היי, חדש כאן, עדיין בשלב ההצצה מהצד... מתרשם בינתיים מהמנעד

היי, חדש כאן, עדיין בשלב ההצצה מהצד... מתרשם בינתיים מהמנעד

הרחב של החומרים שאתם מעלים פה. יש למה לצפות!

תודה על הזרועות הפתוחות
למעשה, אני צריך לשמוע את דעתכם

בעקבות מאמר מעניין ומטריד של רענן שקד בידיעות על מוזיקה ברדיו ועל עורכים ומגישים:

http://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-4966547,00.html

אני בעצמי משדר תכנית מוזיקה שבועית בתחנה אינטרנטית קטנה ויש לי הרבה שיחות עם אחת הקולגות,שמוטרדת מהחשש שהיא מדברת יותר מדי כשאני טוען שבדיוק ההיפך, ושיש משמעות גדולה למגיש. שנינו, כמובן, גם העורכים של עצמנו (ואני נאלץ להיות גם הטכנאי...). בעבר הרחוק שידרתי גם תכניות ללא הגשה וע"פ פלייליסט קשיח, ואני לא יודע עד היום אם המאזינים נהנו יותר ממני (ואני לא).

אז שאלתי היא: הייתם מעדיפים תכניות מוזיקה עם הגשה מינימלית, או שמעניין אותכם לשמוע מה חושב ומרגיש השדרן?

feldman89

Well-known member
אני בהחלט רוצה לשמוע מה יש לשדרן להגיד על השיר

רק מה בתנאי שהוא לא מפריע לשיר עצמו להתנגן. אני לא אוהב למשל שהשדרן מדבר תוך כדי השיר

לפעמים יש לשיר פתיח ארוך מהרגיל, ולא תמיד מעניין. הוא יכול

אפילו להיות חדגוני או משעמם. מפריע לך אם הוא מתחיל להתנגן כשהשדרן עוד מדבר?

ובמקרה ההפוך, כשהסיומת מתמשכת עוד ועוד?

ועוד שאלה: אם שיר מנוגן מיד אחרי קודמו, בלי הפסקה, מפריע לך

אם הצלילים האחרונים מנוגנים על גבי הראשונים של השיר הבא? פעם היו עושים כך בדיסקוטקים, ואהבתי את זה מאוד.

feldman89

Well-known member
לא מפריע לי כל עוד זה שיר מוכר שאני מכיר

אם זה שיר שאני לא מכיר, ארצה הפסקה כדי לדעת מי האומן שמבצע את השיר שעומד להתנגן וכמובן מיהו שם השיר

feldman89

Well-known member
כל עוד הוא עושה את זה בחינניות לא מפריע לי

הסיומת יכולה להיות טובה ולכן לא בטוח שארצה שהשדרן ידבר עד לשניה האחרונה

Lhuna1

New member
אם לומר את האמת

אז כן, מפריע לי ואפילו מאוד ששדרנים מדברים על הפתיח של השיר.
מצטערת שזה לא התשובה שרצית
אבל בלי קשר שמחה שיש לנו פה שדרן מוזיקה ונשמח שתשתתף!

אריה31

Member
מנהל
האמירה של השדרנים מאוד חשובה לי

אבל לא על חשבון השיר עצמו

מצידי שיושמעו פחות שירים, אבל שיושמעו במלואם

Black Planet Radio זו תחנה אינטרנטית שתואמת את הציפיות שלי

טוב, הפער בין מה שאתם אוהבים למה שקורה באולפן הולך וגדל...

האווירה היא כזו שאם שיר לא עובר טוב באמצע השידור, מותר לפייד אותו. זה קורה אחת לתוכנית או שתיים. קרה גם שהשמעתי פאנק פרוע מדי לטעמם וכשזיהיתי סבל על פני הנוכחים הורדתי אותו בעצמי, עם כל הכבוד הראןוי.

ככלל, האווירה אצלי קצת פרועה (אבל לא יותר מדי). כל תכנית יש לי 2-3 פספוסים כי להתרכז בהגשה ועדיין להפעיל את האולפן חלק לגמרי נראה לי נכון לעכשיו קצת גדול עלי. משתדל... אבל ייקח עוד זמן.

אריה31

Member
מנהל
כמה אנשים נוכחים באולפן?

והאם הם מייצגים את הטעם של המאזינים?

אין מספר קבוע. לכל היותר 4-5 אנשים, ולפעמים אני לגמרי לבד

וודאי שהם לא מייצגים שום ציבור. זו אווירה חברית ותו לא. הם כולם טבעונים וזה המכנה המשותף שלהם - אני לא, ונמצא שם רק כי אני אוהב לשדר מוזיקה.

1Shir

New member
אני כבר לא מאזינה למוזיקה ברדיו אבל מה שאתה מתאר נשמע לי טוב

צריך להבדיל בין רדיו שבו התוכנית היא העיקר לבין רדיו שבו המוזיקה היא העיקר.
בסוג השני השדרן משחק תפקיד משני למוזיקה, ולכן באמת לא כדאי לדבר על שירים אלא אם כן כפי שכתבת הפתיח או הסיום ארוכים במיוחד.
בסוג הראשון המוזיקה משרתת את התוכנית ולא להיפך, כלומר מהות התוכנית אינה השמעת מוזיקה, אלא תוכנית אישית ו/או בנושא מסויים, יש הרבה דיבורים, המאזינים מאזינים כי הם מתחברים לשדרן ו/או לנושא, והמוזיקה היא רק דבר אחד מני כמה שגורם להם להאזין לתוכנית.
לכן התשובה לשאלתך לדעתי האישית תלויה באופי התוכנית שאתה משדר
מתיאורך נשמע שהמטרה המרכזית של התוכנית היא לא השירים אלא התוכנית עצמה, ולכן אתה זה שקובע את החוקים לפי שיקול דעתך, ולפיכך זה בסדר להפסיק שיר באמצע.
פרט לכל זה, היום בעידן האינטרנט והיוטיוב זה גם לא משנה כמו שהיה כאשר הרדיו היה המקור העיקרי למוזיקה...

חוץ מזה -

תודה, ניסחת לי כמה דברים שחשבתי במעורפל

במידה מסויימת זו חוויה מתקנת בשבילי, כי בהזדמנויות בהן שידרתי לפני הרבה שנים בתחנות גדולות היתה אווירה מלחיצה והיתה לי אפשרות ביטוי מצומצמת מאוד, בכל המובנים.

כאן סוף סוף יש לי חופש מוחלט. גם בפעם-פעמיים שהפסקתי שיר לבקשת מנהל האולפן, די דחפתי אותו לבקש את זה ממני. מוצאת חן בעיני התדמית של שדרן ברדקיסט שצריך לרסן לפעמים... אבל אם לא הייתי רוצה להוריד שיר, אף אחד לא היה כופה עלי. גם השפה שלי שם לא בדיוק מה שתשמעי בגלי צה''ל.

1Shir

New member
נשמע טוב

אולי זה עניין של טעם אבל לדעתי הדבר הכי חשוב ברדיו זאת האמירה האישית

חוקים זה מעולה בשביל לשבור אותם
אם אנשים יתחברו אליך הם ירצו להאזין לך.

כרגע אני משדר כנראה למעט מאוד מאזינים כי התחנה עוד בחיתוליה

מה שנותן לי מרחב לימוד ואימון נפלא. חסרים לי רק פידבקים בתחום שלי - מרבית התכניות האחרות הן תכניות מלל ולכולן אוריינטציה טבעונית מודגשת, חוץ ממני... - ומבחינה זו הפורום הזה מקום נהדר להתייעץ בו ולשמוע דיעות שונות.

אם יהיה לכם עניין, אעלה לכאן הקלטות של תכניות מהשבועות האחרונים - אזהרה: כולל שגיאות טכניות*, כאמור אני כעת גם טכנאי מתחיל... - ואני מניח שתמצאו עניין לפחות במוזיקה.

לחלופין, אני יכול להעלות גם רק פלייליסט או שניים.

(*וכשאני מפשל, אני משתדל ליישם כלל חשוב שלימד אותנו מיילס דייויס):

למעלה