לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1539515,395 עוקבים אודות עסקים

פורום מצעדים וביקורת מוזיקה

ברוכים הבאים לפורום מצעדים וביקורת מוזיקהאם אתם חובבי מוזיקה בנשמה- חדשה, ישנה, עברית או לועזית זה ה-מקום עבורכם!תוכלו להציג מצעד אישי, לפרסם ביקורת שכתבתם, או סתם לבוא להתרשם, להגיב ולהצטרף לחבורה ^_^מוזמנים בחום!בבקשה הפנימו מספר דברים:1. כל גולש שכותב בצורה בוטה ופוגענית/יורד לפסים אישיים ייחסם מיידית מהפורום עד לטיפול בעיניינו.2. הודעה על גבי הפורום שיש בה מסרים אישיים כלפי גולש ספציפי- תימחק3. שימו לב!! פורום מצעדים לא ייתן במה למילים והתבטאויות לא הולמות. הדבר כולל כמובן קללות אך גם מילים אשר אינן ראויות להמצא על גבי הפורום כמו: קקה, חרא, זבל, צואה, חרבנה וכד'. הודעות עם מילים שכאלה (גם אם מכוונות לשירים) - יימחקו מיידית. גולש אשר לא יפסיק בביטויים אלו - יורחק מהפורום.4. תלונות מרובות של גולשים כלפי גולש ספציפי ייחייב בדיקה והרחקה במידת הצורך.5. הערות כלפי צורת הניהול/הוראות למנהלים בדבר בעיות יעשו במסרים בלבד/דרך פורום משוב. כל הודעה ע"ג הפורום -תימחקאין להכפיש גולש, לפרסם דבר שעלול לפגוע בגולש או לדבר בגנות (לקלל וכו') בפורום/קומונה. זו התנהגות שאינה הולמת פורום.אנו מבקשים מכולם: הרתמו לשמירה על איזון חיובי בפורום וגלישה נעימה.זו הודעה אחרונה בנושא זה. הסעיפים הנ"ל ייכנסו לחוקי הפורום ויהיו שם מעכשיו. הכל ברור והכל ידוע.לא נתפשר בנושא עם אף אחד- גם חברי פורום ותיקים וגם חדשים.ועוד הבהרה: ירידה לפסים אישיים על גבי הפורומים/קומונות מהווה עבירה פלילית ועילה לתביעה. כמו כן- הצפה מהווה עבירה פלילית. תפוז עושים מאמצים כדי למנוע את העיניינים האלה אבל במידת הצורך פונה הנהלת האתר לגורמים המתאימים כמו משטרה או ספקית האינטרנט כדי לעצור גולשים בעייתיים. אל תגיעו למצב כזה.דבר נוסף: הנהלת הפורומים הבהירה בצורה חד משמעית שהיא לא צד בעיניין ויכוחים בין גולשים. למי שיש בעיה עם מישהו אחר- שיפתור אותה מולו ולא דרך תפוז. לתפוז אין קשר לגורמים פרטיים.שימו לב ושמרו על מספר חוקים טכנים חשובים מאור-אסור לשים על גבי הפורום מילים של שירים! אפשר לשים כמספר שורות ובתוך ציטוט, עדיף עם צירוף כותב השיר.-אסור להעלות קישורים להורדת שירים מלאים כל עוד אין לכם אישור מפורש על כך!-באותה מידה קישורים להורדות קליפים, סרטונים, ושאר דברים המוגנים בזכויות שמורות אסורים בהחלט.כל הודעה התכיל את אחד מהנ"ל תימחק ותלווה במסר.לקומונה החברתית:http://www.tapuz.co.il/communa/userCommuna.asp?Communaid=25930

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מצעדים וביקורת מוזיקה

ברוכים הבאים לפורום מצעדים וביקורת מוזיקהאם אתם חובבי מוזיקה בנשמה- חדשה, ישנה, עברית או לועזית זה ה-מקום עבורכם!תוכלו להציג מצעד אישי, לפרסם ביקורת שכתבתם, או סתם לבוא להתרשם, להגיב ולהצטרף לחבורה ^_^מוזמנים בחום!בבקשה הפנימו מספר דברים:1. כל גולש שכותב בצורה בוטה ופוגענית/יורד לפסים אישיים ייחסם מיידית מהפורום עד לטיפול בעיניינו.2. הודעה על גבי הפורום שיש בה מסרים אישיים כלפי גולש ספציפי- תימחק3. שימו לב!! פורום מצעדים לא ייתן במה למילים והתבטאויות לא הולמות. הדבר כולל כמובן קללות אך גם מילים אשר אינן ראויות להמצא על גבי הפורום כמו: קקה, חרא, זבל, צואה, חרבנה וכד'. הודעות עם מילים שכאלה (גם אם מכוונות לשירים) - יימחקו מיידית. גולש אשר לא יפסיק בביטויים אלו - יורחק מהפורום.4. תלונות מרובות של גולשים כלפי גולש ספציפי ייחייב בדיקה והרחקה במידת הצורך.5. הערות כלפי צורת הניהול/הוראות למנהלים בדבר בעיות יעשו במסרים בלבד/דרך פורום משוב. כל הודעה ע"ג הפורום -תימחקאין להכפיש גולש, לפרסם דבר שעלול לפגוע בגולש או לדבר בגנות (לקלל וכו') בפורום/קומונה. זו התנהגות שאינה הולמת פורום.אנו מבקשים מכולם: הרתמו לשמירה על איזון חיובי בפורום וגלישה נעימה.זו הודעה אחרונה בנושא זה. הסעיפים הנ"ל ייכנסו לחוקי הפורום ויהיו שם מעכשיו. הכל ברור והכל ידוע.לא נתפשר בנושא עם אף אחד- גם חברי פורום ותיקים וגם חדשים.ועוד הבהרה: ירידה לפסים אישיים על גבי הפורומים/קומונות מהווה עבירה פלילית ועילה לתביעה. כמו כן- הצפה מהווה עבירה פלילית. תפוז עושים מאמצים כדי למנוע את העיניינים האלה אבל במידת הצורך פונה הנהלת האתר לגורמים המתאימים כמו משטרה או ספקית האינטרנט כדי לעצור גולשים בעייתיים. אל תגיעו למצב כזה.דבר נוסף: הנהלת הפורומים הבהירה בצורה חד משמעית שהיא לא צד בעיניין ויכוחים בין גולשים. למי שיש בעיה עם מישהו אחר- שיפתור אותה מולו ולא דרך תפוז. לתפוז אין קשר לגורמים פרטיים.שימו לב ושמרו על מספר חוקים טכנים חשובים מאור-אסור לשים על גבי הפורום מילים של שירים! אפשר לשים כמספר שורות ובתוך ציטוט, עדיף עם צירוף כותב השיר.-אסור להעלות קישורים להורדת שירים מלאים כל עוד אין לכם אישור מפורש על כך!-באותה מידה קישורים להורדות קליפים, סרטונים, ושאר דברים המוגנים בזכויות שמורות אסורים בהחלט.כל הודעה התכיל את אחד מהנ"ל תימחק ותלווה במסר.לקומונה החברתית:http://www.tapuz.co.il/communa/userCommuna.asp?Communaid=25930
x
הודעה מהנהלת הפורום
חל איסור מוחלט על בקשות להחלפת שירים בפורום | חל איסור מוחלט לפרסם מילים של שירים בפורום
לפורום זיהוי שירים
המשך >>

לצפיה ב-'40 הגדולים של הרוק הישראלי'
40 הגדולים של הרוק הישראלי
<< ההודעה הנוכחית
11/06/2008 | 20:22
175
966
הכל התחיל ככה:
ישבתי אצל ידידתי הטובה משכבר הימים. אנחנו, כהרגלנו, כל פעם שאנחנו נפגשים, 3/4 ממה שאנחנו מדברים עליו זה מוזיקה.
לאט לאט, ככל שזרמה השיחה התחלנו לדבר גם על הרוק בארץ. בסופו של דבר הגענו לאומן מסויים ואמרו הו, זה העילוי של הרוק בארץ! וזה השני!! וזה חייב להיות השלישי!
הרשימה הזאת נעשתה בעל-פה, וככה בנינו את עשרת הגדולים שלנו, בלי לרשום ובלי כלום.
בערב שבועות הזמנו את המשפחה של ידידה שלי, ועוד משפחה לארוחת שבועות משותפת אצלנו בבית. ושוב, חזרנו לדבר על הרשימה המדוברת והחלטתי שהפעם, ארשום את עשרת הגדולים ואעלה לפורום. לאט לאט גם אמא שלי וחבר משותף שלנו התחילו להתעניין ברשימה ולהשתתף בדירוג, ולהשפיע. הגענו לעשרת הגדולים ונזכרנו שיש עוד מלא שלא נכנסו, ובהחלט ראויים להכנס, אז עשינו רשימה שנייה. עשינו את העשירייה השנייה וכשסיימנו חשבנו פתאום על עוד שם. אמרנו שנעשה "כמעט נכנס", אלא שאז מצאנו עוד כמה שמות, והחלטנו שפשוט נעשה עוד עשירייה. וככה הגענו עד ארבעים הגדולים

את 40 הגדולים אסיים לפרסם את סוף השבוע הקרוב (מקווה מאוד).
יאללה..
נתחיל!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקומות 40-38'
מקומות 40-38
11/06/2008 | 20:37
6
159
במקום הארבעים נמצא המפיק והמתופף רע מוכיח. הוא ההיה חלק מהלהקות בלאגן, זקני צפת ורעש, והפיק אלבומים וסיבובי הופעות ושיתף פעולה בין היתר לשלומי שבן, יהלי סובול, ברי סחרוף, יובל בנאי, מאור כהן ועוד..
|הסינגל האחרון של יהלי סובול ורע מוכיח, מתקרבים לת"א http://youtube.com/watch?v=n9KlWdhiSOc

במקום ה39 נמצא סולן להקת קרח 9 לשעבר נועם רותם. הלהקה הוציאה שני אלבומים, ולאחר מכן התפרקה. רותם יצא בקריירת סולו, והוציא עד עכשיו שני אלבומים: "חום אנושי" (2004) ו"עזרה בדרך" המצליח והמוערך מאוד שיצא בשנת 2007. האלבום נכתב בזמן שאישתו נלחמה במחלת הסרטן, השירים בו עוסקים במחלות ומוות, וחלקם מוקדים למכרים של נועם שנפטרו.
("עולה ויורד" http://youtube.com/watch?v=7vYy9VKMs4Q

במקום ב38 נמצאת אתי אנקרי. אנקרי הוציאה עד עכשיו שבעה אלבומים (כולל אלבום הופעה עם דוד דאור ו"המיטב"), כשהראשון (והמוערך מאוד) יצא ב1990. אתי היא בוגרת רימון, וכמו כן גם שיחקה בסרטים וסדרות (שבתות וחגים למשל). בשנת 1994 החלה אנקרי תהליך של חזרה בתשובה. אלבומה האחרון, 'מיליונים' יצא ב2004 ונחל הצלחה.
("רואה לך בעיניים" http://youtube.com/watch?v=pRigbzX4i3w )
אתי, תחזרי!!!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'רע מוכיח מלך'
רע מוכיח מלך
11/06/2008 | 20:45
26
ואחד מהמפיקים הגדולים של התעשייה המקומית. "סימנים של חולשה" של ברי סחרוף בהפקתו הוא האלבום השני שלו שאני הכי אוהב ויש לי תחושה שגם האלבום המשותף שלו עם יהלי סובול שייצא בקרוב יהיה טוב.

את האלבום של נועם רותם עדיין לא שמעתי אבל שירים בודדים ששמעתי ממנו ריגשו אותי ("שיר בקומה התשיעית", למשל) ואתי אנקרי היא יותר יוצרת מאשר זמרת בעיניי למרות שיש לה המון שירים שאני אוהב ("רואה לך בעיניים"). בכל אופן, שלושתם נמוכים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'נמ'
נמ
11/06/2008 | 20:55
7
את רע מוכיח הכי אהבתי מבין ה3, הוא תותח.

על נועם רותם לא התעמקתי מספיק.

ואתי אנקרי לא רעה בכלל.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
12/06/2008 | 00:41
6
רע מוכיח לא מתלהבת
נועם מעולה
אתי לא רעה אבל כרוק לא הכי מחשיבה אותה תאמת...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'רע נמוך. אחד המפיקים הטובים בארץ.'
רע נמוך. אחד המפיקים הטובים בארץ.
12/06/2008 | 01:56
62
לצפיה ב-'הממ.'
הממ.
12/06/2008 | 17:11
2
רע מוכיח- לא מכירה חומרים שלו, אבל "חייל להשכיר" משובח ביותר.

נועם רותם- קרח 9 וגם הסינגלים מ"עזרה בדרך" ממש טובים.

אתי אנקרי- שוב, גם אצלה לא מכירה הרבה, אבל מה שאני מכירה מצוין, ואני שמחה שהיא מצאה את המקום שלה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' נועם רותם ואתי אנקרי'
נועם רותם ואתי אנקרי
13/06/2008 | 20:26
5
את נועם רותם אני מעריכה כי הוא גם הופיע פעם (בהתנדבות כמובן) בעצרת מחאה חברתית ושר את "עזרה בדרך".
אתי אנקרי יוצרת חשובה, שגם הראתה התבגרות מעניינת לאורך השנים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקומות 37-34'
מקומות 37-34
11/06/2008 | 20:56
6
77
37. מר מאיר בנאי. אצא מנקודת הנחה שאת רוב האומנים ברשימה אין צורך להציג, לכן מעכשיו אמעיט במילים. מאיר הוציא שבעה אלבומי אולפן (כולל האחרון, 'שמע קולי' שיצא השנה) ואלבומים אקוסטים, אלבומים והופעה ועוד. הוא שיתף פעולה בין היתר עם אריק סיני, שלום חנוך, החברים של נטאשה, אהוד בנאי, ועוד רבים.
"שירו של שפשף" http://youtube.com/watch?v=unlMDpihI2I

36. את אביתר בנאי| לא ידענו עם להכניס או לא. בסוף החלטנו שכן, כי אחרי הכל, רוק זה לא רק גיטרות ומחאה. אביתר, אחד היוצרים המוכשרים שייצאו בארץ שלנו. הוציא שלושה אלבומי אולפן, אלבום נוסף בדרך, עתיד לצאת בספטמבר.
שיתף פעולה עם רבים וטובים כמו קורין אלאל ("כשזה עמוק"), רוי אדרי, 30, עמיר לב ועוד רבים.
בשנים האחרונות משלים אביתר תהליך של חזרה בתשובה (כמוהו גם מאיר), דבר שלדעתי רק משפר את המוזיקה שלו.
"יש לי סיכוי" http://youtube.com/watch?v=8_AKnFFT5aE

35. ערן צור. האיש בעל הפה הכי גדול בישראל (במלוא מובן המילה). היה חבר בלהקת "כרמלה גרוס ואגנר".
הוא הוציא שני אלבומים עם כרמלה גרוס ואגנר, ושלושה אלבומי סולו. בנוסף, הוא גם פירסם ספר פרי עטו ("בית אשמן", 2004).
"כרמלה גרוס ואגנר" http://youtube.com/watch?v=En-Kng8ucfg

34. ארקדי דוכין (במשפחה שלי הוא ידוע בתור ארקדי דיכדוכין). סולן "החברים של נטאשה", ובעל קריירת סולו מצליחה בעצמו.הוציא שישה אלבומי סולו, ושני אלבומים עם החברים של נטאשה. הקול המיוחד שלו, והכתיבה הכובשת שלו והביצועים שלו הכניסו אותו למקום ה34.
"דמיון חופשי" http://youtube.com/watch?v=Pg-YJk0z0Do
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
12/06/2008 | 00:43
11
מאיר מצוין טיפה נמוך
אביתר מצוין
ערן צור בסדר לא הכי מתה אבל יש לה כמה גדולים
ארקי כסולן לא אהבתי במיוחד עם החברים של נטשה הוא היה ענק...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אביתר צריך להיות בטופ 10 לפחות.'
אביתר צריך להיות בטופ 10 לפחות.
12/06/2008 | 02:00
12
לצפיה ב-'אני לא אוהב את'
אני לא אוהב את
12/06/2008 | 09:55
4
מאיר בנאי ומתחרט שקניתי את האלבום האחרון שלו. אביתר, לעומת זאת, מעולה והוציא את אחד מהאלבומים הישראליים היפים ביותר ששמעתי - כמובן שאלבום הבכורה.

ערן צור לא מעניין אותי, אצל ארקדי דוכין אני אוהב שירים בודדים (אגב, שיפסיק לטפח את לימור עמר הצווחנית).
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יש כאן שני אנשים שהם בדרגת אצולה במשפחה שלי'
יש כאן שני אנשים שהם בדרגת אצולה במשפחה שלי
12/06/2008 | 15:21
10
אביתר בנאי שנערץ על ידי אחותי הגדולה, וכיו"ב גם אני מכיר את כל האלבום הראשון [ואת רוב השלישי] שלו ומאוד אוהב.

אבא שלי סוגד לערן צור על ימי כרמלה ["הכל לכדי תמונה אימפרסיוניסטית", "כרמלה גרוס וואגנר", "|מאות אלפי הדגשים לא יספיקופרח שחור", "פרפרי תעתוע"], שהוא מצוין. אי אפשר לתאר כמה ש"פרח שחור" מזוהה לי עם השבתות בבוקר מהילדות. אבא פשוט שם את זה בפול ווליום, ואי אפשר לשכוח. אז זה היה מעצבן, היום אני מאוד אוהב. חבל שלאבא שלי אין את הכישרון ליהנות ממשהו בלי שאחרים יסבלו במידה כזו או אחרת.

שניהם, אגב, שיתפו פעולה עם קורין. אביתר היה שכן שלה וחבר קרוב הרבה שנים, יכול להיות שגם היום. אני יותר אוהב את "כשזה עמוק" כדואט עם ענבל פרלמוטר, אבל גם עם אביתר זה יפה.
וערן שר איתה את "פירמידות" [של כאב].
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הממ2'
הממ2
12/06/2008 | 17:19
4
מאיר בנאי- מהשירים שלו שאני מכירה [של התקופה האחרונה] יש לו עומק מקסים.

אביתר בנאי- אפשר בכלל להתחיל ולתאר עד כמה הוא מושלם..? הוא לטעמי אחד הזמרים הכי גדולים שיש לנו, נמוך ממש.

ערן צור- הוא מיוחד מאוד. השירים שלו שאני מכירה ממש מצליחים לגעת בך במקומות רגישים ועמוקים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מתחברת מפה הכי הרבה לדוכין'
מתחברת מפה הכי הרבה לדוכין
13/06/2008 | 20:30
3
עם הרומנטיקה המלנכולית שלו...
לאביתר בנאי אני בכלל לא מתחברת, למאיר יש כמה שירים נחמדים אבל הקול שלו מעצבן אותי, וערן צור יוצר חשוב אבל קשה לי להתחבר לחלק מהשירים שלו.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקומות 33-31'
מקומות 33-31
11/06/2008 | 21:08
12
69
ו-ב-מ-ק-ו-ם ה33 נמצאת הגברת ילידת קנדה איגי וקסמן.ווקסמן, שהיתה נשואה בעבר לחמי רודנר הוציאה ארבעה אלבומים, כשהראשון יצא ב1995 והאחרון ב2006. בין להיטיה הבולטים - "בדרך למילווקי", "תמיד אוהב תמיד נפגע"
וגם משחקת עם בובות http://youtube.com/watch?v=CTfgTGLcuc4

32. קול הבאס של 'דוד וגוליית', גידי (גידעון) גוב. כן, אני יודע שהוא לא ממש רוק וזה, אבל היתה התעקשות שהוא ייכנס לרשימה. חבר להקת כוורת,מנחה לילה גוב, משתתף 'הכבש השישה עשר' וכוכב הסרט "הלהקה" אף פעם לא חלם להיות זמר, אבל..קרה מה שקרה.
הוציא שבעה אלבומי סולו, ושלושה אלבומי אולפן עם כוורת.
"אין לי כסף" http://youtube.com/watch?v=Wmk_zCDgwu8&feature=rel...

31. רותי נבון. שוב, יותר פופ מרוק, אבל..אילוצים. הקול המקסים שלה, החזות הכובשת לשעבר, והכישרון הרב שלה הביאו אותה למקום (הגבוה לטעמי) הזה.היא הוציאה אלבום אחד.
"גשם בעיתו" http://youtube.com/watch?v=Cum1xeb8t78
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
12/06/2008 | 00:48
9
איגי ממש לא להיט שנים אבל גבוה לא מסכימה...
גידי גוב לא אוהבת אותו בסולו במיוחד
רותי נבון שוב לא אוהבת...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
12/06/2008 | 00:49
לא ממש מסכימה  על שלושתם
ולא הכי מתה על שלושתם...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לא מכיר הרבה חומרים שלהם.'
לא מכיר הרבה חומרים שלהם.
12/06/2008 | 10:14
4
7
לצפיה ב-'של *אף אחד* מהם? אתה צוחק?'
של *אף אחד* מהם? אתה צוחק?
12/06/2008 | 15:30
3
2
O: גידי גוב!
שירים מתקופת כוורת [כמו "גליית" ו"יו יה"], דודה ["רוני", "תשע בכיכר" וכו'] וגזוז ["אלף כבאים" , "ערב אבוד" וכו'].

וקריירת הסולו- "אני שוב מתאהב", "בלעדייך", "שלל שרב", "האהבה שלי היא לא האהבה שלו", "הנסיך הקטן", "יש אי שם", "נאחז באוויר", "כלים שלובים", "נגיעה אחת רכה", "ריקוד הירח", "עניין של זמן", "תנו לגדול בשקט"...

אני לא חושב שאפשר לא להכיר הרבה חומרים של גידי גוב XD....

לגבי רותי נבון אני די מסכים, אני מכיר אותה רק מ"גשם בעיתו", "חשמל זורם בכפות ידייך" ו"בין האצבעות".

ואיגי וקסמן לדעתי מעולה, אבל אין לה הרבה שירים שמאוד הצליחו [שזה חבל]. אני ממליץ בכולופן.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'החלפת בין דודה לגזוז :]'
החלפת בין דודה לגזוז :]
12/06/2008 | 17:06
1
2
רוני ותשע בכיכר הם של גזוז, ואלף כבאים של דודה.
לגביי ערב אבוד אני לא בטוחה אם הוא מהקריירת סולו של גידי או מדודה, אבל הוא לחלוטין לא גזוז, אפילו לא מתקרב להיות הסגנון שלהם
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אוי, נכון ואני עוד יודע את זה'
אוי, נכון ואני עוד יודע את זה
12/06/2008 | 19:44
4
לצפיה ב-'העלית נקודה מעניינתXD'
העלית נקודה מעניינתXD
12/06/2008 | 18:49
1
הנה שתי נקודות נוספות: גידי גוב לא היה חלק מהאמנים שגדלתי עליהם (ריטה, שלמה ארצי) ועכשיו, כשאת הטעם המוסיקלי שלי אני מעצב בעצמי, אני כלל וכלל לא מתעניין בו. אין ספק שאני מכיר אצלו את הלהיטים אבל אני לא רואה בהם מדד כי התכוונתי שאני לא מכיר חומרים שלהם מבדיקה אישית.

אצל רותי נבון אני מכיר את "חשמל זורם בכפות ידייך" ולא התעמקתי בה יותר, לאיגי וקסמן ללא ספק יש כישרון וגם אצלה אני מכיר את הלהיטים. היא לעומתם שווה בדיקה, אולי מתישהו.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הממ3'
הממ3
12/06/2008 | 17:32
2
איגי וקסמן-מקסימה ומוכשרת בטירוף. יש בה משהו מיוחד שלא מצאתי אצל אף אחת אחרת, לטעמי היא הרוק הנשי במיטבו.

גידי גוב- חמוד ומוכשר ^^

רותי נבון- לא רוק בכלל חביבה, לא יותר מזה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'גידי גוב '
גידי גוב
13/06/2008 | 20:39
3
למה הוא לא ממש רוק? הוא לא שר רק רוק, אבל כוורת יחסית לזמנה הייתה רוק, וכמובן גם האלבום שלו "דרך ארץ" היה רוק-אייטיז, וגם "אין עוד יום".
רותי נבון היא באמת יותר פופ מרוק, אבל נראה לי בשתחילת שנות ה-70, כשהיא פרצה, גם הפופ נחשב לרוק בארץ....
דווקא איגי וקסמן נראית לי פחות רלוונטית במצעד הזה. נכון שהיא הגיעה מחבורה של רוקיסטים אבל בעצם רוב השירים שלה די פופיים...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תמיד אוהב תמיד נפגע אחלה'
תמיד אוהב תמיד נפגע אחלה
13/06/2008 | 21:39
4
לצפיה ב-'אף אחד משירי האלבום האחרון של איגי לא ראוי'
אף אחד משירי האלבום האחרון של איגי לא ראוי
14/06/2008 | 23:55
3
בשביל להכתב עם "להיטיה הבולטים". גם לא "מסתובבים",השיר הטוב ביותר מאלבומה האחרון.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקומות 30-27'
מקומות 30-27
11/06/2008 | 21:37
8
60
פותחת את העשירייה נערת הקוק ריקי גל. הבלונדה, השופטת והפרובוקטיבית בעלת הקול וההופעה העוצמתיים, טובה מאוד ב"לתת בראש", ונותנת אחלה הופעות!
"הנה פתחתי חלון" http://youtube.com/watch?v=hdafPQAxlXY

29. בסוף שנות ה80 התחילה לפעול להקה צעירה ומגניבה בשם תערובת אסקוט, ובראשה עמד אסף אמדורסקי.מאז ועד היום, הוציא אמדורסקי לבדו שבעה אלבומי סולו. ועוד לא התחלתי לדבר בכלל על בני ומיכל
"אל תעזבי את ת"א"  http://youtube.com/watch?v=-16q6y6hGps

28. סולני להקת "מופע הארנבות של ד"ר קספר", אורן ברזילי ושי להב. הנוכחות הבימתית הא-ד-י-ר-ה שלהם, השירים מלאי האנרגיות, ההופעות המטורפות,  הכתיבה המצויינת, הכניסו אותם למקום הזה. הקספרים הוציאו עד עכשיו שלושה אלבומים, והם עובדים על אלבום חדש.
בזמן האחרון בהופעות שלהם הם התחילו לנגן את 'אמברלה' בגירסא הכי מגניבה ששמעתי אי פעם. סתם, שתדעו
"סקס" בהופעה http://youtube.com/watch?v=DIo8FRcDdQU

27. סולן כנסיית השכל הדכאוני משהו יורם חזן. באמת שלא נראה לי שצריך להציג יותר מידי את האיש ואת להקתו (שדרות, ת"א וזה). הלהקה הוציאה עד היום שישה אלבומים, כולל אוטוביוגרפיה. אני אישית לא מת עליו או על הקול שלו, אבל מה לעשות, מגיע לו
היינו עושים אהבה  http://youtube.com/watch?v=rOfc6QElCws
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
12/06/2008 | 00:51
5
ריקי עשתה המון מיקום מדויק אני לא ממש מתלהבת ממנה...
אורן ברזילי ושי להב לא אוהבת בכלל
יורם נמוך מאוד
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ריקי גל'
ריקי גל
12/06/2008 | 10:20
4
8
"אמצע בלוז" אלבום גדול וכמובן שיש לה עוד המון חומרים טובים. נראה לי שבפורום מכירים את הלהיטים שלה בלבד, אני ממליץ להתעמק יותר.
אסף אמדורסקי מוכשר אבל אני לא מכיר הרבה שירים שלו, החדש "רכבת לצפון" מעולה וללא ספק יופיע בסיכום השנה שלי.

השאר לא מעניינים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'דווקא השאר כן מעניינים, ריקי גל לא כל כך'
דווקא השאר כן מעניינים, ריקי גל לא כל כך
12/06/2008 | 14:41
3
9
לצפיה ב-'הם לא מעניינים'
הם לא מעניינים
12/06/2008 | 14:52
2
2
כי "מופע הארנבות של ד"ר קספר" להקה גרועה ויורם חזן מבצע את השירים של "כנסיית השכל" כמו מסטול, הוא נשמע שיכור

הלהקה דווקא אחלה ו"אוטוביוגרפיה" היה אחד מאלבומי השנה הישראליים שלי בשנה שעברה (אני אוהב אצלם גם שירים בודדים, "היינו עושים אהבה" למשל) אבל לפעמים הביצוע הורס הכל. בסינגל החדש הוא נשמע יבבני, עם המילים והלחן אין לי בעיה וזה מחזק את מה שכתבתי בשורה הקודמת.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'להקה גרועה?'
להקה גרועה?
12/06/2008 | 15:39
1
"אחלום לנצח", "תראו אותי", "השיר שלי", "בשמלה אדומה", "בואי דינה", "הקומיקאים", "סקס"... גרועה?
תפרט?
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מה?!'
מה?!
12/06/2008 | 17:54
2
שיכור?... טוב 0____O

וכמו שעידו ציין, להקה טובה דווקא. מה שכן, בטוח יותר טובה מריקי'לה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יש לו סקססססס במוח לא נותן לה מנוח'
יש לו סקססססס במוח לא נותן לה מנוח
12/06/2008 | 15:36
5
לאהוב אותו שוב לאהוב אותו שוב.
הקספרים! כמה להיטים!

"כנסיית השכל" מעולים, אני אוהב המון שירים שלהם.

ריקי גל- "אילו יכולתי", ילד אסור ילד מותר" ו"היי שקטה" הם שלושה שירים פנטסטיים בביצוע מעולה שלה. גם הדואט "מקום לדאגה" עם מתי כספי יפהפה. אני תופס ממנה, בכללי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' ריקי גל'
ריקי גל
13/06/2008 | 20:42
3
הצליחה לחבר את הלחנים של מתי כספי לרוק.
אסף אמדורסקי נחמד, וגם לכנסיית השכל יש כמה שירים טובים.
הקספרים-פחות מתחברת, אבל החידוש שלהם ל"בשמלה אדומה" מעולה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אני מאוד מקווה שברי גבוה! הרוקר הכי גדול בארץ'
אני מאוד מקווה שברי גבוה! הרוקר הכי גדול בארץ
12/06/2008 | 13:32
6
לצפיה ב-'26-24'
26-24
12/06/2008 | 15:14
10
56
26. דן תורן. האיש והקרחת. הוציא עד היום חמישה אלבומי סולו ועוד ארבעה אלבומים עם להקות בהן השתתף (שונרא, הזבובים ובלאגן). חוץ ממוזיקה, הוא גם משחק. הוא שיחק בארבעה סרטים והשתתף במספר תוכניות טלוויזיה, כולל המומינים, שם דובב את המספר ואת סרח!
"אימפריות נופלות לאט" http://youtube.com/watch?v=Fl2SXc1yS0Y (האדם שמופיע אותו בקליפ אוטוטו יופיע גם במצעד)

25. הצעיר יוני בלוך. הזמר והיוצר יוני בלוך, התחיל את דרכו באתר האינטרנט "במה חדשה", שם פירסם את חומריו. בתו של מנכ"ל NMC שמעה אותו וסיפרה לאביה, וההמשך כבר ידוע. בשנת 2004 הוציא בלוך את אלבומו הראשון 'אולי זה אני', שכלל בין היתר את הלהיטים "מכיר אותו" ו"נפוליאון". ב2007 הוציא את האלבום 'הרגלים רעים' שכלל את השירים 'אחריות', 'הרגלים רעים', 'נוף אחר' ועוד.
"אחריות"  http://youtube.com/watch?v=GepLGIgQ6hg

24. זוכרים את האדם שהופיע עם מאור כהן בקליפ? ובכן, האדון הזה הוא מאור כהן. סולן זקני צפת והבליינים הוא אחד האנשים הפעילים בסצנת הרוק בארץ כבר לא מעט שנים. בנוסף להיותו מוזיקאי, הוא גם שחקן וקומיקאי משובח (של מי השורה הזאת, ארץ נהדרת). הוא הוציא שני אלבומי סולו, ותשעה אלבומים עם להקות בהן פעל.
"איש אחר" של הבליינים http://youtube.com/watch?v=d8PdARsUKNA
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'דן תורן שחקן'
דן תורן שחקן
12/06/2008 | 15:23
8
מעולה אבל כזמר הוא תמיד שיעמם אותי, המיקום שלו הזוי. כנ"ל לגבי יוני בלוך, אני אוהב אצלו מעט שירים שאפשר לומר עליהם טובים מדי והשאר מאוסים מדי.

מאור כהן מלך, גם כשחקן וגם כזמר. יש לו קול מחוספס שנשמע כמו של מישהו שעישן סיגריות כל החיים$ הוא ביצע יפה את "שיר של יום חולין" וגם את "יצאת טונה" הקיצר, שיוציא כבר אלבום חדש.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יוני בלוך? ברשימת הגדולים של הרוק הישראלי????'
יוני בלוך? ברשימת הגדולים של הרוק הישראלי????
12/06/2008 | 15:34
3
7
ועוד מעל רע מוכיח, ריקי גל, אביתר בנאי ועוד אינספור אנשים שיש להם אשכרה כישרון אמיתי????

בדיחה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מסכים, המיקום הזוי'
מסכים, המיקום הזוי
12/06/2008 | 15:42
5
יוני בהוויתו הוא לחלוטין לא רוקר. המוזיקה שהוא מעבד לעתים קרובות מושפעת מסוגים של רוק, אבל לרוק יש נשמה משלו, ונוכחות בימתית משלו וכו'. אנערף. יוני לא.
לדעתי בהחלט יש לו כישרון בלא מעט תחומים ויש לו כמה וכמה שירים יפים, אבל 25 זה way too far.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
12/06/2008 | 15:37
5

דן מעולה
יוני לא כול כך לדעתי גבוה
מאור כהן מצוין מיקום בסדר

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הביצוע ל"אימפריות" פי אלף יותר טוב עם חמי'
הביצוע ל"אימפריות" פי אלף יותר טוב עם חמי
12/06/2008 | 15:47
2
המיקום של מאור כהן מחמיא מדי לטעמי, למרות שלזקני צפת יש שירים סבבה.

עם כל ההערכה לדן תורן, אני לא אוהב את האופן שהוא שר את "אימפריות נופלות לאט".
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' דן תורן'
דן תורן
13/06/2008 | 20:46
1
גם הוא הופיע בהפגנה ההיא שהייתי בה (שגם נועם רותם הופיע בה). יש לו שורה נהדרת "העשירים מתעשרים והעניים מתענים".
מאור כהן הכי טוב כשהוא לא עושה רוק אלא מחדש שירים ישנים, כמו שהוא עשה כבר לפני כמה שנים עם איגי וקסמן ופיטר רוט ב"ברביטרון" והשנה ב"שיר של יום חולין".
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מה 24? מאור כהן שייך לטופ 5.'
מה 24? מאור כהן שייך לטופ 5.
13/06/2008 | 23:10
1
3
ובחרת דווקא בשיר שהכי לא מייצג אותו
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'23-21'
23-21
12/06/2008 | 15:27
10
50
23. כאן נמצא סולן להקת שייגעצ יובל מנדלסון שאהוב מאוד עליי ועל זאת שבנתה איתי את המצעד. הבנאדם הכי מסטול ושיכור בארץ, שיש לי הכי הרבה זכרונות מהופעות שלו ושל הלהקה שלו. הוא הוציא יחד עם שייגעצ שלושה אלבומים, והשתתף בסרט מישהו לרוץ איתו (נחשו בתור מה).
"ניו יורק רפיח" http://youtube.com/watch?v=iTUw1GdaSkY

22. עוד סולן של להקה. הפעם, סולן מוניקה סקס, יהלי סובול. סובול הוציא עם חברי להקתו (פיטר רוט ושחר אבןצור) שלושה אלבומים (הרביעי בדרך) ואלבום סולו אחד (השני בדרך). לאחרונה הוציא שני סינגלים מתוך אלבום הסולו השני שלו שעתיד לצאת בקרוב, בהפקת רע מוכיח (חייל להשכיר, מתקרבים לת"א)
פצעים ונשיקותhttp://youtube.com/watch?v=phvkjrr5WhQ

21.סוגרת את 20 "הנמוכים" דנה ברגר. זמרת מוערצת ומוערכת מאוד, ששחררה את אלבום הסולו הראשון שלה בשנת 2004. עם מסרים מחאתיים חזקים, שירה מקסימה, כתיבה יפה ואישיות כובשת, היא הגיעה למקום ה21. עד היום הוציאה דנה חמישה אלבומים, והיום היא בסיבוב הופעות מצליח עם האקס המיתולוגי ירמי קפלן.
'תוך כדי תנועה' http://youtube.com/watch?v=zWpKlV04dPE
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
12/06/2008 | 15:39
7
יובל לא מתלהבת גבוה
יהלי גבוה אבל מצוין
דנה נמוךךךךךךךךךךךךךךךךךךך
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'בכמה הופעות של שייגעצ היית?'
בכמה הופעות של שייגעצ היית?
12/06/2008 | 15:53
4
5
שתיים הספיקו לי בשביל לקלוט אותם "השיר שעשה אותנו מיליונרים"

דנה ויהלי
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'בערך ב8'
בערך ב8
12/06/2008 | 16:00
3
3
השטויות שהוא אומר נשארות איתך לכל החיים
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'חחח יו אני זוכרת שבאיזה הופעה אמר אני רוצה'
חחח יו אני זוכרת שבאיזה הופעה אמר אני רוצה
12/06/2008 | 20:38
2
3
לעשות כול אחד מכם אתם כמו ספגטי ברוטב עגבניות לאכול אותכם
שנה שעברה גם הופיעו בבית ספר שלנו בפורים הם חמודים שייגעצ
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'זה היה ברוק עצמאות של שנה שעברה'
זה היה ברוק עצמאות של שנה שעברה
14/06/2008 | 16:08
1
3
לצפיה ב-'וואלה?'
וואלה?
14/06/2008 | 16:20
3
כנראה הייתי מעוך מדי ועסוק בלנסות להדוף ממני אנשים מזיעים שיכורים שחושבים שזה הגיוני לדחוף לכל הכיוונים.
בנוסף לעובדה שבטח הייתי נמוך בראש מעצמי [של היום], שזה מגיע בממוצע למוקדי הזיעה המדיפים המקיפים. מזל שהיה באיזור מתופף עצום שבא לעזרתי בהדיפה D:

בהופעות שבאו אחר כך למדתי מהניסיון והשתדלתי לספק לעצמי שטחים סטריליים במידה כזו או אחרת.

אגב, מבחינתי שום דבר לא יעזור, ההופעה של אביב גפן הייתה הכי טובה. של שייגעצ הייתה צפוייה אבל כייפית, של ברי הייתה קצרה מדי [אומנם גדושה איכות גבוהה משל אביב], חמי רודנר היה צריך לשיר יותר "איפה הילד":$, משינה בהופעה קצרה מדי, עם מוניקה סקס הרגשתי כאילו זאת הפעם המיליון שאני רואה אותם אפילו שזו הייתה הפעם הראשונה, וביט69? טוב, ביט 69 וסינרגיה? טוב, סינרגיה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יובל מנדלסון לא ראוי להיכנס'
יובל מנדלסון לא ראוי להיכנס
12/06/2008 | 19:16
1
9
ובטח שלא לעקוף את מי שהוא עקף ו"שייגעצ" היא להקה לא לטעמי.

יהלי סובול חביב, אני חושב שהאלבום שרע מוכיח יפיק לו יהיה הטוב שלו בקריירה (אם שופטים לפי הסינגל הראשון - כן, אם שופטים לפי הסינגל השני... טוב, נראה). דנה ברגר טובה מאוד, אני אוהב את הקול שלה וגם את יכולות המשחק שלה (ראיתי כמה פרקים של "האי"). "תוך כדי תנועה" אחד מהשירים האהובים עליי במוסיקה הישראלית.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אני בטוחה שגם ראית את "עניין של זמן"'
אני בטוחה שגם ראית את "עניין של זמן"
12/06/2008 | 23:12
2
לצפיה ב-'לדנה ברגר יש שירים טובים אבל'
לדנה ברגר יש שירים טובים אבל
13/06/2008 | 20:52
5
יש בה משהו שמעצבן אותי. אגב נראה לי שחלק שלה כמו "עד הקצה" ו"מחכה לו שיבוא" נכתבו ע"י ורד קלפטר, שגם לה בהחלט יש מקום במצעד כזה.
לא השתגעתי על הליהוק של מנדלסון ל"מישהו לרוץ איתו" אבל הוא בהחלט נכנס לדמות...
מיהלי סובול אני מכירה רק שירים חמודים של "מוניקה" כמו פצעים ונשיקות, מכה אפורה, גשם חזק.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'דנה ברגר מצויינת'
דנה ברגר מצויינת
13/06/2008 | 21:41
5
לצפיה ב-'מקום 20'
מקום 20
12/06/2008 | 15:38
4
49
פותחת את 20 הגדולים של הרוק הישראלי אחת הזמרות והפרפורמריות הכי אנרגטיות שיש פה בארץ. סי היימן היא בת קיבוץ בית אלפא (). מתחילת הקריירה שלה ב1986 הוציאה סי שישה אלבומים, כשהשביעי עתיד לצאת עוד השנה. לעיתים קרובות תוכלו למצוא בין אלבומיה גם גירסאות כיסוי כמו 'כמו פרח בר' ו'רואה לך בעיניים'. בנוסף להיותה זמרת גדולה היא גם פעילה חברתית, ותרמה רבות לעמותות שונות.

חצי עולם
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לא אוהבת מוגזם גבוה מאוד'
לא אוהבת מוגזם גבוה מאוד
12/06/2008 | 15:47
4
לצפיה ב-'מה היא עשתה בקריירה?'
מה היא עשתה בקריירה?
12/06/2008 | 19:34
2
לצפיה ב-'פעם רוקיסטית, היום דודה'
פעם רוקיסטית, היום דודה
13/06/2008 | 20:55
5
אני יודעת שבשנות ה-80 היא נחשבה לפורצת דרך אבל בשנים האחרונות רואים אותה רק באירועי "שירה בציבור" וכאלה. דווקא התאים לה יותר להיות רוקיסטית, כי אין לה ממש קול יפה...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לא מת עליה, גבוה מדי.'
לא מת עליה, גבוה מדי.
14/06/2008 | 20:32
2
לצפיה ב-'מקום 19'
מקום 19
12/06/2008 | 15:45
5
49
מיכה שטרית.
סולן להקת החברים של נטשה, ואומן סולו.
בשנת 2006 הלחן שטרית את שירו האחרון של יוסי בנאי, תרנגול כפרות (שהוא שיר פשוט מדהים).

מסמרים ונוצות
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
12/06/2008 | 19:36
2
לצפיה ב-'אוהבת את "בגלל הרוח" ו"עיגולים של שמחה"'
אוהבת את "בגלל הרוח" ו"עיגולים של שמחה"
13/06/2008 | 20:57
5
למרות ששניהם בכלל לא שירי רוק...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מוכשר מאוד, אך גבוה מדי.'
מוכשר מאוד, אך גבוה מדי.
14/06/2008 | 20:42
5
לצפיה ב-'מקום 18'
מקום 18
12/06/2008 | 15:52
4
50
האיש והאגדה, מאיר אריאל ז"ל.
הבנאדם הכלכך כשרוני הזה, הוציא שבעה אלבומי אולפן ושני אלבומי הופעה.
מידי שנה מתקיים ערב לזכרו של מאיר, בו מופיעים מיטב אומני הארץ, כדי להנציח את זכר האגדה הזאת.
ב18.7.99 נפטר מאיר ממחלה שנגרמה כתוצאה מעקיצת קרציה, קברו נמצא בקיבוץ משמרות, שם נולד.

שיר כאב
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'פולק-רוקרP: מוכשר כמו שד.'
פולק-רוקרP: מוכשר כמו שד.
12/06/2008 | 16:29
11
וזכיתי, כאמור, לנכוח בהופעה שלו בקיבוץ שריד ביום העצמאות של אחת משנות ה-90 המאוחרות. ולא להעריך את זה בכלל באותו רגע, מן הסתם

מת מעקיצת קרציה?????. וואי. זה חדש לי. נוראי S:
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אגדה היא אכן מילה נכונה.'
אגדה היא אכן מילה נכונה.
12/06/2008 | 19:37
3
אבל רוק? לא נראה לי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'משורר חשוב'
משורר חשוב
13/06/2008 | 21:01
4
אחראי למילים של שירים מדהימים כמו "מתחת לשמיים", "שלל שרב", "אגדת דשא" ועוד. פעם הייתי בערב הקראת שירה ומישהו הביא שיר שלו. פחות התחברתי אליו כמבצע, חוץ מ"נשל הנחש" ו"נעבור גם את זה".
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום 17'
מקום 17
12/06/2008 | 15:57
6
47
עוד יוצרת וזמרת שמתה הרבה טרם זמנה, ענבר פרלמוטר ז"ל.
פרלמוטר נולדה ברחובות. נחשבת לאחת מהיוצרות הייחודיות במוזיקה הישראלית ומהמשפיעות ברוק הישראלי, שלמרות חייה הקצרים הספיקה להשאיר אחריה מורשת רחבה. היא החלה את יצירתה המוזיקלית בשנת 1992 בלהקת "המכשפות" עם יפעת נץ ויעל כהן. הלהקה, שאותה ייסדה, נחשבת ללהקת הרוק הנשי החשובה והמוערכת ביותר שפעלה בישראל. לאחר התפרקותה הזמנית של הלהקה המשיכה פרלמוטר ביצירה עצמאית ובשיתופי פעולה רבים בישראל ומחוצה לה, שנקטעו במותה הטרגי בתאונת דרכים. מידי כמה זמן מתקיימים ערבי מחווה ליצירה של ענבל, בהם משתתפים אומנים רבים, ביניהם חברתה הטובה מאוד, קורין אלאל.

להתעורר בבוקר ולשנוא את עצמך
.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'בהחלט הולם עצוב לאללה שהיא נהרגה...'
בהחלט הולם עצוב לאללה שהיא נהרגה...
12/06/2008 | 16:24
4
מבחינתי זה כאילו עוד חתיכה בפאזל במוח שמתייחסת לתקופת רצח רבין- דברים עצובים קורים, כל המוזיקה ברדיו הופכת לשקטה. היה מעניין איתה. מוכשרת ברמות. ז"ל ):
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'נמוך.'
נמוך.
12/06/2008 | 19:17
2

כותבת מוכשרת, כמה ליגות מרוב הרוק בארץ....
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'המוות שלה נורא ואיום'
המוות שלה נורא ואיום
12/06/2008 | 19:43
4
והיא אבדה גדולה.

עם המיקום הזה אני מסכים
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום ראוי'
מקום ראוי
13/06/2008 | 21:04
2
בזמנו לא השתגעתי על המכשפות, פעם הייתי אפילו בהופעת יום העצמאות שבה הן חיממו את גידי גוב ולא נהניתי. אבל כמובן שהמוות המוקדם שלה היה טראגי , והייתה לה תרומה חשובה לרוק, והיא גם הייתה שותפה עם קורין בכתיבת השיר המדהים "כשזה עמוק".
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ראוייה לטופ-20 בהחלט. אחת מחלוצות הרוק הנשי'
ראוייה לטופ-20 בהחלט. אחת מחלוצות הרוק הנשי
14/06/2008 | 20:47
1
לצפיה ב-'מקום 16'
מקום 16
12/06/2008 | 16:08
7
52
המפיק, הזמר, המלחין והכותב יזהר אשדות.
סולן להקת תיסלם, ויוצר עצמאי בעצמו, הוציא עד היום חמישה אלבומי סולו.
בין האומנים שהפיקו אצלו אלבומים - אתי אנקרי, מיכה שטרית, עופרה חזה וברי סחרוף.

צילו של יום קיץ
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'טיפה גבוה אבל הוא מצוין'
טיפה גבוה אבל הוא מצוין
12/06/2008 | 16:11
5
לצפיה ב-'זה השיר שממש ממש ממש ממש דומה'
זה השיר שממש ממש ממש ממש דומה
12/06/2008 | 17:54
1
9
ל-woman in love נכון?
לא אוהבת. לא מקורי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' אף פעם לא חשבתי על זה'
אף פעם לא חשבתי על זה
13/06/2008 | 21:08
6
אולי יש משהו בפזמון. לא נראה לי שזו העתקה מכוונת.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יזהר ענק.'
יזהר ענק.
12/06/2008 | 19:46
4
חשוב לציין שמעבר ל"תיסלם" וקריירת הסולו, הוא היה מפיק נחשב שנים רבות ואחראי בין היתר לפריצה של עפרה חזה ז"ל בחו"ל. הוא עבד איתה על האלבום המצויין "ימים נשברים" והפיק ל"אם ננעלו" גרסת דאנס שהפכה ללהיט ענק.

ועכשיו בחזרה לשירים: את "צילו של יום קיץ" דירגתי במקום ה-50 בדירוג למצעד כל הזמנים הישראלי, הסינגל האחרון "ריקוד קטן" גם הוא מעולה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
13/06/2008 | 21:06
1
מלחין ומפיק ענק. למרות שהוא עצמו מודה שאין לו קול גדול, גם השירים שהוא מבצע מצוינים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' מת עליו, מוכשר ביותר.'
מת עליו, מוכשר ביותר.
14/06/2008 | 20:53
2
לצפיה ב-'מקום 15'
מקום 15
12/06/2008 | 16:15
11
55
קורין אלאל.
אחת היוצרות המיוחדות, הפורות והאהובות עליי במוזיקה הישראלית.
הוציאה עד היום שבעה אלבומים משובחים.
אם זה מההגשה המיוחדת, מהכתיבה  הבאמת מדהימה ונדירה או האנרגטיות שלה, מגיע לה להכלל במקום כזה במצעד הזה.

זן נדיר
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מיקום מדויק אני לא הכי מתלהבת ממנה...'
מיקום מדויק אני לא הכי מתלהבת ממנה...
12/06/2008 | 16:17
7
לצפיה ב-'!!!!!!!'
!!!!!!!
12/06/2008 | 16:20
3
יוצרת מופלאה ולא מוערכת דיה. השירים שלה מדהימים!
אומנם ההיכרות העיקרית שלי איתה היא דרך האוסף הכפול, אבל זה אוסף כפול עצום ופשוט מעולה.

ומה, היא הכי רוקיסטית אמיתית. מגיע לה אפילו יותר מזה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אף פעם לא התלהבתי מהשיר הזה.'
אף פעם לא התלהבתי מהשיר הזה.
12/06/2008 | 17:55
2
3
לצפיה ב-'אבל מהזמרת? P:'
אבל מהזמרת? P:
12/06/2008 | 20:02
1
6
מה שיפה אצל קורין זה שמגוון הסגנונות המוזיקליים שהיא מתעסקת בהם [היטב] הוא באמת עצום, בנוסף לבחירת טקסטים מדהימה.

פופ כמו "תן לי קצת ממך" ו"שיר בכיף".
שיר מחאה מעולה כמו "ארץ קטנה עם שפם".
מגה-שאנסון צרפתי כמו "התעשייה האבירית".
רוק איכותי כמו ב"מותק".
המנון בת-מצווה כמו "שיר לשירה" [היפהפה, ואך ורק בביצוע שלה] ו*סתם* המנון כמו "אין לי ארץ אחרת".
אתני כמו "שפת אמי".
שירים שקטים ועמוקים כמו "תמונה בכחול" ו"קשר הירח שלי".
והיא לסבית, כידוע, מה שמקבל פנים [מחאתיות, יש להניח] באחד השירים המעטים שהיא כתבה את מילותיו, "דומינו".

ועוד באמת המון גדולים [מעיין, כשזה עמוק, ימי הפרח והאהבה, גשם של פתאום, חיה בתוך קופסא, אנטרקטיקה.... וכו']
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לא מכירה אותה מספיק.'
לא מכירה אותה מספיק.
12/06/2008 | 20:43
5
אין לי משהו נגדה בכלל.
אני חושבת שבאופן כללי מדובר בזמרת מאוד כנה ואמיתית.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לא ראויה.'
לא ראויה.
12/06/2008 | 19:49
3
4
לצפיה ב-'על סמך מה אתה אומר?'
על סמך מה אתה אומר?
12/06/2008 | 20:31
2
3
אני יותר מבטוח שאם תרשה לעצמך איזה שעה וחצי עם אלבום שלה [והאוסף הכפול מתאים, כי הוא מקיף יפה את הקריירה שלה ואת מגוון הסגנונות המוזיקליים שהיא נגעה בהם], אתה תראה שפספסת משהו.
זה נכון שהיום היא כבר לא מסוגלת לשיר כמו פעם, אבל זה בכלל לא רלוונטי לגבי הדירוג. אנשים ראויים להיכנס גם בזכות מה שהם היו. אני יותר מממליץ לך להכיר [מעט] לעומק את מה שהיא הייתה, זה שווה כל שנייה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'על סמך השירים שאני מכיר'
על סמך השירים שאני מכיר
12/06/2008 | 20:38
1
4
ולמרות שלא מדובר בכמות גדולה, אני חושב שהיא שרה מונוטוני ולא עם רגש כמו שאני אוהב כי היא לא יכולה. כמו שכתבתי בהודעות קודמות בשרשור הזה, מתישהו זה ייקרה, מתישהו אני אבדוק את כולם.

*בולע רוק*

אמא
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יא אללה, כמה שהטעם שלנו שונה XD'
יא אללה, כמה שהטעם שלנו שונה XD
12/06/2008 | 20:55
1
לא מעבירה רגש? אין דבר שהיא מעבירה יותר מרגש. היא שרה את הרגש שלה, ולא מסוגלת אחרת.
ממש מעניין מה לעזאזל שמעת שגורם לך להגיד דבר שהוא כל כך מנוגד והפכי לכל מה שהיצירה של קורין אלאל עושה לי.
אני לא בן אדם שבוכה משירים, חוץ במקרים ממש נדירים שקשורים להקשרים מקומיים יותר [כמו ימי זיכרון, וגם אז לא בהכרח]. אבל אני משוכנע לגמרי שאם יש מישהי שמצליחה לקרב אותי לזה, זאת קורין. ובענק.
"אין לי ארץ אחרת", "תמונה בכחול", "שיר לשירה", "קשר הירח שלי".. [ותאמין לי שעוד המון] את כמות הרגש שהיא שופכת שם היא יכולה לחלק לטובות שבזמרות ישראל והעולם.

ואני שוב אנצל את ההזדמנות להבהיר שהביצוע של מירי מסיקה ל"שיר לשירה" הוא בעיניי כאילו היא לקחה שיר מפוצץ ברגש וכנות ואישיות וצעקה אותו. כלומר, היא לא באמת צעקה, ויש לה קול יפה. אבל היא פשוט רוקנה אותו מרגש בעיניי.
כנ"ל "אין לי ארץ אחרת", שאומנם הביצוע של גלי עטרי ללחנה של קורין היה הראשון שהתפרסם. אבל הכנות והאמת והעצב האמיתי שאני מרגיש בקול של קורין בביצוע שלה [להרגיש את הזמרת. אין משפט מתאים יותר], לדעתי יכולים ללמד עשרות ומאות זמרות, גם כאלה שכבר מצליחות, מה זה לשיר משהו ולהישמע מתכוון אליו. היא זמרת עם כ"כ הרבה עומק.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
13/06/2008 | 21:10
2
בעיקרון אני מעדיפה אותה כמלחינה ולא כמבצעת, אבל הייתי פעם בהופעה שלה והיה ממש נחמד.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מתכוון לחקור אותה קצת.. עידו, תעזור לי? :)'
מתכוון לחקור אותה קצת.. עידו, תעזור לי? :)
14/06/2008 | 20:57
3
לצפיה ב-'מקום 14'
מקום 14
12/06/2008 | 16:20
4
55
ירמי קפלן
חבר 'תערובת אסקוט' לשעבר, ירמי קפלן נמצא במקום ה14 והמכובד.
האנרגיות ה מ ט ו ר פ ו ת שיש לו על הבמה, השירים המעולים שלו, ההגשה המרעננת שלו בהחלט ראויים לציון והערכה!
הוציא ארבעה אלבומים.

הדפוק הזה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'!Next'
!Next
12/06/2008 | 20:22
3
לצפיה ב-'לגמרי רוקר'
לגמרי רוקר
12/06/2008 | 20:35
6
ראיתי את ההופעה שלו למען החטופים בערוץ 24, ותשמעו.. בפעם הבאה שהוא מגיע לחיפה, אין ספק שאני הולך לזה!
ויש לו הרבה שירים מעולים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מתאים למצעד, נראה לי קצת גבוה.'
מתאים למצעד, נראה לי קצת גבוה.
14/06/2008 | 21:01
4
לצפיה ב-'מקומות 13-11'
מקומות 13-11
12/06/2008 | 16:54
9
58
(חזרתי להיות מרוכז)

13. יהודית רביץ. היא השתתפה והוציאה 17 אלבומים (כולל בהופעה ואוספי להיטים). היא בהחלט אחת מהיוצרות המעניינות והמגוונות בנוף הישראלי.
'סליחות' http://youtube.com/watch?v=jZ_8rSmLFwU

12. אחד מאבות הרוק הישראלי, דני סנדרסון. חלק מלהקת כוורת איתה הוציא שלושה אלבומים, חבר בלהקת הנח"ל, וזמר בעצמו, הוציא שמונה אלבומים, כשהאחרון (קונגו בלו) יצא ב2005.
לפני חודשיים בערך הייתי בהופעה שלו, ונהניתי מכל רגע. הבנאדם גאון על הגיטרה, מצחיק, ומעביר אנרגיות מעולות!!
"אל תדברו איתי"  http://youtube.com/watch?v=TSC7dJpS4go

11. הזוג היחיד במצעד, אורית שחף ותום פטרובר מלהקת היהודים. הקול המדהים והכריזמה הבימתית של אורית, יחד עם הכתיבה והרגש של תום (ויחד עם האהבה הרבה שלי אליהם) הכניסו אותם קצת לפני עשרת הגדולים. יחד עם היהודים הם הוציאו ארבעה אלבומי אולפן, אורית גם השתתפה בעיבוד המחודש לאופרת הרוק מאמי.
ג'קי http://youtube.com/watch?v=QmQGny3k9r4

[מצטער שהחלק הזה היה מקוצר, אני קצר בזמן]

את עשרת הגדולים אשתדל לפרסם כמה שיותר מהר (היום בערב ובמהלך סופ"ש אני מקווה)
מקווה שעד עכשיו הכל בסדר, אשמח לתגובות, מענות, הערות והארות
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
12/06/2008 | 17:07
9
יהודית מעולה
דני גבוה ולא הכי אוהבת ומתלהבת ממנו
והיהודים נמוך מאוד...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'היהודים הראשונים שלי'
היהודים הראשונים שלי
12/06/2008 | 17:37
4
לצפיה ב-'יהודית רביץ'
יהודית רביץ
12/06/2008 | 20:26
3
היו לה הרבה להיטים, כולם מוצדקים. יודעת לרגש ("סליחות") ויודעת להרקיד ("באה מאהבה"), המציאה את עצמה כל פעם מחדש ולמרות שאת האלבום האחרון לא אהבתי אני חושב שיש לה מקום של כבוד, השפיעה על המוסיקה.

את דני סנדרסון אני אוהב אך ורק כחלק מ"כוורת", אבל אני מסכים שהוא מצחיק. הדעה שלי על "היהודים" ידועה, להקה שהתחילה טוב אבל המשיכה גרוע וכמובן שאני לא אוהב את הקול הצרוד של אורית, לא עושה לי את זה בכלל תום מעפן גם.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'"סליחות" לא ממש מדגיש את הצד הרוקיסטי שלה XD'
"סליחות" לא ממש מדגיש את הצד הרוקיסטי שלה XD
12/06/2008 | 20:41
4
וליהודית רביץ [בניגוד לכמה אחרים שהשחלת לרשימה הזאת, אגב] בהחלט היה [ועדיין יש, אבל יחסית חבוי מאז תקופת "שירי האימהות" שלה] צד רוקיסטי. "למחרת", "דרך המשי", "באה מאהבה" וכו'. גם מבחינת המוזיקה עצמה וגם מבחינת ההופעה שלה.
אבל "סליחות", למען האמת, יותר מדגיש את הצד ה"זמר העברי" שבה. שנהדר בפני עצמו.

סנדרסון גאון ללא ספק.
והדירוג של אורית ותום לגיטימי.

סבבה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יהודית ראויה למקום גבוה יותר!'
יהודית ראויה למקום גבוה יותר!
12/06/2008 | 23:59
2
לצפיה ב-'מיקום לא ריאלי לשחף ופטרובר'
מיקום לא ריאלי לשחף ופטרובר
13/06/2008 | 00:55
2
עקפו אנשים משפיעים מהם וטובים מהם, סנדרסון צריך היה להיות בעשיריה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יהודית , סנדרסון '
יהודית , סנדרסון
13/06/2008 | 21:16
3
יהודית באמת נמוכה מדי, למרות שהיא לא שרה רק רוק, כבר שמעתי שקראו לה "הגברת הראשונה של הרוק הישראלי".
לסנדרסון יש נטייה לחזור על עצמו, אבל כוורת בזמנה הייתה הברקה וחידוש, ואני ממליצה על האלבום שיש בו שירים שזמרים אחרים מבצעים ,"תולדות המים", שבו הוא יוצא קצת מה"סנדרסוניות" שלו ונכנס לנעליים של האמנים האחרים.
היהודים בהחלט חשובים ברוק הישראלי בשנים האחרונות, אבל איכשהו אני מעדיפה את השירים שלהם בחידושים של "כוכב נולד". ואם כבר אופרת הרוק "מאמי", מה עם הכוכבת המקורית שלה, מזי כהן?
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יודית הרוקרית הכי טובה בארץ'
יודית הרוקרית הכי טובה בארץ
13/06/2008 | 21:42
5
לצפיה ב-'יהודית מאוד מאוד ראוייה, ואכן 'סליחות''
יהודית מאוד מאוד ראוייה, ואכן 'סליחות'
14/06/2008 | 21:10
4
אמנם מדהים, אך לא מייצג את הצד הרוקיסטי שלה.

היהודים במקום טוב מבחינתי, בעיקר בזכות אלבום הבכורה.
ודני סנדרסון, לא יודע אם ממש ראוי למקום כזה גבוה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'10-8'
10-8
14/06/2008 | 10:35
7
67
10. סולן להקת משינה וגם סולואיסט, יובל בנאי. הוציא ארבעה אלבומי סולו, כשהאחרון בהם יצא השנה ונקרא מעבר להרים. עם משינה הוא הוציא שמונה אלבומים. הוא ידוע בריקודים המשונים שהוא רוקד על הבמה ובאנרגיות המטורפות שלו בעיקר.
דני http://youtube.com/watch?v=B1QgS8OvAeE

9. סולן להקת איפה הילד לשעבר, חמי רודנר. לערן צור יש בהחלט תחרות לגבי האיש עם הפה הכי גדול בארץ. חמי הוא יוצר מאוד פורה, ומאוד מגוון מבחינה מוזיקלית. הוא הוציא ארבעה אלבומי סולו, כשהאחרון (מכונת השירים הגדולה) יצא ב2007. עם איפה הילד הוא הוציא ארבעה אלבומים.
'מה שעובר עליי' יחד עם נציג אחר במצעד http://youtube.com/watch?v=nmP1VzYZOps

8.יהודה פוליקר. יהודה, סולן להקת בנזין לשעבר, והיום אחד מהאומנים הכי גדולים, מצליחים ומשפיעים במוזיקה הישראלית. הוא הוציא תשעה אלבומי סולו. בעיניי רבים, אלבומו 'אפר ואבק' הוא האלבום הישראלי הטוב ביותר בכל הזמנים.
פחות אבל עוד כואב http://youtube.com/watch?v=ya14vfV2q1s
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
14/06/2008 | 10:55
8
יובל -ברור עם משינה ללא ספק מצודק רק אני לא הכי מתה עליו ללא ספק מיקום מוצדק
חמי-מצוין באיפה הילד בקרירת הסולו קצת פחות...
יהודה-לא ממש מתלהבת חוץ מכמה ולדעתי די גבוה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יובל בנאי לא טוב'
יובל בנאי לא טוב
14/06/2008 | 11:48
6
בסולו.
אצל חמי רודנר אני אוהב איזה שניים-שלושה שירים, יהודה פוליקר ענק וראוי. אפילו הייתי שם אותו יותר גבוה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'איפה הילד'
איפה הילד
14/06/2008 | 18:27
6
משינה
פוליקר

סבבק'ה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' כולם ראויים נראה לי.. ושאלה-'
כולם ראויים נראה לי.. ושאלה-
14/06/2008 | 21:14
1
3
למה יובל בנאי לבד ולא עם משינה?
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ראה תשובה למטה'
ראה תשובה למטה
15/06/2008 | 12:38
5
לצפיה ב-'שלושתם חזקים'
שלושתם חזקים
14/06/2008 | 23:40
3
לדעתי הכי טוב מהם פוליקר, אחריו בנאי ורודנר.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'7-5'
7-5
14/06/2008 | 10:49
4
75
7.הבנאדם הכי משוגע במצעד!!!!רמי פורטיס! אלבום הבכורה שלו משנת 1978, "פלונטר", נחשב לפורץ דרך בתולדות המוזיקה האלטרנטיבית העברית. בדומה, מתואר בדרך כלל אלבומו השני "סיפורים מהקופסא" (1988) על ידי המבקרים כאחד מאלבומי הרוק החשובים ביותר שיצאו בישראל.פורטיס הוא ממקימיה של להקת מינימל קומפקט וחברו של ברי סחרוף לצמד פורטיסחרוף. הוציא עשרה אלבומים (לבד ועם ברי)
שועל במנוסה http://youtube.com/watch?v=N2aWVxUtaS8

6. מה לא נאמר על שלמה ארצי? הוא אחד המוזיקאים הפעילים, המשפיעים, המיוחדים והפורים בארץ. הוא הוציא 28 אלבומים!!! והוא עדיין ממלא את קיסריה מתי שהוא רק רוצה. הוא פעיל כבר מ1970! בטקס העמ"יי האחרון הוא זכה בפרס מפעל חיים
נצמדנו http://youtube.com/watch?v=ZK0krA2UMJU

5. האליל של אבא שלי, ואחד המוזיקאים האהובים עליי בכל העולם. אהוד בנאי. כלכך מיוחד, כתב כלכך יפה, כלכך כישרוני, כלכך מרגש, כלכך בועט, כלכך..כלכך. עד היום הוא הוציא שישה אלבומים+אלבום הופעה (מעולה) אחד.
"הלב שקפא הפשיר..לא חוזר לעיר..ממשיך לנסוע.." http://youtube.com/watch?v=L6Ryc9QVG-g
ועוד אחד, כי מגיע לו. 'ילדי הלילה' http://youtube.com/watch?v=gGvXm3Ip4ng
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
14/06/2008 | 11:03
7
רמי מעולה
שלמה לא מגדירה רוק ממש אבל הוא מצוין... לדעתי קצת גבוה
אהוד מעולה מיקום מדויק
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שלושתם גדולים'
שלושתם גדולים
14/06/2008 | 11:50
8
אבל רוק? תקופת הרוק של שלמה ארצי הייתה קצרה, התחילה ב"חום יולי אוגוסט" והסתיימה ב"ירח". כלומר, שלוש שנים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' אהוד בנאי'
אהוד בנאי
14/06/2008 | 23:44
7
גם מקומם של שני האחרים ברור כאן, אבל מבחינתי... לפורטיס אני פחות מתחברת, חוץ מלשיר "חלום כחול". עם שלמה ארצי יש לי בעיה רצינית אבל מה לעשות שהוא זמר חשוב ברוק הישראלי...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שלמה ארצי ענק'
שלמה ארצי ענק
15/06/2008 | 02:50
16
לצפיה ב-'מקום 4'
מקום 4
14/06/2008 | 10:57
4
72
"רוצים שינוי?!"
אביב גפן.
האומן שהשפיע המון על המוזיקה הישראלית ועל החברה. עם שירים כמו 'לבכות לך', 'יומן מסע' ו'עכשיו מעונן', שמלווים אותנו כבר המון זמן, ומלווים דור שלם של אנשים.
עם הופעתו המאופרת לשעבר, הדעות הקיצוניות שלו שאותן הוא לא מפחד לצעוק, עשרות השירים המדהימים שיישארו איתנו גם עוד המון שנים ועשרה אלבומים (בינתיים), הוא הגיע למקום הזה.
עכשיו מעונן
השיר שלנו
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
14/06/2008 | 11:51
2
לצפיה ב-'התקלקל, אבל עדיין יודע לתת הופעה כמו שצריך'
התקלקל, אבל עדיין יודע לתת הופעה כמו שצריך
14/06/2008 | 18:01
9
בשורה התחתונה הבן אדם מוזיקאי מחונן. שחצן, צומי, אבל מוזיקאי מחונן. ויש לו בהחלט רפרטואר מרשים מאוד.

[רק לא "אהבנו" כמה שאני שונא את השיר הזה!]
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
14/06/2008 | 23:46
9
אני בניגוד לרוב מעדיפה את הפאזה הבוגרת שלו של שנות ה-2000, חוץ מהשנתיים האחרונות שבהן הוא נבדק בהתחלה לנינט ואח"כ לאלכס הזאת.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום 3'
מקום 3
14/06/2008 | 11:04
5
87
"חבל שאת לא מגלה
לא מראה סימנים של חולשה..
זה הפחד, משאיר צלקות..
מקרוב את לא מוכנה.."
ברי סחרוף.
מה כבר אפשר להגיד עליו?
הכתיבה שלו פשוט גאונית.
הביצועים שלו גדולים.
כל הופעה שלו זה משהו מטורף.
ולמרות שהוא אחד הרוקרים הזקנים בארץ, הוא נותן בראש יותר מרוב הרוקרים האחרים
ומשהו שגיליתי עכשיו, הוא נולד בטורקיה
הוציא שישה אלבומי סולו, ושיתף פעולה בין היתר עם אביב גפן, פורטיס, דני סנדרסון, הדג נחש, אינפקטד מאשרום (רק לפי הרשימה הזאת אפשר להבין כמה הוא מגוון מבחינה מוזיקלית)

חבל שאת לא
ככה זה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הייתי מביא לו את המקום הראשון.'
הייתי מביא לו את המקום הראשון.
14/06/2008 | 11:53
7
למרות שהוא "זקן", יש לו יותר אנרגיות מאביב גפן ועל הבמה הוא פרפורמר אגדי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מבחינתי - הוא במקום הראשון.'
מבחינתי - הוא במקום הראשון.
14/06/2008 | 17:28
9
לצפיה ב-'מקום ראשון!'
מקום ראשון!
14/06/2008 | 17:57
23
לצפיה ב-'מיקום ראוי'
מיקום ראוי
14/06/2008 | 23:49
7
אני לא מתחברת לכל השירים שלו (ואפילו מעדיפה את "ככה זה" בביצוע של מירי) אבל אי אפשר להכחיש את התרומה הענקית שלו לרוק הישראלי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום שני'
מקום שני
14/06/2008 | 11:11
6
88
"אבל עכשיו..כשבא הרגע..
  אז מחניק קצת בגרון, מחניק קצת בגרון.."
אריק איינשטיין
יש שיגידו נמוך, יש שיגידו גבוה. אני אומר שזה בדיוק המקום המדויק
בעבר היה איינשטיין חבר בלהקות הנח"ל, בצל ירוק, שלישיית גשר הירקון והחלונות הגבוהים. שיתוף הפעולה שלו עם שלום חנוך ולהקת הצ'רצ'ילים הניב את אלבומי הרוק הראשונים בישראל.
בין שיריו המפורסמים להם כתב גם את המילים: "אני ואתה", "למה לי לקחת ללב", "סע לאט", "יושב על הגדר", "אוהב להיות בבית", "אמא שלי", "עוף גוזל", "מה איתי", "שביר", "פסק זמן", "סן פרנסיסקו על המים", "שיר של אחרי מלחמה" ועוד.
הוציא למעלה מ40 אלבומים, והוא פעיל מ1962!!

אוהב להיות בבית
סן פרנסיסקו
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'סוג של מלך רוק.'
סוג של מלך רוק.
14/06/2008 | 11:55
5
לצפיה ב-'בהחלט, בהחלט'
בהחלט, בהחלט
14/06/2008 | 18:07
4
שנות השבעים בלי אריק איינשטיין זה כמו מדינת ישראל בלי שלטון מושחת. הבן אדם היה אליל.
חבל שהוא הפסיק להופיע. הייתה לו כריזמה ברמות שאם זמר צעיר בימינו היה יכול לקבל עשירית ממנה, הייתה מובטחת לו פריצה ענקית.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
14/06/2008 | 23:53
1
11
מה עוד יש לומר עליו? זמר עם רפרטואר מדהים (אגב, הוא פעיל עוד מסוף שנות ה-50, אם מחשיבים את להקת הנח"ל), ובחלק מהרפרטואר הזה הוא באמת היה מחלוצי הרוק בישראל. לא סתם הרבה אנשים ביקשו שיתנו לו את פרס ישראל (לא שאכפת לו שהוא עוד לא קיבל אותו...).
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'דווקא איכפת לו'
דווקא איכפת לו
15/06/2008 | 02:53
9
לצפיה ב-'מספר 1 אצלי'
מספר 1 אצלי
15/06/2008 | 02:51
27
לצפיה ב-'נשכחו באכזריות:'
נשכחו באכזריות:
14/06/2008 | 11:18
1
23
*רונה קינן, שהוציאה שני אלבומים נפלאים, מופיעה כל הזמן, והיא פשוט תותחית. עימך הסליחה!!!
עיניים זרות http://youtube.com/watch?v=okuOydx79RU

*נינט טייב שהגיעה מקריית גת. והוציאה אלבום אחד.
"היא יודעת" http://youtube.com/watch?v=emOoW0SwELU

(למי שלא הבין, השנייה נאמרה בהומור)
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'חחח לרגע נבהלתי... באתי לכתוב "עלק נינט טייב"'
חחח לרגע נבהלתי... באתי לכתוב "עלק נינט טייב"
14/06/2008 | 15:39
5
לצפיה ב-'ובמקום הראשון'
ובמקום הראשון
14/06/2008 | 11:26
7
87
המלך הבלתי מעורער של הרוק הישראלי, עם יותר מ13 אלבומים, ביניהם 'חתונה לבנה' ו'מחכים למשיח'..
המלך...
שלום חנוך!!!
ליצירתו של חנוך הייתה השפעה גדולה על הרוק הישראלי והמוזיקה הישראלית בכלל, גם כאמן סולו וגם כחלק מהרכבים (השלושרים, חבורת לול, תמוז). במיוחד מוכר שיתוף הפעולה שלו עם הזמר אריק איינשטיין, שהניב את אלבומי הרוק הישראליים הראשונים.
אין הרבה מה להגיד עליו, באמת שהוא.
הוא פשוט המלך.
וזה מה שזה

מחכים למשיח
אדם בתוך עצמו
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הוא יירשם בדפי ההיסטוריה'
הוא יירשם בדפי ההיסטוריה
14/06/2008 | 11:57
3
76
של הרוק הישראלי עם אחד מאלבומי הרוק הראשונים שנעשו כאן, אבל לצד הקלאסיקות הגדולות היו לו גם לא מעט חלטורות. אז אני לא מסכים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'חלטורות? WTF, על מה אתה מדבר?'
חלטורות? WTF, על מה אתה מדבר?
14/06/2008 | 18:25
2
7
אין לי שמץ של מושג לאיזה דבר ששלום חנוך עשה אתה קורא חלטורה, הבן אדם הוא אחד היוצרים הכי כנים, נאמנים לעצמם ולא מתפשרים שיש בישראל.
חוץ מזה שהקריירה שלו לא מסתיימת באלבומי הרוק הראשונים

מה שכן, בניגוד אליו, ריטה ועפרה חזה השתתפו בפסטיגל [כנ"ל באירוויזיון], חלטורת ילדים משתלמת כלכלית [לא שזה רע, כן? רבים וטובים מאמני ישראל עשו את זה]. אז גם אותן אתה לא אוהב?
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'"חלטורות" אני קורא'
"חלטורות" אני קורא
14/06/2008 | 20:23
1
8
לשירים שלו שאני לא אוהב (ולא חסרים כאלה). אולי מדובר בהגדרה לא נכונה בעליל, אבל הנקודה העיקרית היא שאני מעריך את האדם ופועלו. מקום שני במצעד כזה לא הייתי נותן לו ואפשר לסכם את זה כעניין של טעם.

עכשיו אתה יכול להבין שלא התכוונתי לחלטורות סטייל פסטיגל ואם כבר הזכרת את ריטה חשוב לציין שהיא השתתפה בזה כשזה היה מופע משובח שהניב את אחד מהשירים היפים שלה בקריירה. עפרה השתתפה בזה בשלב מוקדם בקריירה ובשלב מאוחר של המופע, שהפך ליותר ראוותני מאשר מוסיקלי, אבל ההופעה שלה הייתה מקסימה וכנראה שבצלאל אלוני ששלט לה בקריירה ראה בזה חלק ממערך שיווק התקליט אז האיכות לא עניינה אותו.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'טוב, "שירים שאתה לא אוהב" זה לא = חלטורות'
טוב, "שירים שאתה לא אוהב" זה לא = חלטורות
14/06/2008 | 22:26
6
הפסטיגל בכל שלבי קיומו היה חלטורה עבור המופיעים בו. זה תמיד היה מופע ילדים עם שירים קליטים וחמודים, ומשתלם כלכלית. "אגדת השמש והירח" הוא באמת לא שיר פסטיגל קלאסי, אתניקס להקה מצויינת וריטה זמרת גדולה [ואהוד מנור ז"ל היה כישרון כתיבה ענק, לא יזיק לציין], לכן זה שיר טוב. אבל פסטיגל = חלטורה, והמקרים יוצאי הדופן הם מאוד נדירים ["מיכאל" המצוין, "הדרך אל הכפר" שמאוד הצליח אע"פ שבעיניי הוא +- ויש עוד].

לעומת זאת, שירים שאתה לא אוהב הם פשוט שירים שאתה לא אוהב, ויכול להיות שבעיניי חיים מפתח תקווה, נאמר, מדובר ביצירות מופת. טעם זה טעם. אם אתה לא עומד מאחורי המילה בהקשר שהשתמשת בה, אז טוב שהגבתיP:
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' באמת ראוי'
באמת ראוי
14/06/2008 | 23:57
4
מאוד הגיוני למקם אותו כראשון ואת אריק כשני, כי הרי הוא בכל זאת המלחין מאחורי שירי הרוק המשותפים עם אריק. אני יותר מתחברת לצד השקט שלו, לשירים כמו לילה ומאיה, אבל כמובן גם לשירים מ"לול" ומ"תמוז".
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אלון'
אלון
15/06/2008 | 02:55
5
כשהגבתי על אריק שמגיע לו מקום ראשון, ישר חשבתי שבעצם שלום גדול יותר
בקיצור, אני מסכים איתך ב-100%

שלום ואריק הגדולים מכולם - יופי של מצעד
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מצעד מצוין'
מצעד מצוין
14/06/2008 | 11:34
4
עם הרוב הסכמתי,חלק חדשת לי...
ומאוד הסכמתי עם הרוב המקומות...
וכמובן תודה על ההשקעה...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תודה על המצעד, אלון'
תודה על המצעד, אלון
14/06/2008 | 12:02
1
אין הרבה מה להוסיף כי הגבתי לאורך פרסומו,
לא הסכמתי עם הכל אבל היה כיף לקרוא
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'המצעד המלא:'
המצעד המלא:
14/06/2008 | 12:44
13
26
1.שלום חנוך
2.אריק איינשטיין
3.ברי סחרוף
4.אביב גפן
5.אהוד בנאי
6.שלמה ארצי
7.פורטיס
8.יהודה פוליקר
9.חמי רודנר
10.יובל בנאי
11.אורית שחף ותום פטרובר
12.דני סנדרסון
13.יהודית רביץ
14.ירמי קפלן
15.קורין אלאל
16.יזהר אשדות
17.ענבל פרלמוטר
18.מאיר אריאל
19.מיכה שטרית
20. סי היימן
21. דנה ברגר
22.יהלי סובול
23.יובל מנדלסון
24. מאור כהן
25. יוני בלוך (אם הייתי עושה את המצעד היום, רונה קינן היתה מחליפה אותו)
26.דן תורן
27.יורם חזן
28.אורן ברזילי ושי להב
29.אסף אמדורסקי
30.ריקי גל
31.רותי נבון
32.גידי גוב
33.איגי ווקסמן
34.ארקדי דוכין
35.ערן צור
36.אביתר בנאי
37.מאיר בנאי
38.אתי אנקרי
39.נועם רותם
40.רע מוכיח
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'איפה דן תורן ? חסר !!!'
איפה דן תורן ? חסר !!!
14/06/2008 | 15:05
2
4
לצפיה ב-'מקום 26'
מקום 26
14/06/2008 | 15:27
1
16
לצפיה ב-'מבחינתי בחמישיה הפותחת.. פשוט אדם מוכשר'
מבחינתי בחמישיה הפותחת.. פשוט אדם מוכשר
14/06/2008 | 18:34
4
לצפיה ב-'אחלה מצעד אבל קצת צורם לי'
אחלה מצעד אבל קצת צורם לי
14/06/2008 | 15:52
5
8
שעברי לידר לא ברשימה .....
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'רציתי להכניס אותו'
רציתי להכניס אותו
14/06/2008 | 16:15
4
אמרו לי שהוא לא רוק ולא מתאים לרשימה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'עברי לידר לא רוקר'
עברי לידר לא רוקר
14/06/2008 | 17:32
3
5
לצפיה ב-'בארץ אף אחד לא באמת "רוק" חח'
בארץ אף אחד לא באמת "רוק" חח
14/06/2008 | 19:29
2
4
נקרא לזה רוק ישראלי ועברי לידר נכנס
בעצם היחידה שאפשר לקרוא לה רוק זו נינט(שלא תעלבP: חחח)
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יש רוק בארץ, ועברי לידר לא נמצא שם.'
יש רוק בארץ, ועברי לידר לא נמצא שם.
14/06/2008 | 19:33
1
4
לצפיה ב-'ממ לא הכי מסכימה עם זה נכון לא כול השירים'
ממ לא הכי מסכימה עם זה נכון לא כול השירים
15/06/2008 | 11:44
2
שלו רוקרים כאלו אבל יש את השירים מתחמם כנפיים מרי לנצח שלדעתי נחשבים שירי רוק, מי שהיה במופע שלו זה לא אותו דבר לא יכול להגיד שהוא לא רוקר אבל אין טעם להתווכח , כול אחד ודעתו
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'בכללי אחלה מצעד שני דברים מפריעים ליP:'
בכללי אחלה מצעד שני דברים מפריעים ליP:
14/06/2008 | 18:42
1
8
1. אין נציגות לרוקפור ולשמוליק קראוס. או שיש?

2. שימוש בשם הסולן מלהקות ולא בשם הלהקה. לכל להקה מגיע הקרדיט המלא על שירייה, ואם כוונתך במצעד הייתה למבצעים ווקאליים [למה?] אז מן הסתם היה ראוי לאזכר את זה משינה, שייגעצ, המכשפות, היהודים.

סחתיין על ההגשה וההשקעה, נהניתי לקרוא ובעיניי ליקטת יפה את השמות הגדולים!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תודה, תשובות:'
תודה, תשובות:
15/06/2008 | 12:39
5
1. אין. לא יודע למה

2. שמע, ככה יצא..לא היתה שום כוונה במצעד
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אתה גדול אלון כל הכבוד!!! '
אתה גדול אלון כל הכבוד!!!
14/06/2008 | 21:26
1
מגיב לטופ-7
1.שלום חנוך באמת שהוא הכי ראוי. רוקר בנשמה ויוצר מוכשר ברמות-על.
2.אריק איינשטיין חלק בלתי נפרד מהמוזיקה הישראלית. הייתי ממקם אחרי סחרוף.
3.ברי סחרוף הייתי שם מיד אחרי שלום. מוזיקאי ענק.
4.אביב גפן מוזיקאי מחונן כפי שעידו אמר למעלה.
5.אהוד בנאי מאוד מאוד מעריך אותו. יופי של מיקום.
6.שלמה ארצי לא יודע עד כמה הוא רוקר. אולי אם היית עושה מצעד של היוצרים הישראלים הגדולים הוא היה ראוי למיקום הזה
7.פורטיס לא מת עליו, לא הסגנון שלי. אבל יש כבוד

(היה לי קשה להגיב לכל הודעה כי הפורום עולה ממש לאט)

יופי של מצעד, מאוד מאוד מושקע.
אין ספק שהוא יטוגלן
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד על המצעד'
כל הכבוד על המצעד
15/06/2008 | 00:19
6
נשמע נחמד שעשית את המצעד עם כל המשפחה...
הנה כמה שחסרים לי ולא הופיעו בהודעות קודמות:
קודם כל- מכל המקומות במצעד, מה עם "המקום הכי נמוך בתל-אביב"? היום זה קצת נשכח אבל אסתר שמיר נחשבה לזמרת הרוק הראשונה בארץ. מאז שנות ה-80 היא לא ברוק, אבל עדיין צריך להחשיב אותה בין גדולי הרוק הישראלי.
חוץ מזה, עוד כמה חבר'ה מ"כוורת" שהיו צריכים להופיע במצעד חוץ מדני וגידי- קודם כל יצחק קלפטר הגדול, וגם אלון אולארצ'יק ואפרים שמיר.
ועוד מישהו שמאוד חסר לי-דני רובס הנפלא.
אני הייתי מכניסה גם את שרון מולדבי שהיה סולן גן חיות ואח"כ המשיך לקריירת סולו (בימים אלה מוציא אלבום חדש).
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'חבר'ה, תודה רבה על התגובות!'
חבר'ה, תודה רבה על התגובות!
15/06/2008 | 12:43
5

הודעות אחרונות

22:42 | 08.07.20 אורחים בפורום
18:11 | 03.07.20 אריה31
16:32 | 03.07.20 1Shir
18:32 | 02.07.20 ady18
07:40 | 02.07.20 feldman3030
17:15 | 01.07.20 feldman3030
00:04 | 01.07.20 אריה31
00:04 | 01.07.20 אריה31
19:11 | 30.06.20 feldman3030
07:50 | 30.06.20 feldman3030
08:13 | 29.06.20 feldman3030

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ