לא טרח לציין שזה קאבר לBarry Manilow ואחרי זה גם דונה סאמר חידשה. אריה, אתה מכיר את המקור? אני מטיל את האחריות עליך

חחח מה אתה רציני צ'רלי? זה ידוע ודובר פה רבות

גם במצעד העשור שמוטי ערך

Ivan Pedroso

New member
#מה
פרסמתי את השיר של בארי בתור השיר היומי לפני כמה

ימים ואפילו הגבת לו.

Ivan Pedroso

New member
Stan, שיר העשור האמיתי של 2000-2009

כשהשיר הזה יצא חיכיתי לכל הזדמנות שיראו את הקליפ בטלוויזיה, ובמיוחד לשעות המאוחרות של הלילה, אז הראו את הגרסה הלא מצונזרת. לא שלא שמעתי אותה קודם, חבר טוב הקליט לי את כל האלבום השני של אמינם על קלטת שעדיין נמצאת איפשהו אצלי בבית, והאזנתי לה בלי הפסקה.

איזה שיר, איזה סיפור ואיזה קליפ מצמרר. מניח שכולם מכירים. אמינם בתפקיד אחראי והרבה יותר mature ממה שהורגלנו מפרסונת הסלים שיידי שלו.
בקליפ יש את דבון סאווה בתפקיד הראשי, שלא זוכר אם לפני הקליפ או אחרי ראיתי אותו בדיוק ב"יד רצחנית". אני חושב שאלה שני התפקידים היחידים שבהם ראיתי אותו, הסרט הזה והקליפ הזה.

אחת הפסגות של אמינם בתור יוצר, אחד השיאים של אחד האלבומים הגדולים בתולדות הראפ, MMLP (באלבום הזה יש שלושה שיאים שגיבים, כל אחד מסוג אחר לגמרי - Stan, The Real Slim Shady, The Way I Am). או כמו שאמינם עצמו אומר ב-Walk On Water:
Cause I'm just a man
But as long as I got a mic, I'm godlike
So me and you are not alike
Bitch, I wrote "Stan"

לא משנה מה יקרה, תמיד תעמוד לו הזכות על השיר הכביר הזה, שלטעמי היה צריך להיבחר לשיר העשור בגלגל"צ אבל למרבה הצער דורג 13 מקומות נמוך מדי.

הביטוי "Stan" נכנס השנה רשמית למילון אוקספורד , ומשמעותו - מעריץ אובססיבי של סלבריטי כלשהו.

באלבום האחרון של אמינם, MMLP2, הוא כתב שיר המשך ל"Stan" בשם "Bad Guy", שיר שנכתב מנקודת מבטו של אחיו הקטן של סטן - מת'יו, שמופיע בשיר ובקליפ המקוריים.

פעמיים כתבתי לשיר הזה גרסה משלי, פעם אחת עם חבר טוב כשהייתי בכיתה ט' ופעם נוספת ליום ההולדת של אותו חבר לפני כ-5 שנים.

אני לא יודע אם זה השיר של אמינם שאני הכי אוהב, קשה לי לבחור. אבל הוא לגמרי שם, בטופ של הטופ. ואובייקטיבית אני באמת חושב שהגיע לו להיבחר לשיר העשור.

אחח הצניעות

מה שכן אם STAN היה נבחר לשיר העשור הייתי יותר מרוצה זה בטוח
(לעולם לא אבין איך קליפורניקיישן נבחר ועוד בהפרש גדול).
אגב, כל הקלטות שלי שרדו כמה שנים טובות אבל במעבר דירה האחרון כבר החלטתי להעיף אותן...

אורישקי

New member
שיר מדהים, יצירת מופת

אולי זה לא המקום הראשון האישי שלי אבל הוא עדיין מהגדולים של שנות האלפיים ובאופן כללי גם אובייקטיבית הגיע לו לפחות טופ 5, המקום הנמוך שלו היה די מפתיע

גם אני הופתעתי למצוא אותו בעשירייה השנייה

ולא ברור איך שירים כמו Beautiful הלעוס ו-Back To Black המאוס עקפו אותו.
אובייקטיבית, לא יודע אם זה היה צריך להיות שיר העשור, אבל בהחלט בעשירייה הראשונה.

למעלה