לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1489714,897 עוקבים אודות עסקים

פורום מצעדים וביקורת מוזיקה

ברוכים הבאים לפורום מצעדים וביקורת מוזיקהאם אתם חובבי מוזיקה בנשמה- חדשה, ישנה, עברית או לועזית זה ה-מקום עבורכם!תוכלו להציג מצעד אישי, לפרסם ביקורת שכתבתם, או סתם לבוא להתרשם, להגיב ולהצטרף לחבורה ^_^מוזמנים בחום!בבקשה הפנימו מספר דברים:1. כל גולש שכותב בצורה בוטה ופוגענית/יורד לפסים אישיים ייחסם מיידית מהפורום עד לטיפול בעיניינו.2. הודעה על גבי הפורום שיש בה מסרים אישיים כלפי גולש ספציפי- תימחק3. שימו לב!! פורום מצעדים לא ייתן במה למילים והתבטאויות לא הולמות. הדבר כולל כמובן קללות אך גם מילים אשר אינן ראויות להמצא על גבי הפורום כמו: קקה, חרא, זבל, צואה, חרבנה וכד'. הודעות עם מילים שכאלה (גם אם מכוונות לשירים) - יימחקו מיידית. גולש אשר לא יפסיק בביטויים אלו - יורחק מהפורום.4. תלונות מרובות של גולשים כלפי גולש ספציפי ייחייב בדיקה והרחקה במידת הצורך.5. הערות כלפי צורת הניהול/הוראות למנהלים בדבר בעיות יעשו במסרים בלבד/דרך פורום משוב. כל הודעה ע"ג הפורום -תימחקאין להכפיש גולש, לפרסם דבר שעלול לפגוע בגולש או לדבר בגנות (לקלל וכו') בפורום/קומונה. זו התנהגות שאינה הולמת פורום.אנו מבקשים מכולם: הרתמו לשמירה על איזון חיובי בפורום וגלישה נעימה.זו הודעה אחרונה בנושא זה. הסעיפים הנ"ל ייכנסו לחוקי הפורום ויהיו שם מעכשיו. הכל ברור והכל ידוע.לא נתפשר בנושא עם אף אחד- גם חברי פורום ותיקים וגם חדשים.ועוד הבהרה: ירידה לפסים אישיים על גבי הפורומים/קומונות מהווה עבירה פלילית ועילה לתביעה. כמו כן- הצפה מהווה עבירה פלילית. תפוז עושים מאמצים כדי למנוע את העיניינים האלה אבל במידת הצורך פונה הנהלת האתר לגורמים המתאימים כמו משטרה או ספקית האינטרנט כדי לעצור גולשים בעייתיים. אל תגיעו למצב כזה.דבר נוסף: הנהלת הפורומים הבהירה בצורה חד משמעית שהיא לא צד בעיניין ויכוחים בין גולשים. למי שיש בעיה עם מישהו אחר- שיפתור אותה מולו ולא דרך תפוז. לתפוז אין קשר לגורמים פרטיים.שימו לב ושמרו על מספר חוקים טכנים חשובים מאור-אסור לשים על גבי הפורום מילים של שירים! אפשר לשים כמספר שורות ובתוך ציטוט, עדיף עם צירוף כותב השיר.-אסור להעלות קישורים להורדת שירים מלאים כל עוד אין לכם אישור מפורש על כך!-באותה מידה קישורים להורדות קליפים, סרטונים, ושאר דברים המוגנים בזכויות שמורות אסורים בהחלט.כל הודעה התכיל את אחד מהנ"ל תימחק ותלווה במסר.לקומונה החברתית:http://www.tapuz.co.il/communa/userCommuna.asp?Communaid=25930

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מצעדים וביקורת מוזיקה

ברוכים הבאים לפורום מצעדים וביקורת מוזיקהאם אתם חובבי מוזיקה בנשמה- חדשה, ישנה, עברית או לועזית זה ה-מקום עבורכם!תוכלו להציג מצעד אישי, לפרסם ביקורת שכתבתם, או סתם לבוא להתרשם, להגיב ולהצטרף לחבורה ^_^מוזמנים בחום!בבקשה הפנימו מספר דברים:1. כל גולש שכותב בצורה בוטה ופוגענית/יורד לפסים אישיים ייחסם מיידית מהפורום עד לטיפול בעיניינו.2. הודעה על גבי הפורום שיש בה מסרים אישיים כלפי גולש ספציפי- תימחק3. שימו לב!! פורום מצעדים לא ייתן במה למילים והתבטאויות לא הולמות. הדבר כולל כמובן קללות אך גם מילים אשר אינן ראויות להמצא על גבי הפורום כמו: קקה, חרא, זבל, צואה, חרבנה וכד'. הודעות עם מילים שכאלה (גם אם מכוונות לשירים) - יימחקו מיידית. גולש אשר לא יפסיק בביטויים אלו - יורחק מהפורום.4. תלונות מרובות של גולשים כלפי גולש ספציפי ייחייב בדיקה והרחקה במידת הצורך.5. הערות כלפי צורת הניהול/הוראות למנהלים בדבר בעיות יעשו במסרים בלבד/דרך פורום משוב. כל הודעה ע"ג הפורום -תימחקאין להכפיש גולש, לפרסם דבר שעלול לפגוע בגולש או לדבר בגנות (לקלל וכו') בפורום/קומונה. זו התנהגות שאינה הולמת פורום.אנו מבקשים מכולם: הרתמו לשמירה על איזון חיובי בפורום וגלישה נעימה.זו הודעה אחרונה בנושא זה. הסעיפים הנ"ל ייכנסו לחוקי הפורום ויהיו שם מעכשיו. הכל ברור והכל ידוע.לא נתפשר בנושא עם אף אחד- גם חברי פורום ותיקים וגם חדשים.ועוד הבהרה: ירידה לפסים אישיים על גבי הפורומים/קומונות מהווה עבירה פלילית ועילה לתביעה. כמו כן- הצפה מהווה עבירה פלילית. תפוז עושים מאמצים כדי למנוע את העיניינים האלה אבל במידת הצורך פונה הנהלת האתר לגורמים המתאימים כמו משטרה או ספקית האינטרנט כדי לעצור גולשים בעייתיים. אל תגיעו למצב כזה.דבר נוסף: הנהלת הפורומים הבהירה בצורה חד משמעית שהיא לא צד בעיניין ויכוחים בין גולשים. למי שיש בעיה עם מישהו אחר- שיפתור אותה מולו ולא דרך תפוז. לתפוז אין קשר לגורמים פרטיים.שימו לב ושמרו על מספר חוקים טכנים חשובים מאור-אסור לשים על גבי הפורום מילים של שירים! אפשר לשים כמספר שורות ובתוך ציטוט, עדיף עם צירוף כותב השיר.-אסור להעלות קישורים להורדת שירים מלאים כל עוד אין לכם אישור מפורש על כך!-באותה מידה קישורים להורדות קליפים, סרטונים, ושאר דברים המוגנים בזכויות שמורות אסורים בהחלט.כל הודעה התכיל את אחד מהנ"ל תימחק ותלווה במסר.לקומונה החברתית:http://www.tapuz.co.il/communa/userCommuna.asp?Communaid=25930
x
הודעה מהנהלת הפורום
חל איסור מוחלט על בקשות להחלפת שירים בפורום | חל איסור מוחלט לפרסם מילים של שירים בפורום
לפורום זיהוי שירים
המשך >>

לצפיה ב-'מצעד האלבומים הלועזיים שלי ל- 2010'
מצעד האלבומים הלועזיים שלי ל- 2010
<< ההודעה הנוכחית
22/12/2010 | 21:55
60
41
אני גאה לפתוח את תקופת המצעדים האישיים של סוף השנה עם מצעד האלבומים הלועזיים שהכי אהבתי השנה. אני מודה שהשנה הזו הייתה יותר שנה של סינגלים ופחות שנה של אלבומים והדבר בלט בעיקר במה שקשור למצעד הלועזי ובכל זאת הצלחתי למצוא לא מעט אלבומים ראויים שזכו לכמות האזנות מכובדת ובאיכות טובה. במקור המצעד היה אמור לכלול 10 אלבומים אבל בחודשיים האחרונים נחשפתי לעוד שניים טובים שחבל היה להוציא החוצה ולכן הגדלתי את הרשימה ל- 12. חשוב לציין לגבי כלל המצעד הלועזי שהמצעד כולל רק את השירים שבוצעו בחו"ל, בעוד שירים באנגלית של אמנים ישראליים מופיעים, ואף זוכים למקום מכובד במצעד הישראלי. בסוף סקירה של כל אחד מ- 12 האלבומים שנסקרים אביא קישורים לשלושה שירים בולטים מהאלבום, לאו דווקא בדירוג לפי טיבם.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יאאאאאאאאאאאאיייי'
יאאאאאאאאאאאאיייי
22/12/2010 | 21:57
3
לצפיה ב-'אלבומים בולטים שלא נכנסו למצעד'
אלבומים בולטים שלא נכנסו למצעד
22/12/2010 | 21:59
3
12
ואתחיל עם מספר אלבומים טובים מאוד שלא נכנסו לרשימה מסיבות שונות ולעיתים אף מסיבות שלא קשורות בטיב האלבום עצמו.

Galactic – Ya-Ka-May – אני מודה שמדובר באלבום איכותי ומגוון אך היפ הופ ופאנק הם לא סגנונות שאני הכי מתחבר אליהם וכתוצאה היו שירים שמאוד התחברתי ושירים שממש לא אהבתי ולכן כאלבום הוא פחות טוב מאלבומים אחרים ברמה של אלבום שלם.
Of Montreal – False Priest – לצערי, נחשפתי לאלבום השלם רק לפני שבוע ולכן אין לי הערכה מספקת כדי לדרג אותו.
Everybody was in French resistance… Now! – Fixing in the charts vol. 1 – שמעתי את האלבום בפעם הראשונה לפני כשבועיים ומדובר באלבום חמוד ומשעשע ביותר אך גם כאן לא היה לי מספיק זמן להעריך אותו.
Scorpions – Sting in the tail – אז אמנם יש לי רומן ארוך שנים עם סקורפיונס ואני שמח שהם מוציאים חומרים גם בגילם המופלג, אך האלבום הזה היה פשוט סתמי וטוב שהם החליטו להתפרק אחרי האלבום הזה. לדעתי הם היו צריכים לעשות את זה אחרי האלבום הקודם שלהם שהיה שירת ברבור ראויה.
The Futura Bold – The Futura Bold – הרכב האינדי רוק מג'ורג'יה שגיליתי דרך האתר NoiseTrade (אתר של אינדי אמריקאי שמציע הורדות חינם חוקיות של חלק מהאמנים המופיעים שם) הוא הפתעה מרעננת ועצם הופעתו עם שמות כל כך גדולים היא הישג לא מבוטל. עם זאת, האלבום בוסרי ולמרות שיש בו כמה שירים טובים הוא עדיין לא מספיק מגובש כמו אחרים.
LCD Soundsystem – This is happening – לבושתי, גיליתי את ההרכב הענק הזה רק לפני פחות מחצי שנה. מאז התרכזתי בשמיעת שני האלבומים הראשונים שלהם ואת האלבום האחרון אני מכיר בעיקר מהסינגלים לרבות I can change המופתי שידורג די גבוה במצעד השירים. כנראה האלבום, כמו גם אחרים מהשנה שלא שמעתי יככב במצעד הכללי של השירים האהובים עליי בשנה הבאה (זו הסיבה שהמצעד ההוא קיים, כדי שלא תהיה זיקה בין מצעד למסגרת הזמן בה השיר יצא).
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אוף הגבתי לך וזה לא נשלח'
אוף הגבתי לך וזה לא נשלח
22/12/2010 | 22:05
2
לצפיה ב-'דני!'
דני!
22/12/2010 | 22:09
1
4

Galactic – Ya-Ka-May – האמת שהאלבום היחיד ששמעתי את גלקטיק היה האלבום האחרון ההוא(מהפינה אל הבלוק).
ננסה את זה גם:)

Of Montreal – False Priest –באמת שזה אלבום גדול. אחד מהאלבומים הכי טובים שיצאו השנה. אינדי רוק\פופ פסיכודלי במיטבו. אני מקווה שהצליח לעכל את האלבום. אני צופה לך חרישות רבות עליו כי הוא פשוט מענג.

Everybody was in French resistance… Now! – Fixing in the charts vol. 1 –אלבום מדהים,משעשע,שנון,מקורי.
אני מקווה שתצליח לעכל אותו עד שנה הבאה ותכניס אותו למצעד הבא.

Scorpions – Sting in the tail – לא כל כך התעמקתי בהם אף פעם...אני מכירה אולי שניים שלושה שירים שלהם.
הם אף פעם לא משכו אותי.

The Futura Bold – The Futura Bold –לא מכירה ואני אנסה:) תודה.

LCD Soundsystem – This is happening – אלבום גדול גדול גדול שאני מקווה שגם אותו תצליח לעכל עד שנה הבאה ושהוא ייכנס למצעד האלבומים הבא שלך.

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אם אלה יכנסו, זה יהיה בדצמבר 2011'
אם אלה יכנסו, זה יהיה בדצמבר 2011
22/12/2010 | 22:14
2
במצעד השירים האהובים עליי לשנת 2011. מצעד זה כולל את כל השירים ששמעתי באותה שנה (גם ישראליים וגם לועזיים) לרבות שנים קודמות. במצעד של השנה שאעשה בתחילת ינואר תראי לא מעט שירים משנת 2009 שפשוט לא הצליחו להשתחל למצעד של 2009 מכיוון שגיליתי אותם רק בסוף השנה ולא הספקתי לגבש עליהם דעה עד אז (שני האמנים שהכי נפגעו מכך היו Bastila ו- Music go music). אמנים נוספים משנים קודמות מככבים גם הם למשל "התפוחים" מכל שלושת האלבומים האחרונים, האלבום הראשון של "בום פם", "קולולוש", "פאניק אנסמבל", "ארט ברוט", "ארקטיק מנקיז", MGMT ועוד. יש למה לחכות.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום 12'
מקום 12
22/12/2010 | 22:02
4
10
The Kickdrums – Just a Game

סגנון: אינדי רוק

האלבום הוא הכי ותיק ברשימה ויצא כבר בנובמבר 2009 אך מכיוון שיצא מעט לפני סגירת הרשימה לשנת 2009 החלטתי להכניס אותו למצעד השנה. האלבום מזכיר בסגנונו את האלבומים שהוציאה רדיוהד בשנות התשעים בתוספת מעט השפעות מאמנים כמו ה- White stripes. התוצאה היא אלבום נחמד עם כמה שירים טובים אך לא מספיק יציב מבחינת האיכות הכללית כדי להגיע למקום יותר גבוה.

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'נכנסתי לקישורים וזה נשמע קצת בנאלי ואנמי.'
נכנסתי לקישורים וזה נשמע קצת בנאלי ואנמי.
22/12/2010 | 22:11
2
לצפיה ב-'נכנסתי לקישורים,נשמע לי די בנאלי וחסר מעוף.'
נכנסתי לקישורים,נשמע לי די בנאלי וחסר מעוף.
2
4
לצפיה ב-'נוווווווו תפוז חרא'
נוווווווו תפוז חרא
1
לצפיה ב-'הם לא מהטובים שהיו השנה'
הם לא מהטובים שהיו השנה
22/12/2010 | 22:19
3
אבל הייתה תקופה בתחילת שנה שחרשתי על האלבום. נכנס לרשימה בעיקר בגלל Tell me stories שהצליח להתברג גבוה במצעד השירים השנתי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום 11'
מקום 11
22/12/2010 | 22:07
2
11
The Kissway Trail – Sleep Mountain

סגנון: אינדי רוק

אחד מתגליות השנה שלי היא ההרכב הדני האלטרנטיבי שכמו ההרכב במקום הקודם מושפע מרדיוהד. כאן ההשפעה בולטת בעיקר בליריקה ופחות במוסיקה שנוטה יותר להדגיש את הרמוניות בנוסח הרכבי רוק אקספרימנטאליים כמו "גריזלי בר" אך עם טאץ' שונה למדי. התוצאה, מספר שירים טובים אך כמה שירים אחרים פחות טובים. ובכל זאת, אלבום מסקרן ומוערך שהעמיד הרכב נוסף שלא הכרתי קודם במרכז הבמה השנה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'האינדי כל כך עמוס בכאלה הרכבים שזה '
האינדי כל כך עמוס בכאלה הרכבים שזה
22/12/2010 | 22:16
1
5
כבר די נמאס האמת. קצת עייפתי מזה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'האמת שעכשיו שאני מחפשת מוזיקה... '
האמת שעכשיו שאני מחפשת מוזיקה...
22/12/2010 | 22:17
3
אני משתדלת פחות לחפש אלבומים בסגנון הזה.

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום 10'
מקום 10
22/12/2010 | 22:09
3
10
Quasi – American Gong

סגנון: אינדי רוק עם השפעות פסיכודליות.

ומאחד התגליות לאחד ההרכבים הוותיקים בסצינה. ההרכב מפורטלנד קיים כבר מ- 1993 ומאז מוציא חומרים לא רעים. עם זאת, גיליתי את ההרכב רק באלבום הזה והתוצאה היא אלבום יציב עם אווירה שיוצרת אלבום קונספט. באלבום השפעות פסיכודליות עם קריצה לביטלס בשיר Bye Bye Blackbird לצד מעט השפעות אלקטרוניות. מדובר באחד האלבומים המסקרנים בסצינת האינדי ומי שאוהב את הסגנון מאוד מומלץ להקשיב.

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אממ משמיעה ראשונה הם נשמעים לא הרכב '
אממ משמיעה ראשונה הם נשמעים לא הרכב
22/12/2010 | 22:20
2
3
רוק כזה סטנדרטי שלא מחדש כלום...אבל דווקא יש לי הרגשה
שזה רק משמיעה ראשונה ושאם אני אשמע את האלבום כמה פעמים,
אולי אני אופתע.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תקשיבי ל- Bye bye blackbird'
תקשיבי ל- Bye bye blackbird
22/12/2010 | 22:23
1
1
יצירת מופת. ובהחלט מומלץ להקשיב לכל האלבום. הוא לא ארוך (כולה 10 שירים) וקצת לא קומוניקטיבי משמיעה ראשונה אבל אחרי שתיים-שלוש השמעות מבינים את העומק. כאמור מדובר בהרכב ותיק כך שמדובר במוסיקה די מלוטשת וטובה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'נראה לי שאני אחפש לשמוע את האלבום... '
נראה לי שאני אחפש לשמוע את האלבום...
22/12/2010 | 22:25
1
כי אני חושבת ששמיעה ראשונה לא מספיקה פה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום 9'
מקום 9
22/12/2010 | 22:17
6
14
Gorillaz – Plastic Beach

סגנון: אינדי רוק בשילוב סגנונות רבים אחרים ובמיוחד Fאנק והיפ הופ באירוחים הרבים שבאלבום.

אין ספק שמדובר באחד ההרכבים המוכשרים והמוכרים בסצינה האלטרנטיבית ולא רק שם. ההרכב של דיימון אלבורן הוציא אלבום קונספט ובו אירח את כל המי ומי לרבות לו ריד הבלתי נגמר, ראפרים מובילים ואפילו תזמורת לבנונית של מוסיקה ערבית קלאסית בשיר White flag. האלבום אמנם מלא בקטעים חביבים אך לדעתי האירוחים פגעו בחלק מהשירים ויצאו מרקם לא יציב, אם כי די מסקרן מהעיסה שאמור להיות לה מכנה משותף. אישית אהבתי יותר את השירים בהם דיימון אלבורן שר בעצמו כמו Broken, Rinestone Eyes ו- On Melancholy Hill אך חיבתי לרוק ידועה בעוד עם היפ הופ יש לי יחסי אהבה-שנאה במשך השנים שדי פגעו בהנאה שלי מהאלבום.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'בהחלט בהחלט בהחלט אלבום מעולה! '
בהחלט בהחלט בהחלט אלבום מעולה!
22/12/2010 | 22:22
1
5
White Flag זה ללא ספק אחד מהשירים היותר מיוחד ששמעתי השנה.

ואני חייבת לציין גם את השיר The Binge עם ג'ולס הולנד. שיר מרגש.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'To*, וכן השיר שהכי'
To*, וכן השיר שהכי
22/12/2010 | 23:20
חרשתי עליו באלבום ואין לי אפילו סיבה... גם White flag בהחלט מהפנט, ולפי דעתי sweepstakes גם מהטובים באלבום
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אלבום אדיר'
אלבום אדיר
22/12/2010 | 22:44
3
לצפיה ב-'אני חייב להגיד'
אני חייב להגיד
24/12/2010 | 15:01
3
שממש בכלל בכלל ממש אבל בכלל בכלל בכלל ממש לא התרשמתי מהאלבום המשמעם הזה של הגורילז.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אני חייב להגיד'
אני חייב להגיד
24/12/2010 | 15:01
שממש בכלל בכלל ממש אבל בכלל בכלל בכלל ממש לא התרשמתי מהאלבום המשמעם הזה של הגורילז.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום 8'
מקום 8
22/12/2010 | 22:21
5
11
Arcade Fire – The Suburbs

סגנון: אינדי רוק עם השפעות רוק מתקדם.

ועוברים לעוד אלבום קונספט של ההרכב הקנדי המוכשר. הפעם מדובר באלבום עם מסרים ביקורתיים על מגמת הפרבור האופיינית כל כך לצפון אמריקה עם כל התופעות השליליות כמו ניכור ואחידות מעצבנת שמקשה על התמצאות. האלבום כל כך טוב שהצליח לכבוש את פסגת מצעד הבילבורד האמריקאי השבועי הידוע בטעם המוסיקלי הזוועתי שלו. כמו כן הגיע האלבום למקום הראשון במצעד הבריטי, הקנדי ולמקומות גבוהים בעוד מצעדים רבים, ודי בצדק. עם זאת, בדומה לגורילז, ברגע שיש לך אלבום קונספט צריך לשמור על איזושהי רמה ולצערי לפחות מבחינת הלחנים האלבום לא כל כך יציב ולכן לא הגיע למקום גבוה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'יאללה,עכשיו אני רוצה להשיג אותו. '
יאללה,עכשיו אני רוצה להשיג אותו.
22/12/2010 | 22:23
2
1
לא יודעת,כולם מסביבי אומרים שהוא מעולה ואני עדיין לא שמעתי אותו?
לא תקין.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'בהחלט לא תקין'
בהחלט לא תקין
22/12/2010 | 22:25
אם אלבום מגיע למקום הראשון גם במצעד הבריטי וגם באמריקאי המעפן סימן שיש בו משהו. ושלא תטעי, לא מדובר באלבום מיינסטרימי והוא יחסית לא קומוניקטיבי לאלה שנמצאים במצעדים. מומלץ לשמוע אותו כמה פעמים. החלק החזק שלו הוא כאמור הליריקה וצריך להקשיב לו.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הגומר במצווה אומרים לו התחל'
הגומר במצווה אומרים לו התחל
22/12/2010 | 23:30
1
פראפרזה

תשמעי את Funeral קודם, זה המאסטרפיס שלהם.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'האלבום היחידי ששמעתי ממנו כמה שירים'
האלבום היחידי ששמעתי ממנו כמה שירים
23/12/2010 | 01:33
1
לצפיה ב-'הכי טוב השנה וזה היה קשה.'
הכי טוב השנה וזה היה קשה.
23/12/2010 | 11:13
1
לצפיה ב-'מקום 7'
מקום 7
22/12/2010 | 22:28
4
9
Yeasayer – Odd Blood

סגנון: רוק ניסויי (רוק מתקדם)

להרכבי רוק אקספרימנטלי תלויים יותר מהרכבים בשאר הסגנונות בליטוש ועיבוד של השירים וזאת מכיוון שהסגנון כשלעצמו הוא לא קומוניקטיבי. לפעמים יוצאים אלבומי מופת כמו האחרון של "גריזלי בר" ולפעמים יוצאים כישלונות שקשה לעכל, תרתי משמע. האלבום של Yeasayer נמצא איפשהו באמצע והוא יחסית קומוניקטיבי לסגנון. יש בו שירים מגניבים ומקפיצים ויש שירים סתמיים. ועדיין מדובר בבשורה הכי מרעננת של השנה מבחינת הסגנון.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מכירה את השם,לא את ההרכב. '
מכירה את השם,לא את ההרכב.
22/12/2010 | 22:30
3
1
לצפיה ב-'עוד אלבום שחובה לשמוע'
עוד אלבום שחובה לשמוע
22/12/2010 | 22:32
2
וחשוב מאוד לשמוע אותו כאלבום שלם. אכן יסאייר הם שם חזק בסצינת האינדי ובהחלט מדובר באלבום טוב מאוד.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'טוב,ננסה.. '
טוב,ננסה..
22/12/2010 | 22:34
1
באמת חשבתי פעם לנסות אותם...אבל אתה מכיר את זה. לפעמים אתה מכיר שם מסויים ושומע עליו הרבה...אבל מפה ועד לשמועאת האלבום,זה רחוק ממך ואתה לא ממש חושב על זה.

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'טוב,אני רוצה מסר'
טוב,אני רוצה מסר
22/12/2010 | 22:43
לצפיה ב-'מקום 6'
מקום 6
22/12/2010 | 22:31
2
11
Mark Ronson & Buisness Intl. – Record Collection

סגנון: סינת'פופ עם קצת היפ הופ וסגנונות אחרים במגוון האירוחים של האלבום.

וידוי אישי: שמעתי את האלבום במלואו לראשונה רק לפני חודש וחצי ואין ספק שזה פגע במיקומו ביחס לאלבומים היותר ותיקים. עם זאת, משמיעה לשמיעה אני מתמכר לאלבום הזה יותר ויותר. אין ספק שרונסון הוא לא רק מפיק על אלא גם זמר בחסד ומלהק אירוחים מעולה וצעידתו בצמרת מצעדי האלבומים ברחבי העולם אינה מקרית. מבין אלבומי האירוחים מדובר כנראה באלבום השנה. כתוצאה מההתמכרות לאלבום הכנסתי גם לא מעט שירים למקומות מכובדים במצעד השירים השנתי שלי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אלבום גדול גדול גדול! גדול! גדול! '
אלבום גדול גדול גדול! גדול! גדול!
22/12/2010 | 22:37
6
אבל דווקא שני השירים הראשונים שלהם האלבום הם לא השירים הכי טובים בו.
Lose It אכן שיר גדול אבל הוא כל כך קליט וממכר שהוא קצת נמאס עליי כרגע.פשוט חרשתי עליו יותר מידי.

בכל אופן יחד עם Lose It,השירים הכי טובים ב אלבום לטעמי הם
Record Collection ו-You Gave Me Nothing.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום 5'
מקום 5
22/12/2010 | 22:34
2
10
סגנון: אינדי רוק עם השפעות ג'ראג' רוק אמריקאי.

עוד אחת מתגליות השנה שלי. אלבום קצר אך מאוד מהודק וכמעט בלי שירים חלשים בכלל של ההרכב הבריטי הצעיר. הלהקה אולי נשמעת לעיתים להקות גראג' רוק משנות התשעים אבל הם עושים זאת ברמה הגבוהה ביותר. מומלץ לכל חובבי רוק של שנות התשעים ולמי שאוהב רוק נותן בראש.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אופס... שם האלבום הוא'
אופס... שם האלבום הוא
22/12/2010 | 22:38
4
Blood Red Shoes - Fire like this
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'Blood Red Shoes?'
Blood Red Shoes?
22/12/2010 | 22:40
1
לצפיה ב-'מקום 4'
מקום 4
22/12/2010 | 22:37
3
11
Gogol Bordello – Trans-Continental Hustle

סגנון: שילוב ייחודי של מוסיקה צוענית וPאנק רוק.

הרכב הפאנק הצועני הוותיק המורכב כולו מבני מהגרים (לרבות ישראלי אחד) הוציא השנה עוד אלבום. האלבום זכה לביקורות פושרות ויש הטוענים שמדובר באלבום הכי חלש של ההרכב. אני לא כזה הקשבתי לאלבומים הקודמים אבל אני יכול להגיד שמאוד אהבתי את האלבום הזה. רבים משירי האלבום עוסקים בהגירה ומאוד נוגעים אישית ללב. שירים אחרים, כגון Pala Tute עוסקים בנושא אהבה. שירים משני הסוגים מאוד מצאו חן בעיניי ובכלל מדובר באלבום שלפחות בחלק מהשירים (ובמיוחד בשני הקישורים הראשונים) בעלי הטעם היותר מיינסטרימי יכולים מאוד ליהנות מהם.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'יש לי במחשב את Multi Kontra Culti vs. Irony'
יש לי במחשב את Multi Kontra Culti vs. Irony
22/12/2010 | 22:42
3
ועד היום אני לא מעכלת את ההרכב הזה. כאילו הרכב מדהים ומטורף
עד כדי כך שאני לא מצליחה להכיל אותם.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'דווקא פחות חזק מהקודמים שלהם'
דווקא פחות חזק מהקודמים שלהם
22/12/2010 | 23:31
1
לצפיה ב-'שילוב מעניין בין ארצות שונות '
שילוב מעניין בין ארצות שונות
23/12/2010 | 00:24
3
לצפיה ב-'מקום שלישי'
מקום שלישי
22/12/2010 | 22:40
2
11
Two Door Cinema Club – Tourist History

סגנון: אלקטרוני

אלבום הבכורה להרכב הצפון-אירי האלקטרוני שמבחינתי הם תגלית השנה. באלבום הקצר 10 שירים שמזכירים מבחינת סגנון את האלקטרו-פופ של שנות השמונים עם הברקות שלא שכיח לשמוע באלבום בכורה (אולי הדוגמא המקבילה לאלבום בכורה אלקטרוני מבריק הייתה בשנה שעברה באלבום של Frankmusic). מדובר באלבום שאין דרך אחרת מלהגדיר אותו חוץ כיפי וקליל. מומלץ גם לבעלי טעם מיינסטרימי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כרגע נמצא בחיפושים,שמעתי את השם...'
כרגע נמצא בחיפושים,שמעתי את השם...
22/12/2010 | 22:44
לצפיה ב-'אפשר פליז ? '
אפשר פליז ?
25/12/2010 | 14:23
3
לצפיה ב-'מקום שני'
מקום שני
22/12/2010 | 22:43
3
12
Hot Chip – One life stand

סגנון: אלקטרוני

הקרב על המקום הראשון היה צמוד בין שני אלבומים שעשו לי את השנה הרבה יותר מהשאר. בסופו של דבר למקום השני הגיע אלבום מופתי של ההרכב האלקטרוני הבריטי החדשני. כל שירי האלבום, למעט אולי Alley Cats חזקים אחד אחד וכשנאלצתי לבחור איזה שירים להכניס למיקס טייפ הייתה לי התלבטות קשה ולא הכנסתי שירים טובים מאוד. לצד שירים קצביים ואלקטרוניים כמו I feel better או We have love ישנם גם שירים שקטים מקסימים כמו Slush ו- Brothers. שירים רבים נכנסו למצעד השירים השנתיים וכמה מהם אף הגיעו למקומות גבוהים מאוד. מי שעוד לא שמע את האלבום, ואני מתאר שהרבה מכם מכירים לפחות את הסינגלים, מומלץ להקשיב, כל השירים נמצאים ביו טיוב.

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אלבום טוב....'
אלבום טוב....
22/12/2010 | 22:48
2
שיר הנושא,השיר הראשון והשיר האחרון הם השירים הכי טובים באלבום.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'נחמד'
נחמד
23/12/2010 | 00:21
1
אני מכירה דווקא שיר ישן שלהם, שקט ומלנכולי made in the dark
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אלבום השנה שלי ל- 2010 הוא...'
אלבום השנה שלי ל- 2010 הוא...
22/12/2010 | 22:47
5
12
Сhumbawamba – ABCDEFG

סגנון: פולק, מחווה לשירים בריטיים של פעם.

לפני 25 שנים הוקמה באנגליה להקת אנרכו-פאנק העונה לשם הלא ברור Chumbawamba. ההרכב הוציא הרבה אלבומים אך כמו שהם מרמזים בהומור עצמי בשיר Torturing James Hetfield, דיסק הלהיטים הגדולים שלהם יורכב משיר אחד מ- 1997 שאין מי שלא מכיר אותו (Tubthumping). עם השנים ההרכב התבגר והם החליטו לזנוח לפחות זמנית את הפוסט-פאנק לטובת המחווה לתוכניות מסוג "ארבע אחר הצהריים" שמשודרות ברדיו הבריטי בשעות הלילה. התוצאה היא אלבום של שירים בסגנון פולק של פעם אך עם ליריקה בנושאים עדכניים. באמצע משולבים מעברונים של ג'ינגלים וקטעי הרדיו ישנים. למרות הסגנון התמים משהו מבחינת לחנים, העוקצנות בחלק מהשירים חוגגת וחלק מהשירים נשמעים כמו פארודיה לאותם שירים (למשל Singin' of the days ו- Dance, idiot, dance). ויש גם נקודה יהודית-ישראלית: השיר Wagner at the opera מדבר על מקרה אמיתי של ניצול שואה שניסה לפוצץ קונצרט שבו הושמעו יצירותיו המלחין האנטישמי ריכרד ווגנר בישראל. ייתכן שהאלבום של הוט צ'יפ הוא אלבום עם יותר להיטים אך כאשר אני בוחר אלבום אני בוחר אותו כמכלול וכאלבום קונספט, להבדיל מאלבומי הקונספט שדורגו במיקום יותר נמוך במצעד מדובר פשוט באלבום כמעט מושלם.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'נראה לי שהיה לי אותם על המחשב...'
נראה לי שהיה לי אותם על המחשב...
22/12/2010 | 22:49
1
4
או שעדיין יש לי ושמעתי פעם אחת ועזבתי את זה כי לא משך אותי.
אבל אני לא שופטת כי לא ממש התעמקתי בזה.

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הו את חייבת לתת לזה שתיים-שלוש השמעות לפחות'
הו את חייבת לתת לזה שתיים-שלוש השמעות לפחות
22/12/2010 | 23:00
1
ועדיף לשמוע את האלבום כולו מהתחלה עד הסוף כי זה אלבום קונספט. אמנם יש שם 17 שירים אבל זה לא אמור להפחיד מדי מכיוון שרוב השירים קצרים ויש גם כמה מעברונים של כדקה אז אורך האלבום הוא משהו כמו 45 דקות. האלבום עשוי להישמע משמיעה ראשונה כאלבום אולדיז משעמם אך אחרי עוד השמעה או שתיים רואים את הרבדים העמוקים של האלבום ושמדובר באלבום מופת.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יותר טוב מהלהיט היחיד שלהם'
יותר טוב מהלהיט היחיד שלהם
23/12/2010 | 00:23
1
אלבום חביב עם הרבה השפעות קלטיות.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אהבתי את Wagner At The Opera!'
אהבתי את Wagner At The Opera!
23/12/2010 | 18:28
6
לצפיה ב-''
23/12/2010 | 18:45
והמון תודה לך עליו!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מצעד מעניין דני-אני אוהבת את המצעדים שלך.'
מצעד מעניין דני-אני אוהבת את המצעדים שלך.
22/12/2010 | 22:53
1
4
מחכה כבר למצעד השירים הגדול!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לצערי רק את מחכה'
לצערי רק את מחכה
22/12/2010 | 22:55
3
השאר אדישים ובקושי מגיבים. הנכונות להשקעה במצעדים יורדת בהתאם ובכל זאת אני עושה את המצעדים השנתיים מתוך מסורת ותחביב.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ