לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1490514,905 עוקבים אודות עסקים

פורום מצעדים וביקורת מוזיקה

ברוכים הבאים לפורום מצעדים וביקורת מוזיקהאם אתם חובבי מוזיקה בנשמה- חדשה, ישנה, עברית או לועזית זה ה-מקום עבורכם!תוכלו להציג מצעד אישי, לפרסם ביקורת שכתבתם, או סתם לבוא להתרשם, להגיב ולהצטרף לחבורה ^_^מוזמנים בחום!בבקשה הפנימו מספר דברים:1. כל גולש שכותב בצורה בוטה ופוגענית/יורד לפסים אישיים ייחסם מיידית מהפורום עד לטיפול בעיניינו.2. הודעה על גבי הפורום שיש בה מסרים אישיים כלפי גולש ספציפי- תימחק3. שימו לב!! פורום מצעדים לא ייתן במה למילים והתבטאויות לא הולמות. הדבר כולל כמובן קללות אך גם מילים אשר אינן ראויות להמצא על גבי הפורום כמו: קקה, חרא, זבל, צואה, חרבנה וכד'. הודעות עם מילים שכאלה (גם אם מכוונות לשירים) - יימחקו מיידית. גולש אשר לא יפסיק בביטויים אלו - יורחק מהפורום.4. תלונות מרובות של גולשים כלפי גולש ספציפי ייחייב בדיקה והרחקה במידת הצורך.5. הערות כלפי צורת הניהול/הוראות למנהלים בדבר בעיות יעשו במסרים בלבד/דרך פורום משוב. כל הודעה ע"ג הפורום -תימחקאין להכפיש גולש, לפרסם דבר שעלול לפגוע בגולש או לדבר בגנות (לקלל וכו') בפורום/קומונה. זו התנהגות שאינה הולמת פורום.אנו מבקשים מכולם: הרתמו לשמירה על איזון חיובי בפורום וגלישה נעימה.זו הודעה אחרונה בנושא זה. הסעיפים הנ"ל ייכנסו לחוקי הפורום ויהיו שם מעכשיו. הכל ברור והכל ידוע.לא נתפשר בנושא עם אף אחד- גם חברי פורום ותיקים וגם חדשים.ועוד הבהרה: ירידה לפסים אישיים על גבי הפורומים/קומונות מהווה עבירה פלילית ועילה לתביעה. כמו כן- הצפה מהווה עבירה פלילית. תפוז עושים מאמצים כדי למנוע את העיניינים האלה אבל במידת הצורך פונה הנהלת האתר לגורמים המתאימים כמו משטרה או ספקית האינטרנט כדי לעצור גולשים בעייתיים. אל תגיעו למצב כזה.דבר נוסף: הנהלת הפורומים הבהירה בצורה חד משמעית שהיא לא צד בעיניין ויכוחים בין גולשים. למי שיש בעיה עם מישהו אחר- שיפתור אותה מולו ולא דרך תפוז. לתפוז אין קשר לגורמים פרטיים.שימו לב ושמרו על מספר חוקים טכנים חשובים מאור-אסור לשים על גבי הפורום מילים של שירים! אפשר לשים כמספר שורות ובתוך ציטוט, עדיף עם צירוף כותב השיר.-אסור להעלות קישורים להורדת שירים מלאים כל עוד אין לכם אישור מפורש על כך!-באותה מידה קישורים להורדות קליפים, סרטונים, ושאר דברים המוגנים בזכויות שמורות אסורים בהחלט.כל הודעה התכיל את אחד מהנ"ל תימחק ותלווה במסר.לקומונה החברתית:http://www.tapuz.co.il/communa/userCommuna.asp?Communaid=25930

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מצעדים וביקורת מוזיקה

ברוכים הבאים לפורום מצעדים וביקורת מוזיקהאם אתם חובבי מוזיקה בנשמה- חדשה, ישנה, עברית או לועזית זה ה-מקום עבורכם!תוכלו להציג מצעד אישי, לפרסם ביקורת שכתבתם, או סתם לבוא להתרשם, להגיב ולהצטרף לחבורה ^_^מוזמנים בחום!בבקשה הפנימו מספר דברים:1. כל גולש שכותב בצורה בוטה ופוגענית/יורד לפסים אישיים ייחסם מיידית מהפורום עד לטיפול בעיניינו.2. הודעה על גבי הפורום שיש בה מסרים אישיים כלפי גולש ספציפי- תימחק3. שימו לב!! פורום מצעדים לא ייתן במה למילים והתבטאויות לא הולמות. הדבר כולל כמובן קללות אך גם מילים אשר אינן ראויות להמצא על גבי הפורום כמו: קקה, חרא, זבל, צואה, חרבנה וכד'. הודעות עם מילים שכאלה (גם אם מכוונות לשירים) - יימחקו מיידית. גולש אשר לא יפסיק בביטויים אלו - יורחק מהפורום.4. תלונות מרובות של גולשים כלפי גולש ספציפי ייחייב בדיקה והרחקה במידת הצורך.5. הערות כלפי צורת הניהול/הוראות למנהלים בדבר בעיות יעשו במסרים בלבד/דרך פורום משוב. כל הודעה ע"ג הפורום -תימחקאין להכפיש גולש, לפרסם דבר שעלול לפגוע בגולש או לדבר בגנות (לקלל וכו') בפורום/קומונה. זו התנהגות שאינה הולמת פורום.אנו מבקשים מכולם: הרתמו לשמירה על איזון חיובי בפורום וגלישה נעימה.זו הודעה אחרונה בנושא זה. הסעיפים הנ"ל ייכנסו לחוקי הפורום ויהיו שם מעכשיו. הכל ברור והכל ידוע.לא נתפשר בנושא עם אף אחד- גם חברי פורום ותיקים וגם חדשים.ועוד הבהרה: ירידה לפסים אישיים על גבי הפורומים/קומונות מהווה עבירה פלילית ועילה לתביעה. כמו כן- הצפה מהווה עבירה פלילית. תפוז עושים מאמצים כדי למנוע את העיניינים האלה אבל במידת הצורך פונה הנהלת האתר לגורמים המתאימים כמו משטרה או ספקית האינטרנט כדי לעצור גולשים בעייתיים. אל תגיעו למצב כזה.דבר נוסף: הנהלת הפורומים הבהירה בצורה חד משמעית שהיא לא צד בעיניין ויכוחים בין גולשים. למי שיש בעיה עם מישהו אחר- שיפתור אותה מולו ולא דרך תפוז. לתפוז אין קשר לגורמים פרטיים.שימו לב ושמרו על מספר חוקים טכנים חשובים מאור-אסור לשים על גבי הפורום מילים של שירים! אפשר לשים כמספר שורות ובתוך ציטוט, עדיף עם צירוף כותב השיר.-אסור להעלות קישורים להורדת שירים מלאים כל עוד אין לכם אישור מפורש על כך!-באותה מידה קישורים להורדות קליפים, סרטונים, ושאר דברים המוגנים בזכויות שמורות אסורים בהחלט.כל הודעה התכיל את אחד מהנ"ל תימחק ותלווה במסר.לקומונה החברתית:http://www.tapuz.co.il/communa/userCommuna.asp?Communaid=25930
x
הודעה מהנהלת הפורום
חל איסור מוחלט על בקשות להחלפת שירים בפורום | חל איסור מוחלט לפרסם מילים של שירים בפורום
לפורום זיהוי שירים
המשך >>

לצפיה ב-' # Gone But Not Forgotten # '
# Gone But Not Forgotten #
<< ההודעה הנוכחית
11/10/2007 | 17:54
125
80

הכנתי ספיישל מיוחד לכבוד האמנים שכבר לא איתנו, אבל תמיד יישארו בליבנו.
החלטתי להתמקד, כמובן, רק באמנים מוזיקליים

גיליתי הרבה דברים מעניינים במהלך כל התהליך, החיים של כל אמן ואמן מאוד מעניינים ומסקרנים, שווה לקרוא הכל.

יהיה זכרם ברוך , לפחות הם השאירו לנו מוזיקה טובה..
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יהי* '
יהי*
11/10/2007 | 17:55
3
4

ושכחתי לציין שהסדר של האמנים הוא אקראי לחלוטין.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' הרעיון יפה מאוד'
הרעיון יפה מאוד
11/10/2007 | 17:58
2
2
עפרה, אליה, אלביס, ליסה לופס, שושנה דמארי, זוהר ארגוב, פרנק סינטרה, מייק ברנט...
...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'חלק ממה שרשמת לא יהיו פה'
חלק ממה שרשמת לא יהיו פה
11/10/2007 | 18:02
1
1

כי החלטתי להתמקד באמנים ספציפיים
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'כמובן שבסוף, כשאני אסיים'
כמובן שבסוף, כשאני אסיים
11/10/2007 | 18:03
1

מי שרוצה להוסיף - אין לי בעיה עם זה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 18:00
8
11

בוב מארלי  - Bob Marley

שם מלא: Robert "Bob" Nesta Marley

נולד ב- 6 לפברואר, 1946.

בוב מארלי היה זמר פופולרי בתחום הרגאיי, כנראה הזמר הכי מוכר בז'אנר.
בנוסף להיותו זמר, הוא היה גם כותב שירים, וגיטריסט. בין להיטיו ניתן למצוא את: "No Woman No Cry", ""I Shot The Sheriff, "Three Little Birds", "Jammin" "One Love", "Redemption Song". אלבום אוסף הלהיטים שלו, "Legend", ששוחרר בשנת 1984, הוא אלבום הרגאיי הנמכר ביותר אי פעם, עם מכירות של יותר מ-12 מיליון עותקים.

לבוב מארלי יש 13 ילדים;
3 עם אישתו ריטה, 2 מאומצים מנישואיה הקודמים של ריטה, וה-8 הנותרים עם נשים שונות. הבולטים מביניהם הם אלו שהתחילו בקריירה מוזיקלית (מוצלחת) משלהם - דיוויד "זיגי", סטפן, ג'וליאן, ודמיאן.

בשנת 1977 מארלי אובחן כחולה סרטן. בשנת 1980, לאחר שהופיע במדיסון סקוור גארדן כחלק ממסע ההופעות שלו, בוב התמוטט, ושאר ההופעות בוטלו. הוא הופיע בפעם האחרונה בתיאטרון "סטנלי" בפיטסבורג, פנסילבניה, ב23 בספטמבר, 1980. בזמן הטיסה הביתה מגרמניה לג'מייקה, בוב הרגיש חולה מאוד, ונחת במיאמי למטרת טיפול. הוא מת בביה"ח במיאמי, פלורידה, בבוקר ה-11 במאי, 1981, בגיל 36. מילותיו האחרונות לבנו זיגי היו: "Money Can't Buy Life".

* אני אישית מאוד אוהבת רגאיי, ומן הסתם אני מאוד אוהבת את שיריו של בוב,
אבל יש שירים בולטים שאני אוהבת במיוחד:

- Could You Be Loved

http://www.youtube.com/watch?v=nQlOLARxC_A

- Iron Lion Zion

http://www.youtube.com/watch?v=R-aCYULkegY
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לא כל כך אוהב את הסגנון, רגאיי לא מדבר אליי'
לא כל כך אוהב את הסגנון, רגאיי לא מדבר אליי
11/10/2007 | 18:03
1
אמיל העלה פעם נקודה מעניינת לגבי no woman no cry,
בשרשור ניפוץ מיתוסים יפה שהוא עשה.

מה שהוא אמר שם,
זה ש-no woman no cry - הכוונה היא לא "אין אישה, אין בכי",
אלא - no woman, don't cry - כאילו "לא, אישה, אל תבכי..."
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אגדה! זמר ענק !'
אגדה! זמר ענק !
11/10/2007 | 18:11
3
זמר הרגאיי האהוב עלי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אגדה-בוב מרלי לעד.'
אגדה-בוב מרלי לעד.
11/10/2007 | 18:18
4
לצפיה ב-'פשוט אגדה'
פשוט אגדה
11/10/2007 | 19:48
5
לצפיה ב-'אגדה בתחומו... יש לו כמה להיטים בלתי נשכחים!'
אגדה בתחומו... יש לו כמה להיטים בלתי נשכחים!
11/10/2007 | 20:36
2
לצפיה ב-'מוסיף משהו'
מוסיף משהו
11/10/2007 | 20:43
2
1
.לפי מה שהבנתי הסרטן נגרם מאיזו פציעה שהייתה לו בזמן ששיחק כדורגל.

איירון ליון זיון ורדמשן סונג הם האהובים עלי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'נשלח מוקדם מידי'
נשלח מוקדם מידי
11/10/2007 | 20:51
1
לפי מה שהבנתי הסרטן נגרם מאיזו פציעה שהייתה לו בזמן ששיחק כדורגל, מארלי לא טיפל בפצע (משהו בקשר לאמונה שלו) ואיכשהו זה הדרדר לסרטן.

איירון ליון זיון ורדמשן סונג הם האהובים עלי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 18:09
7
14

ג'ים מוריסון - Jim Morrison

שם מלא: James Douglas Morrison

נולד ב-8 לדצמבר, 1943.

ג'ים מוריסון היה זמר אמריקאי, כותב שירים, סופר, ובמאי. היה פופולרי בהיותו סולן וכותב השירים של להקת "הדלתות" (The Doors), שהייתה אחת הלהקות המצליחות ביותר בסיקסטיז. הוא נחשב לסמל, ולאחת מהדמויות הכריזמטיות והמשפיעות ביותר בתחום הרוק. בין הלהיטים הבולטים של הלהקה, ניתן למצוא את: "Light My Fire", "Touch Me", "People Are Strange", "Riders On The Storm", "Break On Through", "Love Me Two Times", "L.A Woman", "Hello, I Love You", ועוד.

בשנת 1968, מוריסון החל להראות סימני הדרדרות, כאשר הוא איחר להופעות. בשנת 1969, המצב כבר ניכר בהופעתו החיצונית: הוא גידל זקן, השמין, והחל להתלבש בצורה יותר שיגרתית (טי-שרט וג'ינס), כאשר הוא זונח את מכנסי העור והחגורה, ואת ההופעה החיצונית שהייתה חלק ממנו.

מוריסון היה גם ידוע בנשים הרבות שהיו בחייו, ובסטוצים הרבים שהיו לו. בין היתר הוא גם היה שוכב עם מעריצות, והיה לו רומנים קצרים עם כמה נשים שהיו מפורסמות בעצמן, כמו ניקו (The Velvet Underground), סטוץ של לילה אחד בלבד עם גרייס סליק (Jefferson Airplane), מערכת יחסים מאוד לא יציבה עם עורכת המגזין "16 Magazine's", גלוריה סטאברס, וסטוץ קצר עם ג'ניס ג'ופלין, כנראה כתוצאה מאלכוהול, מה שהותיר את ג'ופלין בדמעות.

מוריסון עבר במרץ 1971 לפריס, ושכר דירה שם. הוא שקע בדיכאון, וחשב על לחזור לארה"ב, אבל עדיין נשאר בפריס.
הוא מת ב-3 ליולי, 1971, בחדר האמבטיה שבדירתו. מותו של ג'ים עדיין נחשב לתעלומה מסויימת, והסיבות עדיין לא ממש ברורות, אבל חבר קרוב של מוריסון טוען שהוא מת ממנת יתר של הרואין.

הפוסטר המפורסם, תמיד הייתי רואה אותו בכל מיני מקומות ואף פעם לא ידעתי מי זה

* 3 שירים של "הדלתות" שאני מאוד אוהבת:

- Light My Fire

http://www.youtube.com/watch?v=_ybjgBOVf1I

- Riders On The Storm

http://www.youtube.com/watch?v=UTKGvvafFeM

- Touch Me

http://www.youtube.com/watch?v=UJ7m75zwXi8

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תמונה מהסרט על "הדלתות"'
תמונה מהסרט על "הדלתות"
11/10/2007 | 18:10
4

בכיכובו של ואל קילמר.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לא אהבתי את הגוף, יכול היה להיות טוב יותר'
לא אהבתי את הגוף, יכול היה להיות טוב יותר
11/10/2007 | 18:11
5
לצפיה ב-'אגדה, אגדה, אגדה. לא ישכח לעולם.'
אגדה, אגדה, אגדה. לא ישכח לעולם.
11/10/2007 | 18:19
3
לצפיה ב-'אני לא ממש מכיר אותו אותו האמת..'
אני לא ממש מכיר אותו אותו האמת..
11/10/2007 | 20:47
3
לפי מה שכתבת פה הוא בהחלט דמות כריזמטית ומעניינת,
ובהחלט ראוי להיכלל פה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ליזרד קינג'
ליזרד קינג
11/10/2007 | 20:54
3
הדלתות הן לא בדיוק כוס התה שלי, אבל אני אוהב את break on through
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אה כתבת אותו. אחד הקולות המדהימים ביותר'
אה כתבת אותו. אחד הקולות המדהימים ביותר
11/10/2007 | 21:18
3
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 18:16
11
11

אלביס פרסלי - Elvis Presley

שם מלא: Elvis Aaron Presley

אלביס אארון פרסלי היה, ועדיין נשאר, אייקון ואגדה בתחום הרוק'נ'רול. נולד ב-8 לינואר, 1935, אלביס היה זמר אמריקאי, ולעיתים גם שחקן. הוא נחשב לסמל תרבותי, ובין שמותיו, הוא נקרא פשוט "Elvis", "The King Of Rock'n'Roll", או פשוט "The King". "המלך" נודע בקולו העמוק, שיריו הבוטים (יחסית), ובתנועותיו הבוטות והגסות במהלך הופעות, בעיקר הזזת האגן.
לאלביס היה אח תאום, שנקרא ג'סי גארון, אבל למרבה הצער ג'סי לא הספיק להיוולד, והוא נפטר במהלך הלידה.

בין להיטיו הידועים: "Heartbreak Hotel", "Hound Dog", "Jailhouse Rock", "Love Me Tender", "Are You Lonesome Tonight?", "Can't Help Falling In Love With You", "Suspicious Minds".

שמועות מספרות (וגם אני די מופתעת מזה, בערך), שהיה לו סטוץ עם מרלין מונרו.
אבל האישה הכי משמעותית בחייו, הייתה ללא ספק פריסילה פרסלי, שאותה פגש בגרמניה כשהייתה בת 14 בלבד.
הזוג התחתן ב-1 למאי, 1967, בלאס וגאס. 9 חודשים אחר כך, נולדה בתם, ליסה מארי.

בשנת 1968, כשהרבה כבר החלו להספיד את הקריירה של אלביס, הוא חזר בקאמבק אדיר - Comback Special '68, ששודר ב-NBC, ב3 לדצמבר.הוא חזר יותר חזק מתמיד, ונראה יותר טוב מאי פעם. ההופעה הזו נחשבת לאחת הטובות ביותר שלו. הופעתו האחרונה של אלביס הייתה באינדיאנפוליס, ב-26 ליוני, 1977. ב-16 לאוגוסט באותה שנה, אלביס נמצא מת בריצפת חדר האמבטיה שלו, כנראה כתוצאה ממנת יתר של כדורים מסויימים/תרופות. הוא היה בן 42 במותו.

* 2 שירים שאהובים עליי במיוחד של המלך:

- Can't Help Falling In Love With You

http://www.youtube.com/watch?v=GFUF5jsIx_4

- Suspicious Minds

http://www.youtube.com/watch?v=xTYg2Q-vDJ0
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הפסל של אלביס '
הפסל של אלביס
11/10/2007 | 18:18
7
לצפיה ב-'אגדת ההרוק'נ'רול '
אגדת ההרוק'נ'רול
11/10/2007 | 18:20
4
אחד הזמרים האהובים ביותר שהשפיעו המון.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אלביס פרסלי'
אלביס פרסלי
11/10/2007 | 18:20
2
האגדה הכי גדולה בתקופת הרוק N  רול...

המלך.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 18:28
2
לצפיה ב-'אגדה.. מלך הרוקנרול.. '
אגדה.. מלך הרוקנרול..
11/10/2007 | 18:53
3
לצפיה ב-'הוא ה-אגדה!'
הוא ה-אגדה!
11/10/2007 | 19:59
5
לצפיה ב-'בהחלט, ה-מלך!!'
בהחלט, ה-מלך!!
11/10/2007 | 20:49
1
קול עמוק וכובש, ידע גם לרגש וגם להרקיד.

אחת הדמויות הגדולות, הזכורות והמשפיעות
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'כנראה אמן הפופ המסחרי הראשון'
כנראה אמן הפופ המסחרי הראשון
11/10/2007 | 21:02
1
4
אף פעם לא החזקתי ממנו, הייתה מאחוריו מערכת פירסום משומנת היטב שהפכה אותו להרבה יותר גדול ממה שהיה. מנקה שולחנות עם כישרון ריקוד והרבה מזל.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אף פעם לא הבנתי את פשר ההתלהבות מימנו'
אף פעם לא הבנתי את פשר ההתלהבות מימנו
11/10/2007 | 21:23
1
לצפיה ב-'תשמעו משהו גדול'
תשמעו משהו גדול
11/10/2007 | 21:53
4
דודה של חברה של סבתא שלי [בערך]-
אלביס היה הגוי של שבת שלהXDDDDDDD
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 18:22
11
14

ג'ניס ג'ופלין - Janis Joplin

שם מלא: Janis Lyn Joplin

נולדה ב-19 לינואר, 1943.

ג'ניס ג'ופלין נחשבת לאחת מהזמרות המשפיעות ביותר בשנות ה-60, ובתחום הרוק בכלל, ודורגה מספר #46 ברשימת "50 האמנים הטובים ביותר". לג'ניס לא הייתה ילדות קלה, היו לה בעיות עם הוריה, ועם האנשים מסביב, היות והיא נחשבה לילדה לא יפה, ובזו לה בגלל זה. מאוחר יותר, אחרי שהיא סיימה תיכון, היא החליטה לעבור מטקסס לסן פרנסיסקו ב-1963.

בשנת 1966, היא הצטרפה ללהקת הרוק "Big Brother And The Holding Company", אחרי שהם התלהבו מקולה העוצמתי והבלוזי. אלבומם הראשון של הלהקה לא הביא להם את ההצלחה שציפו לה, אבל בצאת האלבום השני - "Cheap Thrills", ההצלחה הגיעה, בעיקר בזכות להיט הפריצה שלהם, "Piece Of My Heart". בתקופה שבין 1968-1969, ג'ניס החלה לקחת סמים, וראתה שזה משפיע עליה לרעה. לכן, בפברואר 1970, היא סופסוף הייתה נקייה, כשנסעה לחופשה בברזיל.

ג'ניס הייתה מעורבת רומנטית עם לאונרד כהן, שכתב את השיר "Chelsea Hotel #2" על מערכת היחסים שלהם.
הפזמון אחרון בשירו של דון מקלין "American Pie" משנת 1971 - הרבה מאמינים שהוא מתייחס לג'ניס, כשהוא שר: "I met a girl who sang the blues, and I asked her for some happy news... she just smiled and turned away".

בגיל 27, היא לקחה מנת יתר של הרואין, אחרי שתיית קוקטיילים מרובה. ב-1971, אחרי מותה, שוחרר האלבום "Pearl", שהניב את הלהיט "Me And Bobby McGee", וגם האלבום נחל הצלחה גדולה.

* האמת שהיה לה קול אדיר, באמת. לעיתים היא אפילו מזכירה לי את רוברט פלנט (לד זפלין).

שירים אהובים:

- Piece Of My Heart

http://www.youtube.com/watch?v=-7JVxE2SYxo

- Summertime

http://www.youtube.com/watch?v=mzNEgcqWDG4
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לא יצא לי להכיר אותה.'
לא יצא לי להכיר אותה.
11/10/2007 | 18:25
1
2
אני אשמע שירים שלה.. (:
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
11/10/2007 | 20:02
5
לצפיה ב-'זמרת טוב אני לא מכירה הרבה שירים שלה.'
זמרת טוב אני לא מכירה הרבה שירים שלה.
11/10/2007 | 18:29
1
7
לצפיה ב-'אני צריך להתחיל להכיר אותה יותר'
אני צריך להתחיל להכיר אותה יותר
11/10/2007 | 18:33
לא התעמקתי בזמרים הזקנים שהיו פופולריים מתחת לשנות ה-80.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ילדת הפרחים ההזויה!'
ילדת הפרחים ההזויה!
11/10/2007 | 20:55
3
3
ניסיתי להתעמק בה לפני כמה חודשים,
אני כנראה פחות למתחבר לסגנון המוזיקה הזה.. חוץ מכמה שירים בודדים :)
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'פנית אליי או שקראת לג'ניס ילדת הפרחים ההזויה?'
פנית אליי או שקראת לג'ניס ילדת הפרחים ההזויה?
11/10/2007 | 21:11
2
3
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 22:46
1
1
לצפיה ב-'יש לי עוד שעה יום הולדת,אני ממש רוצה'
יש לי עוד שעה יום הולדת,אני ממש רוצה
11/10/2007 | 23:02
1
לצפיה ב-'השרמוטה שכולנו אוהבים'
השרמוטה שכולנו אוהבים
11/10/2007 | 21:06
1
5
הזמרת האהובה עלי, Maybe>היקום.

אנוק, שג'ופלין היא אחת האמנים שהכי השפיעו עליה, מזכירה אותה בשיר margarita chum, שהוא השיר האהוב עלי של אנוק.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
11/10/2007 | 21:09
3
הסרט Rose, בכיכובה של בת' מידלר, הוא מעין סרט מחווה לג'ופלין. לא בדיוק מבוסס על חיה, אבל אי אפשר לטעות בכוונה שלו.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 18:27
13
15

פרדי מרקיורי - Freddie Mercury

שם מלא: Farrokh Bulsara

נולד ב-5 לספטמבר, 1946.

פרדי היה מוזיקאי וכותב שירים בריטי, שהתפרסם כסולן ומנהיג להקת הרוק Queen. הוא היה ידוע בקולו הגבוה והמרשים, ובאנרגיות שלו על הבמה במהלך הופעות, ונחשב אז ל"כוכב הפופ האסייתי הראשון בבריטניה".

בין להיטיה הידועים של הלהקה: "Bohemian Rhapsody", "We Will Rock You", "Killer Queen", "Somebody To Love", "We Are The Champions", "A Crazy Little Thing Called Love". להקת קווין מפורסמת עד היום בלהיטיה הענקיים, וניכר שהיא מכרה בכל שנות פעילותה כ-300 מיליון אלבומים עד היום, ובנוסף - היא הלהקה היחידה שעמדה בראש צמרת המצעד הבריטי יותר מכל אמן אחר, אפילו יותר מהביטלס.

באפריל 1970, מרקורי הצטרף לגיטריסט בריאן מאיי והמתופף רוג'ר טיילור. למרות הסתייגותם של חברי הלהקה, פרדי בחר את השם "Queen" בשביל הלהקה. מאוחר יותר הוא אמר, שהוא מודע להיבט "ההומואי" של השם, אבל זו רק דרך אחת להסתכל על זה. בסביבות התקופה ההיא, הוא גם שינה באופן חוקי את שמו.

בתחילת שנות ה-70, מרקורי החל מערכת יחסים עם אישה בשם מרי אוסטין, שאיתה הוא חי הרבה שנים. באמצע שנות ה-70, הוא החל רומן עם מנהל בחברת התקליטים "אלקטרה" - וזה הביא בעצם לסיום הקשר עם מרי. למרות זאת, שניהם נשארו חברים מאוד טובים, ובכמה וכמה הזדמנויות, פרדי ציין שהיא בעצם החברה הכי טובה שלו. פרדי גם כתב כמה שירים על יחסיו עם אוסטין, וביניהם גם "Love Of My Life".

בתחילת האייטיז, הוא החל לפקוד בתי מרחץ של הומואים וגם מועדוני גייז, שם הוא פגש כמה ממאהביו לסטוצים מזדמנים. בתקופה ההיא הוא גם החל לגדל שפם. בשנת 1985 הוא החל מערכת יחסים ארוכה עם מעצב שיער בשם Jim Hutton, שחי עם מרקורי ב-6 השנים האחרונות לחייו. למרות שמרקיורי נראה כבן אדם ססגוני ומוחצן מבחוץ, הרבה תיארו אותו כבן אדם מאוד ביישן מבפנים, והוא גם נתן מעט מאוד ראיונות. הייתה לו גם אובססיה די גדולה לחתולים, היות והיו לו 10 חתולים בבית. הוא גם בחר להציג חתולים בקליפ של "These Are The Days Of Our Lives".

לדברי חברו דאז ג'ים האטון, באביב 1987 אובחן אצל פרדי איידס. אבל פרדי הכחיש את השמועות, בטענה שהוא עבר בדיקה של הוירוס והתוצאה יצאה שלילית. אולם, התקשורת לא האמינה ולא ויתרה, הם המשיכו לשים לב לפרדי, להופעתו החיצונית, חיסורים מהופעות, וכל מיני דיווחים ממאהבים לשעבר.

פרדי המשיך להקליט מוזיקה בסטודיו עד חודש לפני מותו, בנובמבר 1991. במהלך השנה האחרונה של חייו, קווין הייתה בשיא של הצלחתה המסחרית, כשהאלבום "Innuendo" כבש את צמרת המצעד הבריטי ומכר 250,000 עותקים בשבוע הראשון בלבד. ב-23 בנובמבר, מרקיורי שיחרר הצהרה דרך מנהל הלהקה, בה הוא הודה שאכן הוא סובל מאיידס, והא רצה לשמור על זה בפרטיות, כי זה היה מאוד חשוב לו - ושהוא מקווה שימצאו דרכים טובות להתמודד עם המחלה הנוראית הזו.

קצת יותר מ-24 שעות אח"כ, פרדי מרקיורי נפטר ב-24 בנובמבר, 1991, בגיל 45, בחדר השינה שבביתו. בדיוק באותו יום, מתופף להקת Kiss, אריק קארר, נפטר גם הוא.

* זמר ענק ופרפורמר גדול מהחיים.

הנה כמה משירי קווין שקרובים מאוד לליבי:

- I Want It All

http://www.youtube.com/watch?v=FOdWxf1tRmI

- We Are The Champions

http://www.youtube.com/watch?v=sogKUx_q7ig

- The Show Must Go On

http://www.youtube.com/watch?v=4ADh8Fs3YdU
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'זמר מדהים וחד פעמי.'
זמר מדהים וחד פעמי.
11/10/2007 | 18:36
4
לצפיה ב-' זמר ניפלא '
זמר ניפלא
11/10/2007 | 18:40
4
היה לו קול ענקקק פשוט! אני מאוד אוהבת את Queen
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מדהים!'
מדהים!
11/10/2007 | 18:42
4
הסולן הכי טוב שהיה אי פעם בהיסטוריה.

אגדה ענקית.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 18:49
2
ואין דרך יותר טובה לתאר אותו. קווין [ופרדי במיוחד] הם אחת האהבות הגדולות ביותר שלי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'יחיד במינו.. אחראי לשיר הטוב בהסטוריה '
יחיד במינו.. אחראי לשיר הטוב בהסטוריה
11/10/2007 | 18:50
5
זמר ענק פרפורמר גדול.. אחראי לכמה מהלהיטים הגדולים בהסטוריה ביניהם לשיר הטוב בהסטוריה- רפסודיה בוהמית..
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' סוף עצוב למלך !'
סוף עצוב למלך !
11/10/2007 | 19:06
2
לצפיה ב-'פסל של פרדי בשווייץ '
פסל של פרדי בשווייץ
11/10/2007 | 19:10
1
10
לצפיה ב-'ואו כל הכבוד !!!!'
ואו כל הכבוד !!!!
11/10/2007 | 19:16
1
לצפיה ב-'אני חוזרת בי-הוא ה-אגדה.'
אני חוזרת בי-הוא ה-אגדה.
11/10/2007 | 20:11
3
לצפיה ב-'וואו... הוא באמת אגדה אדירה '
וואו... הוא באמת אגדה אדירה
11/10/2007 | 20:59
4
גם סולן כריזמטי עם קול עוצמתי ומלהיב
וגם חלק מאחת הלהקות הגדולות בהיסטוריה והאהובות עלי בפרט
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הסולן הטוב ביותר'
הסולן הטוב ביותר
11/10/2007 | 21:11
6
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 18:34
5
12

מייקל האצ'ינס - Michael Hutchence

שם מלא: Michael Kelland John Hutchence

נולד ב-22 בינואר, 1960.

מייקל האצ'ינס היה הסולן המקורי של הלהקה האוסטרלית, INXS, שהייתה מצליחה מאוד באייטיז ובניינטיז.
חייו הפרטיים של מייקל דווחו לעיתים קרובות לתקשורת האוסטרלית והעולמית, עם שרשרת של רומנים עם דוגמניות וזמרות.
בשנת 1989, האצ'ינס החל מערכת יחסים מאוד ציבורית עם הזמרת קיילי מינוג, ובכך עזר לה להפוך את תדמית "הילדה הטובה מהבית ממול" שלה, לתדמית של "דיוות פופ-דאנס סקסית". עוד רומנים בסוף שנות ה-80, כללו את דוגמנית העל אל מקפירסון, והזמרת המצליחה בלינדה קרליסל.

ב-1990, INXS שיחררו את האלבום "X", שהניב כמה להיטים, כגון: "Suicide Blonde", "Disappear", ו-"Bitter Tears".
אחרי 2 אלבומים לא ממש מצליחים, בשנת 1992 קרתה למייקל תקרית עם נהג מונית, שהסתיימה במכה ונפיחות בראש, וכנראה שגם גרמה לו לאבד את חוש הריח, וקצת מחוש הטעם, מה שגרם למייקל להיות מדוכא ויותר תוקפני. לפי מה שאחד מחברי הלהקה ציין, מייקל שלף בפניו סכין ואיים להרוג אותו. תקרית זו קרתה במהלך ההקלטות לאלבום מ-1993, "Full Moon Dirty Hearts", שגם סבל כישלון מסחרי.

INXS בילו את אמצע שנות ה-90 בניסיון להפיק אלבום מוצלח ומצליח, אחרי שרשרת של אלבומים שדי נכשלו מסחרית ברחבי העולם. במהלך התקופה הזו, מערכת היחסים של האצ'ינס עם קיילי מינוג תמה. אז, הוא החל לצאת עם הדוגמנית הדנית הלנה כריסטנסן (שכיכבה בקליפ של "Wicked Game"), לפני שהוא החל מערכת יחסים חדשה עם פאולה ייטס, מנחת טלוויזיה בריטית. אחרי שהקשר ביניהם נודע לתקשורת, הלחצים עליהם גברו, ועצביו של מייקל גברו עוד יותר, עד שהוא כמעט היכה צלם. בשנת 1996, פאולה ילדה את בתו היחידה של מייקל, Heavenly.

כשהלחץ גבר על INXS ליצור אלבום חדש, בסופו של דבר שוחרר האלבום (והסינגל, בעל אותו השם) - "Elegantly Wasted", ב-אפריל, 1997. האצ'ינס והלהקה יצאו למסע הופעות עולמי. סוף המופע היה אמור להיות באוסטרליה, גם בנובמבר וגם בדצמבר. אבל - מייקל נמצא מת, בגיל 37, במלון "ריץ'-קרלטון" בסידני. חגורה שנמצא במקום, הביאה להשערה שהוא תלה את עצמו. אבל היות ולא נמצאו ראיות מספיקות כדי להוכיח שזו הייתה אכן התאבדות, והיות ומייקל נמצא עירום בעת מותו - הביאו למסקנות שהוא חנק את עצמו במהלך ביצוע מיני, שנקרא באנגלית - "Autoerotic Asphyxiation", יש האומרים שזו אקט שמבוצע כדי להגיע לרמה יותר גבוהה של אורגזמה.

השיר של להקת יו-2, "Stuck In A Moment You Can't Get Out Of", מדבר על מייקל, שהיה חבר די קרוב של בונו, הסולן. בונו כתב והקדיש את השיר למייקל - השיר נכתב בצורה של ויכוח, כשבונו מנסה לשכנע את האצ'ינס שהתאבדות תוך כדי האקט זה דבר טיפשי. בנוסף, בשירם "Gone", לעיתים בונו מקדיש את השיר למייקל, כשהוא קורא בתחילת השיר "Hutch!". במהלך ה-Vertigo Tour ב-2006, בונו אמר לקהל: "Blow a kiss to heaven to Michael Hutchence", בדיוק לפני שהם ניגנו את "With Or Without You".

גם סיימון לה-בון, סולן דוראן דוראן, שהיה חבר קרוב של מייקל ופאולה, כתב למענו שיר, בדיוק חודש לפני שהוא מת.
בנוסף, השיר היפהפה "Afterglow" של INXS ביחד עם הסולן החדש מ-2005, נכתב על מייקל.

* להקה מעולה, סולן מעולה (שחבל עליו באמת), למרות שגם עכשיו יש להם סולן טוב מאוד.

שירים אהובים עליי:

- Mystify

http://www.youtube.com/watch?v=qXtijtRffI0

- Never Tear Us Apart

http://www.youtube.com/watch?v=PZZGwENyUNs

- Need You Tonight|סלינק|

http://www.youtube.com/watch?v=nZhHph4IOkc

- Disappear

http://www.youtube.com/watch?v=4wqtstiHqSA

- Original Sin

http://www.youtube.com/watch?v=I4gKzW6y2B0

- Kick

http://www.youtube.com/watch?v=eLfIFCk_6dg
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'גם אותו לצערי אני לא מכיר..'
גם אותו לצערי אני לא מכיר..
11/10/2007 | 18:44
מקווה שיהיה פה את ג'ימי הנדריקס/ג'ון לנון.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' אותו אני דווקא לא מכיר..'
אותו אני דווקא לא מכיר..
11/10/2007 | 21:03
1
אך Never Tear Us Apart ו-Need You Tonight שירים טובים מאוד !
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תבדוק גם את השאר, מומלץ'
תבדוק גם את השאר, מומלץ
11/10/2007 | 21:09
1

הם באותה רמה, אם לא יותר.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 18:45
11
11

אאליה - Aaliyah

שם מלא: Aaliyah Dana Haughton

נולדה ב-16 לינואר, 1979.

אאליה הייתה זמרת אפרו-אמריקאית, דוגמנית, רקדנית, ולעיתים שחקנית.
הוצגה ע"י R. Kelly לעולם, היא נהייתה מפורסמת בזכות כמה להיטים שהיא שיחררה, בזכות הפקתם של מיסי אליוט-טימבלנד.
ב-1994, בגיל 15, היא שיחררה את אלבום הבכורה שלה, "Age Ain't Nothing But A Number". ר.קלי היה כותב השירים והמפיק המוביל באלבום. האלבום קיבל מעמד פלטינה, כשהניב כמה להיטים, כשהבולט ביותר הוא הסינגל ששמו כשם האלבום.

כשאאליה הוציאה את אלבומה השני במספר, "One In A Million", ב-1996, היא כבר צברה יותר פופולריות בעולם, כשהאלבום הניב את הלהיטים: "If Your Girl Only Knew", "One In A Million", "Got To Give It Up", "4 Page Letter", "Hot Like Fire". אאליה שיחררה את האלבום כשהייתה בת 17 בלבד, וכבר הגיעה למעמד של זמרת R'n'B נחשקת.

בשנת 1998, לאאליה היה להיט - "Are You That Somebody", שהיה גם בפסקול של הסרט ד"ר דוליטל המצליח.
ב-2000, היא כיכבה לצד השחקן ג'ט לי, בסרט "Romeo Must Die", ומתוך הפסקול שוחרר הסינגל "Try Again" בהפקתו של טימות'י מוסלי, הלוא הוא "טימבלנד". הסינגל והקליפ היוו הצלחה אדירה בעולם. סינגל נוסף ששוחרר מתוך הפסקול היה "Come Back In One Piece", דואט עם הראפר DMX. הסינגל הבא, "We Need A Resolution", יצא לאוויר ב-24 לאפריל, 2001, מתוך אלבומה השלישי של הזמרת - "Aaliyah", שגם, כמו הקודמים - הפך להצלחה מסחררת. האלבום הראה צד יותר אפל ומסתורי של אאליה, ובאותו הזמן היא גם צילמה את הסרט "Queen Of The Damned", שעזר לה להעצים את הצד האפל הזה.

ב-25 לאוגוסט, 2001, בדיוק אחרי שצילומי הקליפ "Rock The Boat" הסתיימו - אאליה וכמה חברים מחברת התקליטים שלה, שאלו מטוס כדי לטוס לנמל התעופה ליד מיאמי, פלורידה. זמן קצר לאחר שהמריאו, התרסק המטוס, והרג את כל מי שהיה בטיסה, כולל הטייסים. נקבע שאאליה סבלה מכמה כוויות ונפיחות בראש כתוצאה ממכה, ואפילו אם היא הייתה שורדת את התאונה, זה היה בלתי אפשרי בשבילה להחלים ממכות כאלה קשות.

* כ"כ חבל, בגיל כה צעיר, כה יפהפייה!

שירים אהובים עליי של אאליה:

- Come Back In One Piece

http://www.youtube.com/watch?v=xgurEBWwKRA

- Hot Like Fire

http://www.youtube.com/watch?v=e7G2lAaX5OQ

- Try Again

http://www.youtube.com/watch?v=tuIVnj0mIPI

- More Than A Woman

http://www.youtube.com/watch?v=NuiCht9Yxg8

- Miss You

http://www.youtube.com/watch?v=7Qioyc6KvuY

- Rock The Boat

http://www.youtube.com/watch?v=6lLTPDeo0Ao
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
ו-We Need A Resolution כמובן גם אדיר!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
1
מלכה...
המוות שלה כל כך עצוב
פשוט כואב...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אוי, היא טובה.'
אוי, היא טובה.
11/10/2007 | 18:51
3
לצפיה ב-'הייתה הבטחה גדולה..'
הייתה הבטחה גדולה..
11/10/2007 | 18:56
5
לצפיה ב-'מ-ל-כ-ה זמרת מצויין! כל-כך חבל'
מ-ל-כ-ה זמרת מצויין! כל-כך חבל
11/10/2007 | 19:12
2
היא אחת הזמרות האהובות עלי! היא הייתה נורא מוכשרת החיים היו לפניה
זו ממש טרגדיה שהיא מתה בגיל כל-כך צעיר
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'היא הייתה ממש צעירה'
היא הייתה ממש צעירה
11/10/2007 | 20:17
2
לצפיה ב-'טראגי'
טראגי
1
1
היו שמועות שהאלבום הראשון קיבל את השם שלו בגלל רומן בינה ובין R.kelly, מצד שני זה נשמע יותר כמו תעלול שיווקי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'באמת היה רומן בינהם'
באמת היה רומן בינהם
11/10/2007 | 21:23
1
והם גם התחתנו כשהיא הייתה רק בת 16.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 18:59
2
6

מארק בולן - Marc Bolan

שם מלא: Mark Feld.

נולד ב-30 לספטמבר, 1947.

מארק בולן היה זמר אנגלי, כותב שירים, וגיטריסט בלהקתו T.Rex, שנודעה בתחום הגלאם-רוק, ובשירים הכיפיים שלה.
ביחד עם הלהיטים שהוא כתב, חוש האופנה שלו, והנוכחות על הבמה - הוא נהפך לסמל בז'אנר, ובין הדמויות המוכרות ביותר בכל הזמנים במוזיקה הבריטית. הלהקה בהתחלה נקראה "Tyrannosaurus Rex", אבל מאוחר יותר הוחלט לקצר את השם רק ל-"T.Rex", והלהקה הקליטה את שירה הראשון - "Ride A White Swan", שבסופו של דבר הגיע למקום השני במצעד הבריטי.

בולן נודע בעיקר בכובעים שהוא נהג לשים בהופעות, צעיפי פרווה, וגם מדי פעם נהג לשים קצת אבקה זוהרת על לחייו, ומדבקה בצורת כוכב. לגבי האבקה - בולן סיפר פעם בריאיון שהוא ראה את האבקה על השולחן של אישתו, וסתם ניסה לשים, כדי לראות איך זה נראה - ומאז הוא אימץ את זה. תקופת ה-"גלאם" גם ראתה באותה התקופה את העלייה של דיוויד בואי, חבר של מארק.

מהר מאוד אחרי הצלחת הסינגל הראשון, מיהרו טי.רקס, ושיחררו סינגל נוסף - הפעם סינגל יותר קיצבי ומדליק - "Hot Love", שנשאר בצמרת המצעד הבריטי במשך 6 שבועות. הסינגל השלישי שבא מיד אח"כ, "Get It On" (שאלטון ג'ון מנגן בו בפסנתר וגם מופיע בקליפ) -  גם הוא נחל הצלחה, כשהוא מיישם טון יותר בוגר של הלהקה, ולא היה ספק בכך שלמארק בולן ול-טי.רקס היה עתיד.

ב-1972, בולן רשם לעצמו עוד 2 להיטים #1, עם "Telegram Sam" ו-"Metal Guru", כשהאחרון מנע מאלטון ג'ון להגיע לצמרת עם שירו "Rocket Man", ועוד שני להיטים #2 - "Children Of The Revolution", ו-"Solid Gold Easy Action". באותה שנה, מארק הופיע בסרט התיעודי של רינגו סטאר, Born To Boogie, כשהסרט מראה קטעים מהופעות שונות של טי.רקס. כשהגיעה שנת 1973, כוכבו של בולן כבר החל להידעך, למרות שהוא הגיע למיקום #3 עם הטון המפורסם של המאה, "20th Century Boy". "The Groover" הגיע למיקום #4, והיה להיטו האחרון.

בתקופה הזו, הלהקה כבר התפרקה, וגם נישואיו של מארק הגיעו לקיצם. הוא החל רומן עם זמרת הרקע גלוריה ג'ונס (ששרה במקור, ב-1964, את "Tainted Love" המוכר והאהוב). הוא המשיך להתגורר בארה"ב במהלך השנים הבאות, והמשיך לשחרר אלבומים וסינגלים, אולם הם לא היו מוצלחים לעומת להיטיו מהעבר. למרות שבריאותו של מארק החלה להדרדר, ככל שהוא התחיל להשמין ונהיה מכור לקוקאין, אייקון הגלאם-רוק המשיך לעבוד, ולייצר לפחות להיט אחד בכל שנה, עד למותו המצער ב-1977.

גלוריה ג'ונס ילדה את בנם, רולן בולן, בספטמבר 1975. באותה שנה, בולן נאלץ לחזור לבריטניה בשל בעיות מסים, והחל להופיע בכל מיני תוכניות, שומר על פרופיל נמוך. ב-1977, הוצעה למארק תוכנית משלו, בעלת שישה חלקים, שתיקרא "Marc", ובה הוא יציג להקות חדשות, ובנוסף יופיע עם שירים חדשים שלו. בסביבות התקופה הזו, מארק הוריד ממשקלו, כנראה יותר מדי. התוכנית שודרה והפכה להצלחה גדולה, כשאת הפרק האחרון חתם דואט בין בולן לדיוויד בואי.

מארק בולן נפטר ב-16 לספטמבר, 1977, שבועיים לפני יומולדת 30 שלו. הוא נסע ביחד עם חברתו דאז, גלוריה ג'ונס, במכונית, כשהיא נהגה - לכיוון הבית, חזרה מפאב ומסעדה. המכונית המאיצה פגעה בעץ, אחרי שהיא יצאה מכלל שליטה. בולן נזרק מתוך המכונית ומת מיד. גלוריה סבלה מזרוע שבורה ובילתה קצת זמן בביה"ח.  אף אחד מהשניים לא היה עם חגורת בטיחות. מארק לעולם לא נהג במכונית, וגם לעולם לא למד נהיגה. אבל למרות זאת, רוב שיריו דיברו על מכוניות, וגם היו לו כמה מכוניות משל עצמו.

* אמן מיוחד ומוכשר במינו, לא היו הרבה כמוהו. אהבתי את ההופעה החיצונית שלו ואת הקול המעולה
(אני אוהבת גלאם רוק ), ולדעתי טי.רקס היו די פופיים, למרות שהם נחשבים בתחום הרוק.

שירים אהובים עליי:

- Get It On

http://www.youtube.com/watch?v=jTuYFlz_etI

- Hot Love

http://www.youtube.com/watch?v=Pk3nxg-cTdk

- Children Of The Revolution

http://www.youtube.com/watch?v=8xJ_agcMy5c

- 20th Century Boy

http://www.youtube.com/watch?v=Ylww2dOW7fg

- Telegram Sam

http://www.youtube.com/watch?v=du7jfDYe5LI
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 19:07
6
6

ג'ון לנון - John Lennon

שם מלא: John Winston Ono Lennon

נולד ב-9 באוקטובר, 1940.

ג'ון לנון היה כותב שירים, זמר, מוזיקאי, אמן גרפיקאי, מחבר, ופעיל שלום אנגלי. הוא הגיע לתהילה עולמית כאחד ממקימי להקת הביטלס, כשהוא ופול מקרתני כותבים את רוב שירי הלהקה, וגם כותבים שירים לאמנים אחרים. לג'ון היו 2 בנים - ג'וליאן, עם אישתו הראשונה סינת'יה. ושון, עם אישתו השניה, יוקו אונו.

במרץ 1961, הביטלס הופיעו בפעם הראשונה ב-Cavern Club בליברפול. באפריל באותה שנה, הם גם הקליטו את שירם הראשון - "My Bonnie". ב-1962, הביטלס כבר קיבלו חוזה תקליטים, לאחר שמנהל ראה אותם בהופעה והחליט להחתים אותם. באוקטובר, "Love Me Do" שוחרר, כשג'ון אחראי על ההרמוניה, ופול על הסולו בפזמון. בין להיטיהם הידועים של הביטלס, ניתן למצוא את: "Let It Be", "Help", "A Hard Day's Night", "Twist And Shout", "And I Love Her", "Can't Buy Me Love", "Yesterday", "Michelle", "Eleanor Rigby".

בספטמבר 1969, ג'ון לנון היה הראשון שעזב את הלהקה, אולם הוא החליט לא להצהיר על זה בציבור, היות והלהקה רצתה לדון עם חברת התקליטים בנוגע לחוזה. אבל פול כן יצא בהצהרה, והונח מכך שבגללו הלהקה התפרקה, שהוא החליט לעזוב. מאוחר יותר, בריאיון, ג'ון אמר: "I was a fool not to do what Paul did, which was use it to sell a record". וגם ציין ש- "I started the band, I finished it".

מ-1970 עד 1980, ג'ון פצח בקריירת סולו מצליחה ביותר, עם השירים: "Imagine" (שהפך להמנון), "Working Class Hero", "Give Peace A Chance", "Instant Karma", "Woman". הוא גם הקליט כמה אלבומים עם אישתו, יוקו.
למרות ששתיית בירות הייתה נפוצה מאוד בליברפול, ג'ון לנון ניסה סמים בפעם הראשונה בהמבורג, גרמניה.

בערך ב5 אחה"צ, ב-8 בדצמבר 1980, ג'ון ויוקו יצאו מבניין "דקוטה" שבו התגוררו. בשעה שהם עזבו, כמה אנשים ניגשו אליהם במטרה לבקש חתימות. ביניהם, גם היה Mark David Chapman, שמאוחר יותר יקטוף את חייו של ג'ון. בערך בשעה 22:50 בלילה, ג'ון ויוקו חזרו לבניין דקוטה. כמה אנשים הבחינו במארק צ'פמן מסתתר ליד הבניין. כשיוקו פתחה את דלת הבניין, ג'ון נשאר לבד לרגע קט, ולפתע מארק צעק אליו "Mr. Lennon!". ג'ון הסתובב, וצ'פמן ירה בו 5 פעמים. ג'ון התמוטט מיד. לנון הוכרז מת בשעה 23:15 באותו הלילה.

בשנת 2002, נערך סקר בריטי של 100 הבריטים הגדולים ביותר, וג'ון הגיע למקום #8.

* שירים אהובים:

- Jealous Guy

http://www.youtube.com/watch?v=Rqsuq_EQZyk

- Woman

http://www.youtube.com/watch?v=PaLfDnShEn0
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ה-מלך'
ה-מלך
11/10/2007 | 19:58
3
לצפיה ב-'הוא אחד מהאנשים שכווווולם מכירי'
הוא אחד מהאנשים שכווווולם מכירי
11/10/2007 | 20:23
1
+ם.
כמו אלביס ופרדי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מוכשר בטירוף, מוזיקאי מחונן!'
מוכשר בטירוף, מוזיקאי מחונן!
11/10/2007 | 22:48
17
לצפיה ב-'גאון'
גאון
11/10/2007 | 23:08
1
4
אה, ובקשר לסמים - האגדה מספרת שזה היה בוב דילן שהביא להם את הג'וינט הראשון, התוצאה: סרג'נט פפר
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 19:19
5
6

קורט קוביין - Kurt Cobain

שם מלא: Kurt Donald Cobain

נולד ב-20 בפברואר, 1967.

קורט התפרסם בעקבות להקתו, נירוונה, שזכתה לתהילה ופרסום ברחבי העולם בתחילת הניינטיז, ונחשבת לאחת מהלהקות המשפיעות בתחום הגראנג'. הלהקה הוקמה ב-1987, והוציאה את אלבומה הראשון, "Bleach", ב-1989. האלבום לא נחל הצלחה, אבל הוא החל לסלול את הדרך ללהקה. ב-1991, שוחרר האלבום ופריצת הדרך שלהם, "Nevermind", שנשאר אלבומם המצליח ביותר, עם קלאסיקות כגון: "Come As You Are", "Lithium", "In Bloom", ולהיטם הענק, "Smells Like Teen Spirit".

באותה שנה, קורט פגש את קורטני לאב, מוזיקאית בהתהוות ובעלת להקה משלה, Hole. השניים מיד נדלקו אחד על השניה, בעיקר היות והיה להם מכנה משותף - שניהם צרכו סמים, ונראו ביחד בכל אירוע ציבורי. ב-1992, קורטני הודיעה לקורט שהיא בהיריון, ובפברואר באותה שנה, הם התחתנו. מעריצי נירוונה לא אהבו במיוחד את קורטני, וטענו שהיא רק משתמשת בו כדי להפוך למפורסמת. הם בנוסף הישוו את קורט לג'ון לנון, ואת לאב ליוקו אונו.

ב-1993, לאחר ההצלחה האדירה של אלבומם הקודם, נירוונה שיחררו את "In Utero", אלבומם השלישי. הסינגל הראשון היה "Heart-Shaped Box", שנחל הצלחה והקליפ שלו הוקרן לא מעט בערוצי המוזיקה. אחריו בא הסינגל הכפול, "All Apologies/Rape Me", שהפך להיות מזוהה עם נירוונה במהלך השנים.

באותה שנה, נירוונה הקליטו את אלבומם בהופעה חיה, "MTV Unplugged In New York", כנראה הופעתם המפורסמת ביותר. ההופעה כללה ביצוע של שירים אקוסטיים, וביניהם גם ביצוע מחודש לשירו של דיוויד בואי, "The Man Who Sold The World". ההופעה שוחררה בנובמבר 1994, אחרי מותו של קוביין. קורט קוביין השתמש בסמים, במריחואנה, בפעם הראשונה - בגיל 11, בשנת 1987. מאז הוא החל להתמכר דווקא להרואין, מה שהשפיע על הקידום של "Nevermind", היות וקוביין נהג להתעלף במהלך צילומי פרומו.

ב-1994, קרה ניסיון ההתאבדות הראשון של קוביין, כשקורטני התעוררה ומצאה אותו מעולף וחסר הכרה, כתוצאה ממנת יתר של הרואין. הוא מיד הובל לביה"ח, שם טופל במשך 5 ימים, ואז שוחרר. ב18 במרץ, לאב התקשרה למשטרה והודיעה להם שקורט מתכנן להתאבד, והוא סגר את עצמו בחדר עם רובה. כשהמשטרה הגיעה, הם מצאו כמה בקבוקי שתייה והמון כדורים. קוביין התעקש שלא היו לו כוונות להתאבד, והוא רק רצה להתחבא מקורטני. מאוחר יותר, קורטני נחקרה והודתה שהיא לא שמעה שהוא רוצה להתאבד, ושהיא מעולם לא ראתה אותו עם רובה.

ב-8 באפריל, קורט נמצא מת, וביחד איתו נמצא פתק התאבדות, שבו הוא ציטט את אחד משיריו של ניל יאנג.
עד היום, מאמינים שקורט התאבד עם ירייה ישירה לראש, אבל יש אחרים שטוענים שהוא בעצם נרצח, או שהוא מת ממנת יתר של הרואין.

* לדעתי נירוונה היו די אוברייטד, אבל בסה"כ היו להם כמה שירים טובים.

שירים שאני אוהבת:

- Smells Like Teen Spirit

http://www.youtube.com/watch?v=dXO3OMGKPpw

- In Bloom

http://www.youtube.com/watch?v=wY3oEvaq71A

- Come As You Are

http://www.youtube.com/watch?v=bOL5cpwTkes

- Lithium

http://www.youtube.com/watch?v=sUUHNf0S5cA

- Heart-Shaped Box

http://www.youtube.com/watch?v=SK7Ai9dWrRQ

- Rape Me

http://www.youtube.com/watch?v=skpqsCCdK48

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 20:00
1
כוכב הג'ראנג' הכי גדול בהיסטוריה לדעתי, לא ישכח לעולם, מלך.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מוות מיסתורי, כוכב גדול הוא היה!'
מוות מיסתורי, כוכב גדול הוא היה!
11/10/2007 | 22:51
1
אני חושב שחלק מהשירים של נירוונה מוערכים קצת יותר מדי.
אך עדיין אין להתעלם שמדובר בקלאסיקות...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מוסיף צירוף מקרים מצמרר'
מוסיף צירוף מקרים מצמרר
11/10/2007 | 23:17
1
3
ליין סטיילי, סולן Alice In Chains שגם התפרסמה באותם שנים כמו נירוונה, נפטר שמונה שנים מאוחר יותר באותו תאריך בדיוק אחרי הסטוריה ארוכה של שימוש בסמים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שכחתי את ליין סטיילי איזו אבידה.'
שכחתי את ליין סטיילי איזו אבידה.
11/10/2007 | 23:20
2
לצפיה ב-'אממ , זהו!'
אממ , זהו!
11/10/2007 | 19:24
6
1

כפי שאתם רואים, החלטתי להתמקד באמנים ספציפיים ולועזיים, שנוטים לכיוון ז'אנר מסויים, מי שרוצה להוסיף מוזמן.

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מוסיף את אום כולתום '
מוסיף את אום כולתום
11/10/2007 | 19:35
5
17

אום כולתום, `כוכב המזרח`, היא אחד הסמלים החשובים ביותר של התרבות הערבית. היא הזמרת הנערצת, המושמעת והמתועדת ביותר בתרבות זאת. קולה נחשב בעל עוצמה נדירה, וכוח שירתה נובע מהפרשנות המוסיקלית של שיריה, ומן הדיאלוג הייחודי אותו יצרה עם הקהל.

מעאלי

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ממה היא נפטרה? ומה היה גילה?'
ממה היא נפטרה? ומה היה גילה?
11/10/2007 | 19:38
1
3
לצפיה ב-'1904- 1975..נפטרה מדלקת כליות חריפה'
1904- 1975..נפטרה מדלקת כליות חריפה
11/10/2007 | 20:12
2
לצפיה ב-'למדתי עליה בשיעור ערבית.'
למדתי עליה בשיעור ערבית.
11/10/2007 | 20:25
1
1
לצפיה ב-'כל הכבוד למורה שלכם'
כל הכבוד למורה שלכם
11/10/2007 | 20:46
2
לצפיה ב-'קאר ספיישל מצוין'
קאר ספיישל מצוין
11/10/2007 | 19:30
רואים שהשקעת:)
ממה שהספקתי לראות יש פה הרבה שמות גדולים!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'קאריןןן ספיישל מעולה '
קאריןןן ספיישל מעולה
11/10/2007 | 20:19
כל הכבוד לך על ההשקעה !!!!
את רוב הזמרים שכתבת אני מכירה ומאוד אוהבת
אני שמחה שהכנסת את אאליה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד קארין,'
כל הכבוד קארין,
11/10/2007 | 20:27
לצפיה ב-' ליסה לופס '
ליסה לופס
11/10/2007 | 20:40
1
4
שם:ליסה לופס
Lisa "Left Eye" Lopes      
תאריך לידה:21.5.1971
תאריך פטירה:26.4.2002

הראפרית ליסה לופז, אחת מחברות TLC, שלישיית הרית'ם אנד בלוז הנשית המצליחה ביותר, היתה הראשונה לפנות לקריירת הסולו שלה. אלמלא תאונת הדרכים הקטלנית שקיפדה את חייה בגיל 31, ייתכן שהיתה מגיעה לגדולות כסולנית.

ליסה לופס ז"ל נהרגה שנה אחרי אאליה
אגב ראיתי עליה תוכנית ב-VH1 ונתנו איך היא מתה אני ממש הזדעזתייי והתחלתי לבכות
היא נהרגה מתאונת דרכים, באותו יום שהיא נהגה חברה שלה צילמה את הכל עם מצלמת ווידאו וברגע התאונה המצלמה הפסיקה לפעול.

- ליסה הייתה גם מאוד מוכשרת ויפה כמו אאליה והיא גם מתה צעירה

הנה כמה שירים שלה עם TLC

Lisa Lopes - The Block Party
http://www.youtube.com/watch?v=VUg_dv36zPs

TLC - Waterfalls
http://www.youtube.com/watch?v=m-n-jZJhpT4
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אכן הסרט על ליסה מצמרר ..'
אכן הסרט על ליסה מצמרר ..
11/10/2007 | 20:43
3
לצפיה ב-'כל הכבוד, קארין'
כל הכבוד, קארין
11/10/2007 | 20:42
1
אחלה ספיישל
נהניתי לקרוא
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אחלה רשימה קארין!'
אחלה רשימה קארין!
11/10/2007 | 20:57
1
כל הכבוד על ההשקעה.. נהניתי מכל רגע
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד קארין. רשימה חשובה.'
כל הכבוד קארין. רשימה חשובה.
11/10/2007 | 21:12
2
1
חסרים לי ג'ים מוריסון וסיד בארט.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ג'ים מוריסון נמצא'
ג'ים מוריסון נמצא
11/10/2007 | 21:14
1
10
לצפיה ב-'כן ראיתי.'
כן ראיתי.
11/10/2007 | 21:20
עדיין חסרים לי המון שלא ממש עולים לי כרגע. אבל אני מניחה שבאמת כתבת את התמצית ואת
מה שאת אוהבת.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מילקשיקית'
מילקשיקית
2
1
קראתי ונהניתי

חוץ מזה, בא לי הרבה חלב...מה עם הפינה המוקצפת שלך ?
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הכי מאוחר שבוע הבא'
הכי מאוחר שבוע הבא
1
1
לצפיה ב-'עד אז, תאכלי הרבה '
עד אז, תאכלי הרבה
11/10/2007 | 22:02
משבוע לשבוע, הדרישה לחלב גדלה !
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ג'ף באקלי?...'
ג'ף באקלי?...
1
2
וניק דרייק? ואליוט סמית?
P:

בהחלט אחלה עבודה!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לא מתחברת לאמנים האלה'
לא מתחברת לאמנים האלה
11/10/2007 | 21:20

העדפתי לבחור אמנים שאני גם אוהבת שירים שלהם.

ותודה!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מחר אני אוסיף עוד.'
מחר אני אוסיף עוד.
11/10/2007 | 21:22
1
חסרים לי די הרבה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'רשימה מכובדת ביותר!'
רשימה מכובדת ביותר!
11/10/2007 | 22:55
נהניתי לעבור ולקרוא, את הרוב הגדול של השמות כאן הכרתי טוב,
ובאמת מדובר באגדות אחת-אחת.
אחלה בחירות עשית בנידון

יופי של ספיישל קארין, מושקע ומרתק
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 23:16
איזה ספיישל יפיפה....בחיי...כל הכבוד לך...את אשת מוזיקה משכמך ומעלה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תודה רבה קארין+עוד כמה שהייתי מוסיף'
תודה רבה קארין+עוד כמה שהייתי מוסיף
11/10/2007 | 23:31
3
1
תודה קארין על כול המידע, אהבתי את הספיישל והייתי רוצה לראות אותו שוב מתישהו, הנה כמה אנשים שאני חושב שנשכחו:

- סיד בארט (הסולן הראשון של פינק פלויד, אוהדי הגרעין שלהם מעדיפים אותו על ווטרס\גילמור)
- ג'ף באקלי (פשוט טראגי איך הבטחה כול כך גדולה נהרגה בדרך כזאת)
- ג'ימי הנדריקס (אני בשוק שלא הכנסת אותו)
- מרווין גיי (אגדה עם סוף איום)
- בריטני ספירס (כוננות הומור שחור! כוננות הומור שחור! כוננות הומור שחור!)
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
11/10/2007 | 23:35
2
1
קודם כל אופיר - תודה רבה לך, וגם על המידע שתרמת.

סיד בארט - מצטערת, אני פשוט לא אוהבת אותו ולא את פינק פלויד בכלליות, האמנים שהכנסתי לכאן הם אמנים שאני אוהבת לפחות כמה שירים שלהם.

ג'ף - שקלתי להכניס אותו אבל ויתרתי, אצלו אני אוהבת שיר אחד בלבד, אבל אני מודה שזו טרגדיה.
ג'ימי הנדריקס - אף פעם לא התעמקתי בו מספיק, רק אתמול שמעתי כמה שירים, וגם שקלתי להכניס והחלטתי בסוף שאני לא מכירה אותו מספיק.

מרווין גיי - מכירה אותו משיר אחד בלבד, ולא היה לי מושג שהוא מת, ועוד מוות איום מיד ארד לשורש החקירה בעניין! אתה רואה, גילית לי משהו חדש

בריטני - סחתיין על החוש הומור נקווה שכולם יקבלו את זה ברוח טובה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אני אקצר לך את החקירה על מרווין'
אני אקצר לך את החקירה על מרווין
11/10/2007 | 23:46
1
1
הוא היה בקאמבק אדיר בשנות השמונים עם הלהיט sexual healing, אבל ההתמכרות שלו לקוקאין הביאה לסוף טראגי - ויכוח עם אבא שלו בעודו מסומם הסתיים בכך שהאבא ירה במרווין למוות מתוך הגנה עצמית
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ומוסיף עוד מידע בקשר להנדריקס'
ומוסיף עוד מידע בקשר להנדריקס
11/10/2007 | 23:50
הוא נפטר באותה שנה ובתאריך דיי קרוב לג'ניס ג'ופלין. סוף סימלי לשנות השישים או מה?.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'בהחלט אומנים גדולים'
בהחלט אומנים גדולים
11/10/2007 | 23:55
2
הכרתי די הרבה יחסית לזה שאני לא מתה על לועזית
ותודה על ההשקעה על הספישל:)
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' טוגלן הספיישל!'
טוגלן הספיישל!
12/10/2007 | 00:37
1
1

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ