יפה ירקוני - 1925-2012 - מצעד השירים הטובים

danha1

New member
יפה ירקוני - 1925-2012 - מצעד השירים הטובים

כלת פרס ישראל, הזמרת שכונתה "זמרת המלחמות", יפה ירקוני, הלכה לעולמה היום, האחד בינואר 2012, בגיל 86. יפה ירקוני תיזכר לאחת הזמרות המזוהות עם תקופת קום המדינה והייתה פופולארית ביותר בשנות החמישים והשישים. יפה ירקוני הקליטה עשרות שירים במהלך הקריירה שלך, ולפני כעשור פחתה פעילותה עקב מחלתה. אשמח אם נוכל לבצע מצעד שידרג את שיריה ונבחר את השיר הטוב ביותר שלה על-ידי חברי הפורום. אתם מוזמנים לשלוח לי הודעה פרטית עם כעשרה שירים נבחרים שלה. בהתאם לכמות הבחירות אדע כמה שירים יהיו במצעד. אמנם יפה לא הייתה בפלייליסט של רובנו כאן במחשב או על הנגן, אבל אין אחד שלא מכיר את שיריה הרבים. הן לילדים והן למבוגרים. בשירונט ניתן למצוא רשימה [חלקית] של שיריה - http://www.shiron.net/artist?type=works&lang=1&prfid=539&class=4&sort=popular
יהי זיכרה ברוך.

danha1

New member
בין שיריה ניתן למצוא את...

*באב אל וואד *ארצנו הקטנטונת *ערב של שושנים *אבא שלי *חמש שנים על מיכאל *הבה נגילה *הפינג'אן *אן דן דינו *שלום כיתה א' *אחותי הקטנה *פמלה *אבא שלי *שושנה שושנה ועוד ועוד...

באמת אבידה וכואב לי לשמוע על הסבל שעברה בשנים האחרונות. היא תמיד נראתה לי אישה מאוד מעניינת ומיוחדת,באמת "אגדה" בארצנו וזה נדיר. (ואני תמיד אזכור לה את התפקיד המעולה שעשתה כאמא של טלילה מ"שירת הסירנה"
) ומהשירים שלה אני מכיר רק שיר אחד "הן אפשר" שהוא קלאסיקה מדהימה. יהי זכרה ברוך

תומס277

New member

דור הולך ונעלם... מעבר למוזיקה, לשירה ולקול המיוחד היא מסמלת המון דברים בארץ...

למעלה