לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1490514,905 עוקבים אודות עסקים

פורום מצעדים וביקורת מוזיקה

ברוכים הבאים לפורום מצעדים וביקורת מוזיקהאם אתם חובבי מוזיקה בנשמה- חדשה, ישנה, עברית או לועזית זה ה-מקום עבורכם!תוכלו להציג מצעד אישי, לפרסם ביקורת שכתבתם, או סתם לבוא להתרשם, להגיב ולהצטרף לחבורה ^_^מוזמנים בחום!בבקשה הפנימו מספר דברים:1. כל גולש שכותב בצורה בוטה ופוגענית/יורד לפסים אישיים ייחסם מיידית מהפורום עד לטיפול בעיניינו.2. הודעה על גבי הפורום שיש בה מסרים אישיים כלפי גולש ספציפי- תימחק3. שימו לב!! פורום מצעדים לא ייתן במה למילים והתבטאויות לא הולמות. הדבר כולל כמובן קללות אך גם מילים אשר אינן ראויות להמצא על גבי הפורום כמו: קקה, חרא, זבל, צואה, חרבנה וכד'. הודעות עם מילים שכאלה (גם אם מכוונות לשירים) - יימחקו מיידית. גולש אשר לא יפסיק בביטויים אלו - יורחק מהפורום.4. תלונות מרובות של גולשים כלפי גולש ספציפי ייחייב בדיקה והרחקה במידת הצורך.5. הערות כלפי צורת הניהול/הוראות למנהלים בדבר בעיות יעשו במסרים בלבד/דרך פורום משוב. כל הודעה ע"ג הפורום -תימחקאין להכפיש גולש, לפרסם דבר שעלול לפגוע בגולש או לדבר בגנות (לקלל וכו') בפורום/קומונה. זו התנהגות שאינה הולמת פורום.אנו מבקשים מכולם: הרתמו לשמירה על איזון חיובי בפורום וגלישה נעימה.זו הודעה אחרונה בנושא זה. הסעיפים הנ"ל ייכנסו לחוקי הפורום ויהיו שם מעכשיו. הכל ברור והכל ידוע.לא נתפשר בנושא עם אף אחד- גם חברי פורום ותיקים וגם חדשים.ועוד הבהרה: ירידה לפסים אישיים על גבי הפורומים/קומונות מהווה עבירה פלילית ועילה לתביעה. כמו כן- הצפה מהווה עבירה פלילית. תפוז עושים מאמצים כדי למנוע את העיניינים האלה אבל במידת הצורך פונה הנהלת האתר לגורמים המתאימים כמו משטרה או ספקית האינטרנט כדי לעצור גולשים בעייתיים. אל תגיעו למצב כזה.דבר נוסף: הנהלת הפורומים הבהירה בצורה חד משמעית שהיא לא צד בעיניין ויכוחים בין גולשים. למי שיש בעיה עם מישהו אחר- שיפתור אותה מולו ולא דרך תפוז. לתפוז אין קשר לגורמים פרטיים.שימו לב ושמרו על מספר חוקים טכנים חשובים מאור-אסור לשים על גבי הפורום מילים של שירים! אפשר לשים כמספר שורות ובתוך ציטוט, עדיף עם צירוף כותב השיר.-אסור להעלות קישורים להורדת שירים מלאים כל עוד אין לכם אישור מפורש על כך!-באותה מידה קישורים להורדות קליפים, סרטונים, ושאר דברים המוגנים בזכויות שמורות אסורים בהחלט.כל הודעה התכיל את אחד מהנ"ל תימחק ותלווה במסר.לקומונה החברתית:http://www.tapuz.co.il/communa/userCommuna.asp?Communaid=25930

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מצעדים וביקורת מוזיקה

ברוכים הבאים לפורום מצעדים וביקורת מוזיקהאם אתם חובבי מוזיקה בנשמה- חדשה, ישנה, עברית או לועזית זה ה-מקום עבורכם!תוכלו להציג מצעד אישי, לפרסם ביקורת שכתבתם, או סתם לבוא להתרשם, להגיב ולהצטרף לחבורה ^_^מוזמנים בחום!בבקשה הפנימו מספר דברים:1. כל גולש שכותב בצורה בוטה ופוגענית/יורד לפסים אישיים ייחסם מיידית מהפורום עד לטיפול בעיניינו.2. הודעה על גבי הפורום שיש בה מסרים אישיים כלפי גולש ספציפי- תימחק3. שימו לב!! פורום מצעדים לא ייתן במה למילים והתבטאויות לא הולמות. הדבר כולל כמובן קללות אך גם מילים אשר אינן ראויות להמצא על גבי הפורום כמו: קקה, חרא, זבל, צואה, חרבנה וכד'. הודעות עם מילים שכאלה (גם אם מכוונות לשירים) - יימחקו מיידית. גולש אשר לא יפסיק בביטויים אלו - יורחק מהפורום.4. תלונות מרובות של גולשים כלפי גולש ספציפי ייחייב בדיקה והרחקה במידת הצורך.5. הערות כלפי צורת הניהול/הוראות למנהלים בדבר בעיות יעשו במסרים בלבד/דרך פורום משוב. כל הודעה ע"ג הפורום -תימחקאין להכפיש גולש, לפרסם דבר שעלול לפגוע בגולש או לדבר בגנות (לקלל וכו') בפורום/קומונה. זו התנהגות שאינה הולמת פורום.אנו מבקשים מכולם: הרתמו לשמירה על איזון חיובי בפורום וגלישה נעימה.זו הודעה אחרונה בנושא זה. הסעיפים הנ"ל ייכנסו לחוקי הפורום ויהיו שם מעכשיו. הכל ברור והכל ידוע.לא נתפשר בנושא עם אף אחד- גם חברי פורום ותיקים וגם חדשים.ועוד הבהרה: ירידה לפסים אישיים על גבי הפורומים/קומונות מהווה עבירה פלילית ועילה לתביעה. כמו כן- הצפה מהווה עבירה פלילית. תפוז עושים מאמצים כדי למנוע את העיניינים האלה אבל במידת הצורך פונה הנהלת האתר לגורמים המתאימים כמו משטרה או ספקית האינטרנט כדי לעצור גולשים בעייתיים. אל תגיעו למצב כזה.דבר נוסף: הנהלת הפורומים הבהירה בצורה חד משמעית שהיא לא צד בעיניין ויכוחים בין גולשים. למי שיש בעיה עם מישהו אחר- שיפתור אותה מולו ולא דרך תפוז. לתפוז אין קשר לגורמים פרטיים.שימו לב ושמרו על מספר חוקים טכנים חשובים מאור-אסור לשים על גבי הפורום מילים של שירים! אפשר לשים כמספר שורות ובתוך ציטוט, עדיף עם צירוף כותב השיר.-אסור להעלות קישורים להורדת שירים מלאים כל עוד אין לכם אישור מפורש על כך!-באותה מידה קישורים להורדות קליפים, סרטונים, ושאר דברים המוגנים בזכויות שמורות אסורים בהחלט.כל הודעה התכיל את אחד מהנ"ל תימחק ותלווה במסר.לקומונה החברתית:http://www.tapuz.co.il/communa/userCommuna.asp?Communaid=25930
x
הודעה מהנהלת הפורום
חל איסור מוחלט על בקשות להחלפת שירים בפורום | חל איסור מוחלט לפרסם מילים של שירים בפורום
לפורום זיהוי שירים
המשך >>

לצפיה ב-' מצעד כל הזמנים- שירים באנגלית '
מצעד כל הזמנים- שירים באנגלית
<< ההודעה הנוכחית
27/07/2010 | 22:30
145
2848

טוב אז חשבתי על זה שהרבה זמן אף אחד לא עשה כאן את מה שהוא בתכלס המצעד הגדול ביותר והוא מצעד כל הזמנים. במקרה מצאתי רשימה של מצעד שהכנתי בפברואר האחרון, שפצרתי אותה קצת, צמצמתי אותה מ100 ל50 (לא מרגיש מספיק בנוח עם השירים ששמתי במקומות 51-100, לא מגיע להם להיות במצעד), והנה היא לפניכם.
כמה הערות:
- אין לי שום דבר נגד זמרות, באמת, אבל רצה הגורל ולא תראו אף זמרת בטופ 30
- הלהקות הבולטות במצעד הן קווין והביטלס, גם למיוז יש נציגות מכובדת, אבל אני לא מחשיב את עצמי מעריץ של אף אחת מהלהקות האלה. אני פשוט באמת אוהב את השירים הבאמת טובים שלהם.
- למה קראתי לזה "שירים באנגלית"? כי אתם הולכים לראות כן גם שני שירים של זמרים ישראלים ששרים באנגלית. במצעד העשור עשו לי את המוות עם זה אז הפעם אני מדגיש מראש שהמצעד מתייחס לשירים באנגלית (יש גם שני שירים אינסטרומנטליים).
- רציתי בהתחלה לעשות מצעד של באמת כל השירים שאני אוהב, בלי באמת להתייחס לאם זה אנגלית או עברית, כי מה זה משנה? אבל ישר כשהתחלתי גיליתי שזה לא אפשרי. יש יותר מדי שירים עבריים שאני שומע מגיל קטן מאוד, והם נוסטלגיים מאוד, ואין לי מושג איפה במצעד באמת לשלב אותם. אני גם לא רואה את עצמי מקשיב להם עכשיו. אני פשוט יודע שהם טובים. אולי יום אחד אני אעשה להם מצעד נפרד.

יאללה תהנו
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' מקומות 50-41 '
מקומות 50-41
27/07/2010 | 22:57
12
268
50. Arctic Monkeys - I Bet You Look Good On the Dance Floor
איזה שיר מגניב, איזה שיר מקפיץ, שיר חדש עם ניחוח חזק של שנות השבעים. פשוט כיף טהור, אין מה להגידמעבר.

49. Dream theater - Pull me under
בדרך כלל אני לא אוהב שירי מטאל, וגם לא להקות מטאל, אבל להרבה להקות מטאל יש שירים שהם הכי מפורסמים שלהם, וכל המעריצים השרופים של הלהקה לא ממש מתים עליהם, ואלה דווקא שירים שאני נוטה לאהוב. הם לא כבדים מדי, הם מיינסטרים אבל איכותיים. השיר הזה הוא אחד מהם.

48.  Soundgarden - Black Hole Sun
נכון מה שאמרתי קודם? אז גם עם להקות גראנג' זה ככה.

47. David Bowie - Ziggy Stardust
לבואי 3 נציגויות במצעד הזה, מכובד ביותר, והקטע המצחיק הוא שאלה בערך ה3 היחידים שלו שאני גם מכיר לעומק. זיגי סטארדאסט הוא מאוד מיוחד. זה שיר שתופס לך את האוזן, אתה לא יכול להגיד עליו "סתם עוד שיר". משמיעה ראשונה נדלקתי עליו, ואני עדיין יכול לשמוע אותו.

46. Michael Jackson - Billie Jean
אני מודה, היה לי חור גדול בהשכלה עם השיר הזה. בפעם הראשונה ששמעתי אותה, לפני שנה בערך, לא זיהיתי אותו. רק אחר כך הסתכלתי על השם וראיתי שזה בילי ג'ין, השיר שכולם מדברים עליו. בדרך כלל כשמדברים על שירים אני מכיר אותם במעומעם, במקרה הזה הכרתי רק את הפתיחה. בכל מקרה, מאז הספקתי לחרוש עליו, וזה שיר פשוט מעולה מעולה מעולה. המילים מדליקות, השירה של מייקל מוזרה אבל מתאימה בול, והקצב

45. Pixies  - Where Is My Mind
עוד מהסיום של מועדון קרב התאהבתי בשיר הזה. אני חולה על האווירה בקטע של הWhere is my mind, כשבקושי שומעים משהו חוץ מהתופים והשירה, זה נותן לזה אווירה מאוד אמיתית, גם קצת שכונתית כזאת, שלא שומעים בכל שיר.

44. Where Did You Sleep Last Night - Nirvana
קודם כל הקטע שבו קוביין עולה פתאום לגבוהים באמת מרגש, ואני לא מתרגש בקלות. ואולי השיר קצת חוזר על עצמו, אבל למה לחזור על עצמך אם יש לך כזה לחן טוב  (כן אני יודע שזה קאבר, וגם יודע שהלחן די פשוט, אבל סוד הקסם הוא בפשטות שלו).

43. ABBA - Gimme Gimme Gimme (a man after midnight)
כשהייתי קטן די אהבתי את אבבא, ואת השיר הזה לא אהבתי. עכשיו אני לא אוהב את אבבא, אפילו די שונא אותם , אבל את השיר הזה אני מאוד אוהב. הוא פחות פשוט מוזיקלית מהאחרים שלהם, ועדיין הוא פשוט, אבל גם יפה וכיפי.

42. Soundgarden  - Spoonman
קודם כל אני חולה על כריס קורנל. שנית כל אני חולה על הסטייל של השיר. שלישית כל המילים מגניבות. רביעית כל הקטע עם הקול השני שמגיע אחרי המשפט הראשון של הבית פשוט אדיר.

41. Eleanor Rigby- The Beatles
האמת שבמקור זה היה יותר גבוה, אבל הגעתי למסקנה שכבר דחפתי פנימה יותר מדי שירים של הביטלס (מה לעשות, יש גם שיקולים כאלה). כינורות הולכים פשוט מעולה בשירים, והביטלס ניצלו את זה בצורה מעולה בשיר הזה (הביטלס, פול, ג'ון, מי שלא היה אחראי על זה). אני יושב וחושב לעצמי איך עולה במוחו של מישהו לחן כזה, ואני לא מבין. פשוט שאפו.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'התגובה שלי!'
התגובה שלי!
27/07/2010 | 23:22
1
47

דווקא אני לא כל כך מריחה את נינוח הסבנטיז בשיר הזה. להיפך,יש בו משהו מאוד חדשני ומתאים לרוח הנעורים של העשור הקודם. אחד השירים של כל הזמנים? ובכן,אני מניחה שמדובר
בטעם אישי אבל אני לא רואה בו כאחד הגדולים של כל הזמנים. למרות שזה שיר ענק!!! אני בהחלט רואה בו כאחד השירים הבולטים והראויים של העשור הקודם.

אף פעם הם לא משכו אותי. לא מכירה כל כך שירים שלהם.

אממממ האמת שהשיר הזה די יצא לי מכל החורים וגם ככה אף פעם לא ראיתי בו כאחד השירים הגדולים של ההרכב הזה(שבסוף האייטיז ובתחילת הניינטיז היה חתיכת הרכב אדיר). גם האלבום שמתוכו
לקוח השיר הוא אחלה אלבום אבל הקודמים לו טובים ממנו. השיר הזה הוא ללא ספק אחד השירים היותר חלשים שלהם. לעומת זאת הקליפ של השיר הוא אחד הקליפים הטובים של שנות התשעים.

אני ידועה כחסידת בואי ענקית,אני בשמחה אעזור לך להכיר את בואי לעומק. אני בהחלט חושבת שהוא ראוי למצעד הזה. רק מה? השיר חביב מאוד אבל לא אחד הטובים באלבום. אני מציעה לך
שתתעמק באלבום האדיר הזה. שיש בו לא מעט שירים גדולים. הנה השיר הכי טוב באלבום בעיניי-במיוחד בשבילך.
http://www.youtube.com/watch?v=kLbvcqq18gs

ראוי מאוד מאוד! אולי אפילו נמוך. אחד משירי הפופ הבאמת גאוניים! ואני מדברת בתור אחת שלא ממש מתה על השירים של מייקל ג'קסון. לא מתחכשת לזה שהוא אחד מאמני הפופ הגדולים שהיו
פה(מבחינת הפופלריות וההצלחה שלו) אבל את המוזיקה שלו אני פחות אוהבת.

אמממ פיקסיז היא בהחלט להקה חשובה מאוד ומשפיעה מאוד. יש מצב שכן מתאים להם להיות במצעד כל הזמנים. אחלה שיר.

44. Where Did You Sleep Last Night - Nirvana
במצעד כל הזמנים לא הייתי שמה אותו אבל אני בהחלט יכולה לומר שזו אחת ההברקות היחידות של נירוונה,הרכב לא אהוב עליי במיוחד. יש שירים מעטים שלהם שאני אוהבת וזה כנראה ההכי אהוב עליי.
קאבר מרגש שמתעלה בכמה רמות מהמקור.

אני חושבת שאבבא הם הרכב פופ מקסים ביופיו,פופ איכותי,בוגר ועשוי היטב. השיר הזה הוא כנראה השיר הכי טוב שלהם לטעמי. ראוי מאוד!

עוד שיר חביב אבל שוב,האלבום הזה מאוד מאוד נופל מקודמיו. ואם אתה חולה על קורנל,אני ממליצה לך בחום אבל ממש בחום לשמוע את החומרים הראשונים שלהם!!! שם הם באמת מפציצים!

כנראה השיר הכי טוב של הביטלס! שיר גדול! גאוי מאוד. אפילו נמוך...אבל אני אסלח לך כי ציינת שזה היה אמור להיות יותר גבוה חחח...

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מונאייג' דיי דרים מעולה! ותודה '
מונאייג' דיי דרים מעולה! ותודה
28/07/2010 | 00:22
21
לצפיה ב-'אחלה פתיחה!'
אחלה פתיחה!
27/07/2010 | 23:29
38
50. Arctic Monkeys - I Bet You Look Good On the Dance Floor - אף פעם לא אהבתי. יותר רעש משיר בשבילי
48.  Soundgarden - Black Hole Sun - . קצת נמאס עם הזמן, אבל יופי של שיר.
47. David Bowie - Ziggy Stardust - מהפחות אהובים עליי שלו.
46. Michael Jackson - Billie Jean - ענק ענק ענק. קלאסיקה גדולה שיכלה להגיע מבחינתי יותר גבוה.
45. Pixies  - Where Is My Mind - שיר גדול.
44. Where Did You Sleep Last Night - Nirvana - יש להם כמה שירים שאני אוהב. זה לא ממש ביניהם :(
43. ABBA - Gimme Gimme Gimme (a man after midnight) - קלאסיקה סה"כ, אני אוהב
41. Eleanor Rigby- The Beatles - שיר משובח. ראוי בהחלט למצעד, אולי אף למקום גבוה יותר.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'חחחחחחחחח אתה בטוח שאתה'
חחחחחחחחח אתה בטוח שאתה
28/07/2010 | 07:10
19
בפורום הנכון?!

בכל מקרה, מקומות 45-48
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מגיבה:]'
מגיבה:]
28/07/2010 | 09:29
15
השיר שלהם שאני הכי אוהבת:]
46. Michael Jackson - Billie Jean-בהחלט מעולה, קלאסיקה
45. Pixies  - Where Is My Mind-אני עוד לא ראיתי מועדון קרב :$ כן כן אני יודעת שאני בורה. אבל השיר הזה מצוין בלי שום קשר!
43. ABBA - Gimme Gimme Gimme (a man after midnight)-שיר כייפי
41. Eleanor Rigby- The Beatles-לגמרי שאפו
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יפה יפה. 48, 45, 41 '
יפה יפה. 48, 45, 41
28/07/2010 | 12:06
28
לצפיה ב-'41,43,46,48 '
41,43,46,48
28/07/2010 | 13:04
21
לצפיה ב-''
28/07/2010 | 14:56
3
50. אחלה שיר,אבל לא מצוין ומדהים ברמה שעושים ממנו.
48.
46.
43.
41. פשוט מעולה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'....'
....
28/07/2010 | 18:44
8

49.

48.

47 שיר מצוין

46. ומצטרף לגבי מה שרשמת

45.

43 חולה על הלהקה הזו ועל השיר

41. שיר ענק
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יש פה כמה'
יש פה כמה
28/07/2010 | 19:45
19
שאני ממש אוהבת.

48 47 46 (והגירסה של קורנל), 45 41
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
31/07/2010 | 21:39
10
50. אחלה שיר, אבל גבוה מדי בשביל המצעד

48. שיר מצוין והקליפ גאוני

46. כל מילה מיותרת

45.

43. קלאסיקת דיסקו
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' מקומות 40-31 '
מקומות 40-31
28/07/2010 | 00:20
10
131
40. The Rolling Stones – Harlem Shuffle
הרולינג סטונס לקחו שיר קאנטרי ישן ודי משעמם ועשו ממנו שיר מאוד, מאוד מגניב. מסוג השירים האלה שאבא שלך מתלהב מהם, במקרה הזה הוא סחף גם אותי

39.   The Beginning Is The End Is The Beginning-Smashing Pumpkins  
רוב האנשים מכירים את השיר הזה מהטריילר ל"השומרים" (כולל אני). זה סרט מאוד אפל ואין שיר יותר אפל מהשיר הזה אני חושב. אם היו אומרים לי "מה השיר הכי אפל שאתה יכול לחשוב עליו", זה היה זה, ואני אומר את זה באופן חיובי. כי זה לא וואנבי, זה פשוט מרגש וגם קצת מפחיד. כל הצלילים במקום הנכון בשביל לגעת לך בנקודות הרגישות.

38.   Queen - The Show Must Go On
רק דיברתי על שיר אפל והנה מגיע עוד אחד. אבל הפעם הוא לא רק אפל, הוא גם מרגש, והזמר מדהים, והלחן מעולה. יופי של שימוש בסינתיסייזר כשמקשרים את זה לסיפור האמיתי של פרדי ולמה שקרה אחר כך זה בכלל מעצים את השיר. אגב הרבה לא יודעים אבל דווקא בריאן מיי כתב אותו.

37.  Radiohead - Street Spirit
זה כבר 3 שירים אפלים ברציפות בכל מקרה, שיר מעולה ואין הרבה מה להגיד מעבר.

36.  Madonna - Frozen
אז הנה השיר שנבחר לשיר כל הזמנים של הפורום עם כל הכבוד ועם כל כמה שהוא שיר מעולה, וזה שהוא בין השירים הבודדים שהם של זמרת שהצליח למצוא את דרכו למצעד, תהיו בריאים.

35.  Billy Joel - Movin' Out
לחן מעולה, אחלה זמר, שיר ישן שאני חושב שהוא בין השירים הלועזיים שהכרתי. נוסטלגיה גדולה בשבילי, אמא שלי הייתה חורשת עליו. מסוג השירים שאם הם היו בעברית הייתי משאיר אותם למצעד הנוסטלגיה, אבל לכאן הייתי חייב להכניס אותו.

34.  Pearl Jam-Black
עוד אחד מהשירים מתקופת הגראנג' שלי שהגיעו ל50 הגדולים. תקופת הגראנ'ג הייתה מלאה בהרבה שירים שהם, בתכלס ובואו נודה בזה, סתם צרחות. בלאק הוא לא אחד כזה, הוא יפה ומרגש, הקול של אדי ודר מרטיט והאמת שיש שירים שבהם אני לא סובל אותו (שר כאילו הוא בעצירות תמידית) אבל פה הוא פוגע בול.

33.  Anouk - Nobody's Wife
גם נשים יודעות לעשות רוק! ועוד איזה רוק. הגיטרה שמלווה את הבתים פשוט ממכרת, והשירה של אנוק עם המבטא ההולנדי העדין מיוחדת ובועטת.

32. Yael Deckelbaum- Mr. Hide
אוקיי, אז הנה הגענו לשיר הראשון של זמרת ישראלית ששרה באנגלית. את השיר הזה הכרתי דרך המצעד ההוא של רוני (עם הזמרים העבריים ששרים באנגלית), ומה שתפס לי את האוזן זה במיוחד הלחן בקטע של "through the eyes of mr hide" שהוא על גבול הגאוני, וכנראה גם יעל הבינה את זה כי היא הקצינה אותו עם כינורות שעושים בדיוק את אותה מלודיה. בהתחלה הייתי חסר סבלנות לבית, והאמת שאני חושב שאם כל זמרת אחרת הייתה עושה אותו זה היה מעצבן, אבל לאט לאט התרגלתי גם ליופי שלו ובכלל של כל השיר המיוחד הזה. הוא גם זוכה בתואר השיר היחיד במצעד שאין לו וידאו ביוטיב (יש של ההופעה אבל לא נחשב).
למי שרוצה, יש כאן את השיר. מומלץ:
http://www.myspace.com/deckelbaum

31.  Kylie Minogue  - Confide In Me
כבר הזכרתי שאני אוהב כינורות בשירים? אז בשיר הזה יש כנראה את קטע הכינור האהוב עליי. מעבר לזה המילים והלחן האפלים והשירה של קיילי הופכים את השיר ללהיט, אבל להיט עם ניחוח קצת אלטרנטיבי. מעניין שבמקומות 31-40 יש הרבה נשים והרבה שירים אפלים. זה לא בכוונה חח.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'37 מעולה'
37 מעולה
28/07/2010 | 07:14
11
בקשר ל39, אני תמיד ראיתי את Bruise Pristine של פלסיבו בתור השיר הכי אפל, הוא פשוט מהפנט בכמה שהוא מכניס אותי לאווירה הזאת ומפחיד אותי:
http://www.youtube.com/watch?v=VtqzctP2RWY

34 אדיר!
33 חמוד אבל גבוה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מגיבה.'
מגיבה.
28/07/2010 | 09:40
7
גאוני! נמוך מדי בעיני...
מעולה
36.  Madonna - Frozen

אעאעאע קיק אס! אוהבת אוהבת
הכי טוב שלה!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'התגובה שלי'
התגובה שלי
28/07/2010 | 10:03
10

אם כבר רולינג סטונס,אז לא השיר הבינוני הזה אלא השירים משנות השישים המאוחרות ומתחילת הסבנטיז! מבחינתי זה השיא שלהם. קיצור,ראויים למצעד אבל לא עם השיר הזה.

נו באמת.

שיר גדול,מקסים ומרגש מאוד. השיר הזה והשירים בתחילת הסבנטיז הם השירים הכי טובים של קווין.

שיר מדהים. ראויים להיות במצעד.

36.  Madonna - Frozen
עם כמה שזה שיר מדהים,זה די נמאס כבר שכולם שמים אותו במצעדי כל הזמנים.

לא אוהבת את בילי ג'ואל!

34.  Pearl Jam-Black
אדי וודר הוא אחד הסולנים היותר טובים של שנות התשעים לדעתי וזה שיר ענק. למרות שבתכלס די ירד לי מהם ואני לא שומעת אותם. יש לי שלושה אלבומים שלהם בבית ואני לא שומעת אותם.

נה,אף פעם לא התלהבתי מהשיר הזה במיוחד.

אחת הזמרות הישראליות המדהימות שהיו פה בארץ בעשר שנים האחרונות. אני שמחה שהכרת אותה דרך המצעד שלי. אני מניחה שזה מצעד אישי אז אני לא אכה אותך על זה שהכנסת אותו למצעד כל הזמנים

ללא ספק השיר הכי טוב שלה. שיר מקסים וגאוני. אני לא יודעת אם הוא מתאים למצעד כל הזמנים אבל הוא עדיין אדיר.

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'31,36,38 '
31,36,38
28/07/2010 | 13:07
24
אם אני אעשה אצלי מצעד כל הזמנים (מה שלא נראה לי שיקרה,זה יהיה לי קשה מדי) אבל 3 השירים האלה לחלוטין יהיו אצלי בטופ 50
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
28/07/2010 | 14:57
4
38. מרגש!
36. אני פשוט שונאת את מדונה
33. מעולה!!
31. מעולה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'....'
....
28/07/2010 | 18:47
9
36 אצלי זה בטופ 3 לא יודע מה האחרים חושבים...
38 שיר אדיר ומרגש. הקול של פרדי מרטיט.
37 אדיר
31 הכי טוב שלה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הארלם שאפל - איזה שיר חמוד:)'
הארלם שאפל - איזה שיר חמוד:)
29/07/2010 | 01:09
19
לצפיה ב-'אז קיילי הביאה את המקום הראשון בין הזמרות!'
אז קיילי הביאה את המקום הראשון בין הזמרות!
29/07/2010 | 01:14
10
לצפיה ב-'|חמוס| Street Spirit '
|חמוס| Street Spirit
31/07/2010 | 15:17
4
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
31/07/2010 | 21:42
5
38. מהטובים של קווין

37. שיר מעולה ומרגש

36. שלמות

33. אחלה

31. הטוב ביותר של קיילי בניינטיז
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' מקומות 30-21 '
מקומות 30-21
28/07/2010 | 00:51
11
120
30.  The Beatles- Because
איזה שיר גדול של הביטלס, שלמות הרמונית, לחן כובש ומילים מהממות, קלאסיקה ג'ון לנונית. אני שומע אותו עכשיו וחושב שאולי מגיע לו מקום גבוה יותר, אבל זה קורה לי עם הרבה שירים ואין מה לעשות. הליווי אגב הוא כלי פסנתר חשמלי שנקרא צ'מבלו, שבכל שיר אחר כנראה היה נוראי , אבל כאן הוא יושב מעולה.

29.  Muse - Plug In Baby
וואלה, מודה, אני לא ממש מת לא על הלחן ולא על המילים של השיר הזה. מאט קצת יללני מדי פה. אבל בחייאת, תגידו שהגיטרה בשיר הזה לא שווה מקום בטופ 30. (קצת ניפחתי את זה, גם בלי הגיטרה השיר היה בטופ 100 או 200 שלי אבל זה פשוט מעיף אותו למעלה).

28.  Queen - Nevermore
אוף איזה שיר, אני שומע אותו ובא לי לבכות. האמת שיש קטע מאוד יפה ומתבקש של שורה "when you say you didn't love me anymore", שבעצם כל השיר נבנה בשבילה, ובשמיעות הבאות זה קצת מעצבן לחכות לזה בבית הראשון ולראות שזה לא מגיע, אבל יש בזה גם סוג של קסם. סעמק הוא היה צריך להיות גבוה יותר
http://www.youtube.com/watch?v=AXKiixkdKyU

27.  Muse- Time is Running Out
כששואלים אותי מה השיר שהכי מייצג בעיניי רוק במידה של רוק טהור, אני אומר את השיר הזה. יש כאן הכול, גיטרות מעולות, קטע בס בפתיחה, שירה צרודה של מאט, אפילו הפלצת לא יללני,  והכי חשוב לחן ומילים בועטות ומגניבות. מודה, הפזמון קצת הורס, אבל זה שיר שאי אפשר לא לקפוץ שאתה שומע אותו.

26.   Ratatouille - Colette shows him Le Ropes  
הקטע האינסטרומנטלי הכי הכי הכי אהוב עליי בעולם, מסרט אדיר. פשוט מעולה.

25.  Paranoid Android - Radiohead
זה באמת שיר קשה לעיכול, ואין לי מושג איך הוא הצליח ככה. אני חושב שבהתחלה לא סבלתי אותו והתחלתי לגלות אותו מחדש רק אחרי שראיתי את הקליפ. מצבי הרוח המשתנים, השילוב של שלושה שירים שכל אחד מהם בנפרד היה יכול להיות אחלה שיר אבל ביחד הם מעבר לאחלה, ושוב, הקליפ, מעניקים לו את המקום ה25.

24. The Last Shadow Puppets - Standing Next To Me
התלבטתי הרבה לפני ששמתי אותו במקום כזה גבוה, אבל אמרתי לעצמי , למה לא. בדרך כלל אני לא אוהב כל כך קולות, הם הרבה פעמים רק גורעים מהשיר (לדוגמא השיר של גרמניה בגמר האירוויזיון שהקולות גרמו לי לשנוא אותו בחי), אבל הלאסט שאדוו פאפטס פשוט עושים את זה בצורה מעולה. הבריטיות נוטפת מהשיר הזה גם פה יש כינורות, גם פה לחן מעולה, גם פה יש שיר שהוא בין האהובים עליי מכל הזמנים.

23.  Queen - Love of My Life
אחרי שרואים את ההופעה בוומבלי אי אפשר שלא להתאהב לחלוטין בשיר ובפרדי. לדעתי הביצוע הקולי הכי גדול שהיה, באיוזשהי הופעה, וגם בריאן מככב עם הגיטרה :
http://www.youtube.com/watch?v=v3xwCkhmies

22. Scar the lion- Be prepared
כן, זה השיר שאתם חושבים. מלך האריות הוא הסרט הכי הכי נוסטלגי ואחד הכי אהובים עליי בכל הזמנים, ואמרתי שאין מצב שאני לא מכניס שיר שלו למצעד. התחלתי לשמוע מחדש את השירים וב"בי פריפרד" התאהבתי לחלוטין לחלוטין, למרות שהוא לא תמיד היה הכי אהוב עליי. המלודיה גאונית, השירה של מי שזה לא יהיה (scar the lion ) אדירה, וכמובן יש פה המון נוסטלגיה מעורבת.

21.  The Beatles- A day In The Life
עוד ביטלס במצעד, ושוב מדובר בשיר גאוני. גם הפעם ג'ון הוא המאסטר - אלוהים יודע מה עבר לו בראש כשהוא נתן לפול לדחוף לו לשיר דקה מהשיר המעפן שהוא כתב, אבל זה הסתדר בסוף לא רע. טוב, לא רע זה אנדרסטייטמנט, מדובר במאסטרפיס. הרעיון בבסיסו הוא די חרוש ובנאלי, על "סתם עוד יום בחיים", ופול באמת לקח את זה למקום בנאלי, אבל ג'ון התייחס לזה בצורה יותר כללית ועשה מזה יצירת מופת. המלודיה, אח המלודיה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'30 השיר היחיד של'
30 השיר היחיד של
28/07/2010 | 07:17
19
הביטלס שאני יכול להגיד עליו יפה

29

27 !

25 טוב מאוד

22 ראוי לגמרי אבל רק בגרסא העברית

אני אוהב את הטעם שלך, זה עושה לי חשק להתחיל לשמוע שירים שאתה שם פה, תוכל לשים החל מטופ 20 קישורים ליו טיוב?
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'התגובה שלי!'
התגובה שלי!
28/07/2010 | 10:09
13

לא אוהבת את השיר הזה.

29.  Muse - Plug In Baby
גם את השיר הזה אני לא אוהבת.

28.  Queen - Nevermore
מקסים.

שיר מעולה אבל אני בכלל לא את מיוז כאחת הלהקות הכי טובות של כל הזמנים.

חמוד

25.  Paranoid Android - Radiohead
שיר מדהים מדהים מדהים והכי טוב באלבום הגאוני שממנו הוא לקוח. ראוי!

חמוד

אחלה שיר!

...סבבה!...האמת שיש לו ניחוח קברטי אפל ומעניין!!

לא אוהבת את השיר הזה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'המיוזים קווין קלאסיקה!'
המיוזים קווין קלאסיקה!
28/07/2010 | 12:09
9
לצפיה ב-'23'
23
28/07/2010 | 13:08
5
לצפיה ב-''
28/07/2010 | 14:59
3
30. מרגש ממש.
29. מעולה!
27. מצוין!
24. שיר טוב,אבל לא הייתי מכניסה אותו למצעד הזה,בטח שלא כ"כ יחסית גבוה בשבילו.
23. שיר טוב,אבל כנ"ל כמו 24.
21.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אתה ממש אוהב קלאסיקות רוק'
אתה ממש אוהב קלאסיקות רוק
29/07/2010 | 01:15
10
לצפיה ב-'23. Queen - Love of My Life'
23. Queen - Love of My Life
29/07/2010 | 11:25
10
קלאסיקה של כל הזמנים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'|חמס| Paranoid Android '
|חמס| Paranoid Android
31/07/2010 | 15:16
5
אחד השירים הכי גאוניים שנכתבו אי פעם!!!!
וכמובן השירים של מיוז
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
31/07/2010 | 21:44
4
29. מהטובים של מיוז

27.

25. שיר מצוין והקליפ יצירת מופת

23. די מעצבן ומעיק
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מחר הטופ 20, בינתיים אשמח לתגובות '
מחר הטופ 20, בינתיים אשמח לתגובות
28/07/2010 | 00:51
1
7
לצפיה ב-'אני אראה את הטופ 20 ואז אגיב'
אני אראה את הטופ 20 ואז אגיב
28/07/2010 | 16:02
2
בשביל לדעת מה בדיוק הכנסת ומה לא
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' מקום 20 '
מקום 20
28/07/2010 | 16:09
3
92
תודה לכולם על התגובות (וכמובן שזה מצעד אישי), ממשיכים במצעד! (לבקשתך זיו מעכשיו קישורים ליוטיוב).

20.   Elton John - Goodbye yellow brick road  
זה שיר שהוא אמנם קיטש טהור, כמו הרבה שירים של אלטון ג'ון, אבל זה פשוט עובד. זה קיטשי שמדביק אותך בקיטשיות שלו. מסוג השירים האלה ששומעים בסוף של סרטים ואמורים לגרום לך להתרגש. והם מצליחים. אבל מעבר לזה, הלחן דווקא די מורכב , במיוחד העלייה הגאונית של ה"בלווווזזז". שיר מעולה.

http://www.youtube.com/watch?v=zK0gXuifSAA
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לא אוהבת את אלטון ג'ון.'
לא אוהבת את אלטון ג'ון.
28/07/2010 | 23:38
5
לצפיה ב-'בלדה מקסימה!!!'
בלדה מקסימה!!!
29/07/2010 | 01:16
8
לצפיה ב-' מקום 19 '
מקום 19
28/07/2010 | 16:13
3
87
19.   The Beatles - I'm Only Sleeping  
אוקיי, אני יודע שזה על גבול החוצפה לשים את השיר הזה בתור השני הכי טוב של הביטלס (מחכה עוד אחד בהמשך), אבל זה שיר שלדעתי יש בו משהו הרבה יותר קסום ומקורי מהשירים שבאמת נחשבים לגדולים ביותר שלהם כמו "ביקוז" או "אה דיי אין דה לייף", שגם הם מעולים. קודם כל המילים, אני לא מכיר בן אדם שלא יכול להתחבר אליהם. וכל אחד יכול לכתוב שיר על הנושא הזה, אבל ג'ון בוחר בדיוק במילים הנכונות.
והפעם בפינת שורת הלחן הגאונית: "i don't mind' i think they're crazy", או באותה ורסיה רק בבית הראשון. גם כאן עלייה מפתיעה, פחות דרסטית מבילוו בריק רווד אבל לא פחות יפה.

http://www.youtube.com/watch?v=ETO3YfDKEI4
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תיקון טעות: השלישי הכי טוב '
תיקון טעות: השלישי הכי טוב
28/07/2010 | 16:27
4
לצפיה ב-'לא אוהבת את הביטלס.'
לא אוהבת את הביטלס.
28/07/2010 | 23:39
2
לצפיה ב-'שיר יפה, לא הכרתי אותו'
שיר יפה, לא הכרתי אותו
29/07/2010 | 01:19
4
לצפיה ב-' מקום 18 '
מקום 18
28/07/2010 | 16:18
5
88
18. Michael Jackson - Bad
מייקל ג'קסון מגיע לשיאו בשיר הזה לדעתי. הרי מה הקטע של רוב השירים שלו (חוץ מאלה האיטיים, שאני לא משתגע עליהם בכלל)? להיות מגניבים. ואין כמעט שום שיר יותר מגניב מהשיר הזה. קטע הבס פה קליט יותר ולדעתי גם מקפיץ יותר מבבילי ג'ין.
שורת הלחן הבאמת גאונית (קצת יותר משורה):

Well They Say The Sky's
The Limit
And To Me That's Really True
But My Friend You Have
Seen Nothing
Just Wait 'Til I Get Through...

ואז כמובן מגיע הפזמון. מעבר לזה יש הרבה שורות מגניבות בלי קשר ללחן, כמו:
And The Whole World Has To
Answer Right Now
Just To Tell You Once Again,
Who's Bad...

הכי טוב של הבחור

http://www.youtube.com/watch?v=ROprP41yB_E
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מעדיפה את בילי ג'ין'
מעדיפה את בילי ג'ין
28/07/2010 | 17:23
2
5
לצפיה ב-''
28/07/2010 | 18:09
1
לצפיה ב-'לא מתלהבת מהשיר הזה במיוחד. '
לא מתלהבת מהשיר הזה במיוחד.
28/07/2010 | 23:40
9
Billie Jean טוב ממנו בהרבה!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' מקום 17 '
מקום 17
28/07/2010 | 16:22
4
89
17.   Alice In Chains - Would?  
עוד שיר גראנג', גם הפעם מדובר בלהיט (הכול יחסי). שיר מהפנט, מקטע הבס הממכר בפתיחה, הקול של ג'רי קאנטרל בבתים וההצטרפות של ליין בפזמון. הקליפ מעולה.

http://www.youtube.com/watch?v=QA8Vq4nEkQc&feature...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תודה יובל על הלינקים! D: לא ממש אהבתי'
תודה יובל על הלינקים! D: לא ממש אהבתי
28/07/2010 | 18:12
2
7
לצפיה ב-''
29/07/2010 | 07:15
1
לצפיה ב-'אחלה שיר והרכב מעולה.'
אחלה שיר והרכב מעולה.
28/07/2010 | 23:41
4
אולי ההרכב היחיד שנשאר איתי כיום מהנעורים. כל הרכבי הגראנג'
האחרים די נשארו מאחור.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' מקום 16 '
מקום 16
28/07/2010 | 16:26
5
89
16.   Muse - Hysteria  
שיר פנסטסטי של מיוז, ואני רוצה להדגיש כבר עכשיו- אני ממש לא חושב שמיוז היא אחת הלהקות הגדולות בכל הזמנים, אני פשוט אוהב את השירים שלה. זה בערך כמו עם הביטלס, שאני מחשיב את עצמי כאחד שמאוד אוהב חלק מהשירים שלה אבל לא יכול להגיד שאני מאוד אוהב את הלהקה.
השיר הזה מדבר בעצם על מישהו שמאוד, מאוד רוצה משהו וזה מחרפן אותו לגמרי (ככה לפחות אני הבנתי את זה). בבתים הוא אומר "זה מציק לי, זה משגע אותי, זה מסובב אותי לגמרי". הלחן יושב בול על המילים וקולע להרגשה הזאת של ההיסטריה סביב משהו והרצון להשיג אותו. על הגיטרה אין מה לדבר- וזה כולל את הבס בפתיחה, את הריף המוכר שמגיע אחרי הפזמון ואת הסולו.
זה לא השיר האחרון של מיוז שתראו במצעד , מחכה לכם עוד אחד והוא הולך להתמקם במקום מאוד גבוה.

http://www.youtube.com/watch?v=3dm_5qWWDV8
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-', אני אישית גם מאוד אוהב'
, אני אישית גם מאוד אוהב
28/07/2010 | 18:19
2
את הלהקה ומתפלל שיגיעו כבר לארץ, חבל שיש רק עוד אחד
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שיר גדול!'
שיר גדול!
28/07/2010 | 23:52
4
אבל שוב,לא יודעת כמה מיוז מתאימים למצעד כל הזמנים...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'|חמוס| שיר מעולה אבל...'
|חמוס| שיר מעולה אבל...
31/07/2010 | 15:13
4
יש להם הרבה יותר טובים
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' מקום 15 '
מקום 15
28/07/2010 | 17:55
4
88
15. Queen - 'Another One Bites the Dust'
לדעתי השיר הכי אנדרייטד של קווין. כמו שהבנתם, אני מאוד אוהב קטעי בס, ואין דבר שיותר מייצג את הבס מאשר השיר הזה. זה ממכר, זה קליט וזה טוב. פרדי הקשיב לבס של דיקון ושם על זה מילים ולחן בלי הרבה משמעות, אבל מפוצצים בכיף ובהתלהבות. אתה שומע את השיר הזה ואתה מרגיש שבא לך לקרוע למישהו ת'צורה.
הגיטרה החשמלית שבריאן מוסיף בבית השני מעולה, ועל השירה של פרדי אין מה לדבר. האמת שהביצוע המקורי באולפן קצת יבש, אני יותר אוהב את ההופעה בוומבלי (כמו עם הרבה שירים של קווין). אז את הקישור תקבלו להופעה המעולה

http://www.youtube.com/watch?v=u0xsRgivU4M
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'זה שיר די מעפן למען האמת.'
זה שיר די מעפן למען האמת.
28/07/2010 | 23:54
1
9
לא התלהבתי ממנו אף פעם. לא אוהבת את קווין של האייטיז.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ואיזה אנדררייטיד? מלא מלא מלא חובבי קווין'
ואיזה אנדררייטיד? מלא מלא מלא חובבי קווין
28/07/2010 | 23:54
11
ובכלל חובבי רוק ממש ממש אוהבים את השיר הזה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' מקום 14 '
מקום 14
28/07/2010 | 18:02
2
88
14.  The Beatles - Come Together
עוד שיר די מונטוני, אולי אפילו מאוד מונוטוני, מאוד מפורסם גם ולא הכי מוערך בתור יצירה, אבל אני פשוט מת עליו. השיר הזה הוא גאוני מההתחלה ועד הסוף, המילים הם בלי קשר לכלום אבל מי צריך קשר למשהו כשהמילים כל כך מגניבות. הלחן עצמו מאוד בנאלי, אבל השירה המעולה של לנון והקטע שמגיע בסוף כל בית ("גאט טו בי אה ג'וקר הי ג'סט דו וואט הי פליז" וכו') הם ההיילייט האמיתי של השיר.
השורה הזאת, לא ברור מה כל כך מלהיב בה (אותי היא מלהיבה תמיד, לא יודע מה אתכם). כי מה יש כאן? בסך הכול כל הזמן אותו תו, קצב די רגיל ונדוש. אז מה כן יש כאן? התופים המעולים , שעושים את הביט על ה"טם, טםטם, טם, טםטם", המילים המגניבות (בכל 4 השורות שבהם יש את זה), והשירה החצי צרודה חצי צלולה של לנון.
גם השיר הזה הוא לגמרי שיר של הופעה חיה, ויש הופעה שלא הרבה מכירים שבה הוא באמת מבצע את זה בעשר רמות מעל ההקלטה באולפן. זה גם הטרק שיש לי באם פי. הנה זה לפניכם:

http://www.youtube.com/watch?v=A5oID2_1FPI
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שיר גדול ואחד השירים היחידים שאני אוהבת שלהם.'
שיר גדול ואחד השירים היחידים שאני אוהבת שלהם.
28/07/2010 | 23:55
7
לצפיה ב-' מקום 13 '
מקום 13
28/07/2010 | 18:09
2
93
13.   John Lennon - "I'm Losing You"  
כן, עוד פעם ג'ון לנון. עד עכשיו כחלק מהביטלס, הפעם בנפרד. וזה דווקא אחד השירים הכי פחות מוכרים שהוא כתב בחייו. זה נחבא אי שם באלבום הפחות מוכר "דאבל פנטסי" שהוא עשה עם יוקו אונו. הכרתי אותו פשוט כי רפרפתי בשירים והשם מיד משך אותי.
הגיטרות החשמליות מביעות כל כך הרבה אופי כאן, יש להן רעד קל, וזה נשמע כאילו הן בוכות. על השירה של לנון עם החצי צרידות חצי צלילות כבר דיברתי, הוא עושה את זה כאן מעולה. המילים? זה מסוג המילים שאני תמיד רציתי לכתוב. לא מתייפיף מדי, מילים לשיר בלוזי כזה ששרים על הבר.
השורה הבאמת מדהימה:
so what the hell am i supposed to do
כל השיר הוא קצת מתרפס כזה לאישה, וכאן הוא פתאום מתפוצץ , ועושה את זה בצורה מעולה. הנה השיר, אני מניח שהרבה לא מכירים, מומלץ:

http://www.youtube.com/watch?v=Q6SL6yRvlCI
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'חביב.'
חביב.
28/07/2010 | 23:56
10
גם לג'ון לנון אף פעם לא התחברתי כל כך. אני לא מתחברת לביטלס
גם ביחד וגם לחוד.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' מקום 12 '
מקום 12
28/07/2010 | 18:14
2
95
12.   Queen-The march of the black queen  
ושוב אנחנו בגזרת "שירים לא מוכרים של להקות מוכרות". אבל אין חובב אמיתי אחד של קווין שלא חושב שמדובר באחד השירים הכי גאוניים שלהם. מי שסולד מכל העניין הזה של תיאטרליות יתר כנראה לא יאהב את השיר. יש כאן המון, המון תיאטרליות, מדובר בחומר מוקדם של קווין.
קצת פסיכדלי, קצת שיר-מחזמר, אי אפשר להגדיר את השיר המטורף הזה. הוא משתנה כל הזמן. מדובר בעצם על עיירה שמגיעה אליה "המלכה השחורה" ועורכים לכבודה מצעד (הוא והרעיונות שלו ), וכמובן שפרדי מתאר את זה בצורה מאוד ציורית- קחו את השורה הזאת לדוגמא:
Water babies singing in a lily pool delight
Blue powder monkeys playing in the dead of night
מצד אחד, ווטף? מצד שני, זה מתאר בדיוק את מה שהולך במצעד
מעבר לזה הלחן גאוני גאוני גאוני, ברמות שאני לא חושב שבן אדם אנוש שהוא לא פרדי היה יכול להלחין. ומה הקטע הבאמת הכי גדול?
I reign with my left hand I rule with my right
I'm lord of all darkness I'm queen of the night
I've got the power
Now do the march of the Black Queen
My life is in your hands I'll fo and I'll fie
I'll be what you make me I'll do what you like
I'll be a bad boy I'll be your bad boy
I'll do the march of the Black Queen

אם אין לכם סבלנות להקשיב לכל השיר, בחייאת, לקטע הזה תקשיבו. הוא גאוני ברמות אחרות. אם אתם רוצים הוא מתחיל ב4:20:

http://www.youtube.com/watch?v=ckRX0k9owAY
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מדהים!'
מדהים!
28/07/2010 | 23:58
8
קווין של הסבנטיז זו בהחלט מוזיקה משובחת.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הקשבתי, שיר בסדר'
הקשבתי, שיר בסדר
29/07/2010 | 01:39
9
לצפיה ב-' מקום 11 '
מקום 11
28/07/2010 | 18:22
6
95
11.   Nirvana - Smells Like Teen Spirit  
אני מודה שאני לא יכול לשמוע את השיר הזה יותר, אפילו לא פעם אחת. עכשיו כשאני מכין את המצעד אני שומע שיר שיר ובאותו זמן אני כותב עליו, במקרה של השיר הזה אני פשוט לא מסוגל. אפילו לכתוב עליו אין לי כוח
לא חושב שהיה שיר שחרשתי עליו יותר מזה, בערך בכיתה ד'-ה' הכרתי אותו ומאז ועד בערך כיתה ח' המשכתי והשמכתי לטחון אותו. מה לעשות, אין דבר שיותר מלהיב אותך בגילאים האלה מאשר הריף הפשוט אך ממכר לחלוטין הזה. הקטע הזה של להיטי גראנג' שהמעריצים השרופים פחות אוהבים של הלהקה הוא מוטיב חוזר אצלי במצעד כמו שאתם רואים.
אני יודע שאם הייתי שומע אותו היום בפעם הראשונה הוא כנראה לא היה נכנס בכלל לטופ 50. אבל בשם הנוסטלגיה, ובהתחשב בזה שבמשך בערך 3 שנים הוא היה במקום הראשון שלי, אני לא יכול שלא לתת לו מקום מכובד כאן. בסופו של דבר זה מצעד כל הזמנים, ובכל הזמנים שלי הוא לא יכול להיות מחוץ לטופ 15.

http://www.youtube.com/watch?v=hTWKbfoikeg
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' למרות שלגמרי נחרש'
למרות שלגמרי נחרש
28/07/2010 | 18:52
7
לצפיה ב-' '
28/07/2010 | 18:55
7
לצפיה ב-'אוי לא! שיר רע ומאוס ולא ראוי. '
אוי לא! שיר רע ומאוס ולא ראוי.
28/07/2010 | 23:59
16
אולי מבחינה תרבותית ומסחרית הוא הצליח. מבחינה אומנותית
אין בו שום דבר טוב.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'השיר הטוב ביותר של נירוונה ואולי קצת נמוך'
השיר הטוב ביותר של נירוונה ואולי קצת נמוך
31/07/2010 | 21:48
5
לצפיה ב-'מעולהגם אצלי נחרש רבות'
מעולהגם אצלי נחרש רבות
31/07/2010 | 23:15
5
לצפיה ב-' מקום 10 '
מקום 10
28/07/2010 | 18:29
6
104
10.   Red Hot Chili Peppers - Around the World  
אההההההההההה כמה שקטע הבס בפתיחה מגניב, אין מילים אפילו לתאר את זה! אי אפשר שלא לקפוץ, או לפחות לפתל את הגוף בצורה מוזרה כשאתה שומע את זה.  אני חולה על הצורה שבה קידס שר ראפ. הוא לא שר ראפ שחור כזה, הוא יותר בכיוון של הדג נחש, ואני חולה על זה. הם לא יכלו לחשוב על מילים יותר מגניבות. (הקטע הזה עם ה"'Bout the motherfuckin'
girls from California" היה קטע שבתור ילד תמיד הייתי מתלהב לשיר). הוא יודע מה הוא עושה, דוחף כמובן הרבה את האות B, (בתחילת הבית השני עם בייבי ובומביי) שבראפ תמיד נשמעת מגניב.
נכון, הפזמון קצת לא קשור לחיים, אבל למי אכפת.

http://www.youtube.com/watch?v=wKe-oqJVgZI&feature...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'איזה להקה אוברייטד '
איזה להקה אוברייטד
2
14
לצפיה ב-'מאוד אהבתי אותו בתיכון אבל רהצפ הם כבר הרכב'
מאוד אהבתי אותו בתיכון אבל רהצפ הם כבר הרכב
29/07/2010 | 00:01
7
שמאוד מאוד מאוד ירד לי ממנו.  קליפורניקשיין לא אלבום דרוע מצד אחד אבל מצד שני הוא די מעפן יחסית לאלבומים שקדמו לו. השיר הזה אישית כבר לא עושה לי את זה במיוחד.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מהפחות טובים שלהם לטעמי,'
מהפחות טובים שלהם לטעמי,
29/07/2010 | 00:12
4
לצפיה ב-' מקום 9 '
מקום 9
28/07/2010 | 18:34
5
98
9.   Queen - Don't Stop Me Now
מה יש להגיד מעבר למה שכבר נאמר על השיר הזה כל כך הרבה פעמים? אין שיר שעושה יותר גוד טיים מזה, אתה שומע אותו ובא לך לצאת לרחוב, להתחיל לרקוד ולשיר, להתחרפן לגמרי, להיכנס לחנויות, לקנות כל מה שאתה רואה, לקחת גיטרה, משהו מטורף כזה
הלחן , שוב, רק פרדי יכול להביא לחן כזה. יש לו קטע כזה שאתה אומר לעצמך "טוב, הוא הגיע לשיא של השיר עכשיו" ואז הוא דופק לך פתאום עוד איזה משפט, יותר עוצמתי. לדוגמא:  
That's why they call me mister fahrenheit
אחרי המשפט הזה , או הלחן במשפט הזה או וואטאבר,  הרוב היו עוצרים, אבל הוא מוסיף:
Im travling at the speed of light
שמעבר לזה שאלוהים יודע איך הוא מגיע לגבהים האלה, מדובר ביופי של שיא-של-שיר.

http://www.youtube.com/watch?v=HgzGwKwLmgM
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'השני הכי טוב שלהם '
השני הכי טוב שלהם
28/07/2010 | 18:53
14
ואחד הטובים אי פעם.

ברור מה המקום הראשון (שאצל הרוב ובטח גם אצלך הוא המקום הראשון בכל הזמנים )
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'! '
!
3
לצפיה ב-'וואוי זה כזה לא שיר מדהים...הוא חביב עד מעיק.'
וואוי זה כזה לא שיר מדהים...הוא חביב עד מעיק.
29/07/2010 | 00:02
6
אף פעם לא הבנתי ממה ההתלהבות.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'קווין לעולם יהיו מלכת המצעדים'
קווין לעולם יהיו מלכת המצעדים
29/07/2010 | 11:34
2
לצפיה ב-' מקום 8 '
מקום 8
28/07/2010 | 18:35
4
104
8.   David Bowie - Life On Mars?  
דיוויד בואי בגדולתו (אבל לא הכי בגדולתו, מצפה לנו עוד בואי בהמשך). בפעם הראשונה ששמעתי את השיר לא הכי הבנתי מה ההתלהבות. הלחן נשמע לי נורא, נורא נדוש. אבל לאט לאט כשאתה באמת מבין את המלודיה, אתה מבין שזה הכי לא נדוש שיש. יש המון, המון בלדות מהסגנון הזה, אבל כשזה דיוויד בואי זה חייב להיות שונה. השיר הזה מרגש, וכמו שכבר אמרתי אני לא מתרגש בקלות.
אין שורה אחת שאהבתי במיוחד, כל השיר מההתחלה ועד הסוף הוא שלם לחלוטין, וגם קרוב להיות מושלם לחלוטין.

http://www.youtube.com/watch?v=v--IqqusnNQ
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' '
28/07/2010 | 18:56
2
לצפיה ב-'האמת שאני כבר לא יכולה לשמוע את השיר הזה'
האמת שאני כבר לא יכולה לשמוע את השיר הזה
29/07/2010 | 00:04
8
אבל אני חושבת שבהחלט מדובר בשיר ענק!! בתיכון הייתה תקופה של כמה חודשים טובים ששמעתי אותו איזה 3-10 פעמים ביום. אבל השיר הזה מאוד ראוי להיות בעמצד ודיוויד בואי אמן ענק.  אחד השירים הטובים באלבום!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' מקום 7 '
מקום 7
28/07/2010 | 18:40
5
101
7. Back To Black - Amy Winehouse
והנה מגיע שיר העשור שלי למקום ה7 בדרך כלל בשירים במצעד הזה שכבר הופיעו אצלי במצעדים אחרים אני לא נוהג להסתכל על מה שכתבתי ולהעתיק, בעיקר כי בדרך כלל השתנתה הדעה שלי עליהם (אם תסתכלו על מצעד העשור שלי תראו שהוא לא הכי מתואם עם מצעד כל הזמנים, ולמעשה מחכה לכם עוד הפתעה מהעשור הזה בהמשך). במקרה הזה זה לא קרה, אז קדימה:
כי לפעמים עיבוד טוב + לחן טוב + מילים טובות שמבוצעים על ידי זמרת מעולה, יוצרים שיר שהוא הרבה יותר מסתם טוב. אני אישית חושב שהשיר הזה הוא סוג של יצירת מופת. לא מלודי ברמות שנמאסות עלייך מהר, ומלודי מספיק בשביל שהלחן יהיה גאוני. איימי זמרת יוצאת דופן, והשיר הזה מוציא ממנה את המיטב שלה. בלוזי, מיוחד, ומשהו שבחיים לא הייתם מנחשים שיצא בשנת 2000.
hee leftt no timee to regretttt

http://www.youtube.com/watch?v=w1evzhSast8
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' בטופ 20 שלי כנראה.'
בטופ 20 שלי כנראה.
11
לצפיה ב-' '
28/07/2010 | 18:57
3
לצפיה ב-'היא מאוד מתאימה למצעד הזה אבל לא יודעת'
היא מאוד מתאימה למצעד הזה אבל לא יודעת
29/07/2010 | 00:05
8
אם למקום כזה גובה. אבל -500 הגדולים של כל הזמנים,היא בטוח הייתה נכנסת לדעתי. בכל אופן,זה ללא ספק השיר הכי טוב שלה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יפה מאוד יובל!!'
יפה מאוד יובל!!
29/07/2010 | 01:30
2
לצפיה ב-'שיר מעולה, אבל די גבוה למצעד כל הזמנים'
שיר מעולה, אבל די גבוה למצעד כל הזמנים
31/07/2010 | 21:51
2
לצפיה ב-' מקום 6 '
מקום 6
28/07/2010 | 18:43
4
102
6. Metallica - One
בדומה לסמלז לייק טין ספיריט, גם וואן היה, תמיד, בטופ 3 שלי של כל הזמנים (אני עורך מצעד כזה להנאתי בערך כל שנה, בשיעורי היסטוריה וכאלה ). חשבתי שהוא יגיע לאותו איזור גם במצעד הזה, אבל בשמיעות חוזרות אחרי די הרבה זמן שלא שמעתי אותו, הבנתי ששיר לטופ 5 הוא לא.
ובכל זאת, אין על מטאליסטים בפתיחות של שירים, במיוחד כשאלה פתיחות איטיות. הגיטרה כאן מעולה, הפזמון נותן בראש כמו שצריך ובכלל זה יופי של שיר רוק/מטאל. נוסטלגי מאוד בשבילי, לעומת סמלז גם אם הייתי שומע אותו עכשיו הוא היה נכנס למקום גבוה במצעד.

http://www.youtube.com/watch?v=pqRDu3ueuA8
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' אחד מהטובים שלהם '
אחד מהטובים שלהם
28/07/2010 | 18:58
2
לצפיה ב-'נה,לא מתלהבת. גבוה מידי.'
נה,לא מתלהבת. גבוה מידי.
29/07/2010 | 00:06
2
לצפיה ב-'היכונו היכונו לטופ 5! '
היכונו היכונו לטופ 5!
28/07/2010 | 19:06
10
לצפיה ב-' מקום 5 '
מקום 5
28/07/2010 | 22:10
4
112
5. Muse - Muscle Museum
קודם כל, ההופעה החיה של השיר הזה היא אחד הביצועים הכי טובים שראיתי מזמר בהופעה חיה. הוא מוציא כאן מהקול שלו, תוך כדי נגינה לא פשוטה על הגיטרה, אחרי שעה הופעה, וכולל המון תנועות והמון זיעה, דברים שזה לא יאומן שזה בחי.
זה מסוג השירים שמה שנקרא "גדלו עליי". אני לא באמת מבין על מה הוא, אבל אני מבין משפטים משפטים וזה עושה לי את זה לגמרי, במיוחד השורה "אני לא רוצה שתהללי אותי, אבל לא רוצה שתתעלמי ממני".
הגיטרות לאורך כל השיר מעולות, במיוחד בצורה שבה הן בונות את השיר, ובמיוחד בקטע שמגיע לפני הפזמון. מאט מגיע כמו שאמרתי לשיאו, המלודיה מעולה, ובפזמון יש איזה סוג של התפוצצות שאני מאוד אוהב.
הכי טוב של מיוז וגם , תיווכחו לדעת, השיר הכי טוב של שנות ה90 מצרף קישור להופעה המדוברת:

http://www.youtube.com/watch?v=Cm3qH89Yr9w
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'..! והביצוע שאני הכי אוהב לראות'
..! והביצוע שאני הכי אוהב לראות
28/07/2010 | 23:07
13
לייב זה:
http://www.youtube.com/watch?v=j8WP7aOD_9Q

אני אשכרה מקבל צמרמורות מלראות ולשמוע את הקהל ואת הלהקה, במיוחד ב1:18...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'וואי, השבוע הכרתי אותו לידידה שלי'
וואי, השבוע הכרתי אותו לידידה שלי
29/07/2010 | 01:33
9
לצפיה ב-'|חמוס| שיר נפלא '
|חמוס| שיר נפלא
31/07/2010 | 15:12
4
לדעתי אחת ההברקות של הלהקה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שיר מעולה, אבל הגזמה במיקום'
שיר מעולה, אבל הגזמה במיקום
31/07/2010 | 21:52
9
לצפיה ב-' מקום 4 '
מקום 4
28/07/2010 | 22:16
1
119
4. The Beatles - Strawberry Fields Forever
והנה השיר הכי הכי טוב של הביטלס. אם יש שיר שמצליח להעביר את הפסיכדליה בצורה טובה, זה השיר הזה. אמנם זה מלווה גם בסוג של פופ-רוק וזה לא פסיכדליה שלמה כמו אצל פינק פלויד לדוגמא, אבל זה ממש לא גורע מהשיר אלא רק מוסיף לו.
קודם כל, הלחן של הפזמון הוא לא על גבול הגאוני, הוא כבר מזמן חצה את הגבול והוא חצה אותו כל כך מהר שהשומרים לא הספיקו לעצור אותו (איזה מטאפורה דפקתי ). המטרה של השיר היא להיות מוזר ולתת הרגשה של הזיות וזה בדיוק מה שקורה.
בפזמון הראשון עוד אין חצוצרות או דברים דרמטיים, והשירה די רגועה, אבל שימו לב שעם כל פעם שמגיע הפזמון השירה הולכת ונהיית יותר אפלה/צרודה, ועם כל פזמון מצטרפים עוד ועוד כלים. הכלי האהוב עליי הוא החצוצרה שמגיעה לפני ה "אנד נאטינג טו גט האנג אבאוט". הבתים? הם אחלה של קטעי מעבר.

http://www.youtube.com/watch?v=8A4r2RU1u3g
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שיר יפה מאוד'
שיר יפה מאוד
29/07/2010 | 01:36
6
לצפיה ב-' מקום 3 '
מקום 3
28/07/2010 | 22:24
3
109
3.  David Bowie - Ashes To Ashes
דיוויד בואי הוא האומן הראשון (או אולי היחיד?...) שמתכבד בשתי נציגויות בטופ 10. הפעם עם שיר, שהוא אמנם מוכר, אבל לא מהלהיטים הבאמת גדולים שלו כמו זיגי סטארדאסט, לייף און מארס או ספייס אודיטי. השיר הוא למעשה שיר פתיחה לסדרת טלוויזיה (מומלצת אגב) שנקראת , איך לא, ashes to ashes. השיר הזה הוא שני דברים: 1. שיר המשך לספייס אודיטי, שמדבר גם הוא על מייג'ור טום ולמעשה אומר שמייג'ור טום היה בכלל על סמים, ו2. שיר המשך לסדרת הטלוויזיה שהיא ההמשך של לייף און מארס. חוץ מזה, הוא גם שיר גאוני והוא השיר ה3 שאני הכי אוהב בכל הזמנים.
וזה באמת מסוג השירים שכמעט בלתי אפשרי לאהוב בפעם הראשונה שאתה שומע אותם. השירה של בואי קצת צורמת, את הבתים בלתי אפשרי לקלוט באופן מיידי, והפזמון חביב אבל לא מדהים. לאט לאט, כשאתה לומד את המלודיה של הבית, מתרגל לשירה של בואי, ולומד להבין את הפזמון, אתה מבין כמה השירה הזה מדהים. השורה הכי הכי?
I'm happy
hope you're happy too

עוד דבר שאני מאוד אובה הוא הצורה שבה הבית השני מתפתח. בדרך כלל בית שני, הוא פשוט הבית הראשון רק עם מילים אחרות, או לפעמים גם עם אותן מילים. וכך מתחיל הבית השני כאן, אבל לאט לאט הוא תופס כיוון אחר, עם ה:

I never done good things
I never done bad things
I never did anything out of the blue,
Want an axe to break the ice
Wanna come down right now

שזה קטע גאוני בפני עצמו.
מי שלא מכיר את השיר- אני באמת ממליץ להקשיב לו, ולא רק פעם אחת. רצוי לקרוא את המילים בזמן שאתם רואים את השיר, גם בגלל שהן יפות אבל בעיקר בשביל שתוכלו להבין את המלודיה מהר יותר.

http://www.youtube.com/watch?v=CMThz7eQ6K0
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'וואו!!!! לא חשבתי שהשיר הזה יגיע למקום כזה '
וואו!!!! לא חשבתי שהשיר הזה יגיע למקום כזה
29/07/2010 | 00:08
14
גבוה!! סחתיין עלייך. שיר גדול! אחד השירים הכי טובים וגאוניים
של בואי בקריירה.

באמת סחתיין!

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יש לך טעם מצוין יובל'
יש לך טעם מצוין יובל
29/07/2010 | 01:38
7
לצפיה ב-'בהחלט גאוני'
בהחלט גאוני
29/07/2010 | 11:42
4
אני לא מאמין שיש מישהו שלא מכיר את השיר
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' מקום 2 '
מקום 2
28/07/2010 | 22:35
3
131
2.  Asaf Avidan & The Mojos - Her Lies
"מהההה?! אתה רציני?! זה השיר השני הכי אהוב עלייך בכל הזמנים?!"
כן , זה כן
איך זה מסתדר עם זה ששמתי אותו במקום ה12 במעצד העשור שלי? ובכן:
תוך כדי המצעד התחלתי להרגיש לא בנוח עם זה ששמתי גם זמרים ישראליים במצעד, אז הורדתי אותו מהמקום ה4 למקום ה12.
ובכל זאת, זה לא מסתדר. אז מה הסיפור?
אז ככה, את השיר הזה הכרתי לראשונה כשחבר שלי, שהייתי איתו ביחד בלהקה, הציע לי שננגן אותו בלהקה. בשמיעה ראשונה לא הבנתי מה הוא רוצה ממני ואיך הוא מצפה ממני לשיר את זה, וסיכמתי איתו שהקטע של השיר זה השירה של אבידן אז אין לנו סיבה לעשות אותו. האמת שאמרתי את זה בגלל שהוא אהב את השיר ולא רציתי להתחיל להתווכח איתו, אבל ממש ממש לא התלהבתי מהזמר.
ואז פתאום, שבוע אחרי, יצא לי לשמוע את השיר ברדיו והבנתי שדווקא יש בו משהו. התחלתי לשמוע עוד, ועוד, ואז גם קראתי את המילים שבכלל העיפו אותי, וככה הוא הפך להיות אחד השירים הכי אהובים עליי בעשור, אבל לא איזה שיר שאני מכניס למקום גבוה ברשימת כל הזמנים שלי.
אז מה הסתבר? שאף פעם לא באמת הקשבתי לו כמו שצריך.  כי כדי לאהוב את השיר הזה באמת, צריך לשמוע אותו במצב רוח טוב והכי חשוב בפול, פול ווליום. באמת שזה הבדל של שמיים וארץ. נסו לשים אותו בפול ווליום ותבינו על מה אני מדבר. זה קרה לי , אני חושב, כמה ימים אחרי שפרסמתי את מצעד העשור, כשפתאום התחשק לי להגביר ת'ווליום (לא היה אף אחד בבית).
השירה שלו כאן כל כך מצמררת, וכל כך מדהימה, וזה שיר מושלם מההתחלה ועד הסוף לדעתי. סולו הגיטרה הוא סולו הגיטרה הכי אהוב עליי, אין עוד שיר שהצליח להקפיץ אותי כמו השיר הזה, הוא משתמש הכי טוב מכולם בטריק של הפיצוץ בפזמון.
מעבר לזה, אני לא הטיפוס שהכי מתרגש משירים דרמטיים מדי על אהבה נכזבת, או מוות, או משהו כזה, אז עם כבר שיר דרמטי , שיהיה על משהו באמת מגניב. וזה מאוד מגניב, הרעיון לשיר של מישהו פרנואידי שבטוח שהחברה שלו בוגדת בו. אי אפשר שלא להאמין לאסף כשאתה שומע את זה.
אהבתי במיוחד: את כל השיר, אבל יש קטע לקראת הסוף שבו אסף נותן מין צווחה מתמשכת כזאת שאחריה מגיע "there for; you can have them" , כשהוא ממש זורק אותו בלי להשקיע בשירה ובגלל זה יוצאת לו מעיין צרידות עייפה כזאתי , מ-ד-ה-י-מ-ה.
זה שיר הרוק הכי אהוב עליי בכל הזמנים, ואני חושב שאם הוא היה "יוצא לאור" בשנות ה60, על ידי זמר מפורסם, זה היה גם נחשב בעולם, ובישראל, לאחד משירי הרוק הגדולים בכל הזמנים. הקטע המדהים הוא שאני חושב שכבר שנתיים אני שומע אותו משהו כמו כל שבוע, ועדיין לא נמאס לי.

http://www.youtube.com/watch?v=s3YM89U71RU
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'נו באמת.'
נו באמת.
29/07/2010 | 00:09
1
15
יענו שיר גדול...אבל צורם לי קצת שהוא מקום שני במצעד
שמודגר כל הזמנים.
טוב טוב...זה עניין שם טעם אישי...סבבה..
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'בשביל זה החפירה '
בשביל זה החפירה
29/07/2010 | 12:49
11
כאמור אישי לחלוטין.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לא הכרתי אבל לא אהבתי'
לא הכרתי אבל לא אהבתי
29/07/2010 | 01:40
7
לצפיה ב-' מקום 1- שיר כל הזמנים שלי '
מקום 1- שיר כל הזמנים שלי
28/07/2010 | 22:42
9
183
1. Queen -- Bohemian Rhapsody
"אוי. נו. באמת. אתה רוצה להגיד לי שעברתי את כל המצעד הזה, קראתי את כל החפירות שלך, בשביל שבסופו של דבר אתה תהיה הבן אדם המליון ואחת שמביא את הבשורה החדשנית על כך שבוהמיאן רפסודי של קווין הוא השיר הכי גדול בכל הזמנים?"
אני יודע, אני מצטער   ובאמת, אין לי מה להגיד. הכול כבר נאמר. השיר הזה מושלם מתחילתו ועד סופו, אין לי אפילו מה לנתח. אין קטע אחד שמתעלה על השאר. בעצם יש, זה הקטע האהוב עליי בשיר:
Is this the real life?
Is this just fantasy?
Caught in a landslide
No escape from reality
Open your eyes
Look up to the skies and see
I'm just a poor boy (Poor boy)
I need no sympathy
Because I'm easy come, easy go
Little high, little low
Any way the wind blows
Doesn't really matter to me, to me

Mama just killed a man
Put a gun against his head
Pulled my trigger, now he's dead
Mama, life has just begun
But now I've gone and thrown it all away
Mama, ooh
Didn't mean to make you cry
If I'm not back again this time tomorrow
Carry on, carry on as if nothing really matters

Too late, my time has come
Sends shivers down my spine
Body's aching all the time
Goodbye, everybody
I've got to go
Gotta leave you all behind and face the truth
Mama, oooooooh (Anyway the wind blows)
I don't want to die
Sometimes wish I'd never been born at all

[Guitar Solo]

I see a little silhouetto of a man
Scaramouch, Scaramouch, will you do the Fandango
Thunderbolt and lightning, very, very frightening me
(Galileo) Galileo (Galileo) Galileo, Galileo Figaro
Magnifico-o-o-o-o
I'm just a poor boy nobody loves me
He's just a poor boy from a poor family
Spare him his life from this monstrosity

Easy come, easy go, will you let me go?
Bismillah! No, we will not let you go
Let him go
Bismillah! We will not let you go
Let him go
Bismillah! We will not let you go
Let me go (Will not let you go)
Let me go (Will not let you go) (Never, never, never, never)
Let me go, o, o, o, o
No, no, no, no, no, no, no
(Oh mama mia, mama mia) Mama Mia, let me go
Beelzebub has the devil put aside for me, for me, for me!

So you think you can stone me and spit in my eye
So you think you can love me and leave me to die
Oh, baby, can't do this to me, baby
Just gotta get out, just gotta get right outta here

[Guitar Solo]
(Oooh yeah, Oooh yeah)

Nothing really matters
Anyone can see
Nothing really matters
Nothing really matters to me

Any way the wind blows...

אז אם אין מה להגיד על השיר עצמו (פשוט תחשבו על כל סממן - מילים, לחן, שירה, עיבוד וכו' ותחשבו שאני אומר שהוא מעולה), אני רק אספר שהכרתי אותו בפעם הראשונה לפני 4 שנים, כשאח שלי התחיל לאהוב את קווין והוא התעקש להשמיע את השיר הזה בין כל שאר השירים שכבר התחלנו לאהוב (כמו דונט סטופ מי נאו או אנט'ר וואן בייטס דה דאסט). כל הזמן אמרנו לו "אוי נו די כבר, זה שיר גרוע, תעביר".
ולמזלי, הוא המשיך להתעקש, ויום אחד שמענו אותו בזמן שגם קראנו את המילים, וזה עשה את העבודה. מאז הוא נחרש, נטחן, ואני לא בטוח שאני מסוגל לשמוע אותו, אבל זה לא מונע ממנו להיות מאסטרפיס, והשיר הכי גדול בכל הזמנים.
יאללה, אל תשכחו להגיב! ואל תהיו צפויים ותכתוב "צפוי וראוי"

http://www.youtube.com/watch?v=2VXc2eZtPN0
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'בחירה צפויה אבל מובנת.'
בחירה צפויה אבל מובנת.
28/07/2010 | 22:51
14
שיר מבריק של להקה מבריקה.
בגדול - טעמנו שונה מאוד,אתה רוק,אני פופ. אבל אהבתי את הכתיבה וכן היו כמה שירים שאהבתי
על המצעד ואני בהחלט אשמע את מה שלא הכרתי
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' בחירה מוצדקת בהחלט'
בחירה מוצדקת בהחלט
28/07/2010 | 23:38
1
8
אין על פרדי, ועל קווין בכללי. את החומרים האחרונים שלהם פחות אהבתי, אבל בכל זאת הם השאירו כמות יפה של קלאסיקות.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'Death on to legs'
Death on to legs
29/07/2010 | 11:37
7
לצפיה ב-'צפוי ומוצדק. שיר גאוני.'
צפוי ומוצדק. שיר גאוני.
29/07/2010 | 00:11
3
לצפיה ב-'שיר גדול, שמעתי אותו שלשום'
שיר גדול, שמעתי אותו שלשום
29/07/2010 | 01:41
8
יופי של מצעד, אהבתי
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'צפוי וברור '
צפוי וברור
29/07/2010 | 10:51
7
אין שיר יותר טוב מזה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'איזו בחירה!!!!'
איזו בחירה!!!!
29/07/2010 | 11:31
5
אני מסכים איתך וכל מילה נוספת מיותרת!!!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'צפוי, מוצדק ומצוין'
צפוי, מוצדק ומצוין
31/07/2010 | 21:54
4
לצפיה ב-'מעולה'
מעולה
31/07/2010 | 23:34
6
אני גם הכרתי אותו מאוחר.
אמנם זכרתי אותו מהילדות המוקדמת (הקטע של "מאמא .. אווווווו" תמיד הצחיק אותי), אבל אף פעם לא שמעתי אותו לעומק. דווקא השנה גיליתי אותו באמת.

אני אשתמש בציטוט של מה שאתה כתבת למעלה עלParanoid Android (שהוא אגב, גם כן שיר מעולה שגיליתי מאוחר): "מצבי הרוח המשתנים, השילוב של שלושה שירים שכל אחד מהם בנפרד היה יכול להיות אחלה שיר אבל ביחד הם מעבר לאחלה" - זה מה שעושה את השיר לכ"כ מוצלח.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' המצעד המלא '
המצעד המלא
28/07/2010 | 23:47
1
82
44. Where Did You Sleep Last Night – Nirvana
36.  Madonna – Frozen
34.  Pearl Jam-Black
29.  Muse - Plug In Baby
28.  Queen – Nevermore
25.  Paranoid Android – Radiohead
20.   Elton John - Goodbye yellow brick road  
19.   The Beatles - I'm Only Sleeping  
18. Michael Jackson – Bad
17.   Alice In Chains - Would?  
16.   Muse - Hysteria  
15. Queen - 'Another One Bites the Dust'
14.  The Beatles - Come Together
13.   John Lennon - "I'm Losing You"  
12.   Queen-The march of the black queen  
11.   Nirvana - Smells Like Teen Spirit  
10.   Red Hot Chili Peppers - Around the World  
9.   Queen - Don't Stop Me Now
8.   David Bowie - Life On Mars?  
7. Back To Black - Amy Winehouse
6. Metallica – One
5. Muse - Muscle Museum
4. The Beatles - Strawberry Fields Forever
3.  David Bowie - Ashes To Ashes
2.  Asaf Avidan & The Mojos - Her Lies
1. Queen -- Bohemian Rhapsody

אם יותר נוח לכם אפשר להגיב כאן . תודה על הקריאה!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אחלה מצעד'
אחלה מצעד
31/07/2010 | 23:37
7
לצפיה ב-'אחלה טעם יש לך '
אחלה טעם יש לך
29/07/2010 | 00:18
1
9
כמובן שאני לא מסכים (בלשון המעטה ) עם חלק מהדירוגים, אבל על טעם ועל ריח..
קצת חורה לי על השירים של הביטלס שנכנסו (כי אני אישית אוהב אחרים הרבה יותר), אבל גם הם מכובדים ביותר.

מאוד נהנתי לקרוא את הנימוקים לבחירות.
הם מעבירים הרגשה שאתה מאוד מאוד אוהב מוזיקה, ושהיא חשובה לך בהתאם.
חלק מהנימוקים אשכרה גרמו לי לחשוב על למה אני אוהב שיר כזה ואחר ומה מייחד אותו, ועל זה - שאפו
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'בכיף, תודה '
בכיף, תודה
29/07/2010 | 14:10
6
איזה שירים של הביטלס אתה יותר אוהב? אל תגיד לי שאת התקופה המוקדמת :ם
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לא מסכים כמעט עם אף שיר'
לא מסכים כמעט עם אף שיר
29/07/2010 | 00:32
1
21
אבל סחטיין על היוזמה וההשקעה :)
פשוט המוזיקה הזו ברובה היא לא הטעם שלי
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'בכיף '
בכיף
30/07/2010 | 15:34
6
תודה לכולם על התגובות!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ