מצעד שירי לאה גולדברג

feldman89

Well-known member
מצעד שירי לאה גולדברג

אתמול ציינו את יום הולדתה של המשוררת הכה חשובה- לאה גולדברג. לפיכך החלטתי לפרסם מצעד קצר(יחסית) משיריה היפים ביותר. רובם הם שירים מאד מוכרים לכם אך יהיו גם הפתעות קטנות. עברתי על רשימת שיריה המפורסמים בשירונט ובמצעד יש 36 שירים.
אשמח שתעקבו אחרי המצעד ועוד יותר מזה לתגובות.
אז הבה נתחיל במלאכה!!

feldman89

Well-known member
מקום 36

בואי כלה- אחינועם ניני

שיר שלא ידעתי שהיא כתבה אותו. בעבר חשבתלי שזה שיר חתונות קליל כזה אבל מסתבר שיש לו משמעות עמוקה יותר

Lhuna1

New member
נהדר

ורעיון מאוד יפה למצעד. (יכולנו לעשות מצעד פורום כזה.)

kobyz21

New member
גם מרהיב ביופיו וגם משירי הגעגועים החזקים ביותר!

feldman89

Well-known member
מקום 35

אולי מחר- רותי נבון

שיר שנכלל באלבום היחיד של רותי משנת 1974 והוא ממש מקסים בלחן שלו (נורית הירש אחראית על הלחן הזה). את השיר עצמו ייתכן ונמצא שוב בלחן אחר בהמשך המצעד

feldman89

Well-known member
מקום 34

מדוע הילד צחק בחלום- אריק אינשטיין/ יהודה פוליקר

שיר שהכרתי בעקבות הביצוע המחודש של יהודה פוליקר באלבום שירי ילדים של שלום חנוך שהלחין את השיר המיוחד הזה. המקור שייך לאריק האגדי מתוך אלבומו המצליח "מזל גדי" משנת 1969 רק אתמול גיליתי שהוא נכתב ע"י לאה גולדברג

feldman89

Well-known member
מקום 33

כוכב רחוק- יהודית רביץ

שיר שלא הפך ללהיט אומנם אבל לא יכולתי להתעלם מהמבצעת המעולה שהיא כנראה הזמרת שמזוהה ביותר עם המשוררת הזאת השיר הזה מופיע באלבום הבכורה של רביץ משנת 1979
לצערי לא מצאתי קישור אליו

feldman89

Well-known member
מקום 32

ארנבות משוקולד- האחים והאחיות

שיר ילדים מצוין שהשתתף בתחרות "שירוויזיון" בשנת 1979 וזכה להצלחה במצעדי הפזמונים. אני מאד מתחבר להרכב הזה שזהר באותה תקופה והביא כמה מהשירים האהובים עלי בכל הזמנים(ימי בית ספר התיכון)

feldman89

Well-known member
מקום 31

אהבה ראשונה- האחים והאחיות

שיר מקסים של ההרכב המשובח הזה, זהו שיר הנושא מתוך אלבום הבכורה שלהם לא ידעתי עד אתמול שלאה גולדברג ז"ל כתבה אותו וזאת הפתעה מוגמרת מבחינתי
את הכלחן המצוין תרם מנהיג ההרכב- גידי קורן

feldman89

Well-known member
מקום 30

אולי מחר- נורית גלרון

והנה עוד זמרת שאני אוהב מאד בשיר הראשון שלה אי פעם(שהיא הקליטה וביצעה). את השיר היא הקליטה לראשונה בשנת 1976 לאלבום של שירי לאה גולדברג. שנתיים אחר כך הקליטה אותו מחדש לאלבומה הראשון. את הקליפ היא צילמה לתוכנית "תופסים טרמפ לים". אני מאד מתחבר לביצוע וללחן וכמובן מילים של שבת. את נורית כמובן עוד נראה בהמשך המצעד

feldman89

Well-known member
מקום 29

אמבולנס האהבה- יהודית רביץ

שיר נוסף שיצא לרדיו(של יהודית) ולא הפך ללהיט גדול אבל בכל זאת אני מאד אוהב את יהודית ואת השיר הזה. השיר מופיע באלבומה המצליח "געגוע" משנת 2000 וזה מדהים לראות כמה שנים עברו מאז תחילת הקריירה שלה והיא נשארת מחוברת לשירה של גולדברג. יהודית עוד תככב במצעד הזה

feldman89

Well-known member
מקום 28

היום מאירה השמש- שלמה גרוניך

השיר הכי חדש כנראה במצעד. שיר שנכלל באלבומו האחרון של גרוניך "בנאליה לפני השקיעה" משנת 2013. מאד התחברתי אליו בתקופה בה יצא ולדעתי זה אחד השירים המיוחדים שהקליט שלמה גרוניך.

feldman89

Well-known member
מקום 27

נחל שלי- צילה דגן

שיר בסגנון רוסי שנכלל באלבום הבכורה של צילה דגן משנת 1970. הכרתי אותו לפני 14 שנה בערך וממש התאהבתי בו

feldman89

Well-known member
מקום 26

אני משם- יהודית רביץ

פגישה נוספת עם יהודית. השיר הזה הוא בסגנון קאנטרי והוא מופיע באלבומה המצליח "ומאד לא פשוט לחכות" שיצא בשנת 1993.

feldman89

Well-known member
מקום 25

את תלכי בשדה(האומנם)- חוה אלברשטיין

שיר אלמותי שמופיע באלבום המופתי "כמו צמח בר" של חוה משנת 1975. השיר נכתב על ימי מלחמת העולם השנייה והוא שיר שבא מתוך ניסיון לאופטימיות של גולדברג שעוד יהיה טוב

למעלה