לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1960919,609 עוקבים אודות עסקים

פורום מודיעין

ברוכים הבאים לפורום מודיעין! הפורום עוסק בכל המתרחש בעיר מודיעין ובישובי האיזור. כאן ניתן להתעדכן בהחלטות העיריה והמועצות המקומיות, לדון על מצב החינוך בעיר, לספר על פעילויות המתקיימות באיזור ולהחליף מידע על עניני תחבורה, תעסוקה, בילויים, ועוד ועוד... אתם מוזמנים להוסיף אירועים שונים ללוח האירועים! הודעות פרסום, הצפה או המכילות שפה בלתי הולמת ימחקו. חזרה על הודעות שכאלה תוביל לחסימת הכותב (מומלץ לעיין בתקנון הפורום). פרסומים הרלוונטים לאיזור מודיעין יש לפרסם בלוח הפרסומים בלבד! הצעות שונות ניתן לשלוח אלינו במסרים. גלישה נעימה, עפרה ועזי

אודות הפורום מודיעין

ברוכים הבאים לפורום מודיעין! הפורום עוסק בכל המתרחש בעיר מודיעין ובישובי האיזור. כאן ניתן להתעדכן בהחלטות העיריה והמועצות המקומיות, לדון על מצב החינוך בעיר, לספר על פעילויות המתקיימות באיזור ולהחליף מידע על עניני תחבורה, תעסוקה, בילויים, ועוד ועוד... אתם מוזמנים להוסיף אירועים שונים ללוח האירועים! הודעות פרסום, הצפה או המכילות שפה בלתי הולמת ימחקו. חזרה על הודעות שכאלה תוביל לחסימת הכותב (מומלץ לעיין בתקנון הפורום). פרסומים הרלוונטים לאיזור מודיעין יש לפרסם בלוח הפרסומים בלבד! הצעות שונות ניתן לשלוח אלינו במסרים. גלישה נעימה, עפרה ועזי
x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא קראו את תקנון הפורום ואת תקנון תפוז.                                      
לרשותכם ולשרותכם קיימים לוחות הפורום ולוח האירועים.
הודעות פרסום תמחקנה מהפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'זרעים של שלום/ שבתי בנדט'
זרעים של שלום/ שבתי בנדט
<< ההודעה הנוכחית
11/10/2011 | 12:49
5
160
השף איציק הראל ממודיעין בישל סיור ראשון מסוגו בין פלסטינים משכם וחברון לבין ישראלים • בפעם הראשונה, נחשפו הפלסטינים לסיפורי מורשת קרבות על ירושלים, ביקרו ב"יד ושם" וטבלו בים •בדרך גם נתקלו בחובשי כיפות ובני מיעוטים שניסו לקלקל את האידיליה, אבל ללא הצלחה • התבשיל הצליח, והתיאבון רק נפתח.

מפגש של ישראלים ופלסטינים מערי שכם וחברון, בימים לוהטים של תגי מחיר, נשמע אוטופי. אבל לאיציק הראל, תושב העיר, שהיה בין מארגני סיור כזה, זה היה אפילו קל, "עם קצת רצון ומאמץ אפשר לעשות זאת בלי ארגונים ובלי מערכות, זה פשוט ואפשרי", הוא אומר בסיפוק רב. אז נכון שלא הכל עבר בשלום, ופה ושם היו גילויים של גזענות ואלימות, אבל את רובו המוחלט של הסיור אפשר להכתיר כהצלחה.

חולמת על הים

היוזמה לסיור משותף החלה לאחר מספר מפגשי הידברות בין ישראלים ופלסטינים שבהם נטל חלק איציק הראל, הזכור יותר כשף המקומי מתכנית הבישולים "מאסטר שף". "אחת הפלסטיניות שהגיעה מחברון אמרה לי שהיא אף פעם לא היתה בישראל ושיש לה חלום להיות בים. יובב קליפון, ניר בומס ואני החלטנו שצריך להרים את הכפפה, לפחות לנסות. בהתחלה חשבנו שזה לא כל כך קל ושתהיה בעיה עם אישורים ותקציבים, אבל החלטנו לנסות". השלושה סגרו בינם לבין עצמם שהם לא מוכנים שזה יהיה עוד סיור שבו הסכסוך יעמוד במוקד העניינים ושהנרטיב הפלסטיני ישלוט בו. הגיע הזמן שהפלסטינים יכירו את הישראלים ואת ההווי הישראלי.
"בהתחלה לא כל כך האמנו שזה יכול להצליח ולכן לא פעלנו רבות בעניין, אבל אחרי שרוואן, שהגתה את הרעיון, העבירה לנו רשימה של שלושים פלסטינים, הבנו שזה רציני ונכנסנו לפעולה".
השלושה חילקו תפקידים והתחילו לעבוד בזריזות. הם פעלו להשגת אישורי כניסה לפלסטינים שעד כה טרם נכנסו לארץ, ודאגו לתקציב קטן שהיה מורכב מתרומה של ארגון cef, ארגון העוסק בדו קיום, ומתשלום של המשתתפים הפלסטינים.
המסלול נקבע, והפור נפל על השמיני בספטמבר. יום לפני עדיין לא היה ברור האם האישורים יינתנו למעברם של הצעירים הפלסטינים. אבל עם קצת ויטמין P מצד כוכב הריאליטי המקומי, גם בעיות בירוקרטיות ביטחוניות נפתרות.
נקודת המפגש נקבעה בשני מחסומים שונים, כיוון שהפלסטינים, כאמור, הגיעו משכם שבצפון יו"ש וחברון שבדרום. למרות האכזבה מכך שברגע האחרון כמעט חצי מהמשתתפים הפלסטינים לא הצליחו לעבור את המחסום, השיירה יצאה לדרך עם 17 פלסטינים ו–15 ישראלים ותיירים ששמעו על המיזם וביקשו להצטרף.

צילום משותף על הר המריבה

התחנה הראשונה בסיור: העיר העתיקה בירושלים, כאשר הרובע היהודי במוקד. וכבר אמרנו לא סכסוך ולא נרטיב, אלא להכיר את השכנים הוותיקים שבתוך הקו הירוק.
אני נפגש עם הקבוצה בשער ציון ומבחין שהישראלים והפלסטינים, שלא הכירו קודם, כבר מגלגלים שיחות, ומידי פעם עוצרים כדי לשמוע את ההסברים של ראובן, מדריך טיולים שנתרם למשימה על ידי בנו יובב.
אנו מסתובבים ברובע היהודי בעיר העתיקה. המדריך מסביר ומתאר את אירועי הקרב בירושלים במלחמת ששת הימים, והפלסטינים אולי לראשונה שומעים מה היה בירושלים מהצד הישראלי. אנו עולים על גגות בתי היהודים. משמאלנו הרובע המוסלמי והנוצרי, ומלפנים הר הבית ומסגד אל אקצה שנראה בכל גודלו. המדריך מתאר את סיפורו של ההר לפי המסורת היהודית, ובשביל האורחים גם על פי המסורת המוסלמית.
למרות שההר מסמל את המריבה בין העמים, גם הישראלים וגם הפלסטינים מתעלמים מכך ומצטלמים יחדיו שברקע ההר. תמונה לא שגרתית בהחלט.
אבל המבחן הראשון לאידיליה מגיע כאשר אנו מחליטים לעלות להר הבית. היות ולא כולם יכולים לעלות ביחד, הפלסטינים נכנסים דרך השוק ברובע המוסלמי, ואנו דרך שער המוגרבים. רוואן, בת 22, מארגנת הקבוצה הפלסטינית, שזו לה הפעם הראשונה בירושלים, מנסה להכניס את הראל ביחד עם הקבוצה הפלסטינית. הדבר מתגלה ושומרי הוואקף מונעים זאת, בינתיים, ללא עימותים. אנחנו הישראלים עוברים בדיקה ביטחונית קפדנית, השוטרים מוודאים שאין לנו סידורי תפילה בתיקים או כל חפץ הקשור לפולחן ואנו בפנים.
אבל רוואן לא מוותרת ומנסה שוב להכניס את איציק עם הקבוצה הפלסטינית, הפעם לתוך המסגד. צעד אחד יותר מדי, שמוביל לפיצוץ. שומרי הוואקף מזהים מיד כי לא מדובר במוסלמי, ומתחילות צעקות. השומרים צועקים שלא ניתן להכניס למקום מי שלא מוסלמי, ורוואן צועקת שהיא לא מוכנה להיכנס בלעדיו ולא מבינה למה האפליה. לאחר לא מעט עצבים וכמעט עימות אלים, הרוחות נרגעות, ואיציק, שמצא את עצמו בעין הסערה, יכול לנוח לכמה שעות. אבל זה עוד יחזור אליו בהמשך.
אחרי הביקור בהר, שבו זכו הפלסטינים בפעם הראשונה בחייהם להתפלל במקום, אנו ממשיכים לכיוון הרובע המוסלמי. עוברים בשוק הבשמים, בדוכנים הצבעוניים, וחלק מאיתנו פורשים למסעדת קבבים קטנה. משם אנחנו מגיעים לחלק הרציני ביותר של הסיור: "יד ושם". הראל: "זו היתה פסגת היום מבחינתי, זה נטו יהודי. כאן הם נפגשים לראשונה רק עם סממנים יהודיים והיסטוריה יהודית. כאן הם יכולים לשמוע ולראות את ההיסטוריה, העבר והטרגדיה שלנו".

מתח ב"יד ושם"

הגענו ל"יד ושם" והחששות מורגשים באוויר. לאחר הסבר קצר וחלוקת מכשירים לתרגום, הפעם לישראלים, יוצאים לדרך עם מדריך שמעביר את הסיור בערבית.
תחילתו של הסיור לא ממש תופסת את הפלסטינים. המדריך שמנסה להעביר את המציאות שהיתה טרום המלחמה ולאחר שהחלה, לא מצליח לגעת בהם, או לפחות כך זה נראה למתבונן מהצד. באופן מפתיע דווקא הבחורים יותר קשובים מהבנות. לקראת סוף התצוגה, שבה רואים את המציאות שאליה נחשפו כוחות הברית לאחר שניצחו את הגרמנים, כולם כולל כולם המומים. המראות בתמונות ובקטעי הווידאו הסירו את כל הספקות.
אנו נכנסים לחדר כדי להירגע ולקיים סיכום ליום הגדוש והמרגש. במהלך הסיכום שיתפו חלק מהנוכחים, גם הפלסטינים וגם הישראלים, במה שהם חוו במהלך היום.

להמשך הכתבה: http://www.mnews.co.il/article_focus.asp?article_i...
מודיעין >>
לצפיה ב-'כן ירבו'
כן ירבו
12/10/2011 | 10:57
4
4
אני, בתור אדם בעל דעה מוצקה מהצד הימני של המפה הפוליטית, מתנגד לפעילויות משותפות שמטרתן התגרות בצה"ל וב"כיבוש", כמו מסיק זיתים משותף באזורים לוהטים (בקרבת התנחלויות) שמיועד בסופו של יום להפוך להתרסה נגד המערכת הישראלית.
אבל סיור כזה, שמיועד לפעילות חברתית אמתית שלא מהווה אצטלה לניסיון לעשות שרירים מול אחד הצדדים, זה בדיוק מה שצריך להיעשות.

לאמריקאים יש אמרה - Fake it untill you make it. אולי אם יותר ויותר אנשים יתחילו להתנהג כאילו יש שלום בין העמים, אולי זה מה שיביא לכך שהשלום באמת יצא לדרך.
מודיעין >>
לצפיה ב-'גם לזיוף שכזה צריך 2 צדדים'
גם לזיוף שכזה צריך 2 צדדים
12/10/2011 | 11:36
3
3
וצריך שלא תהיה הסתה בסגנון " בני קופים וחזירים" כל עוד הם יחנכו את הילדים שלהם להרוג אותנו מפגשים חיוביים כאלה לא יהיו אפקטיביים , הכל מתחיל בחינוך.
מודיעין >>
לצפיה ב-'ואם יהיו מפגשים כאלו'
ואם יהיו מפגשים כאלו
12/10/2011 | 11:47
2
2
אז אולי המשתתפים בהם, לא יחנכו את ילדיהם להרוג אותנו?
פעולה לא נמדדת במגה-השפעה תרבותית שורשים שטורפת את כל הקלפים ומתחילה את המשחק מחדש.

כדי ליצור חבל חזק צריך להתחיל מהחוטים הדקים ביותר.
מודיעין >>
לצפיה ב-'אפשר לחשוב שנפגשנו איתם אתמול'
אפשר לחשוב שנפגשנו איתם אתמול
12/10/2011 | 11:54
1
2
בוא נראה כמה מהם ישתתפו בכך , כמה מהם יתמידו בכך , כמה מהם ינתבו את ההשתתפות בכך למטרות "זרות" , כמה מהם יחנכו את ילדיהם לשלום של אמת.
מודיעין >>
לצפיה ב-'אז מה אתה מציע?'
אז מה אתה מציע?
12/10/2011 | 13:24
2
לעצור מפגשים כאלו כי זה לא מרגיש מספיק אותנטי?
אני לא מוצא אינטרס לגיטימי אחד לזלזל בהידברויות בין ישראלים לפלסטינים על רקע חברתי שאינו קשור לסכסוך.
אם זה לא יועיל, זה בטח לא יזיק.
מודיעין >>

הודעות אחרונות

10:53 | 18.03.20 ofertrucking
10:52 | 18.03.20 ofertrucking
10:52 | 18.03.20 ofertrucking
10:51 | 18.03.20 ofertrucking
10:50 | 18.03.20 ofertrucking
10:59 | 01.03.20 מעשה שהיה כך היה
07:41 | 23.01.20 רגעים פילמס
09:57 | 21.01.20 ofertrucking
12:49 | 13.01.20 ahuzalaundry
12:29 | 13.01.20 quickclean
11:34 | 13.01.20 cleanershp36
11:09 | 13.01.20 laundry1
22:15 | 19.09.19 גילה חזן 3

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ