לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1490514,905 עוקבים אודות עסקים

פורום מצעדים וביקורת מוזיקה

ברוכים הבאים לפורום מצעדים וביקורת מוזיקהאם אתם חובבי מוזיקה בנשמה- חדשה, ישנה, עברית או לועזית זה ה-מקום עבורכם!תוכלו להציג מצעד אישי, לפרסם ביקורת שכתבתם, או סתם לבוא להתרשם, להגיב ולהצטרף לחבורה ^_^מוזמנים בחום!בבקשה הפנימו מספר דברים:1. כל גולש שכותב בצורה בוטה ופוגענית/יורד לפסים אישיים ייחסם מיידית מהפורום עד לטיפול בעיניינו.2. הודעה על גבי הפורום שיש בה מסרים אישיים כלפי גולש ספציפי- תימחק3. שימו לב!! פורום מצעדים לא ייתן במה למילים והתבטאויות לא הולמות. הדבר כולל כמובן קללות אך גם מילים אשר אינן ראויות להמצא על גבי הפורום כמו: קקה, חרא, זבל, צואה, חרבנה וכד'. הודעות עם מילים שכאלה (גם אם מכוונות לשירים) - יימחקו מיידית. גולש אשר לא יפסיק בביטויים אלו - יורחק מהפורום.4. תלונות מרובות של גולשים כלפי גולש ספציפי ייחייב בדיקה והרחקה במידת הצורך.5. הערות כלפי צורת הניהול/הוראות למנהלים בדבר בעיות יעשו במסרים בלבד/דרך פורום משוב. כל הודעה ע"ג הפורום -תימחקאין להכפיש גולש, לפרסם דבר שעלול לפגוע בגולש או לדבר בגנות (לקלל וכו') בפורום/קומונה. זו התנהגות שאינה הולמת פורום.אנו מבקשים מכולם: הרתמו לשמירה על איזון חיובי בפורום וגלישה נעימה.זו הודעה אחרונה בנושא זה. הסעיפים הנ"ל ייכנסו לחוקי הפורום ויהיו שם מעכשיו. הכל ברור והכל ידוע.לא נתפשר בנושא עם אף אחד- גם חברי פורום ותיקים וגם חדשים.ועוד הבהרה: ירידה לפסים אישיים על גבי הפורומים/קומונות מהווה עבירה פלילית ועילה לתביעה. כמו כן- הצפה מהווה עבירה פלילית. תפוז עושים מאמצים כדי למנוע את העיניינים האלה אבל במידת הצורך פונה הנהלת האתר לגורמים המתאימים כמו משטרה או ספקית האינטרנט כדי לעצור גולשים בעייתיים. אל תגיעו למצב כזה.דבר נוסף: הנהלת הפורומים הבהירה בצורה חד משמעית שהיא לא צד בעיניין ויכוחים בין גולשים. למי שיש בעיה עם מישהו אחר- שיפתור אותה מולו ולא דרך תפוז. לתפוז אין קשר לגורמים פרטיים.שימו לב ושמרו על מספר חוקים טכנים חשובים מאור-אסור לשים על גבי הפורום מילים של שירים! אפשר לשים כמספר שורות ובתוך ציטוט, עדיף עם צירוף כותב השיר.-אסור להעלות קישורים להורדת שירים מלאים כל עוד אין לכם אישור מפורש על כך!-באותה מידה קישורים להורדות קליפים, סרטונים, ושאר דברים המוגנים בזכויות שמורות אסורים בהחלט.כל הודעה התכיל את אחד מהנ"ל תימחק ותלווה במסר.לקומונה החברתית:http://www.tapuz.co.il/communa/userCommuna.asp?Communaid=25930

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מצעדים וביקורת מוזיקה

ברוכים הבאים לפורום מצעדים וביקורת מוזיקהאם אתם חובבי מוזיקה בנשמה- חדשה, ישנה, עברית או לועזית זה ה-מקום עבורכם!תוכלו להציג מצעד אישי, לפרסם ביקורת שכתבתם, או סתם לבוא להתרשם, להגיב ולהצטרף לחבורה ^_^מוזמנים בחום!בבקשה הפנימו מספר דברים:1. כל גולש שכותב בצורה בוטה ופוגענית/יורד לפסים אישיים ייחסם מיידית מהפורום עד לטיפול בעיניינו.2. הודעה על גבי הפורום שיש בה מסרים אישיים כלפי גולש ספציפי- תימחק3. שימו לב!! פורום מצעדים לא ייתן במה למילים והתבטאויות לא הולמות. הדבר כולל כמובן קללות אך גם מילים אשר אינן ראויות להמצא על גבי הפורום כמו: קקה, חרא, זבל, צואה, חרבנה וכד'. הודעות עם מילים שכאלה (גם אם מכוונות לשירים) - יימחקו מיידית. גולש אשר לא יפסיק בביטויים אלו - יורחק מהפורום.4. תלונות מרובות של גולשים כלפי גולש ספציפי ייחייב בדיקה והרחקה במידת הצורך.5. הערות כלפי צורת הניהול/הוראות למנהלים בדבר בעיות יעשו במסרים בלבד/דרך פורום משוב. כל הודעה ע"ג הפורום -תימחקאין להכפיש גולש, לפרסם דבר שעלול לפגוע בגולש או לדבר בגנות (לקלל וכו') בפורום/קומונה. זו התנהגות שאינה הולמת פורום.אנו מבקשים מכולם: הרתמו לשמירה על איזון חיובי בפורום וגלישה נעימה.זו הודעה אחרונה בנושא זה. הסעיפים הנ"ל ייכנסו לחוקי הפורום ויהיו שם מעכשיו. הכל ברור והכל ידוע.לא נתפשר בנושא עם אף אחד- גם חברי פורום ותיקים וגם חדשים.ועוד הבהרה: ירידה לפסים אישיים על גבי הפורומים/קומונות מהווה עבירה פלילית ועילה לתביעה. כמו כן- הצפה מהווה עבירה פלילית. תפוז עושים מאמצים כדי למנוע את העיניינים האלה אבל במידת הצורך פונה הנהלת האתר לגורמים המתאימים כמו משטרה או ספקית האינטרנט כדי לעצור גולשים בעייתיים. אל תגיעו למצב כזה.דבר נוסף: הנהלת הפורומים הבהירה בצורה חד משמעית שהיא לא צד בעיניין ויכוחים בין גולשים. למי שיש בעיה עם מישהו אחר- שיפתור אותה מולו ולא דרך תפוז. לתפוז אין קשר לגורמים פרטיים.שימו לב ושמרו על מספר חוקים טכנים חשובים מאור-אסור לשים על גבי הפורום מילים של שירים! אפשר לשים כמספר שורות ובתוך ציטוט, עדיף עם צירוף כותב השיר.-אסור להעלות קישורים להורדת שירים מלאים כל עוד אין לכם אישור מפורש על כך!-באותה מידה קישורים להורדות קליפים, סרטונים, ושאר דברים המוגנים בזכויות שמורות אסורים בהחלט.כל הודעה התכיל את אחד מהנ"ל תימחק ותלווה במסר.לקומונה החברתית:http://www.tapuz.co.il/communa/userCommuna.asp?Communaid=25930
x
הודעה מהנהלת הפורום
חל איסור מוחלט על בקשות להחלפת שירים בפורום | חל איסור מוחלט לפרסם מילים של שירים בפורום
לפורום זיהוי שירים
המשך >>

לצפיה ב-'מצעד כל הזמנים שלי - מהדורת יוני 2007'
מצעד כל הזמנים שלי - מהדורת יוני 2007
<< ההודעה הנוכחית
22/06/2007 | 18:58
235
222
הרגע הגדול הגיע ואחרי שעות של עבודה יוצאת לדרך המהדורה ה- 21 של מצעד כל הזמנים שלי, כשלראשונה יפורסם המצעד בפומבי בפורום המוסיקה מספר 1 ברשת! אז תכינו את העיניים כי בשעות הקרובות אני הולך לכתוב הרבה וזו הזדמנות ייחודית להכיר את הטעם המוסיקלי הייחודי (לפחות בפורום הזה) שלי. אך לפני שאפרסם את הדירוג, אפרסם היסטוריה קצרה של המצעדים, מבנה המצעדים וכללי הדירוג בקצרה, כדי שלא יהיו שאלות. אז קדימה לדרך.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'בהצלחה לך, דני מקווה לאהוב ולהזדהות'
בהצלחה לך, דני מקווה לאהוב ולהזדהות
22/06/2007 | 18:59
2
6
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה זה יהיה מעניין'
שיהיה בהצלחה זה יהיה מעניין
22/06/2007 | 19:09
1
6
(הגבתי לקובי כי לא רציתי להרוס לך את הרצף של השירשור....)
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'נשמע שהולך להיות מעניין!'
נשמע שהולך להיות מעניין!
22/06/2007 | 19:38
1
לצפיה ב-'היסטוריה קצרה של המצעד'
היסטוריה קצרה של המצעד
22/06/2007 | 19:10
8
17
למרות שאני פעיל בפורום מצעדים בקושי חודש, העיסוק שלי במצעדים מגיע הרבה יותר רחוק כשבשנת 1993 פורסם לראשונה המצעד השנתי שלי (שכולל שירים שהכי שמעתי השנה ולאו דווקא שירים מאותה שנה). משנת 1996 (גיל 15.5) התחילה התפתחות מוסיקלית אדירה אצלי והתחלתי להכיר מוסיקה חדשה, תחילה אולדיז ורוק קל ומאוחר יותר רוק כבד, מטאל קלאסי ורוק פסיכודלי כשבשנות האלפיים נוספו לאלה גם רוק מתקדם, רוק ישראלי וסגנונות אחרים ליצירת תמהיל של מוסיקה.

הרעיון ליצירת מצעד כל הזמנים התהווה אצלי כשהתחילו ה- MP3 והתחלתי לקבל דיסקים מחברים אוהבי מוסיקה ובכך הרחבתי את טעמי המוסיקלי בצורה משמעותית. במאי 2000 יצא לראשונה המצעד שכלל אז רק 124 שירים. ביולי אותה שנה הורחב המצעד ל- 147 שירים ובאוקטובר הגיע לכמות הסופית של 150 שירים והתחיל להיקרא "מצעד הזהב". כמות השירים הגדולה שהכרתי באותן השנים הכריחה אותי להתחיל להעיף שירים מהמצעד ובסופו של דבר, באוקטובר 2001 נפתח מצעד משנה שנקרא הכסף. עם הזמן גם המצעד הזה התרחב עד לשיא של 280 שירים במצעד הקודם. עד סוף 2003 עודכן המצעד בעקביות בכל 3 חודשים, בשנת 2004 עודכן המצעד פעם ב- 4 חודשים ובינואר 2005 עודכן המצעד בפעם האחרונה במתכונת הישנה. לאחר מכן הייתה הפסקה של כמעט שנתיים במצעדים ובאוקטובר 2006 פורסם מצעד חדש ומעודכן כשכמות השירים שהוחלפה הייתה כמות שיא של 28 שירים (ממוצע התחלופה למצעד הוא 5-10 שירים). הרפורמה במצעדים הושלמה במצעד הזה כשגם מצעד המשנה צומצם ל- 150 שירים כששאר השירים, ביחד עם שירים נוספים הפכו להיות לרשימת מועדפים ללא חשיבות לדירוג. לפיכך במצעד הזה 300 שירים, 150 במצעד הראשי שנקרא "מצעד הזהב" ואותו אפרסם במלואו ו- 150 נוספים במצעד משנה שנקרא "מצעד הכסף" ובו אפרסם רק את העשירייה הראשונה כששאר הנתונים רוכזו בקובץ על מנת לקצר בכתיבה ולמנוע עומס.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'וואו, כל הכבוד... '
וואו, כל הכבוד...
22/06/2007 | 19:15
4
3
לצפיה ב-'הוא סיפר לי את כל זה במיפגש'
הוא סיפר לי את כל זה במיפגש
22/06/2007 | 19:24
3
4
לצפיה ב-'ואני באותו זמן טאטאתי את הרצפה במקדונלדס '
ואני באותו זמן טאטאתי את הרצפה במקדונלדס
22/06/2007 | 19:27
2
6
לצפיה ב-'לא הפסדת את הקטע הזה'
לא הפסדת את הקטע הזה
22/06/2007 | 19:29
3
לצפיה ב-'נו אז מה, הנה השלמת עכשיו את כל הפערים '
נו אז מה, הנה השלמת עכשיו את כל הפערים
22/06/2007 | 20:02
3
לצפיה ב-'קובי ציפיתי שתכתוב משהו על "אחורה"'
קובי ציפיתי שתכתוב משהו על "אחורה"
22/06/2007 | 21:38
1
2
לצפיה ב-'שיטה וכללי הדירוג'
שיטה וכללי הדירוג
22/06/2007 | 19:31
1
9
ומההיסטוריה לתכל'ס. אז הרעיון העומד בבסיס המצעד הוא ליצור רשימה של השירים הכי אהובים עליי בכל הזמנים כשבכל כמה חודשים יתעדכן הדירוג תוך בחינת השמעות השיר (בפועל ובראש) בתקופה הקודמת לעומת השירים האחרים ודירוג השיר בהתאם.

כללי בסיס של מצעד:
1. המצעד הוא מעורב: הוא כולל גם מוסיקה לועזית וגם מוסיקה ישראלית כשהרעיון הוא שכל שיר נשפט לפי איכותו כאילו אני לא גר בישראל. מקצת מהשירים במצעד הם בשפה הצרפתית, רוסית, גרמנית וספרדית.
2. ככל שאני מכיר את השיר יותר זמן, סיכוייו להגיע גבוה במצעד גדולים יותר. מילת המפתח במצעד היא יציבות. כלומר שירים חדשים מתחילים את דרכם בתחתית "מצעד הזהב" (בדרך כלל מתחת למקום ה- 125) ובמידה ומצליחים עולים יותר גבוה במצעד שאחריו. כך נמנע דירוג גבוה לשיר שנהיה להיט לכמה חודשים ונשכח אחר כך. כמו כן עליית השירים החדשים, כמו ירידת השירים שהפכו להיות חלשים היא הדרגתית (כך לא יכול להיות ששיר שדורג במקום ה- 50 במצעד הקודם, יגיע למקום 120 במצעד הבא אלא אם כן עבר הרבה זמן בין המצעדים).
3. ככל שהמיקום במצעד הוא יותר גבוה, ההתקדמות יותר איטית. ב- 20 הגדולים השינויים הם קטנים יחסית למרות שכמעט תמיד גם שם יש תזוזות שבמקרה הזה משמעותיות. ככל שהולכים יותר למטה, העליות והירידות יותר משמעותיות כשבמצעד המשנה העליות והירידות במיקום הן מטורפות.

לפי מה נקבעת עלייה וירידה של שיר במצעד:
1. לפי כמות ההשמעות שלהם ב"וינאמפ", מערכת סטריאו או נגן MP3 בזמן שקדם למצעד בניגון לא אקראי. שירים ותיקים זקוקים לפחות השמעות משירים חדשים כדי להעריך אותם מסיבות מובנות.
2. ביצועי שירים אחרים ביחס לשיר הנבחן. אם השיר האחר היה יותר פופולארי באותם חודשים אחרונים מהשיר הנבחן, העליה שלו תהיה יותר גבוהה מהשיר הזה.
3. מכסה מקסימלית לאמנים מובילים - כדי למנוע השתלטות מוחלטת של האמנים האהובים עליי במצעד, נקבעה מכסה מקסימלית של שירים ובמקרה ששיר חדש של אותו אמן מגיע למצעד, השיר החלש ביותר של אותו אמן מהמצעד הקודם עובר למצעד הכסף.
4. אני משתדל לתת ייצוג ליותר שירים מהסגנונות הפחות פופולריים אצלי (לדוגמא: דאנס, פופ חדש או בינלאומית) ולכן הכללים לגבי השירים האלה פחות נוקשים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' נשמע מאוד מחושב, שקול ומושקע... כל הכבוד'
נשמע מאוד מחושב, שקול ומושקע... כל הכבוד
22/06/2007 | 19:35
8
לצפיה ב-'מבנה המצעדים'
מבנה המצעדים
22/06/2007 | 19:39
7
כאמור המצעד מתחלק לשני חלקים: מצעד הזהב שבו 150 השירים הבכירים ומצעד הכסף שבו השירים שממוקמים במקומות 151 - 300. בכל מצעד מוכנסים כמה שירים חדשים למצעד הזהב כשאותו מספר שירים יורד למצעד הכסף. איך נכנסים השירים למצעד הזהב:
1. כניסה ישירה - בדרך כלל שירים חדשים או שירים ששמעתי אותם לראשונה באותו הזמן.
2. ממצעד הכסף או מרשימת המועדפים - לשירים מוכרים שהצליחו בתקופת המצעד הזה.
גם במצעד הכסף יש תחלופת שירים לשני הכיוונים (גם למצעד הזהב וגם לרשימה) אך רוב השירים שם מתחדשים בקצב גבוה יותר והמצעד הזה הוא במה טובה להרבה שירים חדשים שאני עוד לא בטוח שכדאי להכניס למצעד הזהב.

ולסיום קטגוריה שנקראת "שירי מבחן". שירי מבחן הם כמה שירים שמדורגים במקומות האחרונים במצעד הזהב. אלה שירים שהם להיטים אצלי כרגע ובעלי פוטנציאל לעלות למעלה. אני שם את השירים האלה במצעד הזהב כדי לזרז את התקדמותם ובמקרה שהשירים מפסיקים להיות להיטים, הם עפים מיד למצעד הכסף (מה שגם קורה ברוב המקרים).

ואחרי ההקדמה הארוכה, הגיע הזמן למצעד הגדול!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקומות 151 - 300'
מקומות 151 - 300
22/06/2007 | 19:44
9
33
או "מצעד הכסף" בשמו האחר.
הרשימה המלאה מצורפת בקובץ "אקסל" לעיונכם וכאן אביא את העשירייה הראשונה בלבד של המצעד.
160. Stone Temple Pilots - Creep
159. רוקפור - Goes Around
158. Madness - Our House
157. Led Zeppelin - Gallow's Pole
156. Metallica - Fade to Black
155. Coldplay - Everything's not lost
154. Pink Floyd - Dogs
153. Uriah Heep - July Morning
152. King Crimson - 21st century schizoid man
151. רוקפור - קטיפה שחורה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מאוהביםםם על'
מאוהביםםם על
22/06/2007 | 21:53
2

158. Madness - Our House
157. Led Zeppelin - Gallow's Pole
156. Metallica - Fade to Black

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'....'
....
22/06/2007 | 23:41
2
3

מה שאהבתי:
king crimson - 21st century
pink floyd - dogs
metalica - fade to black
pink floyd - echoes
Jethro tull -  to cry u a song
radiohead - karma police
jethro tull - songs from the wood
doors - people r strange
beatls - we can work it out
החלונות הגבוהים - התשמע קולי; לא שמעתי את הגרסה שלהם, הקאבר של חמי רודנר עם איגי וקסמן מגניב.
alanis morissette - u oughta know
pink floyd - in the flesh, רוג'ר ווטרס פתח איתו את ההופעה שלו בארץ
derek and the dominos - layla, הרבה יותר עדיפה על הגרסה האקוסטית של קלפטון בסולו
david bowie - space oddity
היהודים - פעמון מלחמה, הפזמון קצת בנאלי, שאר השיר כתוב טוב
savage garden - 2 the moon n back

התחלה טובה, רק לא הבנתי מה היציאה הלא קשורה של ה-crazy frog :)
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אמיל אתה פה בסופ"ש '
אמיל אתה פה בסופ"ש
23/06/2007 | 00:04
1
אמיל אני מאוד רוצה שתספר קצת מה הולך איתך עכשיו,
הבנתי שהיה קצת איזה משבר קטן בהתחלה,
מה עכשיו? באמת שאני רוצה לדעת, מאוד אכפת לי ממך,
תזרוק איזו עצם....

(ואם כבר עצמות, מה שלום נוקלס)
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הצצת לתוך הקובץ. כל הכבוד!!!'
הצצת לתוך הקובץ. כל הכבוד!!!
23/06/2007 | 19:42
1
אתה היחיד שעשית זאת עד כה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד על ההשקעה...'
כל הכבוד על ההשקעה...
23/06/2007 | 14:32
2
בינתיים אני מכירה בעשיריה הזו (לפחות לפי השם) רק את מדנס.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אני לא מכירה מפה כמעט שום שיר.'
אני לא מכירה מפה כמעט שום שיר.
23/06/2007 | 20:47
1
3
160. Stone Temple Pilots - Creep שיר מצויין! אחלה להקה.
159. רוקפור - Goes Around אני לא מכירה את השיר הזה. אני יותר מכירה את השירים שלהם
בעבריתץ
158. Madness - Our House לא שמעתי אף פעם שירים של הלהקה הזאת.
157. Led Zeppelin - Gallow's Pole יא לא מכירה. מרגישה בורה. אפשר קישור?
156. Metallica - Fade to Black אחד השירים היחידים של מטאליקה שאני
מצליחה להתחבראליהם. שיר ממש טוב.
155. Coldplay - Everything's not lost לא אוהבת את הלהקה הזאת. משעממת.
154. Pink Floyd - Dogs גאונות. בכלל אלבום אדיר והזוי.
153. Uriah Heep - July Morning כל מה שאני יודעת על הלהקה הזאת זה שטרוור בולדר הוא
הבסיסט. אבל אמרו לי שזו להקה טובה.
152. King Crimson - 21st century schizoid man לא מכירה. להקה מעניינת. אני צריכה
להקשיב לשירים שלהם.
151. רוקפור - קטיפה שחורה לא מכירה. אפשר קישור?
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'במיוחד בשבילך, קישורים לשירים שביקשת'
במיוחד בשבילך, קישורים לשירים שביקשת
23/06/2007 | 21:59
1
רוקפור - קטיפה שחורה:
http://www.youtube.com/watch?v=QOR-OPn1uDk&mode=re...

רוקפור - Goes Around - הסינגל החדש של רוקפור מהאלבום האחרון
http://www.youtube.com/watch?v=ssjXZ6WgSQM&mode=re...

Led Zeppelin - Gallows pole
http://www.youtube.com/watch?v=TfE9KhuhsxI
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'השירים שנשרו מהמצעד הקודם'
השירים שנשרו מהמצעד הקודם
22/06/2007 | 19:51
5
9 שירים התחלפו במצעד הנוכחי. להלן רשימת הנושרים מהמצעד הקודם.
1. Kino - V nashikh Glazakh
2. Stone Temple Pilots - Creep
3. King Crimson - 21st century schizoid man
4. Uriah Heep - July morning
5. Joan Jet - I love Rock 'n Roll
6. Simon & Garfunkel - Bridge over troubled water
7. ABBA - Love isn't easy (but be sure it hard enough
8. Madness - Our house
9. Electric Lights Orchestra - Don't bring me down
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקומות 150 - 126'
מקומות 150 - 126
22/06/2007 | 20:22
8
25
ועכשיו למצעד עצמו!
הערה: בגלל זמן הכתיבה הארוך ממילא, לא אשלח קישורים לשירים חוץ מ- 20 הגדולים, אלא אם כן אלה שירים לא מוכרים כלל.

מקום 150: Aqua - Roses are red שיר מבחן, כניסה חדשה
כניסה ראשונה בהיסטוריה לאקווה. שיר אהוב מתקופת בית הספר מגיע לראשונה למצעד הזהב.
מקום 149: ABBA - Head over Heels שיר מבחן, כניסה חדשה
שיר שאני מרבה לשמוע אותו בתקופה האחרונה, לא יודע אם ישרוד במצעד הבא.
מקום 148: רוקפור - Dear Truth שיר מבחן, כניסה חדשה
השיר הבולט מהאלבום החדש של הלהקה.
מקום 147: Scorpions - Humanity שיר מבחן, כניסה חדשה
השיר הבולט מהאלבום החדש והנפלא של סקורפיונס. בעל הסיכויים הגדולים ביותר מהשירים החדשים להגיע גבוה.
מקום 146: Led Zeppelin - Trampled Underfoot (מצעד קודם: מקום 143).
שיר שהיה להיט גדול אצלי בשנה שעברה וכרגע נחלש וסיכוייו לשרוד את המצעד הבא לא גבוהים.
מקום 145: Rainbow - Gates of Babylon (חזרה למצעד הזהב).
אחרי מצעד אחד בליגת המשנה חוזר השיר של ריינבואו למקום הטבעי בו היה מהמצעד הראשון. להיט רוק קלאסי של ריצ'י בלקמור.
מקום 144: Rare Bird - Sympathy (מצעד קודם: 115).
ירידה גדולה מאוד לשיר הרוק המתקדם השקט שנמצא בסכנת ירידה עקב מחסור בהשמעות.
מקום 143: Opus - Life is life (כניסה חדשה)
שיר מקפיץ ומאוד קליט של להקת הפופ הגרמנית מהאייטיז. עד היום השיר הזה מושמע בגרמניה המון בתוכניות הטלוויזיה השונות.
מקום 142: Dexy's Midnight Riders - Come on Elieen (מצעד קודם: 140)
אחד מלהיטי האייטיז המפורסמים והטובים ביותר.
מקום 141: ארץ נהדרת והדג נחש - הנה אני בא, בחירות 2006 (מצעד קודם: 110)
נבחר אצלי במקום הראשון במצעד השירים מתוכניות הבידור במצעד שפרסמתי פה לפני כמה שבועות. היה להיט ענק אצלי ב- 2006 וכמו כל שיר בידור, טבעו לרדת למטה וגם השיר הזה מתחיל בתהליך הירידה שלו.
מקום 140: Blur - Song 2 (מצעד קודם: 133).
השיר הקצר ביותר במצעד ואין כמעט מי שלא מכיר אותו.
מקום 139: אתניקס - מחר אני בבית (כניסה חדשה)
כניסה חדשה לאתניקס ממצעד המשנה. שיר מדהים שעשה קאמבק אצלי בחודשים האחרונים.
מקום 138: Chumbawamba - Tubthumping (מצעד קודם: 149)
שיר מקפיץ משנת 1997. חביב עליי ביותר כבר שנים.
מקום 137: Freddie Mercury - Barcelona (מצעד קודם: 120)
המנון רשמי של אולימפיאדת ברצלונה של 1992. פרדי מרקורי שר בקולו הערב עם מקהלת מונסראט והתוצאה מושלמת ומרגשת.
מקום 136: The Cardigans - Carnival (מצעד קודם: 130).
השיר האהוב ביותר של הקארדינגס אצלי. היה להיט גדול אצלי ב- 2005 וסיים במקום השלישי באותו השנה בדירוג שלי.
מקום 135: The Buingles - Eternal Flame (מצעד קודם: 116).
שיר האהבה האולטימטיבי. נמאס קצת עליי אז הוא נמצא בצניחה חופשית.
מקום 134: אתניקס - ג'סיקה (מצעד קודם: 124)
שיר השנה אצלי ב- 1993. גם הוא נמאס עליי אז גם הוא יורד בהדרגתיות על עבר מצעד המשנה.
מקום 133: רוקפור - לפעמים (כניסה חדשה)
שיר מתוך האלבום "האיש שראה הכל". מילים מרגשות, מוסיקה קצת פסיכודלית מדי אבל זה מה שאני אוהב. בחצי השנה האחרונה מושמע הרבה הצלי.
מקום 132: Kansas - Dust in the wind (מצעד קודם: 146)
שיר אולדיז שאני מאוד אוהב בו את סולו הכינורות באמצע השיר. אחד השירים הוותיקים שאני מכיר.
מקום 131: Dick Dale & His Del-Tones - Misirlou (מצעד קודם: 112)
חידוש של שיר עממי יווני שבוצע לסרט "ספרות זולה" ועלה בהרבה על המקור.
מקום 130: אריק איינשטיין ושלום חנוך - למה לי לקחת ללב (מצעד קודם: 135).
אחד מהקלאסיקות של הרוק הישראלי המוקדם. מתוך האלבום המיתולוגי "שבלול".
מקום 129: Led Zeppelin - Heartbreaker (מצעד קודם: 134).
שיר קלאסי מתוך האלבום "לד זפלין 2".
מקום 128: Robbie Williams - Angles (מצעד קודם: 128).
אחת מהבלדות המרגשות של שנות התשעים.
מקום 127: Oasis - Don't look back in Anger (מצעד קודם: 148).
אחת מהשירים היותר מגולגל"צים שיש אבל אני אוהב אותו.
מקום 126: The Doors - Light my fire (מצעד קודם: 145)
קלאסיקת רוק מהמעלה הראשונה. שיר ותיק למדי אצלי שעושה התקדמות יפה בשנה האחרונה אצלי.

אני יוצא להפסקת אוכל. בינתיים תגיבו על מה שפרסמתי עד כה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ה-3 האהובים עליי מכאן הם'
ה-3 האהובים עליי מכאן הם
22/06/2007 | 20:33
9
למה לי לקחת ללב, don't look back in anger ו-light my fire.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ג'סיקה - שיר ענק'
ג'סיקה - שיר ענק
22/06/2007 | 21:14
5
לצפיה ב-'head over heels'
head over heels
22/06/2007 | 21:51
5
הדורס מצויין
מחר אני בבית אחד החזקים של אתניקס
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
22/06/2007 | 22:00
2
שירים חביבים אבל לדעתי ממש גבוהים במצעד ולי קשה לראות אותם במצעד כזה של עצמי אם היה אחד כזה-

מקום 150: Aqua - Roses are red .
מקום 141: ארץ נהדרת והדג נחש - הנה אני בא, בחירות 2006 -מה הוא עושה פה?ברצינות?
מקום 136: The Cardigans - Carnival
מקום 135: The Buingles - Eternal Flame
מקום 134: אתניקס - ג'סיקה
מקום 128: Robbie Williams - Angles

חביבים ביותר
מקום 147: Scorpions - Humanity
מקום 127: Oasis - Don't look back in Anger
מקום 138: Chumbawamba - Tubthumping
מקום 137: Freddie Mercury - Barcelona

מאוהבים
מקום 132: Kansas - Dust in the wind
מקום 130: אריק איינשטיין ושלום חנוך - למה לי לקחת ללב
מקום 140: Blur - Song 2
מקום 139: אתניקס - מחר אני בבית
מקום 126: The Doors - Light my fire
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מגיבה על מה שאני מכירה'
מגיבה על מה שאני מכירה
23/06/2007 | 14:45
1
5
Aqua - Roses are red -חביב, אולי קצת גבוה מדי
ABBA - Head over Heels
Opus - Life is life שיר נחמד עם פוטנציאל הימאסות
Dexy's Midnight Riders - Come on Elieen
ארץ נהדרת והדג נחש - הנה אני בא, בחירות 2006 -נראה לי מיותר במצעד כל-כך מרוכז שכולל גם שירים עבריים וגם לועזיים, אבל זו הבחירה שלך...
אתניקס - מחר אני בבית נכתב על היציאה מלבנון בשנת 2000, ואולי לא במקרה הוא עשה "קאמבק" אצלך דווקא השנה...
Chumbawamba - Tubthumping -זה מסוג השירים שאו שאוהבים אותם או ששונאים אותם. אני מהשונאים.
The Cardigans - Carnival
The Buingles - Eternal Flame פעם אחרונה שניסיתי לעשות מצעד מסודר (לפני די הרבה שנים...) השיר הזה היה אצלי במקום ראשון.
אתניקס - ג'סיקה
Kansas - Dust in the wind שיר ישן שמרגש עד היום
אריק איינשטיין ושלום חנוך - למה לי לקחת ללב
Robbie Williams - Angles
The Doors - Light my fire
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לגבי השיר של "ארץ נהדרת"'
לגבי השיר של "ארץ נהדרת"
23/06/2007 | 19:23
7
מה לעשות זה מצעד כללי ויש בו מוזרויות, הכל בהתאם למה שאני שומע באותו הזמן. בשנה שעברה שמעתי את הפארודיה של "ארץ נהדרת" המון וזה הגיע למקום השני במצעד השנתי ומן הסתם שיר כזה אני לא אפלה רק בגלל שהוא לא בדיוק מוסיקה קונבנציונליות. השנה הוא כבר לא מושמע יותר מדי ולכן יורד. זה כל העניין.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מגיבה:'
מגיבה:
23/06/2007 | 22:59
4

Aqua - Roses are red שיר יפה, חמוד!
Scorpions - Humanity שיר אדיר!
Opus - Life is life לה לה להלהלה
ארץ נהדרת והדג נחש - הנה אני בא - הנה אני באאאאאא שיר מגניב ביותר
Blur - Song 2 קלאסיקה!
Chumbawamba - Tubthumping  עשה לי ת'ילדות
The Cardigans - Carnival מדהים
Robbie Williams - Angles  אף פעם לא אהבתי *יותר מדי* את השיר הזה.
Oasis - Don't look back in Anger שונאת את השיר ואת הלהקה. שיר מעצבן ואוברייטד
The Doors - Light my fire שיר אדיר!!! להקה אדירה

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'גם פה את הרוב אינני מכירה. אני דורשת קישורים!'
גם פה את הרוב אינני מכירה. אני דורשת קישורים!
24/06/2007 | 18:15
3

מקום 150: Aqua - Roses are red שיר מבחן, כניסה חדשה
לא מתחברת אליםה במיוחד. סתם להקה לדעתי. למרות שהסולנית שרה יפה.
מקום 149: ABBA - Head over Heels שיר מבחן, כניסה חדשה
לא מכירה את השיר הזה. אפשר קישור?
שיר שאני מרבה לשמוע אותו בתקופה האחרונה, לא יודע אם ישרוד במצעד הבא.
מקום 148: רוקפור - Dear Truth שיר מבחן, כניסה חדשה
לא מכירה את השירים שלהם באנגלית.
השיר הבולט מהאלבום החדש של הלהקה.
מקום 147: Scorpions - Humanity שיר מבחן, כניסה חדשה
לא אוהבתאת הלהקה הזאת.
השיר הבולט מהאלבום החדש והנפלא של סקורפיונס. בעל הסיכויים הגדולים ביותר מהשירים החדשים להגיע גבוה.
מקום 146: Led Zeppelin - Trampled Underfoot (מצעד קודם: מקום 143).
לא מכירה. אפשר קישור?
שיר שהיה להיט גדול אצלי בשנה שעברה וכרגע נחלש וסיכוייו לשרוד את המצעד הבא לא גבוהים.
מקום 145: Rainbow - Gates of Babylon (חזרה למצעד הזהב).
לא מתחברת לשירים שלהם.
אחרי מצעד אחד בליגת המשנה חוזר השיר של ריינבואו למקום הטבעי בו היה מהמצעד הראשון. להיט רוק קלאסי של ריצ'י בלקמור.
מקום 144: Rare Bird - Sympathy (מצעד קודם: 115). מי?
ירידה גדולה מאוד לשיר הרוק המתקדם השקט שנמצא בסכנת ירידה עקב מחסור בהשמעות.
מקום 143: Opus - Life is life (כניסה חדשה) אני מרגישה בורה.
שיר מקפיץ ומאוד קליט של להקת הפופ הגרמנית מהאייטיז. עד היום השיר הזה מושמע בגרמניה המון בתוכניות הטלוויזיה השונות.
מקום 142: Dexy's Midnight Riders - Come on Elieen (מצעד קודם: 140) וואלה?
אחד מלהיטי האייטיז המפורסמים והטובים ביותר.
מקום 141: ארץ נהדרת והדג נחש - הנה אני בא, בחירות 2006 (מצעד קודם: 110) לא אוהבת.
נבחר אצלי במקום הראשון במצעד השירים מתוכניות הבידור במצעד שפרסמתי פה לפני כמה שבועות. היה להיט ענק אצלי ב- 2006 וכמו כל שיר בידור, טבעו לרדת למטה וגם השיר הזה מתחיל בתהליך הירידה שלו.
מקום 140: Blur - Song 2 (מצעד קודם: 133). שיר מאוס אבל להקה מצויינת.
השיר הקצר ביותר במצעד ואין כמעט מי שלא מכיר אותו.
מקום 139: אתניקס - מחר אני בבית (כניסה חדשה) לא מכירה.
כניסה חדשה לאתניקס ממצעד המשנה. שיר מדהים שעשה קאמבק אצלי בחודשים האחרונים.
מקום 138: Chumbawamba - Tubthumping (מצעד קודם: 149) לא אוהבת.
שיר מקפיץ משנת 1997. חביב עליי ביותר כבר שנים.
מקום 137: Freddie Mercury - Barcelona (מצעד קודם: 120) בחיים לא שמעתי אותו בסולו.
המנון רשמי של אולימפיאדת ברצלונה של 1992. פרדי מרקורי שר בקולו הערב עם מקהלת מונסראט והתוצאה מושלמת ומרגשת.
מקום 136: The Cardigans - Carnival (מצעד קודם: 130). אני בקושי מכירה שירים שלהם.
השיר האהוב ביותר של הקארדינגס אצלי. היה להיט גדול אצלי ב- 2005 וסיים במקום השלישי באותו השנה בדירוג שלי.
מקום 135: The Buingles - Eternal Flame (מצעד קודם: 116). חמוד אבל סתמי כזה.
שיר האהבה האולטימטיבי. נמאס קצת עליי אז הוא נמצא בצניחה חופשית.
מקום 134: אתניקס - ג'סיקה (מצעד קודם: 124) חמוד אבל מאוס
שיר השנה אצלי ב- 1993. גם הוא נמאס עליי אז גם הוא יורד בהדרגתיות על עבר מצעד המשנה.
מקום 133: רוקפור - לפעמים (כניסה חדשה) לא מכירה.
שיר מתוך האלבום "האיש שראה הכל". מילים מרגשות, מוסיקה קצת פסיכודלית מדי אבל זה מה שאני אוהב. בחצי השנה האחרונה מושמע הרבה הצלי.
מקום 132: Kansas - Dust in the wind (מצעד קודם: 146) לא מכירה.
שיר אולדיז שאני מאוד אוהב בו את סולו הכינורות באמצע השיר. אחד השירים הוותיקים שאני מכיר.
מקום 131: Dick Dale & His Del-Tones - Misirlou (מצעד קודם: 112) מי?
חידוש של שיר עממי יווני שבוצע לסרט "ספרות זולה" ועלה בהרבה על המקור.
מקום 130: אריק איינשטיין ושלום חנוך - למה לי לקחת ללב (מצעד קודם: 135).שני גאונים שעשו שיר
מדהים יחד.
אחד מהקלאסיקות של הרוק הישראלי המוקדם. מתוך האלבום המיתולוגי "שבלול".
מקום 129: Led Zeppelin - Heartbreaker (מצעד קודם: 134). שיר מצויין.
שיר קלאסי מתוך האלבום "לד זפלין 2".
מקום 128: Robbie Williams - Angles (מצעד קודם: 128). סתם שיר לדעתי.
אחת מהבלדות המרגשות של שנות התשעים.
מקום 127: Oasis - Don't look back in Anger (מצעד קודם: 148). שיר ממש טוב.
אחת מהשירים היותר מגולגל"צים שיש אבל אני אוהב אותו.
מקום 126: The Doors - Light my fire (מצעד קודם: 145) שיר מצויין. סולו אדיר.
קלאסיקת רוק מהמעלה הראשונה. שיר ותיק למדי אצלי שעושה התקדמות יפה בשנה האחרונה אצלי.

הודגש באמצעות מדגישומטיק
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקומות 125 - 111'
מקומות 125 - 111
22/06/2007 | 21:03
6
22
מקום 125: מוניקה סקס - יחסים פתוחים (מצעד קודם: 122).
שיר לא מספיק מוערך של הלהקה. מגיע מהאלבום השני שלהם "יחסים פתוחים". בלדה נוגעת ומצוינת.
מקום 124: No Doubt - Son't speak (מצעד קודם: 117).
ומבלדה אחת לבלדה אחרת הרבה יותר מוכרת. בשיאה הייתה בסביבות המקום ה- 80 ומאז בירידה איטית ומתמדת.
מקום 123: טיפקס - כפתור אדום (כניסה חדשה)
הכניסה הגבוהה למצעד! רוב הפורום לא אהב את השיר ולא דירג אותו גבוה במצעד טיפקס שערכתי אבל אני נדלקתי על השיר מההשמעה הראשונה והוא מועמד רציני להיות שיר השנה שלי.
מקום 122: רוקפור - האיש שראה הכל (מצעד קודם: 114)
שיר הנושא של האלבום האלמותי "האיש שראה הכל". מילים ומנגינה קליטות שמכניסים אותנו לאווירה של אחד האלבומים הטובים של הרוק הישראלי.
מקום 121: Erasure - Love to hate you (מצעד קודם: 136).
השיר הוא תגלית השנה אצלי בלועזית (וזה בהתחשב בכמות השירים שאני כבר גיליתי הישג לא מבוטל). שיר פופי קליל וקליט ביותר.
מקום 120: Scorpions - Is there anybody there (מצעד קודם: 106).
בלדת רוק קצבית של סקורפיונס, אחת מיני רבות שהם עושים ועוד יופיעו במעלה המצעד.
מקום 119: Scorpions - Love 'em or leave 'em (מצעד קודם: 142)
ומשיר יורד לשיר עולה. שיר מהאלבום הקודם של הלהקה (2004) שבגילם המופלג עוד מצליחים לעשות מוסיקה טובה.
מקום 118: Joe Dassin - L'ete Indien (מצעד קודם: 113)
"נהנהנה, נהנהנהנהנהנה נהנה". הצרפתי הגבוה ביותר במצעד. שיר מפורסם וטוב של אחד השנסונים הצרפתיים הגדולים בכל הזמנים.
מקום 117: Coolio - Gangsta's Paradaise (מצעד קודם: 132)
מתוך פסקול הסרט "סיכון מחושב". אחד משירי הראפ הטובים בהיסטוריה לדעתי והכי אהוב עליי.
מקום 116: Metallica - Whenever I may roam (מצעד קודם: 107)
שיר מסע של מטאליקה מתוך האלבום השחור המעולה שלהם. יציב כבר מהמצעד הראשון.
מקום 115: Ace of Base - Love in December  (מצעד קודם: 141)
מכל השירים של אייס אוף בייס, אהבתי דווקא את השיר הזה. קליל, קליט וכיפי.
מקום 114: שפיות זמנית - הקיץ האחרון (מצעד קודם: 139)
אמרו שזה אחד השירים הישראליים הגדולים בכל הזמנים. לקח לי כמה שנים להפנים את העובדה הזאת והשיר בדרך הבטוחה אל המאייה הראשונה.
מקום 113: The Beatles - I want you (She's So Heavy) (מצעד קודם: 137)
נציג ראשון במצעד של "ארבעת המופלאים" בשיר הלא ממש טיפוסי שלהם (ובעצם מה כן טיפוסי בביטלס?) שמנוגן בסגנון ג'אז וכולל סולו ארוך בסיום עד לקטיעה מוחלטת. שווה.
מקום 112: מוניקה סקס - שנים חסומות (מצעד קודם: 100).
השיר השני האהוב עליי של הלהקה. מתוך האלבום האחרון שלהם "חיות מחמד". קליט, אנרגטי ורוקרי.
מקום 111: Rainbow - Eyes of the world (מצעד קודם: 105)
שיר לא מספיק מוערך של הלהקה על עוולות וסבל בעולם הזה. מומלץ להקשיב לו (הוא לא כבד) במשבצת השירים בבלוג שלי (הכניסה דרך החתימה שלי).
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הקיץ האחרון שיר ממכר'
הקיץ האחרון שיר ממכר
22/06/2007 | 21:52
11
לצפיה ב-'מאוהביםםםם'
מאוהביםםםם
22/06/2007 | 22:03
3

מקום 125: מוניקה סקס - יחסים פתוחים
מקום 124: No Doubt - Son't speak
מקום 121: Erasure - Love to hate you
מקום 118: Joe Dassin - L'ete Indien
מקום 114: שפיות זמנית - הקיץ האחרון
מקום 113: The Beatles - I want you (She's So Heavy)

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שוב מגיבה'
שוב מגיבה
23/06/2007 | 14:49
2
No Doubt - Son't speak למרות שהשיר קצת טחון מדי...
טיפקס - כפתור אדום גם אני בדעה של רוב הפורום...
- Love to hate you
Joe Dassin - L'ete Indien למדתי את המילים של השיר הזה השנה בשיעור צרפתית, מהשירים הרומנטיים הקיטשיים הכי גדולים שיש.
Coolio - Gangsta's Paradaise אחד משירי הראפ היחידים שאני יכולה לשמוע מההתחלה עד הסוף
שפיות זמנית - הקיץ האחרון- יפה ועצוב
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'No Doubt - Son't speak '
No Doubt - Son't speak
23/06/2007 | 23:02
1
5
בלדה שוברת לבבות, אבא שלי היה שומע את זה הרבה כשהייתי קטנה, דרכו הכרתי. בהתחלה חשבתי שזו זמרת של להיט אחד

טיפקס - כפתור אדום - אוקיי, זה מפתיע שיר די מגניב אבל לא משהו
Coolio - Gangsta's Paradaise ענק
שפיות זמנית - הקיץ האחרון - אכן קלאסיקה ישראלית.. מזכיר לי ימי זיכרון בעיקר. עצוב

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מסכים עם קארין לגבי הכל'
מסכים עם קארין לגבי הכל
24/06/2007 | 14:30
4
לצפיה ב-'אע'
אע
25/06/2007 | 10:30
2

מקום 125: מוניקה סקס - יחסים פתוחים (מצעד קודם: 122). לא מכירה. קישור?
שיר לא מספיק מוערך של הלהקה. מגיע מהאלבום השני שלהם "יחסים פתוחים". בלדה נוגעת ומצוינת.
מקום 124: No Doubt - Son't speak (מצעד קודם: 117). שיר מרגש אבל מאוס. יש להם יותר טובים.
ומבלדה אחת לבלדה אחרת הרבה יותר מוכרת. בשיאה הייתה בסביבות המקום ה- 80 ומאז בירידה איטית ומתמדת.
מקום 123: טיפקס - כפתור אדום (כניסה חדשה) שיר טוב.
הכניסה הגבוהה למצעד! רוב הפורום לא אהב את השיר ולא דירג אותו גבוה במצעד טיפקס שערכתי אבל אני נדלקתי על השיר מההשמעה הראשונה והוא מועמד רציני להיות שיר השנה שלי.
מקום 122: רוקפור - האיש שראה הכל (מצעד קודם: 114) שיר מצויין!!
שיר הנושא של האלבום האלמותי "האיש שראה הכל". מילים ומנגינה קליטות שמכניסים אותנו לאווירה של אחד האלבומים הטובים של הרוק הישראלי.
מקום 121: Erasure - Love to hate you (מצעד קודם: 136). לא מכירה.
השיר הוא תגלית השנה אצלי בלועזית (וזה בהתחשב בכמות השירים שאני כבר גיליתי הישג לא מבוטל). שיר פופי קליל וקליט ביותר.
מקום 120: Scorpions - Is there anybody there (מצעד קודם: 106). לא אוהבת את הלהקה הזאת.
בלדת רוק קצבית של סקורפיונס, אחת מיני רבות שהם עושים ועוד יופיעו במעלה המצעד.
מקום 119: Scorpions - Love 'em or leave 'em (מצעד קודם: 142) לא.
ומשיר יורד לשיר עולה. שיר מהאלבום הקודם של הלהקה (2004) שבגילם המופלג עוד מצליחים לעשות מוסיקה טובה.
מקום 118: Joe Dassin - L'ete Indien (מצעד קודם: 113) מי זה?
"נהנהנה, נהנהנהנהנהנה נהנה". הצרפתי הגבוה ביותר במצעד. שיר מפורסם וטוב של אחד השנסונים הצרפתיים הגדולים בכל הזמנים.
מקום 117: Coolio - Gangsta's Paradaise (מצעד קודם: 132) מי?
מתוך פסקול הסרט "סיכון מחושב". אחד משירי הראפ הטובים בהיסטוריה לדעתי והכי אהוב עליי.
מקום 116: Metallica - Whenever I may roam (מצעד קודם: 107) אתה יודע מה? אני אתן להם
עוד הזדמנות. אולי הם באמת טובים. אבל בעיקרון אני לא מתחברת אליהם.
שיר מסע של מטאליקה מתוך האלבום השחור המעולה שלהם. יציב כבר מהמצעד הראשון.
מקום 115: Ace of Base - Love in December  (מצעד קודם: 141) לא מכירה.
מכל השירים של אייס אוף בייס, אהבתי דווקא את השיר הזה. קליל, קליט וכיפי.
מקום 114: שפיות זמנית - הקיץ האחרון (מצעד קודם: 139) יו חברה הכי טובה שלי חולה על השיר הזה.
יש לו מילים מאוד נוגעות.
אמרו שזה אחד השירים הישראליים הגדולים בכל הזמנים. לקח לי כמה שנים להפנים את העובדה הזאת והשיר בדרך הבטוחה אל המאייה הראשונה.
מקום 113: The Beatles - I want you (She's So Heavy) (מצעד קודם: 137) לא אוהבת.
נציג ראשון במצעד של "ארבעת המופלאים" בשיר הלא ממש טיפוסי שלהם (ובעצם מה כן טיפוסי בביטלס?) שמנוגן בסגנון ג'אז וכולל סולו ארוך בסיום עד לקטיעה מוחלטת. שווה.
מקום 112: מוניקה סקס - שנים חסומות (מצעד קודם: 100). אחלה שיר.
השיר השני האהוב עליי של הלהקה. מתוך האלבום האחרון שלהם "חיות מחמד". קליט, אנרגטי ורוקרי.
מקום 111: Rainbow - Eyes of the world (מצעד קודם: 105) אממ
שיר לא מספיק מוערך של הלהקה על עוולות וסבל בעולם הזה. מומלץ להקשיב לו (הוא לא כבד) במשבצת השירים בבלוג שלי (הכניסה דרך החתימה שלי).

הודגש באמצעות מדגישומטיק
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקומות 110 - 101'
מקומות 110 - 101
22/06/2007 | 21:20
7
20
מקום 110: Bomfunk Mc's - Freestyler (מצעד קודם: 131)
אחד מהשירים החדשים הכי מצליחים אצלי. אחת הפתיחות המדהימות ביותר של שיר שאני מכיר.
מקום 109: Robert Miles - Children (מצעד קודם: 93)
אחת הנעימות שאני הכי אוהב בכל הזמנים.
מקום 108: Soul Asylum - Runaway Train (מצעד קודם: 104)
אחד משירי הרוק הקלאסי שאני הכי אוהב בשנות התשעים.
מקום 107: משינה - אז למה לי פוליטיקה עכשיו (מצעד קודם: 90)
אחד השירים המפורסמים של "משינה". עד לא מזמן גם השיר האהוב שלהם. כרגע נמאס עליי ולכן בירידה.
מקום 106: The Hollies - He ain't heavy, he's my brother (מצעד קודם: 86)
צניחה חופשית לאחת מבלדות הטובות של שנות השישים. קלאסיקה.
מקום 105: משינה - דני (מצעד קודם: 125)
בלדה עצובה ומרגשת שאת כל המילים שלה אני זוכר בעל פה. לא נמאסת כבר שנים ולכן העליה למיקום השיא שלה.
מקום 104: Marillion - Kayleigh (מצעד קודם: 84)
הצניחה החופשית במצעד של הלהיט הזה לא מנע ממני לדרג אותו במקום הראשון במצעד 1985 של אריה. עדיין זו בלדה אהובה מאוד עליי.
מקום 103: Queen - Love of my life (מצעד קודם: 88)
ומבלדה ידועה לבלדה ידועה אחרת והפעם אחד השירים המפורסמים של "קווין". אני יחסית פחות מתרשם מהשיר (יש כמה וכמה שירים של "קווין" שמדורגים יותר גבוה) ולכן הוא נמצא במאייה השניה.
מקום 102: Deep Purple - Highway Star (מצעד קודם: 121)
השיר המושלם לחובבי המכוניות למיניהם. מהיר, קצבי, עם סולו טוב באמצע ולא כבד במיוחד. מומלץ.
מקום 101: רוקפור - מכונת הזמן (מצעד קודם: 82)
"מכונת הזמן תעשיות בע"מ גאה מאוד להציג מאה 21". עוד שיר מתוך האלבום "האיש שראה הכל" (ולא האחרון במצעד).
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'וואו!, יש לך טעם טוב דני'
וואו!, יש לך טעם טוב דני
22/06/2007 | 21:58
4
freesytler באמת פתיח חזק ושיר מעולה
children חמוד
runaway train מרגש
למה לי פוליטיקה טוב
מכונת הזמן שיר ענק
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הכי אהבתי מפה את---'
הכי אהבתי מפה את---
22/06/2007 | 22:07
1
4
מקום 110: Bomfunk Mc's - Freestyler (מצעד קודם: 131) שיר מגניב ביותר,אצלי לא היה מגיע גבוה אבל עדיים
מקום 109: Robert Miles - Children (מצעד קודם: 93) כנל כמו הקודם=שתי נוסטלגיות מודרניות שמזכירות לי תקופות מוקדמות בחיי
מקום 108: Soul Asylum - Runaway Train (מצעד קודם: 104)מרגש
מקום 107: משינה - אז למה לי פוליטיקה עכשיו (מצעד קודם: 90)מעולה
מקום 105: משינה - דני (מצעד קודם: 125)מהמרגשים של משינה הטובים של פעם
מקום 104: Marillion - Kayleigh (מצעד קודם: 84)השיר הכי מרגש כאן
מקום 103: Queen - Love of my life (מצעד קודם: 88)אחלה שיר,מרגש.אבל מבחינתי יו טייק מיי בריט' א וואי שלהם לוקח אותו בסיבוב
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לא אוהב את You took my breath away'
לא אוהב את You took my breath away
23/06/2007 | 19:26
2
צווחני מדי ועם מנגינה לא מספיק יפה. אפילו לא בפלייליסט המורחב שלי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
23/06/2007 | 03:20
1
3

:
children
runaway train ליריקה מלכה.
למה לי פוליטיקה
he ain't heavy he's my brother
love of my life
highway syar רוקנרול סבנטיזי
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תגובות'
תגובות
23/06/2007 | 14:52
1
Bomfunk Mc's - Freestyler שיר שנורא נדבק לאוזן, די מעצבן אותי.
Robert Miles - Children -
Soul Asylum - Runaway Train- בעיקר בגלל המסר החשוב של השיר
משינה - אז למה לי פוליטיקה עכשיו
The Hollies - He ain't heavy, he's my brother
Kayleigh-
Queen - Love
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'Bomfunk Mc's - Freestyler '
Bomfunk Mc's - Freestyler
23/06/2007 | 23:04
2
Robert Miles - Children בצדק!
The Hollies - He ain't heavy, he's my brother מדהים
Marillion - Kayleigh !!!!
Deep Purple - Highway Star ניסיתי לשמוע ולא אהבתי

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקומות 100 - 91'
מקומות 100 - 91
22/06/2007 | 21:34
7
17
ובשעה טובה הגענו למאה הגדולים.

מקום 100: Jethro Tull - Bouree (מצעד קודם: 96)
ביצוע קלידים וחליל פסיכודלי למנגינה קלאסית של באך. הרוק המתקדם בשיאו.
מקום 99: Black Sabbath - War Pigs (מצעד קודם: 118)
אחת הקלאסיקות הגדולות של "בלק סבאת'" ואחד משירי המטאל הראשונים בהיסטוריה, מגיעה לדירוג השיא שלה במצעד.
מקום 98: שלומי שבן - כולם אומרים (מצעד קודם: 101)
אחד מהשירים שמשום מה נדבקו לי לראש ומסרבים לצאת. אחת מהתרומות הגדולות של גלגל"צ בתקופה שאהבתי אותם.
מקום 97: יציאת חירום - אלפי ילדים מוכים (מצעד קודם: 108)
ומתרומה של גלגל"צ לתרומה של נתן זהבי. אחד משירי המחאה הגדולים שיצאו בישראל אי פעם.
מקום 96: Santana - She's not there (מצעד קודם: 81)
במקור השיר הוא של להקת Zombies. הקאבר של סנטנה יצא טוב פי כמה וכולל התחרעות ענקית בסופו.
מקום 95: Gentle Giant - Free Hand (מצעד קודם: 75)
שיר של אחת הלהקות הידועות של הרוק המתקדם. שגעון פרטי שלי. לא מומלץ לשמיעה עבור רוב אנשי הפורום.
מקום 94: Orphaned Land - The Beloved's cry (מצעד קודם: 109)
להקה ישראלית שמשלבת בסגנונה מטאל ומוסיקה אתנית. במקרה הזה מדובר בבלדת רוק קלאסית אך עמוקה ואיכותית.
מקום 93: Pink Floyd - See Emily Play (מצעד קודם: 94)
הסינגל השני של הלהקה ששינתה כמה שנים אחר כך את עולם הרוק.
מקום 92: Guns 'N Roses - Sweet child o'mine (מצעד קודם: 80)
אחד השירים הידועים של הלהקה. פתיחת השיר המהממת סומפלה אצלי לאחד מהרינגטונים בסלולרי שלי.
מקום 91: Pink Floyd - Time (מצעד קודם: 111)
השיר הכי אהוב עליי מהאלבום "הצד האפל של הירח". אין מה לעשות, אני אוהב את הפומפוזיות הזאת.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
22/06/2007 | 22:09
3
מקום 99: Black Sabbath - War Pigs (מצעד קודם: 118) אחלה שיר
מקום 98: שלומי שבן - כולם אומרים (מצעד קודם: 101).שלומי יוצר ענק אבל לדעתי השיר הזה גבוה
מקום 92: Guns 'N Roses - Sweet child o'mine (מצעד קודם: 80)אוברייטד כל כל

מקום 93: Pink Floyd - See Emily Play (מצעד קודם: 94)

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
23/06/2007 | 03:23
2
4

Bouree
יציאת חרום - יש להם יותר טובים; "כמו לבן", "כיוון הדמעות", "נהנתי נורא", "לך בגדול", "אמרת שלא תבואי". אלבום ישראלי חובה.
Time - הוא ו-money הפחות אהובים עליי מ-dark side

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
אמיל אתה פה בסופ"ש
23/06/2007 | 12:01
2
לצפיה ב-'"אלפי ילדים מוכים" מרגש עד דמעות'
"אלפי ילדים מוכים" מרגש עד דמעות
23/06/2007 | 19:29
8
אחד משירי המחאה הגדולים שנכתבו בישראל בכל הזמנים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'עוד תגובות...'
עוד תגובות...
23/06/2007 | 14:56
1
2
שלומי שבן - כולם אומרים
Santana - She's not there- אם זה השיר שאני חושבת עליו (שמתחיל ב-no one told me about it), אז גם המקור וגם הביצוע של סנטנה יפים.
Guns 'N Roses - Sweet- בשיר הזה, בניגוד להרבה אנשים, אני מעדיפה את החידוש של שריל קרואו.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'She's not there'
She's not there
23/06/2007 | 19:33
2
לזה התכוונתי. אכן זה השיר שמתחיל ב- nobody told me about her. הקאבר טוב יותר מהמקור בצורה משמעותית בעיקר בגלל הפתיחה והסיום של השיר.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'Black Sabbath - War Pigs '
Black Sabbath - War Pigs
23/06/2007 | 23:16
2
אני שונאת את הלהקה הזו, לא מבינה מה מוצאים בה
Guns 'N Roses - Sweet child o'mine לא משהו.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקומות 90 - 81'
מקומות 90 - 81
22/06/2007 | 21:54
6
22
מקום 90: Deep Purple - The Bird has flown (מצעד קודם: 77)
לפני ש"סגול כהה" עברו לעשות רוק כבד הם התנסו בקצת רוק מתקדם. זו אחת התוצאות של העיסוק (התוצאה היותר טובה, בהמשך המצעד).
מקום 89: פורטיס סחרוף - ניצוצות (מצעד קודם: 95)
אחת מפסגות היצירה של צמד הזמרים הזה. גירסת ההופעה של השיר הצליחה מאוד אצלי והפכה לשיר האהוב עליי ביותר בשנת 2005.
מקום 88: Pink Floyd - Wish you were here (מצעד קודם: 103)
עוד יצירה קלאסית של "פינק פלויד" שכולה עצב וציפיה לסיד בארט שיחזור לעצמו.
מקום 87: דני רובס - איך הוא שר (מצעד קודם: 89)
עוד שיר שלא יוצא לי מהראש. עוד אחד מהתרומות של גלגל"צ והפעם מתוך משמרות הלילה באחת העמדות המבודדות בתל השומר
מקום 86: פורטיס וסחרוף - שקיעתה של הזריחה (מצעד קודם: 97)
הרבה שנים לפני "כפתור אדום" שרו גם פורטיס וסחרוף על אפוקליפסה גרעינית. השיר הכי אהוב עליי של האמנים האלה.
מקום 85: The Doors - Riders in the storm (מצעד קודם: 73)
שיר החורף האולטימטיבי. השיר האהוב ביותר של הלהקה אצלי.
מקום 84: Metallica - Low man's lyrics (מצעד קודם: 66)
האלבום "Reload" הושמץ רבות על ידי אוהדי הלהקה אך דווקא לבלדה הזאת מתוכו התחברתי יותר מהשאר.
מקום 83: קוקובלוף והיתושים - בים של אמונה (מצעד קודם: 83)
להקת פאנק ישראלית שהוציאה אלבום די מגעיל (עם שירים "חינוכיים" כמו "זיינתי את בת שבע") אך השיר הזה מתוכו הפך ללהיט יציב ואחד השירים הכי מושמעים אצלי וזאת בעיקר בזכות סולו הטראש שבחלקו השני של השיר.
מקום 82: Pink Floyd - Run like Hell (מצעד קודם: 99)
אחד השירים המפורסמים מתוך האלבום "החומה". השיר הכי רוקרי באלבום שתמיד סוגר את ההופעות של הלהקה.
מקום 81: Scorpions - You and I (מצעד קודם: 76)
אחת הבלדות החזקות של סקורפיונס בשנות התשעים. שיר אהבה פשוט שאני מאוד מזדהה איתו.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
22/06/2007 | 22:12
2
מקום 89: פורטיס סחרוף - ניצוצות (מצעד קודם: 95)  נדוש אבל ראוי.אחלה צמד
מקום 88: Pink Floyd - Wish you were here (מצעד קודם: 103) מעולה!
מקום 87: דני רובס - איך הוא שר (מצעד קודם: 89)וואו איזה שיר נשכח.מרגש ביותר!
מקום 86: פורטיס וסחרוף - שקיעתה של הזריחה (מצעד קודם: 97)מעולה!

מקום 85: The Doors - Riders in the storm (מצעד קודם: 73)

מקום 82: Pink Floyd - Run like Hell (מצעד קודם: 99)אחלה של שיר
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
23/06/2007 | 03:26
2
3

pink floyd - wish you were here
שיר בסדר, לא היה צריך להפוך לאחד מחמשת השירים הראשונים שבנאדם יציין שהוא מכיר את פינק פלויד. הכי חלש באלבום.

כנראה ש-high hopes התפספס במצעד שלך
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
אמיל אתה פה בסופ"ש
23/06/2007 | 12:01
4
לצפיה ב-'לא אוהב את High hopes'
לא אוהב את High hopes
23/06/2007 | 19:38
2
ובכלל פינק פלויד של שנות השמונים והתשעים לא מזכירים את פינק פלויד בימי הזוהר שלהם.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תגובות'
תגובות
23/06/2007 | 15:03
2
פורטיס סחרוף - ניצוצות , וזה בתור אחת שלא תמיד משתגעת על הצמד הזה- בשיר הזה הם ממש הצליחו לרגש.
דני רובס - איך הוא שר זמר ויוצר מוכשר מאוד, מחכה לשמוע ממנו חומר חדש...
פורטיס וסחרוף - שקיעתה של הזריחה -מכירה רק ביצוע יפה של קרני פוסטל
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'The Doors - Riders in the storm'
The Doors - Riders in the storm
23/06/2007 | 23:18
3
שיר ע-נ-ק!!!
הבלדה של העקרבים טובה, אבל לא מספיק טובה. אני אישית לא התחברתי

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקומות 80 - 71'
מקומות 80 - 71
22/06/2007 | 22:10
6
17

מקום 80: The Beatles - Eleanor Rigby (מצעד קודם: 78)
מיותר לאמר. אחת הקלאסיקות האהובות והמוכרות של הביטלס.
מקום 79: Dionne Warwick - Walk on by (מצעד קודם: 72)
אחד מהשירים הבולטים של שנות השישים. גיליתי אותו יחסית לא מזמן ומאז הוא לא מפסיק להתנגן אצלי בראש.
מקום 78: רונית שחר - אהוב יקר (מצעד קודם: 91)
בלדה ענקית שלשם שינוי לא נמאסת עליי וממשיכה לעלות כשהיא מגיעה למקום השיא שלה במצעד.
מקום 77: החברים של נטשה - נאמר כבר הכל (מצעד קודם: 70)
נאמר כבר הכל על השיר המדהים הזה. 2 דקות ו- 20 שניות של קסם.
מקום 76: Pink Floyd - Astronomy Domine (מצעד קודם: 92)
הרצועה הראשונה מתוך האלבום הראשון של "פינק פלויד" שהתחילה את כל הקסם. דירוג השיא לשיר.

אני גאה לפתוח את החצי העליון של המצעד!
מקום 75: Shania Twain - You're still the one (מצעד קודם: 71)
השיר שחברה שלי לשעבר נהגה לשיר לי ולא בכדי. אחד משירי האהבה החזקים ביותר. גם אותו ניתן לשמוע בבלוג שלי (הכניסה בחתימה).
מקום 74: Gentle Giant - On reflection (מצעד קודם: 65)
עוד שיר של דינוזאורית הרוק המתקדם "הענק העדין". בניגוד לקודמו "Free Hand" יחסית קליט ויותר מומלץ לשמיעה.
מקום 73: Kiss - I was made to lovin' you (מצעד קודם: 61)
להיט רוק קלאסי גדול. היה במקומות הרבה יותר גבוהים בזמנו, נמאס ונמצא בצניחה חופשית. בכל מקרה אני ממליץ עליו.
מקום 72: Pink Floyd - Hey You (מצעד קודם: 69)
עוד שיר מתוך האלבום "החומה". אין כמעט חובב רוק שלא מכיר אותו.
מקום 71: ABBA - I do, I do, I do, I do, I do (מצעד קודם: 62)
השיר הכי ותיק שאני מכיר. כבר 17 שנה שאני שומע את השיר בלי להימאס (כמעט)!

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'היוצאת דופן - שנאייה טווין'
היוצאת דופן - שנאייה טווין
22/06/2007 | 22:14
5
לא לטובה ולא לרעה, פשוט כל כך שונה מכל השירים האחרים ברשימה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
22/06/2007 | 22:17
1
מקום 79: Dionne Warwick - Walk on by (מצעד קודם: 72)חביב ביותר,יש לו קטע אבל עבורי אישית הוא מונוטוני בהיסטריה
מקום 78: רונית שחר - אהוב יקר (מצעד קודם: 91)שיר מקסים
מקום 75: Shania Twain - You're still the one (מצעד קודם: 71)קצת קיטש דביק לדעתי
מקום 73: Kiss - I was made to lovin' you (מצעד קודם: 61)אחלה שיר!
מקום 71: ABBA - I do, I do, I do, I do, I do (מצעד קודם: 62) חחח.אוקיי.חמוד,יש להם הרבה יותר טובים אבל כאן מדובר בסנטימנטים מיוחדים אז נסלח שהוא עבר רבים וטובים ממנו

מקום 80: The Beatles - Eleanor Rigby (מצעד קודם: 78) אחד הטובים ביותר שלהם ללא ספק.והראשון שאומר עליו זאת-נמוך!!!!!
מקום 77: החברים של נטשה - נאמר כבר הכל (מצעד קודם: 70)כל הכבוד שהוא כאן אחד המעולים שלהם
מקום 72: Pink Floyd - Hey You (מצעד קודם: 69)אני מאוד אוהבת אותו
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
23/06/2007 | 13:01
3

astronomy domine - לא כל הדיסק שומר על הרמה כמו השיר הזה.
Eleanor Rigdby -
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תגובות...'
תגובות...
23/06/2007 | 15:10
1
3
The Beatles - Eleanor Rigby אחד השירים הכי יפים והכי עצובים...
Dionne Warwick - Walk on by ויש גם חידוש מצויין משנות ה-90 של הזמרת גבריאל
רונית שחר - אהוב יקר
החברים של נטשה - נאמר כבר הכל שיר מרגש בטירוף
Shania Twain - You're still the one אני מעדיפה שיר אחר שלה, from this moment on
Kiss- זה לא " I was made for lovin' you ? אם כן, שיר חביב.

ABBA - I do, I do, I do, I do, I do -דווקא מהחלשים שלהם לדעתי (ואין להם הרבה שירים חלשים).
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'השיר של אבבא, שיר עם פז"ם וסנטימנטים'
השיר של אבבא, שיר עם פז"ם וסנטימנטים
23/06/2007 | 19:41
1
מכיר אותו 17 שנה ויחד עם המנגינה של באך בעיבוד מודרני ו- So long במצעד המשנה הם השירים הוותיקים ביותר שאני מכיר ויש לי אליהם סנטימנטים מיוחדים וכמובן שהם מושמעים הרבה ולכן דירוגם הגבוה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'The Beatles - Eleanor Rigby '
The Beatles - Eleanor Rigby
23/06/2007 | 23:20
5
רונית שחר - אהוב יקר - גם עליי זה לא נמאס! יצירת מופת מרגשת@!
Shania Twain - You're still the one
Kiss - I was made to lovin' you במקום to  זה for ושיר מדהים של להקה גדולה מהחיים.

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' מה זה המגפי גשם האלה של אורן כדורי?'
מה זה המגפי גשם האלה של אורן כדורי?
22/06/2007 | 22:14
1
29
לצפיה ב-'מקומות 70 - 61'
מקומות 70 - 61
22/06/2007 | 22:34
9
18
מקום 70: Scorpions - Walking on the edge (מצעד קודם: 68)
בלדת רוק יחסית לא מוכרת שלהם שהייתה להיט ענק אצלי בשנת 1998 והוא שיר השנה באותה השנה. מאז נחלש בהדרגה אך עדיין אהוב עליי.
מקום 69: החברים של נטשה - פרדי על הבוקר (מצעד קודם: 67)
"פרדי על הבוקר, אתם בקושי פקחתם עיניים, נתונים סטטיסטיים אנשים עם משקפיים". שיר הכי טוב של הלהקה ואחד הטובים בתולדות הרוק הישראלי.
מקום 68: Rainbow - Since you've been gone (מצעד קודם: 63)
שיר רוק קלאסי קליט וחמוד במיוחד של הלהקה. פחות מוכר בציבור רחב אבל שווה שמיעה.
http://www.youtube.com/watch?v=dBclFpUmv_0
מקום 67: Guns 'n Roses - Civil War (מצעד קודם: 102)
שיר שלא היה אהוב עד לפני פחות משנה ומאז השיר פשוט לא מפסיק להתנגן אצלי בראש וב"וינאמפ". שיר גדול של הלהקה.
מקום 66: הדורבנים - לא בא לי לשמוע (מצעד קודם: 57)
שיר של התקופה שבין הצבא לאוניברסיטה. שיר שאני מתחבר אליו ומכיר את כל המילים שלו בעל פה. יציאה חריגה של להקה שאני לא אוהב. מקום שני במצעד השנתי שלי לשנת 2004.
מקום 65: Rainbow - Lost in Hollywood (מצעד קודם: 56)
שיר לא מוכר של הלהקה שהיה הלהיט הראשון של הלהקה אצלי. השני בטיבו של Rainbow במצעד שלי.
מקום 64: מוניקה סקס - רקוויאם לבלונדינית (מצעד קודם: 79)
השיר האהוב עליי של להקת "מוניקה סקס" כפי שדירגתי במצעד מוניקה סקס לפני כמה שבועות. שיר שכתוב בצורת אקרוסטיכון שבו כל שורה מתחילה באחת מאותיות הא"ב. קלאסיקה של הרוק הישראלי.
מקום 63: Iron Maiden - Run to the hills (מצעד קודם: 98)
הזינוק הכי משמעותי במצעד. הלהיט המוביל של איירון מיידן בקאמבק שלהם אצלי השנה ומועמד מוביל לשיר השנה 2007 שלי.
http://www.youtube.com/watch?v=u5Snehl2bAk
מקום 62: The Beatles - Yesterday (מצעד קודם: 64)
קלאסיקה של הביטלס. האמת אני פחות מעריך אותה ולכן יש כמה שירים של ביטלס שממוקמים לפניה.
מקום 61: Queen - I want it all (מצעד קודם: 61)
אני אוהב דווקא את גירסת האלבום הקצת יותר ארוכה של השיר. השיר עצמו מקפיץ במיוחד וקליט בטירוף.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לא בא לי לשמוע שיר מעולה'
לא בא לי לשמוע שיר מעולה
22/06/2007 | 22:44
4
8
לצפיה ב-'אבל אם הוא שיר מעולה, למה לא בא לך לשמוע?'
אבל אם הוא שיר מעולה, למה לא בא לך לשמוע?
22/06/2007 | 22:48
3
3
לצפיה ב-'שמעתי אותו מספיק'
שמעתי אותו מספיק
22/06/2007 | 22:52
2
3
לצפיה ב-'חחחח זה היה בהלצה'
חחחח זה היה בהלצה
23/06/2007 | 11:51
1
5
לצפיה ב-'חשבתי שאתה מכיר אותי, קובי'
חשבתי שאתה מכיר אותי, קובי
23/06/2007 | 13:17
5
לפעמים אני מפגין תמימות/חוסר הבנה שזה נובע מציניות

ברור שהבנתי שאתה צוחק "אם אתה אוהב אז למה..    לא בא לך לשמוע" חח
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
23/06/2007 | 13:08
1
4

yesterday -
לא בא לי לשמוע -

מכיר את temple of the king של ריינבוו?
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'Temple of the King'
Temple of the King
23/06/2007 | 19:44
שמעתי אותו בעבר אך אין לי אותו על המחשב. אולי צריך להשיג אותו ולשמוע. באופן כללי אני חולה על Rainbow.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'עוד תגובות'
עוד תגובות
23/06/2007 | 15:16
4
Rainbow - Since you've been gone- נשמע לי מוכר, אולי בגלל שמשהו בקצב שלו דומה לשירים אחרים...
הדורבנים - לא בא לי לשמוע -השיר עצמו יפה, אבל זכור לי שהוא היה שיר הנושא של תוכנית הריאליטי הזוועתית "המופע של סטיב", ולכן קשה לי לאהוב אותו. "כל מה שרצית" מהאלבום השני שלהם די דומה ואין לו הקשר כזה בעייתי.
The Beatles - Yesterday-
Queen - I want it all למרות שיחסית זה אחד השירים הפחות מורכבים שלהם במילים ובלחן.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'Rainbow - Since you've been gone'
Rainbow - Since you've been gone
23/06/2007 | 23:23
3
!! שיר אדיר

Guns 'n Roses - Civil War
Queen - I want it all שיר ענק, אולי היחיד הכי טוב שלהם.

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקומות 51 - 60'
מקומות 51 - 60
22/06/2007 | 22:59
8
21
מקום 60: Led Zeppelin - Babe I'm gonna leave you (מצעד קודם: 74)
קלאסיקה של לד זפלין שהוצגה בפינת הרוק הקלאסי של שנת 1969 לפני כמה ימים. שיר עם פתיחת גיטרה מהממת והמשך מהמם לא פחות.
מקום 59: Deep Purple - Hallelujah (מצעד קודם: 52)
התקופה הפרוגרסיבית של הלהקה אהובה עליי במיוחד והנה עוד להיט שדווקא אי אפשר לשייך אותו לרוק המתקדם אבל הוא גם לא בדיוק רוק כבד ובעצם מה כן? תקשיבו בעצמכם:
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids....
מקום 58: Deep Purple - Watching the sky (מצעד קודם: 55)
יציאה גדולה של "דיפ פרפל" משנת 1998. שילוב של מוסיקה שקטה ורוק גיטרות כסאחיסטי תמיד שבה אותי והשיר הזה פשוט היה להיט ענק אצלי במשך המון זמן.
מקום 57: Foreigner - Cold as Ice (מצעד קודם: 58)
אחד מהלהיטים הגדולים של הרוק הקלאסי הרך. השיר המוביל שהגיע מאוסף "Rock Classics" שקיבלתי מחבר בשנת 2000 והפך לדיסק אהוב במיוחד עליי עד היום.
מקום 56: Deep Purple - April (מצעד קודם: 85)
היצירה הכי גדולה של "דיפ פרפל" מהתקופה שבה הם עשו רוק מתקדם ואחת היצירות המזוהות ביותר עם הסגנון. 12 דקות של תענוג (הקישור הובא בפינה הקודמת של תולדות הרוק הקלאסי).
מקום 55: Nirvana - Lithium (מצעד קודם: 60)
נירוונה לא נחשבת ללהקה יותר מדי אהובה אצלי אך השיר הזה שמתאר את המאניה דיפרסיה של קוביין חזק במיוחד ולכן המיקום הגבוה, גבוה יותר משירים איכותיים אחרים.
מקום 54: Scorpions - Send me an angel (מצעד קודם: 41)
עוד בלדה קלאסית של "סקורפיונס". הבעיה היא שהיא התחילה להימאס עליי ולכן הירידה החדה מהמקום ה- 22 שהשיר תפס במצעד אפריל 2003 ועד היום.
מקום 53: Depeche Mode - Enjoy the silence (מצעד קודם: 37)
עוד שיר שהגיע עד מקום 22 (יולי 2003) ומתרסק בדירוג בגלל מיאוס. למרות זאת עדיין השיר האלקטרוני המוביל שלי בכל הזמנים.
מקום 52: Coldplay - Trouble (מצעד קודם: 54)
אחד השירים המזוהים של קולדפליי מגיע למקום השיא שלו במצעדים שלי דווקא כשהלהקה אחרי שיא הצלחתה אצלי. זה מה שקורה כשיש שיר טוב.
מקום 51: Electric Lights Orchestra - Mr. Blue Sky (מצעד קודם: 53)
ELO היא להקה שמערבבת רוק, פופ, דיסקו, מוסיקה קלאסית ומוסיקה אלקטרונית. מהתמהיל הזה יצאו שני להיטים מעולים שאחד מהם הוא השיר הילדותי המהלל את השמיים ובדומה ל"מודי בלוז" מ- Nights in white satin מסיים עם מנגינה קלאסית בסוף. התוצאה ענקית. צפו בעצמכם:
http://www.youtube.com/jp.swf?video_id=H2Ncxw1xfck&eurl=http%3A//www.google.co.il/search%3Fhl%3Diw%26rls%3DGGLM%252CGGLM%253A2005-40%252CGGLM%253Aen%26q%3DMr.%2BBlue%2Bsky%26meta%3D&iurl=http%3A//img.youtube.com/vi/H2Ncxw1xfck/2.jpg&t=OEgsToPDskJKwFaVUEwMnG7HpYd8wkla
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'enjoy the silence בולט בין הרוק'
enjoy the silence בולט בין הרוק
22/06/2007 | 23:16
6
לצפיה ב-''
23/06/2007 | 13:10
1
6

babe i'm gonna leave u מכיר את since i've been loving you?

lithium ו-enjoy the silence גבוהים לגעתי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מכיר את since i've been loving you'
מכיר את since i've been loving you
23/06/2007 | 19:48
6
כמו את כל אלבום "לד זפלין 3" שהיה האלבום הראשון של הלהקה ששמעתי והאלבום השני שנדחס ל- MP3 (אחרי השחור של מטאליקה) עוד הרבה זמן לפני האינטרנט המהיר והנאפסטר. דווקא אני אוהב ממנו יותר את השירים האחרים. כמובן immigrant song וגם את gallow's pole ו- bron-yr-stomp. ל- since i've been loving you לא התחברתי איכשהו.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'קישור מתוקן ל- Mr. Blue Sky'
קישור מתוקן ל- Mr. Blue Sky
23/06/2007 | 14:01
2
לצפיה ב-'עוד תגובות'
עוד תגובות
23/06/2007 | 15:26
1
5
Deep Purple - Hallelujah - בשמיעה הראשונה, בתור אחת שלא נורא מתלהבת מרוק מתקדם ודומיו חשבתי שאני פחות אוהב את זה.
Cold as Ice
Scorpions - Send me an angel לפני כמה שנים הם ביצעו את השיר בדואט עם הזמרת הישראלית ליאל קולט, היה מצויין.
Depeche Mode - Enjoy the silence
Coldplay - Trouble
Electric Lights Orchestra - Mr. Blue Sky הכרתי את השיר הזה בזכות פרסומת ואחר כך שמעתי באיזה אתר את האוסף השלם שלהם,באמת להקה מאוד מיוחדת.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תגובה לתגובה'
תגובה לתגובה
23/06/2007 | 19:53
1
Hallelujah - כמו שאמרתי עוף מוזר אצל דיפ פרפל. לא רוק כבד, לא בדיוק רוק מתקדם, שילוב של רוק רך עם פארודיה על מוסיקה כנסייתית וזה מה שהפך את השיר לכל כך מיוחד. יצא בסינגל בתחילת 1969 ולא שייך לאף אלבום.
Mr. Blue Sky - אכן ראיתי אותו באיזו פרסומת לא מזמן (לא זוכר למה). שיר מדהים ולהקה ייחודית שעשתה שילוב של פופ עם רוק מתקדם והתוצאות מדהימות.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'Led Zeppelin - Babe I'm gonna leave you'
Led Zeppelin - Babe I'm gonna leave you
23/06/2007 | 23:26
8
לד זפלין
Foreigner - Cold as Ice אני אוהבת את החידוש של MOP, הלהקה של באסטה ריימס. לא אוהבת ת'מקור.
Nirvana - Lithium להפך, הם דווקא נחשבים ולא בצדק. להקה לא משהו עם כמה שירים נחמדים. זה אחד המאוסים והמעצבנים. חח קורט שר כאילו שהוא גוסס..
Scorpions - Send me an angel די נמאס אבל עדיין...
Depeche Mode - Enjoy the silence נמאס ביותר..
Coldplay - Trouble גבוה מדי.

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקומות 50 - 41'
מקומות 50 - 41
22/06/2007 | 23:31
7
23
מקום 50: Scorpions - Under the same sun (מצעד קודם: 43)
שיר השלום והאחווה האולטימטיבי של הרוקרים המזדקנים. מאוד אהבתי אותו בסוף שנות התשעים והוא הגיע למקום השלישי במצעד השנתי שלי ב- 1999. היה כבר בעשרים הגדולים (שנת 2001) ומאז מדרדר בעקביות כמו אחיו "שלח לי מלאך" :)
מקום 49: The Beatles - Let it be (מצעד קודם: 49)
מה עוד אפשר לומר על הקלאסיקה הבלתי נשכחת של הביטלס. שהוא שיר מלודי, עם מילים טובות וגאוני. רק בעיה אחת יש לו: הוא נחרש יותר מדי בגלגל"צ ואתם יודעים מה היחס שלי לתחנה הזאת. למרות זאת הוא נשאר יציב בחמישים הגדולים.
מקום 48: The Moody Blues - Nights in White Satin (מצעד קודם: 51)
קלאסיקת שנות השישים יציבה שהופיעה כבר במדור "תולדות הרוק הקלאסי שלי". אחד משירי הרוק המתקדם הראשונים מה שלא מפריע לו להיכלל בכל אוסף סיקסטיז מצוי ולהיות אהוד על קהלים שהסגנון הזה רחוק מהם מאוד.
מקום 47: Coldplay - A rush of blood to the head (מצעד קודם: 45)
לא הרבה מכירים את שיר הנושא מתוך האלבום השני של קולדפליי אבל אצלי דווקא השיר הזה הפך ללהיט ענק שהפך לשיר השנה 2003. לא מכירים על מה אני מדבר? מכיוון שהגירסה החיה עשתה לשיר רק רע, אביא קישור לקאבר שבוצע על ידי איזה גיטריסט ויצא לא רע:
http://www.youtube.com/watch?v=3BeiRY09cD8
מקום 46: Queen - The prophet's song (מצעד קודם: 44)
הידעתם שגם "קווין" התנסתה ברוק מתקדם? באלבום "לילה באופרה" (אותו האלבום שבו יש את Bohemian Rhapsody ו- Love of my life) יש שיר כזה. אני מאוד אוהב אותו. רוב הסיכויים שאתם לא, לכן לא אביא קישור.
מקום 45: רוקפור - She's full of fears (מצעד קודם: 87).
זהו הזינוק הגדול של המצעד (ולא מה שכתבתי קודם). והסיבה היא שהשיר הזה הפך לשיר האהוב עליי ביותר בשנה שעברה. מה סוד קסמו של השיר? לא יודע. השיר לא מוכר כל כך אפילו אצל חובבי להקת רוקפור. אני התחברתי אליו, זה סימל לי איזושהי תקופה בחיים והסוף, זינוק ל- 50 הגדולים והמשך ההשמעות של השיר בכל מדיה אפשרית.
מקום 44: משינה - אין מקום אחר בהופעה חיה, גירסת 2003 (מצעד קודם: 50)
שיר בינוני שגירסת הופעה חיה מתוך דיסק "משינה בהופעה חיה 2003" עשתה לו פלאים והוא הפך לאחד השירים המואזנים ביותר אצלי. מקום שלישי במצעד השנתי שלי לשנת 2004.
מקום 43: Alan Parson's Project - Old and wise (מצעד קודם: 42)
שיר שקט וחמוד ביותר. מקום שני במצעד השנתי שלי לשנת 2001.
מקום 42: Iron Maiden - Futureal (מצעד קודם: 48)
ובמעבר חד לשיר קצר, מהיר וכבד. אחת היציאות הטובות של איירון מיידן בעשור האחרון (השיר משנת 1998). דורג במקום השלישי במצעד איירון מיידן שפורסם לפני כשבועיים בפורום.
מקום 41: Electric Lights Orchestra - Can't get it out of my head (מצעד קודם: 39)
לא, קיילי מינוג לא עשתה קאבר לשיר הזה. זהו שיר אחר לגמרי של להקת הפופ האלקטרוני המתקדם ELO. כנסו להקשיב
http://www.youtube.com/watch?v=za6j3s-pnvc
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אין מקום אחר בהופעה מקפיץ!'
אין מקום אחר בהופעה מקפיץ!
23/06/2007 | 02:20
6
לצפיה ב-'let it be - גבוה מידי'
let it be - גבוה מידי
3
לצפיה ב-'עוד תגובות'
עוד תגובות
23/06/2007 | 15:34
1
4
: The Beatles - Let it be מה לעשות, גלגלצ חורשים גם על שירים קלאסיים...
The Moody Blues - Nights in White Satin בעצם אף פעם לא הבנתי למה זה נחשב רוק מתקדם, לי זה נשמע די דומה לבלדות רומנטיות משנות ה-50-60.
משינה - אין מקום אחר בהופעה חיה, גירסת 2003 - שיר שבכלל לא היה מוכר לפני הגרסה המחודשת שיצאה לו.
Old and wise
Electric Lights Orchestra - Can't get it out of my head
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'התייחסויות'
התייחסויות
23/06/2007 | 20:00
3
Let it be - הכרתי את השיר הזה עוד בתקופה שגלגל"צ נקראה "צה"ל 2" והוא אחד השירים הוותיקים שאני מכיר.
אין מקום אחר - גירסת ההופעה הטובה ביותר ששמעתי של שיר ישראלי.
Nights in white satin הוא שיר רוק מתקדם בגלל שילוב מיוחד של אלמנטים קלאסיים במוסיקת רוק שזה בעצם ההגדרה של הרוק המתקדם (זה שכל מיני להקות פלצניות עשו כל מיני חירטוטים עם זה, זה כבר עניין אחר).
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'דה פרופט סונג!'
דה פרופט סונג!
23/06/2007 | 21:08
2
יא, מישהו שמכיר!

אח, א נייט את דה אופרה, כזה אלבום מושלם.

[ואגב, סתם הערה- אם אתה רוצה פרוגרסיב של קווין- לך לאלבום קווין ||]
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'Scorpions - Under the same sun'
Scorpions - Under the same sun
23/06/2007 | 23:29
2
אני אוהבת את ההתחלה, המשך השיר לא משהו
The Beatles - Let it be כ"כ מעצבן שאין לי מילים. זה לא שיר עד כדי כך טוב.
The Moody Blues - Nights in White Satin
משינה - אין מקום אחר בהופעה חיה, גירסת 2003 - ענק ענק ענק!!!!!!!!!
Iron Maiden - Futureal אחלה שירררר! הכרתי דרך המצעד שלך

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'41 מגניב !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!'
41 מגניב !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24/06/2007 | 14:31
44
לצפיה ב-'מקום 40 - 31'
מקום 40 - 31
23/06/2007 | 00:07
6
21
מקום 40: Queen - Don't stop me now (מצעד קודם: 47)
מישהו לא מכיר את השיר הזה? שיר קצבי ומקפיץ. קלאסיקה אמיתית שרק משתבחת עם השנים. למרות שהשיר שרד מהמצעד הראשון, זהו מיקום השיא שלו דווקא כשהתחרות גוברת.
מקום 39: The Beatles - While my guitar gently weeps (מצעד קודם: 40)
על השיר הזה דיברתי לא מעט בפינת הרוק הקלאסי המוקדשת לשנת 1968 אז אין צורך להרבות במילים. פשוט קלאסיקה.
מקום 38: Queen - Innuendo (מצעד קודם: 46)
למרות שיצא כסינגל בשנת 1991, השיר הזה פחות מוכר בארץ וחבל. מיני יצירה שכוללת שילוב מדהים בין רוק למוסיקה ספרדית. אחד הקליפים האהובים עליי בכל הזמנים והכי אהוב מהקליפים של קווין.
http://www.youtube.com/watch?v=cpys1c3jCNs
מקום 37: Metallica - Nothing else Matters (מצעד קודם: 35)
שיר שכבר היה במקום ה- 13 (ינואר 2002) והדרדר יחד עם ההדרדרות במעמדה של מטאליקה כלהקה אצלי. בסך הכל שיר טוב אבל די אוברייטד ולא מאפיין את מטאליקה. צפוי להמשיך לרדת.
מקום 36: Whitesnake - Now you're gone (מצעד קודם: 31)
בלדת רוק לא מוכרת יחסית אבל זה לא גורע מאיכותה. בשיאה הגיעה למקום 15 במצעד.
http://www.youtube.com/watch?v=thcSYltfy3g
מקום 35: The Beatles - The Long and winding Road (מצעד קודם: 30)
אחד השירים המדהימים של הלהקה. נכתב על ידי פול מקארתני לקראת פירוק הלהקה ויחד עם Let it be היוו את אקורד הסיום העצוב של הלהקה הגדולה הזאת.
מקום 34: Metallica - Turn the Page (מצעד קודם:31)
אחד הקאברים האהובים עליי בכל הזמנים. במקור שיר בלוז של בוב סיגר, חודש על ידי מטאליקה במסגרת האלבום Garage Inc. והתוצאה, ללקק את האצבעות.
http://www.youtube.com/watch?v=wPHZv2KGFyM

מקום 33: 10cc - I'm not in love (מצעד קודם: 33)
שיר שקט, על גבול המרדים אך ממכר בטירוף.
http://www.youtube.com/watch?v=mBuom7juPRg&mode=re...
מקום 32: Metallica - The Unforgiven (מצעד קודם: 28)
היה בעשירייה המובילה אצלי (שנת 2000 - 2002) ומאז הדרדר. עדיין הבלדה הכי טובה של מטאליקה לדעתי.
מקום 31: Bill Haley & His Comets - Rock around a clock (מצעד קודם: 27)
השיר הגדול שבלעדיו לא היה רוק אנד רול. השיר הכי ישן במצעד (שנת 1954) אך עדיין טוב כמו תמיד
http://www.youtube.com/watch?v=h0KL_YOisTs
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'it's just a state that i'm going through'
it's just a state that i'm going through
23/06/2007 | 12:05
3
לצפיה ב-'nothing else matters -גבוה,unforgiven'
nothing else matters -גבוה,unforgiven
23/06/2007 | 13:11
3
לצפיה ב-'ועוד תגובות...'
ועוד תגובות...
23/06/2007 | 15:43
2
Queen - Don't stop me now- שיר שתמיד עושה מצב רוח טוב...
39: The Beatles - While my guitar gently weeps
Queen - Innuendo גם אי-אפשר להפריד את השיר מהזמן שבו יצא ומהטרגדיה של פרדי מרקורי.
Metallica - Nothing else - בזמנו חרשו על השיר הזה ב-MTV והוא די עיצבן אותי, היום זה נראה לי שיר נחמד, לא מזמן איזו זמרת חידשה אותו יפה.

Whitesnake - Now you're gone -נשמע כמו בלדת רוק אופיינית לשנות ה-80.
10cc - I'm not in love -שיר מעולה, גם אם הוא קצת ארוך מדי.
Rock around a clock-
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'Queen - Don't stop me now '
Queen - Don't stop me now
23/06/2007 | 23:32
4
The Beatles - While my guitar gently weeps לא מצאתי בו כלום. שיעמם אותי
Metallica - Nothing else Matters לא מסוגלת לשמוע אותו. ולדעתי הגירסה עם הסימפונייה עולה על המקור
Whitesnake - Now you're gone לא מהבלדות הכי טובות, אבל גם נחמד מאוד. להקה אדירה, אני חולה עליה.
10cc - I'm not in love בדיוק אתמול נזכרתי בו. זה שיר כ"כ יפה.
Metallica - The Unforgiven מדהים!

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הפסקת לילה'
הפסקת לילה
23/06/2007 | 00:17
1
3
יום קשה עבר עליי היום ולא הספקתי לסיים את פרסום המצעד לצערי. אז את החלק המותח של 30 הגדולים שלי אשאיר למחר ועד אז, אתם יכולים להגיב על שאר הבחירות שלי ולנסות לנחש איזה שירים ידורגו במקומות הגבוהים ואיזה מהם יזכה במקום הראשון. לילה טוב.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום 1 כנראה אחד הביטלסים'
מקום 1 כנראה אחד הביטלסים
23/06/2007 | 00:37
2
לצפיה ב-'בוקר טוב. המצעד נמשך. 30 הגדולים עכשיו!'
בוקר טוב. המצעד נמשך. 30 הגדולים עכשיו!
23/06/2007 | 10:41
1
1
לצפיה ב-'אוף, אני לא אספיק לראות הכל, רק בלילה '
אוף, אני לא אספיק לראות הכל, רק בלילה
23/06/2007 | 12:10
3
לצפיה ב-'מקומות 30 - 21'
מקומות 30 - 21
23/06/2007 | 11:03
10
23
מקום 30: רוקפור - חור בלבנה (מצעד קודם: 38)
הלהיט הראשון של רוקפור אצלי ואחד השירים המוכרים ביותר של הלהקה. מורן קשרו החזירה אותו לתודעה בשבוע שעבר כשביצעה אותו ב"כוכב נולד" (והודחה). אצלי הוא היה בתודעה תמיד. אחד השירים שהכי מתחברים לי לחיים.
מקום 29: Scorpions - Wind of change (מצעד קודם: 36)
הבכיר של סקורפיונס הוא גם המוכר ביותר שלהם. הבלדה בנושא השינויים במזרח אירופה ונפילת חומת ברלין שבתה את ליבותיהם של מיליוני אנשים וגם את הלב שלי ומיקומו הגבוה במצעד הוא ההוכחה לכך.
מקום 28: Kino - Zvezda po Imeni Solntze (מצעד קודם: 29)
לעוף המוזר הזה במצעד קוראים "כוכב ושמו שמש". שיר רוסי של להקה שפעלה בסוף שנות ה- 80 בברית המועצות בשם Kino. לפני כמה חודשים תירגמתי את המילות השיר לעברית. שיר אהוב במיוחד שאף פעם לא נמאס עליי.
מקום 27: King Crimson - Epitath (מצעד קודם: 34)
לקלאסיקה הזאת משנת 1969 התוודעתם בפינה הקודמת של תולדות הרוק הקלאסי. לדעתי השיר הכי טוב ברוק המתקדם הטהור (חוץ משיר נוסף בהמשך המצעד אבל הוא לא לגמרי שייך לסגנון).
מקום 26: The Animals - The House of rising sun (מצעד קודם: 25)
קלאסיקת האולדיז האולטימטיבית הזאת נוצרה בשנת 1964. מכיוון שאת תולדות הרוק הקלאסי התחלתי פה משנת 1967, לא הבאתי אותה בפינה הזאת ולכן זו ההזדמנות לצפות בקליפ השיר:
http://www.youtube.com/watch?v=pRV9QCXLtHQ
מקום 25: R.E.M - Losing my religion (מצעד קודם: 26)
אומרים שהשיר הזה אוברייטד בטירוף. אני אישית מאוד אוהב אותו ובמצעד הזה השיר מגיע לדירוג השיא שלו. נבחר למקום השני במצעד הניינטיז של גלגל"צ.
מקום 24: Sonata Arctica - My land (מצעד קודם: 24)
הנציג הבכיר של פאואר מטאל במצעד. מהיר, קליט מאוד וגם לא כבד יחסית. להיט גדול אצלי בשנת 2001. תאזינו לשיר פה:
http://www.youtube.com/watch?v=BEkeAvFeuLw
מקום 23: רוקפור - כל כיוון (מצעד קודם: 20)
ולשיר הישראלי שאני הכי אוהב. מתוך האלבום "האיש שראה הכל" מגיע אחד השירים שהכי ליוו אותי בחיים. שיר שמסמל את חיפוש הכיוון, אי הוודאות והמבט לאחור שמבהיר את כל התמונה. ענק!
http://www.youtube.com/watch?v=B0g0p2Ec0zw
מקום 22: The Beatles - Something (מצעד קודם: 22)
שיר של ביטלס לא יהיה במקום הראשון כי זה השיר הבכיר של הלהקה במצעד. כמה אנשים פה חולקים עליי אבל לדעתי זה השיר הכי טוב של ביטלס בכל הזמנים.
מקום 21: Guns 'n Roses - November Rain (מצעד קודם: 16)
ולקלאסיקה נוספת של גאנס אנד רוזס (ולא האחרונה במצעד). בלדה ארוכה, מלודית ונוגעת. אומרים שהשיר אוברייטד. אני חושב אחרת ומדרג אותו גבוה.

ועכשיו ל- 20 הגדולים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
23/06/2007 | 13:13
1
4

wind of change - גבוה
losing my religion - אוברייטד בטירוף
November rain -  מ-6:20 הוא הופך להיות משהו ענק.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'עוד תגובות...'
עוד תגובות...
23/06/2007 | 15:51
1
3
רוקפור - חור בלבנה - מכירה רק את הביצוע של מורן קשרו, והוא מצויין.
Scorpions - Wind of change - למרות שאפילו לחובבת קיטש כמוני השיר נשמע קיטשי מדי...
The Animals - The House of rising sun - די מאוס בעיני. נראה לי גם שמרוב שאנשים שרים את השיר בהתלהבות, הם פחות שמים לב למילים המצמררות.
R.E.M - Losing my religion -
Sonata Arctica - My land -לפי שמיעה ראשונה, השיר באמת לא כבד יחסית ודי קליט
רוקפור - כל כיוון-משהו בשיר לא מושך אותי, מנגינת הליווי אפלה מדי לטעמי.

The Beatles - Something- -בחירה מעניינת לשיר הכי גבוה שלהם במצעד שלך.
Guns 'n Roses - November Rain -ככה ככה, יש בשיר קטעים קליטים אבל הוא באמת ארוך מדי.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'עוד התייחסויות'
עוד התייחסויות
23/06/2007 | 20:08
1
רוקפור - חור בלבנה. הגירסה של מורן קשרו עם כל הכבוד לה (ואני מכיר אותה אישית) מאוד חלקית ולא הכי טובה וחסר בה את החלק השני המונומנטלי. שווה לשמוע את גירסת הסטודיו או את גירסת ההופעה החיה בליווי כלי המיתר (מתוך הדיסק "רוקפור בהופעה חיה"
קישור לקליפ:
http://www.youtube.com/watch?v=skFa-pqX5NQ
רוקפור - כל כיוון. אמרת אפל והוא אכן התאים ללילות האפלים שחוויתי בשער צפון בתל השומר בשנה האחרונה בצבא. אחד מהשירים שמלווים אותי בחיים ולכן המיקום הגבוה אבל זה הספציפיות של המצעד שלי.
My land - יצירה מדהימה של להקה לא מספיק מוכרת בארץ.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'Scorpions - Wind of change '
Scorpions - Wind of change
23/06/2007 | 23:37
1
5
אני לא אשכח ששמעתי אותו בפעם הראשונה בשבת אצל חברים. התעוררתי, והם שמו את הקליפ במחשב.. אני זוכרת שאמרתי לעצמי "מה זו המנגינה האלוהית הזו? אני חייבת את השיר הזה!!!"
The Animals - The House of rising sun
Sonata Arctica - My land דני אני לא מאמינה שהשיר הזה צועד אצלך! בחיים לא תיארתי לעצמי שאתה אוהב. זה שיר כל כך יפהפה!!! של להקה מדהימה , הפתיחה שלו עושה לי צמרמורת כל פעם מחדש, אחת המנגינות הכי יפות שיש הפתעת אותי לטובה ובגדול!
Guns 'n Roses - November Rain "Everybody need some time.. all alone" - זו השורה שהכי תפסה אותי, מרגש.

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ואני לא מאמין שעוד מישהו מכיר את השיר'
ואני לא מאמין שעוד מישהו מכיר את השיר
23/06/2007 | 23:47
3
קארין יש לך טעם מדהים.
דרך אגב, אנקדוטה קטנה. My land הוא אחד משני השירים היחידים שהורדתי מנאפסטר (השני הוא Moscow calling של Gorky Park). זה היה בסוף שנת 2000 כשחבר שלי שכנע אותי להוריד אותו כשהוא הבטיח "לא תתאכזב". הבטיח וקיים. שני השירים הפכו מיד ללהיטים ו- My land גם שרד ובגדול והפך לאחד השירים שאני הכי אוהב לשמוע.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'|חמוס| Losing my religion '
|חמוס| Losing my religion
24/06/2007 | 11:38
4
לצפיה ב-'שירים מעולים! את REM הייתי ממקם גבוה יותר..'
שירים מעולים! את REM הייתי ממקם גבוה יותר..
24/06/2007 | 17:54
2
REM באחד השירים האהובים עלי- טופ15 אצלי
גאנז אנד רוזס במיקום מדויק!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'חור בלבנה שיר מצוין'
חור בלבנה שיר מצוין
24/06/2007 | 20:09
3
רק השבוע מורן קשרו עשתה אותו בכוכב נולד.. ועפה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'house of the rising sun'
house of the rising sun
24/06/2007 | 21:31
9
לצפיה ב-'מקומות 20 - 16'
מקומות 20 - 16
23/06/2007 | 11:28
6
26
מקום 20: Rainbow - Stargazer
דירוג במצעד קודם: מקום 21
שיר השנה שלי בשנת 1999. השיר הטוב ביותר של להקת Rainbow. שיר כבד למדי אך יפה. מילים פילוסופיות על המחיר הכבד שאנחנו משלמים כדי לבנות עולם יפה לכאורה. השורה "We built the tower of stone, with our flesh and bones" אומרת הכל. רוני ג'יימס דיו בשיאו
קישור (השיר עצמו ללא קליפ):
http://www.youtube.com/watch?v=B4-vUgc2oIY

מקום 19: Iron Maiden - Hallowed be thy name
דירוג במצעד קודם: מקום 23
על השיר הזה אין הרבה צורך להגיד. מדבר על האיש שממתין להוצאתו להורג בפחד וברעדה. אחד מהסולואים הגדולים בכל הזמנים.
http://www.youtube.com/watch?v=7vP2hFFV57E

מקום 18: J.S. Bach - Toccata, עיבוד מודרני
דירוג במצעד הקודם: 13
כן, זו לא טעות וזו אחת המוזרויות הגדולות של המצעד, אם לא הגדולה שבהם. במקור מדובר בנעימה קלאסית של יוהאן סבסטיאן באך. בשנות השמונים אמן בלתי מזוהה ביצע גירסת פופ מודרנית לנעימה תוך תוספת מילים והשיר הפך ללהיט הגדול הראשון אצלי בחיים וזאת בגיל 10. לשיר הזה יש לי סנטימנטים מיוחדים ומכיוון שאין אותו בשום מקום ואני גם לא יודע את השם, הוא הועבר מקלטת ל- MP3 ומושמע לא מעט גם היום. שיר קבוע ב- 20 הגדולים. שיר השנה שלי בשנת 1991.
גירסת המקור (כמובן זו לא הגירסה שהצליחה אבל להתרשמותכם)
http://www.youtube.com/watch?v=-UDjojRGki4

מקום 17: Black Sabbath - Paranoid
דירוג במצעד הקודם: 19
ולשירים קונבנציונליים יותר. והנה הלהיט הגדול של להקת "Black Sabbath" משנת 1970. קצר, מהיר, קליט ומהיר. תשמעו בעצמכם
http://www.youtube.com/watch?v=W0CgYPsS-XE

מקום 16: Led Zeppelin - Immigrant song
דירוג במצעד הקודם: 17
עוד קלאסיקה משנת 1970. והפעם מלהקת "לד זפלין" שמביאה את השיר הקצר ביותר שלהם אבל שיר קצר לא אומר שיר רע אלא ההיפך. שיר מדהים.
http://www.youtube.com/watch?v=0JAuc-ebI3Y
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'OMG'
OMG
23/06/2007 | 11:52
2
6
אני בקושי מכיר משהו יש לנו קצת הבדלי טעם
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אז תכיר'
אז תכיר
23/06/2007 | 11:55
1
6
הקישורים לפנייך. חוץ מ- 20 ו- 18 שלא תתחבר אליהם, השאר מומלץ בהודעה הזו. בין מקום 15 למקום 11 ממליץ להקשיב לכל השירים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'תודה, אני "אבדוק"'
תודה, אני "אבדוק"
23/06/2007 | 12:00
1
למרות שלא נראה לי שזה הטעם שלי, כי יש לך טעם רוק כזה
יש לי טעם יותר פופי דאנסי גיי קלאב כזה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
23/06/2007 | 13:16
5

rainbow - stargazer, בלי קשר, נסה גם את stargazer של mother love bone (לא קאבר)

paranoid - קלאסה, גבוה

immigrant song, אוברייטד, לא הבנתי מה ההתלהבות.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'Iron Maiden - Hallowed be thy name'
Iron Maiden - Hallowed be thy name
23/06/2007 | 23:47
3
כמו שציינתי במצעד על איירון, אני חושבת שהקאבר של קריידל אוף פילת' עולה על המקור.
Black Sabbath - Paranoid לא מוצאת כלום בשיר הזה. ואם כבר אני שומעת אותו, אני מעדיפה לשמוע בחידוש של מוטלי קרו
Led Zeppelin - Immigrant song אההההההההההההההה אה! שיר אדיר.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'לשירים האלה פחות "התחברתי", חוץ מבאך'
לשירים האלה פחות "התחברתי", חוץ מבאך
25/06/2007 | 01:02
2
נראה לי שיותר מדי רוק (כבד/מתקדם/מה שלא יהיה) בשבילי...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקומות 15 - 11'
מקומות 15 - 11
23/06/2007 | 11:53
3
24
מקום 15: Deep Purple - Lazy
דירוג במצעד הקודם: 15
אחד משירי האנדרייטד ביותר בכל הזמנים. פתיחה מהממת שמתחדדת בהופעות החיות של הלהקה. מקום שני במצעד שלי בשנת 2000.
זו הגירסה שגרמה לשיר הזה להיות להיט על, מתוך הופעה במוסקבה בשנת 1999. מתחילה עם חירטוטים שונים שמראים את הוירטואוזיות של הקלידן ג'ון לורד והשיר עצמו מתחיל אחרי כארבע דקות בלבד.
http://www.youtube.com/watch?v=j9SO1buRbt0

מקום 14: Metallica - Welcome Home
דירוג במצעד הקודם: 18
ידוע כ- Sanitarium. אחד משירי המטאל הידועים בהיסטוריה ואחד משיאי להקת "מטאליקה". לא מזמן "לימפ ביזקיט" עשתה חידוש מזעזע לשיר. אני מעדיף את המקור:
http://www.youtube.com/watch?v=WElvEZj0Ltw

מקום 13: Deep Purple - Burn
דירוג במצעד קודם: 14
מקום שלישי במצעד שלי בשנת 1998
אני אוהב את דיפ פרפל. מהי הסיבה לכך? השיר הזה בעיקר. אחד משירי הרוק הכבד הטובים בכל הזמנים. לא מספיק מוערך לדעתי וחבל כי יש בו את אחד מסולואי האמצע הגדולים בכל הזמנים. תשמעו בעצמכם ותיווכחו:
http://www.youtube.com/watch?v=Tu4HE3s_W_w

מקום 12: Guns 'N  Roses - Don't cry
דירוג במצעד הקודם: 10
שוב תגידו על השיר הזה שהוא אוברייטד. האמת גם הוא התחיל להימאס עליי, אך במשך שנים רבות הוא היה אחד השירים האהובים עליי ביותר. הגיע כבר עד המקום החמישי במצעד כל הזמנים ועכשיו מתחיל בתהליך ירידה.
http://www.youtube.com/watch?v=VL-a0u4Gpjg

מקום 11: Iron Maiden - Fear of the dark בהופעה חיה
דירוג במצעד הקודם: 10
עוד שיר שגירסת ההופעה עשתה לו ניסים ונפלאות. שיר אדיר גם בלי קשר לכך. פשוט תאזינו.
http://www.youtube.com/watch?v=L2s9r2HKB7U

מוכנים לעשרת הגדולים? היר איט קאמס.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'don't cry מעפן'
don't cry מעפן
23/06/2007 | 13:17
4
לצפיה ב-'Metallica - Welcome Home '
Metallica - Welcome Home
23/06/2007 | 23:51
6

זה שיר פשוט גדול, אין מילים!!!! ואני אוהבת גם את הביצוע של לימפ ביזקיט ב"אייקון" לכבוד מטאליקה. חידוש טוב!
Guns 'N  Roses - Don't cry שיר מרגש עד דמעות, לפחות אותי. פשוט מדהים
Iron Maiden - Fear of the dark בהופעה חיה ההופעה החיה עושה לו כל כך טוב!

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'|חמוס| אווו...'
|חמוס| אווו...
24/06/2007 | 10:56
1
Welcome Home שי מדהים
ו Don't cry... אחחח...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום עשירי'
מקום עשירי
23/06/2007 | 12:05
5
33
Europe - The Final Countdown
מיקום במצעד הקודם: 12

להיט הענק של להקת אירופה חוזר לעשירייה הראשונה שלי. אין לי יותר מה להגיד. פשוט תראו את הקליפ
http://www.youtube.com/watch?v=B-KF_RM1D6Y
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מוצדק, קלאסיקת רוק ענקית'
מוצדק, קלאסיקת רוק ענקית
23/06/2007 | 23:52
16
לצפיה ב-'קלאסיקה אדירה'
קלאסיקה אדירה
24/06/2007 | 01:30
4
לצפיה ב-''
25/06/2007 | 00:54
2
לצערי בשנה האחרונה מארגני הפסטיגל החליטו להתעלל בשיר הזה ולהפוך אותו לשיר הנושא שלהם, מה שהרס אותו אצלי, אבל אני שמחה לראות שיש אנשים שלא נחשפו למפגע...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום תשיעי'
מקום תשיעי
23/06/2007 | 13:06
10
33
Queen - The show must go on
דירוג במצעד הקודם: 7
מקום שני במצעד השנתי שלי לשנת 1997

שיר שדורג הרבה זמן גבוה יותר והגיע אצלי כבר עד המקום הראשון. הדרן לקריירה המפוארת של אחת הלהקות הטובות בכל הזמנים ושל פרדי מרקורי שנפטר באותה שנה ממחלת האיידס. הקליפ של השיר הופק אחרי מותו של פרדי ומסכם את רוב הקליפים של הלהקה.
http://www.youtube.com/watch?v=t28EUcTDLII
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'דרמטי רצח'
דרמטי רצח
23/06/2007 | 13:18
2
לצפיה ב-'איזה חרא שהלך לי האינטרנט):'
איזה חרא שהלך לי האינטרנט):
23/06/2007 | 21:44
4
אז קראתי הכול, וכמובן שהטעם שלך הוא באמת אחד הכי דומים לשלי בפורום הזה.
שירים מעולים אחד אחד.

אבל אני אצליח לשרוד על הנייד המציק של אמא רק תגובות על העשירייה.
אז זה באמת שיר מדהים. וחזק בעיקר.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שיר אדיר, השני הכי טוב שלהם '
שיר אדיר, השני הכי טוב שלהם
23/06/2007 | 23:53
3
ואני ממש לא אוהבת את קווין
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אני אוהב אבל לא הכי שלהם...'
אני אוהב אבל לא הכי שלהם...
24/06/2007 | 01:34
1
לצפיה ב-'|חמוס| '
|חמוס|
24/06/2007 | 10:56
כל דבר שקשור לקווין זה טוב!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'בעיניי אולי בין הטופ 3 שלהם'
בעיניי אולי בין הטופ 3 שלהם
24/06/2007 | 14:29
1
לצפיה ב-' השיר האהוב עליי שלהם'
השיר האהוב עליי שלהם
25/06/2007 | 01:03
3
לצפיה ב-'מקום שמיני'
מקום שמיני
5
30
Metallica - One
דירוג במצעד הקודם: 9

הלהיט הגדול ביותר של מטאליקה. מתחיל שקט ומלודי ומתגבר עד לסיום בקטע טראש הטוב בהיסטוריה. שיר בעל מסר אנטי-מלחמתי בולט שמספר על חייל שנפצע אנושות נמצא בין החיים למוות, רוצה למות ולא יכול.
קישור:
http://www.youtube.com/watch?v=-j39ABZyzek
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'גבוה מדי. שיר לא משהו לדעתי'
גבוה מדי. שיר לא משהו לדעתי
23/06/2007 | 23:57
1
4
לצפיה ב-'|חמוס| אחלה שיר :)'
|חמוס| אחלה שיר :)
24/06/2007 | 10:57
1
למרות שכשמדובר בשירים של מטאליקה אני אוהבת רק חלק מתוך השיר XD
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום שביעי'
מקום שביעי
23/06/2007 | 13:14
2
32
Jethro Tull - Aqualung
דירוג במצעד הקודם: 8
שיר השנה שלי בשנת 2001

השיר הוא שילוב של רוק קלאסי ורוק מתקדם. הצליח בצורה אדירה אצלי בשנים 2001 - 2002. אחת מפיסגות היצירה של שנות השבעים. שווה לשמוע.
קישור לשיר בהופעה החיה:
http://www.youtube.com/watch?v=QqZmtq5LhFo
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'איך אף אחד לא התייחס לשיר הזה?'
איך אף אחד לא התייחס לשיר הזה?
24/06/2007 | 19:45
1
5
אף אחד לא מכיר את השיר הזה? אם לא, להקשיב דחוף. שיר מדהים! ואם השם רוק מתקדם מפחיד אתכם, אז זה לא ממש שיר ששייך לסגנון ואולי זה סוד קליטותו והצלחתו.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מנסה להתייחס...'
מנסה להתייחס...
25/06/2007 | 01:15
5
זה באמת פחות שייך ל"רוק מתקדם", היו בו קטעים יפים אבל אני מודה ש"טווח הקשב" המוזיקלי שלי קצר מדי בשביל האורך ובשלב מסויים "איבדתי" אותו...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום שישי'
מקום שישי
23/06/2007 | 13:21
7
34
Led Zeppelin - Stairway to Heaven
מצעד קודם: 6

אין הרבה מילים להגיד על הקלאסיקה הגדולה הזאת. זכתה במקום הראשון במצעד 100 סולואים הגדולים ביותר. מי שלא מכיר, כדאי שיאזין פה.
http://www.youtube.com/watch?v=_mNjd-hnxbs
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מדהים '
מדהים
23/06/2007 | 16:26
2
לצפיה ב-'כשאין ברירה אז אין ברירה D:'
כשאין ברירה אז אין ברירה D:
23/06/2007 | 21:45
2
לצפיה ב-' יצירה ארוכה מדי, ויותר מדי אוברייטד..'
יצירה ארוכה מדי, ויותר מדי אוברייטד..
24/06/2007 | 00:06
9
מה נסגר?! זה אפילו לא אחד השירים הטובים שלהם, יש להם הרבה יותר!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'קלאסיקה ענקית... אוברייטד מדי'
קלאסיקה ענקית... אוברייטד מדי
24/06/2007 | 01:39
3
לצפיה ב-'|חמוס| אהההההההההה '
|חמוס| אהההההההההה
24/06/2007 | 10:58
2
קלאסיקה שאף פעם לא נמאסת!
פשוט מדהים
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מוצדק, הפתיח גדול'
מוצדק, הפתיח גדול
24/06/2007 | 14:29
3
לצפיה ב-'מקום חמישי'
מקום חמישי
23/06/2007 | 13:25
1
30
Deep Purple - Child in Time
מצעד קודם: 5
מקום שני במצעד השנתי של 1998 אצלי.

קלאסיקת רוק מושלמת משנת 1970. יצירה שמשלבת אלמנטים של רוק מתקדם עם סולו גיטרה מדהים. 10 דקות שוות במיוחד, גם לאלה שחסרי סבלנות בדרך כלל.
http://www.youtube.com/watch?v=1KnTAdfdcWI
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום רביעי'
מקום רביעי
23/06/2007 | 13:30
7
35
Pink Floyd - Shine on your crazy diamond
מקום במצעד הקודם: 4
שיר השנה אצלי בשנת 2002

יש האומרים שהיא אוברייטד אבל בהשמעה באוזניות יוצאת גירסה מדהימה. היצירה הכי עמוקה והכי איכותית של פינק פלויד. אני אוהב את הגירסה של 17 דקות מתוך האוסף שלהם Echoes. אתם תשמעו את גירסת הלייב "הקצרה" (רק 8 דקות)
http://www.youtube.com/watch?v=BZSWAkJ3h8E
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אחד הגדולים אי פעם'
אחד הגדולים אי פעם
23/06/2007 | 13:51
1
5
אמיל אתה פה בסופ"ש
24/06/2007 | 14:24
1
לצפיה ב-'וווואווואוואווואו'
וווואווואוואווואו
23/06/2007 | 21:53
5
לצפיה ב-'שמעתי אותו רק פעם אחת:) יצירה מרשימה'
שמעתי אותו רק פעם אחת:) יצירה מרשימה
24/06/2007 | 01:41
3
לצפיה ב-'|חמוס| מדהים מדהים '
|חמוס| מדהים מדהים
24/06/2007 | 10:58
1
לצפיה ב-' ארוך מאוד מאוד מאוד'
ארוך מאוד מאוד מאוד
24/06/2007 | 14:28
3
לצפיה ב-'מקום שלישי'
מקום שלישי
23/06/2007 | 13:37
6
34
Eagles - Hotel California
דירוג במצעד הקודם: 3
שיר השנה שלי בשנת 1996

הקלאסיקה של הקלאסיקות. השיר המשמעותי הראשון שאהבתי והוא לא של להקת "הביטלס". יש בו הכל, פתיחה מושלמת, מילים קולעות, פזמון קליט וסולו גיטרה מעולה בסוף. מה עוד צריך בשביל השיר הזה.
מישהו לא מכיר?

http://www.youtube.com/watch?v=R0qeFZbvNa8
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אוי'
אוי
24/06/2007 | 02:34
3
זה עוד שיר מהילדות שלי, אבא שלי היה מת עליו וגם אני די חיבבתי.. אבל עם הזמן זה נהיה בלתי אפשרי לשמיעה יותר, וגם הבנתי שזה לא שיר *עד כדי כך* טוב כמו שעשו ממנו. גבוה מאוד לטעמי
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'|חמוס| הסולו! הסולו!!! '
|חמוס| הסולו! הסולו!!!
24/06/2007 | 10:59
1
אחחח... שיר מדהים!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'גבוה מדי לטעמי'
גבוה מדי לטעמי
25/06/2007 | 01:08
1
קצת נמאס לי ממנו אחרי השמעות בכל מקום אפשרי, ויש לי גם בעיה עם קטעי סולו ארוכים מדי, אבל זה כבר עניין אישי שלי...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מקום שני'
מקום שני
23/06/2007 | 13:43
8
35
Pink Floyd - Comfortably Numb
דירוג במצעד הקודם: 2
שיר השנה שלי בשנת 2000

השיר האהוב ביותר מתוך האלבום האהוב ביותר עליי דווקא את השיר הזה אני מחשיב לפסגת היצירה של פינק פלויד וזאת בזכות המילים הגאוניות, המוסיקה המהפנטת וכמובן (כהרגלי), הסולו שבסוף. שיר שאני כל כך התחברתי אליו בחיים ואני אוהב לזמזם אותו כמעט בכל הזדמנות.
קישור לקליפ מתוך הסרט "החומה"
http://www.youtube.com/watch?v=tkJNyQfAprY
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-''
23/06/2007 | 13:53
4
לצפיה ב-'ווווווווווווווווווואווו'
ווווווווווווווווווואווו
23/06/2007 | 21:48
2
פאקקק לא מייצרים שירים כאלה!!!
דני, אני פשוט סוגד לך.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-' ממש לא לטעמי, סורי'
ממש לא לטעמי, סורי
24/06/2007 | 02:35
2
לצפיה ב-'|חמוס| אההההההההההההההההההההההה '
|חמוס| אההההההההההההההההההההההה
24/06/2007 | 11:00
2
אחד השירים הכי ענקיים שנכתבו אי פעם!
מדהים כל כך כל כך!!!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'בינוני לדעתי, פשוט לא הטעם שלי'
בינוני לדעתי, פשוט לא הטעם שלי
24/06/2007 | 14:25
1
1
לצפיה ב-'יש הבדל גדול בין "בינוני" לבין "לא הטעם שלי"'
יש הבדל גדול בין "בינוני" לבין "לא הטעם שלי"
24/06/2007 | 23:08
2
לצפיה ב-'מקום ראשון!'
מקום ראשון!
23/06/2007 | 13:54
12
37
ומי הוא השיר הגדול ביותר בכל הזמנים לדעתי? אז אם קראתם את כל המצעד בטח ניחשתם מי חסר. אז לפני שאגיד לכם מהו השיר מספר 1 אצלי אגיד שהשיר נבחר למקום הראשון במצעד המילניום של "רדיו תל אביב". ועכשיו קבלו אותו...

Queen - Bohemian Rhapsody
דירוג במצעד הקודם: 1
שיר השנה שלי בשנת 1997

אז הכל התחיל באביב 1996 כשקיבלתי קלטת אוסף של להקת "Queen". השיר הזה שפתח את האוסף נראה לי קצת מבולבל ולא ברור ובהתחלה לא אהבתי אותו בצורה חריגה, אך אחרי כחצי שנה (לקראת סוף 1996) התחברתי אל השיר הזה ומאז הכל היסטוריה. מעל חצי שנה השיר היה שיר השבוע שלי וגם אחרי זה הוא לא הפסיק להתנגן בכל מדיום אפשרי. השיר שולט ללא עוררין בראש המצעד מאז היווסדו (למעט הפסקה קצרצרה) ובצדק גמור. למי שבמקרה לא מכיר הנה הווידאו המקורי של השיר:
http://www.youtube.com/watch?v=irp8CNj9qBI

אחרי המון עבודה על המצעד וכמה שעות טובות של כתיבה סיימתי את מצעד המצעדים שלי. עכשיו הזמן לומר את דעתכם.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שיר מיוחד מאוד. סבבה=]'
שיר מיוחד מאוד. סבבה=]
24/06/2007 | 01:43
2
לצפיה ב-''
24/06/2007 | 02:36
2
1
נראה לי שכולם כבר יודעים מה דעתי על השיר הזה...
סורי, אבל לא אהבתי כמעט שום דבר מהעשירייה הראשונה. יש לנו טעם דומה בחלק מהשירים, אבל ברוב הכללי - לצערי הרב, לא.

אבל עשית פה השקעה מדהימה שאין כמותה, ואני נותנת לך ח"ח רציני. כל הכבוד
כמובן שזה נכנס כבר לטאגליינס. תודה דני
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'נראה לי יש לך אלרגיה לקלאסיקות'
נראה לי יש לך אלרגיה לקלאסיקות
24/06/2007 | 09:37
1
3
בעשירייה הראשונה שלי יש אך ורק קלאסיקות וכנראה את יותר אוהבת את השירים היותר חדשים. אם תסתכלי לעומק, יש לנו טעם דומה למדי בנקודה מסוימת וזה ברוק הכבד ומטאל. ודרך אגב, גם עליי חלק מהקלאסיקות נמאסו מה שמוריד אותן בעקביות בדירוג (ראי Send me an angel או enjoy the silence היום ולפני שנתיים ותראי בהבדל) ופעם היו הרבה יותר קלאסיקות אבל בגלל שיטת הדירוג, התחלופה היא איטית ולכן הרבה מהשירים ששנינו אוהבים נמצאים יחסית למטה, כי הם חדשים יחסית במצעד. דווקא לך בגלל דימיון מסוים בטעם יש אפשרות לעדכן אותו (כמו שכבר עשית עם החדש של Scorpions ועם Iron Maiden ועל כך קבלי ח"ח) ואולי עוד שנה תראי שינויים במצעד לרוחך.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'דווקא לא, אני מאוד אוהבת קלאסיקות'
דווקא לא, אני מאוד אוהבת קלאסיקות
24/06/2007 | 23:30
2
אני אוהבת גם ישנים וגם חדשים, לא משנה מה, העיקר שזה יהיה לי נעים לאוזן ושמיע.
הקלאסיקות במקומות הראשונים שלך - משעממות אותי, לדעתי אין בהן משהו מיוחד, אני לא אוהבת את הסגנון הזה.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'|חמוס| מדהים תמיד '
|חמוס| מדהים תמיד
24/06/2007 | 11:01
1
לצפיה ב-'מקובל עליי, בחירה קלאסית'
מקובל עליי, בחירה קלאסית
24/06/2007 | 14:25
1
הייתי משוכנע למרות זאת שאתה יותר אוהב את הביטלס
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'הטוב ביותר בכל הזמנים בלי ספק...'
הטוב ביותר בכל הזמנים בלי ספק...
24/06/2007 | 18:00
2
שיר ענקי, יצירת מופת שלא תישנה...
שיר שמכיל כל אלמנט אפשרי במוזיקה..
ענק.. מיקום ראוי
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'צפוי אבל ראוי'
צפוי אבל ראוי
25/06/2007 | 01:13
2
לצפיה ב-'אחלה מצעד'
אחלה מצעד
23/06/2007 | 14:57
9
7

קלאסיקות רוק והרבה פרוגרסיב
מוזר לי שרדיוהד לא דומיננטים במצעד שלך (אמרת ש-the wall הוא האלבום המעודף עלייך).

שכח מ-creep, יש להם כמה טובים-
Lucky
the tourist
how to disappear completly
Subterranean Homesick Alien
ארבעה שירים שהיו נכנסים אצלי בטוח לTOP100.

ברוק הכבד/מטאל הישן כתבת הרבה לד זפלין ודיפ פרפל, ובמתקדם יותר את גאנז אנד רוזס ומטליקה;
מכיר את אליס אין צ'יינז ופרל ג'ם?

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'ומה עם Dream Theater?'
ומה עם Dream Theater?
23/06/2007 | 17:27
3
5
לצפיה ב-'יש לי כמה אלבומים שלהם אך לא התחברתי אליהם'
יש לי כמה אלבומים שלהם אך לא התחברתי אליהם
23/06/2007 | 20:37
1
4
אולי צריך לשמוע עוד בשביל להתחבר.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אני לא אוהבת את כל היצירות שלהם'
אני לא אוהבת את כל היצירות שלהם
23/06/2007 | 21:11
2
(וכן, לרוב מדובר ביצירות, כמו של הפינק פלויד... לא סתם "שירים"), אבל יש כמה בלדות נדירות, ואם אתה בעד סולו - אז תוכל למצוא לא מעטים שם...
בכל אופן הפטיש הרציני שלי זה הסמית'ס ומוריסי...
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אני גם לא התחברתי אליהם'
אני גם לא התחברתי אליהם
24/06/2007 | 02:39
1
אבל השיר היחיד שלהם שאני שומעת הרבה, זה יצירת המופת Another Day
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'התייחסות'
התייחסות
23/06/2007 | 20:36
2
3
רדיוהד - שמעתי את 0K Computer ו- Kid A וראיתי את ההופעה שלהם. לא התחברתי במיוחד אליהם. אולי צריך להקשיב שוב.
פרל ג'ם - שמעתי את Ten. חביב, לא יותר מזה.
אליס אין צ'יינז - שמעתי את השם אך לא שמעתי את השירים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'alice in chains'
alice in chains
23/06/2007 | 23:04
1
3

נסה אותם:
בתפקיד הבלאדות-
Nutshell
Rotten apple
down in a hole

בתפקיד הנותנים בראש-
Rooster
would
angry chair
them bones
man in the box

מצעדים וביקורת מוזיקה >>
אמיל אתה פה בסופ"ש
4
אמיל אתה פה בסופ"ש
1
4
לצפיה ב-'מה קשורה התגובה הזאת למצעד?'
מה קשורה התגובה הזאת למצעד?
24/06/2007 | 14:39
3
לצפיה ב-'סיכום והתייחסות כללית לתגובות'
סיכום והתייחסות כללית לתגובות
23/06/2007 | 21:34
6
אז מצעד יוני 2007 הושלם בהצלחה אחרי מלאכה מרובה שכללה שעות רבות של עבודה ושעות רבות לא פחות של כתיבה. בגדול המצעד הוא די רגיל ולא היו בו שינויים מהפכניים כמו במצעד הקודם (אוקטובר 2006) אך בכל זאת היו תזוזות משמעותיות, בעיקר בחצי התחתון של המצעד אך גם יותר למעלה היו עליות וירידות משמעותיות. המגמות הגדולות במצעד הם:
1. קאמבק לאיירון מיידן שהתבטא בעלייה במיקום כמעט כל השירים שלה ובמיוחד Run to the hills
2. כניסות לשירים חדשים ובמיוחד לשירים של רוקפור ושל סקורפיונס (תודה קארין ).
3. הרבה שירים ותיקים התקדמו במיקום וכמה מהם אף רשמו מיקום שיא במצעד למרות התחרות הגוברת.
4. אמנים שהמשיכו להיחלש: מטאליקה (למעט שני השירים הגדולים שלהם), קווין והוותיקים של רוקפור.

והתייחסות כללית להערות שהועלו כאן:
היו פה טענות על כל מיני אמנים טובים שלא קיבלו ייצוג. אני מודה בכך שכמות היצירות המוסיקליות היא אינסופית וקשה להכניס את כולן לתוך 150 או 300 שירים גדולים. בנוסף אמנם יש לי כ- 12,000 שירים על דיסקים, אך אין לי את היכולת לשמוע את כולם. בגלל הלחצים בלימודים ובדברים אחרים אין לי הרבה זמן פנוי להאזין למוסיקה חדשה (אתם יודעים כדי שההשמעה לא תהיה סתמית יש צורך בזמן איכות ולא סתם לשמוע בדרך) ולכן מה שיוצא הוא שאני שומע מוסיקה מתוך פלייליסט של כ- 1600 שירים שיש לי במחשב. זהו פלייליסט גדול אך די חדגוני שקצב העדכון שלו לא גדול בגלל מגבלת המקום בהארד דיסק. מדי פעם אני מנסה דיסקים חדשים אך לא תמיד אני אוהב אותם ולכן לא תמיד יש שירים שנכנסים לפלייליסט ומשם למצעד. בכל מקרה לבחור מתוך הפלייליסט 300 שירים היא מלאכה קשה ותמיד יהיו שירים מקופחים. אני עובד על גיוון במצעד אך ריבוי הקלאסיקות למעלה גורם לתזוזה איטית של שירים במעלה המצעד. בכל מקרה, אני אשמח לקבל המלצות על אמנים שאני לא שומע ולקבל שירים חדשים.
ועוד משהו, אני לא מרבה להוריד באימיול. רוב הדיסקים שיש לי הם או קנויים או דיסקים שהביאו לי חברים חובבי מוסיקה ועתירי דיסקים. אחד מהם אוהב רוק כבד קלאסי ורוק מתקדם, האחר מטאל ישן יותר וחדש יותר והשלישי רוק ישראלי ומכאן הרוב המוחץ לסגנונות אלה אצלי. בשנים האחרונות אני לא כל כך בקשר עם חברים אלה, אז אני נאלץ להשלים פערים ואשמח אם בפורום ימליצו לי על דיסקים חדשים בסגנונות שאני אוהב (רצוי עם הרבה גיטרות וטכניקה).
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'המצעד המלא כולל סטטיסטיקות בקובץ אחד'
המצעד המלא כולל סטטיסטיקות בקובץ אחד
23/06/2007 | 21:38
2
12
ולמי שלא רוצה לדפדף בכל השרשור הזה ריכזתי את המצעד בקובץ אקסל אחד כשהוא כולל גם סטטיסטיקות מלאות לגבי שנת הוצאת השיר, מיקום במצעד הקודם ותאריך כניסה למצעד. תהנו ותגיבו.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'שוב כל הכבוד ותודה על ההתייחסויות לכל התגובות'
שוב כל הכבוד ותודה על ההתייחסויות לכל התגובות
25/06/2007 | 01:17
1
לצפיה ב-'וווא'
וווא
25/06/2007 | 01:32
כמה זמן לקח לך כל זה?
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'מצעדים עתידיים צפויים'
מצעדים עתידיים צפויים
23/06/2007 | 21:49
4
בזמן הקרוב צפויים שני מצעדים נוספים המבוססים ישירות על מצעד כל הזמנים.
מצעד האמנים - מצעד שבו כל שיר מקבל ניקוד בהתאם למיקומו במצעד כל הזמנים וסך כל השירים של האמן נותנים לו ניקוד סופי. אמן שמקבל את הניקוד הגבוה ביותר מדורג במקום הראשון. מצעד מעניין שיפורסם ביום שישי הקרוב.
מצעד השנים - So! Years אם יורשה לי להשתמש בשם. מקביל למצעד SO! 2000's של Akay4, כלומר אני לוקח מכל שנה את השיר המוביל אצלי מאותה השנה (החל משנת 1954 ועד שנת 2006) על פי הדירוג של כל הזמנים. המצעד הראשון שלי באותה השיטה התקיים לפני 10 שנים בדיוק (ביוני 1997) ויצא כאוסף של שתי קלטות של 90 דקות. 10 שנים אחרי, הרבה דברים השתנו והמצעד החדש יהיה מעניין. יפורסם בכמה חלקים במהלך השבועות הבאים.

זהו, הסתיים הפרויקט הגדול ביותר שלי עד כה בפורום (וכנראה בכלל בתחום הזה). תתייחסו למצעד בתגובות (מצפה לראות יותר תגובות!) ונתראה במצעדים הבאים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'השרשור חייב להגיע לטאגליינס'
השרשור חייב להגיע לטאגליינס
23/06/2007 | 23:29
1
לצפיה ב-'דני שיחקת אותה, מצעד למופת !!!'
דני שיחקת אותה, מצעד למופת !!!
24/06/2007 | 14:10
3
3
לצפיה ב-''
24/06/2007 | 14:19
2
1
תודה קובי. אשמח לתגובות מפורטות יותר לגבי השירים.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אין בעד מה - ביקשת ותקבל'
אין בעד מה - ביקשת ותקבל
24/06/2007 | 14:22
1
1
אני אגיב לך עכשיו על כל המצעד מקום מקום (לפחות עד שיחסמו אותי)
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'חחח מלךךך [:'
חחח מלךךך [:
24/06/2007 | 23:16
2
לצפיה ב-'אני מצדיע לך דני- עבודה מעולה'
אני מצדיע לך דני- עבודה מעולה
24/06/2007 | 18:04
1
פרויקט מעולה.. לא מסכים עם הרבה מהדירוגים שלך אבל אני מוריד בפניך את הכובע- כל הכבוד על ההשקעה והפרויקט המיוחד
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'פרוייקט מדהים'
פרוייקט מדהים
24/06/2007 | 20:54
1
8
כל הכבוד על ההשקעה האדירה!
שמתי לב שאתה מאוד אוהב קלאסיקות רוק, אני מתחבר לחלק מאלו שבחרת..

המקום ה-1 שלך שיר ענק ומרשים שכבר נבחר בכל מיני מצעדי כל הזמנים, יצירה חסרת גיל וזמן.
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'נכון'
נכון
24/06/2007 | 23:56
2
כל הכבוד על ההשקעה
מצעדים וביקורת מוזיקה >>
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
25/06/2007 | 13:51
3
הכרתי שירים רבים תודה לך!
מצעדים וביקורת מוזיקה >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ