מצעד כל הזמנים שלי - מהדורת יוני 2007

אריה31

Member
מנהל
חשבתי שאתה מכיר אותי, קובי

לפעמים אני מפגין תמימות/חוסר הבנה שזה נובע מציניות ברור שהבנתי שאתה צוחק "אם אתה אוהב אז למה.. לא בא לך לשמוע" חח

Jagged chaos

New member
../images/Emo69.gif

yesterday -
לא בא לי לשמוע -
מכיר את temple of the king של ריינבוו?

Dannycom

New member
Temple of the King

שמעתי אותו בעבר אך אין לי אותו על המחשב. אולי צריך להשיג אותו ולשמוע. באופן כללי אני חולה על Rainbow.

venustudent

New member
עוד תגובות

Rainbow - Since you've been gone- נשמע לי מוכר, אולי בגלל שמשהו בקצב שלו דומה לשירים אחרים... הדורבנים - לא בא לי לשמוע -השיר עצמו יפה, אבל זכור לי שהוא היה שיר הנושא של תוכנית הריאליטי הזוועתית "המופע של סטיב", ולכן קשה לי לאהוב אותו. "כל מה שרצית" מהאלבום השני שלהם די דומה ואין לו הקשר כזה בעייתי. The Beatles - Yesterday-
Queen - I want it all
למרות שיחסית זה אחד השירים הפחות מורכבים שלהם במילים ובלחן.

milkshakit

New member
Rainbow - Since you've been gone

!! שיר אדיר Guns 'n Roses - Civil War
Queen - I want it all שיר ענק, אולי היחיד הכי טוב שלהם.

Dannycom

New member
מקומות 51 - 60

מקום 60: Led Zeppelin - Babe I'm gonna leave you (מצעד קודם: 74) קלאסיקה של לד זפלין שהוצגה בפינת הרוק הקלאסי של שנת 1969 לפני כמה ימים. שיר עם פתיחת גיטרה מהממת והמשך מהמם לא פחות. מקום 59: Deep Purple - Hallelujah (מצעד קודם: 52) התקופה הפרוגרסיבית של הלהקה אהובה עליי במיוחד והנה עוד להיט שדווקא אי אפשר לשייך אותו לרוק המתקדם אבל הוא גם לא בדיוק רוק כבד ובעצם מה כן? תקשיבו בעצמכם: http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=1525647449 מקום 58: Deep Purple - Watching the sky (מצעד קודם: 55) יציאה גדולה של "דיפ פרפל" משנת 1998. שילוב של מוסיקה שקטה ורוק גיטרות כסאחיסטי תמיד שבה אותי והשיר הזה פשוט היה להיט ענק אצלי במשך המון זמן. מקום 57: Foreigner - Cold as Ice (מצעד קודם: 58) אחד מהלהיטים הגדולים של הרוק הקלאסי הרך. השיר המוביל שהגיע מאוסף "Rock Classics" שקיבלתי מחבר בשנת 2000 והפך לדיסק אהוב במיוחד עליי עד היום. מקום 56: Deep Purple - April (מצעד קודם: 85) היצירה הכי גדולה של "דיפ פרפל" מהתקופה שבה הם עשו רוק מתקדם ואחת היצירות המזוהות ביותר עם הסגנון. 12 דקות של תענוג (הקישור הובא בפינה הקודמת של תולדות הרוק הקלאסי). מקום 55: Nirvana - Lithium (מצעד קודם: 60) נירוונה לא נחשבת ללהקה יותר מדי אהובה אצלי אך השיר הזה שמתאר את המאניה דיפרסיה של קוביין חזק במיוחד ולכן המיקום הגבוה, גבוה יותר משירים איכותיים אחרים. מקום 54: Scorpions - Send me an angel (מצעד קודם: 41) עוד בלדה קלאסית של "סקורפיונס". הבעיה היא שהיא התחילה להימאס עליי ולכן הירידה החדה מהמקום ה- 22 שהשיר תפס במצעד אפריל 2003 ועד היום. מקום 53: Depeche Mode - Enjoy the silence (מצעד קודם: 37) עוד שיר שהגיע עד מקום 22 (יולי 2003) ומתרסק בדירוג בגלל מיאוס. למרות זאת עדיין השיר האלקטרוני המוביל שלי בכל הזמנים. מקום 52: Coldplay - Trouble (מצעד קודם: 54) אחד השירים המזוהים של קולדפליי מגיע למקום השיא שלו במצעדים שלי דווקא כשהלהקה אחרי שיא הצלחתה אצלי. זה מה שקורה כשיש שיר טוב. מקום 51: Electric Lights Orchestra - Mr. Blue Sky (מצעד קודם: 53) ELO היא להקה שמערבבת רוק, פופ, דיסקו, מוסיקה קלאסית ומוסיקה אלקטרונית. מהתמהיל הזה יצאו שני להיטים מעולים שאחד מהם הוא השיר הילדותי המהלל את השמיים ובדומה ל"מודי בלוז" מ- Nights in white satin מסיים עם מנגינה קלאסית בסוף. התוצאה ענקית. צפו בעצמכם: http://www.youtube.com/jp.swf?video_id=H2Ncxw1xfck&eurl=http%3A//www.google.co.il/search%3Fhl%3Diw%26rls%3DGGLM%252CGGLM%253A2005-40%252CGGLM%253Aen%26q%3DMr.%2BBlue%2Bsky%26meta%3D&iurl=http%3A//img.youtube.com/vi/H2Ncxw1xfck/2.jpg&t=OEgsToPDskJKwFaVUEwMnG7HpYd8wkla

Jagged chaos

New member
../images/Emo69.gif

babe i'm gonna leave u
מכיר את since i've been loving you? lithium ו-enjoy the silence גבוהים לגעתי.

Dannycom

New member
מכיר את since i've been loving you

כמו את כל אלבום "לד זפלין 3" שהיה האלבום הראשון של הלהקה ששמעתי והאלבום השני שנדחס ל- MP3 (אחרי השחור של מטאליקה) עוד הרבה זמן לפני האינטרנט המהיר והנאפסטר. דווקא אני אוהב ממנו יותר את השירים האחרים. כמובן immigrant song וגם את gallow's pole ו- bron-yr-stomp. ל- since i've been loving you לא התחברתי איכשהו.

venustudent

New member
עוד תגובות

Deep Purple - Hallelujah -
בשמיעה הראשונה, בתור אחת שלא נורא מתלהבת מרוק מתקדם ודומיו חשבתי שאני פחות אוהב את זה. Cold as Ice
Scorpions - Send me an angel
לפני כמה שנים הם ביצעו את השיר בדואט עם הזמרת הישראלית ליאל קולט, היה מצויין. Depeche Mode - Enjoy the silence
Coldplay - Trouble
Electric Lights Orchestra - Mr. Blue Sky
הכרתי את השיר הזה בזכות פרסומת ואחר כך שמעתי באיזה אתר את האוסף השלם שלהם,באמת להקה מאוד מיוחדת.

Dannycom

New member
תגובה לתגובה

Hallelujah - כמו שאמרתי עוף מוזר אצל דיפ פרפל. לא רוק כבד, לא בדיוק רוק מתקדם, שילוב של רוק רך עם פארודיה על מוסיקה כנסייתית וזה מה שהפך את השיר לכל כך מיוחד. יצא בסינגל בתחילת 1969 ולא שייך לאף אלבום. Mr. Blue Sky - אכן ראיתי אותו באיזו פרסומת לא מזמן (לא זוכר למה). שיר מדהים ולהקה ייחודית שעשתה שילוב של פופ עם רוק מתקדם והתוצאות מדהימות.

milkshakit

New member
Led Zeppelin - Babe I'm gonna leave you

לד זפלין
Foreigner - Cold as Ice אני אוהבת את החידוש של MOP, הלהקה של באסטה ריימס. לא אוהבת ת'מקור. Nirvana - Lithium להפך, הם דווקא נחשבים ולא בצדק. להקה לא משהו עם כמה שירים נחמדים. זה אחד המאוסים והמעצבנים. חח קורט שר כאילו שהוא גוסס..
Scorpions - Send me an angel
די נמאס אבל עדיין... Depeche Mode - Enjoy the silence
נמאס ביותר.. Coldplay - Trouble גבוה מדי.

Dannycom

New member
מקומות 50 - 41

מקום 50: Scorpions - Under the same sun (מצעד קודם: 43) שיר השלום והאחווה האולטימטיבי של הרוקרים המזדקנים. מאוד אהבתי אותו בסוף שנות התשעים והוא הגיע למקום השלישי במצעד השנתי שלי ב- 1999. היה כבר בעשרים הגדולים (שנת 2001) ומאז מדרדר בעקביות כמו אחיו "שלח לי מלאך" :) מקום 49: The Beatles - Let it be (מצעד קודם: 49) מה עוד אפשר לומר על הקלאסיקה הבלתי נשכחת של הביטלס. שהוא שיר מלודי, עם מילים טובות וגאוני. רק בעיה אחת יש לו: הוא נחרש יותר מדי בגלגל"צ ואתם יודעים מה היחס שלי לתחנה הזאת. למרות זאת הוא נשאר יציב בחמישים הגדולים. מקום 48: The Moody Blues - Nights in White Satin (מצעד קודם: 51) קלאסיקת שנות השישים יציבה שהופיעה כבר במדור "תולדות הרוק הקלאסי שלי". אחד משירי הרוק המתקדם הראשונים מה שלא מפריע לו להיכלל בכל אוסף סיקסטיז מצוי ולהיות אהוד על קהלים שהסגנון הזה רחוק מהם מאוד. מקום 47: Coldplay - A rush of blood to the head (מצעד קודם: 45) לא הרבה מכירים את שיר הנושא מתוך האלבום השני של קולדפליי אבל אצלי דווקא השיר הזה הפך ללהיט ענק שהפך לשיר השנה 2003. לא מכירים על מה אני מדבר? מכיוון שהגירסה החיה עשתה לשיר רק רע, אביא קישור לקאבר שבוצע על ידי איזה גיטריסט ויצא לא רע: http://www.youtube.com/watch?v=3BeiRY09cD8 מקום 46: Queen - The prophet's song (מצעד קודם: 44) הידעתם שגם "קווין" התנסתה ברוק מתקדם? באלבום "לילה באופרה" (אותו האלבום שבו יש את Bohemian Rhapsody ו- Love of my life) יש שיר כזה. אני מאוד אוהב אותו. רוב הסיכויים שאתם לא, לכן לא אביא קישור. מקום 45: רוקפור - She's full of fears (מצעד קודם: 87). זהו הזינוק הגדול של המצעד (ולא מה שכתבתי קודם). והסיבה היא שהשיר הזה הפך לשיר האהוב עליי ביותר בשנה שעברה. מה סוד קסמו של השיר? לא יודע. השיר לא מוכר כל כך אפילו אצל חובבי להקת רוקפור. אני התחברתי אליו, זה סימל לי איזושהי תקופה בחיים והסוף, זינוק ל- 50 הגדולים והמשך ההשמעות של השיר בכל מדיה אפשרית. מקום 44: משינה - אין מקום אחר בהופעה חיה, גירסת 2003 (מצעד קודם: 50) שיר בינוני שגירסת הופעה חיה מתוך דיסק "משינה בהופעה חיה 2003" עשתה לו פלאים והוא הפך לאחד השירים המואזנים ביותר אצלי. מקום שלישי במצעד השנתי שלי לשנת 2004. מקום 43: Alan Parson's Project - Old and wise (מצעד קודם: 42) שיר שקט וחמוד ביותר. מקום שני במצעד השנתי שלי לשנת 2001. מקום 42: Iron Maiden - Futureal (מצעד קודם: 48) ובמעבר חד לשיר קצר, מהיר וכבד. אחת היציאות הטובות של איירון מיידן בעשור האחרון (השיר משנת 1998). דורג במקום השלישי במצעד איירון מיידן שפורסם לפני כשבועיים בפורום. מקום 41: Electric Lights Orchestra - Can't get it out of my head (מצעד קודם: 39) לא, קיילי מינוג לא עשתה קאבר לשיר הזה. זהו שיר אחר לגמרי של להקת הפופ האלקטרוני המתקדם ELO. כנסו להקשיב http://www.youtube.com/watch?v=za6j3s-pnvc

venustudent

New member
עוד תגובות

: The Beatles - Let it be
מה לעשות, גלגלצ חורשים גם על שירים קלאסיים... The Moody Blues - Nights in White Satin
בעצם אף פעם לא הבנתי למה זה נחשב רוק מתקדם, לי זה נשמע די דומה לבלדות רומנטיות משנות ה-50-60. משינה - אין מקום אחר בהופעה חיה, גירסת 2003
- שיר שבכלל לא היה מוכר לפני הגרסה המחודשת שיצאה לו. Old and wise
Electric Lights Orchestra - Can't get it out of my head

Dannycom

New member
התייחסויות

Let it be - הכרתי את השיר הזה עוד בתקופה שגלגל"צ נקראה "צה"ל 2" והוא אחד השירים הוותיקים שאני מכיר. אין מקום אחר - גירסת ההופעה הטובה ביותר ששמעתי של שיר ישראלי. Nights in white satin הוא שיר רוק מתקדם בגלל שילוב מיוחד של אלמנטים קלאסיים במוסיקת רוק שזה בעצם ההגדרה של הרוק המתקדם (זה שכל מיני להקות פלצניות עשו כל מיני חירטוטים עם זה, זה כבר עניין אחר).

למעלה