הזמרים המצליחים במצעדים השבועיים

אריה31

Member
מנהל
מקום 7 - אריאל זילבר

אני מניח שזו ההפתעה הכי גדולה במצעד
אריאל זילבר הביא רק 12 שירים לפיסגה, אבל שניים מהם היו מגה להיטים
בסה"כ עמד בראש המצעדים במשך 69 שבועות (35 בגלי צהל, 34 ברשת ג')

לזכותו ייאמר שבין הלהיט הראשון לאחרון עברו 43 שנה!!! (1972-2015)

שמש שמש, רוצי שמוליק קורא לך, תני לי מחסה, דרך ללא מוצא, פעם הייתי ילד קטן, ישראלים מצחיקים, נפש נקלטת בגוף, בחברה להגנת הטבע, הנה אנו המיואשים, טרף קל, אני שוכב לי על הגב, לאן פנתה אהבתנו

ady18

Well-known member
"זמר שנוי במחלוקת" לא מבחינתי אני אוהבת אותו לי לא מפריע

דעותיו

feldman89

Well-known member
זמר מצוין, מיקום מפתיע בעיני

הוא הביא כמה יצירות מופת למרות שהוא לא נמנה אצלי בין הזמרים הכי אהובים

אריה31

Member
מנהל
מקום 6 - אייל גולן

המיקום שלו במצעד ממש לא משקף את ההצלחה הכלכלית וההערצה העצומה לה הוא זוכה
מבחינה מסויימת אייל גולן הוא מסוג של זמרי הקלטות של הסבנטיז-אייטיז אם כי ברשת ג' הוא מצליח מאוד.
גלגל"צ לא כל כך סופרים אותו. רק שמונה שירים שלו כבשו את הפיסגה אם כי צריך לזכור ש"דמעות" ו-"יפה שלי" צעדו בתקופה שעדיין לא היה מצעד

נערה, קן של אהבה, דמעות, יפה שלי, הסתכלי אליי, ואני קורא לך, מציאות אחרת, מתגעגע, הוזה אותך מולי, זה אני, לנצח בני, על חבל דק, כשאחר, נגעת בי בלב, רגע גדול, נשיקה אחת ממך, מי שמאמין, תמונה שבורה, סטטוס מאוהב

19 שירים, 45 שבועות ברשת ג', 8 שבועות בגלגל"צ, 53 שבועות בסה"כ

feldman89

Well-known member
זמר שאני חלוק לגביו, מצד אחד ווקאליסט מצד שני מעצבן

"סטטוס מאוהב" החל בעיני את ההדרדרות שלו המתמשכת אםן כי עוד מקודם הוא כבר החל לעצבן. כיום הוא בלתי נסבל בשיריו החדשים(ברובם)

אריה31

Member
מנהל
מקום 5 - יגאל בשן

יגאל בשן הוא קצת אנדרייטד בקרב הציבור, אבל הוא זמר קלאסי למצעדי פזמונים
22 שירים שלו כבשו את הפיסגה!!! כולם חוץ מאחד בין השנים 1968 עד 1985
ב-2012 הוא עשה זאת שוב עם "שמיים"

19 שבועות ברשת ג', 33 שבועות בגלי צהל, 52 שבועות בסה"כ

ערי הגדה, קרנבל, שיר לפנות ערב, כתבי אליו, מודד המדרכות, ואני אומר, מה נשתנה, רק השתחררתי מהצבא, לקראת שבת, קפה אצל ברטה, כשיבוא שלום לארץ, דודה ודוד, יש לי ציפור קטנה בלב, ערב טוב אנחנו פה, יש מלאך, מכת שמש, בואי נעשה לנו חג, סיון, אלוהים תן לי כח, האמיני לי, אל תגעו באהבה, שמיים

feldman89

Well-known member
זמר ענק ומהכי אהובים עלי

מוזר ש"אין לי יותר מה לומר" לא הגיע למקום הראשון
יגאל בשן אומנם הוא זמר פופ אך הוא שילב בין מוסיקת רוק מערבית לבין פופ ובין מוסיקה תימנית ואפילו שירי ארץ ישראל וזה מקסים הגיון המוסיקלי שלו
שמים היה קאמבק מצוין והצליח גם בגלגלצ להיות בפלייליסט

אריה31

Member
מנהל
מקום 4 - אריק איינשטיין

שנות ה-60, שנות ה-70, שנות ה-80, שנות ה-90, העשור הראשון של האלף, העשור הנוכחי
ששה עשורים רצופים שאריק איינשטיין הביא לפחות שלושה שירים לפיסגה

המיקום שלו בדירוג הנוכחי מעט מאכזב והוא נובע משתי סיבות:
1 יש ברשותי את המקומות הראשונים רק מ-1968 (גל"צ) ו-1969 (הגל הקל).
אני בטוח ששירים מוקדמים של אריק כבשו גם הם את המצעדים
2 אריק הוא הרבה יותר מזמר של מצעדים. הרבה מהלהיטים שלו בכלל לא יצאו כסינגלים לרדיו

אני יודע על 23 שירים של אריק איינשטיין שכבשו את הפיסגה
בגלי צהל הוא הצליח הרבה יותר מאשר בקול ישראל - 19-37
56 שבועות בסה"כ בפיסגה!

שבת המלכה, מכופף הבנות, אברהם ושרה, למה לי לקחת ללב, מה איתי, אני ואתה, צא מזה, שיר של אחרי מלחמה, אמא אדמה, הבלדה על זומטי ולבטי, ערב מול הגלעד, יש לי אח קטן, עטור מצחך זהב שחור, היא יושבה לחלון, יושב על הגדר, שביר, לבכות לך, כל אחד רוצה, יומן מסע, חוזרים הביתה, אדם בחדרו, לפעמים, מה פה הולך

feldman89

Well-known member
זמר מושלם
, איזה רפרטואר עצום יש לו

"יש בי אהבה" לא הגיע למקום הראשון? מעניין
וכן, הוא דוגמא לזמר שהצלחתו במצעדים לא שיקפה מספיק את ההערכה הגדולה לה הוא זכה וזוכה גם אחרי מותו
אני בטוח ש"איילת החן" היה מקום ראשון גם כיוון שהוא נבחר לשיר השנה בשנת תשכ"ה 1964/5

אריה31

Member
מנהל
מקום 3 - צביקה פיק

21 בפברואר 1972 - צביקה פיק כובש את "מקום בצמרת" עם "זוהי הדרך שלי"
27 בדצמבר 1984 - "הישארי איתי הלילה" כובש את "משלנו"

פחות מ-13 שנה, 26 שירים של צביקה פיק כבשו את המצעדים, איזו הצלחה מטורפת! רק חבל שהיא נגמרה כל כך מהר

זוהי הדרך שלי, סימנים, איתך ובלעדייך, אני אוהב אותך לאה, רינה טיל, פרפרה, דמדומים, חנן ועליזה, אהבה בסוף הקיץ , נאסף תשרי, מוסיקה, לא אני, שוב נתחיל מחדש, מרי לו, מסיבת יום שישי, המראה, על חטא, כוכבים בדו, אלה סינדרלה, השתקפות, כנטות היום, הסבון בכה מאוד, מישהו אחר, בגללך, אשליה, הישארי איתי הלילה

51 שבועות ברשת ג', 43 שבועות בגלי צהל, 94 שבועות בסה"כ

feldman89

Well-known member
אוהב אותו מאד, זמר גדול ללא ספק

תקופת הסבנטיז והאייטיז שלו היו הכי יפות שאפשר, חבל שהיום הוא לא מוציא הרבה שירים לרדיו הוא ממש נעלם מבחינה מוסיקלית למעט הופעות

אריה31

Member
מנהל
מקום 2 - אביב גפן

כמו פיק גם גפן הוא זמר קלאסי של מצעדי פזמונים
זמרים שהמעריצים שלהם שולחים גלויות או מתקשרים או מדרגים באינטרנט

שניהם הביאו כמות זהה של 26 שירים לראש המצעדים
גפן היה יותר שבועות בראש, 111!!!
נתון מדהים בטח בהתחשב בעובדה שבשמונה שנות פעילותיו הראשונות לא היה מצעד בגלי צהל

להיטיו: בוכה על הקבר, עכשיו מעונן, האם להיות בך מאוהב, אהבנו, אבא תרנגול, מרד הדמעות, קנאה, עונות, השיר שלנו, רומיאו ויוליה, לילות לבנים, מקסיקו, עורי עור, יומן מסע, אקדחים שלופים, שיר עצוב, גשם כבד עומד ליפול, עם הזמן, מחר, בובות, קוצים, נוסטלגיה, יש שמים מעליי, עולם חדש, כאב על כאב, מסתובב

63 שבועות ברשת ג', 48 שבועות בגלג"צ, 111 שבועות בסה"כ

Lhuna1

New member
וואו
לא חשבתי שכזה גבוה! כמובן מוצדק מאוד בעיני.

feldman89

Well-known member
עוד זמר שלמדתי לאהוב יותר מאוחר, זמר מעולה

את "בוכה על הקבר" הכרתי לא מזמן והוא מקסים. יפה שהוא עדיין מצליח להביא שירים למקום הראשון אחרי 25 שנים של קריירה
בגדול הוא זמר יוצר מאד חשוב וכלח הכבוד לו על ההישגים במצעדים

אריה31

Member
מנהל
מקום 1 - שלמה ארצי

אז מי האומן המוזיקלי הכי מצליח בישראל?
מבחינת המצעדים, אין פה בכלל תחרות

46 שירים של שלמה ארצי כבשו את פסגות המצעדים, כמות מטורפת והיד עוד נטויה!!! עוד עוד מסוגל להגיע ל-50!
אפילו אי אפשר לומר שהוא ממציא את עצמו כל פעם מחדש כי הוא כל הזמן כאן, לא הלך לשום מקום, רק מוצא כל פעם זמר חדש ומשתף איתו פעולה. הלהיט האחרון שלו זה עם ישי ריבו.
שלמה ארצי הוא מכונה של להיטים, תעשייה שלמה

אלו השירים שלו שכבשו את המצעדים לפי הסדר: לפני, פתאום עכשיו פתאום היום, תפילת ערבית, אנחנו לא צריכים, נחל ים, האם עודך יפה, אל תשאל ילד, להיות לאחרים, דרך שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד, השיר על ארץ סיני, אמא קטנה, ממלינדה, יופיה אינו ידוע, אומרים ישנה ארץ, שיר בבוקר בבוקר, הבלדה על ברוך ג'מילי, בשל תפוח, היי ליזה, את ואני, בואו נשחק משחק, אהבה 1525, עצרו את החגיגה, האיש ההוא, צוותא, פתאום כשלא באת, אני שומע שוב, לא עוזב את העיר, הרדופים, תרקוד, רוב הזמן את אשתי, צריך להתקדם, נרקוד נשכח, שדות של אירוסים, לילה לא שקט, אני בא, האהבה הישנה, מנגב לך ת'דמעות, 17, נוף ילדות, על פי תנועת הרכבות, כל יום, חוזרים הביתה, אלוהיי, לתת ולקחת, מחמל נפשי, לנצח יחד, והאמת

81 שבועות ברשת ג', 57 שבועות בגלי צהל, 138 שבועות בסה"כ

ady18

Well-known member
חסרים פה כמה זמרים בולטים אריק סיני גידי גוב עמיר בניון

למעלה